Bahceci Tup Bebek

Erkeğe Bağlı Kısırlık (Erkek infertilitesi)

Erkek infertilitesinin birçok farklı nedeni olabilir. Genetik sorunlar, doğum sırasında oluşan anormallikler, hormonal nedenler, kimyasal faktörler, iltihaba bağlı hastalıklar, varikosel ve cerrahi operasyonlar erkek infertilitesi (erkeğe bağlı kısırlık) nedenlerinin başında gelir.

Kısırlığa neden olan etkenleri cinsiyetlere göre ayrıştırdığımızda %40-50 oranında erkeğe bağlı faktörler ön plana çıkmaktadır. Beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı da erkek kısırlığının oluşmasında önemli bir role sahiptir.

Sigara ve alkol kullanımı, kas geliştirici ilaçlar, çok sıcak ortamda veya kimyasal maddeye maruz kalınan çalışma şartları ve fazla kilo da kısırlığa neden olabilir.

Erkeğe Bağlı Kısırlık Tedavisinde Bahçeci Deneyimi

Erkeğe bağlı kısırlık vakalarında uyguladığımız başarılı tedaviler ile baba olma sevincini yaşamış binlerce hastamız var. Embriyoloji laboratuvarımızda kullandığımız ileri teknolojiler sayesinde zor vakalarda bile başarılı sonuçlar elde edebiliyoruz.

Erkek infertilitesinde, IMSI yöntemi ile spermleri 8.000 kata kadar büyütülebiliyor, böylece spermin taşıdığı pek çok yapısal problem tespit ederek sağlıklı embriyo oluşma oranı artırabiliyoruz.

Hiç spermi olmayan vakalarda Micro-TESE işlemi ile sperm elde edebilmekteyiz. Mikro TESE operasyonunda testis tek bir kesi ile tamamen açılır ve doku mikroskop ile 24 kat büyütülerek sperm yapımı olması muhtemel bölgeler tespit edilir. Sperm üreten kanallar geniş bir şekilde görülebildiği için kolaylıkla ayırt edilir ve gerekli dokular toplanır.

Erkeğe Bağlı Kısırlık Vakalarında İlaç Tedavisi Mümkün müdür?

Evet, sadece ilaç tedavisi ile sperm elde ettiğimiz ve gebelik oluşan hasta gruplarımız bulunmaktadır. Kliniklerimizde kişiye özel tedavi prosedürü hazırlanır. Hastanın öyküsü uygunsa ilaç ve vitamin tedavisi önerilir.

Sigara kullanımını sonlandırmak, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz gibi yaşam tarzı değişiklikleri ile sağlıklı sperm üretimi desteklenir. Böylece tüp bebek tedavi sürecine gerek kalmadan gebelik elde edilebilir.

Tüp bebek tedavisine başlamadan ilaç ile tedavinin önerilmesi hastanın öyküsüne ve klinik durumuna göre değişmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Azospermi

Her yüz erkekten birinde rastlanan azospermi, genellikle tedavisi olan bir hastalıktır. Azospermi, menide hiç sperm bulunmaması durumudur…

Varikosel

Varikosel, testislerden çıkan kirli kanı taşıyan toplardamarlarda oluşan damar genişlemesidir. Hafif düzeydeki varikosel herhangi bir belirti vermeyebilir…

Mutluluk Hikayelerimiz

Şimdi sıra sizde! Hayallerin gerçeğe dönüştüğü binlerce unutulmaz an yaşadık. Bir sonraki mutluluk hikayemiz sizinki olsun.

Bahçeci Ankara’da İlk Denemede Mucizemizi Yakaladık!

Azospermide Mikro TESE Mucizesi!

10 Yıllık Özlem Bahçeci’deki İlk Deneme Son Buldu!

Erkeğe Bağlı İnfertilitede Mikro TESE Mucizesi!

Sadece İlaç Tedavisi ile Sperm Elde Etmek Mümkün! | Bahçeci Tüp Bebek

Engelleri Bahçeci’deki İlk Denemede Aştık! | Bahçeci Tüp Bebek

Azospermi Baba Olmaya Engel Değil!

Azospermi Baba Olmaya Engel Değil! | Bahçeci Tüp Bebek

8 Yıllık Özlem Bahçeci’de Son Buldu! | Bahçeci Tüp Bebek

Mikro TESE İşlemiyle Mutlu Son | Bahçeci Tüp Bebek

Sizi Arayalım

Danışmak istediğiniz konularla ilgili en kısa sürede sizi arayalım.

Telefon Numaranız: