Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

Spermi Olmayan Erkekler de Baba Olabilir

Spermi Olmayan Erkekler de Baba Olabilir
    

Sperm yoksa nasıl oluşur, ölü sperm hücresi nasıl canlanır, spermi 0 olanlar ne yapmalıdır?

Baba olmak isteyen birçok erkek bu soruların cevabını merak ediyor. Erkekte sperm olmaması durumunda nasıl bir tedavi yöntemi izlenir ve nasıl gebelik oluşur tüm bunları yazımızda bulabilirsiniz.

Hormonal bozukluklar, kanser tedavisi nedeniyle kemoterapi ya da radyoterapi uygulanması, testis kanserleri, testislerin doğuştan torbada olmaması, kabakulak ve genetik bozukluklar gibi faktörler erkekte sperm olmaması nedenleri olarak sayılabilir.

Bazen de sperm üretimi olur ama spermi taşıyan kanallar tıkandığı için kısırlık sorunu ortaya çıkar. Fakat gelişen tıp sayesinde erkek kısırlığında artık mucizeler yaratılabiliyor.

Sperm Sayısı Düşük Olursa Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Spermin çok az olduğu durumlarda mikroenjeksiyon yönteminin tercih edilmesi gerekir. Tüp bebek uygulamalarında yoğun olarak kullanılan mikroenjeksiyon işleminde canlı sperm hücresi en fazla 400 kat büyütülmektedir. Yapılan bu büyütmede spermin genel morfolojik özellikleri (baş yapısı, boyun yapısı ve kuyruk yapısı) incelenebilir.

Bahçeci Tüp Bebek Merkezlerinde bütün ivf uygulamaları, IMSI adı verilen yöntemle büyük büyütmeli objektifler ve özel optik sistemler aracılığıyla yapılır.

Spermler 400 kat yerine 8.000 kata kadar büyütülerek sperm başı içerisindeki bozuk yapılar ayırt edilir. Bunun için ekstra bir maliyet alınmaz. Bu sayede normal ya da normale yakın spermlerin seçimi sağlanır.

Düşük Sperm Sayısı Tedavisi

Düşük sperm sayısı gebeliğin oluşmasına yetmeyecek sayıda spermin bulunması anlamına gelmektedir. Düşük sperm sayısının; inmemiş testisler, varikosel, enfeksiyon, boşalma problemleri, hormon dengesizlikleri, spermi taşıyan tüpteki sorunlar, kromozom defektleri gibi çeşitli sebepleri olabilmektedir.

Bu yüzden düşük sperm sayısı tedavisi de hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Cerrahi işlem ya da ilaçla tedavi hastanın problemi belirlendikten sonra karar verilerek uygulanır. Bunların yanında biyolojik saat, dar giyinmek, aşırı egzersiz gibi faktörler de düşük sperm sayısına neden olabilmektedir.

Yaş ilerledikçe sperm sayısı düşer, bunun için evlenmeyi erteleyen erkeklerin sperm dondurması önerilir. Genç yaşlardan itibaren de çok dar giyinmemek ve aşırı egzersizden kaçınmak da bir önlem olarak tavsiye edilir.

Ölü Sperm Hücrelerini Canlandırmak

Sperm kalitesini artırmak için yaşam kalitesini artırmak gerekmektedir. Sigara ve alkol kullanımını sonlandırmak sperm kalitesinin artması için oldukça önemlidir.

Düzenli egzersiz yapmak ve beslenmenize dikkat etmek de sperm kalitesini etkiler. Eğer fazla kilonuz varsa rejim yapmalı ve ideal kilonuza gelmeniz gerekir.

Bunların yanı sıra, doktorunuzun önereceği ilaçları kullanmanız gerekmektedir. Piyasa da sperm kalitesini artırdığını veya ölü spermleri canlandırdığını iddia eden birçok ilaç ve bitkisel karışım satılmaktadır.

Doktor tavsiyesi olmadan bu tarz ürünleri kesinlik kullanmamanız gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz.

Hiç Sperm Bulunmaması Baba Olmaya Engel midir?

Eskiden pek çok erkek, menilerinde canlı sperm bulunmadığı için çocuk sahibi olamıyordu. Ama artık testislerdeki spermlerle baba olmak mümkün.

Gelişen teknoloji sayesinde, artık hiç sperm hücresi bulunmayan erkekler de baba olabiliyor. Öncelikle sperm sayısının net bir şekilde ortaya konulması için sperm analizinin yapılması önerilir.

Sperm analizi sonucunda hiç spermi bulunmayan yani azospermi hastalarına Mikro TESE işlemi uygulanır.

Mikro TESE isimli mikroskobik operasyon ile testislerden alınan dokulardan sperm elde etmek mümkündür. Mikro TESE operasyonu; sperm üretim bozukluğu olan ve ilaçla tedavi edilemeyen erkeklerin bugün için çocuk sahibi olmalarında tek çözümdür.

Çünkü bu yolla testis dokularından elde edilebilen spermler mikroenjeksiyon ile eşlerinin yumurtalarına aktarılarak başarılı bir şekilde embriyo gelişimi ve gebelik oluşumu sağlanır.

Menide Sperm Olmaması Tedavisi

Mikroskobik inceleme sonucu menide sperm bulunamaması durumu azospermi olarak adlandırılır. Sıfır sperm tedavisi için muayene, hormon tahlilleri, ultrasonografi, sperm tahlili gibi çeşitli testler yapılır.

Sebebi tıkanıklık ise genellikle ameliyat ile düzelir. Hormonal bozukluklarda ise sebebe yönelik tedavi verilir. Sperm üretiminde sorun olduğu durumlarda da Mikro TESE işlemi uygulanmaktadır.

Bu işlemde testis biyopsisi ile sperm aranır. Hastaların yarısında sperm bulunamazken diğer yarısında az miktarda sperm hücresi bulunabilir ve tüp bebek yöntemiyle baba olabilirler.

Hormonlara Bakılmalı mı?

Azospermi yani hiç spermi olmayan erkeklerde semen analizi ve öyküdeki bulgulara göre hormon değerlendirmesi yapılmalıdır. Erkek üreme sisteminde etkili olan hormonlar FSH, LH ve total testosterondur. Gereken durumlarda prolaktin, östrojen ve tiroid hormonlarına da bakılabilir.

Hormonlara bakılması gerekli ve önemlidir. Zira hormonların azalmasına bağlı bir durumda hormon verilerek hiç ameliyata gerek kalmadan sperm elde edilebilir. Sperm sayısı hafif ve orta derecede azalmış ise aşılama yapılır. Aşılamanın tek uygulama sonucundaki başarısı yüzde 10-15 arasında değişir.

Erkek kısırlığının en sık görülen nedenlerinden biri de yumurtalık damarlarında varisleşme yani; varikoseldir. Varikosel sorunu cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir.

Ancak bu operasyon sperm kalitesini biraz artırsa bile hastanın kendiliğinden çocuk sahibi olmasına genellikle yetmez ve tüp bebek tedavisi gerekir.

DNA Hasarı Yüksek ise Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Sperm DNA yapısındaki hasarlar döllenme başarısızlığı, embriyo gelişiminin durması, kötü veya yavaş embriyo gelişimi gibi problemlere sebep olabilmekte ve dolayısıyla gebelik şansını olumsuz etkilemektedir.

Tüp bebek dışında DNA hasarı yüksek olan spermlerin doğal yollardan gebelik elde etmesi de çok zordur. Eğer sperm DNA hasarı %8’den az ise yumurtaların DNA’sı spermlerin hasarlı olan DNA’sını tamir edebilir ve sağlıklı çocuk doğabilir.

DNA hasarı yüksek olan çiftlerde aşılama ve standart tüp bebek yöntemi yerine mikroenjeksiyon yöntemi uygulanması gerekmektedir. Bazı olgularda meni spermi yerine testisten sperm alınması da tercih edilen bir yöntemdir.

Özellikle varikoseli bulunan hastalarda sperm DNA hasarının artışı görülmektedir. Bu durumda olan hastaların sigara ve kimyasal toksik ajanlardan uzak durması gerekir.

Aklınıza takılan tüm sorularınız için Umut Ol Umut Bul Facebook grubumuza üye olabilirsiniz.

146 Yorum
 • ***** Yanıtla

  6 yıllık evliyim 29 yaşındayım 2 defa mikro tese amaliyatı oldum canlı hücre bulunamadı . Sizin önereceğiniz bor şey varmi farklı bir işlem tedavi yardımcı olsanız sevinirim

  7 Ekim 2021 / 22:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Üroloji doktorumuz detaylı muayene ve değerlendirmesi sonucunda net bilgi verilebilir. Detaylı bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Ekim 2021 / 09:59
 • ***** Yanıtla

  Ben 54 yaşındayım eşim de 45 yaşında benim sperm de hiç canlı hücre yok tüp Bebek şasımız varmı inanın çok zor bir süreç geçiriyorum bana bir umut ışığı varsa lütfen bana yardımcı oldunuz ben Muş’ta imamlık yapıyorum Allah yardımcınız olsun.

  7 Mart 2021 / 08:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kadın yumurta sayısı 40 yaş ile beraber azalmaktadır. Sizin de azospermi olmanızı göz önünde bulundurarak, tüp bebek başarı oranının çok az olduğunu iletmemiz gerekir. Dilerseniz doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mart 2021 / 08:59
   • ***** Yanıtla

    Merhaba! Ben 23 eşim 29 yaşında . Eşim mikrotese ameliyatı oldu sonucu olumsuz hiç hücre yok üreten kanallar bozuk denildi ? Nasıl bir yol izleyebiliriz ??

    27 Nisan 2022 / 00:58
 • ***** Yanıtla

  Oldu mu kardeşimizin çocuğu şu an. Esimdede aynı sorun varda

  11 Ocak 2020 / 22:40
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar kücükken kanser tedavisi gördüm sperm sayısı 0 baba olma sansım varmı ne yapmalıyın

  23 Şubat 2019 / 11:58
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Azosperm hastaları tese ameliyatı ile baba olma şansını yakalayabilmektedir. Üroloji doktorumuza detaylı muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Şubat 2019 / 09:28
 • ***** Yanıtla

  Eşimde hiç sperm çıkmadı varikosel varmış 3.5 mm sizce önce tüp bebek mi denemeliyim varikosel ameliyatı mi olmalıyım ailecek yikildik lütfen yardımcı olun yorum yapanlardan tese olanlarin hic birinin testisinde hücre bulunmamış

  14 Aralık 2018 / 12:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Tedavi şeklinize ve önceliğine doktorunuz gerekli testleri yaptıktan sonra karar verebilir. Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Aralık 2018 / 13:55
 • ***** Yanıtla

  Orak hücre anemisiym hydera diye bir ilaç kullandım fakat doktorlar bu ilacın canlı spermleri öldürdüğünü söyledi ilacı içmiyorum tekrar canlı sperm olma olasılığı varmıdır

  31 Ekim 2018 / 21:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konuyla ilgili üroloji doktorumuzla görüşmenizi tavsiye ederiz. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Kasım 2018 / 16:14
 • ***** Yanıtla

  Merhaba kolay gelsin 3 senedir evliyiz cocugumuz olmuyor doktora gittik benim rahim filmim kotü cikti tupler kapali esimde sperm tahlili yapti onunda hic spermi yokmus yani sansimiz yok tup bebek yaptirmak icin ozel kiligi hastaneye gittik esimden kan örneyi alip ankara gonderdi ilk tahlili iyi cikti ikinci tahlili bekliyoz doktorumuz bi dahaki adetimizde tedaviye başliyoz esinde tese olcak dedi fiyatta cok yuksek sizden fiyat alabilirmiyiz ltfen

  5 Ekim 2018 / 21:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Dilerseniz telefon numaranızı yazabilir ya da 444 39 49’dan bizi arayabilirsiniz. https://bahceci.com/iletisim/ linkini tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa sürede konuyla ilgili size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Ekim 2018 / 13:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba dün tese ameliyatı oldum ve canlı sperm bulunamadı. Bu yöntem haricinde sperm elde etme yöntemi mevcutmudur.

  27 Eylül 2018 / 10:30
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Tese dışında denenebilecek yöntem kök hücre tedavisidir. Fakat halen kök hücre ile ilgili çalışmalar devam etmekle birlikte ne zaman uygulamaya geçileceği netleşmemiştir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Eylül 2018 / 11:19
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 1.5 senedir evliyim. 10.ayımıza kadar hamile kalamayinca esimde bende doktora gittik. Bende herhangi bir problem olmadigini gebe kalmaya musait oldugumu soylediler. Fakat esimin sperm test sonucunda normal sperm sayisindan daha fazla sperm var fakat canlı sperm olmadigini soyledi doktor. 3 ay kullanacagi ilaclar verdi esim kullandi gece gun tekrar gitti fakat yine bir degisim olmadigini soyledi doktor. Ne yapmaliyiz? Bizim icin bir umut var mi 🙁

  20 Eylül 2018 / 18:18
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayısı kadar kalitesi ve hareketliliği de gebe kalmanızda önemlidir. Dilerseniz üroloji doktorumuzdan randevu alabilirsiniz. 444 39 49’u arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak formu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Eylül 2018 / 12:06
 • ***** Yanıtla

  Slm ben yurt disinda yani ingiltere de yasiyorum. 10senedir evliyim cocuk sahibi olmak istedik fakat ilk baslarda evlendiyimizde sorun yoktu sonra spern gitikce kotuye giti ve hastaneye hastaneye bas vurduk sperm sayisi dusuk dediler tup bebek yapmak icin urasiyoruz su an hic spern nim yok frozen yapmamislar daha once verdiyim sperm leri su an hic sperm nim yok Yenialtun neden spern sahibi nasil olabilirim

  12 Mayıs 2018 / 17:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Mayıs 2018 / 18:53
 • ***** Yanıtla

  Meehaba hocam ben 34 esim 30 yasinda.eaime ozosperm dediler.gecen hafta mikto tese olduk fakat hic sperm bulunamadi.sadece kuyruksuz hucreler varmis.
  Nasil bir tedavi izlemeliyiz bebegimiz olmayacak mi hic.
  Yardim edin bizede.

  27 Nisan 2018 / 15:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Üroloji doktorumuza eşinizin muayene olmasını tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2018 / 17:43
 • ***** Yanıtla

  Hocam azospermi nedemek

  25 Nisan 2018 / 01:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Azospermi hastanın menisinde sperm hücresine rastlanmama durumudur. Azospermi ile ile ilgi detaylı bilgi için linki tıklayabilirsiniz.
   https://www.youtube.com/watch?v=QCLrB1fAK9E
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2018 / 18:04
 • ***** Yanıtla

  Benim sorunum testikteki yumurtalarim cok kücük ve sperm üretmiyo 8 yillik evliyim varikosel ameliyatida oldum ankara güven hastanesinde tüp bebegede gittim sperm hic yok ürüloji proför e görundüm yumurtalarim kucuk oldugundan hicbir umud vermedi simdi hala bi umud var mi ?

  8 Nisan 2018 / 17:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2018 / 16:07
 • ***** Yanıtla

  Ben 2defa micro tese ameliyatı olmama rağmen hiç sperm bulunamadı bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekli ve ilerde baba olma umudum var

  8 Ocak 2018 / 18:21
 • ***** Yanıtla

  Beraba benim hiç sperm sayısı olmadığı söylendi konya selçuklu tıp fakültesi de fıtıgın yanından açıp barça aldılar ve sperm sayısı bulamadılar ve prf bana senin cocugun olmaz dedi.ankaraya gitdim anatonya kliniğine gitdin prf sperm bakdı. ben kegata bakdım sperm yok gördüm prf bana dediki %12 çocuk olur dedi benden bara talep etdi 12 bim bende garanti yok ama düpedüz soyguncu .isterseniz sperm talileri amaliyat raporlarını gönderebilirim.bakmak için olur olmaz demekiçin.

  13 Aralık 2017 / 14:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Bizlere 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2017 / 11:31
 • ***** Yanıtla

  Bende iki tesis yikari kaymıştı küçükken ben çıkartamadım iki tesisin yeride olup olmadığını ve en son 17 yasimda hastaneye gitim bana dediler ve doktorun bana söylediği eğer sen ameliyat olursan çocuğun olmaz eğer olmasan kotu bir hastalığa yakalinirsin ben bu yüzden olmadım ve yaşım 27 .5 yılık evliyim 3 yıl önce erzurum oniversite araştırma hastanesine gittim sana yanlış bilgi vermişler dediler beni ameliyat ettiler bir yumurta yerine geldi biri Çoruk çıktı vilakis çocuk olmadı tüp bebek dedik canlı doku bulunmadı bunun bir tedavisi varmı varsa lütfen yardim edin

  29 Kasım 2017 / 01:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi bize iletebilirsiniz ve iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 09:10
 • ***** Yanıtla

  Ben 2.5 yıllk evliyim.Eşim cocukluğunda lösemi hastasıymuş 11 yaşından 19 20 yaşına kadar kemoterapi tedavisi görmüş.3 defa tahlil verdi.sperm hücresi cıkmadı.mikroyese ameliyatı oldu ondanda olumsuz sonıc cıktı doktor yapabilecek bişeyin kalmadığını söyledi.lütfen bize bir yol gösterin

  26 Ekim 2017 / 20:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi bize iletebilirsiniz ve iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 10:11
 • ***** Yanıtla

  Mrb ben dogusta tek testikel ile dogdum diyeri hic birzaman bulunmadi olan testikilimide 6 aylik bebe iken curumus diye aldilar bugun yasim 24 hormon asisi kullaniyorum, simdi evlendim ve cocuk sayibi olmak istiyorum dna yollari ile munkun olurmu, bana yardimci olurmusunuz?

  22 Ekim 2017 / 20:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Sevgili,

   Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 13:59
 • ***** Yanıtla

  Ben micro tese ameliyatı olmama rağmen hiç sperm bulunamadı bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekli ve ilerde baba olma umudum var mi

  20 Eylül 2017 / 23:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Dilerseniz üroloji doktorumuzla bu konuda telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 04:13
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben kktcden yazıyorum. Yaklaşık 6 ay önce eşim ameliyat oldu ve hiç canlı sperme ulaşılamadı. Moralimiz çok bozuldu. Çocuk sahibi olmayı çok istiyoruz. Ne yapabiliriz?

  18 Eylül 2017 / 11:51
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi ve iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 10:32
 • ***** Yanıtla

  Merhaba yumurta kanseri olan bir arkadaşım
  çoçuk sahibi olması mumkunmuduur
  tedavisi varmıdır yada siz ne önerirsiniz bir çözüm varmı acaba.?SAYGIYLA

  17 Ağustos 2017 / 20:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 13:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi ve iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 13:52
 • ***** Yanıtla

  Azo siperm hastasiyim testistlerim küçük 34 yaşindayim baba olmam mümkünmü benim butun vucudumu parçalayin ama baba olayim lutfen tesekkur ederim

  14 Ağustos 2017 / 02:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi ve iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 10:51
 • ***** Yanıtla

  Ben bisefer tistislerimden ameliyat oldum canlı siperm bulamadılar bana yardımcı olursanız sevinirim

  15 Temmuz 2017 / 18:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden ve sonuçlarınızı görmeden bir öneride bulunmamız doğru olmayacaktır. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Temmuz 2017 / 12:33
 • ***** Yanıtla

  Sizle nasıl iletisime gecebilirim

  4 Temmuz 2017 / 19:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   444 39 49 numaralı telefondan yada [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Temmuz 2017 / 12:32
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben iki defa sperm testi yaptım ikisinde de hiçbir şekilde canlı cansız hücre bulunmadı. Gittiğim bi Çok doktor tese yoluyla tüp bebek tedavisi önerdiler, bunun dışında Başka bi tedavi yöntemi varmı Yoksa bu yöntemle ne kadar garantisi var. Ve tese yolu ile de hücre bulunmasa Başka ne tür bi tedavi öneririsiniz teşekkürler.

  10 Haziran 2017 / 04:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Üroloji hekimlerimiz durumunuzu değerlendirip size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Temmuz 2017 / 15:04
 • ***** Yanıtla

  Hocam 2007 de hogkin lenfoma hastasıydım ve 2008 de tedavim sonuç verdi iyilestim çok şükür 2015 te evlendim ve çocuğumuz olmuyor sperm tahlili yaptım canlı yada cansız bulunamadı diyor bu durumda tıbbi tedavim varmı yardımcı olursanız çok sevinirim

  26 Mayıs 2017 / 07:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Üroloji hekimlerimiz durumunuzu değerlendirip size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Temmuz 2017 / 15:35
 • ***** Yanıtla

  Merheba kardeşim 1 yıldır evli ve çocuğu olmuyor. test sonuçlarına göre harketli sayısı 32 ne yapmalıyız nasıl bir yol izlemeliyiz.

  17 Mayıs 2017 / 12:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 11:39
 • ***** Yanıtla

  2 ay sonra evlenmeyi planlıyorum inmemiş testis hastasıyım testislerim hala pubis bölgesinde endokrin uzmanı testislerin alınmaması yerinde korunması gerektiğini ifade etti çocuk sahibi olabilmek için ileride tedavi olabileceğimi söyledi yaşım 30 kilom 120 testlerde azospermi çıktı endokrin uzmanı testislerin yarı işlevini yaptığını söylüyor 3 haftada bir sustanon 250 kullanıyorum sayın hocam sizce çocuk sahibi olma olasılığım nasıl yardım ederseniz çok sevinirim

  10 Mayıs 2017 / 15:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   444 39 49 numaralı telefondan randevu alarak muayeneye gelmenizi rica ederiz. Sizin durumunuzla ilgili yorumu muayene sonrası yapmamız daha doğru olacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2017 / 13:30
 • ***** Yanıtla

  2 senelik evliyim ve sperm hiç yok 4ay önce mikro tese ameliyatı oldum ve sperm bulunamadı ne yapmalıyım

  7 Mayıs 2017 / 00:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz konu ile ilgili en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2017 / 13:47
 • ***** Yanıtla

  Esimle evlendikten hemen sonra hamile kaldim bir kizim var yedi yasinda simdi bebek istiyoruz canli sper yok deniliyor tedavisi varmi

  4 Mayıs 2017 / 00:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinize ait test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2017 / 14:54
 • ***** Yanıtla

  7 yıllık evliyim sperm hücresi hiç yok çocuğum olmuyor yardımcı olursanız sevinirim

  10 Nisan 2017 / 02:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Azospermi olup baba olan bir çok hastamız oldu. Elinizdeki test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atarsanız uzman hekimiz en kısa sürede size yardımcı olacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Nisan 2017 / 12:34
 • ***** Yanıtla

  hacam ben amilyat oldum sipem hic yok hüçre bulunmadi dediler senin hormun larin yüksek oldugu icin sipem üretmiyor bide dediler variz var tamar genisleme var ben neyapmaliyim bana yardimci olursaniz sevinirim

  6 Nisan 2017 / 16:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarını ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Nisan 2017 / 13:26
 • ***** Yanıtla

  Benim eşim mikro tese oldu bulunamadı doktorlar çocuk olmaz dedi çok Üzgünüz başka bir şey yolunda yokmu

  12 Mart 2017 / 19:04
 • ***** Yanıtla

  17 yıllık evliy on ay bir tedavi oldum yaklaşık 100 choriomon 5000 iğne kulandım promotil emodeks hap kulandım ankara da hopalodi panoli fısh sperm testi yaptım hücreler var çoğulursa canlı sprem olur dedi hocam dedi mikrotese ameliyatı yaptı canlı sprem yok cevabı bekliyorum

  12 Mart 2017 / 17:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İlk tesede sperm bulunamayıp bizde gördüğü tedavi sonrasında sürecin gebelikle sonuçlandığı bir çok hastamız oldu. Dilerseniz iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mart 2017 / 10:58
 • ***** Yanıtla

  Doktoru gtdin test yapdrdim sperim sayısı az meni üremesi yok çocuk olmaz dediler ne yapmamlazim

  10 Şubat 2017 / 16:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzun da önerdiği gibi önce bir spermiogram testi yaptırmanızı öneririz. Çıkan sonuçlara göre yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Şubat 2017 / 12:12
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Azospermi teşhisi konuldu genetik tahlili temiz geldi karyotip testi normal geldi ve ilk mikrotese ameliyatı oldum ama hic sperm çıkmadı hayalarin tembel olduğu için denildi ne yapabiliriz ilac ile sperm uretme yada hayalari calistirma imkanı varmi

  4 Şubat 2017 / 13:30
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Selamün aleyküm ben daha önce hogkin lenfoma hastasıydım kemoterapi gördüm 7 sene geçti bu hikayenin üstünde ve 2senedir evliyim çocuğum olmuyor hiç canlı sıpermim yok bu durumda napmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz saygılar

  17 Ocak 2017 / 03:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınızı [email protected] adresine iletişim bilgileriniz ile birlikte mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ocak 2017 / 12:26
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  1 yillik evliyim yumurtaliklarim da horman yuksekli ve yumurtalarimda sprrm sayisi sifir cikti doktorlarin soyledi bu duruma gore hic cococuk sahibi olamiycami soyluyorlar

  15 Ocak 2017 / 12:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınızı [email protected] adresine iletişim bilgileriniz ile birlikte mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz en kısa sürede inceleyip size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ocak 2017 / 12:14
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Benim esim sipem sayis 0 cikinca damar tikaniktan emeliyat oldu cocuk sahibi olma ihtimail varmi

  12 Aralık 2016 / 10:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Ürolog hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2016 / 15:55
 • ***** Yanıtla

  Ben dört yıl dir evliyim ve süre içinde yaptığımız bütün tahlillerde eşim de canlı hücre yok diyorlar ne yapmalıyız lütfen yardım edin

  26 Kasım 2016 / 22:15
  • ***** Yanıtla

   Tüp bebek olur mu acaba??

   26 Kasım 2016 / 22:16
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Eşinizin test sonuçlarını [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Uzman doktorumuz konu ile ilgili size yardımcı olacaktır.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    28 Kasım 2016 / 12:10
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar. Benim sorunum dogumdan sonra sag testisimin torbasinda olmamasindan dolayı bunu 20 li yaslarda aldirmam oldu yani sag testisim yok su an sperm testi yaptırdım ölü spremlere raslandi canli sperm yok nasil yardimci olabilirsini

  16 Kasım 2016 / 23:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bu şekilde tedavi ettiğimiz ve başarılı sonuçlar aldığımız birçok hastamız bulunmaktadır. Test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atarsanız uzman doktorumuz konu ile ilgili sizinle iletişime geçecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Kasım 2016 / 08:24
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Bende azosperm teşhisi var genetik temiz çıktı ne yapmamizi önerirsiniz

  5 Kasım 2016 / 18:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İletişim bilgilerinizi ve test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Uzman doktorumuz en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Kasım 2016 / 15:05
 • Bahçeci
  Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

  Merhaba,

  Test sonuçlarınız ile birlikte iletişim bilgilerinizi de [email protected] mail adresine iletirseniz uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

  Saygılarımızla,
  Bahçeci Ailesi

  31 Ekim 2016 / 12:55
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Benim canli spermim yok ben baba olabilrmiyim

  26 Ekim 2016 / 18:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonuçlarınız ile birlikte iletişim bilgilerinizi de [email protected] mail adresine iletirseniz uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Ekim 2016 / 12:39
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Bende azomsper goruldu canli ve cansiz hucreyok cocuk sahibi olabilirmiyim yada tup bebek olurmu

  23 Ekim 2016 / 00:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Azospermi olup merkezimizde pozitif sonuç alan birçok hastamız mevcut. Test sonuçlarınız ile birlikte iletişim bilgilerinizi de [email protected] mail adresine iletirseniz uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2016 / 15:04
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Slm hocam bn 2 kere tese ameliyatı oldum sonuç bulunamadı sperm yokne yapmalıyım bana yardımcı olun.

  11 Ekim 2016 / 00:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz inceleyerek size en kısa sürede dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ekim 2016 / 16:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz inceleyerek size en kısa sürede dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ekim 2016 / 16:10
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Merhaba bende sperm 100℅18 oldugundan dolayi caresizim 12 yildir evliyim ve cocuk istiyorym

  9 Ekim 2016 / 10:14
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Eşimin hiç spermi yok iki kere tese ameliyatı oldu ama çıkmadı doktorlar gidin yetimaneden alın dedi napmamiz lazım yardım edin lütfen

  7 Ekim 2016 / 20:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz inceleyerek size en kısa sürede dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ekim 2016 / 15:55
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  İyi akşamlar hocam benim hiç testislerim yok benim için yapılacak bir şey varmı.

  1 Ekim 2016 / 22:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızla birlikte iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atarsanız en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ekim 2016 / 14:46
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Merhaba hocam ben üç yıldır evliyim çocuğum olmuyor allah rızası için yardım edin doktora gittim sperm tahlili yaptım sadece 1 2 tane var testosterona baktırdı düşük çıktı 6 ay tedavi gördüm testosteron düzeldi yinede sperm çıkmadı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürle

  30 Ağustos 2016 / 14:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   444 39 49 numaralı telefondan randevu alarak kliniğimize gelmenizi öneririz. Sizi muayene etmeden bir öneride bulunmamız doğru olamayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Eylül 2016 / 10:18
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  ben 9 yıldır evliyim 3 kez tahlil yaptım canlı hücre bulunamadı sağ tesisimle damar şişligi var amelyat olursam cocuk sahibi olurmuyum yardımcı olursanız sevinirim

  29 Ağustos 2016 / 19:50
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Merhaba iyi akşamlar hocam ben bir defa spermiyogram tahlilimde verdim hücre yok dendi ve ben cinsel ilişki sırasında kendimi yarım boşalmış gibi hissediyorum acaba kanallarda tıkanıklık olabilirmi lütfen yardımcı olun

  19 Ağustos 2016 / 17:51
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Ben 6 aydir evliyim ama cocuk sahibi olamiyom sperm cokda ama cocuk yok ne yapmaliyim

  7 Temmuz 2016 / 20:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden bir öneride bulunmamız doğru olmayacaktır. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan muayene için randevu alabilirsiniz. Uzman hekimimizin değerlendirmesi sonucu süreciniz belirlenebilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Ağustos 2016 / 16:39
 • ***** Yanıtla

  Benim eniştemin genetikte sorunu var ilac kullandı mikro tesse ameliyatı oldu hic bir sonuc alamadı senin tedavin kök hücre denildi sizce ne yapmalıyız ne olur bize yardım edin

  3 Haziran 2016 / 13:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   [email protected] adresine eniştenizin daha önceki sonuçlarını mail atabilirsiniz. Üroloğumuz en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Haziran 2016 / 11:01
  • ***** Yanıtla

   Cansu hanim bizimde ayni enistenizin durumundan var suan ne gibi tedavi goruyosunuz.

   19 Mart 2019 / 14:08
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim sorum olacak amcamin tam 18 senerdir cocugu olmuyo 3kere tup bebek yaptilar tutmadi en son doktr hic canli hucre yok dedi araştırılması onerildi ve baktrdi bisey cikmadi bize yardımcı olun lütfen acil

  29 Mayıs 2016 / 01:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Amcanızın daha önce yaptırdığı tetkiklerle beraber kliniğimize gelmesi ve tedavi için uygun olup olmadığının değerlendirilmesi gerekmektedir. Değerlendirme sonrasında uygun tedavi seçenekleri size sunulacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Haziran 2016 / 08:55
 • ***** Yanıtla

  Mrb.benim sıkıntım sperm yok testislerden ameliyat oldum sprme bakmak için yok denildi ben nasıl bir yol izlemeliyim ve şuan hormonel bir iğne kullanıyorum adı sustanon yardımcı olur musunuz teşekkürler

  16 Mayıs 2016 / 05:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Uzman doktorumuz sonuçlarınızı inceleyip size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2017 / 13:23
 • ***** Yanıtla

  Benim menüde sadece 1 defa 20 bin çıktı daha sonraları bulunmadı ne yapmam lâzım cevaplardan memnun olurum

  11 Mayıs 2016 / 13:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm bulunamama durumu ile ilgili size en doğru cevabı üroloji uzmanımız verecektir. Bize geçmiş testleriniz ile birlikte iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atarsanız en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Mayıs 2016 / 12:19
 • ***** Yanıtla

  Slm benim yumurtalarmm yok 10 senedir evliyim çocuğum olmuyor ne yapmam geriyor bana yardımcı olun

  4 Mayıs 2016 / 02:58
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yumurta rezervleriniz yoksa ve menopoza girmişseniz gebelik oluşmaz. Ancak rezervlerinizi kontrol etmeden bir şey söylemek doğru değildir. Bir yumurtayla bile gebe kalma şansınız olabilir. Dilerseniz randevu alarak merkezimize başvurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Mayıs 2016 / 13:43
 • ***** Yanıtla

  4 yıllık evliyim daha önce tüp bebek yaptırdım olmadı sperm yok tesa yaptırdım cocuk sahibi olamadım ne yapmalıyım

  19 Nisan 2016 / 11:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İletişim bilgilerinizi ve sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atarsanız üroloji uzmanımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Nisan 2016 / 11:01
 • ***** Yanıtla

  Selamın aleyküm ben 28 yasindayim yaklasik 9 senelik evliyim.
  Hic bir genetik sorunum yok butun tahliler temiz ama hic spermim yok sperm tahlillerinde ilk basta mikro tese ameliyati oldum ama sperm hucresi bulunamadi yaklasik 1.5 sene once 6 ay once de varikosel ameliyati oldum daha 5gun once sperm tahlilinde gene bulunamadi elimdeki test sonuclarinda

  fsh derecsi 31.51
  Lh derecesi 10.38..sizce bu durumda bir cikis yolu varmi

  3 Mart 2016 / 18:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] mail adresine iletebilirsiniz. Durumunuzu ve test sonuçlarınızı uzman hekimimiz değerlendirip sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Mart 2016 / 11:00
  • ***** Yanıtla

   Selam kardeşim bu doktordan tedavi oldunmu olduysan fayda gördünmü bende de aynı sıkıntı var yardımcı olsanız sevinirim Âllah rizasi için

   4 Mart 2019 / 02:46
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    4 Mart 2019 / 10:03
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Ben 35 Yaşındayım Bende Sperm Var Ama Haraketli Sperm Yok Dediler DNA Hasarı Yüksek Çıktı Tedavi Gördüm Eskisinde İyi Tüp Bebek Tedavisi İle Çocuk Sahibi Olabileceğimi Söylediler Ama Yine Olmadı Ne yapmalıyız Cevaplarsanız Seviniriz

  28 Ocak 2016 / 19:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Ben 35 Yaşındayım Benim Sperm var Ama Haraketli Sperm yok Tedavi Gördüm 3 Defa DNA Hasarı Baktırdım Tüp Bebek Yöntemi İle Çocuk Sahibi Olabilirsiniz Dediler Ama Yine Olmadı Ne Yapabiliriz…

  28 Ocak 2016 / 19:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Şubat 2016 / 10:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 14:07
 • ***** Yanıtla

  Tese amaliyati oldum hiç siperm bulunamadı ne yapabiliriz

  21 Ocak 2016 / 19:02
  • ***** Yanıtla

   İyi günler. Yorumunuzu okuyup merak ettim, eşimin durumu da aynı, ameliyat sonuç vermedi. Acaba ne yaptınız?

   6 Ağustos 2020 / 13:19
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 34 yasindayim 3yillik evliyim cocugum olmuyor her tur testleri oldum ama spermim cok sivi diyorlar olmaz diyorlar siz ne onerirsiniz tesekurler

  12 Ocak 2016 / 12:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Ocak 2016 / 15:02
 • ***** Yanıtla

  700000 canli hucrem ciktiAsilama ve tup bebekmi

  20 Aralık 2015 / 22:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2015 / 13:03
 • ***** Yanıtla

  Slm bn 28 yaşındayım menüde cnlı sprm çıkmadı. Budurumda çocuğum olurmu

  20 Aralık 2015 / 09:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2015 / 13:03
   • ***** Yanıtla

    merhaba 23 yaşındayım lösemi hastasıyım kemoterapi gördüm şimdide ilik nakli olcam nakilden sonra çoçuğunz olmaz dediler sperm dondurma için gittim hiç sperm bulamadılar menimde bi yardımcı olabilrmisinz

    11 Nisan 2019 / 19:19
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Sperm dondurma işlemi kemoterapi tedavisinden önce yapılmalıdır. Geçmiş olsun, dileriz en yakın zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     12 Nisan 2019 / 11:10
    • ***** Yanıtla

     Abimde lösemi hastasıydı 1999 yıllarında kemoterapi aldı onunda sperminde hiç canlı yok acaba tedavisi varmıdır.

     6 Temmuz 2020 / 21:57
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Spermleri dondurulduysa kullanılabilir. Çoğu kez kemoterapi spermlere zarar veriyor fakat en kısa zamanda spermiyogram yaptırmasını öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      6 Temmuz 2020 / 22:49
  • ***** Yanıtla

   Slm cocugunuz oldumu

   20 Haziran 2020 / 15:07
 • ***** Yanıtla

  Geçen ay tese ameliyatı oldum.hic canlı hücre çıkmadı. ne yapmalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim. saygılar

  9 Aralık 2015 / 00:30
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Aralık 2015 / 09:55
 • ***** Yanıtla

  Benim Sperm yok daha önce lokal anestezi ile mikro cerrahi oldum ne yapmam lazım

  7 Nisan 2015 / 20:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Nisan 2015 / 15:08
 • ***** Yanıtla

  Merhabaaa… benim erkek arkadasim yaklasik 12 13 yil once testis.kanseri olmus kemoterapi ve radyoterapi almis fakatt kanseri 2. Ye.tekrarlamis ve sol böbreğin dış yuzune sicramis buyuk ameliyat olmus sol yumurtalik alinmis.. sadece sag yumurtalik fakat gittgimiz doktor gordugu tedaviden dolayida sagda yeterli sperm olmama ihtimali var dedi… fakatt.bizim asıl sorunumuz dışa bosalma olmuyor. Bunun icim napilmali nasil bir.yol izlenmeli cevaplarsaniz sevinirim… dışa bosalma olmadigi takdirde meni nereye gidiyor ?

  31 Mart 2015 / 13:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Nisan 2015 / 15:09
 • ***** Yanıtla

  Infertili hastasiyim ne yapmaliyim

  11 Ocak 2015 / 22:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Nisan 2015 / 15:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   444 39 49 numaralı telefondan hekimlerimize ön görüşme için randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2022 / 16:05
 • Bahçeci
  Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

  Merhaba,

  Sorunuz ile ilgili üroloji doktorumuzdan online randevu alarak görüşme sağlayabilirsiniz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,
  Bahçeci Ailesi

  3 Mart 2014 / 13:05

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Prof. Dr. Bülent ErolSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: