Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

FSH Hormonu Nedir, Kaç Olmalıdır?

FSH Hormonu Nedir, Kaç Olmalıdır?
    

İnfertilite (kısırlık) teşhis ve tedavisi süreçlerinde, anne ve baba adaylarından birçok test istenir.

Bunlardan biri de FSH testidir. Bu testle birlikte “FSH hormonu nedir?”, “FSH testi nasıl yapılır?”, “FSH hormonu normal değerleri nelerdir?”, “Gebe kalmak için FSH hormonu kaç olmalı?” gibi sorular gündeme gelebilir. İşte, Fsh hormonu değerleri hakkındaki tüm sorular ve cevapları…

FSH Hormonu Nedir?

İsmini İngilizce Follicule Stimulating Hormone yani folikül uyarıcı (stimulan) hormonun baş harflerinden alan FSH, beyindeki hipofiz bezinden salınan ve hem erkeklerde hem de kadınlarda üreme için çok önemli olan bir hormondur.

Folikül stimulan hormon, ergenlik gelişimi, kadın yumurtalıklarının ve erkek testislerin işlevi için gerekli olan hormonlardan biridir. Bu hormon, kadınlarda yumurta foliküllerinin olgunlaşmasını sağlar.

Ayrıca estradiol üretimini artırır. Kadınlarda adet döngüsünün devamı için gereklidir. Erkeklerde ise sperm üretimini (spermatogenez) uyarmak için testislerdeki Sertoli hücrelerine etki eder.

FSH, lüteinleştirici hormon (LH) ile birlikte gamet oluşumunu sağlayan gonadotropik denen hormon grubuna aittir. Bu hormonlar yapı itibariyle de birbirlerine çok benzemektedir.

Bu iki hormon glikoprotein yapısında olup alfa ve beta denen iki alt üniteden oluşur. Alfa üniteleri üç hormonda da (FSH, LH, HCG) aynıdır. Buna karşın, beta üniteleri kendilerine özgüdür ve vücuttaki kendi işlevlerini bu alt ünite sayesinde gerçekleştirirler.

FSH Testi Nedir?

FSH testi vücuttaki FSH miktarını anlamak için yapılan bir testtir. Bu test çoğu zaman kendi başına tanı koyulmasını sağlayamadığı için doktorunuz yanında diğer kan ve hormon testlerini de (HCG hormonu, LH, HCT değeri gibi) yaptırmanızı isteyebilir.

Hormon testi FSH oranlarının tespit edilmesinde, kandan ve idrardan olmak üzere iki şekilde uygulanabilir. FSH miktarına kandan bakılacaksa bir sağlık merkezinde kan vermeniz gerekir.

İdrardan bakılan FSH için değerler gün içerisinde değişiklik gösterebileceğinden daha doğru bir sonuca ulaşmak için genellikle 24 saat boyunca idrar toplanması sonucunda test yapılır. Kan testi daha çok tercih edilen yöntemdir.

FSH testi yaptırılmadan önce kullanılan ilaçlar doktora bildirilmelidir. Bazı ilaçlar FSH düzeyinin düşük ölçülmesine neden olabilir. Bunlardan bazıları; levodopa, simetidin, klomifen, levodopa etken maddeli ilaçlardır. Ayrıca doğum kontrol ilaçları da kandaki FSH miktarını düşürür.

FSH Testi Neden İstenir?

FSH testi, infertilitenin altında yatan sebeplerin anlaşılabilmesi için istenen bir testtir. Erkekte testis yetersizliğinin tespitinde, sperm sayısının az olduğu durumları değerlendirmede, sertleşme sorunlarında ya da cinsel fonksiyon bozukluklarının değerlendirilmesinde istenirken kadınlarda menopoz döneminin belirlenmesinde, adet düzensizliği araştırmalarında, yumurtalık yetersizliğinin tespitinde istenebilir.

Tüp bebek yaptıran hastalarımızın hikayelerini izlemek için tıklayın.

FSH Hormonu Kaç Olmalıdır?

Folikül uyarıcı hormon kadınlarda yaşam boyunca ve adet döngüsüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle sonuçlar değerlendirilirken hastanın yaşı ve adet döngüsündeki yeri dikkate alınır.

FSH hormonu değerleri yaşa ve adet döngüsüne göre aşağıdaki aralıklarda olmalıdır. Erkeklerde FSH hormonu yaşa göre değişiklik gösterir.

Kadınlarda:

0-7 yaş arasında: <6.7 mIU/mL

8 yaş ya da ergenlik sonrası:

Foliküler faz: 3.1-7.9 mIU/mL

Ovulasyon fazı: 2.3-18.5 mIU/mL

Luteal faz: 1.4-5.5 mIU/mL

Menopoz: 30.6-106.3 mIU/mL

Erkeklerde:

0-7 yaş arasında: <6.7 mIU/mL

8 yaş sonrası:1.3-19.3 mIU/mL

FSH Hormonu Kaç Olursa Hamile Kalınır?

Hamile kalma şansının düşmesi, FSH hormonu değerinin 10 mIU/mL’un üzerine yükselmesi ile başlar. FSH değerleri 15 mIU/mL üzerine çıktığında hamile kalma olasılığı ciddi oranda düşer.. FSH’teki artış ne kadar fazla olursa hamile kalma şansı o ölçüde azalır.

FSH Hormonu Düşüklüğü Ne Anlama Gelir?

Kadınlarda folikül uyarıcı hormon eksikliği, ergenlikte eksik gelişme ve zayıf yumurtalık fonksiyonuna neden olur. Bu durumda, yumurtalık folikülleri düzgün şekilde büyümez ve yumurta salamaz, bu da kısırlığa yol açar.

FSH, uygun sperm üretimi için de gereklidir. Erkeklerde folikül uyarıcı hormonun az olması durumunda, ergenlik eksikliği ve sperm eksikliğinden (azospermi) kaynaklanan infertilite görülebilir.

Erkeklerde kısmi folikül uyarıcı hormon eksikliği, gecikmiş ergenliğe ve sınırlı sperm üretimine (oligosospermi) neden olabilir. Bununla beraber kişinin baba olma şansı hala vardır. Folikül uyarıcı hormon kaybı ergenlikten sonra meydana gelirse, benzer şekilde bir üreme kaybı olacaktır.

Bunun haricinde FSH hormonu; gebelik, orak hücreli anemi, prolaktin yüksekliği, yeme bozuklukları, böbrek üstü tümörü ile ilişkili erken ergenlik, sarkoidoz, hipofiz bezi ameliyatları veya radyasyon tedavisi, menenjit, kafa travmaları, tiroid bezinin yavaş çalışması, seks hormonu salgılayan tümörler, konjenital adrenal hiperplazi gibi durumlarda da düşüş gösterir.

FSH Hormonu Yüksekliği Ne Anlama Gelir?

 • Yumurtalık ve Testis Sorunları: Çoğunlukla, artmış FSH seviyeleri overde veya testiste bir sorun belirtisidir. Eğer gonadlar yeterli miktarda östrojen, testosteron ve/veya inhibin üretemezse, hipofiz bezinden FSH üretiminin doğru geri bildirim kontrolü kaybolur ve hem FSH hem de LH (Luteinleştirici Hormon) seviyeleri artar. Bu duruma hipergonadotropik-hipogonadizm denir ve primer over yetmezliği veya testis yetmezliği ile ilişkilidir. Bu, erkeklerde Klinefelter sendromu ve kadınlarda Turner sendromu gibi durumlarda görülür.
 • Menopoz: Kadınlarda folikül uyarıcı hormon seviyeleri, menopoz döneminde kadınlarda doğal olarak artmaya başlar. Bu da yumurtalıkların fonksiyonlarındaki azalmayla birlikte östrojen ve progesteron üretimindeki düşüşü yansıtır.
 • Polikistik over (yumurtalık) sendromu: Yumurtalık kistleri, kadınlarda hormonal dengesizliklere neden olabilir.

Bunun haricinde erkeklerde alkolizm sonucunda testislerdeki hasar nedeniyle yüksek FSH değerleri görülebilir. Erkeklerde testis iltihabı (orşit) ve testis torsiyonu nedeniyle FSH yüksekliği gözlenebilirken her iki cinste de siroz, kronik böbrek yetmezliği, AIDS gibi hastalıklarda yükselmiş FSH değerleri gözlenebilir.

FSH Kontrol Mekanizması Nasıldır?

Vücuttaki birçok hormon birbirine bağlı olarak çalışır. Herhangi bir hormon, başka bir mekanizmanın uyarıcısı ya da tetikleyicisi olarak çalışıyorsa, mekanizmayı çalıştırmayı başardıktan sonra sinyali alıp salgılanmasını azaltmalıdır.

Buna geri bildirim mekanizması denir. Tiroid uyarıcı hormon, folikül uyarıcı hormon ve daha birçok hormon bu şekilde kendisini düzenler. Eğer uyardığı mekanizmadan bir sonuç alamıyorsa daha fazla salgılanır.

Örneğin menopozda artık folikül üretilmediği için FSH geri bildirim alamaz ve daha çok salgılanır. FSH, folikül yapımını tetiklediği gibi FSH’nin de salınımını denetleyen mekanizmalar vardır.

Folikül uyarıcı hormonun üretilmesi ve salınması, yumurtalıklar ve testisler tarafından salınan ve dolaşıma katılan bir dizi hormon ile düzenlenir. Bu sistem hipotalamus-hipofiz-gonadal eksen olarak adlandırılır.

Hipotalamik gonadotropin-salgılatıcı hormon (GnRH) hipotalamustan serbest bırakılır ve FSH ve LH’ın hem sentezini hem de salımınını uyarmak için ön hipofiz bezindeki reseptörlere bağlanır.

Serbest bırakılan FSH, kan dolaşımına katılarak testis ve yumurtalıklardaki reseptörlere bağlandığı yere taşınır. Bu mekanizmayı kullanarak, folikül uyarıcı hormon, luteinize edici hormon ile birlikte, testis ve yumurtalıkların fonksiyonlarını kontrol edebilir.

Kadınlarda, hormon seviyeleri adet döngüsünün sonuna doğru düştüğünde, bu hipotalamustaki sinir hücreleri tarafından algılanır. Bu hücreler daha fazla gonadotropin salgılayan hormon üretir, bu da hipofiz bezini daha fazla folikül uyarıcı hormon ve luteinize edici hormon üretmek için uyarır ve bunları kan dolaşımına salar.

Folikülün uyarıcı hormonundaki artış, folikülün yumurtalıktaki büyümesini uyarır. Bu büyümeyle birlikte, foliküllerin hücreleri artan miktarda estradiol ve inhibin denen maddeler üretir.

Buna karşılık, bu hormonların üretimi hipotalamus ve hipofiz bezi tarafından tespit edilir ve daha az gonadotropin salgılayan hormon ve folikül uyarıcı hormon salınır.

FSH Hormonu Nasıl Düşer?

Doktorunuzun tavsiye edeceği tedavi haricinde, sağlıklı bir yaşam sürmek (düzenli uyku, sağlıklı beslenme, hafif egzersiz) hormon dengenizin düzelmesini sağlar.

Genellikle hormon seviyeleri stresten etkilenmeye meyilli olduklarından stresi azaltmak hormon düzenlemede iyi bir destekleyici tedavi olacaktır.

Tüm sorularınız için 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

507 Yorum
 • ***** Yanıtla

  17 yaşındayım
  Fsh:2,85

  24 Ocak 2023 / 13:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ocak 2023 / 09:14
 • ***** Yanıtla

  İyi akşamlar bugun test yaptırdım ve psikolojik olarak kötü hissettim amh:0.46 fsh:4.96 prolaktin:43.1 tsh:1.21 27 yaşındayım ve bekarım adet düzensizliğim ve herhangi bir rahatsızlığım yok hamilelik şansım nedir sizce

  3 Ocak 2023 / 00:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,  

   AMH değeriniz düşük görünüyor vakit kaybetmeden uzman bir hekime başvurmanızı öneririz fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme için randevu alabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi 

   20 Ocak 2023 / 10:41
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba. 36 yaşında ve bekarım. 4 yıldır 5 cm lik hem sağ hem de sol overde çikolata kistim ama düzenli bir şekilde regl oluyorum. Ara ara ilaç tedavisiyle kistlerim küçülüyor. 2 ay önce AMH 0,78 çıktı 2 haftaönce 2,05 ti birinden birinin yanlış ılduğu düşünülerek bugün adetimin 2. gününde tekrar kan verdim AMH 1,53 çıktı. Fsh 7,5 prolaktin 23,6 estradiol 42,91 t4 1,25 ve Tsh 5,01

  testlerin bir gün öncesinde de yazz başlamıştım. Ultrasonda 2,3 adet yumurta göründüğü söylendi. Yorumlarsanız çok sevinirim. 1 sene içinde evlilik ve gebelik düşünüyorum. Bu şartlarda gebelik şansım nedir

  17 Aralık 2022 / 02:32
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme için randevu alabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Aralık 2022 / 17:36
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar adetimin 2. Günü kan degelerim bu şekilde idi hasimato hastalığı var TSh degerimi düşürdük ilaçlarla bu sonuçlara göre gebe kalmamda engel var mı yada sonuçlarında bir sıkıntı cevap verirseniz çok memnun olur t3 3.86
  T4 1.61
  TSH 0.40
  Prolaktin 3.26
  Estradiol 44.31
  (LH) 3.01
  FSH 4.83

  7 Aralık 2022 / 02:52
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme için randevu alabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Aralık 2022 / 17:50
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar yaşım 19 polikistik över tanısı konmuştu bana ama değerlerim nasıl bilgi almak istiyorum ve ilerde hamile kalmamı etkiler mi bunlar
  Prolaktin 38.92
  Fsh 11.01
  Lh 8.64
  Amh 3.82
  Tsh 5.13

  30 Kasım 2022 / 05:38
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme için randevu alabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Aralık 2022 / 17:33
 • ***** Yanıtla

  FSH: 9,10
  LH: 7,44
  E2: 33
  Prolaktin:36,63
  AMH: 1,34

  Reglin 3. günü yaptırdım. Teşekkürler.

  16 Kasım 2022 / 17:45
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme için randevu alabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Aralık 2022 / 17:32
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar reglimin 3.günü yapılan testlerde
  Fsh 18.05
  Lh 14.8
  E2 122.7
  Prolaktin 6.98
  Tsh 1.81 bu sonuclari bebek için değerlendirebilir misiniz acaba

  11 Ekim 2022 / 17:12
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   FSH yükselmiş AMH testi yaptırıp uzman bir hekime başvurmanızı öneririz fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:36
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  2 yıllık evliyim 1.5 yıl önce bos gebelik gecirdim kürtaj oldum bir daha gebelik oluşmadı.Adetin 4.günü hormon testi yaptırdım sonuçlarımı degerlendirebilirmisiniz gebe kalma durumum nedir?
  Amh:0.96
  Estradiol;69.8
  Lh;5.5
  Fsh:6.9
  Proklatin:19.1
  Progesteron:0.16

  7 Ekim 2022 / 12:41
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   AMH değeriniz düşük görünüyor, vakit kaybetmeden uzman bir hekime başvurmalısınız ve sadece yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:37
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,
  1 yıllık evliyim. Adetin 3. Günü yapılan test sonuçları bu şekilde. Ultrason da 2 yumurta görüldü. Tüp bebek bile zor dediler 😔 sizde değerlendirir misiniz🙏
  Fsh: 7
  Lh: 3,49
  E2:158
  Prolaktin: 18,98
  Progesteron:2,85
  Tsh: 4,34
  Amh:0,06
  Rica etsem degerlendirebilir misiniz🙏

  4 Ekim 2022 / 19:48
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   AMH değeriniz düşük görünüyor, vakit kaybetmeden uzman bir hekime başvurmalısınız ve sadece yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:38
 • ***** Yanıtla

  Yaşım 29 ,1 yıldır evliyim , bir kimyasal gebelik yaşadım korunma hiç olmadı , çocuk sahibi olmak istiyorum ama olmadı 3 farklı tarihteki kan degerlerim
  Tsh 1,359-1,859-2,149
  Fsh 14,79-11,76-11,44
  Lh 3,85-5,05-9,06
  E2 36,70-36,78-55,66
  Prolaktin 10,81-22,27-18,94
  Total testesteron 0,63-1,04-0,74 bir sıkıntı varmı kendiliğinden hamile kalabilir miyim

  25 Eylül 2022 / 18:40
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 00:18
 • ***** Yanıtla

  Hocam iyi günler 14 evliyim 30 yaşındayım 10aydır korunmasız ilişki giriyoruz değerlerim fshdegerim12.04 amh değerim 0.697 hamile kalmamda engel mi?

  13 Eylül 2022 / 00:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz normal ama AMH değeriniz düşük görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Eylül 2022 / 12:52
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Ben 32 yaşındayım. 4 ay önce oğlumu oligohidroamniyos nedeniyle 19. Haftada kaybettim. Eşimle kromozom analizi testi verdik sonuç temiz çıktı. Bugün adetimin 3 günü sabah test verdim aç karnına

  T3 4,00
  T4 1,65
  TSH 0,095
  LH 10,78
  FSH 3,30
  E2 80,14
  Prolaktin 22,55
  Değerlerimle ilgili ne söylenebilir? Teşekkür ederim şimdiden

  12 Eylül 2022 / 19:01
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Başınız sağolsun.
   TSH değeriniz düşük görünüyor, endokronoloji gitmenizi öneririz. Bunun dışındaki değerleriniz normal görünüyor, AMH testi de yaptırmanızı öneririz fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   23 Ekim 2022 / 08:48
 • ***** Yanıtla

  Fsh 4.40 lh 5.78 estradiol 33 tsh 0.50 prolaktin 21.30 sizce adetin 3.günü yapılan tahlillerim normal mi?

  9 Eylül 2022 / 14:55
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Kadın doğum hormon değerleriniz normal görünüyor. AMH testi de baktırabilirsiniz.
   TSH değeriniz düşük çıkmış, tsh için endokronolojiye, prolaktin değeriniz biraz yükseklik göstermiş, prolaktin için nörolojiye gitmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ekim 2022 / 08:42
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam fsh=11.4 lh=10.030 progesteron=0.63 estradiol e2=73 prolaktin=34.44 tsh=2.041 Bundan 1 sene oncede amh=2.47 çıkmısti bu sonuçlara gore hamile kalma olasiligim nedir 2 kere kimyasal gebelik gecirdim 4 senedir olmuyor

  24 Ağustos 2022 / 00:13
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Kadın doğum değerleriniz normal görünüyor, FSH değeriniz biraz yükselmiş, AMH testinizi tekrarlayabilirsiniz. Prolaktin değeri yüksek görünüyor, nöroloji bölümünden randevu alabilirsiniz. Bunun dışında yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzu arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   23 Ekim 2022 / 08:45
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar yaşım 24 7 aydır çocuk istiyoruz henüz bi sonuç alamadık.
  Adetimin 3. Günü hormon testi yaptım
  Fsh: 18.66
  Prolaktin:5.57
  Estradiol:27
  LH:5.65
  TSH:0.43
  BetHcg:5.57
  Amh:0.91

  9 Ağustos 2022 / 14:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz 1 değerinin altında bu yüzden genel değerlendirme için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Eylül 2022 / 16:25
 • ***** Yanıtla

  Merhaba. Ben 21 yaşındayım ve en son 64 gün önce regl oldum. Daha önce de 1 ay geciktiği olmuştu doktorum Tarlusal vermişti ve regl olmuştum şimdi tekrar Tarlusal içtim fakat fayda vermedi doktora gittiğimde ise 3cm kist olduğunu söyledi. Ve hormon testi istedi. Kullandığım bir kutu Tarlusal hormon değerlerini etkiler mi?

  Değerlerimde; SerbestT3 3.66 FSH 4.96 Serbest T4 1.22 Lüteinleştiren hormon (LH) 16.04 Estradiol 41.5
  Prolaktin 23.86 TSH 3,77 Beta-hCG (Total hCG) <0.1

  6 Ağustos 2022 / 17:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi takip eden doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Ağustos 2022 / 10:02
 • ***** Yanıtla

  TSH: 3.20

  ESTRADİOL: 53.02

  PROLAKTİN: 11.81

  FSH: 14.43

  Bu değerler çocuk sahibi olmak için nasıldır?

  8 Temmuz 2022 / 11:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Çocuk sahibi olmada yalnızca kan değerleri etken değildir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 14:13
 • ***** Yanıtla

  İyi günler dilerim rahatsızlık veriyorum kusura bakmayın. 30 yaşında bekarim. Mantar sorunundan dolayı regl döneminden 2 gün önce verdiğim kan testinde lh-3.51 fsh-1.57 estradiol-74.5 progesteron-3.50 çıktı ve bana yumurtaliklarda zayıflık olduğunu söylediler.ileride hamilelik için endiselenmeli miyim?

  28 Haziran 2022 / 16:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH testi baktırıp doktora danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 14:01
 • ***** Yanıtla

  merhaba tahlil sonuçlarım aşağıdaki gibidir. Değerleri yorumlarınızı rica ederim.

  Follikül Stimulan Hormon (FSH) :7,82

  Luteinizan Hormon (LH) : 7,18

  Estradiol (E2) : 146

  TSH (Tiroid Stimulan Hormon): 1,0744

  Anti-Müllerian Hormon-AMH : 0,30

  15 Haziran 2022 / 13:06
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz düşük görünüyor.
   Vakit kaybetmeden uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Haziran 2022 / 22:02
 • ***** Yanıtla

  Follikelphase 30.9-90,4pgml . Ovulationsphase. 60,4 – 533pgml
  Lutealphase 60.4- 232pgml
  Postme opause -5,00 – 138pghl
  AMh, 2.68ngml 0,41-6.96 normalmi

  31 Mayıs 2022 / 15:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz normal FSH değeriniz yüksek görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Ağustos 2022 / 13:23
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar hocam , Ebru ben. Adetın 2 .günü yapılan hormon testlerim şöyle FSH 21,52 – LH 6,51 – ESTRADİOL 41- PROLAKTİN 10,66 – TSH 2,28 VE AMH 0,37 .Yaşım 41 ve 1 yıllık evliyim, Hamile kalma şansım var mıdır bu değerlere göre.Değerlendirebilir misiniz rica etsem ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

  27 Mayıs 2022 / 11:26
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   AMH ve FSH değerleri normal sınırlar dışında görünüyor. Vakit kaybetmeden doktora başvurmanızı öneririz. Bununla birlikte kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.
   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Haziran 2022 / 22:14
 • ***** Yanıtla

  MERHABALAR , 41 YAŞINDAYIM,ADETİN 3. GÜNÜ YAPILAN TESTLER FSH :21,52 LH:6,51 E2:41 PROLATİN10,66 VE AMH 0,37 .DEĞERLER İLE İLGİLİ YORUMUNUZ NEDİR ACABA ? NORMAL YOLLA HAMİLE KALMA ŞANSIM DÜŞÜK MÜDÜR?TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN

  26 Mayıs 2022 / 12:44
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz düşük görünüyor bununla birlikte yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.
   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   18 Haziran 2022 / 22:11
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam Tsh 1,507 Fsh 8,96 Lh 4,28 prolaktin 14,33 E2 26,96 26 yaşındayım değerlerim normalmi 🙂

  20 Mayıs 2022 / 16:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. AMH testide yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Haziran 2022 / 11:23
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam
  Adetin 1. Gunu test verdim sonuclarim

  Fsh 5.62
  Tsh 2.36
  Prolaktin 21
  AntiMulerin hormon 10.57
  Lhlüteinlestiren hormon 14.71
  Estradiol 55.94
  degerlerim nasil hocam her ay tam gününde adet oluyorum sadece yıl da sadece bir kere 7-10 gun gecikme oluyor

  16 Mayıs 2022 / 18:49
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınız normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Haziran 2022 / 11:20
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar…

  LH : 33.10
  FSH : 7.07
  ESTRADIOL : 87.00

  Değerlendirebilir misiniz rica etsem tesekkurler…

  27 Nisan 2022 / 01:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Mayıs 2022 / 14:01
 • ***** Yanıtla

  LH 16,39 / FSH (Follikül Stimülan Hormon)17,74 / Estradiol E2 97,5 / TSH 1.41 /Prolaktin 9,22 kanlar adetimin 3.günü verildi.değerlendirirseniz sevinirim

  26 Nisan 2022 / 13:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH yüksek görünüyor. AMH testini de yaptırmanızı ve doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Mayıs 2022 / 13:58
 • ***** Yanıtla

  E2 143
  TSH 1.70
  FSH 10.95
  LH 7.10
  Prolaktin 8.77
  Değerlerim adet değilken yapıldı çocuk sahibi olmak istiyorum bir çocuğum var değerler normal mi

  13 Nisan 2022 / 01:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınız normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Nisan 2022 / 09:42
   • ***** Yanıtla

    Hocam Merhaba 35 yaşındayım amh değerim 5.96 çıktı bazı yerlerde bu değerin yüksek bazi yerlerde normal olduğu yazıyor bir sorun var mi acaba?

    15 Nisan 2022 / 00:32
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     AMH değeriniz çok yüksek görünmüyor.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     15 Nisan 2022 / 15:23
     • *****

      Merhaba sonuçlarım
      Tsh. 1.84
      Fsh.6.8
      Prolaktin 13.5
      Totel testestoron 0,649
      Ultrasonda polisliktik over yok dendi totel testoran yüksek mi hamile kalmak zor mu? Yardımcı olur musunuz

      21 Nisan 2022 / 17:10
   • ***** Yanıtla

    Hocam merhaba, 26 yaşında bekarım. Adetimin 3.günü yaptırdığım kan sonuçlarım:
    Serbest T4: 1.32
    TSH: 0.84
    FSH: 5.64
    LH: 7.4
    DHEA-SO4: 356
    Estradiol: 46.8
    Prolaktin: 24.7
    Total Testesteron: 0.539
    AMH: 3.75
    Yakın bir tarihte evleneceğim, hamile kalmam konusunda sıkıntı yaratacak bir durum var mı, doğal yollarla hemen hamile kalabilir miyim?

    27 Nisan 2022 / 12:07
 • ***** Yanıtla

  merhabalar,
  serebst t3 1.82
  serbest t4 1.07
  tsh 2,28
  lh 4,29
  estradiol 49
  prolaktin 6,40
  progesteron 0,1
  fsh 19,5
  yaşım 41 adetimin 2. günü testleri yaptım durumlar nasıl değerlendirebilir misiniz

  25 Mart 2022 / 16:44
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alarak, kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Nisan 2022 / 09:01
 • ***** Yanıtla

  HOCAM fsh 8,65 lh 7,16 tsh 2,25 proloktin :25,7 adetimin 2, günü sizce degerlerim nasıl

  25 Mart 2022 / 15:01
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2022 / 02:00
 • ***** Yanıtla

  Merhaba yaşım 28 adetimin 3 günü fsh 9.58 çıktı normalmi nasıl bi değer

  25 Mart 2022 / 08:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Mart 2022 / 09:22
 • ***** Yanıtla

  merhaba, öncelikle zahmet verdiğim için özür diliyorum sizden. 42 yaşındayım, çocuğum yok. 6 ay önce submukoz myom operasyonu geçirmiştim. amh değerim 0,36 çıkmıştı. son 3-4 aydır adet kanamalarımda azalma ve gecikmeler yaşıyorum. idrar yollarımda yanma sorunum da var. bugün adet oldum biraz ve testlerim şöyle çıktı.sizce anne olmam zor mu görünüyor? yada sonuçlarımda anormallik varmıdır? 🙁

  fsh : 10.03
  prolaktin: 16.7
  estrodil : 79,61
  tsh : 1,69
  ft4 : 1,15
  beta hcg : 0,1

  4 Mart 2022 / 16:37
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   AMH değeriniz düşük görünüyor bunun yanı sıra yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alarak, kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Nisan 2022 / 08:58
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar 32 yasindayim 6 ay once bebek haberini aldik cok mutlu olduk ama kalp atisi olmadigindan kurtaj olmak zorunda kaldim. Kurtajdan sonra ilk hastaligimin 3. Gunundeki kan degerlerim aşağıda yazdim degerlerimi yorumlayabilir misiniz.

  Prolaktin 13.7
  Estradiol 29.6
  Fsh 34.1
  Lh 18.6
  Progesteron 0.27
  SerbestT4 15.4
  Tsh 0.69
  Amh 0.03

  23 Şubat 2022 / 00:26
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz düşük görünüyor. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Nisan 2022 / 09:09
 • ***** Yanıtla

  Prolaktin 24.8
  Lh 5
  Üre 8.8
  Progesteron 0.43
  Fsh 7.95
  Tsh 3.12
  Estradiol 29.9
  1 çocuğum var değerlerim ile gebe kalabilirmiyim.adetin 2 günü yapıldı tahliller

  13 Şubat 2022 / 22:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kan tahlili sonuçlarınız normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Mart 2022 / 09:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,
  Yaşım 46. FSH 18,58 LH 30,64 Estradiol 147 Beta Hcg 2,30 Prolaktin 19,38 TSH 2,44 olarak ölçüldü. Yalnız bu tetkikler regl bittikten sonra yapılmıştı (regl başlangıcından itibaren 9. günde kan vermiştim) Doktorum bu kan değerlerine bakarak menopoz sürecinin başlamak üzere olduğunu söyledi. Ben her ay regl oluyorum yalnız son aylarda birkaç gün erken veya gecikme şeklinde düzensizliğim var. Doktorum Trisequens reçete etti ve sürekli kullanmamı önerdi. Sitenizde hormon tetkiklerinin reglin 3. günü yapılması gerektiğini okudum. Tetkiklerimin ne kadar doğru yorumlandığına dair tereddüt oluştu. İlacı kullanabilir miyim, durumum menopoz ile uyumlu mudur? Yoksa reglin 3. günü tekrar test yaptırmamı mı önerirsiniz?

  3 Ocak 2022 / 17:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden bir şey söyleyemeyiz. Doktorunuz en doğru tedaviyi uygulayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Ocak 2022 / 11:07
   • ***** Yanıtla

    Bu arada regl oldum ve reglin ilk günü Trisequens kullanmaya başladım. Kan hormon testlerimin tekrarlanmasını ve sizde tekrar muayene olmayı istiyorum. Muayeneye reglin 3. günü mü gelmeliyim? Hormon testi yaptırırken ilacı bırakmış olmam gerekir sanıyorum. Üstünden ne kadar zaman geçmesi uygun olur? Ne zaman için randevu almam gerektiği konusunda yönlendirir misiniz beni.

    5 Ocak 2022 / 13:44
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Sizi takip eden doktorunuza danışmanızı öneririz. Doktorunuz en doğru tarihi size söyleyecektir.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     5 Ocak 2022 / 17:53
     • *****

      Merhaba kızım 14 yaşında. 2 yıldır adet görüyor fakar son 2 aydır regl düzensizliği oluştu. Doktora gittik. Regl 2. Günü test verdik. FSH 2,87 EStradiol 17.36 cıktı. Bu sonucları yorumlayabilirmisiniz?

      7 Mart 2022 / 20:16
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Değerleri normal görünüyor, ergenlik döneminde bu tür düzensizlikler olabilir.
      Doktor kontrolünde kalmanızı rica ederiz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      6 Nisan 2022 / 09:57
    • ***** Yanıtla

     Merhabalar benim geçen ay adetimin 3.günü yapılan testlerde FSH 4.99, E-2 44.09, lh 5.14, prolaktin 11.62, TSH 1.57 çıktı yumurta tembelliği var deniodi kolomennve devamında iğne tedavisi önerdiler. Kararsız kaldım değerlerim normal değil mi?

     7 Ocak 2022 / 11:12
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      12 Ocak 2022 / 09:54
   • ***** Yanıtla

    FSH 8
    Estradiol 64
    Prolaktin 7.83
    Serbest T4 77
    Luteinlestiren 3.26
    Tsh 0.56
    Betahcg .0.5
    Test sonucum nasıl çocuk sahibi olabilir miyim normal yollarla…..

    28 Ocak 2022 / 20:21
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilir kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, konuyla detaylı bilgi alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,

     Bahçeci Ailesi

     13 Şubat 2022 / 21:27
    • ***** Yanıtla

     Adetimin 3.günü yaptırdığım testte tsh 1.4
     prolaktin 14.3
     Fsh 8.18
     Lh 7.01
     Estradiol 47.5
     Beta hcg 5 sonuclar normal mi

     31 Mart 2022 / 17:31
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      10 Nisan 2022 / 01:51
   • ***** Yanıtla

    Merhaba fsh 14.40 prolaktin 14.90 tsh 2.730 esteradiol 36.70 acaba menopoz varmı yaşım 45 amh sonucum çıkmadı teşekkür ederim

    26 Şubat 2022 / 11:52
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Yaşınız gereği AMH sonucunuzla birlikte dilerseniz 444 39 49 u arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     1 Nisan 2022 / 09:48
   • ***** Yanıtla

    Merhaba yaş 28 adetin 3.gunu
    TSH 3.56
    Prolaktin 15.5
    Fsh 6.06
    LH 8.47
    Estrodiol 36.3
    Normal mi polistikover dedi doktor ?

    4 Nisan 2022 / 16:40
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,
     TSH değeriniz yüksek görünüyor, dahiliye uzmanına başvurmanızı öneririz. Bunun dışında yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.
     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Nisan 2022 / 01:58
     • *****

      Merhaba yaşım 36
      Fsh 12.9
      Amh 1.79
      Adetimin 3.günü doktorum fsh çok yüksek dedi diğer değerlerim normal çocuk sahibi olabilir miyim

      20 Nisan 2022 / 16:53
 • ***** Yanıtla

  MERHABA,ADET DÖNEMİMİM 5 GÜN YAPTIRDIM TEST DEĞERLERİM DR.MENEPOZ BAŞLANGICI DEDİ PREMATÜR MENEPOZ İÇİN HRT AÇISINDAN MEMEGROFİ VE ULTRASON İSTEDİ ONAYLARSA İLAÇ TEDAVİSİNE BAŞLAYACAĞIZ DEDİ
  SONUÇLARIMI BEKLİYORUM
  SÜREÇ NASIL İLERLER…UYGULANAN TEDAVİ HANGİ YÖNDEN BANA YARDIMCI OLUR.
  DEĞERLERE GÖRE HAMİLE KALMA ŞANSIM NEDİR? TEŞEKKÜRLER…

  estradiol 23
  FSH 44.12
  TSH 3.45
  Prolaktin 14.43
  AHM : 0.01

  7 Aralık 2021 / 15:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz menopoz başlangıcı değerleri ile eş değer görünüyor. Düzenli adet görüyorsanız doktorunuz sizi yönlendirecektir. Başarılı bir tedavi süreci diliyoruz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Aralık 2021 / 13:36
   • ***** Yanıtla

    Tsh 2.05
    Lh 10.36
    E2 33.36
    Prl 12.29
    Prog 0.187
    Fsh 4.90
    İnsülin 12.8
    Yaşım 22 ve çocuk düşünüyorum sizce bunlar normal değerler mi

    8 Şubat 2022 / 15:19
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilir kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, konuyla detaylı bilgi alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,

     Bahçeci Ailesi

     13 Şubat 2022 / 21:47
 • ***** Yanıtla

  merhabalar,

  3 ay adet görmedim. test yaptık ve yapılan hormon testinde ilk değerim 56 çıktı ve dr. menopoz dedi. ancak ben regl oldum. ve regl 3. yapılan testte. FSH 23.19 çıktı. yaptığım diğer testler normal değerlerde gibi okuduğumda. Ben artık Menepozdayım diyebilir miyim.

  fz : 3,03-8,08
  of :2,55 16,7
  Lf 1,38 – 5,47
  postmenopoz : 26,7 – 133,4

  21 Ekim 2021 / 10:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Menopoz başlangıcı olabilir. AMH testi yaptırıp tekrar doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ekim 2021 / 10:42
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 10.09.2021 tarihinde kist ameliyatı oldum
    Eylül 28
    Ekim 28
    Kasım 15
    Aralık 3 REGL tarihlerim
    Bugün test oldum
    FSH 59.05
    Beta HCG 3.1*
    Yaşım 42 menapoza girdimmi sizce

    4 Ocak 2022 / 20:24
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     FSH değeriniz çok yüksek görünüyor. AMH değeriniz ile birlikte uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     11 Ocak 2022 / 09:34
 • ***** Yanıtla

  İyi günler yaşım 31 6 aydır korunmadan deniyoruz adetimin 3 . Günü gittim ve iki defa ultrasonla inceledi ve sağ uterusun üstünde subseröz miyom gördü 3 e 2.5 cm tahlil sonuçlarım ise
  TSH 2,76
  Estradiol 26
  FSH 7,87
  LH 4,77
  Prolaktin 13,12
  Beta HCG 1,20
  çıktı ve hamileliğini engellemiyor dedi folik asit başla dedi. Sizce doğal yollardan hamile kalabilirmiyim.

  20 Ekim 2021 / 14:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuz miyomun yerleşimine bakmış ve gebeliğini etkilemeyeceğini iletmiş, kan değerlerinizde normal görünüyor fakat yalnızca bunlar gebe kalmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Kasım 2021 / 11:35
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 42 yaşındayım regl oluyorum menepozamı giriyorum? çocuk yapabiilirmiyim?

    REGL GÜNLERİM
    10 mayıs
    26 haziran
    23 temmuz
    15 ağustos
    11 eylül
    EKİM-
    6 kasım
    9 aralık & 25 aralık
    30 ocak

    27 EKİM

    FSH:15.24

    LH:11.56

    2 KASIM

    FSH:18.89

    LH:12.35

    PROGESTERON:0.47

    ESTRADİOL:44.26

    23 KASIM

    FSH: 8.20

    ESTRADİOL:215.80

    PROLAKTİN:23.81

    PROGESTERON:0.59

    TSH:2.130

    29 ARALIK

    FSH: 18.57

    LH: 10.45

    ESTRADİOL: 65.21

    *01 ŞUBAT*

    FSH: 26.41

    LH: 12.82

    ESTRADİOL: 27.39

    PROLAKTİN: 16.24

    PROGESTERON: 0.37

    TSH:3.490
    FT4:1.66

    2 Şubat 2022 / 17:57
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     AMH testi baktırmanızı öneririz. FSH yükselmiş fakat AMH ile anlamlı olacaktır. Yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilir kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, konuyla detaylı bilgi alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,

     Bahçeci Ailesi

     13 Şubat 2022 / 21:29
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar.
  Ben 43 yasindayim. Reglin 3.gunu yaptirdigim hormon testinde FSH 8.61 , prolaktin 26.2 , estradiol 61.4 , LH 7.18 , TSH 1.16 cikti. Hamile kalmak istiyorum,normal yolu mu denemeliyim yoksa tup bebek tedavisine baslamam nmi gerekir? Simdiden tesekkur ederim.

  12 Ekim 2021 / 22:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan testleri gebe kalmada etken değildir. AMH testi baktırmanızı öneririz. Onun dışında kadın yaşı, yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Ekim 2021 / 17:04
  • ***** Yanıtla

   Merhaba 38 yaşındayım hormon testlerim şu şekilde
   Antimüllerien hormon:0,55
   Beta HCG:0,17
   TSH:1,476
   Prolaktin:9,94
   Lh:3,17
   Fsh:4,13
   Estradiol:75,91
   Bu sonuçlar normalmi hamile kalabilirim.

   16 Aralık 2021 / 11:55
   • Bahçeci
    ***** Yanıtla

    Merhaba,

    AMH değeriniz düşük görünüyor. Vakit kaybetmeden uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    3 Ocak 2022 / 11:02
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar
    TSH 4.65
    PROLAKTİN 44.49
    LH 7.90
    FSH 5.33
    Değerlerim nasıl doktor tsh için euthrox 25 mgc verdi ancak bu ilacı sürekli mi kullanmak gerekli bu ilaç kilo aldırır mı ve prolaktini acaba tsh mı tetikledi

    1 Nisan 2022 / 18:21
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,
     Sürekli kullanmanız gerekebilir. Kilo aldırmayacaktır. Dozlarla ilgili doktorunuz yönlendirecektir. TSH değeri, prolaktini birebir olarak tetiklemez,
     Doktorunuzla takipte kalmanızı öneririz.
     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Nisan 2022 / 01:51
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba, primer amenoreyim. Yasim 30 bekarim. FSH-1,20 LH-0,26 e2 11 vTarlusal ile adet olmuyorum daha once oluyordum. rahim duvarim inceligi 2mm ve her iki overde de milimetrik folikul izlendi diyor. Benim gibi bir hastanin tedavi ile gebe kalma ihtimali var midir ve de hormon degerlerim hakkinda ne soylenebilir. Cok tesekkurler.

  12 Ekim 2021 / 03:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Tüm kadın doğum kan değerlerinizin birlikte değerlendirilmesi gerekir fakat yalnızca kan testleri gebe kalmada etken değildir. AMH testi de baktırmanızı öneririz. Onun dışında kadın yaşı, yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Ekim 2021 / 17:17
  • ***** Yanıtla

   Merhaba hocam adetinin 3.günü yapılan test hamile kalmak istiyorum
   Tsh 3,28
   Lh 3,31
   Fsh 4,86
   Estradiol 34
   Prolaktin 18,37

   5 Kasım 2021 / 17:11
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Değerleriniz normal görünüyor fakat AMH, FSH gibi değerlere de bakmak gerekiyor ve yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    15 Kasım 2021 / 09:40
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, 36 yaşındayım 5 yaşında bir çocuğum var. Adetimin 4. Günü fsh 24.21, e2 29.05 ve lh 6.09 çıktı. Dr’um amh bakmaya gerek yok, çocuğun olması zor ihtimal, menopoz başlıyor dedi. Gerçekten böyle mi?

  7 Ekim 2021 / 17:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Tek başına bu kan testleri gebe kalmada etken değildir. Adetleriniz düzenli ise AMH testi baktırmanızı öneririz. Bunun dışında yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Ekim 2021 / 16:57
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim sonuçlarım bu şekilde. Geçen ay selektif salpingografi yöntemiyle sağ tüpümü de açtırdım.rahim biraz geride arkaya dönük.Gebelik oluşmadı. lh 15.94 fsh 7.59 prolktin 17.9 tsh 0.93 estradiol 40.89 değerler normal mi 2 yıldır bebeğim olmuyor. Acele etmeli miyim?yaşım 28. Teşekürler.

  1 Ekim 2021 / 04:18
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor AMH testi yaptırıp doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Ekim 2021 / 11:09
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Fsh 79,4 prolaktin 27.5 çıktı tüp bebek ile bebek sahibi olabilir miyiz hocam

  22 Eylül 2021 / 20:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz çok yüksek görünüyor. AMH testi yaptırmanızı ve uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Eylül 2021 / 12:02
 • ***** Yanıtla

  Hocam 48 yaşındayım prolaktin 32..fsh 4.9 Lh 32..tsh. 0.20 rahminde yumurtaliklarda hiç bir sorun yok hamile alınabilir mi

  16 Eylül 2021 / 09:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yaşla beraber yumurta kalitesi ciddi oranda düştüğü için gebe kalmada sorun olabilir. Uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Eylül 2021 / 11:56
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 36 yaşındayım adetin 3. Günü şu testleri yaptırdım
  E2. 175.55
  Fsh. 3.17
  Lh. 3.99
  Prl. 39.54
  Amh. 0.846 normal yolla gebe kalma olasılığım var mı ne önerirsiniz.

  13 Eylül 2021 / 21:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Prolaktin değeriniz yüksek görünüyor nöroloji uzmanına, AMH değeriniz ise düşük görünüyor bunun içinde kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz. Fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Eylül 2021 / 11:52
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 37 yasindayim. Adet duzensizligi ve 2. Cocuk olmamasi ile. Test yapildi. E2 17,73
    FT4 1.23
    TSH 1.84
    FSH 85.74
    LH 64.39
    PROLAKTIN 9.76
    cyclo progy kullanimi olurmu

    11 Ekim 2021 / 09:22
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     FSH değeriniz ve düzensiz adet menopoz evresinde olduğunuza işarettir. Detaylı bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     20 Ekim 2021 / 17:01
   • ***** Yanıtla

    Merhaba, yasim 35. Amh: 1.1 Fsh:11.93 Lh:4 E2:51.42 prolaktin:14.79 Tsh:2.78 (regl 2. Gunu fsh, Lh, E2 ve prolaktine bakildi) 4 ay suredir deniyoruz, direk tup bebek mi yapmaliyiz yoksa 3-4 ay daha deneyebilir miyiz? ( ilk gebelik olacak)

    20 Ekim 2021 / 16:24
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Değerleriniz normal görünüyor fakat 6 ay korunmasız ilişkiye rağmen gebelik oluşmadığı durumlarda doktora başvurmanızı öneririz. 2 ay daha deneyip uzman bir hekime başvurabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     19 Kasım 2021 / 09:15
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam hormon testim şu şekilde
  e2 55.57
  Lh 10.1
  Fsh 6.13
  Prolaktin 5.66
  Sizce gebe kalmama engel mi sonuçlarım 5 aydır deniyoruz

  12 Eylül 2021 / 21:49
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Eylül 2021 / 17:08
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ismim Sema

  27 yaşındayım adetimin 2. Günü yaptırdım testimi

  Tsh 1.69

  Lh 10.40

  Estradiol 35.72

  Fsh 8.47

  Prolaktin 30.60

  Sonuçlarım nasıl doktorum normal yollarla zor tüp bebek öneriyorum dedi. Sizce yaptırmalı mıyım?

  9 Eylül 2021 / 15:24
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Gebe kalma da kan testleri dışında bir çok etken vardır ve sonuçları ultrason tetkiki ile birlikte sonuçları değerlendirebiliriz. 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Eylül 2021 / 00:51
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhabalar,
  Fsh 16.18
  Estradiol 5.54
  Lh 8.37
  Prolaktin 12.04
  Amh 0.422
  Testlerimi adetin 2.günü yaptırdım. Mayıs ayında kimyasal gebelik yaşadım.Sonrasında korunmamamıza rağmen gebe kalamıyorum.Değerlerimi yorumlayabilirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

  23 Ağustos 2021 / 15:54
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz yükselmiş, AMH değeriniz düşük görünüyor. Yumurta rezervinizde azalma söz konusu. Vakit kaybetmeden uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Eylül 2021 / 00:39
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,

  Adetin 3. Günü verdiğim testlere göre;
  Tsh 2,85
  Fsh 6,16
  Lh 7,93
  E2 29,41
  Prolaktin 44,7

  Yaklaşık 1,5-2 yıldır korunmuyoruz bebek sahibi olamadık. Değerlerimi yorumlar mısınız? Adet sonrası HSG filmi çektireceğim eşim de sperm testi verecek.

  Teşekkürler.

  18 Ağustos 2021 / 20:04
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Prolaktin değeriniz yüksek görünüyor, nöroloji uzmanına başvurmanızı öneririz onun dışında değerleriniz normal görünüyor. AMH testi yaptırıp uzman bir hekime başvurmanızı öneririz. Gebe kalma oranlarında rahim içi durumu, sperm ve yumurta kalitesi gibi bir çok etmen etkilidir. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan ücretsiz ön görüşme randevusu alabilir, durumunuzu detaylı inceleyebiliriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Ağustos 2021 / 03:54
 • ***** Yanıtla

  28 yaşındayım bekarım adetin 2. Günü tsh 1.48 fsh 14.13 lh 2.6 prolaktin 12.3 estradiol 42.62 amh 0.84 çıktı evlenince direk tüp bebek mi denemeliyiz

  9 Ağustos 2021 / 09:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz 1’in altında görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ağustos 2021 / 13:48
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar benim
  TSH1.02
  SerbestT3 3,71
  SerbestT41,1
  FSH7,06
  LH4,2
  Estradiol72,84
  Beta-hcg 0
  Hamile kalma şansım düşük mü acaba

  5 Ağustos 2021 / 19:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Ağustos 2021 / 11:46
 • ***** Yanıtla

  Progesteron 11.80cikti folikuler faz 0.1-0.9 ovalosyon 0.1-12 luteal faz 1.8-23.9 postmenopoz 0.0-0.8 hocam 21.gunde bakıldı hamile kalma şansım varmı bu degerlerle

  27 Temmuz 2021 / 10:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değeriniz yüksek görünüyor, Beta HCG testi yaptırıp doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Ağustos 2021 / 16:44
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhabalar, 23 yaşındayım adetin 2.günü vermiş olduğum hormon testlerim şu şekilde çıktı,
  Fsh:15,6
  Lh:6,90
  Prolaktin:30
  E2:26
  Dhea-so4:390
  4 ay önce Amh testine baktırmıştım 3.00 değerinde çıkmıştı. Düzenli olarak adet görüyorum sadece 5 6 gün öne atıyor. Evlenir evlenmez tüp bebek merkezine mi gitmeli miyim ne önerirsiniz hocam çok arada kaldım…

  23 Temmuz 2021 / 14:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeri yüksek görünüyor , ultrason tetkiki ile genel değerlendirme yapılması gerekir çünkü yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Ağustos 2021 / 16:35
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar yaşım 41
    Fsh 6,1
    Lh 12,6
    E2 46,3
    Prolaktin 23,5
    Tsh 1,52 free t4 1,46 testleri adetimin 2. Günü yaptırdım. Çocuk sahibi olma şansım var mı acaba?

    22 Ekim 2021 / 17:12
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     25 Ekim 2021 / 11:02
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam
  TSH ; 2,09
  Estradiol 11,41
  FSH 9,55
  Prolaktin 21,4
  LH 6,68
  Tahlillerim böyle bir sıkıntı var mı acaba E2 düşük olması sıkıntınoluşur mu evli değilim sadece sıkıntı olup olmadığını merak ediyorum adet konusunda sıkıntı yaşıyorum. Şimdiden teşekkür ederim

  9 Temmuz 2021 / 13:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerlerinizin hangi gün yapıldığı önem taşımaktadır. AMH testi yaptırıp uzman bir hekime gitmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Temmuz 2021 / 10:39
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bocam

  Ayşe ben

  AMH değeri 1.83
  FSH değeri 10.9. Adetin 3. Gününde yapıldı test. Yaş 28. Tetkikte doktor solda yumurta gormedı. Sağda 7 tane gördü ve guzel dedi.
  Fakat test referans aralıgı 2-10.2 idi. Yanı referans aralıgının üstüne cıkmısım. Sorun büyük mü??

  Teşekkürler

  6 Temmuz 2021 / 12:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Temmuz 2021 / 15:57
 • ***** Yanıtla

  Hocam adetimin 3 günü yaptirdim prolaktin 22,95 FSH 6,94 28 yaşındayım bir başarısız tüp bebek denemem var sizce iyimi lütfen cvp bekliyorum

  3 Temmuz 2021 / 22:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Temmuz 2021 / 16:01
 • ***** Yanıtla

  Adetin 3.gunu yapıldı TSH 3.288 FSH 61 Lh 40 prolaktin 9 E2 8.98 yaşım 37 tüp bebekte şansım nedir

  30 Haziran 2021 / 13:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz çok yüksek görünüyor. Menopoz söz konusu olabilir. AMH testi yaptırıp en kısa sürede uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Temmuz 2021 / 15:04
 • ***** Yanıtla

  Mrb hocam hastalıgın 2.gununde baktırdım Fsh: 7.48 Estradıol: 22 progesteron 0.482 prolaktin:18.47 LH :5.17 Amh:1.36 yaşım 30 degerlerim nasıl?

  24 Haziran 2021 / 11:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Haziran 2021 / 11:36
 • ***** Yanıtla

  Merhaba reglimin 3. Gününde hormon resti yapıldı Lh 7.01 fsh 12.63 çıktı doktor bu değerlerde gebe kalma şansının çok düşük olduğunu söyledi. Doğru bir tanı mıdır ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

  18 Haziran 2021 / 22:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz yükselmiş görünüyor, AMH testi de baktırmanızı öneririz fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Haziran 2021 / 10:14
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar, 36 yaşındayım. 6 aydır hamile kalmaya çalışıyorum fakat olmuyor. T3 2,91 T4 0,92 TSH 4,23 Prolaktin 46,06 hipotiroidi yaklaşık 10 yıldır var ilaç dozunu artırdılar bir de dostinex kullanmaya başladım. Bu durumda hamile kalma ihtimalim nedir? Başka testler de yaptırmalı mıyım? Şimdiden çok teşekkürler

  1 Haziran 2021 / 20:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Prolaktin değeriniz gebeliğe engel olabilir. Yaptırmanız gereken diğer testlerle ve tedavi sürecinizle ilgili doktorunuza başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Haziran 2021 / 15:43
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben adetin 3.gunu yaptırdım test
  Fsh. 3.72
  Lh.9
  Estradiol.33.71
  Tsh.1.3
  Serbest T4. 1.12
  Prolaktin. 8
  Gebelik için nasıl.

  1 Haziran 2021 / 17:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Haziran 2021 / 15:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,

  AMH – 2,77
  TSH- 1,44
  LH- 8,83
  FSH – 3,15
  PROLAKTIN – 8,59

  Teşekkürler

  31 Mayıs 2021 / 09:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Haziran 2021 / 15:34
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim lh49,95 fsh83,68eskradiol e2 24prolaktin9,89testesteron0,66tsh1,6955hocam tüp bebege başlıcaz sansım varmı adetin ilk günü yaptırdım tamda adetim çok gelmemişti daha amh daha çıkmadı

  24 Mayıs 2021 / 16:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz çok yüksek görünüyor, AMH değerinize de baktırıp doktorunuzla görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Mayıs 2021 / 11:53
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetimin 3. günü kan tahlillerimi yaptırdım.E2 74 , TSH 0,73 , FSH 6,44 ,LH 2,21, PROLAKTİN 9,07 .Bu sonuclara göre hamile kalmamda bir engel var mi ? Yanitlarsaniz cok sevinirim.Bu arada yaşım 44.

  21 Mayıs 2021 / 19:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Mayıs 2021 / 13:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 8 ocakta fsh değerim 8 ken 25 ocakta 11.89 çıkmış adetimin 3-4 günü idi.
  Lh 8.97
  E2 58.53
  Prolaktin 6.28
  Yaş 28 adetlerim düzenli bu şekild egebe kalmam zormu aslında her ay yumurtlamamı çok net kendimde hissedebiliyorum ama sorun olurmu bu fsh yükselişi ya d a tekrar düşermi

  4 Mayıs 2021 / 09:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH adetli dönemde, yumurtalama zamanlarında değişiklik gösterebilir. Düşebilir. AMH değerinize de baktırmanızı öneririz fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Mayıs 2021 / 15:15
   • ***** Yanıtla

    Merhaba hocam hormon degerim yuksek cıktı hamıle kalmama engelmi

    28 Nisan 2022 / 13:11
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 32 yaşındayım adetin 2.günü değerlerim Fsh 15.6
  Lh 6.260 e2 36 gebelik için fsh çok mu yüksek

  17 Nisan 2021 / 22:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH yüksek görünüyor AMH testi yaptırmanızı öneririz fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Nisan 2021 / 09:56
 • ***** Yanıtla

  Merhaba doktor bey
  Adetimin 3.günü test yaptırdım
  Estradiol 14.99
  FSH 9.15
  LH 14.62 nornal şekilde gebe kalabilir miyim?

  10 Nisan 2021 / 17:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Nisan 2021 / 09:47
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, ben Beyza Koç. Adetin 8. Gunu kan testi yaptirdim. (Menstruel kanama cok kisa sürdüğü için)
  Fsh: 7,3
  Lh: 12,4
  Estradiol: 54,6
  Amh: 12,40
  Serbest T4: 15,50
  Tsh: 1,85
  Adet bitiminden 5 gün sonra tekrar adet kanamasi basladi. Bu degerlere gore hangi fazdayim, anlasilabilir mi? Pcos hastasiyim. Teşekkürler.

  7 Nisan 2021 / 15:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Mevcut fazı net olarak anlamak için ultrason ve kan tetkiklerinize kombin olarak bakılmalı, Progesteron testi de baktırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Nisan 2021 / 09:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba rumeysa
  Hocam Benm fsh 5.9 lh 22 E2hormonum 49 sizce hamile kalmamda bisorun varmı ?

  2 Nisan 2021 / 05:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan testleri kesin bir değerlendirme için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi bozukluklar da gebeliği etkilemektedir. Dilerseniz buraya tıklayarak kan sonuçlarınızla ilgili detaylı bilgi alabilir, doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme sağlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Nisan 2021 / 16:31
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar hocam:adetin 3. Günü yaptırdıgım test sonuclarım:
  Tsh:2:44
  Lh:6.55
  Estradiol:19.20
  Prolaktin:19.04
  Fsh:7.14
  Daha önce 22 haftalık erken dogumla düşük yaptım hocam.6 ay önce t uterus amelıyatı oldum. Dhaa önce asılama yaptırmadım. Catlatma iğnesiyle femera tedavısı uygulandı. Şu an için tüp bebek yaptırmak istiyoruz. Sizin de düşüncelerınızı ögrenebılırmıyım. Bu arada yaşım 33. Tesekkur ederım şimdiden.

  31 Mart 2021 / 20:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kan değerleriniz normal görünüyor fakat çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 16:45
 • ***** Yanıtla

  Hocam nolur acık olarak cevap yazarmısnız cok korkuyorum prolaktın 12 67 estadıol 56 12 fsh 16 75 hıdroksı vıtamin 6.0 cıktı erken menopoza gırecen dedo doktor hamıle kalamam mı progestron verdı 1detımn 15 gunu yut dedı devıt3 kullm dedı ınfo vıtaprovıt kullnyom aktaran hayıtotu cayı ıcıhom

  26 Mart 2021 / 16:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değerinizi de ölçtürüp merkezimize gelmenizi ve ultrason eşliğinde durumunuzun değerlendirilmesini öneririz. FSH değeriniz yükselmiş görünmektedir. Erken menopoz durumu olabilir fakat erken menopoz evresinde anne olan bir çok hastamız bulunmaktadır. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Mart 2021 / 16:50
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam adetin 2. Yasa 3. Gününde kan testi yaptırdım fsh 21 çıktı adet düzensizliğim yok hamile kalma şansım nedir? Yaşım 25

  22 Mart 2021 / 13:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz yüksek görünüyor. Erken menopoz başlangıcı olabilir, vakit kaybetmeden dilerseniz doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Mart 2021 / 11:48
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam ben size birşey sormak istiyorum 2 tane çikolata kistim var ve gebe kalamiyorum bunun haricinde hiçbir sıkıntı yok aşılama tedavisi ile hamile kalabilir miyim?

  21 Mart 2021 / 23:18
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Çikolata kistleri yumurta kalitesi ve rezervini etkileyebilir. Doktorunuz değerlerinize ve kistlerin yerleşimine bakarak aşılamaya uygun olup olmadığını iletecektir. Dileriz güzel haberi alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Mart 2021 / 08:52
   • ***** Yanıtla

    Doktorumuz bugün itibarı ile aşılama tedavisine başlattı ben birşey merak ediyorum gonal f 450 kalem enjeksiyon ve şırınga ile yapılan arasinda ne fark var acaba bana kalem enjeksiyon ama arkadaşıma şırıngali olani verdi merak ettim de

    26 Mart 2021 / 19:41
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Flakon dediğimiz şırıngalı olan 450 ünitenin içerisinden 600 doz çıkmaktadır. Kalem 450 ünite ise 450 dozdur.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     5 Nisan 2021 / 15:56
 • ***** Yanıtla

  FSH 7.47 lh 7.33 Tsh 2.33 prolaktin 9.13. Estradiol 90.38 iki kızım var 1yildir çocuk istiyorum olmuyor değerlerim hakkında bilgi verir misiniz

  19 Mart 2021 / 18:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Estrodiol değeriniz aktif bir yumurtanız olabileceğine işaret ediyor diğer hormon değerleriniz normal fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya

   25 Mart 2021 / 16:22
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar hocam

  Fsh 7.4
  Lh 7.28
  Progesteron 0.88
  T3 2.8
  T4 1.25
  Tsh 1.71
  Prolaktin 12.04
  Estradiol 31.64 hocam degerlerim 5 yıldır gebe kalamıyorum eşimin tahlilleri temiz ve benim rahim filmim de de problem yok degerlerim normalmi. Östrjen hormonu yüksek dediler ondan kalamıyormuşum dogrumudur? Degerlerim nasıl acaba

  18 Mart 2021 / 21:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Mart 2021 / 10:48
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 26 yaşındayım gebelik düşünüyoruz.adetin 2. Günü test yaptırdım fakat ilk iki günde de yok denilcek kadar az kanama oldu hatta ikinci günü neredeyse hiç olmadı. Bu durum test sonuçlarını etkiler mi?
  Sonuçlar ise şu şekilde çıktı.
  Fsh 2,47
  Lh 4.00
  Prolaktin 14.32
  Tsh 1.21
  Hamile kalma şansım nedir lütfen cevaplar mısınız

  13 Mart 2021 / 03:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mart 2021 / 10:52
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam iyi günler adetin 5 günü
  Fsh 21
  Estradiol 46
  Prolaktin 22
  Lh 9
  Amh 0.32 geldi 28 yaşındayım sol tüpüm yok bu değerlerle tüp bebek şansım yüksek mıdır. Hamile kalabilir miyim

  12 Mart 2021 / 22:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz düşük FSH değeriniz aynı oranda yüksek görünüyor, erken menopoz görünüyor, vakit kaybetmeden doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mart 2021 / 10:45
  • ***** Yanıtla

   Merhaba estradiol 36,53 FSH 6,67 lh 2,08 prolaktin 12.28 TSH 3,058 sizce değerlerim normal mi

   20 Ekim 2021 / 00:22
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Değerleriniz normal görünüyor.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    2 Kasım 2021 / 11:02
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, 40 yaşım bitmek üzere 6 aylık evliyim. Adetimin 3.günü sonucum fsh 23,prolaktin 65 diğer değerlerim normal. Amh henüz bakılmadı. Fsh normal değerde yazıyor fakat referans aralığında değil aslında? Yorumunuz için şimdiden teşekkürle3.

  8 Mart 2021 / 20:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Prolaktin ve FSH değeriniz yüksek görünüyor AMH testi yaptırmanızı öneririz ve Prolaktin için noroloji doktoru ile görüşmeniz gerekmektedir bunun dışında yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Mart 2021 / 13:36
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 29 yaşında bekarım fsh 5.63 prolaktin 33.33 estradiol 58.68 ca125 84.61 amh 1.48 Miyom ve çikolata kistlerim var bu sonuçlarla hamile kalamazmıyım değerlerim normal mi ? Tşk.ederim

  7 Mart 2021 / 22:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   CA değeriniz çikolata kistinizden ötürü yüksek görünüyor, diğer değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Mart 2021 / 13:33
 • ***** Yanıtla

  Merhaba. Çikolata kistim vardı 2018de ameliyat oldum ve kistim tekrarlamadi. 6 aydır evliyim. Çocuk sahibi olmak istiyorum. Amh 2.05 Tsh 1.29 Adetin 2. Günü FSH 4.77 Prolaktin 15.20 Estradiol 17 çıktı.. Sizce bir sorun varmı? Değerlerim nasıl? Çocuk sahibi olabilir miyim bu değerler ile

  6 Mart 2021 / 07:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Mart 2021 / 12:52
 • ***** Yanıtla

  fah 7.71 estradiol 47.98 prolaktin 14.82 fsh 0.92 adetin ikinci günü yapıldı sizce değerlerim nasıl hocam

  3 Mart 2021 / 13:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal FSH değeriniz düşük görünüyor, detaylı ultrason muayene değerlendirmesi öneririz, yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mart 2021 / 09:04
 • ***** Yanıtla

  Fsh 44.8
  Bekarım hamile kalma ihtimalim hic mi yok düzelme ihtimali varmı.

  2 Mart 2021 / 10:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz çok yükselmiş görünüyor. Adet düzensizlikleri de eşlik ediyorsa çocuk sahibi olma ihtimali maalesef bulunmamaktadır. Doktorunuz bu konu hakkında bilgi verecektir. Dilerseniz detaylı bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Mart 2021 / 12:27
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Adetimin 2.gunü test yapıldı.Tsh:0,923
  Fsh:10.62
  Lh:12.34
  Prolaktin:22.38

  27 Şubat 2021 / 20:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz yükselmiş görünüyor, yumurta rezerv testi AMH yaptırmanızı öneririz. Prolaktin değerinizde hafif bir yükseklik görünüyor. Nöroloji doktoru ile görüşebilirsiniz. Merkezimizdeki tüp bebek tedavi yöntemleriyle ilgili bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Mart 2021 / 09:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,
  Regl in 2. Günü yapilan testterimde değerlerim
  Fsh 6.5
  Lh 6.0
  Estradiol 17.7
  Progresteron 0.32
  Prolaktin 10.1

  Hamile kalmak icin normal mi ?

  23 Şubat 2021 / 01:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Mart 2021 / 09:23
 • ***** Yanıtla

  TSH: 1,39
  Beta-hCG: <0,5
  Prolaktin: 13,79
  FSH: 6,44
  Estradiol: 24,23
  İyi günler hocam, değerlerim nasıl acaba? İlerde gebe kalma şansım nedir? Yaşım 18 doğum kontrol hapları kullandım düzensiz adetimden dolayı. Düzenli kullanmadığım için daha kötü oldu. Rahim duvarımda incelme varmış. Bugün yine baktırdım. Adetimin 2. Günü verdim bu testleri. Rahim duvarım 7 mm. Sizce normal mi? Ek görüşler almaya ihtiyacım var.

  12 Şubat 2021 / 14:32
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal fakat adet düzensizliği ve rahim duvarı incelmesiyle ilgili doktora başvurmanız gerekir. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 14:40
   • ***** Yanıtla

    Doktorum hormon değerlerimi düzensiz buldu ve cyclo progynova yazdı. 1 ay kullandıktan sonra tekrar görüşelim dedi. Fakat meme kanserine yol açıyormuş. Sizce kullanmalı mıyım?

    15 Şubat 2021 / 15:34
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Doktorunuz tedavinizde en doğru kararı verecektir.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     15 Şubat 2021 / 15:56
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhabalar. Yasım 29. regl2. gün yaptırdığım Test sonuclarım
  fsh:1.95
  amh:1.49
  prolaktin:27
  Progestreon:2.5
  e2:51
  lh:3.45

  hocam değerlerim nasıl? amh değeri düsük mü? hızlı hareket etmeyi tavsiye eder misiniz? cok tesekkür ederim.

  11 Şubat 2021 / 22:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 15:39
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam adetimin 3. tahlillerimi yaptırdım fsh değerim 5.3, Estradiol 119.2, prolaktin 31.3, Lh 7.7 hamile kalmak istiyorum daha öncesinde boş gebelik geçirdim bu değerlerle hamile kalma şansım var mıdır?

  11 Şubat 2021 / 18:16
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Prolaktin değeriniz dışındaki değerleriniz normal görünüyor. Prolaktin için Nöroloji uzmanına başvurmanızı öneririz. Fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Şubat 2021 / 09:40
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar,
  45 yaşındayım. adetin 2. günü yapılan tahlil sonuçlarım: FSH: 19,94 LH: 18,35 PROLAKTİN:29,91
  TSH: 1,58 ESTRADIOL E2 61,68
  AMH sonucum henüz çıkmadı.

  Bu sonuçlar ne ifade ediyor.

  Teşekkürler,

  10 Şubat 2021 / 16:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH testi ile birlikte FSH değerinizi değerlendirmek gerekmektedir. FSH değeriniz yükselmiş, 38 yaşından sonra menopoz dönemine girilmeye başlandığı için bu değerler yükselmektedir. Test sonuçlarınızla beraber uzman bir hekime gitmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 14:22
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam sonuçlarım şu şekilde ;
  Tsh: 4.20
  T3: 1.10
  T4: 7.16
  Fsh: 6.0
  Lh: 9.1
  E2:22
  Prolaktin 44
  Değerlerim gebeliğe uygunmu 1 yıldır olmuyor

  2 Şubat 2021 / 22:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Prolaktin ve TSH değeriniz yüksek görünüyor, endokronoloji uzmanına gitmenizi öneririz. Bunun dışında değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 13:29
 • ***** Yanıtla

  Adetin 8.gunu yani bitiminden 1 gün sonra FSH 9.49 normal midir yumurtlama döneminde mi sayılıyor geçen aylarda FSH adetin 3.gunu 7 çıkmıştı adetin butiminden 1 gün sonra 9.49 normal mi yüksek çıkması aydınlatırsanız çok memnun olurum

  2 Şubat 2021 / 08:24
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet bitiminde yüksek çıkabiliyor fakat en doğru değerlendirmeyi adetin 2 veya 3. gününde baktıracağınız değerler belirleyecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 13:23
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, eşimin Prolaktin 5,32, fsh 1,81,lh 2,74, estradiol 18,5 çıktı ereksiyon problemi var sizce değerler nasıl?

  31 Ocak 2021 / 08:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleri normal görünüyor fakat ereksiyon problemi ile ilgili üroloji uzmanı ile görüşmesini öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 12:57
 • ***** Yanıtla

  Yılda 2 3 kez adet görüyorum 32 yaşındayım FSH yüksekligi var hamile kalma şansım var midir

  29 Ocak 2021 / 01:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kadın doğum doktoruna genel muayene olmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Ocak 2021 / 10:45
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetim 3 gün sürüyor ama hep düzenli. 3.günü kan tahlili yaptırdım.
  Fsh:7.4
  Tsh:1.97
  E2:48.4 tiroit değerlerim de iyi.
  Yaşım 31 gebe kalmada bu değerler sıkıntı yaratır mı?

  25 Ocak 2021 / 15:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Şubat 2021 / 15:52
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba, ben nişanlıyım herhangi bir adet düzensizliğim yok evlenmeden önce yaptırdığım rast sonuçlarım şöyle
  Fsh, 13
  Amh 1.93
  Estradiol, 19.15
  Lh,6.93
  Prolaktin, 29 çıktı. Sizce yardım almam gereken bir konu var mı evlenmeden önce?

  24 Ocak 2021 / 22:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Şubat 2021 / 15:33
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam
  Total testestoron: 3.64
  Prolaktin: 18.20
  LH: 3.58
  FSH: 3.02
  33 yaşında erkeğim bu hormon dengeleri normal mi

  16 Ocak 2021 / 17:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Muayene sonrası doğru bir değerlendirme yapabiliriz. Dilerseniz buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilir, üroloji doktoruna muayene olabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Ocak 2021 / 11:55
 • ***** Yanıtla

  Hocam benim,
  Fsh 5.1
  Lh 10.87
  Tsh 2.44
  Prolaktin 10.38
  Sizce normalmi bu degerler hamile kalabilirmiyim 3 aydir cocugumuz olmuyor

  9 Ocak 2021 / 13:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Ocak 2021 / 13:05
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam ben yağmur gebelik düşünüyorum adetimin 4.günü hormon testi yaptırdım yaşım 22. Tsh:2.89 E2:79 Fsh:4.01 Lh:1.82 Prolaktin:24 çıktı ve lh düşük dediler sizce gebeliğe bi etkisi olur mu? Degerlerim nasıl?

  7 Ocak 2021 / 23:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Ocak 2021 / 15:38
 • ***** Yanıtla

  Merhaba estradiol 72.15
  FSH 10.23
  TSH 4.96
  Prolaktin 22.92 degerlerim adetimin 6. Günü yapıldı hamile kalabilirmiyim

  31 Aralık 2020 / 00:59
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Ocak 2021 / 20:09
 • ***** Yanıtla

  Fsh 7.30
  Lh 23.28
  Prolaktin 30.72
  Serbestt3 3.85
  Serbestt4 1.11
  Tsh 1.976
  Adet düzenim üç ay önceye kadar 29 da bir düzenliydi üç ay önce 34. gün de oldum bşr sonraki ayda da 34. Gün de oldum bu ay ise 25.günde pembe ve kahverengi şeklinde bir kanamam oldu yaklaşık sekiz gün sürdü 5.gün ultrasona girdim doktor rahimde bi sıkıntı olmadığını söyledi adetlerimln sancılı geçtiğini söyleyince de östorojen fazlalığından olabiliceğini söyledi gebelik düşündüğüm için folik asit verdi yalnız folik asitin içeriğinde miyo-inositol de var değerlerim nasıl acaba gebelik için

  28 Aralık 2020 / 14:35
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Ocak 2021 / 20:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam adetin 3. Gunu yaptirdim Amh:3,31 fsh:10,45 prolaktin:9,35 Estradiol:35,70 Lh:7,33 Tsh:1,87 pko hastasiyim 31 günde adet döngüm.Bu degerler gebe kalmak için uygun mu? Teşekkürler.

  28 Aralık 2020 / 03:09
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Ocak 2021 / 20:02
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam iyi günler öncelikle benim sonuçlarım şu şekilde
  Fsh:7.98
  Lh 6
  E2:38
  Prolaktin:10
  Dheas:7.25 ml
  Bn her ay düzenli adet görüyorum ancak kanamam çok az ve 24 yaşında bekarım sizce fsh değerim yüksek değil mi ne yapabilirim bunun için iyi günler dilerim teşekkürler şimdiden ?

  26 Aralık 2020 / 10:07
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de ilerde çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   1 Ocak 2021 / 19:59
 • ***** Yanıtla

  Merhaba.
  Estradiol 49
  Beta hCG 1.20
  LH 2.94
  Prolaktin 36.70
  FSH 6.20 Değerlerim bu şekilde?Hamile kaak açısından bir sorun varmı?

  26 Aralık 2020 / 00:19
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhabalar regl 4.günümde test yaptırdım fsh değerim 17,5 LH değerim 17,5 prolaktin değerinde 26 çıktı gebe kalmamak engel mi bu durum

  21 Aralık 2020 / 21:19
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Ocak 2021 / 19:45
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim adetimin 2. gününde verdiğim kan testimin değerleri şöyle.
  TSH 1,38
  Serbest T4 1,29
  Prolaktin 11,02
  LH 7,14
  FSH 4,94
  Estradiol 43,89
  Total HCG 0,0
  Değerlerim nasıl hocam yaşım 31

  18 Aralık 2020 / 21:51
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Ocak 2021 / 19:40
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben adetin üçüncü günü FSH testi vermiştim sonuç 21 çıkmış bu değere göre erken menopoza girme riski olduğunu bebek düşünmem gerektiğini söyledi Dr yumurta tembelliği var dedi tedavi önerdi bebek için ben açıkçası tedavi için gittiğim hastaneye güvenmiyorum hemen yanında bahçeci sağlık merkezi varmış çıkarken farkettim bu değere göre ne yapmalıyım

  15 Aralık 2020 / 15:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba Habibe Hanım,

   Değeriniz erken menopoza işaret ediyor fakat yalnızca kan değerleri de çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2020 / 09:20
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetinin 2. Günü test yaptirdim.fsh 4.25 , LH 12.75, PRL 69, De 62.76, TSH 2.610 . gebelik için değerlerin nasıl . teşekkürler

  6 Aralık 2020 / 22:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2020 / 12:39
 • ***** Yanıtla

  Hocam iyi günler azosperm hastasıyım sperm hiç yok sıfır eşimde hiç bir problem yok dün sperm testi yaptırdım sıfır çıktı i menopor ve ovitrelle kullanıyorum hocam olmassa rosimi yapılır rosinin başarı şansı yüzde kaç acaba çocuk Sahibi olabilirmiyiz

  2 Aralık 2020 / 08:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Azospermi vakalarında kullandığımız teknikler ve uygulanabilecek yöntemlerle ilgili dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Aralık 2020 / 12:55
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar hocam ben 20 yaşındayım adetten 15 gün önce prolaktin 152 çıktı adetin 2.günü fsh 5.57, lh 22.33 estradiol 17,20 çıktı bu yıl 3 defa adet oldum değerlerim normal mi

  30 Kasım 2020 / 23:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz prolaktin dışında normal görünüyor. Prolaktin değeriniz için nöroloji doktoruna başvurmalısınız. Bunun dışında yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2020 / 10:39
 • ***** Yanıtla

  Adetin ilk günü fsh :4.12 e2:40. Lh:7.14 …bir bucuk yıldır evliyim 7 aydır çocuk istiyoruz olmuyor.polikistik overim var.(ileri düzeyde değildir.)yumurtlama zamanlarımı bilmiyorum adetim her zaman geçikir.değerlerim normal mi ne yapmalıyım.

  29 Kasım 2020 / 11:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Kasım 2020 / 15:09
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben bugün adetimin ikinci gününde hormon testi verdim
  Tsh:1.5
  FSH:8.24
  Estradiol:35.79 sizce değerlerim nasıl bir yıldır hamile kalamiyorum ve adet düzensizliğim var

  26 Kasım 2020 / 19:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Kasım 2020 / 15:02
 • ***** Yanıtla

  Merhaba fsh17.7,amh 0.64,E2 10 ,prolaktin 38.35, tsh 1.33 , 38 yaşımdayım sizce değerlerim nasıl hamile kalabilir miyim

  11 Kasım 2020 / 21:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz AMH değeriniz düşük, FSH değeriniz yüksek görünüyor. Bunun dışında diğer testler normal görünüyor fakat AMH ve FSH değeri için acil olarak doktora başvurmalısınız. Bunun dışında kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Kasım 2020 / 14:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim sonuçlarım fsh:18.17,, tsh 1.17, LH 4.73,,prolaktin 8.17,,estradiol 35.32 adetimin 2. Günü yaptrdm
  Hamile kalabilir miyim tüp bebek tedavisi mi gerekiyor yardımcı olabilir misiniz???

  2 Kasım 2020 / 20:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeri yükselmiş yumurta kalitenizi etkilemeye başlayacak olabilir diğer değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Kasım 2020 / 13:10
 • ***** Yanıtla

  Estradiol 38.72
  Fsh 9.93
  Lh 3.97
  Prolaktin 40.61
  Tsh 3.06
  Adetin 3. Günü yapıldı testler 25 yaşındayım 9 aylık evliyim sonuçlarımı yorumlarsanız sevinirim

  27 Ekim 2020 / 16:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Prolaktin süt hormonunuz yüksek görünüyor. Onun dışında değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Kasım 2020 / 13:05
 • ***** Yanıtla

  mrb adetin 3 günü
  ESTRADİOL 55,62
  PROLARTİN 33,08
  TSH 1,79 FSH 7,53
  LH 6,77
  BU DEĞERLERLE AŞILAM YAPILDIM .TUTMADI RAHİM FLİMİ ÇEKİLDİM SORUN YOK DEĞERLERİM YÜKSEKMİ HAMİLE KALMA İHTİMALİM VAR MI.

  16 Ekim 2020 / 14:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat sperm-yumurta kalitesi, rahim içi etmenler de gebe kalmanızda büyük etkendir. Gebe kalmak aşılama, tüp bebek ve spontan gebelikler için bunları da göz önünde bulundurmalı ve uzman bir hekime başvurmalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ekim 2020 / 16:19
 • ***** Yanıtla

  Merhaba fsh 19.73 Lh 10.78 AMH 0.036 progesteron 0.2 prolaktin 8.9 TSH 0.9052 estradiol 16 bu sonuçlarla menapozda olma ihtimalim var mi? Çocuk sahibi olma şansım nedir? Tüp bebek mi denemem gerek?

  13 Ekim 2020 / 21:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adetleriniz düzensiz veya hiç gelmiyor ise bu değerler menopoz ile uyumlu olarak görünüyor. Vakit kaybetmeden uzman bir hekime başvurmanız gerekmektedir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ekim 2020 / 15:10
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ,adetimin 2.gunu yapılmıştır. Yaşım 32
  Estadiol 53
  Fsh 6.9
  Lh 3.66
  Prolaktin 8.7
  Tsh 1.0860 gebelik icin uygun mu değerlerim

  13 Ekim 2020 / 15:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat sperm-yumurta kalitesi, rahim içi etmenler de gebe kalmanızda büyük etkendir. Gebe kalmak için bunları da göz önünde bulundurmalı ve uzman bir hekime başvurmalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ekim 2020 / 15:09
 • ***** Yanıtla

  20 yaşındayım adet düzensizlikleri yaşıyorum. Adetimin 3. Gününde yapılan testte ; LH: 7.03 FSH:8.27 ESTRADİOL: 56.08 Ve adet değilken yapılan testte PROLAKTİN :28.43
  Değerlerim nasıl ? FSH Yüksek mi ? Çocuk sahibi olmama engel mi ?
  (Ultrason muaynesinde yumurtalıklarim sağlıklı çıktı ve hiçbir sorun çıkmadı.)

  7 Ekim 2020 / 17:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor, FSH değeri yükselmeye başlamış ama şuan için sorun teşkil etmiyor. Bunun dışında sperm-yumurta kalitesi, rahim içi etmenler de ileride gebe kalmanızda büyük etkendir. Gebe kalmak istediğinizde bunları da göz önünde bulundurmalı ve uzman bir hekime başvurmalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Ekim 2020 / 17:58
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,Gebe kalmak için folikül takibi yaptırdım.Vajinal muayeneden yarım saat sonrası ilişki oldu.Ultrason jelinin sperm öldürücü etkisi var mı?Jelin temizlenmesi için ne yapılmalı?AMH testi sonucum da
  1.70 normal mi?Teşekkürler…

  30 Eylül 2020 / 17:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz planladığınız gebelik zamanı için uygun görünüyor. Jelin spermi öldürücü etkisi yoktur.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Ekim 2020 / 15:00
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Adetin 3.günü fsh:5.25 lh:5.91 TSH:0.52 free t4:1.41 e2:31.06 prolaktin:16:06 yumurtalık kistin var gebe kalma şansım

  29 Eylül 2020 / 10:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünmektedir. Fakat basit kist sağlıklı yumurtlamanızı engelleyebilir. Uzman bir doktora danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ekim 2020 / 17:09
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, yaşım 39 yeni evliyim hamile kalma şansım nedir? ADETİMİN 2. GÜNÜ YAPILAN TESTLER Değerlerim AMH 0,59 FSH 10.78

  LH 6.9 ESTRADİOL 37.23 HBA1C 4.90 TSH 1.20 PROLAKTİN 14.79

  28 Eylül 2020 / 13:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat sperm-yumurta kalitesi, rahim içi etmenler de gebe kalmanızda büyük etkendir. Dilerseniz buraya tıklayarak tüp bebek doktorlarımızla ücretsiz görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ekim 2020 / 17:08
 • ***** Yanıtla

  Hocam iyi günler. Ben 20 yaşındayım 1 yıllık evliyim. Adetimin 3. Günü hormon testi yaptırdım. FSH 2.78
  Luteal Faz 1.38_5.47
  Folliküler Faz 3.03_8.08
  Estradiol(E2) 139
  Bu şekil çıktı sizce bir sıkıntı var mı? Çocuğum olur mu?

  20 Eylül 2020 / 00:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan testleri ile yönlendirme yapmamız doğru olmaz. Rahim içi etmenler, immün sistem bozuklukları, yumurta-sperm kalitesi de değerlendirilmelidir. Dilerseniz buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz görüşme yapabilir, kan testlerinizi değerlendirebiliriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Eylül 2020 / 16:38
 • ***** Yanıtla

  sağ epididimde 8 mm kist sperm değerlerinin dusmesine sebep olur mu

  17 Eylül 2020 / 09:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sebep olabilir. Dilerseniz buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz görüşme yapabilir, üroloji doktorumuzla kistinizi değerlendirebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Eylül 2020 / 16:22
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam adetimin 3.gunu hormon testi yaptırdım fsh 4.80 lh 8.7 cıktı hamile kalman zormudur

  8 Eylül 2020 / 10:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca bu değerlerle gebelik ihtimalini söylemek mümkün değildir. Uzman bir hekime başvurarak detaylı ultrason muayenesi ve laboratuvar tetkiklerini yaptırabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Eylül 2020 / 15:35
 • ***** Yanıtla

  Slm hocam
  Total testosteron 8’12
  Estradiol (E2) 27’11
  Prolaktin 32,15
  Fsh 11’35
  Lh 10’04

  2 Eylül 2020 / 20:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat sperm kalitesi, rahim içi etmenler de çocuk sahibi olma da büyük önem arz etmektedir. Dilerseniz buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilir konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Eylül 2020 / 15:20
 • ***** Yanıtla

  Merhalar estradiol 39.9 fsh 13.61 Lh 5.34 prolaktin 13.23 tsh 1.43 fsh düşürmek için ne yapmalıyım hamile kalabilir miym

  31 Ağustos 2020 / 16:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeri yumurta kalitesini göstermektedir. Düşürülmesi için verilecek ilaçlar yumurta kalitesine birebir etki sağlamaz. Değerlerinizin hangi gün yapıldığı da önem taşımaktadır. AMH testi yaptırıp ultrason tetkiki için uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Eylül 2020 / 17:00
 • ***** Yanıtla

  Hocam selamlar benim amh sonuç 0.83
  SI 5.93 çıktı. Yaşım 33 Fsh değerim ise 11.7 evli değilim şuan böyle bir planım yok değerlerim fakat bu ilerde çocuk sahibi olmama engel mi

  25 Ağustos 2020 / 13:51
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz düşük görünüyor. FSH yükselmeye başlamış bu yumurta rezervinizin azaldığına işaret etmektedir. İlerde sorun yaşamamanız adına kadın doğum muayenesine gelmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ağustos 2020 / 15:05
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar, yaşım 25 bekarim

  Genelde 5 haftada bir adet görüyorum bazen 6 hafta oluyor bu beni strese soktuğu için doktora gittim hormon sonuçlarım son adetimi 20 Haziran’da oldum tahlili 4 gün önce yaptırdım FSH 10.11 Lh 9.75 prolaktin 25.51 TSH 4.54 estradiol 32.16 çıktı doktor cycloprogynova isimli ilacı verdi ve hemen kullanmaya başlamami söyledi bu arada kırmızı akıntım vardı ama adet gibi değildi ultrason ile de kontrol etti yumurtalıklarımin polikistik yapıda olduğunu söyledi 1 hafta içerisinde adet olursub dedi 4 gündür ilacı kullanıyorum kırmızı akıntım durdu sizce tedavi doğru mu hormonlsrim nasıl siz nasıl bir tedavi uygulardirdiniz tedaviye ihtiyaç var mi

  1 Ağustos 2020 / 23:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Polikistik over sendromlu hastalarımızda adet düzensizliği ve troid – insülin direnci olabiliyor. Endokrinoloji doktorunuza gitmenizi öneririz, TSH için az dozda ilaç kullanmanız yeterli olacaktır.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   5 Ağustos 2020 / 16:58
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar, 22 yaşındayım ve adetimin 4.gününde hormon testi yaptırdım sonuçlarım bu şekilde geldi:

  TSH: 0.02 (Tiroidlerim yavaş çalıştığı için 50 mglik tiroid ilacı kullanıyordum, ancak yaklaşık 10 kilo verdikten sonra doktor ilacımı 25mg’liğe düşürdü, daha sonra da ilacı bırakmamı 1 ay sonra tekrar tahlil yapmamı söyledi. 20 gün sonra tekrar tahlil yaptıracağım.)

  FSH: 9,6

  LH: 10.18

  Estradiol: 37,9

  Total Testesteron: 0,48

  Androstenedion: 2,05

  DHEA-S: 114

  Prolaktin:10.07

  Diğer değerlerim hakkında bilgilendirirseniz çok mutlu olurum… Bu tahliller kapsamında eğer normal olmayan sonucum varsa hangi uzmana gözükmemi tavsiye edersiniz?

  Şimdiden çok teşekkür ederim
  İyi çalışmalar dilerim

  28 Temmuz 2020 / 11:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörlerde çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum doktorlarımızla ücretsiz görüşebilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Temmuz 2020 / 10:22
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba 39 yaşındayım değerlerim: Amh 1.09 FSh 14.9_Tsh 4.67 estradiol 29.3 Lh 14.9 rahim filmi hsg sonucları normal tüpler açık,çocuk sahibi olma şansım ne ölçüde bilgi verirseniz sevinirim.tesekkürler

  23 Temmuz 2020 / 15:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat sadece kan testi sonuçları çocuk sahibi olmanızda bir sorun olup olmadığını belirmemiz için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi bozukluklar da hamilelik oranlarını etkilemektedir. Dilerseniz buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilir, doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme sağlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Temmuz 2020 / 13:35
 • ***** Yanıtla

  Fsh 24.30 Estradiol 103.13 progesteron 0.34 adet olmadım ilaç verdi doktor ikigündür bitti ilaçCyclo progynova verdi kullandıktan kaç gün sonra olurum birde degerler kaç olmalı iyi hünler

  16 Temmuz 2020 / 17:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adetiniz bu hafta içerisinde gelecektir. Sonrasında testleri tekrarlayabilirsiniz. FSH değeriniz çok yüksek görünüyor. Doktorunuz değerlendirecek ve yaşınıza ve yumurta rezervinizde olması gereken değeri iletecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Temmuz 2020 / 16:17
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam adetimin 3. Günü yapılan testlerin TSH:1.65 BETA:0.12 PROLAKTİN:8.95 LH:3.97 FSH:7.6 ESTRADİOL:33.43 normal mi acaba

  8 Temmuz 2020 / 17:42
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Temmuz 2020 / 22:13
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba fsh 10.75 amh 0.155 tüpler açık sperm testi normal yaş 34 hamile kalabilirmiyim Teşekkürler

  3 Temmuz 2020 / 11:30
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeri yüksek, AMH değeriniz çok düşük. Yumurta rezerv azlığı çocuk sahibi olmanızda zorluk yaratabilir. Vakit kaybetmeden merkezimize gelerek muayene olmanızı öneririz. 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Temmuz 2020 / 00:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetin 3.günü test yaptırdım.Fsh:6.14 Lh:5.17 Dheas So4:199 estradiol:78 total testesteron:30 sonuçlar normal midir?

  30 Haziran 2020 / 20:57
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonu arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2020 / 21:50
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar
  Reglimin 3. Günün de yapılan hormon testlerimin sonuçları
  Estradiol 81
  Prolaktin 44
  Fsh 8.1
  Tsh 5.8
  Serbest t4 1,6
  Gebelik istiyoruz iki yıldır olmuyor, değerlerde sıkıntı nedir.
  Saygılar

  10 Haziran 2020 / 00:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat sadece kan testi sonuçları çocuk sahibi olmanızda bir sorun olup olmadığını belirmemiz için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi bozukluklar da hamilelik oranlarını etkilemektedir. Dilerseniz buraya tıklayarak kan sonuçlarınızla ilgili detaylı bilgi alabilir, doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme sağlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Haziran 2020 / 17:20
 • ***** Yanıtla

  Merhbalar,
  46 yasindayim.8 Nisan’daki beri kanamam var. Ilk kez böyle bir durumla karşı karşıyayim.Adetlerim genelde cok düzenli Bu seferki,Normal regl kanamasından farklı ve cok uzun oldu.Dr’a gittim rahim duvarında kalunlasma ve sağ yumartalikta ufak boyutta önemsiz bir kiste rastlanıldigi açıklaması yapıldı.
  Yapilan kan testlerim normal çıktı.
  Prolactin sonucu:196,4mIU/L
  Laboratory Range:109-557
  TSH sonucu:0,609mIU//L
  Laboratory range:0,27-4,2

  Fakat FSH sonucu 1,64 U/L
  Follicular Phase: 3,5 -12,5
  Ovulation Phase: 4,7-21,5
  Luteal Phase:1,7-7,7
  Postmenopausal Phase:25,8-134,8

  LH sonucu 7,21 IU/L
  Follicular Phase: 2,4 -12,6
  Ovulatory Phase: 14-95,6
  Luteal Phase:1-11,4
  Postmenopausal Phase:7,7 -58,5

  Bu sonuçların neyin göstergesi olduğunu söylemeniz mümkün müdür? Kanamanın durmasi için ne gibi bir tedavi uygulanması uygun olur.Menopoza giriş süreci başlangıcımidir?
  Sorularıma yanıt verdiğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
  Iyi çalışmalar.

  3 Haziran 2020 / 09:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Prolaktin (süt hormonu) değeriniz çok yüksek görünüyor. Göğüslerinizden süt geliyorsa Endokronoloji doktoruna başvurmalısınız. Diğer kan değerleriniz normal ve menopoz görünmüyor. Fakat devam eden kanamanız ve rahim içi kalınlaşma için mutlaka uzman bir hekimin takibinde muayene olmalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Haziran 2020 / 10:14
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim fsh 4.36 estradiol:28
  Lh:5.12 serbestT4:0.80 prolaktin:13.35
  Tsh:1.05 adetimin 3.günunde yapıldı hamile kalma şansım düdüklü acaba

  1 Haziran 2020 / 14:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri gebe kalabilmenizle ilgili yeterli bilgiyi içermez. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi bozukluklar da hamileliğin oluşmasında etkilidir. Dilerseniz buraya tıklayarak kan sonuçlarınızla ilgili detaylı bilgi alabilir, doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme sağlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Haziran 2020 / 10:13
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhabalar,
  1974 doğumluyum ve adetin 2. günü yaptırdığım sonuçlarım şöyle: TSH: 1,08, B12: 486, E2: 20,80, Prolaktin: 11,51, FSH: 66,98 ve LH: 31,85. Bu sonuçları nasıl değerlendirmeliyim? Hamile kalabilme olasılığım bulunmakta mıdır?

  29 Mayıs 2020 / 16:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   LH ve FSH değeriniz çok yüksek görünüyor. Bu değerler menopoza işaret etmektedir. Vakit kaybetmeden kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Haziran 2020 / 10:05
 • ***** Yanıtla

  Selamün Aleyküm hocam. Mens dönemimin 2.gününde yapıldı tahlil.
  Estradiol:107
  Prolaktin:73.29
  Fsh:9.97
  Lh:5.39
  Tsh:2.3712

  31yaşindayim. Gebeliği önleyici değerler varmidir. Muayenede kist çıkmadı.

  18 Mayıs 2020 / 18:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Prolaktin yani süt hormonunuz yüksek, diğer değerleriniz normal görünüyor. Süt hormonunuzu düzenleyici ilaç verilebilir. Yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, konuyla detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Mayıs 2020 / 17:31
 • ***** Yanıtla

  Merhaba doktor bey adetin ilk gunu ultrason kontrolunde 3 adet yumurta gorundu 2 . Gun test verdim test sonuclarim fsh 14.9 e2 31.6 tsh 3.3 lh 4.4 prolaktin 47 cikti prolaktin icin tedaviye basladik gebe kalmamda herhangi bir sikinti varmidir yada bu bir menapoz belirtisimidir

  11 Mayıs 2020 / 18:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Prolaktin seviyeniz yüksek çıkmış fakat adet döneminde bakılan prolaktin değeri doğru sonuç vermeyebiliyor. Çocuk sahibi olmak için kan değerleri dışında sperm-yumurta kalitesi, rahim içi etkenler, immün sistem rahatsızlıkları da değerlendirilmesi gereken önemli faktörlerdir. Dilerseniz buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz görüntülü görüşme yapabilir, test ve tahlil sonuçlarınızı değerlendirerek ön tedavi planınızı oluşturabiliriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Mayıs 2020 / 15:53
 • ***** Yanıtla

  47 yaşındayım 2 yılda 2 kere adet gördüm fsh 60,1 tahlilimi 2019 haziranda yatırmıştım bu salgin dolayisiyla yeni tahlil yaptiramiyorum menapoza kesin girmismiyimdir tesekkurler

  3 Mayıs 2020 / 23:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Evet, menopozdasınız. Menopoz sürecinde de kadın doğum uzmanınıza kontrollere gitmeli, rutin kontrollerinizi aksatmamalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Mayıs 2020 / 17:53
 • ***** Yanıtla

  Hocam 2.günde test yaptim
  progestan 0.33
  prolaktin 5.20
  estradiol 96.17
  Lh 4.75
  Tsh 0.47
  Fsh 9.21
  Amh 1.01
  Yasim 34 hsg normal 1 yildir gebe kalamiyorum normal gebelik olurmu

  22 Nisan 2020 / 21:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat 1 yıl korunmasız ilişkiye rağmen gebelik oluşmadıysa rahim içi bozukluklar, yumurta-sperm kalitesi, embriyo genetiği gibi diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Dilerseniz buraya tıklayarak doktorlarımızla Ücretsiz Online Görüntülü Görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Nisan 2020 / 09:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 29 yaşındayım iki aydır çatlatma iğnesi kullanıyorum bu ay iki doz vuruldum adetin 3.günü test yaptırdım fsh 11.44 tsh 5.9 estrodiol 18.98 Lh 13.68 hamile kalma sansım bedir ?

  28 Mart 2020 / 17:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz online görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Mart 2020 / 15:49
 • ***** Yanıtla

  mrhba hocam adetin 3.gunu fsh 13 e2 69 amh 0.46 sagda 5 yumurta sol tarafta goremedi adetin 5.unu end.5mm mayi yok overler dogal yaziyordu.4 dogal gebelik 2 si kuryaj oldu kalp atisi durdugu icin en son dogum 2.5 yil once oldu normal dogum 39 yasin sonlarindayim 6 aydir gebelik olusmadi

  16 Mart 2020 / 11:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz düşük görünüyor. Yaşınızı da göz önünde bulundurarak zaman kaybetmeden doktora başvurmanızı öneririz. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Mart 2020 / 16:19
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, fsh:86.74 ve e2:32.34 değerleri menapoz göstergesi olabilir mi?tşk ederim

  11 Mart 2020 / 14:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değerinize göre menopoz döneminde görünüyorsunuz. Adetinizin 2. günü FSH testinizi tekrarlayıp ek olarak AMH değeri baktırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Mart 2020 / 16:14
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar hocam adet li değilken ölçulen fsh degeri adetin 3. Ölculen fsh degerinde fark olurmu..daha mi yuksek cikiyor adet değilken..

  6 Mart 2020 / 21:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   En doğru sonucu adetin 2 veya 3. günü yapılan test verecektir. Bu zaman diliminde yaptırmanızı öneririz. Diğer zamanlarda daha yüksek veya düşük çıkabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Mart 2020 / 08:53
 • ***** Yanıtla

  Doktor bey benim adetinin 3.günü tahlil sonuçlarım şöyle: amh 4.00
  Fsh 10.40 önceki aylarda 8.8 idi.
  E2 30.1
  Lh 7
  Sizce nasıl rezervim?

  6 Mart 2020 / 15:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yumurta rezerv değeriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Mart 2020 / 08:54
 • ***** Yanıtla

  Mrb hocam estradiol 26, fsh4,80 lh 4,56. Prolaktin 11,18 sizce normal mi

  4 Mart 2020 / 15:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Mart 2020 / 10:48
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Sevil ben,
  4 ay yumurta geliştirici ilaç ve çatlama iğnesinden sonra gebelik olmadı.Bu ay hsg çekildim sağ tüpüm tıkalı çıktı.Doktorum AMH yaptırdı,AMH değerim 1.70 çıktı.Yaşım 37 olduğu için gebelik şansım nedir.Doktor Amh değeriniz iyi çıkarsa sağ tüpü açarız ameliyatla dedi.Amh iyi çıkmasa direk tüp bebeğe yönlendirecek.Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler…

  27 Şubat 2020 / 16:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz yaşınıza göre normal. Ameliyat için doktorunuzla görüşebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Mart 2020 / 10:54
 • ***** Yanıtla

  Iyi gunler hocam ben adetimin 3.gunu yaptirdim testi fsh 4.71 prolaktin 12.40 estradiol 37.22 tsh 2.49 lh 2.81 beta hcg 0.00 cikti herhangi ters bir durum varmi sizce sonucumda

  27 Şubat 2020 / 10:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Mart 2020 / 10:53
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar
  TSH 2.18
  FSH 5.44
  Prolaktin 9.47
  Estradiol 21.2
  LH 3.26
  Antimüller 1.05
  Tüm tetkikler yapılsa rahimde herhangi bir sıkıntı gözükmüyor
  Normal yollardan hamile kalabilir miyim

  20 Şubat 2020 / 11:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değeri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Şubat 2020 / 15:11
 • ***** Yanıtla

  Mrb 2yillk evlym regln 3gnü yptrdgm tahlil sonclrm tsh 1.19 fsh 9.91 lh 9.49 e2 42.23 prg 0.50 prlktn 50.01 degerlerm nasil lutfn yardmci olurmusnz cck sahibi olabilr miyim ?

  19 Şubat 2020 / 12:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değeri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Şubat 2020 / 15:10
 • ***** Yanıtla

  Prolaktin:38.62
  Estradiol:32.38
  Fsh:6.12
  Tsh:2.49
  Lh:7.97
  Hamile kalabilirmiyim lutfen yardim edin

  19 Şubat 2020 / 08:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Şubat 2020 / 13:20
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam
  Fsh: 1.06
  Lh:0.26
  Prolaktin: 7.38
  Serbest t3: 3,27
  Serbestt4:1.26
  Tsh: 1.47 bu hormonlarima bakildi ve sonuclari bunlar. Bir gariplik var mi.

  15 Şubat 2020 / 17:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Şubat 2020 / 13:14
 • ***** Yanıtla

  Mrb hocam d benim değerler bu şekilde ilerde sorun olurmu sizce çocuğum olurmu bu değerlerde
  FSH 1.32
  Hormon LH 5.08
  Prolaktin.14.74
  Protein serum vücut sıvıları.75

  15 Şubat 2020 / 11:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Şubat 2020 / 13:12
 • ***** Yanıtla

  Hocam benim TSH 1.7 FSH 6.24 LH 4.81 prolaktin 11.28 estradiol 428.76 sizce değerlerim nasıl hocam cevap verirseniz çok sevinirim

  13 Şubat 2020 / 16:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değeri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Şubat 2020 / 13:07
 • ***** Yanıtla

  Merhaba fsh seviyem mayıs ayı 2019 da 17.8 daha sonra kontrole gttm 2 ay adet görmeyınce gittim fsh 11.7 cıktı ama prolaktın 36.52 cıktı dogum kontrol hapı verdı doktorum kullandım 1 ay sonra tekrar gittim sevıyelerın normol oldugu sölendı adetın 3 günü gittim prolaktın 10.5 ama fsh 11.7 bana evlenınce hamile kalma olasılıgımın çok düşük oldugu söylendi ama doktorum normal oldugınu söyledi 11.7 nin yakın cevrem cok kafam karıstı bilgi verirmısınız

  12 Şubat 2020 / 01:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için dilerseniz buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:50
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba reglim 10 gündür gelmiyor test yaptırdım tsh:1.58 prolaktin :14.57 lüteinleştiren:6.04 fsh:4.88 estradiol :79.37 değerlerim nasıl ve hamile kalamıyorum reglim 28 günde bir oluyordu çok düzenliydi teşekkür ederim

  11 Şubat 2020 / 15:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için dilerseniz buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,
  32 yaşındayım Regl 2. günü yaptırdığım sonuçlara göre
  FSH; 12,40
  Estradiol: 25,88
  LH: 9,63
  Prolaktin: 19,91
  TSH: 1,61
  normal olarak gebe kalabilir miyim, yorumlayabilirseniz sevinirim.
  İyi Çalışmalar.

  10 Şubat 2020 / 23:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat yalnızca kan değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:32
 • ***** Yanıtla

  Hocam ben pcos’luyum fsh 1,36 lh ise 0,25 cikti. Diger hormonlarima bakilmadi. 30 yasindayim normal degerlerinden dusuk olmasi da menepoz mu oluyor?

  10 Şubat 2020 / 17:49
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Pcos tanılı hastalarımızda erken menopoz süreci rastladığımız bir durum değildir. Detaylı değerlendirme için dilerseniz buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme için merkezimize gelebilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:30
 • ***** Yanıtla

  Mer
  43 yasindayim fsh 21 tekrar hamile kalabilirmiyim

  10 Şubat 2020 / 14:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yaşınız ve FSH değeriniz gebe kalma şansınızın düşmüş olabileceğini gösteriyor fakat yalnız FSH değeri ile bir oran belirtmemiz mümkün değil. Merkezimize gelerek doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yaparak durumunuzu değerlendirebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba fsh 6.31 tsh 2.85 lh 5.42 prolaktin 12.23 estradiol 25.60 adetin 21.günü progesteron 11.84 çıktı bunlar hamile kalmam için yeterli mi değerlerim nasıl görünüyor

  7 Şubat 2020 / 14:51
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat tek başına kan testleri hamilelik oranı için yeterli değil. Ultrason tetkiki, rahim filmi ve sperm tahlili sonucu gebelik oranı belirleme de önemlidir.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   10 Şubat 2020 / 08:19
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim sperm sonucu
  Volum : 1,7
  pH : 7,6
  Sayı mil. : 2,7
  Sayı mil / ejek : 4,59
  Total motilite %19
  Hızlı ileri :% 0
  Yavaş ileri % 19
  Yerinde hareketsiz % 0
  Hareketsiz % 81
  Yuvarlak hücre <1
  Total testoron : 297,8
  Lh : 9,6
  FSH : 8,47

  6 Şubat 2020 / 09:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareket ve morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmak, düzenli spor yapmak, organik beslenmek sayıyı ve diğer değerlerinizi düzeltebilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:45
 • ***** Yanıtla

  Mrb hocam adetin 3.günü fsh:9.44
  Prolaktin:referans araligi:6-30 deger:33.68
  LH Hormonu:5.69
  TSH:referans araligi:0.27-4.2 deger:1.59
  Estradiol:39.48
  Progestron:7 sonuclarimi yorumlarmisinz bebek sahibi olabilir miyim

  4 Şubat 2020 / 12:23
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetimin 2. Gününde test yaptırdım fsh 11.52 çıktı hamile kalma ihtimalim düşük mü? Birde üçüncü gün yapsam daha mı yüksek çıkardı

  31 Ocak 2020 / 15:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Testi 2. veya 3. gün yaptırmanız sonuçta belirgin bir değişiklik yaratmayacaktır. Sadece FSH değeri ile gebelik ihtimali değerlendirilemez. Detaylı kan testleri ve ultrason tetkiki sonrasında kesin bir bilgi verilebilir. Dilerseniz doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilir, test sonuçlarınızı yorumlatabilirsiniz. Buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Şubat 2020 / 16:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam Şeyma ben. FSH 10.13
  LH: 3.66
  Estradiol: 67
  Prolaktin 13.45
  Amh kanı baktırdım henüz çıkmadı hocam. 2 aylık evliyim bebek düşünmüyordum ama enfeksiyonum var diye dr gittim hazır rutin kontrolleri yapalım söyledi ve bu şekilde değerlerim çıkıp bana tüp bebekle hamile kalabileceğimi söylediler. Normal yolla hamile kalabilir miyim ? Reglimin 4. Gününde kan vermiştim hocam

  31 Ocak 2020 / 14:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Yapılan kan testleri spontan gebe kalıp kalamayacağınızı söylemek için yeterli değildir. AMH testi ve ultrason tetkikiyle birlikte değerlendirmek gerekir. Sonucunuz çıkınca dilerseniz doktorlarımızla görüşmek için telefon numaranızı iletebilirsiniz. Buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Şubat 2020 / 16:28
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar,
  Total testesteron : 2.3 ng/ml
  Prolaktin 8.6
  Tsh 2.02 qU/ml
  Estradiol 16.2
  Lh 4.1
  FSh 4.2
  Sertleşememe ve cinsel isteksizlik problemi ile muayene olmuştum yaşım 23 boy 190 kilo 90 değerler hakkında bilgi verebilir misiniz?

  31 Ocak 2020 / 10:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yine de detaylı bir muayeneden geçmenizi tavsiye ederiz. Dilerseniz üroloji doktorumuz ile ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Şubat 2020 / 16:27
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba LH 9.49 FSH 7.04 estradiol 16.31 cıktı bugun kıst sorunum var gebe kalma sansım nedır

  30 Ocak 2020 / 17:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Şubat 2020 / 16:23
 • ***** Yanıtla

  FSH değerim 13.21 yumurtalarını dondurmam söylendi sizce çocuğumun olup olmama ihtimali nedir?

  28 Ocak 2020 / 22:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz çok yüksek görünmüyor. AMH değerinize de baktırmanızı öneririz. Daha doğru bir değerlendirme sonucunda tedavi planınız oluşturulabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Şubat 2020 / 16:17
 • ***** Yanıtla

  hocam merhaba, adetin 2.günü yapıldı testlerim fsh 7,04 lh 7,28 e2 24,45. normalmi sizce

  27 Ocak 2020 / 11:49
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Dileriz en kısa zamanda güzel haberi alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Ocak 2020 / 14:17
 • ***** Yanıtla

  FSH 33.92 TÜP BEBEK OLURMU

  22 Ocak 2020 / 23:49
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sadece FSH hormon yüksekliği değerlendirme için yeterli değildir. Kadın yaşı önemlidir, AMH değeri, ultrason muayenesi yaptırmanız da gerekir. Adetleriniz düzenli ise tüp bebek tedavisi ile anne olmanız mümkündür.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   23 Ocak 2020 / 15:49
 • ***** Yanıtla

  fsh:8.48
  estradiol 65.65
  prolaktin 15,66
  dhea-so4:295.3

  adetin 4. günü yapıldı testler. 6 aydır korunmasız ilişki fakat bebeğimiz olmadı değerlerde sıkıntı var mı

  20 Ocak 2020 / 11:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. 35 yaş altı kadınlar 1 yıl, üstündeki kadınlarda ise 6 ay korunmasız ilişkiye rağmen gebelik gerçekleşmiyorsa doktora başvurmaları gerekir. Buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   21 Ocak 2020 / 16:31
 • ***** Yanıtla

  Hocam adetimin 3 günü tahlil yaptirdim ve sonuçlar şöyle
  prolaktin 10,62
  Fsh 5,10
  lh 13,96
  Estradiol 33
  Tsh 3,48

  20 Ocak 2020 / 10:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. TSH değeriniz sınırda, Endokronoloji doktorlarıyla görüşüp ilaç kullanımını planlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   21 Ocak 2020 / 16:30
 • ***** Yanıtla

  Merhaba doktor bey,
  Fsf 7.17
  Prolaktin 11
  Estradiol 36
  Lh 5.68
  Adetin 3.günü yapıldı,ultrasonda rahim temiz çıktı.32 yaşındatken yapıldı şuanda 34 yaşındayım 2 yılda bu değerler çok değişir mi?hamile kalma şansım var mı?

  20 Ocak 2020 / 00:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerler normal görünüyor. AMH testi baktırmanız ve kan testlerinizi tekrarlamanız gerekmektedir. Test sonuçlarınızla birlikte merkezimize başvurarak rahim-yumurta durumunuzu öğrenebilirsiniz. Dilerseniz buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   20 Ocak 2020 / 16:38
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 46 yaşındayım tan 1.41 fsb 51.96 İ.h 32.72 prolaktin 25.40 E2 51.79 amh 0.011 çıktı tup bebekte sonuç alabilirmiyim

  17 Ocak 2020 / 16:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH ve FSH değerleriniz yumurta rezervinizin ve kalitesinin çok düşük olduğunu gösteriyor. Düzenli adet görüyorsanız tüp bebek tedavisi denenebilir fakat başarı şansınız düşüktür. Dilerseniz buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   20 Ocak 2020 / 16:30
 • ***** Yanıtla

  Yaşım 33 adete yakın fsh değerim 73 tsh 2,27 prolaktin 28.9 ne yapmam gerekiyor tüp bebekle hamile kalabilirmiyim birde adetin 3. Günü düşer mi

  13 Ocak 2020 / 10:30
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet döneminizde testleri tekrarlayabilirsiniz fakat değerlerinizde büyük farklılıklar olmayacaktır. FSH değeriniz yüksek görünüyor. AMH testi baktırmanızı ve sonra uzman bir doktora sonuçlarınızla birlikte başvurmanızı öneririz. Dilerseniz test sonuçlarınızla beraber gelerek doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Ocak 2020 / 15:50
 • ***** Yanıtla

  Kolay gelsin,Reglin 23 cü günü progesteron tahlil sonucum 32,14 çıktı.3 aydır iğne ve ilaçla hamile kalmaya çalışıyorum.Testin sonucuyla ilgili bilgilendirirmisiniz.Bir de bu test döllenme olduğunu mu gösteriyor.

  10 Ocak 2020 / 12:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Progesteron hormon değeri tek başına döllenme olup olmadığını göstermez. Adet gecikmesi yaşamanız durumunda beta değerinize baktırarak gebelik oluşup oluşmadığını görebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Ocak 2020 / 16:43
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim LH 3.44 ve FSH 3.18 çıktı . Hocam bende gerdanda killanmalar başladı . Ne yapabilirim kötü mü acaba . Doktorum GYNELLE ilacı önerdi şimdi onu kullanıyorum peki düzelme olur mu yardımcı olursanız sevinirim 23 yaşındayım

  8 Ocak 2020 / 21:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yaptırdığınız kan testleri kıllanma sebebini saptayacak testler değildir. Endokronoloji doktoruna başvurup detaylı olarak test yaptırmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Ocak 2020 / 16:47
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben Zehra,Biz 2 yıldır çocuk istiyoruz.Tedavi için tüm tetkikleri yaptık eşimle herşey normal.Benim sık sık idrara çıkma sorunum var,İlişki öncesi mutlaka idrarımı yaparım.Üroloji ye göründüm bi sorun yok.İlişki öncesi idrar vajende asidik bir ortam oluşturuyorsa bu spermlere zarar verip gebeliğe engel olurmu?İyi çalışmalar.

  8 Ocak 2020 / 11:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İdrar asidinin gebeliği engellediğine dair herhangi bir tıbbi kanıt bulunmamaktadır. Durumunuzu detaylı olarak değerlendirmek isteriz. Dilerseniz buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Ocak 2020 / 16:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,
  Benim test sonuçlarım şu şekilde ;
  TSH 1.10
  PROLAKTİN 18,1
  FSH : 10,41
  LH: 4,62
  E2 : 10
  Göğüslerimde ağrılar var bunun için bionarica ilaç verdi fakat ilaç bittikten sonra terar başladı bunun sonucu hormonal olabilir mi?Bu sonuçlara göre gebelik şansım var mıdır?Ultrason ile bakıldığında bir sorun görünmüyor.Yumurtalıklar da kist yok kısırlık söz konusu olabilir mi?

  8 Ocak 2020 / 08:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat gebe kalmayı etkileyen rahimsel sıkıntılar, sperm-yumurta kalitesi, genetik faktörler de olabilir. Uzman bir doktora başvurarak detaylı muayene olmanızı öneririz. Dilerseniz buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Ocak 2020 / 16:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba.. Adetimin 3. Günü yaptırdığım testlerim
  FSH: 4,6
  Prolaktin: 13.2
  E2: 14.7
  FT3: 2.73
  FT4: 1,45
  TSH: 1.32
  Pkos ve hipotroidi hastasıyım, gebe kalma şansım nedir?
  Teşekkürler..

  7 Ocak 2020 / 16:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat PCOS tanılı anne adaylarında adet düzensizlikleri ve yumurtalama gecikmeleri olabilir. 6 ay deneyip gebe kalamama durumunda doktorunuzla görüşmenizi öneririz. Hipotroidi ile ilgili endokronoloji uzmanınızla takipte kalmalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Ocak 2020 / 16:27
 • ***** Yanıtla

  Mrb,bugün BetaHCG yaptırdım sonuç 1.20 çıktı.Reglime daha 1 hafta var.Klomen ve çatlatma iğnesiyle tedavi oldum.İğneden sonra 12.ci günüm bugün.Regl gününe kadar yükselme ihtimali var mı?

  6 Ocak 2020 / 17:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Çatlatma iğnesini vurduktan en erken 15 gün sonra adetiniz geçtiği takdirde test yaptırmalısınız. Şu anda değeriniz negatif görünüyor. Fakat erken bir dönemde olduğunuz için değeriniz yükselebilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Ocak 2020 / 13:56
 • ***** Yanıtla

  merhaba 35 yaşındayım degerlerim nasıl? tsh:1.62 prolaktin:12.07 serbest t4:7.32 Estradiol SNS:36.14 FSH:13.65 LH:8.19

  3 Ocak 2020 / 22:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Dileriz en kısa sürede sizlerde güzel haberi alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ocak 2020 / 16:45
 • ***** Yanıtla

  Slm,yumurtlamadan 2 gün sonra ultrasonda folikülün görünmemesi normal mi.Bu durumun nedeni ne acaba.Çünkü öncesinde 20 mm folikül vardı doktor baktığında.İyi çalışmalar.

  2 Ocak 2020 / 12:30
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yumurtanız çatladıysa görünmeyebilir. Doktorunuzla görüşüp kan değerlerinize baktırarak yumurtanın deforme olup olmadığını görebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2020 / 15:42
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benimde fsh 7.48 adetimin 4. Gunu yapıldı tahlil sizce normal mi sonuc ? Teşekkürler şimdiden

  30 Aralık 2019 / 17:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz normal görünüyor. Dileriz en kısa sürede mucizenize kavuşursunuz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Aralık 2019 / 10:51
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Hocam yaşım 24 adetin 5.günü hormon testleri yaptırdım. Normalde 3.gün baktırırım fakat denk gelemedi 5.gün sonuçları şu şekilde;
  FSH // 8.6
  LH // 10.42
  TSH // 2.93 (levotıron 75 mg kullanıyorum)
  PROLAKTİN // 16.58
  ESTRADİOL // 24.81
  Değerler nasıl hocam normalde FSH hep 6 küsuratlı çıkardı ama bu ay 8 olmuş

  30 Aralık 2019 / 15:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. FSH değerinizdeki küçük artış sorun olmayacaktır. Tüm testlerinizle birlikte merkezimize başvurarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Aralık 2019 / 10:50
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 45 yaşındayım ve 2 aydır period gerçekleşmiyor
  hormon değerlerim aşağıda belirttim, şimdiden ilginize teşekkür ederim
  Fsh 30.7
  Lh 21,78
  Tsh 2.86

  28 Aralık 2019 / 21:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmeleri, FSH ve LH değeriniz menopoza işaret ediyor. Bir kadın doğum doktoruna başvurmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Aralık 2019 / 14:39
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  27 yaşındayım. 11 aylık evliyim. Yaklaşık 13 gün önce kriyoterapi oldum. Kriyoterapiden sonraki adetim in 4. Gününde hormon testi yaptırdım.
  Tsh:2,22
  Prolaktin:12.9
  Estradial: 52.4
  Lh: 9,68
  Fsh: 13,4
  Hamile kalmakta çok zorlanır mıyım? Daha önce bebek düşünmedik ama artık istiyoruz. Durumum çok mu acil?? Ultrason sonuçlarında herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

  25 Aralık 2019 / 11:32
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Çocuk sahibi olmak için kadın yaşı da çok önemli bir kriterdir. AMH değerinize de baktırarak durumunuzla ilgili detaylı bilgiye sahip olmak için uzman bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Aralık 2019 / 14:28
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Estradiol 35.70
  Fsh. 15.3
  Lh. 11.80
  Pregesterom 0.68
  Tsh 5.06
  1senedir gebe kalamıyorum. Sonuclarım normal mi ?

  23 Aralık 2019 / 19:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Rahim içi bozukluk yoksa, yumurta-sperm kaliteleri de normal ise gebe kalabilirsiniz. 35 yaş ve altındaki çiftlerde 1 yıllık korunmasız cinsel ilişki sonucunda gebelik oluşmazsa tüp bebek tedavisi önermekteyiz. 35 yaş üstündeki çiftlerde ise bu süre 6 aydır. Dilerseniz doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Aralık 2019 / 14:10
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 1 yıldır evliyim çocuğum olmuyor ve sağ yumurtaligimin da 4 sol da 3 cm cikolata kisti var amh 5 fsh 8 diğer s lh 7 estradiol 22 progesteron 7 proloktin 15 hsg tüpleri acikhistereskopi oldum ve hiç bir sorun görülmedi esimin konsantre spermiogram 10 milyon hamile kalbilirmiyim

  21 Aralık 2019 / 20:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Rahim içi bozukluk yoksa, yumurta-sperm kaliteleri de normal ise gebe kalabilirsiniz. 35 yaş ve altındaki çiftlerde 1 yıllık korunmasız cinsel ilişki sonucunda gebelik oluşmazsa tüp bebek tedavisi önermekteyiz. 35 yaş üstündeki çiftlerde ise bu süre 6 aydır. Dilerseniz test sonuçlarınızla beraber doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için merkezimize gelebilirsiniz. 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Aralık 2019 / 13:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 4 aylık evliyim 30 yaşındayım adetimin 3 günü test yaptım fsh 9.22 lh7.4prolaktin 36.11 tsh 1.66 serbest t3 3.34 estradiol e2 19.63 Hamile kalabilir miyim

  20 Aralık 2019 / 23:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Rahim içi bozukluk yoksa, yumurta-sperm kaliteleri de normal ise gebe kalabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Aralık 2019 / 13:23
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba eşimin adetinin 3.günü test yaptırdık. fsh değeri 57, lh 28 estridol 25 , prolaktin 26 , tsh 5 çtktı. daha önceki testinde fsh 29 , lh 15 estridol 63 tsh 2,5 çıkmıştı.ayrıca haşimato hastası. ne yapmamızı önerirsiniz. teşşekürler

  20 Aralık 2019 / 15:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinizin FSH değeri yüksek görünüyor. Bu yumurta kalite ve rezervini etkileyecektir. AMH testi yaptırıp sonuçla birlikte doktorlarımıza başvurmanızı öneririz. Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Aralık 2019 / 13:21
 • ***** Yanıtla

  merhaba sayın hocam eşimin adetinin son günü test yaptırdık fsh değeri 15.71, lh değeri 8,94 E2 değeri 65.93 ve prolaktin ise 11.93 çıktı değerler normal mi? iyi çalışmalar…

  20 Aralık 2019 / 14:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinizin değerleri normal görünüyor. Sperm-yumurta kalitesi ve rahimsel faktörler de çocuk sahibi olmakta önemli rol taşır. Detaylı bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Aralık 2019 / 14:54
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim sonuclarim adetin 2. Gunune ait
  Fsh.5.12
  Lh.11.59
  Ptoklatin.13.64
  Tsh.2.77
  Estarafiol.41.69

  18 Aralık 2019 / 12:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Sperm-yumurta kalitesi ve rahimsel faktörler de normal olduğu takdirde çocuk sahibi olabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Aralık 2019 / 10:17
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim 3. Gunde yapılan test sonucları E2 44,22 – fsh 3,05- lh 5,68 -prlktin 27,01 – tsh 2,66 hamilelik için degerlerim masıl acaba

  16 Aralık 2019 / 15:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz genel olarak normal görünüyor. Troid değeriniz biraz yüksek çıkmış, endokronoloji doktoruyla görüşebilirsiniz. Rahim içi bozukluk, yumurta-sperm kalitesinde bozukluk yoksa doğal yollarla gebe kalabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Aralık 2019 / 14:02
 • ***** Yanıtla

  23 yaşındayım 2 yıldır bebek sahibi olamıyoruz eşimin sperm testinde de herhangi bir problem yok
  Adetin 3 günü değerlerin bu şekilde normal yollarla gebe kalabilirmiyim
  FSH 5,2
  TSH 1,88
  LH 9,2
  Estradiol 35,2
  Prolaktin 25,1
  AMH 9,17

  16 Aralık 2019 / 00:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Rahimsel faktörler, yumurta-sperm kalitesi de normalse gebe kalabilirsiniz. Tüp bebek tedavisi 1 yıl korunmasız ilişki sonucunda gebe kalamayan çiftlere önerilmektedir. Detaylı muayene ve değerlendirme için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Aralık 2019 / 09:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam,
  Pcos var.
  Tsh:3.25
  Fsh :6.23
  Lh:13.1
  Prolaktin:17.5
  E2:51.6
  Total testosteron:0.636
  İnsülin :19
  DHEA-SO4:179
  Gebelik istiyorum. Ne yapmam lazım hocam?

  15 Aralık 2019 / 23:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Rahimsel faktörler, yumurta-sperm kalitesi de normalse gebe kalabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Aralık 2019 / 09:42
 • ***** Yanıtla

  Fsh değerinin adette yükselmesi normal mi normal bi zamanda düşük olup adet sırasında yükselir mi ?

  15 Aralık 2019 / 09:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değerinin en doğru analizi adetin 2. veya 3. günü bakılan değerden yapılır. Adetli iken ekstra yükselme olmayacaktır. Detaylı bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Aralık 2019 / 09:56
 • ***** Yanıtla

  Mrb kolay gelsin
  Fsh:53.14
  Lh:21.33
  Prolaktin:50.71 değerlerim bunlar yaş 34 çocuk sahibi olmak istiyorum..bilgi verebilir misiniz..

  11 Aralık 2019 / 21:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH ve prolaktin değeriniz yüksek görünüyor. Merkezimize başvurarak vakit kaybetmeden doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Doktorlarımız tıbbi geçmişinizi detaylı olarak inceleyecek ve size özel tedavi planınızı oluşturacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Aralık 2019 / 17:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, Picos um 25 yaşındayım. 15 Aylık evliyim herhangi bir korunma yöntemini en başından beri kullanmadık fakat gebe değilim. Sürekli adet düzensizlikleri yaşıyorum en başından beri. Son değerlerim ( 2 gün öncesine ait) TSH:1.09
  FSH:5.07
  LH:7.22
  Estradiol: 45
  Glukoz ( açlık):88
  Yorumlarınıza ihtiyacım var ??

  11 Aralık 2019 / 20:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınız normal görünüyor. Polikistik over sendromu yumurtlama sorunlarını da beraberinde getirebilmektedir. Dilerseniz doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yaparak tetkiklerinizi değerlendirip tedavi planınızı oluşturabilirsiniz. 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Aralık 2019 / 17:20
 • ***** Yanıtla

  İyi günler tsh 1.07 , fsh 10.91 , lh 7.87 , estradiol 38.85 prolaktin 10.66
  Bu sonuçlar nasıl acaba adet tarihimin 3. günü hafta sonuna denk geldiği için 5. Gün yaptırmak zorunda kaldım. Teşekkürler

  9 Aralık 2019 / 16:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Dileriz en kısa sürede mucizenize kavuşursunuz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Aralık 2019 / 18:12
 • ***** Yanıtla

  1986 doğumluyum 08.12.2019 Tarihinde yaptırmış olduğum test sonucuna göre;

  FSH 2.8 LABORATUVAR REFERANS 1-12,4

  LH 5.3 LABORATUVAR REFERANS 5-8,6

  TESTOSTERON (TOTAL) 2,57 LABORATUVAR REFERANS 2,8-8.0

  Yaklaşık 1 yıl önce yaptırmış olduğum sperm testine göre

  PR MOLİLİTE A HIZLI-DÜZ HATTA HAREKET %23.1
  PR MOLİLİTE B YAVAŞ-DÜZ HATTA HAREKET %21.13
  NP HAREKETSİZ,CANLI(CANLI-ÖNE HAREKETSİZ) %29
  IM-IMMOBİL D HAREKETSİZ %26,77

  NORMAL MORFOLOLİ SPERM YÜZDESİ %10
  BAŞ ANOMOLİSİ %90

  Normal yolla veya tüp bebek tedavisi ile bu değerlere göre hamilelik mümkün mü?

  9 Aralık 2019 / 12:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kan değerleriniz normal, sperm değerlerinde morfoloji düşük görünüyor. Sigara- alkol kullanımını azaltıp, doğal beslenmeyi öneririz. Rahim içi bozukluk, yumurta-sperm genetiğinde sorun yoksa doğal yollarla çocuk sahibi olabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Aralık 2019 / 18:14
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam adetimin 2 gunu yapilan teste fsh 19.54 lh 11.17 prolaktin 27.05 progesteron 0.55 total testostron 32.62 bu degerler normalmi evli digilim yasimda 38 cokmu kotu?

  7 Aralık 2019 / 21:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yaşınız gereği AMH değerinize de baktırmanızı öneririz. Merkezimizde kontrollerinizi sağlayabilirsiniz. Bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Aralık 2019 / 18:00
 • ***** Yanıtla

  İyi günler hocam ben murat
  Kan değerlerim

  Fsh 31.45

  Lh 42.25

  Prolaktin 21.88

  Total testeron 10.78

  Bu değerlerle cocuk sahibi olma imkanı var mı yardımcı olursanız sevinirim

  3 Aralık 2019 / 19:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Eşinizde rahim veya yumurta sorunu yoksa çocuk sahibi olabilirsiniz. Dileriz en kısa sürede güzel haberler alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Aralık 2019 / 15:58
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetimin 3. günü tahlil yaptırdım Porkaltin 12.33 fsh 12.76 Serbest T4 1.75 tsh 0,96 LH 5.7 çıktı çocuk sahibi olmayı düşünüyorum bu sonuçlar beni nasıl etkiler.

  2 Aralık 2019 / 10:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Dileriz en kısa zamanda güzel haberler alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Aralık 2019 / 16:26
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,reglin 2.günü yapıldı.FSH 7,93
  LH 7,37
  prolaktin 10,53
  T4(serbest)13,8
  TSH 2,05
  37 yaşındayım hamile kalabilecekmiyim.teşekkürler…

  28 Kasım 2019 / 11:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Yumurta, sperm kalitesi, sperm genetiği ve rahimsel faktörlerde de sıkıntı yoksa gebe kalabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Kasım 2019 / 16:36
 • ***** Yanıtla

  Adetimin 3.günü yapildi testlerim
  Estradiol 62.4
  Lh 2.84
  Fsh 4.25
  Progesteron 0.37
  Prolaktin 3.38
  Total testesteron 28.46
  Yaşım 32 sizce normal mi

  26 Kasım 2019 / 18:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz total testesteron dışında normal görünüyor. Endokronolojiye başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Kasım 2019 / 10:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Testler adet değilken yapıldı
  Lh:14,95
  Estradiol:63
  Prolaktin:11,29
  TSH:2,56
  HCG:1,20
  FSH:6
  Normalmidir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  19 Kasım 2019 / 23:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünmektedir. Dileriz en kısa sürede güzel haberler alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Kasım 2019 / 15:58
 • ***** Yanıtla

  Slm hocam FSH hormonum 3.99 LH hormonu 3.24 çıktı bu tahlilleri adetimin 3.günu yapıldı hamile kalmama engel mi? 3 ay önce 5 aylık bebegimi kaybettim 8 ay oldu doğum yapali adetin duzensiz geliyor ağrım sancim olmuyor

  19 Kasım 2019 / 16:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Baş sağlığı dileriz. Değerleriniz normal görünmektedir. Dileriz en kısa sürede güzel haberler alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Kasım 2019 / 16:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben seval
  TSH 1,55
  Ferritin 30,8
  Bhcg 2.0
  Fsh 6,77
  Lh 8,76
  Estradiol 32,93
  Protokalin 7,79 adetimin ikinci günü yapıldı bu testler sizce nasıl

  15 Kasım 2019 / 14:30
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınız güzel görünüyor. Dileriz en kısa zamanda mutlu haberi alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Kasım 2019 / 15:43
 • ***** Yanıtla

  Estradiol 12
  Prolaktin 8,94
  TSH 4,309
  FSH 9,08
  LH 23,54
  Pko hastasıyım. Değerlerim normal mi hamile kalabilirmiyim??

  14 Kasım 2019 / 18:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Troid değeriniz yüksek görünüyor. Endokronoloji doktoru ile görüşmeli, tedavinizi planlamalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Kasım 2019 / 15:32
 • ***** Yanıtla

  Merhaba fsh 14.9 LH 19.4 prolaktin 318.4 e2 55.54 hamile kalmak icin normal mi acaba?

  13 Kasım 2019 / 20:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Prolaktin değeriniz yüksek görünüyor. Doktorunuzla görüşerek tedavinizi planlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Kasım 2019 / 17:17
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim
  Prolaktin 25.53
  Tsh 2
  Estradiol 50.07
  Lh 5.66
  Fsh 7.02
  Antimüllerien hormon 7.72
  Sonuçlarım iyimi hocam hamile kalabilirmiyim

  13 Kasım 2019 / 19:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınız güzel görünüyor. Dileriz en kısa zamanda mutlu haberi alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Kasım 2019 / 17:24
 • ***** Yanıtla

  MERHABALAR ADETİN 3. GÜNÜ YAPILAN TAHLİL SONUÇLARIM

  PROLAKTİN:12,6
  LH:2,60
  FSH:8,49
  ESTRADİOL:24,65
  HCG:0,32
  TSH:1,40

  USG LERDE YUMURTALIKLARIM TEMİZ GÖRÜNÜYOR ADETLERİM DÜZENLİ YAŞIM 28. 10 HAFTALIK BEBEĞİMİ KALBİ DURDUĞU İÇİN KAYBETTİM 5 AY ÖNCE KÜRTAJ OLDUM YAPILAN GENETİK ARAŞTIRMALARDA ANOMALİ SAPTANMADIĞI DOĞAL DÜŞÜK OLDUĞU SONUCU ÇIKTI YENİDEN BEBEK SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ FAKAT BEN BİRAZ STRESLİYİM SİZCE SONUÇLARIM NORMAL Mİ DEĞERLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

  13 Kasım 2019 / 15:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Doktorunuzla görüşerek planlama yapabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Kasım 2019 / 17:56
 • ***** Yanıtla

  Hocam hayırlı aksamlar benim fsh 21.0 ama düzeyi 0.26 bu sonuçla tüp bebek olurmu gebelik şansım varmı bir buçuk yıldır uğraşıyoruz olmuyor

  12 Kasım 2019 / 22:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz yumurta rezervinizin azaldığını göstermektedir. Vakit kaybetmeden doktorlarımızla iletişime geçmenizi öneririz. Merkezimizdeki tüp bebek tedavi yöntemleriyle ilgili bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Kasım 2019 / 17:38
 • ***** Yanıtla

  PRL. 10,60
  TSH. 0,79
  LH. 7,42
  Estradiol, E2. 54
  FSH, Folikül stimülan hormon. 3,96
  Adetimin 3. Gününde yapılan kan testinin sonuçları

  10 Kasım 2019 / 20:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Doktorunuzla görüşerek planlama yapabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Kasım 2019 / 15:23
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim hormon değerlerim 2.gün yapıldı.Fsh:8.77 Lh:6.25 Tsh:1.5 Prolaktin:11.24 1.5 yıldır gebe kalamıyorum lütfen yorumlar mısınız?

  9 Kasım 2019 / 20:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Tüp bebek tedavinizi doktorunuzla görüşerek planlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Kasım 2019 / 15:28
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar
  HCG 4.8
  FSH 4.92
  LH 1.59
  PROLAKTİN 12.79 HAMILE KALABILIRMIYIM

  8 Kasım 2019 / 20:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Doktorunuzla görüşerek planlama yapabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Kasım 2019 / 15:34
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba benim FSH değerim 72,23
  LH degerim 34,21 Estradiol degerim 11,80 prolaktin degerim 7,32 ve iki aydır adet görmüyorum aşırı terleme ve ateş basması var menopozami girdim acaba

  7 Kasım 2019 / 14:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz yüksek görünüyor. Menopoz başlangıcında olabilirsiniz. Jinekoloğa başvurarak kontrollerinizi sağlamanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Kasım 2019 / 09:56
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Ben 31 yaşımda bir kadınım. Adetin 2. Gününde yapılan testte FSH =14 AMH=4 diğer bütün hormonlarım ise normal çıktı. Ancak doktor ultrasyonda yumurta rezervimin azalmış olduğu bilgisini verdi sizce AMH ile çelişmesinin sebebi nedir tüp bebek için acele etmeli miyim?

  5 Kasım 2019 / 00:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünmektedir. Anlık ultrason görüntüsünde de farklılıklar olabiliyor. Diğer ay tekrar ultrason muayenesi olmanızı yine bir azalma görülürse tüp bebek için merkezimize ücretsiz öngörüşme için gelmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Kasım 2019 / 13:51
 • ***** Yanıtla

  Adetimin 2 .günü yapılmıştır. Fsh;3.72, lh;22.4 tsh;3.15 prl;26.94,e2;40 amh;22.869 ug/l sonuçlarım nasıl yanıtlarsanız çok sevinirim

  4 Kasım 2019 / 20:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   TSH değerinizin gebelikte 2 ve 2’nin altında olması uygundur. Endokronoloji doktoruna başvurarak triod değerlerinizi düzenleyebilirsiniz. Diğer değerleriniz normal görünmektedir. AMH değeriniz 22 olduğu için polikistik over sendromuna sahip olabilirsiniz. Doktorunuzla görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Kasım 2019 / 12:06
 • ***** Yanıtla

  Merhaba FSH 9.44 Lh 3.78 prolaktin 8.09 TSH 6.11 ilk çocuğuma normal yollardan hamile kaldım ama ikinci çocuğa 4 senedir kalalmiyorum doktorlar aşılama öneriyorlar 1 kere yaptırdım ama olmadı yaşım 28

  4 Kasım 2019 / 11:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   TSH değerinizin gebelikte 2 ve 2’nin altında olması uygundur. Endokronoloji doktoruna başvurarak triod değerlerinizi düzenleyebilirsiniz. Diğer değerleriniz normal görünmektedir. Yumurtlama zamanınız değişmiş olabilir, tüplerde sıvı birikmesi, yaşa bağlı yumurta kalite ve rezerv azlığı da etken olabilir. Merkezimize ücretsiz öngörüşme için gelmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Kasım 2019 / 13:53
 • ***** Yanıtla

  Mrb Hocam Ben Aysel
  BETA-HCG 0.100
  TSH – 3.56
  FSH – 9.91

  Folkuler faz 3.5.-12.5
  Ovulasyon faz 4.7-21.5
  Luteal faz 1.1-7.7
  Post Menopozal faz 25.8- 134.8

  Sizce değerlerim nasıl hocam lütfen yardım edermisiniz

  2 Kasım 2019 / 08:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Testlerinizin adetinizin kaçıncı gününde yapıldığı önem taşımaktadır. Adetin 2. günü AMH, E2, P4, LH, FSH testlerini de tekrarlayarak merkezimize ücretsiz ön görüşmeye gelmenizi öneririz. 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Kasım 2019 / 16:04
   • ***** Yanıtla

    Merhaba
    Tsh 1,52
    Lh 12.02
    Fsh 4,29
    Estradiol 85
    Prolaktin 18,24
    Polikistikover hastasıyım. Hamile kalmamda bir sorun olur mu ?

    1 Aralık 2020 / 22:42
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     14 Aralık 2020 / 12:35
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, Eşimin FSH değeri 28,23 LH değeri 10,06 sperm sonuçlarında sorun bulunmamaktadır. FSH ve LH değeri hamile kalmamı engeller mi?

  1 Kasım 2019 / 15:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeri yüksek görünüyor fakat üroloji doktorumuzun değerlendirmesi daha doğru olacaktır. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Kasım 2019 / 16:07
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bende tahlilleri mi 3.gunumde yaptırdım pcos hastayım
  Estradiol=24.95
  Daha=7.22
  LG=15.29
  Prolaktin=6.49
  TSH=0.75 değerler normal mi bir yıldır gebelik olmadığı için

  22 Ekim 2019 / 15:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yalnızca kan tahlilleriniz değil ultrason muayene bulgularınız da negatif sebepleri açıklayacaktır. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ekim 2019 / 18:36
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar benim TSh değerim 0.05 düşük fsh değerimde düşük çıktı serbest t3yüksek çıktı beyin mr çekildim hipofiz bezi için 4mmlik adenom çıktı takibe aldılar ama net bir Bilgi vermediler sizden Bilgi almak istedim

  22 Ekim 2019 / 12:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beyin cerrahı ile görüşmeniz gerekmektedir. Net olarak bilgilendirme maalesef yapamamaktayız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ekim 2019 / 18:37
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhabalar adetimin 3.günü yapıldı testim
  Tsh:2.01
  Lh:7.47
  Fsh:12.72
  Prolktin:8.59 çıktı adet bitiminden 10 gün sonra progesteron 8.1 amh0.13 çıktı sizce hamile kalmam mümkünmüdür zaman kaybetmeden tüp bebek tedavisine başlamalımıyız 33 yaşındayım ilk bebeğim olacak lütfen yardımcı olurmusunuz iyi çalışmalar diliyorum

  20 Ekim 2019 / 02:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değeriniz düşük fakat AMH değeri 0.03 ile gebe kalan annelerimiz bulunmaktadır. Vakit kaybetmeden bize ulaşabilir, doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Ekim 2019 / 19:01
 • ***** Yanıtla

  merhaba FSH 9.3- PROLAKTİN 25- ESTRADİOL 28.2 -TSH 1.83- LH 17.42 . Anne olmak için biraz daha beklemeyi düşünüyorum. Sizce acele etmelimiyim. teşekkür ederim.

  18 Ekim 2019 / 20:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH değerinize baktırmanızı ve uzman bir hekimle görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Ekim 2019 / 18:15
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam fsh 12.93 estradiol 41.47 prolaktin 10.06 hamile kalma şansım ne kadar

  12 Ekim 2019 / 14:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Testte adetinizin kaçıncı gün yapıldığı önem taşımaktadır. Detaylı bilgi verebilirseniz yardımcı olmak isteriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Ekim 2019 / 20:09
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim FSH 6.88 prolaktin 14.02 estradiol 32 hamile kalma şansım varmı sizce normalmi değerlerim

  6 Ekim 2019 / 19:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Tüplerde ve rahimde bir sıkıntı yoksa, AMH değeriniz normalse, yaşınız ileri değilse ve eşinizin sperm testleri uygunsa hamile kalabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Ekim 2019 / 19:30
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba benim fsh 19,10 Lh 12,53 estradiol 59,86 prolaktin 35,98 2bucuk yıldır bebek sahibi olamıyoruz. Lütfen cevap verirmisiniz hamile kalabilirmiyim ve ne gibi sıkıntım var?

  3 Ekim 2019 / 21:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Testlerin hangi dönemde yapıldığı önem arz etmektedir. Prolaktin hariç diğer testleri adetinizin 2. günü yaptırmanızı öneririz. Prolaktin değeriniz yüksek görünüyor doktorunuzla görüşmelisiniz. Prolaktin direkt olarak gebeliğe engel olmasa da yumurtlama bozuklukları yapabilir. Dilerseniz test sonuçlarınızla beraber merkezimize ücretsiz ön görüşme için gelebilirsiniz. 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Ekim 2019 / 18:18
   • ***** Yanıtla

    Tahlillerimi adetin 3.günü yaptırdım fsh 19,10 lh 12,53 prolaktin 35,98 çıktı gebe kalma ihtimalim varmı? Bebek istiyoruz ama olmuyor

    6 Ekim 2019 / 17:33
 • ***** Yanıtla

  Hocam benim fsh 9.38, estradiol hormonu 42.55 çıktı sizce hamile kalmak için normalmi

  28 Eylül 2019 / 23:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH değeriniz normal görünüyor. Estradiol değeri adet dönemine bağlı olarak düşüp yükselmektedir. Detaylı değerlendirme için ultrason tetkikinizi ve test gününüzü bilmemiz gerekir. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz. Ücretsiz ön görüşmemizden yararlanabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Eylül 2019 / 17:25
   • ***** Yanıtla

    Estradiol=38.9 Lh=0.07 prolaktin=14.9 fsh= 0.3 progesteron=1.35 amh=0.782 hamile kalmak için normal mi

    28 Mart 2022 / 17:53
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     AMH değeriniz düşmüş görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Nisan 2022 / 01:53

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Prof. Dr. Mustafa BahçeciSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: