Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

Adet Düzensizliği Varsa Hangi Testler Yapılmalıdır?

Adet Düzensizliği Varsa Hangi Testler Yapılmalıdır?
    

Normal şartlarda, düzenli adet gören bir kadının 28 günde bir kadının adet görmesi gerekmektedir. Ancak çevresel veya bir takım faktörlere bağlı olarak bu döngüde bazı değişiklikler yaşanabilmektedir ki bu faktörlerin başında stres gelmektedir.

Normal döngüden bir hafta önce ya da bir hafta sonrası normal olarak kabul edilirken, 21 gün 35 günün dışına çıkıyorsa adet düzensizliğinden söz edilmektedir.

Adet döneminde kanamanın uzun sürmesi durumunda ya da iki kanama arasında lekelenme görülmesi durumunda da yine mutlaka hekime bilgi verilmesi gerekmektedir. Bu sorunun muklaka ciddiye alınması ve en kısa sürede hekime başvurulması gerekmektedir.

Zira adet düzensizliği sorununun altında hormonal değişiklikler, yumurtalık kistleri, rahim veya rahim ağzında ortaya çkabilecek polipler, endometrial hiperplazi, kadınların en fazla karşılaştığı sorunlardan biri olan myomlar ve daha nadir olarak da rahim kanserleri sayılmaktadır.

Düzensizlikler nasıl görülür?

Adetin belirlenen döngüden erken ya da geç olması durumunda söz edilen bu düzensizlik durumu farklı şekillerde görülebilmektedir. Eğer kadın 15-20 günde bir adet görüyorsa sık adet görme, 35 günden uzun yani 2-3 aydı bir görüyorsa da seyrek adet görme döngüsündedir.

Bununla birlikte adet miktarının çok az olması durumunda da kadınlar endişeye kapılabilmekle birlikte bu durum her zaman patolojik olmayabilmektedir.

Örneğin doğum kontrol hapı ve benzeri ilaç kullanan kadınlarda adet miktarında azalma gözlenebilmektedir. Kanamanın fazla olması durumunda ise vücudun kanamayı durdurma ve kanı pıhtılaştırma mekanizmalarında ortaya çıkabilecek bozukluklardan şüphelenilmektedir. Ancak yaşanan her tür değişikliği kadın doğum uzmanı ile paylaşmakta yarar görülmektedir.

Testler

Adet düzensizliği kadına bağlı kısırlık nedenleri arasında önemli bir etkeni oluşturduğu için son derece dikkat edilmesi gereken bir sorundur.

Bu nedenle bazı testlerle altta yatan nedenin net olarak ortaya konması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda yapılacak testlerin başında hormon profillerine bakılması yer almaktadır.

Burada yumurtlamayı yönlendiren hormonların normal sınırlar içinde olup olmadığına bakılır. Aynı şekilde troid hormon fonksiyonları ve süt hormonu prolaktin düzeyinin kontrol edilmesi de yapılması gereken testlerin başında yer almaktadır.

75 Yorum
 • ***** Yanıtla

  Benilk adet gördüğüm günden beri hep düzensiz geldi bı dönem ilaç kullandım ama iki ayda bir ya da daha geç adet görüyorum doktora gittim prolaktin değeri 63 çıktı hormon testi yapılacak ama iki aydır hasta olmuyorum hap kullanarak adetim gelirse hormon testi doğru cikarmi

  15 Kasım 2022 / 10:05
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliğiniz ile ilgili hormon testlerini doktorunuz size iletecektir. Prolaktin değeri için gerekli kriterleri de doktorunuzla görüşebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Aralık 2022 / 17:05
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 2. Bebeğimin emzirmesini 3 ay oldu bırakalı ve her ay 2 defa agrılı kanama görmeye başladım doktora gittim smaer testi normal lh 7.13 fsh 8.98 prolaktin 11.6 t4 1.24 tsh 3.77 e2 19.1 testlerim yapıldı hepsi normal muayenede herhangi bir kist miyom dış gebelık yok idrar yolları sonuclarım temiz sebebi ne olabilir baska nelere baktırmalıyım ve gitmeliyim

  7 Eylül 2022 / 23:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden bir şey söyleyemeyiz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Eylül 2022 / 15:40
 • ***** Yanıtla

  Merhaba. Ben adet düzensizliği olan birisiyim aynı zamanda polikistik over mevcut. 21-22 kasım tarihinde kahverengi lekelenmelerim başlamıştı. 24 kasım tarihinde de vajinanın çevresinde bir boşalma oldu fakat su ile karışıktı. Aradan 1-2 hafta geçti ve yine lekelenme şeklinde akıntım oldu. 6 ocakta beta hcg testi verdim 0,1 çıktı. 26 ocakta adete benzer lekelenmeyle karışık bi kanamam oldu. 27 ocakta tekrar test verdim 0,47 çıktı. 26 şubat ve 26 martta da yine böyle adete benzer kanamam oldu. Sizce hamilelik var mıdır?

  31 Mart 2022 / 09:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kan testi sonuçlarınız negatif görünüyor. Gebelik şüpheniz varsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Mart 2022 / 10:14
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  43 yaşında iki çocuk annesiyim 2 yıldır adetlerim düzensizleşti teslerim normal çıkıyordu stresden deniyordu
  Son 3 aydır adet görmedim dr tarlusol verdi ama yine adet olmadım. Muayened Rahim duvarımın adet görüyor gibi ince olduğunu söyledi ve tahlil istedi sonuçlarım
  TSH 1.83
  Hcg < 2.00
  Fsh 70.28
  Lh 33.30
  Prolaktin 16.95
  Estradiol E2 17,98. Ve Menopaza giriyormuşum yapıcak bişeyde yok dedi. Ne yapmalıyım nereye gimeliyim gerçekten menopoza giriyormuyum

  22 Ekim 2021 / 11:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   FSH testiniz çok yüksek çıkmış, adet düzensizlikleri ve FSH değeri menopoza işaret etmektedir. Kadın doğum doktorunuz süreçle ilgili sizi bilgilendirmiş doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ekim 2021 / 10:44
   • ***** Yanıtla

    Merhaba hocam benim 2 adet dönemi arasında 17 18 gün oluyor evli degilim ve doktora gitsem ne testi yaparlar

    25 Nisan 2022 / 18:40
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba 23 yaşındayım evli bir çocuk annesiyim ikinci çocuğu düşünüyoruz fakat 1 yıldır gebe kalamıyorum 45-50günde bir adet oluyorum Kadın doğum dr. Gittim ulutrasanlo muayene etti birşey yok normal dedi herhangi bir test istemedi tsh hormonum 6.07 seviyede Kullandığım bir ilaç yok benim nasıl bir yol izlemem gerekli yada hangi testleri yaptırmam gerekli Hiçbirşey bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

  15 Nisan 2021 / 03:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   AMH ve FSH testi yaptırmanızı ardından uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Nisan 2021 / 11:16
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim ara kanamalarım var en son adet oldum idrar yapar gibi kanım gidiyodu ve pıhtı çok fazlaydı doktorum ilaç verdi bi kaç gün kesti tekrar kanama oldu 3 4 günde bi kana oluyo ultrasonda bisey çıkmadı doktor adet ikinci günü gelip testler yapalım dedi ben adet oldum ama kanamam bi var bi yok lekennme tarzında olursakanama hormon testi alınır mi

  22 Mart 2021 / 16:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuz en doğru tedaviyi uygulayacaktır, iletişimde olmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Mart 2021 / 16:19
 • ***** Yanıtla

  Adetim 16 gün gecikti.Eşim içime boşalmadı ama tabiki aşağı taraflara bulaşmıştı.yalnız yumurtlama döneminde değildim.2 defa idrar testi yaptım.en son 24 şubatta yaptım negatif çıktı.cuma günü kan verdim.hamile olabilme ihtimalim var mı.pzartesi sonuç açıklanacak

  27 Şubat 2021 / 23:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Her hangi bir şey söylememiz doğru olmaz. Kesin sonuç ancak kan testinde çıkar.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Mart 2021 / 10:04
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim polikistlik over sandorumu var 2 sene evligim ve hiç korunma kullanmadık 3 veya 2 ayda regl görüyorum bunun için kaç defa doktor a gittim en son gittiğim zaman doktor ilaç yazdı bunları iç kanaman düzene gircek ve çocuk olmasını sağlıcak dedi onları hiç aksatmadan kullandım en son 27 kasımda regl geldi geldikten sonra hemen doktora gittim ilaç yazdı onları kullandım hemen 2 hafta sonra da 2 gün kanama akintim oldu regl e benzemiyordu hemn sonra 1 veya 2 gün açık kahverengi lekenme oldu kasık, bel, göğüs ucu, ağrımaya başladı bazen kramp giriyor çubuk testi yaptım birisi sılık çizgi çıktı hamile miyim içim içimi yiyor teşekkür ederim.

  26 Aralık 2020 / 01:28
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Kanda Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz. Gebelik olabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2021 / 16:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba polikistik over hastasıyım 1 senedir çocuğum olmuyo. Kan testi verdim. Adet olamadigim için adet söktürücü kullanip adetin 2 ci günü hormon testi yaptırdım. Sonrasında başka doktora gitmek zorunda kaldım. Doktor hormonları da yükseklik görülmüyor. Ama adet söktürücü ile adet gördüğün icin testler doğru sonucu vermeyebilir dedi
  Doğru mu bu
  Fsh 6.35. Lh 6.53
  Amh 6.49
  Sizce nasil

  13 Kasım 2020 / 22:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Düzensiz adet olmak yumurtlama sorunlarını getirir fakat yalnızca yumurtlama değil, yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Kasım 2020 / 14:07
 • ***** Yanıtla

  Merhaba çocuk istıoruz ve polikistik overim bu yuzden doktor adetin 2.günü gel dedi reglim az geliyor yinede gidilirmi

  1 Eylül 2020 / 08:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora gidebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Eylül 2020 / 14:17
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar sivilce problemimden dolayı doktorum hormon testi istedi. Adetimin 3.günü gelmemi söyledi ancak 3.günü gelmeden şehir dışına çıkmış olacağım ve bir ay daha beklemek istemiyorum.
  Adet olmadan 1 gün önce veya 1.günü hormon testi yapılabilir mi?
  Teşekkürler.

  10 Temmuz 2020 / 19:51
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   En doğru sonuç için adetin 2 veya 3. günü test yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2020 / 08:23
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar,ben 16 yaşındayım. Yaklaşık 2 yıl önce adet oldum ve bu süreçte genelde 1 ay oldum 1 ay olmadım. 2 yıldır düzensiz adet görüyorum. Son aylarda doğru düzgün hiç adet olmadım. Vajinamdan kahverengimsi bir sıvı geliyor. 1 2 gün çok az bir miktarda geliyor ve bitiyor,ama kan gelmiyor. Kontrol için doktora gidicem ama yinede sormak istedim. Ne gibi nedenleri olabilir acaba? Ve kadın doğuma gittiğimde ne gibi kontroller yapıcaklar. Sanırım yaşımdan dolayı sadece röntgen tarzı birşey olucakmış. Vajinama açıp bakmazlar değil mi?

  27 Haziran 2020 / 16:37
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik döneminde düzensizlikler ve gecikmeler olabiliyor. Kadın doğuma başvurduğunuzda kan testleri ve abdominal(karından) ultrason yapılacaktır. Endişe etmeyin.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Temmuz 2020 / 00:09
  • ***** Yanıtla

   Hastaneye gittin mi noldu ne dediler?

   30 Ekim 2020 / 23:08
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben kübra İki senede dört kez adedi gördüm farklı farklı doktorlara gittim hormon testleri yaptırdım rahim kanseri testi yaptırdım tiroitlerime baktırdım bütün sonuçlar pozitif olumluydu her şey normaldi Gittiğim her doktor bana neden geldiğimi sordu hiçbir şeyim olmadığımı benim için yapacak hiçbir şeylerinin olmadığını söyledi bir kızım var sekiz yaşında bir çocuk daha sahip olmak istiyorum ama olamıyorum mantıklı bir açıklama bulamıyorum yaşadıklarıma psikolojik olarakta gayet iyi hissediyorum güzelsizliğimi buna bağlayamıyorum Lütfen yardım edin hem adet düzensizliği mi hem de neden çocuğum olmuyor sorusuna tutunacak bir neden arıyorum…

  8 Mart 2020 / 01:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir. Miyomlar, kistler, immünolojik faktörler, stres, erken menopoz gibi… Ultrason muayenenizi ve tetkiklerinizi tekrarlamanızı öneririz. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Mart 2020 / 08:50
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, ben 19 yaşındayım. İlk regl olmamın üzerinden 5 seneden fazla bir süre geçti. Ve bu süre zarfı boyunca hep adet düzensizliğim vardı. Son dönemlerde de 3-4 ayda bir adet görüyorum hatta bu şekilde bile düzen olduğu söylenemez. Hastaneye gittim, ultrasonda ve hormon testlerimde herhangi bir problem olmadığını söyledi doktor. Doğum kontrol hapı verdi düzene girmesi için. 3,5 ay gibi bir süre önce adet oldum -çok kısa sürdü- yurtdışındaydım ve haplarım yanımda değildi o yüzden kullanmaya başlayamadım. Hala olmadım o zamandan beri. Tekrar olduğumda doğum kontrol hapını düzenli kullanmaya başlayacağım ama sizin de fikrinizi almak istiyorum. Sizce neden olur başka bu adet olmama durumu?- şuanda cinsel hayatım yok, daha önce bi ilişkiye girmedim.-

  8 Şubat 2020 / 20:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir fakat uzun yıllardır süren adet düzensizliği ya polikistik over sendromu ya da erken menopoz durumuna işaret eder. İlaçla adet görmeniz polikistik over sendromuna uyuyor. İlaçlarınızı aksatmadan kullanmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:40
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben düzenli bie şekilde sık adet görüyorum ama ilk defa 10 gün gecikti ilk önce eczaneden test aldım negatif çıktı içim rahat etmedi doktora gittim ultrasonla baktı hiçbişey yok dedi yine için rahat etmedi kan testi yaptırdım gebe değilsin dedi tarlusol’du sanırım bi hap verdi kullanmam için 3 defa içtim arada adet sancısı gibi sancı çekiyorum normal akıntım da oluyor ama adet olamıyorum sizce sebebi nedir ne önerirsiniz lütfen yardımcı olun

  29 Haziran 2019 / 01:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Tarlusal adet söktürücü bir ilaçtır. Sabah ve akşam tok karnınıza alabilirsiniz. İlk kutu bitince adetiniz gelecektir. Ağrı ve sancı olması normaldir. Eğer ağrınız artarsa doktorunuza gidebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Temmuz 2019 / 17:31
 • ***** Yanıtla

  20 yaşina yeri girdm ayın 13unde adet olmam lazimken bugun ayin 25 hala olmadim 10 11 gün adetim gecikti gebelik testi yaptim nekatif cikti neden olabilir daha once bukadr hic gecikmemisti

  25 Haziran 2019 / 21:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Mevsim değişiklikleri, sinir ve stres, yeme düzensizlikleri gibi birçok sebep adet düzensizliğine neden olabilir. Düzensizliğiniz sonraki aylarda da tekrarlarsa doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Haziran 2019 / 12:20
 • ***** Yanıtla

  Iyi günler ben bekarken düzenli adet goruyodum 6 aydır evliyim 18 gün arayla adet oluyorum düzensiz oluyor bunun nedeni nedir yada gebeliğe engelmi

  15 Mayıs 2019 / 12:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Düzensiz adet olmak yumurtlama bozukluklarına işarettir. Kadın doğum uzmanına görünmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2019 / 17:20
 • ***** Yanıtla

  Meraba ben 11 gündür hasta olmuyorum doktor benden biyokimya kan testi istedi neden acaba

  8 Mayıs 2019 / 11:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuz adet olamamanızın altında yatabilecek rahatsızlıkları tespit etmek için biyokimya kan testi istemektedir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mayıs 2019 / 12:54
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar ben bir ayda üç kez bi hafta aralıklarla adet oldum doktora gitmek istiyorum fakat vajinal kontrol olur diyede cekiniyorum sadece ultrasyan ilede kontrol yapilabiliyormu teswkkurler

    10 Ocak 2022 / 02:41
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Evet, arzu ederseniz ultrasonla da muayene olabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     21 Ocak 2022 / 14:28
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba adet düzensizligim vardı 4 aydır son adet günüm 5 subattı 5 gün geckti beta hcg yapıldı pozitif cıktı degerim 1861 ultrasyonda kese görüldü bebegn benden besin alıcgı yerde olusmus fakat bebegi göremediler 6 hafta 3 günlük hamileligm haftaya göremzsek kürtaj dediler cok korkuyorm dıs gebelık olsa kese ve besin yeri olusmaz dimi bide 3 gün önce acık renk kan geldi lekelnme sklnde 1 gün sürdü o gecti 2 gündür kahverngi akntm var buda normalmi düsük tehliksi dedi doktır progestan kullanıyorm vajina yoluyla

  4 Nisan 2019 / 14:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kese rahim içerisinde görüldüyse dış gebelik durumunuz bulunmamaktadır. Kalp atışının duyulmaması durumunda küretaj gerekmektedir. Kanamanız çoğalırsa doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Nisan 2019 / 12:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim bi problemim var acaba size ulaşacağım bi numara whatsApp numaranız varsa verir misiniz

  30 Mart 2019 / 23:48
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 27 yaşındayım evliyim
  Cinsel iliski sırasında eşim vajinamın dışına orgazm oldu adet tarihim 4 gün
  Geçti idrarda gebelik testi baktım fakat sonuç negatif Testesteron hormonlarımda yükselme vardı acaba niçin regl dönemim gecikti sizce

  28 Mart 2019 / 22:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Vajina dışına meni boşalmasında %2’lik gebe kalma şansı bulunmaktadır. Her adet gecikmesi gebeliğe işaret değildir. Geçtiğimiz aydan kalan yumurta, basit kistler, mevsimsel geçişler, stres, yoğun çalışma temposu da adet gecikmesine sebep olabilir. 1 hafta daha bekleyip önce kandan beta HCG testi yaptırmanızı ve sonuçla beraber doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Mart 2019 / 10:54
 • ***** Yanıtla

  Mrb 2 aydır adet olmadığım için ve adet düzensizliği için doktora gittim bekarm 24 yasındayım kan tahlili yapıldı ve e nabızdan sonlarına baktım randevu günüme de daha olduğu için burdan sormak istedim MPV 6.6 NEU 47.4 EOS 0.5 LYM 46.5 RDW 14.3 lym 3.8 bunlar ne anlama geliyor acaba teşekkür ederim

  18 Mart 2019 / 23:51
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bir dahiliye uzmanına danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Mart 2019 / 09:45
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 15 yaşındayım 2 yıl oldu düzensiz başladı sonra düzeldi ama şimdi 2 3 aydır olmuyorum ne yapmalıyım doktora gideyimmi

  8 Aralık 2018 / 18:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliğinizin çok farklı sebepleri olabilir. Bunun tespiti için doktora giderek muayene olmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Aralık 2018 / 16:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba.
  Adetlerim gayet düzenliydi fakat son iki aydır ilk gün hafif bir kanamadan sonra kesiliyor ve bikac gün sonra tekrar az az adet olmaya baslıyorm ve toplam 8/9 gün sürüyor. Hangi testleri yaptırmam gerekirr

  8 Ekim 2018 / 12:16
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adetinizin 2. günü estradiol, progesteron, FSH ve LH hormonlarınıza baktırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Ekim 2018 / 12:57
 • ***** Yanıtla

  merhabalar, ben hormon testi yaptıracaktım ama reglim ilk günden sonra kesildi. Yine de hormon testi yatırabiliyor muyum?

  14 Eylül 2018 / 16:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yaptıracağınız hormon testine göre bu durum farklılık gösterebilir. Doktorunuza tanışmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Eylül 2018 / 12:30
 • ***** Yanıtla

  merhblr hocam ben 29 yasndaym 4yl once cikolata ksti ameliyati oldum we tekrar yeniledi şu an doktorum visanne onerdi 6cm idi 4e dusurduk ve bu ilaci kullanmm grktgni soyledi ve ben hc adet olmuyrum dktorum ilacımı biraktirdi adet olmam icn ama hala olmadım hormon tahlillrmi yaptrdi temiz ciktı yardimcı olurmusunz?

  14 Eylül 2018 / 15:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konuyla ilgili muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Eylül 2018 / 12:34
 • ***** Yanıtla

  Iyi gunler ben 39 yasindayim. 1 gun adet oluyorum.diger gunler ped koymuyorum bile az.hangi hormon testi yaptirmaliyim.adet gunlerim duzenli

  3 Eylül 2018 / 15:16
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yumurta rezervinizi gösteren AMH, FSH, LH, Estradiol ve Progesteron testlerini yaptırabilirsiniz. Dilerseniz bize 444 39 49’dan arayarak ya da https://bahceci.com/iletisim/ linkteki formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Eylül 2018 / 18:12
 • ***** Yanıtla

  Ben 16 yasındayım adetim cok düzensiz bi ara 6 ay olmadm sonra doktora gittim bana ilaç verdi 3 ay kullandım düzenli oldum bıraktım tekrar düzensiz oldum 15 gün falan geçti doktorum hormon testi yaptı yasından dolayı normal dedi sonra diger doktorumda dediki hormon düzensizliği var sende adetin 3. Günü gel sana hormon testi yapalım bende tmm dedm daha olmadım bide vajınamda agrı var bide vajınamın üatğnde beyaz sivilce gibi seyler var korkuyorum napmalıyım

  1 Mayıs 2018 / 23:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konuyla ile doktorunuza muayene olmalı ve tedaviye başlamanız gerekmektedir. İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2018 / 18:46
 • ***** Yanıtla

  İyi günler dilerim adet problemi yaşayan kişilere yani bekar bayanlarda muayene sadece ultrasonla mı yapılıyor?

  25 Nisan 2018 / 17:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Daha önce cinsel ilişkiye girmemiş olan hastalarımıza sadece karından ultrason ile muayene yapılmaktadır. İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2018 / 17:53
   • ***** Yanıtla

    Hocam ben eMziriyorm ve 10 gündür aşırı kanamam ve pıhtılaşma var bu durumu hiç yaşamadım kanmam çok çok fazla gunde 6 pet değiştiriyorum idrar yapar gbi kanamam oluyo doktora gittim ultrasonda bisey yok dedi emzirdigin için normal diyo sizcede normal mi bu durum

    4 Mart 2021 / 17:02
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Emzirme sürecinde bu tarz durumlar olabilir, ultrason tetkikleriniz normalse fakat durum tekrarlarsa doktorunuzla irtibata geçip gerekli tedavi planını oluşturmanızı öneririz. Doktorunuz sizi yönlendirecektir.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     11 Mart 2021 / 13:59
 • ***** Yanıtla

  Benim adet düzensizliği var 15 günde bir oluyorum bu durum neyden kaynaklanıyo acaba bana yardımcı olabilirmisiniz teşekürler

  18 Aralık 2017 / 19:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Aralık 2017 / 15:33
 • ***** Yanıtla

  Ben test yaptırdım sperm yok sonucu aldım baba olma imkanı varmı tesisim tek diğer kanal için de gelişmemiş mevcutda olanda çok gelişmemiş

  22 Eylül 2017 / 22:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi ve iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz yazabilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 10:28
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 29
  Yaşındayım üstelik epilepsi hastasıyım 3.4 aydır adet görmüyorum bunun için ne yapabilirim ilâçlarım adetimi kesiyor olabilirmi acaba göbeğimde şuan şişkinlik var çok kilo aldım 85 kiloydum 4 aydır adet görmediğim için 104 kiloya çıktım üstelik her yerimde yüklenme oluyor mesela omuzlarında uzun uzun kıllar çenelerimde sert sert yanaklarımda bile tüylenme oluyor bıktım artık onlarla uğraşmaktan 2 günde bir erkek sakalı gibi uzuyorlar bu sorunları nasıl çözebilirim

  6 Temmuz 2017 / 00:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hormon bozukluğu tüylenmeye neden oluyor olabilir ancak kesin bir yorum yapabilmemiz için sizi muayene etmemiz ve bazı testler yaptırmanız gerekmektedir. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alarak kliniğimize gelebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Temmuz 2017 / 12:45
   • ***** Yanıtla

    Bende polikisit over sendromu varmis doktor horman testi ve idrar testi istedi bisey cikmadi bu testlerde hamilleikde cikarmi

    1 Ocak 2019 / 14:28
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Adet düzensizliğine ait sebepler doktorların size verdiği hormon testleri ile belirlenebilmektedir. Ultrason muayenesi ile de detaylı olarak kontrol yapılabilmektedir. Adet düzensizlikleri yumurtlama problemlerine de etki ettiği için gebe kalmanıza etki edebilir. Hamilelik için ise Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     2 Ocak 2019 / 10:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben her ay adet görüyorum dum duzenli olarak fakat 2-3 aydir görmüyorum sizce nedeni ne olabilir

  15 Mayıs 2017 / 12:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden bu konuda bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır. Çünkü adet görememe sebebinizi anlamak için jinekolojik bir muayene olmanız gerekmektedir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2017 / 13:22
 • ***** Yanıtla

  Merb 26 yasındayım adetlerim düzenli her ay oluyorum fakat kanamada azalma var. Eskiye göre baya az ultrasonla bakıldı hormon testleri yapıldı bi problem yok. Kullandığım ilaç yok.sebepsiz azalma normal mi

  8 Mayıs 2016 / 16:17

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Op. Dr. Zeki AkkumSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: