Tedaviye başlamayı düşünen hastaların merak ettikleri konuların başında “tüp bebek tedavisi ne kadardır?” sorusu gelir. Tüp bebek tedavisi fiyatları merkezden merkeze farklılık gösterir. Bazı merkezlerde tedavi düşük maliyetli gösterilmekte ancak tedavi sırasında öngörülmeyen ek uygulamalar ve masraflar çıkabilmektedir. Tedavide kullanılacak ilaçların ve uygulamaların toplam maliyete ne kadar yansıtıldığına dikkat etmenizi ve tedaviye başlamadan önce detaylı bir araştırma yapmanızı öneririz.

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatını, Tedaviye Başlamadan Önce Öğrenin.

Tüp bebek tedavisi fiyatları, tedavi sürecine ve merkeze göre farklılık gösterir. Bahçeci Tüp Bebek Merkezi’nde tedavinize başlamadan önce ödemeniz gereken bütün ücretler detaylı bir şekilde anlatılır, yardımcı teknikler için ek maliyet söz konusuysa bu durum tedaviye başlamadan sözlü ve yazılı olarak size bildirilir. Böylece tedaviniz süresince ödeyeceğiniz toplam tutarı baştan bilirsiniz.

Tüp Bebek Fiyatları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tüp Bebek Tedavisini Devlet Karşılıyor mu?

Evet, tüp bebek tedavisinde devlet desteğinden faydalanabilirsiniz. Bahçeci İstanbul, Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi ve Bahçeci Bursa Tüp Bebek Merkezi‘inde SGK ile anlaşmamız bulunmakta. Bu merkezlerimizde tedavi ücretleri, SGK Heyet Raporu kapsamında önemli oranda azalmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi için SGK Heyet Raporu Nereden Alınır?

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nde yayımlanan tüp bebek tedavisine ilişkin belirlediği kriterlere göre, devlet hastaneleri ya da üniversite hastanelerinden SGK heyet raporu alabilirsiniz.

SGK Heyet Raporu Şartları Nelerdir?

Bağlı olduğunuz sağlık kuruluşunun size sunduğu avantajlardan faydalanabilmeniz için aşağıdaki şartlara uygun olmanız gerekmektedir. SGK’nın resmi web sitesinde bulunan açıklamaya göre;

• Normal yöntemlerle bebek sahibi olunamadığının ve yardımcı üreme yollarına ihtiyaç duyulduğunun sağlık kurulu tarafından rapor edilmesi,
• Kadının 23 yaşından küçük, 39 yaşından büyük olmaması (Başvuru yapılan tarihte kadının 40 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Aksi takdirde ödeme yapılmıyor.)
• Son 3 yıldır, diğer yardımcı tedavilerden sonuç alınamadığının sağlık kurulu tarafından rapor edilmesi,
• SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı’na girişi yapılan 5 yıllık sigortalılık sürecinde en az 900 gün priminin ödenmiş olması,
• Uygulama yapılan tüp bebek merkezinin SGK ile anlaşmasının bulunması gerekmektedir. Bahçeci’de, Tüp Bebek Tedavisinde SGK Geçerli mi?

Bahçeci İstanbul ve Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi’mizdeki tüp bebek hizmetlerinden, SGK’lı hastalar yapılan anlaşmalar çerçevesinde faydalanabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Pahalı mıdır?

Tüp bebek tedavi ücretleri tedavinin uygulanacağı merkeze ve çiftlerin tedavi programına göre değişiklik gösterir. Tedaviye başlamak isteyen çiftler kimi zaman merkez seçiminde fiyat ve lokasyon avantajına göre tercih yapmaktadır.

Tüp bebek maliyeti şüphesiz tedaviye başlayacak çiftler için önemli bir konu. Ancak uygun fiyatlı olduğu düşünülerek başlanan tedaviler başarısız sonuçlanarak maddi ve manevi

zorluklara sebep olabilmektedir. Tüp bebek merkezinizi seçerken fiyat avantajından önce merkezin başarı oranlarına bakmanız kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar?

Tüp bebek tedavisi fiyat bilgilerimizi yasalar gereği web sitemiz üzerinden yayınlayamıyoruz. Güncel fiyat bilgilerimizi öğrenmek ve doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Bahçeci Sağlık Grubu içerisinde uygulanan tedaviler, 2021 tüp bebek fiyatları ve ödemelerle ilgili bilgi almak için 444 39 49 numaralı telefonu arayabilir ya da iletişim formumuzu doldurarak bilgi alabilirsiniz.