sORP Testi Nedir?

sORP testi, sperm hücrelerinin içinde bulunduğu koşulların spermleri ne kadar sağlıklı şekilde muhafaza edebildiğini görmemizi sağlayan bir testtir.

Diğer bir deyişle sORP, spermin genetik sağlığını dolaylı olarak tespit edebilmemizi, daha da önemlisi tedavi öncesinde spermin sağlığını arttırmak için herhangi bir destek tedavi gerekip gerekmeyebileceğini gösteren önemli bir testtir.

Erkek kaynaklı kısırlık sorunlarını tespit edebilmek için uzun yıllardır yaygın olarak sperm testi (spermiogram) kullanılmaktadır. Spermiogram, spermleri sayı, hareketlilik ve şekil bozukluğu yönünden değerlendirebilmekle birlikte spermin taşıdığı olası genetik hasarları görme imkanı sunmaz.

sORP testi ise çocuk sahibi olma yolunda çaba harcayan erkeklerde spermin taşıdığı DNA yapısında beklenenin üzerinde bir hasar bulunup bulunmayacağını tahmin etmemizi sağlar.

sORP Testi Kimlere Uygulanır?

sORP testi uygulaması kolay ve sonuçları tedaviyi yönlendiren bir testtir. Aşağıdaki durumlarda hastalara uygulanacak sORP testi tanı ve tedavide etkin bir şekilde yol gösterici olabilmektedir:

  • Erkeğe bağlı kısırlık
  • Sebebi bilinmeyen kısırlık
  • Tekrarlayan düşükler
  • Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemeleri
  • Tedavi öncesi destek tedavisi planlaması

sORP Testi Nasıl Yapılır?

sORP testi semen analizi sırasında uygulanabileceği gibi tek başına da istenilebilmekte ve gerçekleştirilebilmektedir. Test hazırlığı ve test için örnek alınması spermiogram süreci ile aynıdır. Bu nedenle sORP testini yaptırmak isteyen hastalar aynı kural ve kaidelere uyarak örnek verirler.

sORP Testi Nerede Yapılır?

Özellikle erkek kaynaklı açıklanamayan kısırlık nedenini anlama ve en doğru tedaviyi belirleme avantajı sunabilen bu testi merkezlerimizde uygulamaktayız.

sORP testini üreme bilimindeki gelişmeleri yakından takip ederek dünyanın sayılı merkezleri ile eşzamanlı olarak merkezlerimizde uygulamaktan mutluluk duyuyoruz.

sORP Testi Fiyatı Ne Kadardır?

sORP testi fiyat bilgilerini yasalar gereği web sitemiz üzerinden yayınlayamıyoruz.

Güncel fiyat bilgilerimizi öğrenmek için iletişim formumuzu doldurabilir veya 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.