Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

Sperm Sayısı Kaç Olmalı? Normal Sperm Değerleri

Sperm Sayısı Kaç Olmalı? Normal Sperm Değerleri
    

Baba olmak isteyen erkeklerin büyük kısmı şu sorunun cevabını merak ediyor; çocuk sahibi olabilmek için sperm sayısı kaç olmalı? Yazımızda; normal sperm sayısı kaç olmalı, sperm hareketliliği yüzde kaç olmalı gibi merak edilen birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Erkeklerde sperm üretimi ergenlikle başlar ve ileri yaşlara kadar sürekli olarak devam eder. Sperm sayısı kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu durum kişilerin sahip olduğu genetik mirasa, anne karnındaki gelişimleri esnasında maruz kaldıkları çevresel veya fizyolojik değişikliklere ve hayat standartlarına göre değişmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü, belirli aralıklarla androloji çalışmaları için kılavuzlar yayınlıyor ve bu kılavuzlara göre sperm sayısı için verilen alt limit, mililitrede 15 milyon, toplam semen örneğinde de 40 milyon spermin olması. Bu sayının altında sperm sayısına sahip bireylerde çocuk sahibi olabilme süresi uzuyor.

Tüp bebek yaptıran hastalarımızın hikayelerini izlemek için tıklayın.

Sperm Hareketliliği Kaç Olmalı?

Bebek sahibi olmak için sperm sayısının yüksek olması tek başına yeterli değildir. Sayının yanında hareketlilik ve morfoloji de çok önemlidir.

Semen örneğinde 100 milyon spermi olan fakat bu spermlerinin %30’u hareketli olan kişi ile 50 milyon spermi olup bu spermlerin %60’ı hareketli olan kişinin çocuk sahibi olma şansı farklı değildir.

Sperm hareketliliği değerlendirilirken sperm ileri hızlı hareketlilik kaç olmalı ve hareketsiz sperm sayısı kaç olmalı gibi unsurlar da göz önünde bulundurulur.

Hareketli spermlerin ne kadarının normal bir şekil yapısına sahip olduğu da son derece önemlidir. Genellikle hastalarımız duyduklarında çok şaşırıyorlar ama biz incelediğimiz örneklerde eğer 100 spermden 4’ünü normal olarak görmüşsek, sonucu normal olarak kabul ediyoruz.

Bu da şu demek, üretilen 100 spermden %95’i üretim sırasında hatalı olarak paketlenebiliyor. Son yıllarda bir de bu parametrelere, spermin taşıdığı genetik materyalin (DNA’nın) ne kadar hasarlı olup olmadığının kontrolü eklenmiştir.

Normal Sperm Değerleri

 •  Miktar(volüm) 2.0 ml ve üzeri,
 •  pH 7.2 ve üzeri,
 •  ml’de sperm sayısı (konsantrasyon) 15 milyon/ml ve üzeri,
 •  Total sperm sayısı 30 milyon/ml ve üzeri,
 •  Hareketlilik (motilite) %50 ve üzeri A+B derecesinde hareket veya A derecesinde %25 ve üzeri derecelendirme (Grade),
 •  +4 veya A: Hızlı ileri hareket,
 •  +3 veya B: yavaş ileri hareket,
 •  +2 veya C: yerinde hareket,
 •  +1 veya D: hareketsiz,
 •  Şekil (morfoloji) %4 ve üzeri (Kruger’e göre),
 •  Canlılık (viability) %75 ve üzeri,
 •  Lökosit (iltihap hücresi) 1 milyon/ml’nin altında.

Bu parametreleri tek başına değerlendirmenin doğru olmayacağını hatırlatmakta fayda var. Genel olarak mililitrede sayı, hareketlilik, morfoloji kriterleri beraber değerlendirilerek infertilite durumu hakkında bilgi edinilir. Azoospermik erkeklerde mutlaka konsantrasyon (santrifüj) sonrasına bakarak oluşan çökeltide sperm olup olmadığı incelenmelidir.

Sperm Sayısını Artırmak Mümkün mü?

Sperm azlığının sebebi; herhangi bir anatomik veya genetik bir bozukluk değilse veya kişi ateşli bir hastalık geçirmemişse yaşam kalitesinin artırarak sperm sayısını artırabilir.

Kaliteli bir yaşam için sigara ve alkolden uzak durulması, düzenli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterilmesi ve düzenli egzersiz yapılması önerilir.

Günümüzde piyasada özellikle antioksidan veya besin takviyeleri şeklinde sunulan, sperm sayı veya kalite artırıcı özelliği olduğu söylenen ürünler mevcuttur. Adı geçen ürünlerin faydalı olabilmeleri için yukarıda belirttiğimiz anatomik ve genetik problemlerin mevcut olup olmadığı detaylı olarak incelenmeli ve bu tip tedavilerin muhakkak bir sağlık personeli gözetiminde düzenlenmesi gerekmektedir. Aksi halde yüksek miktarda alınan bu maddelerin yarardan çok zararının olabileceği unutulmamalıdır.

Yaşam Şekli ve Kıyafetler Sperm Sayısına Etki Eder mi?

Yaşam şekli ve kıyafetler sperm sayısına etki edebilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi özellikle beslenme alışkanlıkları sperm yapımı üzerine etkilidir.

Kötü beslenme, aşırı alkol alımı, sigara tüketimi sperm yapımını hem kalite hem sayı ve hareketlilik olarak olumsuz etkileyen faktörlerdir. Özellikle bu olumsuzluk çocuk sahibi olmaya engel oluyorsa mutlaka bunlardan kaçınmak gerekir.

Testisler vücudun dışındaki tek organdır. Bunun nedeni testislerin ısısının vücut ısısından birkaç derece düşük olmasıdır. Birkaç derece düşük olduğunda maksimum faydalı ve gebelik oluşturma potansiyeli yüksek spermler üretilir.

Eğer bunu engelleyen bir kıyafet çok sıkı, dar ve ısıyı artıran, kanlanmayı bozan kıyafetler varsa bu sperm yapımını olumsuz etkileyecektir.

Özellikle ülkemizde tarımsal kesimde çalışanlar, sıcak fırın, taş ocakları gibi çok sıcak yerlerde çalışanlar tarım kesiminde böcek öldürücü ilaçlarla çalışanlar sperm yapımında negatif etkiye sahiptir ve sperm üretimini olumsuz etkiler.

Hangi Besinler Sperm Sayısını Artırır?

İnfertilite problemi yaşayan birçok çift besinlerle sperm sayısını artırıp artırmamak konusunda bizlere danışmaktadırlar.

Açıkçası sperm sayısında ve kalitesinde dramatik iyileşmeye neden olabilecek bir besin grubu bulunmamaktadır ancak sağlıklı sperm, sağlıklı vücutta üretilir.

Bu nedenle sağlıklı beslenme, genel vücut sağlığı gibi sperm sağlığı açısından da önemlidir. Likopen Selenyum, A vitamini, E vitamini, D vitamini gibi besin öğelerini içeren sebzeler, meyveler, kuru gıdalar, kuruyemişler fazla miktarda tüketilirse genel sağlığa fayda sağlayabileceği gibi sperm kalitesi ve sperm miktarında da artışa neden olabilir.

Aklınıza takılan tüm sorularınız için Umut Ol Umut Bul Facebook grubumuza üye olabilirsiniz.

596 Yorum
 • ***** Yanıtla

  Hucam bir senedir evliyim çocuk sahibi olmak istiyoruz test sonuçlarımı Perhiz 4 . Gün 3.4 .Miktar .2. Ml . Reng opak opak . FiKusite nurmal .. pH . 8 . Lifaksiyun süresi 60 dk . Lökusit <=1 . Hareketli mutilite . Murfuluji . Nırmal sıperm hüçresi{who} .60. Anırmal sıperm hüçresi .40 Mikruskupisi .2.3.germ. 1.2 Wnc .. sıperm sayısı 25 milyon ml. Toplam 50 mly semen a ileri hızlı 20 . B ileri yavaş 15. C yerinde hareket 30. D Hareketsiz 35

  21 Ocak 2023 / 05:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm hareket ve morfoloji için sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi 

   26 Ocak 2023 / 10:00
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar,

  Benim değerlerim
  Ph 8
  Sıvılaşma Süresi 120
  Viskozite Normal
  Lökosit 0,8
  Renk OPAK
  Hacim 1 ml
  Total Sperm Sayısı 59
  Normal Morfoloji 69
  Baş Anomali 23
  Akrozom Anomali 2
  Orta Kısım Anomali 6
  Kuyruk Kısmı Anomali 11
  A ileri Hareketli 10
  B Yerinde Hareketli 19
  C Hareketsiz 79
  PHSS 10

  13 Ocak 2023 / 21:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareket değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi 

   26 Ocak 2023 / 09:46
 • ***** Yanıtla

  9.01.2023
  11:11:00
  merhabakar bakabilir misiniz rica etsem beni aydınlatır mısınız durum çok mu kötü düzeltilebilinir mi
  Spermogram – Cinsel Perhiz Süresi 3 gün – – [Spermogram] – Miktar 4,5 ml – – Likeifikasyon Süresi 30 dk – – [Spermogram] – Vizkozite Normal – – Agglütinasyon – – – [Spermogram] – Ph 8 – – [Spermogram] – Spermatozoa
  Sayısı
  32.000.000/ml – – Toplam Spermatozoa Sayısı 144.000.000/ejk – – İleri Hareketli (a+b) %62 – – Yerinde Hareketli %6 – – Hareketsiz (d) %32 – – Toplam İleri Hareketli
  Spermatozoa Sayısı
  89.280.000 – – Spermatozoa Dışı Yuvarlak
  Hücre Sayısı
  1.000.000/ml – – [Spermogram] – Lökosit Sayısı <1.000.000/ml – – Morfoloji (Kruger-Strict) %1

  12 Ocak 2023 / 16:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareket değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi 

   26 Ocak 2023 / 09:45
 • ***** Yanıtla

  Hocm sperm tahlillerim
  Morfoloji normal 15.6 milyon
  Sperm konst. 20,2 m
  Toplam sperm. 111,2 milyon
  İleri haretli sprm konst 11.1milyon
  Hareketli sperm 76,4 milyon
  Hareketli sperm sayısı N.A
  toplam hareketlilik 69.0%
  Ileri hareketli sperm 60.8 milyon

  Bu şekilde hocm hala olmadı.
  Tessekurler. Hocm

  12 Ocak 2023 / 15:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,  

   Sperm hareket ve morfoloji için sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi 

   26 Ocak 2023 / 09:42
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba test sonucumu değerlendirebilir misin rica etsem… Şimdiden teşekkür ederim.

  Semen hacmi: 3.1 ml
  Örnek Tipi: Ağdalı yoğun
  Likefaksiyon Zamanı: 60 dk dan sonrası
  Vizkozite: 2 cm’e kadar
  Renk: Süt kıvamı
  PH: 8’0
  Bulanıklık: Bulanık, balçık kıvamı
  Mukus: yok
  Lökositler: 5
  Cinsel Perhiz: 3 gün

  Toplam Sperm konsantrasyonu : 49,66
  Ejakülattaki Toplam Sperm Konsantrasyonu : 153,95
  İleri Hızlı Hareketlilik(A) : 20,26
  İleri Yavaş Hareketlilik(B): 21,89
  Yerinde Hareketli(C): 3,77
  Hareketsiz(D): 54,08
  İleri Hareketlilik(A+B): 42,15
  Toplam Hareketlilik(PR+NP): 45,92
  Normal Morfoloji: 25,42
  Aglütinasyon: ++
  Toplam İleri Hareketli Sayısı: 64,89

  Tekrardan teşekkür ederim hocam.

  31 Aralık 2022 / 12:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,  

   Morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi 

   20 Ocak 2023 / 10:35
 • ***** Yanıtla

  viskote:normal
  görünüm:normal
  hacim:2,5ml
  likefaksiyon süresi:15
  abstinans süresi:3
  sperm konsatrasyon:110
  total mptilite:85
  hızlı hareketli(%a):15
  yavaş hareketli(%b):47,5
  yerinde hareketli (%c):22,5
  hareketsiz(%d): 15
  sprem morfolojisi(%kruger)
  kullanılan boya diff-3
  normal%:8
  baş anomalisi%
  boyun anomalisi%
  kuyruk anomalisi%
  yuvarlak hücre kons.milyon/ml :3
  aglütinasyon
  sperm hazırlama
  iki fazlı gradiyent
  swim-up
  santrifuj
  kullanılan medyum

  hocam yorumlarmısınız normal mi

  26 Aralık 2022 / 17:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,  

   Hareketlilik ve morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi 

   20 Ocak 2023 / 10:32
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Hocam;

  Ortalama Hız : 56.0 mic/seç
  Hareketsizlik: %39
  Lokasit Konsantrasyon : 0m/ml
  Sperm Hareket İndeksi : 520.0
  Hacim : 2.5
  Hareketli Sperm : 79.0 M/ml
  İleri hareketli sperm kons: 71.1 M/Ml
  İleri hareketli ( PR ): 55.0
  Toplam Hareket sperm kons : 197.6M
  Top.ileri.haraket sperm ( TMC ): 177.8 M
  PH:8.0
  Likefikasyon : Normal
  Örnek tıp : FRESH
  Morfolojisi normal Sperm : 45.4 M
  Fonksiyonel sperm : 53.2 M
  Vizkozite : Normal m/ml
  Görünüm: Normal
  Toplam Haraketlik ( PR+N ) : 61.0
  Yerinden hareketli N P : 6.0%
  Fonksiyonel sperm kons : 21.3 M/Ml
  Sperm konsantrasyon : 129.8
  Toplam sperm konsantrasyon: 324.5 M
  Morfoloji :% normal form / kruger : normal Aralık
  Spermorgan: Normal Aralık

  Hocam fikirlerinizi merak ediyorum

  İyi çalışmalar

  22 Aralık 2022 / 19:29
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor, dilerseniz detaylı bilgi için 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuza muayene randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Aralık 2022 / 00:48
 • ***** Yanıtla

  Hocam iyi aksamlar 3 aydir çocuk deniyoruz
  Degerlerim:
  Mikroskopi:8-10 lokosit
  60 DK ileri hareketli: %60
  60 DK az hareketli %20
  60 Dk ölü:20
  Ph: Akali
  Sperm sayisi: 40 milyon
  Meni miktari: 2ml
  Viskozite: Akici
  Degerlerim yeterlimidir herhangi bir problem teskil eden durum varmi?

  5 Aralık 2022 / 20:05
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor, dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuza muayene randevusu alabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Aralık 2022 / 00:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  6 ay önce 7 haftalık bebeğimin kalbi durdu eşimin sperm değerleri böyle acaba morfoloji oranıyla alakası olablirmi

  Renk: gri
  Görünüm: Normal
  Ph: 7.7
  Viskozite: Normal

  Sperm konsantrasyon : 34.50 milyon

  Toplam sperm konsantirasyonu: 124.20 milyon

  Kruger morfoloji
  Normal morfoloji : % 7

  Anormal morfoloji % 93
  Baş morfoloji: 56
  Boyun morfoloji: 25
  Kuyruk morfoloji : 12

  İleri hareketlilik: 69
  Yerinde hareketlilik :8
  Hareketsiz :23

  3 Aralık 2022 / 20:10
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeri düşük görünüyor. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuza muayene randevusu alabilir, detaylı bilgi edienebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Aralık 2022 / 00:45
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam
  Test sonucunu değerlendirir misiniz ?

  Abstinans Süresi(gün) :
  3 GÜN
  2-7 Gün
  Örnek elde edilişi :
  Masturbasyon
  Masturbasyon
  Likefaksiyon süresi :
  20 DK
  < 30 dk
  Görünüm :
  Beyazımsı
  Beyazımsı, Gri, Opak
  Koku :
  YOK

  Ph:
  7,4
  ≥ 7.2
  Vizkozite :
  NORMAL
  NORMAL
  Yuvarlak Hücre :
  0.01
  16 milyon /ml
  Toplam sayı :
  120 MİLYON
  > 39 milyon
  Motilite :
  65%
  ≥%40
  Progresyon :
  İleri hızlı hareketli(+a) : 10 İleri hareketli(+b) : 40 Yerinde Hareketli(+c) : 15 İmmotil(+d) : 35
  a+b >%32
  TPMSS
  > 10 milyon
  Vitalite :
  ≥ %58

  NORMAL MORFOLOJİ : 4 ≥%4 (Kruger’s Striet Criteria)
  ANOMALİLER : 96 ≤%96
  Baş Anomalisi : 80
  Akrozomal : 24
  1. Akrozomal şekil bozukluğu (%) : 16 2. İrregüler akrozomal dağılım (%) : 4 3.Akrozomal kist (%) : 2
  4.Akrozomal vakuol (%) : 2
  Nüklear : 22
  1.Nüklear şekil bozukluğu(%) : 13 2.Diadem defekti(%) : 3 3.Nüklear kist(%) : 3
  4.Nüklear vakuol(%) : 1
  5.Ridged sperm(%) : 2
  ROUND HEAD (%) : 5
  PIN HEAD (%) : 2
  TAPERED HEAD (%) : 2
  HEAD BASE VAKUOL (%) : 3
  MISCELLANOUS (%) : 1
  BÜYÜK BAŞ (%) : 3
  KÜÇÜK BAŞ (%) : 5
  UZUN BAŞ (%) : 6
  SİTOPLAZMİK DROPLET (%) : 7
  MID-PIECE/BOYUN ANOMALİSİ (%) : 7 1. Kinked mid-piece (%) :
  2.Segmental mitokondrial aplazi (%) : 2 3.Mitokondrial kayıp (%) : 1
  4. Kırık Boyun (%) : 4
  KUYRUK ANOMALİSİ (%) : 9 1.Çift kuyruk (%) : 0
  2.Tail stump (%) : 0
  3.Dag defekti (%) : 4 4.Kıvrık kuyruk (%) : 3 5.Kısa kuyruk (%) : 2

  16 Kasım 2022 / 16:33
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Aralık 2022 / 17:06
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Hocam.
  Hacim:3.1 ml
  Vizkozite: Normal
  Likefaksiyon Süresi: 20 dk
  Konsantrasyon: 94 milyon
  Total sperm sayısı:291 milyon
  Total mobil sperm sayısı:108 milyon
  Mobil sperm yuzdesi: %37
  A: %34
  B: %3
  :%63
  İyi çalışmalar hocam.

  11 Kasım 2022 / 17:35
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayınız normal görülmektedir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Aİlesi

   20 Aralık 2022 / 13:42
  • ***** Yanıtla

   Fonksiyonel Sperm 69,6
   M
   – Morfolojisi Normal 71,5
   M
   – Sperm Hareket İndeksi 320,0
   – Numune Veriliş Tarihi 12.19.22
   – Numune Lab.Teslim 12.19.22
   – Örneğin Lab.Teslim 15:00
   – İleri hareketli Sperm 37,2 M/ml

   20 Aralık 2022 / 16:51
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Fonksiyonel morfoloji değeri normal görünüyor. Hareketlilik değeri normal fakat ileri hareketli sayısını yükseltmek için uzman bir üroloji doktoruna başvurabilirsiniz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    4 Ocak 2023 / 14:30
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba. Yaşım 40 yaklaşık 2 senedir çocuk sahibi olmaya çalışıyoruz ama olmuyor. Semen test sonucun aşağıda, vakit çok geç olmadan tüp bebeğe mi yönelmeliyiz? Üroloji doktoru sonuçlar gebeliğe engel değil ama çok da iyi değil demişti.

  Toplam Hareket Sperm Kons. 30.7 M –
  İleri Hareketli (PR) 32.0 >= – –
  Top.İleri Har.Sperm (TMC) 20.8 M –
  Yerinde Hareketli (NP) 15.0 % –
  Toplam Hareketlilik (PR+N) 47.0 >= – –
  Morfolojisi Normal Sperml 3.9 M –
  Görünüm Normal –
  Örnek Tipi FRESH –
  Sperm Konsantrasyonu 12.5 >= – –
  Ortalama hız 9.0 mic/sec –
  Morfoloji :% Normal Form /
  Kruger
  6.0 >= – –
  Hacim 5.2
  Hareketsizlik (IM) 53.0
  % –
  Toplam Sperm Kons. 65.0
  M –
  Fonksiyonel Sperm Kons. 0.6 M/ml –
  Viskozite Normal M/ml –
  Lökosit Konsantrasyonu
  0 M/ml = – –
  Likefikasyon AB Normal –
  Hareketli Sperm Kons. 5.9 M/ml –
  İleri Hareketli Sperm Kons. 4.0 M/ml –
  Fonksiyonel Sperm 3.1
  M

  16 Ekim 2022 / 07:25
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:46
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar hocam,

  Volum :2.9 ml
  Sperm konsantrasyonu : 38 mio
  Total sperm sayısı : 110 mio
  Totao hareketlilik %50
  Progresif hareketlilik (A) : %10
  Progresif hareketlilik (B) : %25
  Non progresif hareketlilik (C) : %15
  Tpms:38,57 mio
  Peroksidaz pozirif lokositler 0.5 mio
  Sperm morfolojisi %3
  Ph : 7,4
  Değerlendirmenizi rica ederim.

  Teşekkürler.

  12 Ekim 2022 / 21:17
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:45
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar eşimin test sonucu:
  PH:8
  MİKTAR: 1 ML
  SAYI: 22.400.000
  HIZLI: 10
  ORTA:20
  YAVAŞ:20
  HAREKETSiz:50

  Normal yoldan gebelik mümkün müdür. Eşim ilaç tedavisine başladı ama gebe kalmam çok sürer mi yoksa değerler normal mi yardımcı olursanız minnettar olurum
  Saygılar.

  8 Ekim 2022 / 19:03
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba eşimin semen analiz raporunda
  Hacim 2.5ml
  Ph 8,5
  Lokasit <1
  Sprem konsantrasyonu 12-16
  Toplam hareketlilik % 38-42
  İleri hareketlilik (pr) % 31-34
  Morfoloji % 3-4
  Toplam Sprem kons. 33-46
  Canlılık % 55-63
  Normal formlar % 3-4

  Düşük kons. Test sonuçları
  SQA-V Otomatik Testi

  Hareketli sprem 6 #
  Hareketsiz sprem 6 #
  Toplam Sprem 12 #
  Hareketli sprem / Ejec 1,00 M
  Hareketsiz sprem / 1,00 M
  Toplam sperm / Ejec. 2,00 M

  Sonuç nedir cevap verirseniz çok sevinirim

  30 Eylül 2022 / 18:11
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   Morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:43
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar
  Eşimin morfolojisi iyi çıktı. Fakat hateketlilikte sıkıntı var gibi.
  1 ml sperm örneği
  Sayı: 22 milyon
  İLERİ HAREKETLİ %10
  Yavaş hareketli %20
  Hareketsiz %50 çıktı. Prolaktin fazlaydı sanırım vücutta klomen kullanıyor. Doğal yolla gebelik şansımız var mıdır ? Değerler nasıl ?
  Saygılarımla..

  28 Eylül 2022 / 11:54
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:43
 • ***** Yanıtla

  Kolay gelsin. Biz çok endişeleniyoruz sonuçlarımız çok mu kötü ?

  Sperm kons 86.0
  Toplam Hareketli 33
  İleri Hareketli 26
  Yerinde Hareketli 7
  Hareketsiz 67
  Morf normal 6
  Hareketli sperm kons 28.4
  İleri Hareketli kons 22.4
  Fonk sperm kons 3.2
  Ortalama hız 11
  Sperm hareket indeksi 128
  Toplam sperm 129.0
  Hareketli sperm 42.6
  İleri Hareketli sperm 33.6
  Fonksiyonel sperm 4.8
  Morf normal sperm 7. 4
  Canlılık 55-63

  26 Eylül 2022 / 15:34
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:43
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam merhaba. 35 yaşındayım ve 1 aylık evliyim.
  Spermiyogram test sonuçlarıma göre çocuk yapmamızda bir sorun gözüküyor mu ? Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Toplam sperm sayısı 124.8 M/vol
  Hacim 2ml
  Toplam hareketlilik 75.2 birim
  Morfolojik normal sperm 0 ( referans aralıgı bölümünde sadece referans yazıyor)
  Hareketsiz sperm 15.5m/vol
  Sperm konsantrasyonu 62.4m/ml
  Ph 7.2
  İleri hareketli sperm 42.3m/ml
  Hareketsiz sperm 24.8 birim
  İleri hareketli sperm konsantrasyonu 67.7 birim

  19 Eylül 2022 / 23:39
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı değeriniz normal fakat morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:42
 • ***** Yanıtla

  Hocam Testi Yaptım randevu Alamdim yorumlayabilir Şeniz çok mutlu Olacağım

  Miktar
  Sonuç : 2,0
  Min-Max : 2-5

  pH
  Sonuç : 8,0
  Min-Max : 7-8

  Viskosite
  Sonuç : Normal

  Görünüm
  Sonuç : GRİ-OPAk

  Motilite
  Sonuç : 45
  Min-Max : 0-0

  Hızlı ileri hareketli
  Sonuç : 10

  Yavaş ileri hareketli
  Sonuç : 25

  Yerinde hareketli
  Sonuç : 10

  Hareketsiz
  Sonuç : 5

  Sperm Sayısı
  Sonuç : 23,4
  Min-Max : 20-120

  Eritrosit
  Sonuç : Negatif

  Lökosit
  Sonuç : 4-5

  Spontan Aglutinasyon
  Sonuç : Negatif

  17 Eylül 2022 / 14:34
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 6 aydir cocuk düşünüyoruz. Sag hidrosel ve sag herni mevcut.
  Bunlar cocuk icin engel teşkil eder mi?
  Ayrıca

  Spermigrom
  Volume:2,2
  Ph 7.5
  Vizkosite:normal
  Sivilasma:20′
  Fruktoz:2500
  Lökosit:200.00

  1ml’de sperm sayisi:81 milyon
  Total sperm sayısı:178.200 milyon

  Ileri tam hareketlilik 1 saat %30 2 saat %26 4 saat %20 24 saat %-

  Ileri az hareketlilik 1 saat %28 2 saat %24
  4 saat 18 24 saat %-

  Yerinde hareketlilik 1 saat %25 2 saat %21
  4 saat %17 24 saat %-

  Hareketsiz 1 saat %17 2 saat 29 4 saat %45
  24 saat % 100

  Morfoloji : Normal %80 Anormal %20

  Dağınık baş %2
  Yuvarlak baş %2
  Çift baş %2
  Küçükbaş %1
  Mekik baş ve büyükbaş %2
  Cift kuyruk %2

  Kuyruksuz,amorf, kıvrık kuyruk , boyun anomali, akramazol, atür germ hucresi %1

  Stoplazmik %-

  12 Eylül 2022 / 16:53
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı değeriniz normal fakat hareketlilik değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2022 / 01:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam,
  Sonuçlarımız normal midir? Bu sonuçla çocuk sahibi olabilir miyim? Yorumlarsanız çok sevinirim.
  Volüm: 2
  Renk: Opak
  pH: Alkali
  Likefaksiyon: 45
  Viskosite: Normal
  Aglünitasyon: Yok
  1 cc: 145 milyon
  Tüm ejekülat: 290 milyon
  Normal hareketli 1 saat: 35
  Yerinde hareketli 1 saat: 25
  Hareketsiz 1 saat: 40
  Normal: 70
  Baş anomolisi: 10
  Boyun Anomolisi: 10
  Kuyruk Anomolisi: 10
  Mikroskobi: Her sahada 2-3 lökosit görüldü.

  8 Eylül 2022 / 13:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz normal görünüyor fakat hareketlilik değerinin yükselmesi için Akdeniz tipi sağlıklı beslenmenizi, sigara ve alkolden uzak durmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Eylül 2022 / 14:41
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar kolay gelsin,

    Değerlendirme yapabilirseniz çok sevinirim,

    Toplam miktar 3 ml
    1 CC ‘de 40 milyon
    Tüm ejaküladta 120 milyon
    Toplam canlı sperm %50
    Toplam hareketsiz sperm %50
    Hızlı ileri. %15
    Yavaş ileri. %15
    Yerinde harketli %20
    Hareketsiz. %50
    Renk gri-opak

    Normal yapıda %50
    Anormal yapı %50

    Baş anomolisi. %20
    Boyun anomolisi %15
    Kuyruk anomolisi %15

    İnceleyip değerlendirme için şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin iyi çalışmalar filerim

    23 Ekim 2022 / 14:12
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,

     Bahçeci Ailesi

     24 Ekim 2022 / 01:46
  • ***** Yanıtla

   Spermiogram (tam otomatize) – Cinsel Perhiz Süresi 4 gün GÜN – Konsantrasyon 44.2 Milyon/ML – İleri Hareketli Sperm
   Konsantrasyonu – Milyon/ML – Volüm 8 ml mL – Eozin-Y Testi – – Viskozite viskoz – Dokuntu, Hücre – – Hareketsiz Sperm(IM) 5 % – İleri Hareketli Sperm(PR) 81 % – Aglütinasyon Notu – – Likefaksiyon Süresi 25 dk dk – Lökosit %4) 24 % – Bas Anomalisi – % – pH 8.0 – Diğer – – Total Sperm Sayısı 353.6 MİLYON – Total Motilite(PR+NP) 95 % – Yerinde Hareketli Sperm(NP) 14

   11 Ekim 2022 / 16:56
   • Bahçeci
    ***** Yanıtla

    Merhaba,

    Değerleriniz normal görünüyor genel olarak sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Saygılarımızla,

    Bahçeci Ailesi

    24 Ekim 2022 / 01:45
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba eşimin değerleri şöyle :
  Semen hacmi 2
  Cinsel perhiz 3
  Görünümü doğal
  Spermatozoa sayısı 81
  Aglütinasyon negatif
  Total motility 33
  Grade C 2
  Yorum astenozoospermi
  Grade d 67
  Toplam spermatozoa 162
  Grade a 28
  Yöntem =makler evet
  Grade a+B 31
  Yuvarlak hücre sayısı 3
  Viskozite normal
  Likefaksiyon normal
  Grade B 3

  Geçen yıla oranla grade a değeri düşmüş testi bir daha mı yenileyelim bir yanlışlık olabilir mi ? Değerli cevabınızı bekliyorum .

  2 Eylül 2022 / 20:54
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   Testi tekrarlayıp uzman bir hekime muayene olmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Ekim 2022 / 22:01
 • ***** Yanıtla

  Slm aleykum hocam benimde cocugun olmadı daha sonucumu göstermedim malum randevu bulamıyoruz. Bakarsanız hayrınıza
  Luguifaksiyon suresi 30 dk
  Vizkozite. +
  Volum. 3
  Ph. 8.00
  Sperm sayısı 13.000.000
  Total sperm 39.000.000
  Rountcel sayısı. 10.000
  Lukosit sayımı 1.000
  Vatalite %89
  Cansız%11

  28 Ağustos 2022 / 03:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji ve hareketlilik değerleriniz yazmıyor bu yüzden yorum yapamıyoruz. Telefon numaranızı verirseniz sizinle iletişime geçebiliriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Ağustos 2022 / 09:24
 • ***** Yanıtla

  Normal görünümlü : %97
  Anormal görünümlü: %3 baş anomali
  Hareketli: 1/2 saatte %60 ; 1 saatte %70 ; 2 saatte %80
  Az hareketli: 1/2 saatte %10 ; 1 saatte %10 ; 2 saatte %10
  Hareketsiz : 1/2 saatte %30; 1 saatte %20 ; 2 saatte %10
  Sayı: 9.600.000
  Total sayım: 38.400.000
  Değerler nasıldır hocam ?

  27 Ağustos 2022 / 00:17
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   Sperm morfoloji değerleri normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Ekim 2022 / 22:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam iyi günler, değerleri yorumlayabilir misiniz?

  Toplam Yerinde Hareketli Miktarı 2.6
  Yerinde Hareketli Sperm Yoğunluğu 1.3
  Yoğunluk (sperm sayısı) (M/mL) 30
  Yerinde Hareketlilik (%) 9.0
  İleri Hareketlilik (%) 30.0
  Hareketsiz (%) 61.0
  Ortalama Hiz 35.0
  Hareketlilik (Toplam hareket)(%) 39.0
  Normal Morfoloji Form (%) 6.0
  Sperm Motilty Index 73.0
  Hareketli Sperm Yoğunluğu 11.8
  Toplam Sperm Miktarı (M) 60
  İleri Hareketli Sperm Yoğunluğu 8.9
  PH 9.0
  Toplam Hareketli İleri Miktarı 17.9
  Volume 2.0

  12 Ağustos 2022 / 18:59
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   Morfoloji ve hareketlilik değeri düşük görünüyor.
   Sigara alkolden uzak durmanızı, spor yapmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Ekim 2022 / 21:59
 • ***** Yanıtla

  Hocam hayırlı günler , ben 26 yaşındayım tek testisim Torsiyon sebebiyle alındı spermiyogram yaptırdım sonuçlarım şöyle , bekarım

  SPERMATOZOA SAYISI 21
  TOTAL SPERMATOZOA SAYISI 42
  HAREKETLİLİK TOPLAM 44
  İLERİ HAREKETLİLİK 33
  HIZLI HAREKETLİ 0
  YAVAŞ İLERİ HAREKETLİ 33
  YERİNDE HAREKETLİ 11
  İMMOTİL 56
  TOTAL İLERİ HAREKETLİ SPERM SAYISI 13.86 MİLYON

  ŞEKİL NORMAL KRUGER 4

  HOCAM BİR ÖNCEKİ SONUÇTA TOTAL İLERİ HAREKETLİ SPERM 56 MİLYONDU , O ZAMAN YAPTIRDIĞIMDA CİNSEL PERHİZ GÜNÜ 4 DÜ ŞİMDİ YAPTIRDIĞIMDA 3 GÜN ACABA O YÜZDENMİ DÜŞTÜ SONUCU YORUMLARMISINIZ BEKARIM EVLENSEM EVLADIM OLURMU? HAYIRLI GÜNLER

  27 Temmuz 2022 / 15:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İşlem öncesi ve sonrası yapılan testler arasında fark olur. Akdeniz tipi beslenmenizi, sigara ve alkolden uzak durmanızı öneririz. 6 ay sonra tekrardan sperm testi yaptırabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Eylül 2022 / 14:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam rica etsem bizim sonucunda değerlendirilmesinin

  Sperm konsantrasyon 26 milyon
  Total motilite 55
  Total ileri hareketli 30
  Yavaş hareketli 30
  Yerinde hareketli 25
  Hareketsiz 45

  Kullanılan boya (diff -3)
  Normal 2
  Baş anomalisi 73
  Boyun anomalisi 16
  Kuyruk anomalisi 9
  Yuvarlak hücre kons. 5

  22 Temmuz 2022 / 18:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 14:29
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar,

  2 ay önce semen testi verdim problem olmadığını söylediler. Eşim hamile kaldı fakat dış gebelik ya da düşük durumu var ve doktor morfoloji testi yapılmamış büyük ihtimalle morfolojin düşük olduğundan böyle bir durum oldu dedi. Öncelikle böyle bir durum var mı merak ettim. Yeni verdiğim testi de paylaşıyorum.

  Toplam Sperm Sayısı (Milyon/Ejekülat):679.9
  Normal Morfolojili Sperm Yüzdesi:% 6
  Canlı Sperm Yüzdesi:% 90
  Hareketli Sperm Yüzdesi:% 90
  İleri Hareketli Sperm Yüzdesi:% 76

  İleri Hareketli: %76
  İleri Hızlı Hareketli: %34
  Yavaş İleri Hareketli: %42
  Yerinde Hareketli: %14

  ORTALAMA ANORMAL ORANI
  Baş Uzunluğu:5.2µm %52
  Baş Genişliği:3.3µm %43
  Baş Çevresi:13.0µm %40
  Baş Alanı:13.0µm² %36
  Kuyruk Uzunluğu:17.0µm %25

  2 Temmuz 2022 / 22:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 14:09
   • ***** Yanıtla

    Merhaba hocam yardımcı olursanız
    sevinirim sperm tahlili sonucum hacim 3.5ml. Görünüm normal vizkozite normal lifeaksiyon süresi 25 dakika. Sperm konsantrasyonu 2.8. Total morilite78. İleri hareketli 7. Yerinde hareketli 71. Hareketsiz 22 dönüş yaparsanız sevinirim ne yapmam gerekir

    20 Ekim 2022 / 19:19
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı çağrı merkezimizden üroloji doktorumuza randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,

     Bahçeci Ailesi

     24 Ekim 2022 / 01:46
 • ***** Yanıtla

  Sperm konsantrasyonu:8
  Total moralite:50
  Ileri hareketlilik :37
  Yerinde hareketlilik:13
  Hareketsiz:50
  Yuvarlak hucre kons.:0.2
  TPMSS:10.36
  Degerlere gore tup bebekmi olur baska caresi varmidir kotumu degerler.

  27 Haziran 2022 / 18:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik değeriniz dalgalanmalar görünüyor. Doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 13:59
 • ***** Yanıtla

  Hocam bakarmisiniz cocugum olmuyor sizce neden olur
  Yerinde Hareketli Sperm 3.7%
  İleri Hareketli Sperm=38.5M
  Toplam Hareketlilik (%)= 42.1%
  Sperm Hareket İndeksi=16.1BIRIM
  ViskozitenormalBIRIM
  Toplam Sperm Sayısı (M)= 201BIRIM
  Hacim= 2ml
  Likefaksiyon=30BIRIM
  Fonksiyonel Sperm
  Konsantrasyonu (M/ml) =42.3M/ml
  Yerinde Hareketli Sperm =3.8%
  Görünüm= milk whiteBIRIM
  Sperm Konsantrasyonu (M/ml)100.5M/ml
  Morfoloji Normal Formlar (%)= 0%
  Hareketsiz Sperm (%)= 57.9%
  İleri Hareketli Sperm =38.3%
  PH=8BIRIM
  Hareketli sperm konsantrasyonu = 42.3 m.ml

  20 Haziran 2022 / 12:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji ve hareketlilik değeriniz düşük görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 13:52
 • ***** Yanıtla

  Your comment is awaiting moderation.
  Merhaba hocam test sonuçlarını paylaşacağım yorumlarsanız çok sevinirim

  Sperm hareket indeksi 108
  
Cinsel perhiz süresi 3 gün
  
Toplam sperm sayısı 516.9 M

  Toplam hareketli sperm sayısı 139 M

  Hareketli sperm kons. 46.0 M/ml

  Toplam ileri hareketli sperm sayısı 102 M
  
Morfoloji :% normal formlar/ kruger 5 %

  Morfolojisi normal sperm sayısı 26.2 M

  Fonksiyonel sperm kons.12.9 M/ml

  Ortalama hız 10.0 mic/se

  Fonksiyonel sperm kons. 4.3 M /ml
  
İleri hareketli sperm kons. 34.0 M/ml
  
Hareketsiz %73

  Yerinde hareketli %7
  
İleri hareketli %20

  Toplam hareketlilik %27
  
Sperm konsantrasyonu 173.2 M/ml

  Ph 7.6
  
Viskozite normal
  
Hacim 3 ml

  Görünüm. Normal

  Likefaksiyon normal
  Hocam yüzdelik olarak az olsada sayı olarak iyi görünüyor ne önerirsiniz?
Teşekkür ederim

  20 Haziran 2022 / 00:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 13:50
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam. Sonucumu yorumlayabilirseniz çok sevinirim.
  Yaş:37 Evliyim
  Cinsel Perhiz Süresi :10 2-7 Gün
  Hacim :6.0 >1.5 mL
  Renk :Krem-Opak
  Ph :>8.0 7.2-7.8
  Viskozite :Normal Normal
  Likefaksiyon Süresi :30 10-30 dk
  Yuvarlak Hücre :1.100.000/mL 15.000.000/mL
  Total Sperm Sayısı :257.400.000 > 39.000.000
  Yuvarlak Hücre Ayırımı (Peroksidaz boyama ile)
  Lökosit Sayısı :300.000/mL %32 A+B >%40
  B.Yerinde Hareketli : %13
  C.Hareketsiz : %15
  MORFOLOJİ(WHO Kritelerine Göre)
  Normal Yapı : %4 > %4
  Anormal Yapı : %96 < %96
  Baş Anamolisi : %48
  Boyun Anamolisi : %32
  Kuyruk Anamolisi : %16
  DİREKT MİKROSKOBİ : Her alanda çok sayıda sperm hücresi, 2-3 yuvarlak hücre ve
  sperm aglütinasyonları görüldü.

  1 Haziran 2022 / 14:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik ve morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan üroloji doktorumuza randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Ağustos 2022 / 13:26
 • ***** Yanıtla

  Sperm Kons.: 89,1 m/ml Toplam hareketli : %12 10,8 m/ml İleri Hareketli : %8 7,3 m/ml Fonksiyonel Sperm: 0,6 m/ml Morfoloji: %3 10,9 m/ml Toplam Sperm Kons: 356,4 M Toplam Hareketli Sperm: 43,2 M Toplam İleri Hareketli Sperm : 29,2 M Fonksiyonel Sperm: 2,4 M Normal Yollarla çocuk sahibi olabilir miyiz

  20 Mayıs 2022 / 15:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik ve morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Haziran 2022 / 11:22
   • ***** Yanıtla

    Merhaba hocam, 2 bucuk yıllık evliyiz, 1 bucuk yıldır korunmuyoruz ancak çocugumuz olmuyor. Bende herhangi bir sorun yok. Eşimin bugünkü sperm değerleri:
    Hacim 2,6
    Çözünme süresi 17 dk
    Ph 7,5
    Yuvarlak hücre 0,1
    Aglütinasyon Yok
    Konsantrasyon (A+B+C) 41
    Motilite (İlk 60 dk içinde)(A% + B%) 63,41
    A-İleri Hareket 23
    B-Yerinde Hareket 3
    C-Hareketsiz 15
    Toplam 41
    A-İleri Hareket % 56,1
    B-Yerinde Hareket %7,3
    C-Hareketsiz %36,59
    Toplam % 100
    Kruger Testi:
    Normal Morfoloji %5
    Baş Anomalisi %28
    Boyun Anomalisi %26
    Akromozom Anomolisi %22
    Kuyruk Anomolisi %18
    Diğer Anomaliler %1
    Toplam %100
    Normal yollardan cocuk sahibi olabilir miyiiz? 1 bucuk yıldır hic gebelik olusmadı. Değerler normal mi hocam? Teşekkürler

    26 Temmuz 2022 / 00:08
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Morfoloji değeri düşük görünüyor. Spor yapmasını, sağlıklı beslenmesini ve üroloji doktoruna başvurmasını öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     6 Eylül 2022 / 14:10
 • ***** Yanıtla

  Merhaba rica etsem degerlere göz atabilir misiniz ?
  Konsantrasyon 46,4ml
  İleri Hareketli Sperm Konsantrasyonu 5,2
  Volüm 2,2
  Viskozite Normal
  Hareketsiz Sperm(IM) 79,0%
  İleri Hareketli Sperm(PR) 11,0 %
  Lökosit %4) 3,0 %
  pH 7,5
  Total Sperm Sayısı 102,1 MİLYON
  Total Motilite(PR+NP) 21,0 %
  Yerinde Hareketli Sperm(NP) 10,0 %
  Renk gri opak

  13 Nisan 2022 / 13:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik ve morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Nisan 2022 / 11:33
   • ***** Yanıtla

    Ej volum cc=5
    Renk=kum
    Viskozite=N
    Ph-yok
    Likefaksiyon=15
    SAYI 1ccde =4.105(dörtyüzbinde)
    Hareketsiz= %50
    1 panduler=yok
    2 ilerleme hızı olan=%50
    Swim-up
    Sayı totalden=nadir 1-2 2•
    2 ilerleme hızı=%sperm görüldü
    kRUGUER MORFOLOJİ
    Normal-1

    22 Nisan 2022 / 15:25
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar hocam eşimin sonuclarini size sormak istiyorum
  PH 8,0 birim
  VİTALİTE 94 Canlı %4 cansız birim
  1. Derece motilite %23 birim
  Volim 3 cc
  Sperm sayısı 13.000.00 cc
  4. Derece 10 birim
  Anormal sperm oranı 98 birim
  Total sperm sayısı 39.000.00 birim
  3. Derece motilite %30 birim
  0 derece netolite %14 birim
  Lökosit sayımı 5.000/cc
  Normal sperm oranı 2 birim

  8 Nisan 2022 / 12:25
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuza muayene randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2022 / 01:47
 • ***** Yanıtla

  İyi günler Hocam,
  Bu yaz Bahçeci’de yaptırmış olduğum test sonuçları şöyledir:
  Ph:8.0
  Sayı:75 milyon
  Top. Sperm sayısı: 150 milyon
  Total : %50
  +4 (A) : %0
  +3 (B) : %30
  +2 (C) :%20
  +1 (D) : %50
  Morfolojide değer yazmıyor
  Tpmss: 45
  NM TPMSS : 0

  Durm hakkında bilgi verebilir misiniz acaba?

  31 Mart 2022 / 11:15
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   Morfoloji değerlerinizi merkezimize sorarak tekrar isteyebilirsiniz. Genel sperm sağlığı için sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuza muayene randevusu alabilirsiniz.
   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2022 / 01:43
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Hocam, kolay gelsin. Yorumlarsaniz seviniriz.
  Toplam sperm:52.39ml
  Ml de sperm sayisi: 21.83ml
  Hızlı ileri:%43
  Yavaş yalpali ileri hareket:%11
  Total motalite hareket:%54
  a.Oval başlı, normal:%85
  b.buyuk küçük başlı %6
  c. Uzun yuvarlak başlı %4
  d.cift başlı kuyruklu %2
  e. Kısa kuyruklu, amorf %3

  28 Mart 2022 / 20:01
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerlerinizde büyük bir sorun görünmüyor. Genel sperm sağlığı için sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuza muayene randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2022 / 01:45
 • ***** Yanıtla

  hocam merhabalar sperm sonuçlarıma bakabilirmisiniz..cinsel perhiz5 gün-likefaksiyon süresi 30-hacim2-kıvam :normal konsantrasyon=4 hareketlik 120 dk- hızlı ileri % a1 yavaş ileri %3 yerinde hareketli :7 duran % 89 morfoloji: normal %4 anormal başlı 94 anormal boyunlu 1 anormal kuyruklu 1

  23 Mart 2022 / 18:11
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı değeriniz normal fakat hareketlilik ve morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuza muayene randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2022 / 22:21
 • ***** Yanıtla

  Merhaba rica etsem sonucu değerlendirir misiniz?

  Görünüm: gri opak
  Miktar: 2.9
  Ph: 7.8
  Viskozite: normal
  Sıvılaşma süresi: 30 dakıka
  Lökosit: 3-4
  Aglutinasyon: +
  Sayı 1ml’de 34.000.000
  Progresif hareketli: 25
  Yavaş hareketli: 15
  Yerinde hareketli: 10
  Hareketsiz: 50
  Normal başlı: 93
  Çift başlı: 0
  Büyük-küçük baş: 4
  Uzun-yuvarlak baş: 3

  13 Mart 2022 / 23:42
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuza muayene randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2022 / 01:40
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba, 2.5 yıllık evliyim bunun 1 seneden fazlası askeri personel olma sebebimden dolayı ayrı geçti. Son 6 aydir kesintisiz evime gidip geliyorum. Bugün itibariyle test verdim sonuçlarım;

  Miktar:4ml.
  Perhiz süresi :3 gün
  Renk:krem
  Viskozite: yapışkan
  Likefaksiyon:30 dk
  Reaksiyon : alkali
  Lökosit:<1 milyon/ml
  Eritrosit: yok
  Total hareket :%51
  İleri hareket:%45
  Sayı :77 milyon/ml
  Total sayı :308 milyon/ejekulat
  Total progresif motil sperm sayısı : 138 milyon/ejekulat
  Normal sperm :%2
  Agluyonasyon: yok
  Trikomonas,candida: yok
  Sonuç : teratospermi

  Google yazdığımda bazı sayfalarda “ teratospermi olan hastalar, doğal yollarla çocuk sahibi olamaz” yazıyor
  Bu doğru mu ?

  12 Mart 2022 / 09:43
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı değeriniz normal morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alarak üroloji doktorumuzdan randevu alabilir, detaylı görüşebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Mart 2022 / 20:44
  • ***** Yanıtla

   Merhaba hocam değerlerime bakarsanız sevinirim yaş 18 solda varikosel var
   Varikosel sperm değerlerine etki etmiş mi şu anlık ameliyat önerir misiniz?

   Görünüm opak
   Ph 8
   Vizkozite normal
   Sıvılaşma süresi >60
   Lökosit <1
   Eritrosit –
   1ml de 50 milyon
   Toplam 125 milyon
   Progresif hareketli 25 milyon
   Yavaş hareketli 20 milyon
   Hareketsiz 40 milyon
   Morfolıji normal 75
   Morfoloji anormal 25

   20 Nisan 2022 / 22:35
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Değerleriniz normal görünüyor. Detaylı bilgi için 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    23 Mayıs 2022 / 10:13
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam eşimin raporunda erkek subfertilite
  TPMSS>5 milyon/ml üstündedir.
  Yazıyor bu ne anlama geliyo acaba ?

  9 Mart 2022 / 16:05
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Detaylı raporu görmemiz gerekecektir. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilir, üroloji doktorumuz ile randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Nisan 2022 / 09:51
 • ***** Yanıtla

  Sperm miktrı 2.8 Renk gri beyaz Sperm görünüm opak Sperm ph 7.7 Sperm görünüm normal Sperm sayısı 15700 000 sperm hızı 3.2 sperm orta 11.5 sperm yavaş 10.8 Sperm hareketsiz 74.5 Hareketli sperm oranı 60.8 Sperm ortm hızı 22.3 hocam sizden ricam test hakkında bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin saygılar

  9 Mart 2022 / 09:17
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik değeri düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alarak üroloji doktorumuzdan randevu alabilir, detaylı görüşebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Mart 2022 / 20:47
 • ***** Yanıtla

  Merhaba labaratuvar sonuçlarım şöyle eşim 1,5 yıldır gebe kalmıyor.

  Görünüm: bulanık
  ph: 8
  hacim: 2ml
  vizkozite: normal
  likefaksiyon süresi: 40dk
  spermatozzoit sayısı: 13milyon
  total sayı: 26milyon
  +1 hareketsiz: %25
  +2 yerinde hareketli: %30
  +3 yavai hareketli: %35
  +4 ileri-hızlı hareketli: %10
  mikroskopi: her sahada canlı cansız sperm görüldü
  lökosit: bol lokosit görüldü
  aflutine sperm: yok

  8 Mart 2022 / 15:40
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Lökosit için günde en az 3 litre su içmenizi öneririz, genel sperm sağlığı için sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz.
   Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alarak üroloji doktorumuzdan randevu alabilir, detaylı görüşebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Mart 2022 / 20:58
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam,
  Eşimin spermiyogram test sonucu;
  HACİM = 3
  Görünüm = Opak
  Viskozite = Normal
  Likefaksiyon süresi 60
  pH = 8
  Sperm Konsantrasyonu = 83
  Aglütinasyon = Negatif
  Hareketsiz = 62
  Mikroskobik İnceleme = Her sahada 18-20 lökosit görüldü
  Biriktirme = 5
  Hızlı Lineer Hareket = 8
  Yavaş Lineer Hareket = 19
  Lokalize Hareket = 11
  Hareketlilik = 38

  Rica etsem değerlendirebilir misiniz?

  3 Mart 2022 / 14:54
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik değeri düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alarak üroloji doktorumuzdan randevu alabilir, detaylı görüşebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Mart 2022 / 20:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam volüm 2,70
  Renk sarımtrak
  Ph 8,5
  Vizkozite+
  Likefaksiyon 20 dakika
  Fruktoz+
  Spermatoza sayısı 16.000.000
  Total Spermatoza sayısı 43.200.000
  a-hızlı ileri hareketli%26
  b-yavaş ileri hareketli%14
  C-yerinde hareketli %5
  d-hareketsiz%55
  Toplam ileri hareket sperm sayısı 17.280.000
  Vitalite
  Yuvarlak hücre sayısı 200.000.000
  Lökasit
  Morfoloji Normal %0 anormal %100
  Baş %86
  Boyun%72
  Kuyruk%37
  Stoplazmik damla %2
  Teratozoospermi1,97

  19 Şubat 2022 / 00:25
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeri düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alarak üroloji doktorumuzdan randevu alabilir, detaylı görüşebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Mart 2022 / 20:39
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Hocam ben 32 yaşındayım eşim 34 yaşında. Benim ilk evliliğimden 2 tane çocuğum var. Eşimin ilk evliliği 2 senelik evliyiz 1 senedir çocuk istiyoruz olmuyor sperm testi yaptırdık rica etsem bir bakabilir misiniz?

  SPERMIYOGRAM

  Viskosite: Normal
  Görünüm : Normal
  Hacim: 2 ml
  Likefaksiyon süresi: 25 dk
  SPERM KONSANTRASYON : 32 milyon/ml
  Total motilite: 68%
  Total ileri hareketli (%A+%B) : 36
  Hızlı hareketli (%A) : – %
  Yavaş hareketli (%B) : 36%
  Yerinde hareketli (%C) : 32%
  Hareketsiz (%D) : 32%
  SPERM MORFOLOJİSİ(%KRUGER) : %
  Kullanılan Boya (Diff-3)
  Normal(%): 1
  Baş Anomalisi (%) : 73
  Boyun Anomalisi (%) : 16
  Kuyruk Anomalisi (%) : 10

  11 Ocak 2022 / 00:56
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı değeriniz normal fakat morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan üroloji doktorumuza muayene için gelebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   23 Ocak 2022 / 21:59
   • ***** Yanıtla

    Merhaba rica etsem bizim sonucumuzu da değerlendirir misiniz
    Likefaksiyon: 20 dk da likefiye oldu
    PH:7.5
    Volum:2.5
    Lökosit<1
    Eritrosit<1
    Immatür germ hücre:<1
    Epitelyal hücreler<1
    Konsantrasyon:120
    Total sayı:300
    Total motilite:%:55
    +4 ileri doğru hızlı hareketli:12
    +3 yavaş doğrusal olmayan hareketli:25
    +2 yerinde hareketli:18
    +1 hareketsiz: 45
    Morfoloji(WHO):%15

    18 Şubat 2022 / 18:35
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Hareketlilik değeri biraz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alarak üroloji doktorumuzdan randevu alabilir, detaylı görüşebilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     13 Mart 2022 / 20:37
 • ***** Yanıtla

  Merhaba işitme engelliyim yardımcı olur musunuz?
  Miktar 6.5 ml
  pH 7,4
  Viskosite Artmış
  1 saatten hareketli %55
  a-ileri hareketli 40
  b-yerinde hareketli 15
  c-hareketsiz 45
  sperm yoğunluğu 47 mil/ml
  gros anomalı ektedir
  yuvarlak hücre 2,6
  lökosit 0,6
  1-normal morfolojili 15
  2-baş anormalisi 80
  1-akrozomal defektler 11
  2-struktel defektler 69
  3-boyun ve araparça 9

  30 Aralık 2021 / 17:11
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Detaylı değerlendirme için üroloji doktorumuza 444 39 49 numaralı telefon üzerinden randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Ocak 2022 / 09:23
 • ***** Yanıtla

  PH:9 sperm sayısı ml:22.400 toplam sperm sayısı:44.800 toplam hareketlilik:%30.5 morfoloji:Normal hareketsiz: %53.4 perhiz süresi 2 gün cevaplarsanız sevinirim hocam

  23 Kasım 2021 / 21:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerlerinizde hafif hareketsizlikte değer kaybı görünüyor. Sigara alkolden uzak durmak, düzenli beslenmek hareketliliği artırabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Aralık 2021 / 13:18
   • ***** Yanıtla

    Hocam yerimde hareketlilik (b) %6 diğer değerlerim normal bi sıkıntı olur mu çocuk yapmak için yetersiz mi

    23 Aralık 2021 / 14:12
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Hareketlilik değeriniz düşük görünüyor. Sigara alkolden uzak durmak, sağlıklı beslenmek fayda sağlayabilir. Üroloji doktorumuza randevu alarak tedavi sürecinizi planlayabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Ocak 2022 / 09:30
     • *****

      Hocam merhaba
      Yıkama sonrası ;
      Hacim(ml): 0,5
      Konsantrasyon(ml):84
      Viskolite:-
      Renk/koku:-
      Hareketlilik(TMC)(ml):40
      A%:0
      B%:95
      C%:1
      D%:4
      Likefaksiyon süresi:-

      Hocam bana da bı yorum yaparsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

      18 Şubat 2022 / 21:52
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Detaylı değerleriniz görünmüyor. Sperm genel sağlığı için sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alarak üroloji doktorumuzdan randevu alabilir, detaylı görüşebilirsiniz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      13 Mart 2022 / 20:38
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar yardımcı olursanız sevinirim.. hızlı ileri:15 volüm:3 yavaş ileri:35 oh:7.8 hareketsiz:50 viskozite: normal sprem sayısı:24 milyon

    1 Şubat 2022 / 14:24
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Hareketlilik düşük görünüyor. Sigara alkolden uzak durmak, bol lifli gıdalarla beslenmek sperm değerlerini düzenleyecektir. Dilerseniz sperm değerleriyle ilgili 444 39 49 numaralı telefonumuzu arayarak daha detaylı bilgi alabilir, doktorlarımızla muayene randevusu alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,

     Bahçeci Ailesi

     13 Şubat 2022 / 21:51
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar hocam esimin sperm tahlilini inceleyebilirmisiniz

  Sperm konsantrasyon 61 milyon

  Toplam sperm 61 milyon

  İleri hareketli 14

  Hareketli 83

  Hareketsiz 17

  9 Ekim 2021 / 20:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeri görünmüyor. Ayrıca tek başına sperm testi gebe kalmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Ekim 2021 / 16:59
   • ***** Yanıtla

    Sperm konsantrasyonu 6.9 ml
    Toplam hareket %29
    Ileri hareket %13
    Yerinde hareket %16
    Hareketsiz %71

    25 Ekim 2021 / 23:44
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Hareketlilik az eğer kullanıyorsanız sigara-alkolden uzak durmanızı ve sağlıklı beslenmenizi öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     2 Kasım 2021 / 11:23
    • ***** Yanıtla

     Hocam eşimin sonuçları
     Hacim 4 cc
     Görünüm normal
     Vizkozite normal
     Sperm konsantrasyonu 5mil
     Progresif motilite 57
     Nonprogresif motilite 8
     Immotilite 35

     7 Aralık 2021 / 22:24
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Sperm hareketlilik morfoloji gibi değerlerin detaylı değerlendirmesi için üroloji uzmanı ile görüşmenizi öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      16 Aralık 2021 / 13:36
    • ***** Yanıtla

     Merhabalar hocam test sonucu

     Görünüm Ve Likefikasyon :Normal
     Hacim: 1
     PH: 8
     WBC konst. : <1
     Sperm konsantrasyonu : 25.6
     Hareketli sperm/vol: 65
     Renk : Krem

     15 Aralık 2021 / 18:42
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Sperm değerlerinizde hareketlilik normal görünüyor.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      3 Ocak 2022 / 10:24
   • ***** Yanıtla

    Hocam merhaba. Perhiz süresi 4 gün. Sayı 59 mil/ML
    Motilite oranı 84
    Hareketsiz 16
    Yerinde hareketli 22
    Yavaş doğrusal olmayan hareketli 33
    Hızlı ileri hareketli 29.
    Rica etsem yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

    6 Ocak 2022 / 16:04
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Hareketlilik değeriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuza muayene olabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     12 Ocak 2022 / 09:49
  • ***** Yanıtla

   Hocam,sizlerin verdiği ilaçlarla sperm sayısında ve morfoloji de düşme oldu 3 aylık kullanım sonrası.Zaten çok etki olmayacağını söylemiştiniz. Alkol sıfırdı, sigara sıfırdı, kilo orantılı ve sağlıklı beslenme düzeyinde gıdalar tüketiyoruz. Tüp tedavisi önermistiniz randevusuz gelebilirsiniz demiştiniz ama sizinle iletişime gecemiyoruz ileri tarihe atıyorlar artık çok geç kalmak istemiyoruz tedavimize lutfen yardımcı olur musunuz…

   30 Kasım 2021 / 01:01
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    [email protected] adresine numaranızı göndermenizi rica ediyoruz. Randevu için sizlere yardımcı olacağız.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    30 Kasım 2021 / 09:37
 • ***** Yanıtla

  Merhaba uzun süredir bebeğimiz olmadı eşimin sperm sonucu
  Hacim 2 ml
  Toplam sperm sayısı 35.2 M
  Sperm konsantrasyonu:17.5ml toplam hareket:26%
  PR+NP:38 %
  İleri hareket:12%
  Yerinde hareket:14%
  Hareketsiz :74%
  Morfoloji Normlar:3 Kruger
  Bu değle daha sonra aşılama oldum ama tutmadı o zaman verilen demen örneği sonucu
  Yıkama öncesi
  Hacim:2ml
  Konsantrasyon( milyon):60
  Hareketlilik( milyon):84
  A%:0
  B%:70
  C%:10
  D%:20
  Likefaksiyın süresi:20 dk
  Yıkama sonrası:
  Hacim:0.5
  A:0
  B:89
  C:4
  D:7 bu değerlere göre gebelik oluşurmu

  25 Eylül 2021 / 11:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm hareketliliği ve morfolojisi ile ilgili üroloji doktorunuza başvurmanız uygun olacaktır. Sigara ve alkolden uzak durmanızı öneririz. Fakat yalnızca spermiogram çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ve üroloji uzmanımızla görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Eylül 2021 / 12:12
  • ***** Yanıtla

   Merhaba fulya kliniginizin hastasıyız.Suan tedavideyiz.

   Perhiz.4 gün
   Bölüm.1.5
   Sayı.12 milyon
   Total sayı 18 milyon
   Total % 30
   +4 (a) % 0
   +3 (b) %20
   +2 (c) %10
   +1 (d) %70
   Morfoloji 1

   Bubtesti yorumlayabilir misiniz hocam?

   11 Kasım 2021 / 01:38
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Doktorunuz test detayları ile ilgili dönüş sağlayacaktır. Hasta danışmanınıza ve baş hemşiremize ulaşabilirseniz, doktorumuza sizi yönlendirecektir.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    15 Kasım 2021 / 09:57
 • ***** Yanıtla

  Merhaba spermiogram testi yaptım değerlerim çoğu sıfır gözüküyor +1 hareketsiz % 100 yazıyor burdan yüz tane hareketsiz sperm var mı anlamam gerekiyor cevap verirseniz çok memnun olurum

  13 Eylül 2021 / 14:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Spermiogram testinizde yazan tüm değerleri net bir şekilde yazarsanız size daha kolay yardımcı olabiliriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Eylül 2021 / 14:34
   • ***** Yanıtla

    Viskozite normal

    Likefaksiyon completely liquefaction

    Ph 7.4
    Sperm miktarı 80.35
    Aktif sperm miktarı 21.04
    İleri hareketlilik 11.9
    İleri yavaş hareket 4.8
    Yerinde hareketli 9.5
    Hareketsizlik 73.8
    A+B 16.7

    Selamün aleyküm hocam iyi çalışmalar sperm değerlerim bunlar tüp bebek tedavisi için yeterli midir acaba

    30 Aralık 2021 / 12:19
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Hareketlilik değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 üroloji doktorumuzdan muayene randevu alabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Ocak 2022 / 10:02
  • ***** Yanıtla

   ⁰SLM hocam ben spermtesti yapmistim yeni 1ml 8milyon toplam 24milyon prgresif hareketi:0cikti yavaş hareketi 0 cikti yerinde hareketi 15 cikti ve hareketsiz olarak 85 cikti benim çocugum olmazmi yardimci olurmusunuz

   15 Kasım 2021 / 19:27
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Hareketlilik değeriniz düşük görünüyor. Sigara alkolden uzak durmak, düzenli spor yapmak faydalı olacaktır. Üroloji uzmanına muayene olmanızı öneririz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    29 Kasım 2021 / 11:07
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bahçeci ailesi .spermiogram testime baka bilirmisiniz.
  Volum.(1.5)
  Likefaksiyon.suresi.(30.dk
  Sperm sayisi (12.mlyn)
  Motilite(%41)
  Progresyon.total(%41)
  Progresyon(+3)%41
  Toplam ileri hareketli sperm sayisi(7.5)
  Morfoloji%(5)
  Yuvarlak hucre sayisi(3.5)
  Bu degerlerim aşilama icin uygunmudur

  21 Ağustos 2021 / 11:57
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor, bol lifli gıdalarla beslenmek, sigara alkolden uzak durmak değerlerinize fayda sağlayacaktır. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan ücretsiz ön görüşme randevusu alabilir, durumunuzu detaylı inceleyebiliriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Ağustos 2021 / 04:13
 • ***** Yanıtla

  Hocam yorumlarsanız sevinirim
  Perhiz süresi:5 gün
  Likefaksiyon süresi: 20 dk
  Vizkosite: normal
  Görünüm: normal
  Ph:6.7
  Semen hacmi:5ml
  Sperm konsantrasyonu :19
  Toplam sperm sayısı: 95
  Yuvarlak hücre konsantrasyonu: <1
  Aglütinasyon: yok
  Tpmss:50
  Toplam hareketlilik:%58
  İleri hareketli%53
  Yerinde hareketli%%5
  Hareketsiz%42
  Normal formlar (Kruger)%5

  17 Ağustos 2021 / 19:08
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değeriniz normal görünüyor yalnızca kruger değeriniz düşük, bol lifli gıdalar, alkol sigaradan uzak durmak, spor yapmak değerinizi düzeltecektir.

   Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan ücretsiz ön görüşme randevusu alabilir, doktorlarımızla durumunuzu detaylı değerlendirebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Ağustos 2021 / 03:57
   • ***** Yanıtla

    Merhaba hocam yorumlayabilir misiniz?
    Renk: gri opak
    Perhiz: 4 gün
    Miktar:2,5 ml
    Viskozite: normal
    Lokosit:0 milyon
    Ortalama hız:43,7um-s
    Toplam sperm:23.9M
    Sperm konsantrasyonu:1.0M
    Hareketsiz:0
    Hareketli sperm:1M
    İleri hareketli sperm:23.9M
    Morfoloji normal form: %2.5
    Fonksiyonel sperm konsantrasyonu:1.0M
    İleri hareketlilik:%100
    İleri hareketli sperm konsantrasyonu1.0M
    İleri hareketli(PR)%100
    İleri hareketli sperm konsantrasyonu:1.0M
    Hareketli sperm:23.9M
    Toplam hareketlilik:%100
    Yerinde hareketli:%0

    15 Aralık 2021 / 12:17
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Sperm değerleriniz normal görünüyor. Sayı ile ilgili detaylı değerlendirme için üroloji doktorumuzla görüşmenizi öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     3 Ocak 2022 / 09:48
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar 3 seneye girdik çocuk sahibi olmak istiyoruz . Çocuk için özele gittik bende bir sorun çıkmadı eşimde varikosel tanısı koyuldu amaliyat oldu amaliyattan once sprmleri cok düşüktü 3 milyon sprm vardi %5 harekli idi %85 hareketszdi amaliyat oldu keçi boynuzu pekmezi yedi amaliyattan sonra sprm degerleri 60 milyon oldu hareketllk % 40 oldu çocuk sahibi olmak istiyoruz amaliyat olalı 6. Aya girdik bu sperm ile çocuk sahibi olabilir miyiz acaba?

  18 Temmuz 2021 / 15:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerleriniz hareketli oranı biraz düşük ama çok olumsuz görünmüyor. Fakat çocuk sahibi olmak için yalnızca sperm değerlerinin normal olması yeterli değildir. Yumurta kalitesi, sperm genetiği, immünolojik etmenler, rahim için yapısı da önemlidir. Tüm değerlerinizin detaylı olarak değerlendirilmesi için buraya tıklayarak ücretsiz muayene randevusu alarak merkezimize gelebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Ağustos 2021 / 16:29
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar eşimin sprem testi sonuçları şu şekilde
    Cinsel perhiz süresi 4 gün
    Miktar 6.6ml
    PH 8
    Renk Opak
    Viskozite normal
    Likefaksiyon süresi 30dk
    Spermatozoon sayısı(x10^6/ml) : 32
    Spermatozoon sayısı(x10^6/ejakulat) : 211.2
    Peroksidaz(+) lökosit(x10^6ml) : <1
    Aglutinasyon : Negatif
    İleri doğru hareket 20
    Total motilite %68
    Progresif hareketli sperm sayısı(x10^6) :42,24
    Vitamine canlı spermatozoa % : 86
    Sperm morfolojisi (1000xbüyütme sahasında)
    Normal formlar,%) : 9
    Baş anormalisi % : 26
    İğne baş% :9
    Kuyruk defekti :26
    Boyun ve baş orta parça defekti :19
    Yuvarlak baş : 10
    Sitoplazmik damlacık 1
    Hee 400x büyütme alanında 2-3 spermatozoid görüldü.
    Sonuçları bu şekilde geldi yorumlayabilirseniz çok sevinirim.
    Çok teşekkürler şimdiden İyi Çalışmalar

    26 Şubat 2022 / 15:13
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Değerlerde büyük bir problem görünmüyor. Genel sperm sağlığı için sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alarak üroloji doktorumuzdan randevu alabilir, detaylı görüşebilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     13 Mart 2022 / 20:41
 • ***** Yanıtla

  Sonuc
  Birim Miktar 4 mL
  Görünüm KREM
  Reaksiyon 8
  Sıvılaşma 30 dk
  Viskozite NORMAL
  1 cc de spermatozoit sayısı 60 MİLYON Tüm ejakulatta sperm.sayısı 260 MİLYON
  1 Saat hareket 65 %
  2 Saat hareket 55 %
  Normal yapılı 64 %
  Baş Anomalisi 23 %
  Kuyruk Anomalisi 13 %
  Mikroskobik inceleme HER SAHADA ; BOL LÖKOSİT, 10-12 GERM HÜCRESİ GÖRÜLDÜ.

  Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler hocam.Ayrica testen sonra üroloji doktoru ile görüştüm.Cocugun olur ilaç yazdı bunu kullan dedi ve ilacı bitirdim.Bu aşamadan sonra tekrar test yaptirmam gerekir mi nasıl bir yol izlemeliyim.

  9 Temmuz 2021 / 02:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Üroloji doktorunuzda ilettiği gibi sperm açısından çocuğunuzun olmaması için büyük bir sorun görünmüyor fakat tek başına sperm testi yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Temmuz 2021 / 09:31
   • ***** Yanıtla

    Merhaba eşim e sperm testi yapılması istendi.doktorumuz tarafından fakat eşim çok stres yaptı ve az örnek verdi sonuçlar da ona göre çıktı miktar 1cc hareketler %5 hızlı %55 az hareketli %10 normal hareketli % 30 hareketsiz çıktı ve spermatazoid sayısı 30.000.000 ml sonuçlar bu şekilde ve tekrar örnek verilmesi öneriliyor diye de not.düşülmüs ne yapılması gerekir

    12 Ekim 2021 / 17:56
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Tekrar örnek verilmesi daha sağlıklı olacaktır.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     22 Ekim 2021 / 13:30
 • ***** Yanıtla

  Hocam Merhaba Nasılsınız. Eşimin test sonucu aşağıdadır. Yaklaşık 1 yıldır gebelik oluşmadı. Eşim de bende hekime göründük. Bu sonuçlarla bir süre daha denemeli miyiz? Sperm sayısı alt sınıra biraz yakın olduğundan aşılma yada tüp bebek mi düşünelim. Bu sonuçlara göre yardımlarınızı bekliyorum.

  Volüm: 2 ml
  Ml’de Sperm Sayısı: 17 Milyon
  Toplam Sperm Sayısı:34 Milyon
  Hareketsiz: % 36
  Yerinde Hareketli: % 5
  İleri Hareketli: % 59
  Motilite: % 64
  Toplam İleri Hareketli Sperm Sayısı: 20 Milyon
  Anormal Morfoloji: 96
  Normal Morfoloji: 4

  23 Haziran 2021 / 09:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinizin sayı değeri yeterli fakat morfoloji değeri düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmasını ve bol lifli organik gıdalarla beslenmesini öneririz. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Haziran 2021 / 11:05
 • ***** Yanıtla

  Hacam sprem sayısı… toplam hareketlilik / 56
  İleri hareketli 43
  Hareketsizlik 44 ;
  Sperm hareket indeksi
  Çocuğüm olmuyo ne yapmali

  21 Haziran 2021 / 12:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik değeriniz sınırda görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Haziran 2021 / 10:43
 • ***** Yanıtla

  Hocam kolay glsin
  Toplam sperm sayisi 202 m
  Toplam hareketli sperm %38
  Toplam ileri hareket sperm %18
  Morfoloji 6.1 m
  Sperm konsantrasyon 101 m.ml
  Hacım 2.00 ml
  Ph ölçümü 9.0

  17 Haziran 2021 / 17:49
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Sigara alkolden uzak durmak bol lifli gıdalarla beslenmek morfoloji için iyi olabilir. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla görüşebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Haziran 2021 / 09:10
   • ***** Yanıtla

    Merhaba hocam ben dört senedir evliyim fakat hiç hamilelik yaşamadım eşimin sprem sayısı 4 ml benim de tirod yüksek ilaç kullan dedi kullanıyrm düzenli olarak

    13 Ekim 2021 / 09:21
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Gebe kalmada birçok sebep etkendir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     20 Ekim 2021 / 17:05
     • *****

      Volum 2 ml sperm sayısı 1,12 ileri hızlı hareketlilik 14,3 Hareketsizlik 85,7 eşimin sperm örneği birde sperm testi verilirken kaba hepsini mi boşaltmak gerekli

      27 Kasım 2021 / 01:47
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Hareketlilik düşük görünüyor. Sigara – alkolden uzak durmak, düzenli spor yapmak morfoloji sayısı için faydalı olacaktır. Sperm miktarı yetersiz geldiği durumlarda androloji laboratuvarı size bilgi vermektedir. Sperm değerlendirme için yeterli miktar alınmıştır. Detaylı bilgi için dilerseniz 444 39 49 numaralı hattımızdan üroloji uzmanımıza randevu alabilirsiniz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      2 Aralık 2021 / 11:24
   • ***** Yanıtla

    Miktar 2cc
    Sıvılaşma sureci 40 dk
    Ph 8
    Sperm sayisi 83 milyon
    Likefaksiyon normal
    Morfoloji negatif
    Hareketli 67
    Hareketsiz 33
    Ileri hareketli %39
    Yavas hareketli %17
    Yerinde hareketli %11
    Mikroskobise her sahada 3-4 lökösit hucrwsi görüldü.
    Degerler normal mi bir bakabilirmisiniz

    15 Ocak 2022 / 12:43
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Morfoloji değeriniz negatif görünüyor. Sigara alkolden uzak durmak faydalı olacaktır. Detaylı bilgi için dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuzla iletişime geçebilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     31 Ocak 2022 / 02:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Tunahan bey ilk ay sperm sayım 4.3 milyon ikinci ay ilaç tedavisiyle 5.2 ücüncü ay 2 milyon civarı cıktı.Bu kadar azalabilir mi yanlışlık olabilir mi çocuk sqhibi olmak istiyoruz yardımcı olurmusunuz

  16 Haziran 2021 / 17:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ateşli hastalıklarda, ani darbelerde azalma olabilir. Bakılan laboratuvar farklı ise olabilir. Doktorunuzla görüşüp planlama yapabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Haziran 2021 / 10:17
 • ***** Yanıtla

  2021 Şubat ayında yaptırmış olduğumuz Semen analiz değerleri aşağıdaki gibi.

  3.seviye varikosel tespit edildi. Değerlerimiz tüp bebeğe uygun olduğunu söylediler.

  Proxed plus vb takviyelerle değerlerimiz varikosele rağmen yükselir mi ? Normal yolla gebelik olur mu ?

  Görünüm: Beyazımsı

  PH: 7,4

  Vizkozite. Normal

  Yuvarlak Hücre: 0,1

  Volüm: 3,2 ml

  Konsantrasyon : 3,4 milyon

  Toplam sayı: 10.88 milyon

  Motilite : %35

  Progresyon:

  ileri hızlı(+a) : 0 (sıfır)

  İLeri hareketli (+b) : 20

  Yerinde hareketli : 15

  immotil : 65

  5 Mayıs 2021 / 16:16
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik ve morfoloji değerleriniz düşük görünüyor bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi, sigara alkolden uzak durmanızı öneririz. Fakat yalnızca sperm çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Mayıs 2021 / 10:40
 • ***** Yanıtla

  Merhaba eşimin spermiyogrfi test sonucu
  ABSTİNES süresi. 3
  MİKTAR 2,2 ml
  RENK KREM
  GÖRÜNÜM OPELESAN
  LİKEFAKSİYON SÜRESİ 50 dk
  PH 8,8
  NON SPERM HÜCRE milyon/ml
  SPERM SAYISI 125 milyon/ml
  TOPLAM SPERM SAYISI 275 milyon
  AGLUTASYON yok
  HIZLI İLERİ HAREKETLİ 20 %
  YAVAŞ İLERİ HAREKETLİ 20 %
  YERİNDE HAREKETLİ 30 %
  HAREKETSİZ 25 %

  23 Nisan 2021 / 17:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca sperm çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Mayıs 2021 / 10:38
 • ***** Yanıtla

  ÜREMEYE YARDIMCI TEDAVİ MERKEZİ ANDROLOJİ ÜNİTESİ SPERM DEĞERLENDİRME FORMU EJAKÜLAT MUAYENESİ: : NORMAL DEĞERLER (WHO 2010) VOLÜM : 6.0 ML > 1.5 ml LİKEFAKSİYON : 15 DAKİKA 15 – 60 dk VİSKOZİTE : NORMAL NORMAL AGGLÜTİNASYON : YOK YOK ABSTİNEN SÜRESİ : 21 GÜN 3-7 GÜN TMSS : 5.000.000 > 5 X 106 SPERM SAYISI : 22.000.000/ ML > 15 X 106 / ml İleri Hareketli (A+B) : %4 A+B ? % 32 Yerinde Hareketli (C) : %4 A+B+C ? % 40 Hareketsiz (D) : %92 YUVARLAK HÜCRE : >1.000.000/ML <1 X 106 /ml DİKKAT ÇEKEN DURUMLAR : Hastaya kemoterapi öncesi sperm freezing planlandı.3 vial donduruldu. DÜŞÜNCELER : Hastadan aynı gün 2 defa örnek alındı.
  Yaşım 29 hocam değerlerim normal mi?

  21 Nisan 2021 / 12:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Motilite değerleri raporda gösterilmemiş fakat mevcut değerler dondurulma için yeterli. Geçmiş olsun.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Mayıs 2021 / 10:01
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar Hocam eşimin sperm testi sonuçlarım aşağıdaki gibidir. Morfolojiye Üniversite Hastanesinde bakmıyormuş. O yüzden ona bakamadılar. Bir süredir gebelik düşünüyoruz ama gerçekleşmedi. Bu sonuçlara göre yorumlarınızı bekliyorum.

  Volüm: 3 ml
  Ml’de Sperm Sayısı: 18 Milyon
  Toplam Sperm Sayısı:54 Milyon
  Hareketsiz: % 39
  Yerinde Hareketli: % 4
  İleri Hareketli: % 57
  Motilite: % 61
  Toplam İleri Hareketli Sperm Sayısı: 31 Milyon

  21 Nisan 2021 / 10:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat sadece sperm testi sonuçları çocuk sahibi olmanızda bir sorun olup olmadığını belirmemiz için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi bozukluklar da hamilelik oranlarını etkilemektedir. Dilerseniz buraya tıklayarak kan sonuçlarınızla ilgili detaylı bilgi alabilir, doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme sağlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Nisan 2021 / 14:09
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar Hocam sperm testi sonuçlarım aşağıdaki gibidir. 1 seneye yakındır çocuğumuz olmadı eşim de doktora göründü herhangi bir sıkıntıya rastlanmadı. Benim sonuçlarımda bu şekilde . Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. (Üniversite hastanesinde yapıldı orada morfolojiye bakmıyorlar)

  Ml’de Sperm Sayısı: 18 Milyon
  Toplam Sperm Sayısı: 54 Milyon
  Hareketsiz: % 39
  Yerinde Hareketli: % 4
  İleri Hareketli: % 57
  Toplam İleri Hareketli Sperm: 31 Milyon
  Motalite: % 61

  12 Nisan 2021 / 13:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat sadece sperm testi sonuçları çocuk sahibi olmanızda bir sorun olup olmadığını belirmemiz için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi bozukluklar da hamilelik oranlarını etkilemektedir. Dilerseniz buraya tıklayarak kan sonuçlarınızla ilgili detaylı bilgi alabilir, doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme sağlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Nisan 2021 / 11:12
 • ***** Yanıtla

  merhaba,
  sperm motility ındex 06
  Miktar 2.5
  toplam hareketlilik:10.71
  ileri hareketlilik:5.95
  yerinde hareketlilik:4.76
  hareketsizlik:89,29
  hareketli sperm kons:1.6
  ileri hareketli sperm kons.:0,9
  toplam ileri har.sperm:2.25
  morfoloji normal sperm:0,8
  Normal Morfoloji form 52.5
  PH 7.2
  Konsantrasyon 15.2
  Toplam sperm sayısı 38
  Hareketsiz sperm kons. 13.5
  Toplam hareketsiz sperm sayısı 33.75

  Hocam değerlermi yorumlar mısınız ?

  7 Nisan 2021 / 21:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik değerleri düşük görünüyor fakat çocuk sahibi olmada sperm-yumurta kalitesi, rahim içi etmenler de gebe kalmada büyük etkendir. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorlarımızla ücretsiz görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Nisan 2021 / 09:55
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar Hocam sperm testi sonuçlarım aşağıdaki gibidir. Üroloji doktoruna gittim. Test verdim muayene ve ultrason yapıldı varikosel olmadığı tespit edildi. Ancak sayı, canlılık, hareket ve morfoloji değerlerinde sıkıntı görüyorum. Doktorum normal şekilde çocuk sahibi olabilirsin müdahale edecek bir şey yok dedi sayıların düşük olduğunu belirterek. Ancak 1 senedir çocuk sahibi olamadım. Bu sayıları arttırmanın yolları yok mu Hocam? Sizce çocuk sahibi olabilir miyim? Bir problem yok mu gerçekten ? Detaylı yardımlarınızı bekliyorum.

  Morfoloji: 4
  Anormal Morfoloji: 96
  Ml’de Sperm Sayısı: 15 Milyon
  Hareketsiz: % 65
  Yerinde Hareketli: % 5
  Yavaş İleri Hareketli: % 20
  Hızlı İleri Hareketli: % 10
  Motalite: % 35

  5 Mart 2021 / 10:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sigara alkolden uzak durmak, organik beslenmek faydalı olacaktır. Fakat sadece sperm testi sonuçları ile de çocuk sahibi olmanızda bir sorun olup olmadığını belirmemiz için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi bozukluklar da hamilelik oranlarını etkilemektedir. Dilerseniz buraya tıklayarak kan sonuçlarınızla ilgili detaylı bilgi alabilir, doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme sağlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mart 2021 / 15:49
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar . Sperm testi sonucum şu şekilde

    Volüm : 4ml
    Görünüm : homojen , gri-opak
    Viskozite : <2
    Likefaksiyon süresi : 20 dk
    PH : 7.6

    Sayı : 6 mil/ml
    24 mil/ejek.

    Total motlite : %46
    Hızlı ileri % : 3
    Yavaş İleri % : 24
    Yerinde hrk % : 19
    Hareketsiz. % : 54

    Yuvarlak hücre (mil/ml) : < 1
    Lökosit (mil/ml) (leucoscreen) : < 1
    Bakteri : –
    Aglutinasyon : –

    Normal : 0
    Baş : %49
    Boyun : %24
    Kuyruk : %17

    Kruger kriterine göre yapılan test

    22 Ekim 2021 / 16:47
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Morfoloji ve hareketlilik değerleri düşük görünüyor. Fakat yalnızca sperm testi sonucu kesin bir değerlendirme için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi bozukluklar da gebe kalmayı etkilemektedir. Dilerseniz buraya tıklayarak kan sonuçlarınızla ilgili detaylı bilgi alabilir, doktorumuzdan randevu alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     25 Ekim 2021 / 11:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam size birşey danışmak istiyorum .Meni miktarım 2ML ;60dk hareketli %25 ;60dk az hareketli %10 ;60 dk ölü %65 sperm sayım 120 milyon 1 yıldır çocuk istiyoruz ama olmuyor her şey normal mi doktor tekrar test istedi bişey de demedi bizde anlamadık bizi aydınlatırmısınız

  26 Şubat 2021 / 15:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca sperm çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Mart 2021 / 09:37
   • ***** Yanıtla

    Merhaba, spermiogram testi yaptırdım. Aşağıdaki sonuçlar nasıl görünüyor? Çocuk sahibi olabilir miyiz ? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

    ———————————-

    Perhiz Süresi :3
    Görünüş :BEYAZIMTIRAK
    Koku :NORMAL
    Viskozite :NORMAL
    Aglütinasyon Notu:GRADE2 Lifeksiyon :Normal
    pH :8
    Volum% :0
    Lökosit% :1
    Eritrosit% :0
    İmmatur Germ Hücre% :0
    Epitelyal Hücreler% :0
    1 ml’de :31000000
    Tüm Ejekülatta :68000000
    Total Sayı% :0
    Total Motilite% :77
    Ileri Hızlı+yavaş Hareketli% :74
    Yerinde Hareketli% :3 Hareketsiz% :23
    Hareketli% :0
    Hareketsiz% :0

    23 Aralık 2021 / 18:39
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Sperm değerlerinizde çok büyük bir problem görünmüyor. Detaylı muayene ve bilgi için 444 39 49 ile görüşebilir üroloji doktorumuzdan randevu alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Ocak 2022 / 09:38
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar sprem sayısı 10milyon verkısol var çocuk sahibi olmaya engelmı nasıl artırılır

  17 Şubat 2021 / 21:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İleri derecede varikosel çocuk sahibi olmaya engel olabiliyor. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum ve üroloji uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Şubat 2021 / 10:12
 • ***** Yanıtla

  Likefaksiyon süresi : 20 dakika
  Ph : 7.2
  Viskosite : normal
  Aglütinasyon : ileri derece baş ve kuyruk aglütinasyonu
  Volüm : 1.5 ml
  Lökosit: bol
  Sayı : 70 /ml
  Hareket : %40
  +4 : %10
  +3 : %10
  +2 : %20
  Morfoloji : %5

  Bu durumlar nasıl peki hocam, bir önceki sperm testiyle dağlar kadar fark var, 12.8 milyondan 70 milyona çıktı, ileri hareketlilik nasıl arttırılır? Keçiboynuzu kürü kullanıyorum ve letra men ilaç kullanıyorum, yeterli midir?

  13 Şubat 2021 / 19:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Testlerinizin detaylı ve doğru olarak değerlendirilmesi için üroloji doktorumuzla görüşmeniz daha doğru olacaktır. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Şubat 2021 / 10:45
 • ***** Yanıtla

  Merhaba eşimin test sonuçları şu şekilde,cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  Likefaksiyon >60
  Konsantrasyon. 65 milyon
  Toplam sperm sayısı. 150 milyon
  Motilite %70
  Hareketlilik (+4) 0
  Hareketlilik (+3) 25
  Total progresif sperm 15 milyon
  Morfoloji %4 (kruger)
  Bu değerlerle doğal yoldan gebelik elde edebilir miyiz? Tekrardan teşekkürler

  8 Şubat 2021 / 01:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmak düzenli spor yapmak değerlerinizin düzelmesine yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra yalnızca sperm değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 14:21
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba sonucumu yorumlar misiniz size zahmet varikoselden dolayi benden sperm testi istenmisti Kruger morfoloji Normal morfoloji %10 referans: %14 fertil %5-14 subfertil/fertil %1-4 subfertil Anormal morfoloji %90 Baş morfoloji %60 Boyun morfoloji %17 Kuyruk morfoloji %13 İleri hareketli %37 referans:%40 Yerinde hareketli %14 Hareketsiz %49

  29 Ocak 2021 / 12:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Sigara alkolden uzak durmak, organik beslenmek faydalı olacaktır. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Şubat 2021 / 08:45
 • ***** Yanıtla

  Sperm Sayısı: 12,6 Milyon
  Motalite: % 35
  Hızlı İleri Hareketli: % 8
  Yavaş İleri Hareketli: % 12
  Yerinde Hareketli: % 15
  Hareketsiz: % 65
  Anormal Morfoloji: 98
  Normal Morfoloji: 2
  Lökosit: 4-5

  Merhabalar Test Sonuçlarım Bu Şekildedir. Buna Ek Olarak Doktorum Zeucit İle Destek Verdi. Ayrıca Lökositten Dolayı Antibiyotik Tedavi Verdi. Şu An Kullanıyorum. Sizin De Yorum Ve Önerilerinizi Bekliyorum. Ne Yapmak Gerek Sonuçlar Umut Vaad Ediyormu?

  25 Ocak 2021 / 10:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik ve morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmak gerekiyor fakat yalnızca sperm değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ocak 2021 / 14:35
 • ***** Yanıtla

  Cinsel Perhiz Süresi. 5 gün
  Hacim:3.9ml
  pH:8.0
  Likefikasyon: Normal
  Görünüm: Normal

  Sperm Konsantrasyonu: 66.1 M/ml
  Toplam Hareketlilik: 48 %
  İleri Hareketlilik(PR): 37 %
  Yerinde Hareketlilik (NP): 11 &
  Hareketsizlik(M): 52 %
  Morfoloji: % Normal form-Kruger 8 %
  Hareketli Sperm Kons.: 314 M/ml
  İleri Hareketli Sperm: 24,7 M/ml
  Fonksiyonel Sperm: 4,7 M/ml
  Ortalama Hız: 11 mic/sec
  Sperm Hareket İndeksi: 119
  Toplam Sperm Kons: 257.8 M
  Toplam Har. Sperm: 122,5 M
  Fonksiyonel Sperm: 18,3
  Morfolojisi Normal: 20,7 M

  19 Ocak 2021 / 09:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bloglarımıza yazdığınız yorum ve sorular öncelikli olarak kontrolümüzden geçmektedir. Yazdığınız yorumu direkt olarak görememenizin sebebi ön onay işleminde olmasıdır. Sperm hareketlilik ve morfoloji değerlerinizde yavaşlık görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmak, düzenli spor yapmak ve sağlıklı beslenmek değerlerinizin yükselmesine yardımcı olabilir. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Ocak 2021 / 13:00
 • ***** Yanıtla

  Miktar 3,9
  Sayı 23
  Hareket +4 %10
  +3 %61
  Toplam hareketlilik %70
  Eşinin sonucları bu şekilde sizce ıyi mi normal değerlerde mi

  16 Ocak 2021 / 14:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değerleri tam olarak belirtilmemiş. Hareket değerleri farklı grupta değerlendirilmemiş. Tekrar detaylı gönderebilirsiniz fakat yalnızca spermiyogram değerleri de çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ocak 2021 / 12:30
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim eşimin sonuçları şu şekilde
  Ph:7,5
  Volum:2
  Konsantrasyon:5
  Totol Sayı:10
  Totol Motilite:25
  İleri doğru hızlı hareketli:0
  Yavaş doğrusal olmayan hareketli:10
  Yerinde hareketli:15
  Hareketsiz:75
  Çok ciddi bir sorun var mı? Teşekkür ediyorum

  14 Ocak 2021 / 21:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik ve morfoloji oranı az görünüyor. Bunun yanı sıra yalnızca spermiyogram değerleri de çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ocak 2021 / 10:45
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam ürolojibirimi ile görüşüp randevu aldim 4 gun sonra sperm testi yaptirdim . Sonuc
  Sperm miktarı 2.5
  Lifefaksiyon süresi 28 dakika
  Sperm sayısı 120.000000
  Ileri hızlı hareketlilik yok
  Ileri yavaş hareketlilik 37
  Yerinde hareketlilik 25
  Hareketsiz 38

  Doktor bey ymurtaliklarima baktı .
  Sağ testis 27×20 mm sol testis 28×22 mm dedi ve varikosel tesisi koydu ameliyat dedi . Ben ameliyat olmak istemiyorum bana ne önerebilirsiniz. Bu sonuçlarla cocuk olur mu yani esim gebe kalır mi . Tesekkur ederim.

  3 Ocak 2021 / 16:40
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı ve hareketlilik değerinizde büyük bir sıkıntı görünmüyor. Morfoloji değeriniz görünmüyor, Varikoselle ilgili doktorunuzun tedavi planına uymalısınız. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2021 / 18:06
 • ***** Yanıtla

  Miktar:2,3 cc
  Sıvılaşma süresi:40 dk
  PH:8,0
  Sperm sayısı:51 milyon
  Hareketli:51
  Hareketsiz:49
  İleri hareket:3
  Yavaş hareketli:31
  Yerinde hareketli:17
  Hocam bu sonuçlarla çoçuğum olurmu

  29 Aralık 2020 / 21:59
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca kan değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Bahçeci Ailesi

   1 Ocak 2021 / 20:09
 • ***** Yanıtla

  Merhaba iyi günler sperm testi sonucumu yorumlar mısınız?
  SAYIM 62 MİL.
  PH 7,8
  LÖKOSİT 1

  4.HIZLI İLERİ HAREKETLİ %12
  3.YAVAŞ İLERİ HAREKETLİ %39
  2.YERİNDE HAREKETLİ %17
  1.HAREKETSİZ %32

  NORMAL MORFOLOJİ %24
  ANORMAL MORFOLOJİ %76

  22 Aralık 2020 / 14:24
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Ortalama olarak değerleriniz normal görünüyor fakat morfoloji ve hareketlilikte biraz yavaşlık söz konusu. Bunun yanısıra yalnızca sperm değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Ocak 2021 / 19:44
 • ***** Yanıtla

  VOLÜM: 2 ML
  SPERMATOZOA SAYISI: 20 MİLYON
  TOTAL SPERMATOZOA SAYISI: 40 MİLYON
  MOTALİTE: % 50
  İLERİ HAREKETLİ: % 44 MİLYON
  YERİNDE HAREKETLİ: % 6
  HAREKETSİZ: % 50
  TOPLAM İLERİ HAREKETLİ: 17,6 MİLYON

  MERHABALAR TEST SONUÇLARIM BU ŞEKİLDEDİR. YORUMLARINIZI VE YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

  17 Aralık 2020 / 14:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareket problemi görünüyor. Bununla birlikte yalnızca spermiyogram değerleri de çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2020 / 09:55
   • ***** Yanıtla

    Hocam merhaba hareket de düşüklük olduğunu belirtmişsiniz. Ancak WHO kriterlerine göre değerlerde bir sıkıntı görülmüyor. Acaba siz farklı bir sıkıntı mı gördünüz durum ile ilgili veya değer kaç olmalı sizden ricam Bilgi verebilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

    24 Aralık 2020 / 23:01
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Değer WHO kriterleri net belirtilmiştir. Fakat spermiogram test değerlendirmesi total olarak bakılmalıdır. Bizim blog yazımızda da belirttiğimiz gibi hareketlilik kadar ileri hareketlilik sayı kadar morfoloji de önem taşır.

     Çocuk sahibi olma da yalnızca sperm değerleri değil yumurta ve spermin DNA kriterleri, kalitesi de önem taşır. Sizin değerlerinizde bir sıkıntı görünmüyor fakat ileri hareketlilik değeri için sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     3 Ocak 2021 / 13:12
 • ***** Yanıtla

  “Lütfen yardımcı olabilirsiniz baba olabilirmiyim sol yumurtada 2,5mm varikilos var dediler sperm sonuçlarım bunlar”
  Cinsel perhiz süresi= 3gun
  Likefaksiyon süresi = 30
  Miktar = 1,8ml
  Ph. = 7,6
  Aglutinasyon = normal
  Sperm Sayısı =18
  Motilite. =37
  A tipi(ileri hızlı hareketli) = %6
  B tipi(ileri yavaş hareketli)= %28
  C tipi(yerinde hareketli)= %3
  D tipi(hareketsiz)= %63
  Total progresif sperm sayısı= 11×10°6/ml
  Döküntü hücre = 0,6×10°6/ml
  MORFOLOJİK DEĞERLENDİRME
  normal sperm oranı %1
  Baş anomalisi %38
  Boyun Anomalisi %34
  Kuyruk Anomalisi %27

  2 Aralık 2020 / 02:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz sperm hareketlilik, morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Bunun dışında yalnızca sperm değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2020 / 12:37
   • ***** Yanıtla

    Örnek tipi:Fresh
    Hacim:6.9
    pH:8,0
    Lokosit kon:<1
    Sperm kons:167,0
    Toplam hareketlilik (PR+NP): 37
    İleri hareketlilik (PR):29
    Yerinde hareketlilik: 8
    Hareketsiz: 63
    Morf Kruger Normal Formlar: 7
    Hareketli sperm kons: 61,4
    İleri hareketli sperm kons: 47,9
    Fonksiyonel sperm: 8,2
    Ortalama hız:11
    Sperm hareket indeksi: 157
    Toplam sperm:1152,3
    Hareketli sperm: 423,7
    İleri hareketli sperm : 330,5
    Fonksiyonel sperm: 56,6
    Morf. Normal sperm:82,7
    Viskotize: normal

    Perhiz süresi: 4 gün yorumlarsanız çok sevinirim hocam doktorum sonuçlara göre değerlerimin normal olduğunu söyledi 1,5 aylık evliyim.

    25 Kasım 2021 / 15:45
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Değerleriniz normal görünüyor.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     29 Kasım 2021 / 11:09
     • *****

      Hocam merhaba benım ılerı hareketlılık %10 yavaş hareketlılık %15 yerınde hareketlılık de %15 sperm 1/ml sayısı 22 mılyon toplam da sperm sayısı :55 mılyon acaba durum nedır

      5 Ocak 2022 / 13:16
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Sayı değeriniz normal fakat hareketlilik değeriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzu arayarak üroloji doktorumuza muayene olabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      12 Ocak 2022 / 09:43
 • ***** Yanıtla

  Perhiz süresi 3 gün olmadan yani 2.günde verilirse sperm örneği Total sayıda kalitede ve ileri hareketlilikte fark olur mu? 2 günlük perhiz süresi ile 4 günlük perhiz süresi arasında olumlu manada değişim olur mu? Yoksa kaç günlük perhiz süresi olursa olsun ileri hareketlilik hep aynı mı kalır?

  25 Kasım 2020 / 20:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Büyük bir farklılık olmayacaktır. Üroloji doktorunuz perhiz süresine göre testi değerlendirecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Aralık 2020 / 12:35
 • ***** Yanıtla

  Renk: opak
  İleri derecede viskozite
  Likefaksiyon : 60
  Ph:8
  Volum:0.8
  Total sayı : 12.8
  Total motilite : 20
  İleri hareket : 2
  Yavaş doğrusal olmayan hareket :12
  Yerinde hareket : 6
  Hareketsiz:80
  Perhiz süresi: 55 saat

  Bu değerler nasıl?

  23 Kasım 2020 / 20:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareket ve morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Yalnızca sperm değerleri de çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Kasım 2020 / 14:41
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar kolay gelsin

  İleri hızlı 3
  Yavaş ileri hareketlilik 5
  Yerinde hareketlilik. 28

  Tüp bebek tedavisi için çıkan sayılar yeterli olurmu acaba hocam

  Teşekkürler

  20 Kasım 2020 / 12:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca sperm değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Kasım 2020 / 15:45
 • ***** Yanıtla

  Total motilite % 57
  İleri doğru hızlı hareketli % 1
  Yavaş doğrusal olmayan hareketli % 41
  Yerinde hareketli % 15
  Hareketsiz % 43

  Değerler nasıl acaba

  14 Kasım 2020 / 21:18
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm hareketliliği düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmak, düzenli beslenme spor yapmalısınız. Yalnızca sperm değerleri çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Kasım 2020 / 14:33
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bahçeci ailesi eşim bundan 2 ay önce sperm değerleri için test yaptı sper sayısı 13 milyon çıktı ve biraz da hareketsiz çıktı 2 ci testinde ise 8 milyona düşmüştü bu neyden kaynaklanmış olabilir bizi bu konuda bilgilendirirseniz cok seviniz

  30 Ekim 2020 / 01:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ateş, geçirilen enfeksiyonlar, sigara-alkol kullanımı, metobolik etmenler, diyabet sperm sayısında değişikliğe yol açabilir. Üroloji doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Kasım 2020 / 13:08
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam ileri hareket %20 yerinde hareket %30 hareketsiz %50
  Spermatozoid 23.000.000
  Totoal sprem 59.800.000
  Nasıl sizce aonuc

  18 Ekim 2020 / 18:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerleriniz hareketli oranı biraz düşük ama çok olumsuz görünmüyor. Fakat çocuk sahibi olmak için yalnızca sperm değerlerinin normal olması yeterli değildir. Yumurta kalitesi, sperm genetiği, immünolojik etmenler, rahim için yapısı da önemlidir. Tüm değerlerinizin detaylı olarak değerlendirilmesi için buraya tıklayarak ücretsiz muayene randevusu alarak merkezimize gelebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ekim 2020 / 16:20
 • ***** Yanıtla

  Selamlar

  Bugün test yaptırdım

  Değerlendirmenixi ve önemli yorumlarınızı nildirmenizi rica ederim

  Sonuçlar
  5GÜN :
  OPAK :
  Aglütinasyon :<%5 :
  Viakozite : NORMAL :
  Likefaksiyon 30 dk.
  :ph :7.3
  :volüm : 1 ml.
  :-
  Konsantrasyon 22 milyon
  Total sayı : 22 milyon
  Total motalite : 35 milyon
  + 4 ileri hızlı hareketlilik :0 (%)
  +3 yavaş doğrusal olmayan hareket :19 (%)
  +2 yerinde hareketli : 16 (%)
  +1 hareketsiz : 65 (%)

  Normal sperm morfolojisi :%0
  Baş anomalisi :%46
  Kıyruk anomalisi :%12
  Boyun anomalisi :%19
  Serbest baş ; %0
  Sitoplazmik droplet :%10
  Diğer ( pinhead, immatur form vb)%13

  :-

  14 Ekim 2020 / 00:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Normal sperm değeri sıfır görünüyor. Üroloji doktoru ile görüşmeniz gerekmektedir. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzdan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ekim 2020 / 15:22
 • ***** Yanıtla

  Hocam iyi günler sayın doktorum bugün spermiyogram testi yaptırdım. Ayrıyeten behçet hastasıyım colsisum diye bi ilaç kullanıyorum, testi yaptırırken o gün kullanmadım. Yaş:34, Boy:1.76, kg: 75. Sperm test sonuçları:

  Miktar : 3.5 mL, renk:gri, görünüş:normal, ph: 8, viskozite <2 cm, Likefaksiyon süresi: 45 dakika, 1 cc de sperm konsantrasyonu 35.10 milyon/mL, Toplam Sperm Konsantrasyonu: 122.85 milyon, Normal Morfoloji: %13, Anormal Morfoloji: %87, Baş Morfoloji : %60, Boyun Morfolojisi: %16, kuyruk Morfolojisi: 11 , lökosit <1.0 milyon/mL, eritrosit:yok, aglütinasyon yok, immatür germ hücresi : yok. MOTİLİTE 1 saat : ileri hareketli: %60, yerinde hareketli: %3, hareketsiz %37. MOTİLİTE 2 saat: ileri hareketli %54, yerinde hareketli %3, hareketsiz %43.

  Toplam sperm konsantrasyonu 122.85 milyon çıktı. Bu değerin normal morfoloji ile olan ilişkisi yani %13 çıktı; 122.85 milyon x %13 = 15.970 milyon çıkıyor. Bu durumda Motilite 1 saat değerine göre; 15.970 milyon %60 ileri hareket oranına göre; 9.582 milyon çıkıyor. Bu yaptığım yorumlama doğru mudur? Sizden buna yönelik bir yorumlama beklemekteyim. Şimdiden çok çok teşekkür ederim. Doktordan yorum almak istiyorum, doktor ünvanı olmayan biri yorumlamasın lütfen.

  12 Ekim 2020 / 01:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Toplam sperm sayısını gösteriyor. Sperm morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Ekim 2020 / 17:02
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam konstrasyon 12 ileri hareketlilik \41.67 yerinde hareket 16.67 hareketz 41.67 morfoloji:3 yorularmısınız

  3 Ekim 2020 / 22:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm morfoloji sonucunuz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmak, doğal beslenmek sperm hareketliliğinde faydalı sağlayacaktır. Dilerseniz buraya tıklayarak sperm değerlendirmenizi üroloji doktorumuzla yapabilir ve tedavi planı oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Ekim 2020 / 16:11
 • ***** Yanıtla

  Iyi gunler hocam 2 yillik evliyim çocuğum olmuyor testimi yorumlarsanız sevinirim
  Hacim 1
  Sperm sayısı 81 milyon
  A4 ileri hızlı hareketi 1
  B3 ileri yavas hareketi 16
  C2 yerinde hareketli 36
  D1 hareketsiz 47
  Sizce nasıl engel varmı yorumlarsanız çok sevinirim

  1 Ekim 2020 / 21:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik oranınız düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmak, doğal beslenmek sperm hareketliliğinde faydalı sağlayacaktır. Dilerseniz buraya tıklayarak sperm değerlendirmenizi üroloji doktorumuzla yapabilir ve tedavi planı oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Ekim 2020 / 15:06
 • ***** Yanıtla

  Merhaba sayın hocam sperm kons 80.0
  Toplam hareketlilik 28
  İleri hareketli 19
  Yerinde hareketli 9
  Hareketsiz 72
  Morf normal formlar 5
  Hareketli sperm 22.1
  İleri har.sperm kons15.0
  Fonk sperm kons1.7
  Ortlma hz 8
  Sperm harekt indeksi63
  Toplm sprm 280.0
  Hareketli sperm 77.4
  İleri har.sperm 52.5
  Fonksiyonel sperm6.0
  Morf.normal sperm 12.7 lütfen bilgi verirmisiniz

  22 Eylül 2020 / 16:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji ve hareketlilik değeriniz düşük görünüyor. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ekim 2020 / 17:00
 • ***** Yanıtla

  Volüm:3.0 ml
  Likefaksiyon:15 dk
  Viskozite :normal
  Abstinen süresi :4gün
  Tmss :9. 000.000
  Sperm sayısı :6.000.000
  İleri hareketli :%50
  Yerinde hareketli:%17
  Hareketsiz :%33
  Hocam aşılama için değerlerim normal mi

  21 Eylül 2020 / 19:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayı ve hareketliliği düşük görünüyor. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ekim 2020 / 16:51
 • ***** Yanıtla

  Slm benim esim siperm tahlili yaptirdi saatte harekettlilik 35 ileri hareketlilik 10 yerinde hareketlilik 10 hareketsiz 65 morfoloji yüzdesi 35 siperm sayisida 19.2 ne yapmamiz lazim yardimci olurmusunuz

  2 Eylül 2020 / 08:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Uzman bir ürologa başvurmalısınız. Dilerseniz buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilir konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Eylül 2020 / 15:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba spermimde kahverengi lekeler çıktı idrar tahlilim değerlerim normal herhangi bir şikayetim de yok nedeni nedir sperm testimi de paylaşıyorum.

  Abstinans süresi 12 saat
  Miktar 3,6
  Renk: koyu sarı
  Görünüş:Normal
  Ph:7.8
  Viskozite:4
  1ccde sperm konsantrasyonu 39.20
  Toplam sperm konsantrasyonu 141
  Kruger morfololi
  Normal morfoloji :8

  Anormal morfololi:92
  Baş morfoloji:61
  Boyun morfoloji:18
  Kuyruk morfoloji:13
  Lökosit:<1
  Eritrosit yok
  Aglütinasyon yok
  İmmatür germ hücresi

  Motilite
  1.saat
  İleri hareketli 48
  Yerinde hareketli 3
  Hareketsiz 49

  2.saat
  İleri hareketli 42
  Yerinde hareketli 4
  Hareketsiz 54

  29 Ağustos 2020 / 01:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kahverengi lekelenme meni kesesi (seminal veziküller) etrafında bir kan damarı sızıntısı olabileceğine işaret edebilir. 1 2 kaç meni çıkışı sonrası normale dönebilir. Devam ederse üroloğa başvurmanız gerekir. Bunun dışında değerlerinizde sperm morfolojisi düşük görünüyor. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Eylül 2020 / 16:42
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,Aşağıdaki değerlerde sakıncalı bir durum varmıdır?

  Şimdiden teşekkürler…

  SEMEN ANALİZİ
  NUMUNE : SEMEN

  SONUÇ REFERANS ARALIKLARI ALT SINIRLARI *

  Miktar (mL) : 2.5 >
  PH : 7.5 >
  Likefikasyon Süresi (37 °C) : 15 dakika
  Viskosite : Normal
  Görünüm : Gri-Opak
  1. Saatte Toplam Hareketli Sperm Yüzdesi : % 60 >
  1. Saatte Ileri Hareketli Sperm Yüzdesi : % 60 >
  Toplam Sperm Sayisi (Milyon/Ejekülat) : 82 >
  Sperm Yoğunlugu (Milyon/mL) : 32.8 >
  Normal Morfolojili Sperm Yüzdesi : % 4 >
  Yuvarlak Hücre (Milyon/mL) : <1.0 <
  Lökosit (Milyon/mL) : <1.0

  11 Ağustos 2020 / 12:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmak, düzenli spor ve organik beslenmek değerlerinizi düzeltmede yardımcı olacaktır. Üroloji doktorumuzla görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz burayı buraya tıklayınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Ağustos 2020 / 16:33
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim sperm testinde total sayı 2 milyon ileri hareketlilik %40 yerinde hareketli %20 hareketsiz %40 kruger analizi yapacak kadar sperm hücresi bulunmadığından analiz yapılmamıştır yazıyor bu durumu yorumlayabilir misiniz

  17 Temmuz 2020 / 20:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı ve hareketlilik değeriniz düşük görünüyor bu sebeple morfoloji değerinize bakılamamış. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Temmuz 2020 / 14:16
 • ***** Yanıtla

  Hocam meraba 2 defa test yaptırdık ve sonuclar 1 2 canlı sperm 1 ölü sperm çıkıyo doktorum normal yollarla bebek sahipi olamazsınız tüp bebek olur dedi bide size danışmak istedim bu sonuçla tüp bebek uygunmudur

  1 Temmuz 2020 / 23:47
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Tüp bebek ile çocuk sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2020 / 22:43
 • ***** Yanıtla

  mrb bahçeci ailesi
  sperm konsantrasyonu 226.7 m/ml
  toplam hareketlilik %49.0
  ıleri hareketlilik %44.0
  yerinde hareketlilik %5.0
  hareketsizlik 51
  kruger testi 14.0
  hocam test sonuçlarım bunlar hepsi ne yapmam lazım 1 yıldır evliyiz bizim sülale her evde 10 çocuk var bir bende yok lütfen yardımcı olun
  hareketli sperm kons 110.5 ml
  ileri hareket sperm kons 99.4 ml
  fonksiyonel sperm 90.0 m
  sperm hareket indeksi 511.0
  fonksiyonel sperm kons 30.0 m/ml
  korfolojisi normal spermler 96.4 m
  toplam sperm kons 680.1 m
  toplam IIar sperm kons 331.5 m
  toplam ileri har spermler 298.2 m

  25 Haziran 2020 / 14:49
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı değeriniz normal fakat hareketlilik değeriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2020 / 20:55
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  sperm sayısı toplam: 81 milyon
  Miktar:4cc
  Ph:7,3
  Hareketli:%45
  Hareketsiz %55
  Ileri hareketli:%12
  Yavaş hareketli: %23
  Yerinde hareket:%10
  Her sahada 10-12 lökosit hücresi goruldu.
  3 yıldır evliyim. Çocuğum olmadı. Yorumlayabilir misiniz?

  23 Haziran 2020 / 23:37
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı değeriniz normal fakat ileri hareketlilik değeriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzu üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2020 / 20:49
 • ***** Yanıtla

  SPERMİYOGRAM
  Perhiz Süresi 3 3-5 Gün
  Renk-Görünüm Gri-Opak Gri-Opak
  PH 9 7,2-8,0
  Hacim 4.5 2-6 mL
  Likefaksiyon Süresi 45 /=20 Milyon/ mL
  Toplam sayı 288 ?40 Milyon/ mL
  1.Saat Motilite % A 25 A>%25
  1.Saat Motilite % B 30 A+B >/= %50
  1.Saat Motilite % C 35
  1.Saat Motilite % D 10
  2.Saat Motilite % A 22 A>%25
  2.Saat Motilite % B 25 A+B >/= %50
  2.Saat Motilite % C 45
  2.Saat Motilite % D 8
  Canlılık – >/= % 75
  Gros Morfoloji Normal – >/= %70
  Not
  GROSS MORFOLOJİSİ
  İNCELEMESİNDE:NORMAL
  %70. ANORMAL%30 (BAŞ
  %40. BOYUN %40 VE KUYRUK
  %20 ) sonuclar nasıl degerlendirirmisiniz.

  22 Haziran 2020 / 20:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeri düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmak, bol lifli gıdalarla beslenmek büyük oranda değerinizi yükseltecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Haziran 2020 / 14:45
 • ***** Yanıtla

  Miktar 1.5 ml
  Ph 7.2
  Likefaksiyon zamanı 60 minute
  Sperm konsantrasyonu 15 ml
  Toplam sperm 39
  Toplam hareketlilik 40
  İleri hareketlilik 32 bu sonuclara gore cocuk sahibi olanilirmiyiz

  21 Haziran 2020 / 08:06
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı değeriniz normal fakat ileri hareketlilik değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Temmuz 2020 / 09:07
 • ***** Yanıtla

  Kolay gelsin hocam morfoloji %2 konsantrasyon 30 milyon toplam sprem 195 milyon motilite% 50 progresif (+3)%37 (+4)%0 TOTAL progresif sayısı 71.5 milyon bunun anlamı nedir hocam çocuk sahibi ola bilir miyim

  16 Haziran 2020 / 18:12
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı değeriniz normal fakat morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Temmuz 2020 / 10:10
 • ***** Yanıtla

  Hocam Merhaba 2 yıldır evliyiz çocuk istiyoruz. Ben doktora gittim herhangi bir olumsuzluk yok dediler ancak yine de beklemeye devam ediyoruz eşimin test sonuçları şu şekilde eger degerlendirirseniz memnun olurum
  SPERM KONSANTRASYONU45.70milyon
  TOPLAM SPERM KONSANTRASYONU146.24milyon
  KRUGER MORFOLOJİNORMAL MORFOLOJİ6%
  ANORMAL MORFOLOJİ94%
  BAŞ MORFOLOJİ58%
  BOYUN MORFOLOJİ20%
  KUYRUK MORFOLOJİ16%
  MOTİLİTE1. SAATİLERİ
  HAREKETLİ39%
  YERİNDE HAREKETLİ6%
  HAREKETSİZ55%
  2. SAATİLERİ HAREKETLİ30%
  YERİNDE HAREKETLİ10%
  HAREKETSİZ60%

  30 Mayıs 2020 / 14:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji ve hareketlilik düşük görünüyor. Sigara alkolden uzak durmak, bol lifli gıdalarla beslenmek sperm değerlerini düzenleyecektir. Dilerseniz sperm değerleriyle ilgili buraya tıklayarak daha detaylı bilgi alabilir, doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme sağlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Haziran 2020 / 10:08
 • ***** Yanıtla

  Miktar 2,3
  Renk kırli beyaz
  Spermatazon 40milyon
  İlerı hareket 10
  Yavaş ılerı 25
  Yerınde hareketli 10
  Hareketsız 55
  Morfolijı normal 84
  Bas boyun 16

  23 Mayıs 2020 / 01:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Fakat sadece sperm testi sonuçları çocuk sahibi olmanızda bir sorun olup olmadığını belirmemiz için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi bozukluklar da hamilelik oranlarını etkilemektedir. Dilerseniz buraya tıklayarak kan sonuçlarınızla ilgili detaylı bilgi alabilir, doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme sağlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Haziran 2020 / 10:52
 • ***** Yanıtla

  İyi günler. 2 yıllık evliyiz gebelik oluşmadı hiç sperm testimn sonucu nasıl acaba.
  Volüm 1.1
  Sperm sayısı 62milyon/ ML’de
  İleri hızlı hareketli %13
  İleri yavaş hareketli %14
  Yerinde hareketli %20
  Hareketsiz % 53
  Morfoloji %2

  15 Mayıs 2020 / 13:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı değeriniz normal fakat hareketlilik ve morfoloji değerleriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmanızı ve bol lifli organik gıdalarla beslenmenizi öneririz. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji doktorumuzla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Mayıs 2020 / 16:03
 • ***** Yanıtla

  İyi günler. Volüm 1.1
  Ml’de 62 milyon
  +A %13
  +B %14
  +C %20
  +D %53
  Morfoloji %2. Test sonucumu değerlendirebilir misiniz rica etsem.

  13 Mayıs 2020 / 23:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Sigara-alkolden uzak durmak, bol lifli gıdalar tüketmek değerinizi yükseltecektir. Dilerseniz buraya tıklayarak doktorumuzla ücretsiz online görüntülü görüşme randevusu alabilir, test sonuçlarınız ve ön tedavi planınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Mayıs 2020 / 16:04
 • ***** Yanıtla

  MİKTAR: 3cc
  Renk: Opak
  Vizkosite: Normal
  Ph:7.4
  Algütinasyon. :1.2
  Sperm sayısı: 52 milyon
  Toplam sperm sayısı:157 milyon
  Hareketlilik oranı %75
  İleri hızlı %35
  İleri yavaş %25
  Yerinde hareket:%15
  Hareketsiz %25
  Morfoloji belirtilmemiş
  Normal/%60
  Baş%15
  Boyun: %15
  Kuyruk. :%10
  Mikroskobi: 2-3 lökosit görüldü

  4 yıllık evliyim çocuğumuz olmuyor eşimin sperm değerleri bunlar benim hsg vs onlarda normal çıktı. Sebebi nedir acaba değerlerde Morfoloji belirtmrmişler acaba sorun ondan mı ki

  12 Mayıs 2020 / 04:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinizin sperm değerleri normal görünüyor. Morfoloji değeri de %60, normal olarak belirtilmiş. Fakat çocuk sahibi olmak için sperm-yumurta kalitesi kadar rahim içi etkenler, immün sistem rahatsızlıklarının da değerlendirilmesi gerekir. Dilerseniz buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz görüntülü görüşme yapabilir, test ve tahlil sonuçlarınızı değerlendirerek ön tedavi planınızı oluşturabiliriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Mayıs 2020 / 15:55
 • ***** Yanıtla

  Merhaba asagıdaki test sonucuna göre durumumu yorumlarmısınız hocam.
  Ejakulat mik:3 mil
  spermatozoid sayısı ml:4 mil total:12 mil
  İleri dogru hızlı hareketli:30 dk da 10 60 dkda 5
  İleri dogru yavas hareketli :30 dkda 5 60 dkda 10
  Hareketsiz 30 dkda 75 60 dk da 80
  Motolıte sonucu:astheno olıgospermi

  24 Nisan 2020 / 00:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayı ve hareketlilik değerlerinizde düşüklük görünüyor. Sigara ve alkolden uzak durmanızı, bol lifli gıdalarla beslenmenizi öneririz. Daha detaylı bir değerlendirme ve tedavi planı için dilerseniz buraya tıklayarak doktorlarımızla Ücretsiz Online Görüntülü Görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Nisan 2020 / 09:12
 • ***** Yanıtla

  Merhaba;hocam 14 aylık evliyim değerlerim sizce nasıl değerleri
  Sperm konsantrasyon 17,9
  Toplam hareketlilik %70
  İleri hareketlilik %55
  Yerinde hareketlilik %15
  Hareketsizlilik %30
  Morfoloji kruger %12
  Hareketli sperm kons 12,6
  İleri hareketli sperm kons 9,9
  Fonksiyonel sperm kons 2,5
  Ortalama hız 11
  Sperm hareket indeksi 78
  TOPLAM SPERM KONS 28,6
  Toplam hareketli sperm 20,2
  Toplam İleri hareketli sperm 15,8
  Fonksiyonel sperm 4,0
  Morfolojisi normal sperm 3,3
  Hacim 1,6
  Ph 7,6
  Lökosit kons <1

  8 Nisan 2020 / 01:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Bol lifli gıdalar tüketmek sigara ve alkolden uzak durmak morfoloji değeriniz için önemlidir. Dilerseniz detaylı bir değerlendirme için üroloji doktorumuzla ücretsiz görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak doktorumuzla ücretsiz görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Nisan 2020 / 11:04
 • ***** Yanıtla

  Sperm hızı
  Sperm hızı Sperm hızı Merhaba beş yaşında bir çocuğumuz var ikinciyi istiyoruz ama olmadı. Eşimin sperm testi sonucu normal yolla hamile kalmam mümkün mü ? Proxeed takviyesi dışında ne önerisiniz konsantrasyon (x10üssü6/ml)= 51, Toplam sperm sayısı(x10 üssü6)=153, Toplam motiltite %45 Proggesive motilite %25 İleri hızlı %1 Yavaş hızlı 24 Yerinde 20 Morfoloji 4 Varikosel yok

  2 Mart 2020 / 20:24
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinizin morfoloji değeri düşük görünüyor. Bol lifli gıdalar tüketme, organik beslenme, spor yapma, sigara ve alkolden uzak durma etkili olacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Mart 2020 / 15:50
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam sperm sayısı 14 milyon urolog doktoru herşeyin normal birtek sayının Alt limitin Altinda olduğunu söyledi sizin önerebileceğiniz bir vitamin veya ilaç varmı daha once ki testte daha düşüktü sayı bir toz yazmıştı onu kullandım bir defa adını unuttum yardımcı olabilirmisiniz ?

  25 Şubat 2020 / 17:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bol lifli ve organik gıdalarla beslenmek, sigara alkol kullanımından kaçınmak sperm sayısını artıracaktır. İlaç olarak Promotil veya Proxeed kullanabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Şubat 2020 / 14:18
 • ***** Yanıtla

  A +4ileri doğru hızlı haraket% 2
  B +3Yavas doğrusal olmayan% 38
  C +2Yerinde hareketli% 2
  D +1Haraketsiz% 58

  Sperm yogunlugu 52milyon
  Ejekülütta 137,28 milyon

  Sizce bu değerler nasıl yardımcı olurmusunuz

  13 Şubat 2020 / 23:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sayı normal, hareketlilik az görünüyor. Hareketlilik kadar morfoloji de önem taşımaktadır. Detaylı olarak sperm değerlerine bakılması gerekmektedir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Şubat 2020 / 13:09
 • ***** Yanıtla

  Test sonucu N.A. Ne anlama geliyor

  6 Şubat 2020 / 14:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   N.A değeri sperm testi, ikili test gibi birçok test grubunda bulunabilir. Sonucu doktorunuzla görüşmeniz uygun olacaktır.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:46
 • ***** Yanıtla

  Merhaba şeker 41 yaşındayım 20 yaşından beri şeker hastasıyım ilişkiden sonra boşaldığımı hissediyorum fakat dışarı meni gelmiyor.spermiyogram testi yaptırdım idrardan bakıldı Kasım ayında 10milyon sperm çıktı yeni yaptırdığım testte 920.000 bin sperm çıktı pregros plus kullandım ikinci testten önce yardımlarınızı rica ederim

  29 Ocak 2020 / 18:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Retrograd Ejakülasyon yani idrarda sperm bulunması durumlarında kullandığınız ilacın faydası görülmektedir. Dilerseniz test sonuçlarınızla beraber merkezimize gelebilir, üroloji doktorumuzla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Şubat 2020 / 16:21
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar bölüm 1.7 sayı 42 mil Total motilite yüzde 64 ileri hızlı hareketli yüzde 19 ileri yavaş yüzde 28 yerinde hareketli yüzde 17 hareketsiz yüzde 36 tpmss 33.55 normal morfoloji yüzde 5 tüp bebek için yeterli mi sizce

  28 Ocak 2020 / 23:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Düzenli spor yapmak, organik beslenmek, bol lifli gıdalar tüketmek, sigara ve alkolden uzak durmak değerinizin düzelmesine yardımcı olacaktır. Tüp bebek için değerleriniz yeterli.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Şubat 2020 / 16:18
 • ***** Yanıtla

  İyi günler semen analiz sonucumu yorumlayabilir misiniz
  Toplam sperm sayısı 153
  Toplam motilite %45
  Progressive motilite %25
  İleri hızlı 1
  Yavaş 24
  Yerinde 20

  11 Ocak 2020 / 11:32
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerlerinizde hızlı hareketlilik ve yıkama sonrası sperm sayısı belirtilmemiş. Sperm testinin tam olarak değerlendirilmesi için tüm değerlerin belirtilmesi gerekir. Fakat sperm sayısı kadar genetiğinin de önem taşıdığını belirtmek isteriz. Test sonuçlarınızla beraber merkezimize gelerek üroloji doktorumuzla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Dilerseniz buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Ocak 2020 / 15:41
 • ***** Yanıtla

  Mikrotese ameliyatında sağlıklı sperm hücresi çıkmayan bir erkekte tedavi şansı varmıdır?

  2 Ocak 2020 / 18:58
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   TESE ameliyatında sperm çıkmayan erkeklerde kök hücre çalışmaları devam etmektedir. Dileriz en kısa sürede çalışmalar sonuç verecek ve farklı bir tedavi imkanı doğacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2020 / 15:46
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Sperm ml : 110 milyon
  Toplam sperm sayısı : 660 milyon
  Toplam hareketlilik : %60
  Morfoloji :%10
  Nasıldır acaba sonuçlar ? Henüz yeni başladık bebek çalışması için ..

  23 Aralık 2019 / 18:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayısı ve hareketliliği normal fakat morfoloji değeri düşük görünmektedir. Sigara-alkol kullanmamak, organik beslenmek ve spor yapmak morfoloji değerini düzeltecektir. 1 yıllık korunmasız cinsel ilişki sonucunda gebelik oluşmazsa tüp bebek tedavisi önermekteyiz. Dileriz güzel haberler alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Aralık 2019 / 14:08
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,49 yaşındayım ikinci çocuğu istiyoruz olmuyor.
  perhiz:4 gün
  Miktar:3,2
  Likefaksiyon:60
  pH:8
  Sayı:96 milyon/ML
  Toplam sayı:307,2 milyon
  PR:%32
  NP:%13
  IM hareketsiz:%55
  Aglütinasyon/agregasyon:nonspesifik
  Normal yapılı:%15
  Baş anomalisi:73
  Boyun anomalisi:3
  Kuyruk anomalisi:9
  Bilgilendirirseniz sevinirim.SAYGILAR..

  19 Aralık 2019 / 15:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünüyor. Bunların dışında sperm-yumurta kalitesi, rahimsel faktörler de çocuk sahibi olmakta önemli rol taşır. Detaylı bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Aralık 2019 / 10:13
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ilgili
  Total sperm sayısı 147 milyon
  İleri hareketli % 30
  Yerinde hareketli % 35
  Hareketsiz % 35
  Normal morfoloji % 45
  Anormal morfoloji % 55

  Değerlerimizde bir problem söz konusu mu yoksa normal değerler arasında mıdır ???

  3 Aralık 2019 / 13:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeri düşük görünüyor organik beslenerek, sigara-alkolden uzak durarak değeri artırabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Aralık 2019 / 15:30
 • ***** Yanıtla

  Miktar: 3ml
  Viskozite:normal
  PH: 8.0
  Aglütinasyon : Yok
  Sperm sayısı : 2,4 x10/ml
  Motilite: %20
  Hızlı hareketli : %15
  Döküntü hücre :0.1×10/ml
  Normal sperm:0
  Baş anomalisi:69
  Boyun anomalisi:15
  Kuyruk anomalisi: %16
  Yorum: oligoastenoteratozoospermi Olarak değerlendirilen semen örneğinde küçük baş ve irregular akrozomal dağılım anomalileri ön planda izlenmiştir
  Diye bir sonuç çıktı bu durumda çocuğumuz olmaz mı tüp bebek de dahil

  30 Kasım 2019 / 11:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji ve hareketlilik değerleriniz düşük görünüyor. Sigara ve alkolden uzak durmak, organik beslenmek değerlerinizi yükseltecektir. Uzman bir üroloğa başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Aralık 2019 / 17:16
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar 4 yıllık evliyiz ilk evlendiğimde eşim ilk 3 ay da hamile kaldı ancak kese oluştu bebek oluşmadı kürtaj ile kese alındı o zaman doktora gittim sperm sayımın 12.5 milyon olduğu söylendi ardından 6 ay sonra tekrar bebek sahibi olmaya çalıştık gebelik olmadı doktora gittik varikosel olmadığı ve sperm sayımın 2 milyon olduğu söylendi ve daha sonra ki süreçte proxed plus, keçi boynuzu kürü ve özü kullandım artma olmadı 2 kez tüp bebek yaptık yine olmadı, yaklaşık 3 aydan beri keçi boynuzu özü, çakşır suyu ve bu hafta başından beri de bal+polen+arı sütü karışımı kullanıyorum, geçen hafta 1.3 milyon çıkmıştı sperm sayım hayatımda sigara yada alkol hiç kullanmadım, kilolu da değilim 1.80 boylarında 80 kg civarıyım sperm sayım artmıyor ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  24 Kasım 2019 / 22:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Düzenli beslenme, sigara-alkol kullanımının azaltılması, doktor kontrolünde kullanılan ilaçlar ve doğal kürler sperm sayısını artırabilir. Fakat ilettiğiniz gibi hepsini uygulamışsınız. Uzman bir ürolog takibinde sperm takibi yapılmasını öneririz. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Kasım 2019 / 16:52
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam 1 yıllık evliyim 6 aydın hamile kalmaya çalışıyorum kadın doğuma gittim yumurtalık ve rahim temiz görünüyor dedi hızlandırmak için bana 5 günlük ilaçtan sonra iğne yaptı ve gün aşırı ilişki önerdi fakat son 2 gün girmedik adet gördüm daha sonra eşim iki hastaneye örnek verdi spermden önce ultrason ile varilosel denildi ama sperm örneği de alınınca doktor saptanmadığı ortaya çıktı ve çocuk sahip olmakta engel yoktur denildi
  Motilite %60
  A Hızlı prokresif %12
  Yavaş prokresif %30
  Non prokresif %18
  Non motil %40
  Sperm sayısı 70 milyon hocam sizce durum size göre nedir ?

  23 Kasım 2019 / 12:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerleri normal görünüyor. 35 yaşından küçük iseniz 6 ay daha spontan denemenizi aksi halde doktora başvurmanızı öneririz. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Kasım 2019 / 17:04
 • ***** Yanıtla

  Merhaba. Eşimin sperm sonucunu değerlendirir misiniz.?
  Sperm sayısı 80 milyon
  Pogessif hızlı 12
  Progessif yavaş 60
  Lokoalize hareket 0
  Hareketsiz 28

  22 Kasım 2019 / 13:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinizin morfoloji değerini göremediğimiz için net bir yorum yapamıyoruz fakat mevcut değerler normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Kasım 2019 / 17:14
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bahçe ailesi sonuc yaptirdim
  Lokosit=negatif 1milyon
  Alinis metodu masturbasyon
  Adstinans suresi=4gun 2_7 gün
  Miktar=4cc
  Renk= opak
  PH=8,8>=(7,2)
  Vizkozite=negatif (_)
  Likefaksiyon=35dk 39 milyon
  (A)Hizli ileri hareket=%20
  (B)yavas ileri hateketi=%55
  (C)yerinde hareketli=%7
  (D)hatekeysiz=%18
  Bahçe ailesi sizce normal değerler mi

  7 Kasım 2019 / 19:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerlerinizde hareketlilik düşük görünüyor. Bol lifli gıdalar tüketerek, sigara alkolden uzak durarak hareketliliği yükseltebilirsiniz. Üroloğumuzla ücretsiz ön görüşme yapmanızı öneririz. Dilerseniz telefon numaranızı bize iletebilirsiniz, ilgili birimimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Kasım 2019 / 18:07
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhabalar şu sonucum normalmi yardımcı olursanız minnettar olacağım.
  Volüm 3.46
  Renk sarımtırak
  Ph 9
  Likefaksiyon 20dk
  Spermatoza sayısı 8.000.000
  Total Spermatoza sayısı 27.680.000
  İleri hareketli %50
  Yerinde hareketli %12
  Hareketsiz %38
  Toplam ileri hareketli sperm 13.840.000
  Yuvarlak hücre sayısı 100.000
  Sizin kanaatinizce durum normalmidir değilmidir

  3 Kasım 2019 / 02:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayınız düşük görünüyor. Konuyla ilgili size yardımcı olmak isteriz. Uzman üroloğumuzla ücretsiz ön görüşme yapmanızı öneririz. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Kasım 2019 / 16:11
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba 4 aylık evliyim çocuk istiyoruz ancak bu suredenolmayinca test yaptırdım ve sonuç aşağıdaki gibi. Yardımınızı rica ederim.
  Konsantrasyon:66 milyon
  Toplam sayi:198 milyon
  Ileri hızlı gareketli:25
  Ileri hareketli:28
  Yerinde hareketli:8
  Immotil:39
  Vitalite:-

  26 Ekim 2019 / 16:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerleriniz normal görünüyor fakat çocuk sahibi olmada sayı ve hareketlilik kadar sperm genetiği de etkendir. Üroloji doktoruna başvurup daha detaylı değerlendirme yapabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Ekim 2019 / 11:47
 • ***** Yanıtla

  2 yillik evliyim esim hamile oldu dusuk yapti
  A ileri hızlı hareketlilik %40
  40lik büyütmede lökosit 1 milyon
  Aglütinasyon yok
  D.hareketsiz%30
  Yerinde hareketli %30
  Mizdeki sperm sayısı 30 milyon
  Lifefaksiyon erime 30 dk
  Volum 1,5cc
  Ileri yavaş hareketli %20
  Sonuç …
  Viskozite normal
  Dış yuvarlak hücresi 6 milyon

  Hocam ben 4 kere yaptırdım yükseliyor düşüyor bu en sonki yaptırdığım test sonucu nolur olurmu cocumuz ne yapmam gerekir

  14 Ekim 2019 / 02:49
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerleriniz iyi görünüyor. Fakat sayı ve değerler dışında genetiği de önem taşımaktadır. Düşük sebepleri ile ilgili detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Ekim 2019 / 20:27
 • ***** Yanıtla

  3 ay once 6 milyon sprem vardi toplamda 15 milyondu 3 ay boyunca incir kürü keciboynuzu kürü arı sütü klemen ayrica zencefilli süt aç karnina ictim gidasa besemdm hep d vitamine yuklendim bugunku tes sonucum 40 milyon sprem doktorum basarili bir tedavi uygulatti bu yeni doktor bile sayıya sasirdi dua edin sabredin kazanacaksiniz yeni basladim artik bundan sonrasi allahın bilecegi is

  11 Ekim 2019 / 20:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ne mutlu size! Organik beslenmek, sigara-alkolden uzak durmak sperm sayısı artışını etkiliyor. En kısa zamanda güzel haberler almanızı diliyoruz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Ekim 2019 / 20:15
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, sonuçlarımı yorumlayabilir misiniz?

  SPERMİOGRAM

  ABSTİNANS SÜRESİ 4 gün
  MİKTAR 4.1 mL
  RENK Gri
  GÖRÜNÜŞ NORMAL
  pH 8.1
  VİSKOZİTE < 2 cm
  LİKEFAKSİYON SÜRESİ 55 dakika
  1 cc de SPERM KONSANTRASYONU 58.10 milyon/mL
  TOPLAM SPERM KONSANTRASYONU 238.21 milyon

  KRUGER MORFOLOJİ
  NORMAL MORFOLOJİ 9 %
  ANORMAL MORFOLOJİ 91 %
  BAŞ MORFOLOJİ 64 %
  BOYUN MORFOLOJİ 17 %
  KUYRUK MORFOLOJİ 10 %

  LÖKOSİT < 1.0 milyon/mL
  ERİTROSİT Yok adet / her sahada
  AGLÜTİNASYON Yok
  İMMATÜR GERM HÜCRESİ Yok adet / her sahada

  MOTİLİTE
  1. SAAT
  İLERİ HAREKETLİ 41 %
  YERİNDE HAREKETLİ 5 %
  HAREKETSİZ 54 %

  2. SAAT
  İLERİ HAREKETLİ 37 %
  YERİNDE HAREKETLİ 6 %
  HAREKETSİZ 57 %

  8 Ekim 2019 / 13:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji ve hareketlilik az görünüyor. Sigara-alkolden uzak durarak, organik ve bol lifli gıdalarla beslenerek sperm değerlerinizi düzeltebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Ekim 2019 / 20:11
 • ***** Yanıtla

  Sevgili Bahçeci ailesi buraya daha öncede yazmıştım yani 2 ay önce .O zamanki sonuçlarım hareketsiz 97.6 idi.
  2 ekim itibariyle yaptırdığım test sonuçları
  Ileri hareketli %53
  Yerinde hareketli %8
  Hareketsiz %39
  Bu sonuçlara göre bilgi verirseniz çok çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkür ederim.

  3 Ekim 2019 / 01:47
 • ***** Yanıtla

  Kuruger B
  Normal %8
  Baş anomisi %56
  Boyun anomisi %20
  Akrozom anomisi %16
  Spermiogram B
  Miktar 3 ml
  Ph 8
  Görünüm opak
  Viskozite normal
  Likefaksiyon süresi 30 ok
  Sperm sayısı 80 mltotal 240 ml
  Motilite %26
  İleri hız %3
  İleri hareket %8
  Yerinde hareket %15
  Hareketsiz %74
  Değğrlerim çocuk sahibi olmak için olması gereken değerler mi

  2 Ekim 2019 / 23:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik ve morfoloji değerleriniz sınırda görünmektedir. Spontan gebelik olma ihtimali düşük. Sigara-alkolden uzak durmak, organik beslenmek, bol lifli gıdalar tüketmek faydalı olacaktır. Vakit kaybetmeden üroloji doktorumuzla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ekim 2019 / 11:37
 • ***** Yanıtla

  Merhaba! Testte görünüm krem
  Viskozite normal
  Reaksiyon 8.0
  Sıvılaşma 20 dakika
  Miktar 5
  Bana sperm sonucu olarak sadece bunları çıkardılar bu sonuç normal midir sadece Bunlar yazıyor sizden bir değerlendirme alabilirmiyim rica etsem

  6 Eylül 2019 / 17:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji ve hareketlilik değerleriniz görünmüyor. Daha detaylı inceleme gerekmektedir. Test sonucu yeterli değil.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Eylül 2019 / 17:12
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Normal morfoloji %23
  Baş %15
  Kuyruk %25
  Sayı 54milyon/mL
  Hareket 1/2 saatte hiperaktif %40, yavaş 5, yerinde hareketli 5, hareketsiz 50
  2 saatte hiperaktif %30, yavaş 5 yerinde 5 hareketsiz 60
  Total Functionel Sperm 9,6 milyon/ml
  Sperm motility indeks 145

  Değerl normal yoldan gebelik için uygun mu acaba. Şimdiden teşekkür ediyorum

  25 Ağustos 2019 / 23:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünüyor fakat sayı ve hareketlilik değerleri spontan gebeliğe engel değil. Alkol ve sigaradan uzak durmanız sperm morfolojisine iyi gelecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ağustos 2019 / 17:23
 • ***** Yanıtla

  Iyı gunler ben test yaptırdım fakat doktorum yoktu gösteremedım sonuc kagıdı elimde ama sonucun ne anlama geldıgını bilmiyorum yardımcı olabılırmısınız

  23 Ağustos 2019 / 12:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonucunu yollayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ağustos 2019 / 18:11
 • ***** Yanıtla

  Mrb tüp bebek düşünüyoruz ama eşim bı turlu sperm testi veremiyo bı yıldır ilişkiye girmiyorum sperm verebilmesi için ne yapmaliyiz

  22 Ağustos 2019 / 18:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm örneği vermekte güçlük çeken baba adaylarımızı sorun psikolojik ise öncelikle psikoloğa yönlendiriyoruz. Çözüme kavuşmuyorsa vakit kaybetmeden üroloji doktorumuzla görüşmelerini öneriyoruz. Tüp bebek yada aşılama önerilirse TESA yöntemi ile testislerden enjektör yardımıyla sperm alınabilmektedir. Detaylı bilgi için 444 39 49’dan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2019 / 14:57
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, 17 yaşındayım ilk testim 7 milyon sperm ileei hareketli %40 çıktı ve ameliyat oldum. Amrliyattan 6 ay somra test oldum 8 milyona ileri hareket %44 olmuş. 2. Bir varikosel oldu nüks etmiş. Ne yapmam gerek?

  22 Ağustos 2019 / 04:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Varikosel kendini yenileyebilen bir rahatsızlıktır. Ağır spor yapmak, fıtık gibi durumlarda tekrarlayabilir. Zaman kaybetmeden üroloji doktorunuzla tekrar görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Ağustos 2019 / 11:58
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bahçeci ailesi
  Maalesef hareketsizlik %97.8 durumum çok mu vahim .sperm hareketliliği sağlanabilir mi ????

  3 Ağustos 2019 / 02:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm hareketliliği düşük görünüyor. Üroloji doktorumuza danışmanızı öneririz. Ücretsiz öngörüşme için bize 444 39 49 ‘dan ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ağustos 2019 / 19:04
 • ***** Yanıtla

  Merabalar benim immotility d %97.8 çıktı.bahçeci ailesine sorum şu durumum çok mu fena tedavi olunması halinde durum toparlayabilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  3 Ağustos 2019 / 02:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bol lifli gıdalar değerinizi dengeleyecektir. Spor yapmanızı, alkol ve sigaradan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ağustos 2019 / 19:07
 • ***** Yanıtla

  Hacim 3.0
  Viskozite normal
  PH 8.0
  Lökosit <1
  Sprem konsantrasyonu 18
  Toplam hareketli pr+np 19
  İleri hareketli 14
  Yerinde hareketli 5
  Hareketsiz 81
  Morfoloji Kruger 3
  Hareketli sperm kons. 3,6
  İlet hareketli sperm kons 2,5
  Fonksiyonel sperm kons 0,3
  Ortalama hız 4
  Sperm hareket indeksi 24
  Toplam sperm kons 54
  Toplam har. Sperm kons 11
  Top ileri har sperm TMC 8
  Fonksiyonel sperm 0,9
  Morfolojisi normal sperm 5,0

  2 Ağustos 2019 / 13:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm hareketliliği ve morfolojisi düşük görünüyor. Sigara ve alkolden uzak durmak, lifli gıdalar tüketmek değerlerinizi düzeltecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ağustos 2019 / 19:10
 • ***** Yanıtla

  miktar:2,4 ml
  ph:7,2
  likefikasyon suresi:15 dak.
  viskosite :normal
  görününüm:gri_opak
  1 saate taplam hareketli sperm yüzdesi:40
  1 saate ileri sperm yüzdesi toplam:%35
  toplam sperm: 129,6 milyon
  sperm yoğunluğu: 54 milyon
  normal morfoloji:%4
  yuvarlak hücre 1

  peki hocam bu değerler aşılama için uygunmudur yada tüp mü önerirsiniz
  lökosit:1

  31 Temmuz 2019 / 16:04
 • ***** Yanıtla

  miktar:2,4 ml
  ph:7,2
  likefikasyon suresi:15 dak.
  viskosite :normal
  görününüm:gri_opak
  1 saate taplam hareketli sperm yüzdesi:40
  1 saate ileri sperm yüzdesi toplam:%35
  toplam sperm: 129,6 milyon
  sperm yoğunluğu: 54 milyon
  normal morfoloji:%4
  yuvarlak hücre 1
  lökosit:1

  29 Temmuz 2019 / 18:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayınız normal fakat morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Bol lifli gıdalar tüketmek, sigara ve alkolden uzak durmak, spor yapmak sperm değerlerinizi düzenleyecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Temmuz 2019 / 16:00
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar sperm test sonucum bu şekilde yorumlayabilir mısınız
  Miktar:2.8 ml
  Toplam hareketli sperm %=40
  Ileri hareketli sperm %=35
  Toplam sperm sayısı =109.2
  Sperm yoğunlugu=39.0
  Normal morfoloji sperm yuzdesi=%5
  Yuvarlak hucre=3 milyon/ml
  Baş anomalisi=%94
  Boyun ve araparca=%4
  Kuyruk anomalisi=%11
  Sitoplazmik cikinti=%2

  20 Temmuz 2019 / 15:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm morfoloji değeriniz düşük görünmesine rağmen baba olmanıza engel değil. Bol lifli gıdalar tüketmek, sigara-alkolden uzak durmak sperm morfolojinizi düzeltmeye yardımcı olacaktır. Detaylı değerlendirme için üroloji uzmanımıza başvurabilirsiniz. Dilerseniz http://bit.ly/322Ut0T linke tıklayarak ya da 444 39 49’u arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Temmuz 2019 / 15:11
 • ***** Yanıtla

  ABSTİNANS SÜRESİ 5 gün
  MİKTAR 3.3 mL > 1.5 mL
  RENK Gri
  GÖRÜNÜŞ Normal
  pH 8.1 > 7.2
  VİSKOZİTE < 2 cm < 2
  LİKEFAKSİYON SÜRESİ 40 dakika 15 milyon/mL
  TOPLAM SPERM KONSANTRASYONU 103.62 milyon > 40 milyon
  KRUGER MORFOLOJİ
  NORMAL MORFOLOJİ 6 % > % 14 FERTİL
  % 5 – 14 SUBFERTİL/FERTİL
  % 1 – 4 SUBFERTİL
  ANORMAL MORFOLOJİ 94 %
  BAŞ MORFOLOJİ 62 %
  BOYUN MORFOLOJİ 20 %
  KUYRUK MORFOLOJİ 12 %
  LÖKOSİT < 1.0 milyon/mL % 40 HAREKETLİLİK
  YERİNDE HAREKETLİ 4 %
  HAREKETSİZ 59 %
  2. SAAT
  İLERİ HAREKETLİ 30 %
  YERİNDE HAREKETLİ 6 %
  HAREKETSİZ 64 %

  Sizce durum nasıl

  16 Temmuz 2019 / 17:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değeri çok düşük görünmüyor fakat sperm sayısı ve hareketliliği kadar DNA hasar tespiti de önem taşımaktadır. Üroloji doktoru ile görüşüp detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Temmuz 2019 / 18:09
 • ***** Yanıtla

  Merhaba uzun süredir bebeğimiz olmadı eşimin sperm sonucu
  Hacim 3 ml
  Toplam sperm sayısı44.9 M
  Sperm konsantrasyonu:15.0 ml toplam hareket:68
  PR+NP:68.0%
  İleri hareket:47
  Yerinde hareket:21
  Hareketsiz :32
  Morfoloji Normlar:11 kruger
  Bu değerlere ürolog normal demişti daha sonra aşılama oldum ama tutmadı o zaman verilen demen örneği sonucu
  Yıkama öncesi
  Hacim:2ml
  Konsantrasyon( milyon):60
  Hareketlilik( milyon):84
  A%:0
  B%:70
  C%:10
  D%:20
  Likefaksiyın süresi:20 dk
  Yıkama sonrası:
  Hacim:0.5
  A:0
  B:89
  C:4
  D:7 bu değerlere göre gebelik oluşurmu

  9 Temmuz 2019 / 22:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerleri anne baba olmanıza engel görünmemektedir. Morfoloji düşük görünüyor fakat sağlıklı beslenerek, sigara ve alkolden uzak durarak yükselmesi mümkündür. Aşılama tutmaması ile ilgili olarak yumurta kalitesi, sperm DNA kalitesi, rahimsel bozukluklar da sebep olabilir. Dilerseniz üroloji doktorumuzla ücretsiz öngörüşme yapabilirsiniz. İletişim için buradan http://bit.ly/322Ut0T yazabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Temmuz 2019 / 11:51
 • ***** Yanıtla

  merhaba, benim yumurta gelişimim normalden 2-3 gün erken oluyormuş, HSG çektirdim, kanallarımda problem yok, 6 ay önce eşim varikosel ameliyatı oldu, 2 aydır proxeed plus ve sabahları klomen kullanıyor. değerleri ise;
  sperm sayısı: 17.4 milyon/ml
  toplam sperm sayısı:52,2 milyon
  toplam hareketlilik:%14
  ileri hareket:1
  yerinde hreketli:13
  Morfoloji; baş:%37
  boyun:%23
  kuyruk:%20
  normal:%1
  bu değerlerle aşılama mümkün mü?,teşekkürler

  4 Temmuz 2019 / 11:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hareketlilik değeri düşük görünüyor fakat aşılama için sayı normal değerlerde. Doktorunuzla görüşüp aşılama için karar alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Temmuz 2019 / 20:27
 • ***** Yanıtla

  3 aydır proxeed plus kullanıyorum. 9 milyondan 30 milyona çıktı sayı.Fakat sonuçlar bunlar;

  Abstinans (Gün) 6
  Miktar (mL) 5
  Viskozite hafif yüksek
  Aglutinasyon pozitif
  İleri hareketli % 16
  Yerinde hareketli % 22
  Hareketsiz % 62
  Mikroskopi nadir lökosit
  Sayı 30.400.000/ml

  Sizce ne yapmalıyım? İlacı kullanmaya devam etmeli miyim? Yoksa bu hareketsizlik ile beklemeden tüp bebek işlemine mi başvurmalıyım?

  iyi çalışmalar.

  18 Haziran 2019 / 16:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İlaç kullanmaya devam edebilirsiniz. Hareketlilik kullanılan ilaçların dışında bol lifli gıdalar, düzenli spor, sağlıklı beslenme sonrası da düzelebilmektedir. Uzman üroloji doktorumuza ücretsiz ön görüşme randevusu almak için telefon numaranızı bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Haziran 2019 / 12:41
   • ***** Yanıtla

    Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Şehir dışında olduğum için size şimdilik gelemiyorum. Fakat bir iki şey daha sormak istiyorum. Bu değerlerle aşılama mümkün mü ? Proxeed Plus kullanmayı bırakırsam Sperm sayımda azalma olur mu?
    İyi çalışmalar.

    20 Haziran 2019 / 14:41
 • ***** Yanıtla

  Toplam Hareketlilik 52,0 %
  Hareketsizlik 48,0 %
  Yerinde hareketlilik 7,0 %
  Cinsel Perhiz Süresi 3
  Morfolojisi Normal Spermler 91,3
  Sperm Konsantrasyonu 118,9 M/ml

  Spermiyogram testini varikosel varligi sebebi ile yaptırmıştim ilerleyen zamanlarda bu seviyeler düşer mi ve hareketsizlik %48 olmasi beni endiselendiriyor kisa bi bilgi verebilir misiniz?

  14 Haziran 2019 / 14:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerlerinizde sıkıntı görünmemektedir. Hareketlilik ve morfoloji kadar sperm DNA hasarları da baba olmanızda etkendir. Detaylı olarak bilgi almak için üroloji doktorumuzla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Dilerseniz telefon numaranızı bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa sürede iletişime geçecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Haziran 2019 / 12:41
 • ***** Yanıtla

  merhaba,
  sperm konsantrasyonu:13,5
  Hacim 1,0
  toplam hareketlilik:51
  ileri hareketlilik:26
  yerinde hareketlilik:25
  hareketsizlik:49
  hareketli sperm kons:6.9
  ileri hareketli sperm kons.:3,5
  fonsiyel sperm kons:0,5
  sperm hareket endeksi:26
  toplam ileri har.sperm:3,5
  fonsiyenel sperm:0,5
  morfoloji normal sperm:0,8
  Morfoloji 6
  PH 8
  Hocam değerlerim normalmi çoçuk sahibi olabilirmiyim?

  29 Mayıs 2019 / 02:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji değeriniz düşük görünmektedir. Sigara, alkolden uzak durup bol lifli gıdalar ile beslenerek daha sağlıklı spermlere ulaşabilirsiniz. Sperm sayınız tüp bebek için uygundur.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Mayıs 2019 / 15:30
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hızlı hareketli sperm sayisi 180 milyon hizli ileri hareketli yuzde 34 yavas ileri haraketli yuzde 13 yerinde hareketli yuzde 5 hareketsiz yuzde 48 normal mi?

  19 Mayıs 2019 / 22:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz normal görünmektedir. Fakat çocuk sahibi olmakta sorun yaşıyorsanız kadın faktöründen etkileniyor olabilirsiniz. Eşinizle beraber kontrolden geçmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Mayıs 2019 / 11:48
 • ***** Yanıtla

  merhaba ben bir yıl ônce doktora gittim bende kist olduğunu öğrendim ve benim sperm değerim %20 çıktı ve 8 ay önce ameliyat oldum bunun iyileşme süreci yada sperm değerinin normale dönmesi nekadar zaman alır cevab verirseniz çok sevinirim saygılar.

  16 Mayıs 2019 / 00:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hangi ameliyatı olduğunuzu bilmediğimiz için kesin bir yorum yapamamaktayız. Fakat bazı ameliyatlardan sonra 6 ayda sperm değeri düzelirken bazı ameliyatlardan sonra iyileşme süresi 1 yıla kadar uzamaktadır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2019 / 17:49
 • ***** Yanıtla

  merhaba bahçeçi ailesi sonuş yaprdım ve sonuçlarım şu şekilde normalmi
  sperm konsantrasyonu: 31.a ml
  toplam hareketlilik : %61
  ileri hareketli(pr) %39
  yerinde hareketli(NP) : %22
  hareketsizlik(IM): %39
  kruger :%11
  fonksiyonel sperm: 13,8 M

  2 Mayıs 2019 / 17:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayısı ve hareketliliği normal sınırlarda görünmekte fakat kesin bir değerlendirme için morfoloji değeri ve sperm genetiği bilinmelidir. Detaylı bilgi için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Mayıs 2019 / 15:47
 • ***** Yanıtla

  Miktar 2,5 ml
  PH 7,5
  Likefaksiyon 30 dk
  Sperm sayısı 38 milyon ml
  İleri hızlı hareket %50
  İleri yavaş hareket %20
  Kendi etrafında %20
  Hareketsiz %10
  Normal sperm hücresi %70
  Anormal sperm hücresi %30
  Mikroskobi her alanda 3-4 lökosit

  27 Nisan 2019 / 02:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayısı, hareketliliği ve morfolojisi normal görünmektedir. Kadın faktörlü bir sıkıntınız yok ise bu değerler baba olmanız için yeterlidir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Nisan 2019 / 12:40
 • ***** Yanıtla

  Meraba ben iki yıllık evliyim sıperm sayım 200 milyon ileri hareketlilik 76 milyon yerinde hakeketlilik 24 milyon doktor bana senin spermin olabılıcek en yuksek seviyede dedı sizce ne yapmalıyım

  20 Nisan 2019 / 00:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayınız normal sayıda görüntülenmekte fakat sayı ve hareketlilik kadar spermin genetik yapısı da gebelik için önem arz etmektedir. Üroloji doktorumuza danışmanızı öneririz. Dilerseniz telefon numaranızı iletebilirsiniz, ilgili birimimiz sizi arayarak detaylı bilgi verecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Nisan 2019 / 16:07
 • ***** Yanıtla

  esimle bir cocuk daha istiyoruz 7 sene evvel oglumdada variyeden dolayi bir besin eksik diye bize doktor besintakviyesi yazmisti simdi size sorum keciboynuzunla ve kuruyemisle hamile kalabilirmiyim yada ne hapi onerisiniz cocuk olsun diye tskler simdiden

  7 Nisan 2019 / 18:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yüksek lifli, organik beslenilmesi, sigara ve alkolden uzak durulması sperm kalitesini arttıracaktır. Siz de omega ve folik asit desteği alırsanız anne olma şansınız yükselecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Nisan 2019 / 12:37
   • ***** Yanıtla

    tskler bilgi icin …suan kendim folik asit kullaniyorum esimde keci boynuzu pekmezi ve kuruyemis yiyor ceviz findik badem gibi yani onla hamile kalma sansim yuksek dogrumu anladim msjim size iki.kere gelmis kusura bakmayin

    9 Nisan 2019 / 01:00
 • ***** Yanıtla

  bir oglumuz var ve ikinci cocugu istiyoruz esimle esimde besin takviyesi almisti oglumdada ve simdi size sorum var keciboynuzunla ve kuruyemisle hamile kalma sansim varmi veya hap olarak neyi tavsiye edersiniz vardiye calisti icin hormonu farkli calisio demisti doktorumuz zamaninda bilgi verirseniz mutlu olurum

  7 Nisan 2019 / 17:58
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yüksek lifli, organik beslenilmesi, sigara ve alkolden uzak durulması sperm kalitesini arttıracaktır. Siz de omega ve folik asit desteği alırsanız anne olma şansınız yükselecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Nisan 2019 / 12:37
 • ***** Yanıtla

  Miktar 2,5 ml
  PH 7,5
  Likefaksiyon 30 dk
  Sperm sayısı 38 milyon ml
  İleri hızlı hareket %50
  İleri yavaş hareket %20
  Kendi etrafında %20
  Hareketsiz %10
  Normal sperm hücresi %70
  Anormal sperm hücresi %30
  Mikroskobi her alanda 3-4 lökosit

  22 Mart 2019 / 09:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sayınız iyi görünmektedir. Morfoloji değeriniz %30, değerin yükselmesi için bol lifli gıdalar tüketmenizi, sigara ve alkol kullanıyorsanız uzak durmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Mart 2019 / 09:36
 • ***** Yanıtla

  Miktar 2.5
  PH 7.5
  Likefaksiyon 30.dk
  Sperm sayısı 38 milyon
  İleri hızlı %50
  Yavaş hareket %20
  Hareketsiz %10
  Normal sperm hücresi %70
  Anormal sperm hücresi %30
  Mikroskobi 3-4 normalmi hocam şimdiden teşekkürler

  7 Mart 2019 / 17:24
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfolojiniz ve sperm sayınız iyi olmakla beraber hareketlilik düşük görünmektedir. Dilerseniz telefon numaranızı bırakabilirsiniz, ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mart 2019 / 09:33
 • ***** Yanıtla

  Merabalar 1.5 yıllık evliyim eşim evliliğimizden 4 ay sonra 2018 11 ci ay hamile kaldı 6 haftalıkken düşük oldu şuan 2019 ocaktayız eşim ve ben testlere girdik durumumuz normal bende sperm sayıma baktırdım çıkan sonuçlar

  Renk : Krem
  Miktar : 3ml
  Likefaksiyon Süresi : 25 Dk
  Vizkozite : Normal
  pH : 7.5
  sayı : 40 Milyon/ml
  Motilite : .
  Hızlı : %5
  Yavaş : %35
  Yerinde : %5
  Hareketsiz : %55
  Mikroskobi 1-2 lökosit

  Üroloji uzmanı ve Kadın Doğum Uzmanı sonuçlarımıza normal dedi fakat %5 olan Hızlı da çok az bi sorun olabilir dedi öneriniz ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

  8 Şubat 2019 / 19:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm testinizde ileri hareketlilik ve morfoloji değeriniz baz alınarak yorumlama yapılabilir. Sizlere kesin bir cevap verebilmemiz için üroloji doktorumuzun muayene etmesi gerekmektedir. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Şubat 2019 / 10:42
   • ***** Yanıtla

    tabiki olabilir 05351035050

    20 Şubat 2019 / 01:29
    • ***** Yanıtla

     Merhabalar Hocam 2 yıllık evliyiz sperm örneği verdim bu sonuçlar la normal yolla gebelik olma olasılığı nedir ne önerirsiniz

     Hacim. 2.5 ml
     Likefaksiyon süresi 25 dk

     Konsantrasyon 16 milyon
     Total motilite. %50
     İleri hareketli 31%
     İleri hareketli. _
     Yavaş hareketli 31 %
     Yerinde hareketli 19 %
     Hareketsiz 50 %
     Silermn morfolajisi (Kruger)

     Morfolaji. 1
     Baş. 72
     Boyun. 18
     Kuyruk. 9

     15 Aralık 2021 / 00:16
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Morfoloji ve hareketlilik değeriniz düşük görünüyor. Üroloji doktorumuzla görüşmenizi öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      3 Ocak 2022 / 09:34
 • ***** Yanıtla

  Hareketli sperm 1
  Hareketsiz sperm 0
  Toplam sperm 1
  Hareketli sperm \Ejec 0, 20
  Hareketsiz sperm\ 0, 00
  Toplam sperm\Ejec 0, 20
  Daha önceki yaptıgımız sperm testinde hiç sperm çıkmadı ama en son uaptırdıgımız sperm böyle çıktı sizce nasıl

  4 Şubat 2019 / 20:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz azospermi tanısını göstermektedir. Dilerseniz üroloji doktorumuzla görüşebilirsiniz.Kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Şubat 2019 / 16:11
 • ***** Yanıtla

  Benim.esiminde ayni sorunu var sprm.sayizi az

  3 Ocak 2019 / 23:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinizin üroloji doktorumuza muayene olmasını tavsiye ederiz. Dilerseniz eşiniz doktorumuzla telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilir. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linkini tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Ocak 2019 / 11:36
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar Benim sperm sayım 28 milyon toplam sperm sayım 28.milyon normal morfoloji 6 ileri hareketlilik 40 pH 8 lökosit 1 milyon 2 aydir evliyim çocuğumuz olmuyor değerlerim normalmidir yardımlarınızı rica ederim

  18 Aralık 2018 / 10:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   1 yıllık korunmasız ilişki sonucunda çocuğu olmayan çiftler için tüp bebek önermekteyiz. Fakat değerleriniz tüp bebek yöntemi yaptırmanız gerektiğini gösteriyor. Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Aralık 2018 / 15:57
 • ***** Yanıtla

  Esimin sonucu ileri hizli har.12.9 A+B 19.4 çikti bu ne anlama geliyor

  6 Aralık 2018 / 01:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Çıkan sonucu örneğin 100 spermden 12’si hareketli gibi düşünebilirsiniz. İleri hareketli sperm sayısının az olması sebebiyle çocuk sahibi olmada problem yaşayabilir, tüp bebek yöntemi denemeniz gerekebilir. Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Aralık 2018 / 10:25
 • ***** Yanıtla

  Merhaba.
  25.07.2018 tarihli sperm dna hasar testinde %90 sperm dna hasar çıktı,kötü derecede.(Yöntem: Toluidine Blue ile DNA hasarı)
  10.09.2018 tarihli sperm dna hasar testinde %11,99 sperm dna hasar çıktı, normal derecede.(Yöntem:In Situ Cell Detection, TUnel Technology, Flow cytometry)
  26.09.2018 tarihli Spermiyogram Testinde; hacim 1,8 ml, sperm konsantrasyon 5 milyon/ml, total motilite %60, total ileri hareketli %a+b 40, hızlı hareketli %a 0, yavaş hareketli %b 40, yerinde hareketli %c 20, hareketsiz %d 40, yuvarlak hücre konsantrasyonu 2 milyon/ml.
  22.11.2018 tarihli Spermiyogram Testinde; hacim 2,5 ml, morfoloji normal formlar %18,7, sperm konsantrasyonu 6,5 m/ml, hareketsiz sperm%90,1,yerinde hareketli %3,3, ileri hareketli %6,6, toplam hereketlilik %9,9 toplam sperm sayısı 16,2 m/vol.
  Bu testlerden önce değerlerim çok daha kötüydü. bu testler sırasında 2 ay Klomen tablet kullandım,kestim ve 4 aydırda Max-Seed 60 tablet kullanıyorum halen. Bu değerlerle halen çocuk isteği gerçekleşmedi ve öncesinde 1 yıl önce bu değerlerden çok daha kötü sonuçlarla ilaçları da kullanmadan önce başarısız tüp bebek denemesi olmuştu. İlaç kullanıp beslenmeme dikkat ettikten sonra oluşan bu değerlerle(2. sperm dna hasar testi ve 1. ile 2. spermiyogram testlerine göre)normal yol ve tüp bebek şansım nedir, sperm dna hasarındaki bu gelişme gerçekçi olabilir mi ve umut verici olabilir mi. Durumumu değerlendirebilrmisiniz?
  Saygılarımla

  27 Kasım 2018 / 08:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   DNA hasar oranınız yüksek görünmektedir. DNA hasarlarını tespit edebilen sORP testi ile hasar oranınız daha net görülebilir. Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Kasım 2018 / 16:45
 • ***** Yanıtla

  Daha öncesinde 10 yıl once varikosel ameliyatı oldum suanda tekrarlama durumu olmuş o yüzden sperm tahliki yapıldi suanda ameliyata gerek var mı Cinsel Pehriz Süresi 5 gün Skobik Muayene Miktar 4 cc Kan Renk Sincabi pH 8 Viskozite 15. dk da başladı 45. dk da bitti Direk Mikroskobik Muayene Lökosit görüldü. Spermatozoid Sayısı(1cc’de) 65 MİLYON VİTALİTE KONTROLLERİ (Oda ısısında Spermatozoidlerin Kabiliyetleri) Progresif Hareketli % 10 Nonprogresif Hareketli % 15 Hareketsiz % 75 MOTILITY CABACTY CONTROL TESTI Pozitif FURUKTOZ TESTI Pozitif

  25 Kasım 2018 / 13:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm değerlerinizden varikosel durumunuz tam olarak belirlenemeyebilir. Bir doktor tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir. Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Kasım 2018 / 10:33
 • ***** Yanıtla

  Mrb hocam biz 6 aylık evliyiz cocuk çok istiyoruz eşimin sonuçlarına bu bkarmisinz
  Likefaksiyon 20°
  Serpm sayımı 20 milyon
  Motlilite hareketsiz %60
  Motlilite hareketli % 20
  Motlilite azalmış haraketli %20
  Direkt baki H.S da 4-10 LOKOSİT
  PH –
  Aglitünasyon +
  Lütfen mail atarmisinz

  17 Kasım 2018 / 21:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinizin sperm sayısı iyi fakat hareketsizlik görülmekte. Tüp bebek tedavisi yaptırmanız gerekebilir. Üroloji doktorumuza eşinizin muayene olmasını tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Kasım 2018 / 14:31
 • ***** Yanıtla

  merhaba,
  sperm konsantrasyonu:9.2
  toplam hareketlilik:63
  ileri hareketlilik:48
  yerinde hareketlilik:15
  hareketsizlik:37
  marfoloji normal form kruger:11
  hareketli sperm kons:5.8
  ileri hareketli sperm kons.:4.4
  fonsiyel sperm kons:1.1
  ortalam hız:10
  sperm hareket endeksi:39
  toplam sperm kons:69.0
  toplam har.sperm kons:43.5
  toplam ileri har.sperm:33.0
  fonsiyenel sperm:8.3
  morfoloji normal sperm:7.5

  bilgilerim bunlar, sıkıntılı bir durum varmı acaba? teşekkürler..

  15 Kasım 2018 / 19:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Morfoloji ve ileri hareketlilik değerleriniz düşük görünmektedir. Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz kendisiyle telefonda ya da yüz yüze ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Kasım 2018 / 14:25
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 4 yıllık evliyim 6.5 milyon sperm mevcut aşılama yöntemi ile eşim gebe kalırmı teşekkürler

  3 Kasım 2018 / 15:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Aşılama yöntemi 10 milyon ve üzeri sperm hücresi bulunduğu taktirde önerilmektedir. Tüp bebek yöntemi denemenizi öneririz. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Kasım 2018 / 10:20
 • ***** Yanıtla

  Mikroskobik inceleme
  Spermatozoid sayısı :39,000,000
  Total Spermotozoid sayısı ı:90,000,000
  Motilite muyenesi
  İleri doğru hızlı harktli 1.satte%25 2 saatte %20
  Yavaş harktli 1 saatte %15 2 saate %15
  Harktsz 1 saatte %60 2 saatte %65
  Normal morfoloji %36
  Anormol morflji %64 sizce sonuç

  9 Ekim 2018 / 23:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Normal morfoloji ve ileri doğru hareketlilik değeri yetersiz görünmektedir. Üroloji doktorumuza muayene olmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Ekim 2018 / 11:26
 • ***** Yanıtla

  Hocam bnde yumurta zayifliği var doktor iki ay tedvi uyglmsni istedi olmzsa tup bebek dio hocam napmlym fsh12 e2 30 kotumu snclr?

  7 Şubat 2018 / 19:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2018 / 15:23
   • ***** Yanıtla

    Yeriniz nerde

    30 Eylül 2018 / 07:52
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Türkiye’de, İstanbul- Altunizade ve Fulya, Diyarbakır ve Ankara merkezlerimiz bulunmaktadır. Dilerseniz hangi merkezimiz ile bağlantıya geçmek istediğinizi telefon numaranızla birlikte bize iletebilirsiniz. İlgili departmanımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     1 Ekim 2018 / 12:16
 • ***** Yanıtla

  Merhaba üç yıldır evliyim çocuğum olmuyor eşim sperm az diyorlar ne yapma gerek

  5 Kasım 2017 / 20:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi bize iletebilirsiniz ve iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 09:46
 • ***** Yanıtla

  Merhaba üç yıldır evliyim çocuğum olmuyor sprem az diyorlar eşim bir sorun çıkmadın

  5 Kasım 2017 / 20:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi bize iletebilirsiniz ve iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 09:46
 • ***** Yanıtla

  Sperm konsantrasyonu 37.0 toplam hareket lik %61 ileri hareket %48 yerinde hareket %13 hareketsizlik %39 iyi mi hocam

  5 Kasım 2017 / 18:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Lütfen 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 09:50
 • ***** Yanıtla

  Hocam Sperm yıkama sonuç değerlerim YIKAMA ÖNCESİ DEĞERLER:Hızlı hareketli%44 Yavaş hareketli %14 Sperm sayısı87M/ml Hareketsiz%42 motilite %58 Sperm miktarı 3ml YIKAMA SONRASI DEĞERLER:hızlı hareketli%75 Yavaş hareketli %5 sperm sayısı45M/ml hareketsiz%20 sperm miktarı0,75

  4 Kasım 2017 / 20:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Lütfen 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 09:53
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam test sonuçları aşağıdaki gibidir bı sorun var mı acaba ?

  Miktarı 2.5ml
  Görünüm opelesan
  Likefaksiyon süresi 90dk
  Ph 8
  Viskozite normal
  Sperm konsantrasyonu 78.000.000
  Total sperm sayısı 195.000.000
  İleri hızlı hareketli %9
  Yavaş hareketli %13
  Yerinde hareketli %21
  Hareketsiz %57
  Lökosit 1.100.000
  Aglutinasyon ( -)
  Ve her mikroskop sahasında 5-6 lökasit görüldü.

  17 Ekim 2017 / 22:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Bizlere 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 10:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Benim sonuclarim yikanmadan once sperm sayisi 38 milyon
  Hareketli % 30
  Yavas hareketli %20
  Yikandiktan sonra
  Sperm sayisi 43 milyon
  Hareketli % 90
  Yavas hareketli % 10
  Bugun asilama yaptirdi esim ama bu sonuclarin iyi mi kotu mu oldugunu bilmiyorum aciklarsaniz sevinirim. Simdiden tesekkur ederim..

  7 Eylül 2017 / 13:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Bizlere 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 12:10
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar sperm testi sonucum 1ml’de 3.600.000 totalde 9.000.000 viskozite:normal
  Renk:krem
  Hızlı hareketli:38
  Yavaş ileri:15
  Yerinde hareketli:15
  Hareketsiz:12
  Cinsel perhiz süresi:4
  Morfoloji( kruger):
  Normal yapı:2 solda varikosel var Ameliyat gerekli mi gebeliğe engel mi?

  30 Ağustos 2017 / 00:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Bizlere 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 10:44
 • ***** Yanıtla

  Hocam sperm sayisi 16 milyon

  16 Ağustos 2017 / 02:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi ve iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 10:45
 • ***** Yanıtla

  Hocam ıyi gunler ben 3 senelik evliyim 24 yasindayim esim 29 yasinda cocugumuz olmuyor esimde varikosel var
  Volum 5.5
  Sperm sayisi milyon 38
  Ileri hareketli )(+4%)(a) 11
  Yerinde hareketli 6
  Hocam sonuçlar boyle sizce napmaliyiz

  Cevapla

  16 Ağustos 2017 / 02:22
 • ***** Yanıtla

  Sperm kons 78,4 toplam har (PR+NP)100DE 60 ileri har. (PR)100de 51 yerinde har. (NP) 100de 9 hareketsiz(im)100de40 hareketli sperm kons 46.8 ileri har sperm kons 40.3 fonksiyonlar sperm 14,8 ortalama hiz 14 siperm hareket indeksi 281 toplam siperm 313.6 hareketli sperm 187,2 ileri hareketli sperm 161,2 fonksiyonel siperm 59.2 morf normal siperm 57,6 hocam allah rizasi için yardimci olun bekliyorum sizi

  9 Haziran 2017 / 01:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Üroloji hekimlerimiz durumunuzu değerlendirip size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Temmuz 2017 / 15:13
 • ***** Yanıtla

  Renk-Donuk beyaz Miktar.3-5 Sperm sayisi 16. Sayi total 56.Hareket hizli ileri 4 yavas ileri 7 Yerinde4 hareketsiz 85 normal 85 anormal 15 her sahada 20_ 25 lokosit goruldu gerekli bilgilerinizi bekliyorum

  14 Mayıs 2017 / 11:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Üroloji hekimimiz konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2017 / 15:30
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben bugün aşılama yaptırdım ancak esimin spermleri yikandiktan sonrayerinde hareketlilik 0 ileri hareketlilik 95 hareket etmeyen 5 konsantrasyonu 25000000 çıktı tutma olasılığı var mi teşekkür ederim simdiden

  4 Mayıs 2017 / 19:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm sorununuz varsa aşılama yöntemini hastalarımıza çok tavsiye etmeyiz ama eş tedavisi gerektiren bir durum olduğu için sizin de durumunuzun analiz edilmesi gerekmektedir. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2017 / 13:34
 • ***** Yanıtla

  mrb hocom total sperim sayım 25 milyon ileri hareketlilik %55 ileri yavaş hareketlılık %20 yerinden hareketlilik %10 hareketsız %15 lökosit sayı 1000 viskozite normal ph 8.0 miktar valum 2.5 ml perhiz suresi 4 gün patolojik forum %35 normal forum %65 8 aydır evlıyız hocom yaş 28

  26 Nisan 2017 / 20:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Üroloji hekimimiz konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2017 / 15:28
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar, Sperm konsantrasyonu : 2.400.000 Toplam sperm sayısı : 3.240.000 İleri Hareketli : %25 Yerinde Hareketli : %30 Hareketsiz : %45 Yorumlar mısınız lütfen, ne yapmamız gerekiyor? Teşekkürler

  16 Mart 2017 / 16:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı [email protected] adresine iletişim bilgilerinizle birlikte mail atmanızı rica ederiz. Üroloji hekimimiz konu ile ilgili en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Nisan 2017 / 12:47
 • ***** Yanıtla

  ben 4 yil oldu ewliyim çocuk istiyoruz ama olmuyor bnm bi sorunm yok eşimin Sperm sayısı az ne yapabilirim

  7 Mart 2017 / 20:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinizin sperm sayısı düşükse daha fazla beklemeden bir uzman eşliğinde tedaviye başlamanızı öneririz. İletişim bilgilerinizi iletebilirseniz ilgili ekibimiz arayarak konu ile ilgili size yardımcı olacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mart 2017 / 11:18
 • ***** Yanıtla

  kolay gelsin hocam
  mayısta düğünüm var inş.sonuçlar bu şekilde çıktı düşük dedi doktor 14 ünde tekrar örnek alıncak bidaha bakalım dedi
  ama ben çok huzursuzum evlat sahibi olmak istiyorum ve çocukları çok seviyorum durum nedir bilgi ve yardımınıza ihtiyacım var… saygılar
  hacim 6 cc
  görünüm normal
  vizkosite normal
  likefaksiyon süresi –
  abstinans süresi 3 gün
  ph 8.5
  sperm konsantrasyonu 6 mil/ml
  aglütinasyon –
  lökosit kons.>1 mil/ml
  toplam hareketli % 27
  ileri hareketli % 13
  yerinde hareketli %14
  hareketsiz %73
  hareketli sperm kons. 1,6 mil/ml
  ileri hareketli sperm kons.0,8 mil/ml
  fonksiyonel sprem kons. 0,1 mil/ml
  ortalam hız 6 mic/sn
  sperm hareketlilik indeksi 16
  toplam sperm 36 mil
  toplam hareketli sperm 9,6 mil
  toplam ileri hareketli sperm 4,8 mil
  toplam fonksiyonel sperm 0,6 mil
  morfolojısı norma sperm 1,4 mil
  morf % normal formlar (kruger) 4 %
  hareketli sperm N.A.
  hareketsiz sperm N.A.
  toplam sperm N.A.
  hareketli sperm /ejec N.A. mıl
  hareketsiz sperm N.A. mıl
  toplam sperm/ejec N.A. mıl

  2 Mart 2017 / 14:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Evet sonuçlar düşük çıkmış. İleride tüp bebek yapmak gerekebilir. Ancak doktorunuzun da önerdiği gibi 2. bir test yaptırmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mart 2017 / 11:56
 • ***** Yanıtla

  slm ben 4 ay önve amaliyat oldum 23 milyondan 26 ya yükseldi hızı 12 den 16yükseldi sonuçlar nasıl çocuk sahibi olabilmiyim

  16 Şubat 2017 / 21:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İletişim bilgilerinizi ve test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Uzman doktorumuz size konu ile ilgili dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Şubat 2017 / 11:14
 • ***** Yanıtla

  Sperm kons. : 45,4
  Toplam hareketli 47
  Ileri hareketli (pr) 37
  Yerinde hareketli 10
  HAREKETSIZ 53
  TOPLAM SPERM 181.6
  HAREKETLI SPERM 85
  HOCAM MERHABALAR SONUCLARIM BUNLAR

  12 Şubat 2017 / 22:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Şubat 2017 / 12:30
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  merhaba 10 yıllık evliyim . 9 yaşında çocuğum var. 1,5yıldır 2. çocuk için uğraşıyoruz. eşimin test sonuçları
  sıvı miktarı 1,5 (refarans 2-6)
  sayı 1 ml’de sonuç : 1,6 ( x milyon ) ref >20 x milyon
  p h 8,5 ( ref 7,2-8 )
  viskozite yüksek ref- normal
  sıvılaşma süresi >60 (dakika) ref 0-60
  hareketli %30
  yavaş hareketli % 30
  yerinde hareketli % 10
  hareketsiz % 30
  morfoloji % sonuç : 20 ref>%60
  lökosit gersahada 4-5 lökosit görüldü.
  rica etsem bilgi verirmisiniz. sonuçlar nasıl

  7 Şubat 2017 / 15:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Doktorumuz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Şubat 2017 / 12:28
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Sperm konst:5,7 toplam hareketli:51 ileri hareketli:18 yerinde hareketli:33 hareketsizlik:49 morfoloji:4 hacim:2,0 lökosit:1 Hocam 10 aylık evliyim bu sonuçlara göre çocuğum olurmu açıklarsanız sevinirim.?

  6 Şubat 2017 / 23:58
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Şubat 2017 / 12:27
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  2 yıldır evliyim 1.5 senedir bebek istiyoruz fakat olmuyor sperm sayım düşüktü üroloji doktoru proxeed plus kullanmamı önerdi son üç aydır onu kullanıyorum sperm değerlerim total motil 60
  Sperm sayısı 29
  progressive motility %69
  Yerinde hareketli %17
  Total motility a+b+c % 86
  Hareketsiz % 14
  Vitalite % canlılık
  Bu değerler en son yaptırdığım değerler eşimde herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Fakat denedik olmadı yardımcı olmanızı diliyorum.

  31 Ocak 2017 / 12:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Elinizdeki test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Üroloji hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Şubat 2017 / 15:00
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Sağ tüpüm kapalı bu ay sağ tarafında yumurta oluştu bu ay aşılama yapacaklar tutma ihtimali var mı

  16 Ocak 2017 / 18:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Tüpler kapalı ise öncelikle onun açılması yada tüp bebek tedavisine başlanması gerekir. Ama sonuçlarınızı göremediğimiz için takibinizi yapan doktorunuzun sizi bu konuda bilgilendirmesi en doğru olanıdır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ocak 2017 / 12:24
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Merhaba benim de eşimin sperm sayısı çok düşük ilk tahlil sonuçları:
  Volume : 2 cc
  Microskobi:2-3 lokosit
  Hareketli % 75
  Hareketsiz %25
  Sayım (spermiyogram) <100 000 / cc
  2. Defa yaptırdı test yine aynı sonuçlar çıktı ama hareketli % 5 hareketsiz %95
  Ne yapmalıyız.

  16 Ocak 2017 / 13:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eşinizin sperm sayısı çok düşük, dolayısı ile direkt tüp bebek tedavisine başlamanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ocak 2017 / 13:51
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Sperm sayim 67 milyon doktorumuz 3 te 2 si hareketsiz dedi 22 si hareketli dedi cocugumuz olurmu 1 yillik evliyim

  11 Ocak 2017 / 23:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınızı [email protected] adresine iletişim bilgileriniz ile birlikte mail atmanızı rica ederiz. Uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ocak 2017 / 12:25
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  2 yıllık evliyiz eşimde bi sorun çıkmadı bende biri özelde olmak üzere 2 sperm tessti yaptırdım sonuç çok iyi dedi doktor fkat çocuk olmuyor yardımcı olurmusınuz.

  30 Aralık 2016 / 13:24
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sebepsiz infertilite olabilir ancak sizi muayene etmeden bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Ocak 2017 / 13:17
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Hocam sperm testi sonuclarini yorumlarmisiniz tesekkurler.
  Motilite 1 saat
  Ileriye hizli %45
  Az hareketli %
  Hareketsiz %50
  Sayi 48.2 milyon.
  Lutfen yorumlayin hocam

  24 Aralık 2016 / 19:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorumuz çok yoğun olduğu için bilgilendirmeleri ancak telefon ile yapabiliyor. İletişim bilgilerinizi iletebilir misiniz? Sizi doktorumuz ile görüştürmek isteriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Aralık 2016 / 16:11
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Miktar: 4cc
  Gorunum: ofak
  Viskozite: normal
  Sivilasma: 28 dk
  İcc de : 100 milyon
  Tum ejakulatda: 400 milyon
  Normal hareketli : 1/2 saat: %40
  : 1.saat: %35
  Yavas hareketli : 1/2 saat: %30
  : 1.saat: %30
  Hareketsiz : 1/2 saat: %30
  : 1.saat: %35
  Makroskopik inceleme: Her sahada 10-12 lökosit ve sperm aglütinasyonlari görüldü.

  7 Aralık 2016 / 23:16
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınızı üroloji doktorumuza ilettik. Kendisi en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2016 / 12:27
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Merhaba.biz 2 yıllık evliyiz sperm hıc yoktu varıkosel amelıyatı oldum spermin degerlerıö toplam 15 mılyon ılerı harwketlklogı 3.4 mılyon 3 ay onve esım kımyasal gebelık gecrdı ve dusuk yaptı normlarda sartlarda cocuk sahıbı olmak ıcın yeterlimı sperm.ılgınıze sımdıden tesekkrlr

  5 Aralık 2016 / 22:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizin ve eşinizin test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Ürolog hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2016 / 16:14
 • ***** Yanıtla

  İyi akşamlar biz 5yıllık evliyiz 18.ayda doğal yolla hamile kaldım sezeryan oldum fakat tekrar hamile kalamadım şimdi tüp bebek denemesi yaptırdık embriyo transferi Yapıldı acaba bebek oluşurmu doktorum ilk gebeliğim normal yolla olunca şansın yüksek diyor yaşımızda eşimle benim 35den küçük yorum yaparsanız sevinirim

  26 Kasım 2016 / 20:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Takip sürecinizi yapan doktorunuz bu konuda sizi en iyi yönlendirecek kişidir. Çünkü rahim durumunuz ve size transfer edilen embriyo kalitesi nasıldır bilmediğimiz için bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Kasım 2016 / 12:15
 • ***** Yanıtla

  Merhb biz 3 yıldır evliyiz çocuğumuz olmuyor benim sperm testi sonuçlarını değerlendirirmisnz tşk ederim.
  P.süresi: 3
  Miktar: 2,1
  Görünüm:kirli beyaz
  Likefaksiyon:25
  P.h:8.5
  Sperm sayısı: 48 milyon
  İleri hızlı hareketli: %20
  İleri yavaş hareketli: %20
  Yerinde hareketli: %30
  Hareketsiz: %30
  Normalite:%65
  Mikroskobi: 10-15 lökosit

  24 Kasım 2016 / 13:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   [email protected] mail adresine test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi iletirseniz üroloji doktorumuz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Kasım 2016 / 12:06
 • ***** Yanıtla

  Yaptığım yorumu kaldırabılırmısınız mail adresinden ulaşım sağlıycağım

  22 Kasım 2016 / 12:49
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yorumunuzu kaldırdık. Bize [email protected] mail adresinden ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Kasım 2016 / 08:09
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Merhaba biz bir yıldır hastaneye gidip geliyoruz eşimin sperm sayısı Bazal degerlendirmede:2,4 çıktı yıkama sonrasında:0,72 çıktı bu nedemek bana bi yardımcı olurmusunuz

  7 Kasım 2016 / 10:35
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Selam. Ben Azerbaycandanım. 40 yaşım var. 2,5 yıldır evliyim. Eşimin 31 yaşı var. Hamile kalamıyorum. 1defa tub bebek tedavisine basladık. 2 folikul buyudu ama ici boş cıktı. ANTİ MULLER HORMONUM 0,3 idi. Hamile kalma şansım varmı? Ne yapa biliri ben? Yatdım edin bana

  4 Kasım 2016 / 20:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İletişim bilgilerinizi iletebilirseniz uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Kasım 2016 / 15:33
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Hocam sperm analizimi yormlarmisiniz toplam hareketli yuzdesi %40 ileri harekerli sayisi%32 toplam sperm sayisi 39 milyon sperm yogynlugu 15 milyon normal morfoloji sperm%4

  22 Ekim 2016 / 23:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonuçlarınız ile birlikte iletişim bilgilerinizi de [email protected] mail adresine iletirseniz uzman hekimimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ekim 2016 / 15:08
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  3 yillik evliyim benim sorunum ileri hareker % 4 bunu nasil yukseltebilrim.

  11 Eylül 2016 / 13:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   444 39 49 numaralı telefondan randevu alarak kliniğimize gelmenizi tavsiye ederiz. Doktorumuz muayene sonrası sizi yönlendirecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Eylül 2016 / 16:47
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Merhaba hocam 1 yıllık evliyim eşimin sağ tüpü kapalı benim sperm sonuçlarım aşağıdaki gibidir. Çocuğumuz olur mu. Alkol sigara yok.Yorumlarsanız sevinirim .
  Sperm sayısı ml 74 milyon
  Total motil sayısı 29 milyon
  İleri hızlı % 0
  İleri yavaş %39
  Yerinde hareketli%7
  Hareketsiz%54

  3 Eylül 2016 / 00:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atmanızı öneririz. Doktorumuz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Eylül 2016 / 11:00
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Say 13.4ml
  Sayi (ejakulattaki) 41,54
  Hızlı ileri 3
  Yavaş ileri 9
  Yerinde hareketli 31
  Hareketsiz 69
  Toplam ileri hareketli Sperm sayısı 4,98
  Canlılık %53

  30 Ağustos 2016 / 18:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   [email protected] adresine sonuçlarınızı mail atmanızı rica ederiz. Doktorumuz inceleyip size en kısa zamanda dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Eylül 2016 / 10:14
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Iyi gunler hocam biz 10yillik evliyiz iki sefer tup bebek yaptırdıktan ama sonuç negatif eşimin Sperm analizini yorumlayabilirmisiniz şimdiden çok teşekkürler

  30 Ağustos 2016 / 18:49
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  Merhaba, lar bende de varikosel rahatsızlık var benim sonuçlarında sormuyorum vizkozite. 20 reaksiyon kaleci spermatozid sayısı 1cc 60 total sormalısınız oranı 348 milyon haraketli sermayedir epik 70 normal sperm metodolojisi ( burger kriterlerine göre 4. Baş anomalisi 56. Boyun tanımalıdır 32 kuyruk tanımalıdır 6.

  25 Ağustos 2016 / 17:22
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  erhabalar hocam test sonuçlarım aşağıdaki gibi çıktı değerlendirirmisiniz şimdiden teşekkürler

  Test Sonuç Birim Referans Aralığı
  MİKTAR 4.5 ml. 1.5 – 5.0
  RENK KREM
  VİZKOZİTE NORMAL
  pH 8
  SAYI 600 000 /ml. 20 000 000 – 40 000 000
  TOTAL SAYI 2 700 000
  TOTAL MOTİL SPERM SAYISI 810 000
  SIVILAŞMA ZAMANI SÜRESİ 30 dk. 15 – 60
  SIVILAŞMA ZAMANI SONU HAREKET ORANI * 30 % 60 – 70
  1/2 SAAT SONU HAREKET 30 % %
  1 SAAT SONU HAREKET 25 % %
  2 SAAT SONU HAREKET 15 % %
  4 SAAT SONU HAREKET . % %
  6 SAAT SONU HAREKET . % %
  HIZLI İLERİ HAREKET ORANI . % %
  YAVAŞ İLERİ HAREKETLİ ORAN I 20 % %
  YERİNDE HAREKETLİ ORANI 10 % %
  HAREKETSİZ ORANI 70 % %
  SPONTAN AGLÜTİNASYON NEGATİF NEGATİF –

  MİKROSKOBİ .
  1-2 LÖKOSİT ,NADİR SPERMİYOGENEZ HÜCRESİ, HAREKETLİ VE HAREKETSİZ
  SPERMATOZOİDLER GÖRÜLDÜ.
  SAYI DÜŞÜK OLDUĞUNDAN KRUGER DEĞERLENDİRMESİ YAPILAMADI.

  22 Ağustos 2016 / 20:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Doktorumuz sonuçlarınızı inceleyip en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ağustos 2016 / 11:42
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  mrb yorumlarmısınız sonuçları

  sperm sayısı :5000
  hızlı hareketli :%30
  yavaş hareketli:%30
  yeriğnde hareketli:%20
  hareketsiz::%20
  p.h :7,5
  normal:%80
  eşimin doktoru sperm sayısının düşük olduğu ama bu çoçoğunun olmayıyacağı anlamına gelmez dedi
  hareket sayılarının normal olduğunu söyledi
  yardımlarının bekliyorum
  teşekkür ederim

  12 Ağustos 2016 / 17:27
  • ***** Yanıtla

   Merhaba çocuğunuz oldu mu acaba

   17 Ekim 2019 / 02:11
  • ***** Yanıtla

   Merhaba tedaviniz oldumu nasıl sonuçlandı bebeniz oldumu acaba

   10 Haziran 2020 / 13:12
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  mrb yorumlar misiniz sonuçları şimdiden teşekkür ederim:
  Görünüm homojen krem renginde,
  koku: özel,
  miktar 3.0
  viskozite:normal
  ph:8, sivilasma zamanı:15 dk
  sperm sayısı; 32 milyon/ml
  hareket: 1/2 h % 50
  1 h :% 40
  2 h : % 30
  Anormal baş:% 20
  mikroskopi: Her sahada hareketli ve hareketsiz sperm hücreleri, 15-20 lökosit görüldü.

  10 Ağustos 2016 / 16:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   [email protected] adresine test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi mail atmanızı rica ederiz. Üroloğumuz durumunuzu değerlendirip sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Ağustos 2016 / 16:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam sperm parametrelerini yorumlar mısınız ileri hareket % 10 toplam sperm 56milyon morfoloji %3 ayrıca elle muayenede varikosel tespit edildi normal yoldan çocuğumuz olurmu

  30 Temmuz 2016 / 19:16
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. Üroloji uzmanımız sonuçlarınızı değerlendirip en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Ağustos 2016 / 12:11
 • ***** Yanıtla

  mrb hocam eşimin test sonuçlarını yorumlar misiniz 13 aydır bebeğimiz olmuyo benim testler normal eşiminkeilere de bakarsanız çok mutlu olurum
  volüm 6ml
  likefikasyon süresi 20 dk
  viskosite normal
  sperm sayısı 25 mil/ml
  pH 8,0
  hızlı ileri hareketli % 5
  yavaş ileri hareketli % 25
  yerinde hareketli % 5
  hareketsiz % 65
  lökosit > 1mil/ml
  agglütinasyon negatif

  21 Temmuz 2016 / 21:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sperm morfoloji notu belirtilmemiş fakat sayı normal görünmektedir. İleri hareketlilik biraz düşük olmak ile birlikte gebeliğin oluşmaması için tek başına bir engel değildir. Onun dışında belirtilen sonuçlarda çocuk sahibi olunmasına engel bir durum söz konusu görünmüyor. Yine de bu sonuçların her iki tarafa ait test, tahlil ve raporlar ışığında değerlendirilmesi daha doğru olacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Temmuz 2016 / 10:17
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ,
  Eşimin spermiogram sonuçlarını yorumlarsanız sevinirim .2 yıllık evliyim hiç gebelik olmadı.

  Ml’spermatozoid sayısı – 4000000
  Total spermatozoid sayısı -16000000
  Ml’deki lökosit sayısı -800000
  Aglütinasyon -görülmedi
  Vizkozite – normal

  MOTALİTE MUAYENESİ ;
  A MOTİL : – %
  B MOTİL : 30 %
  C MOTİL : 10 %
  D MOTİL : 60 %

  MORFOLOJİ:
  NORMAL MORFOLOJİ :40
  ANORMAL MORFOLOJİ : –
  BAL EFEKTİ :20
  BOYUN ANOMALİSİ : 20
  KUYRUK DEFEKTİ :20

  15 Temmuz 2016 / 11:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Analiz sonucuna göre sperm sayı ve hareketlilik normal değerlerin altında görünmektedir. Sperm örneğinin gebelik oluşturma başarısı ile toplam hareketli sperm sayısı arasında doğru bir orantı vardır, ml’de en az 15 milyon sperm hücresinin olması ve bu hücrelerin en az %45’inin hareketli olması normal kabul edilir. Belirtilen raporda bu oranlar sırası ile 4 milyon ve %30’dur. Bu sonuçlara bakılır ise tüp bebek tedavisi uygun görünmektedir. Yine de bu değerleri tek başına değil her iki tarafı (kadın ve erkek) değerlendirip ona göre tedavi planlanmalıdır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Temmuz 2016 / 09:25
 • ***** Yanıtla

  Ben 9 sene once hanimim dusuk yapti sonra cocuk olmadi dediler senin sperm canli hareketin az hizli hareketli .100 de.0
  Yavas ileri hareket.100.de.20
  Yerinde hareketli.100.de30
  Hareketsiz 100de.50 budurum da bana asilama olurmu yada tup bebek hangisi onerir sin

  8 Temmuz 2016 / 14:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi üroloji doktorumuzla görüştürmek isteriz. Bize iletişim bilgilerinizi iletirseniz sizi en kısa sürede arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2016 / 11:40
 • ***** Yanıtla

  Hocam lütfen yardımcı olun şu anda bulunduğumuz bölgede iyi imkanlar yok lütfen yardımcı olun 6 senedir çocuğum olmuyor benim hiç bir sorunum yok esimin sperm sayisi miktar. 8.ml renk. Krem pH 8.0 lefikkasyon. 60.dakika angulasyon. Yok vikozite normal 1.milimdeki sayı. 54. Milyon. Total sayı. 432. Milyon.8ml Motilite ileri hızlı hareketliliği % 36 yavaş ileri hareketliliği % 7 yerinde hareketlili % 3 hareketsizlik % 54 Morofoloji normal% 60 a normal% 15 A Normal Baş anomalisi% 5 boyun anomalisi% 6 kuyruk anomalisi % 4 MİKROSKOP her sahada 2_3lokosit hücresi görüldü hocam lütfen en kisa surede cevap verin

  3 Temmuz 2016 / 14:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Test sonuçlarınızı iletişim bilgileriniz ile birlikte [email protected] adresine mail atmanızı rica ederiz. İlgili doktorumuz konu ile ilgili bilgi vermek için sizi en kısa sürede arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2016 / 11:21
 • ***** Yanıtla

  iyi günler hocam klay gelsin ben 47 kromozon hastasıyım benim gbi hastalarınıza ne tür yardımlarda bulunabilirsiniz benim gbilerin şansı var mı acaba bu konuda yardımcı olabirmisinz

  16 Haziran 2016 / 15:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genetik taramalarla sağlıklı embriyo seçilerek transfer yapıp olumlu sonuç aldığımız hastalarımız var. Dilerseniz iletişim bilgilerinizi iletin, uzman hekimimiz konu ile ilgili size detaylı bilgi vermek için arasın.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Haziran 2016 / 11:33
 • ***** Yanıtla

  Sperm sayısı
  1cc: 240milyon
  Tümü:768 milyon
  Morfolojik inceleme
  Normal:%3
  Baş anomalisi %82
  Orta parça : %10
  Kurul anomali:%5

  Motilite
  Normal :70
  Yavaş :10
  Hareketsiz:20

  9 Haziran 2016 / 20:19
 • ***** Yanıtla

  5 yıllık evliyim hiç bir şekilde korunmuyoruz kısa bi süre önce doktora gittik eşimin sperm sayısının düşük olduğunu öğrendik sperm sayii 4000 bana asılan veya tüp bebek dediler açaba asılan ve Tüp bebeğin tutma olasılığı varmı gerçekten çok istiyoruz çocuk sahini olmak

  4 Haziran 2016 / 00:50
  • ***** Yanıtla

   Merhaba bebeniz oldumu acaba sonuç nedir

   10 Haziran 2020 / 13:16
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar Hocam ben Almanyada yasiyorum… 4 yillik evliyim.Her cift gibi bizde bebek sahibi olmak istiyoruz… bende bir sorun yok ancak esimde sperm sayisi az ve spermlerde yavaslilik var…Burda iki kez ilac tedavisiyle bir kez de dondurulmus embriyolarla tüp bebek transferi yapildi malesef sonuc olumsuz… tabiki de bu sürecte maddi ve özellikle manevi yönden yiprandik. internet uzeri arastirmalarimiz sonucu sizin sitenizi bulduk ve yeni den umutlandik…Yurt disindaki vatandaslariniz icin nasil bi yöntem uygulnmakta ve tedavi süresi hakkinda bilgi verirseniz sevinirim…simdiden tesekkürler…

  5 Mayıs 2016 / 14:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   [email protected] adresine daha önceki denemelerinizi mail atabilir misiniz? Uzman hekimimiz durumunu değerlendirip tedavi süreciniz ile ilgili size en kısa sürede dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Mayıs 2016 / 13:49
 • ***** Yanıtla

  Hocam test sonuclarim Fiziki muayene miktar 3.6 2-5ml ph 8,00 7.2-8 vizkozite normal akiskan görünüs opelasan direk muayne – hareket -0. 00 yüzde 75 üzeri ileri hareket 0,00 yüzde 30 lökosit bol yok

  Ileri hizli siperm yüzdesi a b yüzde 50 sifir ileri yavas siperm yüzdesi b tipi 0 az hareketli siperm yüzdesi c tipi 0 hareketsiz siperm yüzdesi d tipi 0 sayi ml de 0,00 total 0,00 yasama coef 0

  Degerlendirme -aktivite:anormal yüzde 25 mildekisiperm sayisi anormal 20milyon vomül normal 2ml phnormal 7.2-8.0canli orani anormal yüzde 60 bu degerler normalmi yardim ederseniz sevinirim somdiden tesekkurler…

  28 Nisan 2016 / 11:01
 • ***** Yanıtla

  Hocam benım sperm degerlerımı gözden gecırın özel doktora gıttık değerler 0 canlı yok dıyor doktor küçük bı operasyonla tüp bebek olacak dıyor sonuçlar.fızıkı muayene mıktar 3.6 2-5ml ph8,007.2-8vızkotıE normal akışkan görünüş opelasan direk muayene-hareket -0.00 yüzde 75uzerı ılerı hareket 0.00 yüzde 30 lokosıt bol yok. İleri sperm yuzdesı a b yüzde 50 sıfır ılerı yavaş sperm yuzdesı b tıpkı 0 az hareketli sperm yuzdesı c tıpı 0 hareketsız sperm yuzdesı d tıpı 0 sayı ml de 0.00 total 0.00 yasama coef 0 Degerlendırme -aktıvıte:anormal yüzde 25 ml sperm sayısı anormal 20 mılyon vomul normal 2 ml pH normal 7.2-8.0 canlı oranı anormal yüzde 60 hocam acıl değerlen sırrı sensiz sevınırım sımdıden teşekkür ler,,

  27 Nisan 2016 / 00:00
 • ***** Yanıtla

  Hocam sperm değerleri. Hocam eşimin sperm analizi lütfen yorumlarmısınız fruktoz mg/dl sonuç 297referans 200-400 volum ml 1.6 konsantrasyon xmilyon ml 32.7 referans 15 milyon ml ve üzeri total sayı x milyon 52.3 referans 39 milyon ve üzeri total motilite %&sperm motilite indeksi%28>_40 referans 15 >=%80 ileri doğru hızlı hareketli % ve kons 03 referansı 1 milyon ml
  Yavaş doğrusal olmayan hareketli %ve kons 08 referans 2.5 milyon
  Aktif hareketli %kons 11>_32 referans 3,6 milyon ml
  Yerinde hareketli % ve kons 17 rwferansı 5,6 milyon ml
  Hareketsiz %ve kons 72 referansı 23,5 milyon ml
  Tpmss x milyom 5,8 referansı >10
  Normal morfoloji %3
  Abnormal mırfoloji%97
  Nm-tpnss x milyon 0,17
  Normal morfoloji fertilizasyon oranı
  0>%4. %7,6 poor paltren
  %5-%14. %49.4 good pattern
  >%14. %88.3 perfect pattern
  Akrozomal şekil bozuklu %10
  İrregüler akrozomal dağılım %7
  Akrozomak vakual %2
  Baş şekil anomisi %24
  Mid piece boyun anom %27
  Kuyruk anomiilisş % 16 hocam bu değerlere göre bizim normal yollardan çocuğumuz olabilirmi ne yapmalıyız neolur yardımcı olun benim hormon değerlerimde Merhaba hocam bu değerlerle normal yoldan hamile kalmam mümkünmü yeni evliyim anne olmayı çok istiyorum 8 aydır deniyoruz olmuyor Prolaktin 12.39 tsh 0.89 Fsh 11.02 lh 11.51 esteadiol da 54

  25 Nisan 2016 / 16:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İletişim bilgilerinizi ve test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atarsanız uzman hekimimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Nisan 2016 / 13:09
 • ***** Yanıtla

  Iyi akşamlar 8 senelik evliyim 7 yaşında bir kizim var 3 sene önce 3 düştüğüm oldu 3 senedir hiç çocuğum olmuyor gittiğim tüm doktorlar farklı konuşuyor hiç birinden net bir bilgi alamadım esimin siperm sayisi iyi ileri harekelilik % 30 bazı doktorlar normal yolla olur diyor anlamadım lütfen yardımcı olun çok zor

  11 Nisan 2016 / 23:15
 • ***** Yanıtla

  Hocam
  Görünüm: opal, özel, kokulu
  Volum; 2.5 ml
  Sperm sayisi (no de milyon); 70×10uzeri6
  Sperm sayısı( total); 175×10uzeri6
  Motilite(%); %75

  6 Nisan 2016 / 21:18
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhabalar,

   Test sonuçlarınızı [email protected] mail adresine iletmenizi rica ederiz. Üroloğumuz sonuçlarınızı değerlendirerek size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Nisan 2016 / 17:56
 • ***** Yanıtla

  Sperm cok nadir tesa yapıldı cok sayıda motil ve imotil sperm görüldü tüp bebek yaptı olmadı yardımcı olun neden acaba

  16 Mart 2016 / 15:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 11:41
 • ***** Yanıtla

  Benim sonuç bu ne yapmalıyım hocam lütfen yardım edin yerinde hareket 7 hareketsiz 90 yavaş ileri 3

  10 Mart 2016 / 19:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İletişim bilgilerinizi iletirseniz üroloğumuz sizi bilgilendirmek ve yardımcı olmak için arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Mart 2016 / 10:53
 • ***** Yanıtla

  Hocam sperm testimi degerlendirirseniz cok makbule gecer

  Sperm sayisi :140 milyon /ml
  Ileri hizli hareketli : %30
  Ileri yavas hareketli : %10
  Yerinde yavas hareketli : %20
  Lutfen bi bilgi verin tesekkurler

  9 Mart 2016 / 02:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. [email protected] mail adresine test sonuçlarınızı ve iletişim bilgilerinizi iletirseniz uzman doktorumuz en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Mart 2016 / 11:55
 • ***** Yanıtla

  Merhaba test sonucumuzu yorumlarsaniz sevinirim
  Konsantrasyon ml 8milyon
  Total konsantirasyon 32 milyon
  Motilite %60
  Volüm 4ml
  Hizli prograsif haraket %20
  Yavaş prograsif haraket %30
  Prograsif olmayan %10
  Hareketsiz %40
  Lütfen yorumlarmisiniz

  17 Şubat 2016 / 22:48
 • ***** Yanıtla

  Ileri dogru hiz yuzde 40 ileri dogru yavas yuzde 20 sperm sayim 65000000 her sahada 4-5 lokosit goruldu cocugum olurmu

  9 Şubat 2016 / 21:08
 • ***** Yanıtla

  Hocam biz bebek istiyoruz olmuyor 3 yıldır tedavi görüyoruz tes sonuclatim görünum kirli beyaz volüm ml 3cc sprem sayım 40 milyon ml ph alkali a2 yerinde yüzde 20 a1 ölüyüde 80 hocam çocuk sahibi olabilirmiyim

  2 Şubat 2016 / 12:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Şubat 2016 / 10:14
 • ***** Yanıtla

  85 milyon sperm var %40 ileri hareketli %28 yavaş hareketli %6 yerinde % 26 hareketsiz. Ph 7
  Volüm 3.5 ml Likefaksiyon 45 dakika
  Doktorum sorun yok dedi ama çocuk sahibi olamıyorum. Sorun sizce eşimde mi

  2 Şubat 2016 / 00:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi ve eşinizi muayene etmeden infertilite sorununun kimde olduğu ile ilgili bir bilgi vermemiz mümkün değildir. Dilerseniz randevu alarak ücretsiz ön görüşmeye gelebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Şubat 2016 / 10:24
 • ***** Yanıtla

  Spermatozoid sayisi 26000
  Total 52000
  Hareketli 21
  Ileri hareketli 1
  Yerinde hareketli 20
  Hareketsiz 79
  Bize tup bebek dediler ilaclarla sper hareketliligi artmazmi

  26 Ocak 2016 / 20:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Size konu ile ilgili detaylı bilgi vermek isteriz. İletişim bilgilerinizi ve test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atarsanız uzmanımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Ocak 2016 / 14:31
 • ***** Yanıtla

  Merabalar.sperm testi sonucum
  1ml’de 40 milyon
  Vizkozite (+)
  Renk kremm
  Motilite % 40
  Hizli hareketli %5
  Yavas ileri % 35
  Yerinde harek. %20
  Hareketsiz % 40

  ( sol tarafta varikosel var )
  Ameliyat gereklimi gebelige engel mi ??
  Kolay gelsin

  24 Ocak 2016 / 13:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhabalar,

   Sorunuzu uzmanımıza ilettik. Uzmanımızın vereceği cevabı en kısa sürede sizinle paylaşıyor olacağız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ocak 2016 / 12:10
 • ***** Yanıtla

  Öncelikle yorumuma yorum katmanizi rica ediyorum görünüm gri Opak miktar 2.5 ml vizkozite normal sayı 1 ml de 1.6 milyon hareketli % 20 yavaş hareketli % 30 yerinde hareketli% 10 hareketsiz% 40 şimdiden teşekkürler yorumunuzu bekliyorum hocam

  21 Ocak 2016 / 06:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sorunuzu uzmanımıza ilettik. Uzmanımızın vereceği cevabı en kısa sürede sizinle paylaşıyor olacağız.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Ocak 2016 / 17:45
 • ***** Yanıtla

  esimın sperm tahlılerınde volüm 3 cc sperm sayısı 40 milyon ph alkali A4 ileri hızlı %10 A2YERİNDE %20A1 ÖLÜ%70 BU SEKIL SONUÇLARIMIZ YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM IYI GUNLER

  12 Ocak 2016 / 20:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Ocak 2016 / 09:18
 • ***** Yanıtla

  Hizli harektli .100 de .10
  Yavaş ileri hareketli. .100de .40
  Hareketsiz. 100.de.40
  Vikozide 1 ml spermatozon.70 milyon
  Normal aclikta 20 milyon
  Motilite100de.50.
  Fazla motil 100.de 50
  Cinsel periz suresi 3gun
  Yardiminiza ihtiyaç cim var 7 sene önce çocuk oldu 6aylik erken dogum oldu

  9 Ocak 2016 / 11:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Ocak 2016 / 10:49
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar, benim eşimde ileri hız düşüklüğü var ve iki aydan beri doktorum bana femara diye bi hap verdi bunu beş gün kullandım yumurtalar oluştu çatlama derecesine geldi iğneye gerek yok dedi ,ben şimdi bu ay femara değilde klomen kullansam sakıncası olurmu

  29 Aralık 2015 / 22:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden ve sonuçlarınızı görmeden bir ilaç önerisinde bulunmamız doğru olmayacaktır. Size en doğru cevabı takibinizi yapan doktorunuz verebilir. İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Aralık 2015 / 10:56
 • ***** Yanıtla

  Esim 2yıldır iğne yaptırıyor sperm çoğaldı ama hepsi ölü sperm biz 9 yıldır evliyiz bunun için ne yapmamız gerek

  25 Aralık 2015 / 20:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Aralık 2015 / 13:45
 • ***** Yanıtla

  Ben 4.yildir evlim ve cocuk ist.ve benim sperm sayisi dusuk harekti dusuk ne yapmam lazim

  24 Aralık 2015 / 21:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Aralık 2015 / 09:48
 • ***** Yanıtla

  9 yıldır evliyim çocuk sahibi olamıyoruz baş vurmadigim yer kalmadı şimdide sorun bende çıktı sperm az diyorlar ne yapmaliyim

  17 Aralık 2015 / 07:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2015 / 13:02
 • ***** Yanıtla

  iki yillik evliyiz cocugumuz yok korunmuyoruz benim sonuclarimda sorun cikmadi kocamin sonucu sunlar aktivite %25 anormal mldeki sperm sayisi normal 20 milyon volum normal 2ml ph normal 7.2-8.0 canlilik orani anormal %60 sonuc bu sizce cocumuz olurmu esime hap verdi uc aylik bi hap adi emodex

  13 Aralık 2015 / 00:18
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2015 / 11:21
 • ***** Yanıtla

  42 mlyon sperm sayisi
  Yuzde 60 motolite volum 4 ml nasil sizce

  29 Kasım 2015 / 15:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Kasım 2015 / 10:01
 • ***** Yanıtla

  13 yllk elim 2 kere tup bebek denedik olmadl 30 yaslndaylm eşimin yaslndaylm siper im kafa yapllarlnda bozuk var benim yumurtallklarlmda yumurtlama sorunu var biz ora gelsek lapor clkarlp tup bebek yaplabilirmi

  25 Kasım 2015 / 21:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Kasım 2015 / 09:51
 • ***** Yanıtla

  Mrb hocam test sonucum soyledir, sperm konsanrasyonu 18.8_
  Toplam sperm sayisi 60.16
  Hizli hareketli 25
  Yavas hareketli 29
  Yerinde hareketli 26
  Hareketsiz 20 yardimci olursaniz sevinirim.

  23 Kasım 2015 / 15:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Kasım 2015 / 15:37
 • ***** Yanıtla

  iyi günler 1 sene hiç korunmama sonucunda çocuk sahibi olamadık eşime yapılan spermiogram test sonuçları spermmatozoa=30 total spermatozoa=120 motalite=50 ileri hareketli=45 yerinde hareketli=5 hareketsiz=50 toplam ileri hareketli sperm sayısı =54 bu sonuçlar sizce nasıllar

  12 Kasım 2015 / 21:24
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Kasım 2015 / 13:56
 • ***** Yanıtla

  Benim spem sayimda 7milyon napmam lazim

  18 Ekim 2015 / 22:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Ekim 2015 / 10:13
 • ***** Yanıtla

  merhaba hocam test sonucum bu yorum yaparsanız cok sevınırım benım ıcın cok önemli
  Hacim 3ml Gorunum homojen gri OPAK PH 8 Lıfıkasyon 40′ Vızkozıte sıvı Lokosit <1 Sperm Konsant. 189,6 İleri hareketlilik 45 Yerinde hareketlilik 6 Hareketsiz 49 Morfolojik formlar 16 İleri hareketli Sperm 258,3

  15 Ekim 2015 / 15:10
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam Spermiogram testi sonuçları
  Hacim 3ml
  Gorunum homojen gri OPAK
  PH 8
  Lıfıkasyon 40′
  Vızkozıte sıvı
  Lokosit <1
  Sperm Konsant. 189,6
  İleri hareketli 45
  Yerinde hareket 6
  Hareketsiz 49
  Morfolojik formlar 16
  İleri hareketli Sperm 258,3
  Hocam yorumlarsanız size cok dua ederim kısırlık varmı yok mu? Tesekkur ederim şimdiden…

  14 Ekim 2015 / 12:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Ekim 2015 / 17:39
 • ***** Yanıtla

  4yıllık evliyim ama çocuğum olmuyo sperm sayısı teste göre 4milyon %14 ü yerinde hareketli %5i hareketli %85i hareketsiz alkol ve sıgara kullanıyorum bunun etkisi oluyomu.ve bana önerceğiniz bir şey varmı sperm sayısını artırmak için

  6 Ekim 2015 / 23:30
  • ***** Yanıtla

   İ.gunler kardeşim bendede hareketlilik ve sayı azligi var hergun keçiboynuzu kürü yapıyorum sabah akşam içiyorum tavsiye ederim,gerçekten inşallah sadece bunlar ise sorun bı macun yaptır aktarda ve bu keçi boynuzunu uygula,ilk çocuğum 1 senede oldu ama bu kurun çok etkisi vardı çok şükür evladimin oluşunda…ikinciye uğraşıyorum sayi ve hız eksik Allahin izni ile olur biz cabamizi ugrasimizi eksik etmeyelim yeter PES ETMEK YOK emeksiz olmuyor ?Rabbim istedikten sonra herşey olur yeterki inanıp cabalayalim ? bu arada psikolojiyi pozitif tütün ? eşiniz ile bir olun güçlü olun inşallah h.gunler

   31 Ocak 2019 / 16:01
   • ***** Yanıtla

    benim değerler de 2 katına çıkmıs ballı macun ve keçi boynuzu özü kullanıyorum
    eski değerler
    3 ml
    1ml 6.000.000.
    ileri hareket %25
    kruger %5
    yeni değerler
    5ml
    1 ml 21 000 000
    ileri hareket %41
    kruger %5

    20 Mart 2019 / 17:23
    • ***** Yanıtla

     Ballı macun ve keçiboynuzu özü olarak ne marka kullanıyorsunuz

     22 Kasım 2019 / 10:32
    • ***** Yanıtla

     Sizin sperm sayısı ve hareketlilik. Neydi acaba?n kadar sürede etkisini gösteriyor

     11 Ekim 2020 / 21:36
    • ***** Yanıtla

     Size nasil ulaşabiliriz hastalığınız nedir boyle cok artış olmus

     15 Kasım 2020 / 21:28
    • ***** Yanıtla

     Ballı macunu nerden temin edebilirim

     16 Ocak 2021 / 20:34
   • ***** Yanıtla

    Ne kürü kullandınız peki tarif verirmisiniz

    16 Ocak 2021 / 14:35
 • ***** Yanıtla

  Eşim doktor kontrolüne gittiğinde çürümeye başlamış spermden hamile kaldığını söylemiş,acaba bu durum bebeğin hamilelik sürecinde sağlıklı gelişmesini engellermi?

  16 Eylül 2015 / 11:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Bizlere 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 12:07
   • ***** Yanıtla

    Hocam test yaptım :/:50 hareketsiz çıktı sperm testim önereceğiniz bir ilaç varmı

    8 Mayıs 2019 / 21:40
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Yemeklerden sonra Proxeed plus kullanabilirsiniz. Sigara ve alkolden uzak durmanızı bol lifli gıdalar tüketmenizi tavsiye ederiz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     9 Mayıs 2019 / 16:32
     • *****

      İyi akşamlar hocam eşimin sperm hareketsizliği yüzde 80 çıktı çocuk olma ihtimali sizce nedir

      20 Ekim 2020 / 19:41
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Sperm hareketsizliği çocuk olmasında önemli bir rol oynar. Üroloji doktorumuzla görüşüp detaylı tedavi planınızı oluşturabilirsiniz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      2 Kasım 2020 / 14:49
  • ***** Yanıtla

   İrfan bey peki şuan çocuğunuz oldumu bu durumdan sonra yani çürümüş spermden hamile kaldimi

   4 Aralık 2019 / 16:03
 • ***** Yanıtla

  Ben 8 aydir evliyim ve esim hamile kalmiyor sperm sayim 17 milyon. Hateketlilik sekli %70. Lakin butun yollu denedik ama yide olmuyor ne yapmaliyim

  6 Eylül 2015 / 17:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Eylül 2015 / 10:27
 • ***** Yanıtla

  Spermogram .
  Görünüm Açık sarı
  Likfaksiyon 20 dakika
  Viskozite Normal
  Sayı 36 milyon/ml
  Yuvarlak Hücre Sayısı 2 milyon/ml
  Völüm 5 ml
  60.dk.’da İleri Hareketli %85
  Değerler normal mı gerı donebılırmısınız

  3 Eylül 2015 / 18:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Göndermiş olduğunuz sperm analizi normal sınırlar içindedir. Bu konuda detaylı bilgi vermek ve daha çok yardımcı olmak için yüz yüze veya telefonla görüşmek yanıtlar açısından daha tatminkar olabilir. Dilerseniz 0212 310 31 00 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Eylül 2015 / 15:22
   • ***** Yanıtla

    Benim esimde sperm 0 cikti sizce ne yapmalıyız

    12 Eylül 2018 / 22:50
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba

     Eşinizin teşhisi azospermi olabilir. Dilerseniz üroloji doktorumuza muayene için gelebilir, tedavi planıyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bizi 444 39 49’dan arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     18 Eylül 2018 / 12:40
    • ***** Yanıtla

     Kilo durumu nedir aynı dert benim başımda var dı tüp mide ameliyatı oldum şimdi %11 cıktı mucize gibi ameliyattan sonra sağlıklı beslenip spor yapıyorum birdaha teste çağırdılar bakalım ilerleme olursa tüp bebeğe gerek kalmıycak

     17 Mart 2021 / 15:54
   • ***** Yanıtla

    İleri hareket 41
    Yerinde hareket 23
    Hareketsiz 36
    Bu sonuc nasil sizce hocam

    16 Aralık 2019 / 10:11
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Spermiyogram değerlendirmelerinde hareket kadar morfoloji ve sayı da önem taşır. Sperm testi bütün değerlerle birlikte önem taşır. Hareketlilik değerleriniz normal görünüyor.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     17 Aralık 2019 / 16:16
   • ***** Yanıtla

    Hocam bn testi ayeni aldım ama bazı şeyleri anlayamadım yardımcı olurmusun
    Sperm konsantrasyon : 96,6M/ml
    Toplam haraketlilik : 39 %
    Toplam sperm konsantrasyon 193,2M
    Morfoloji 6%
    İleri haraket %28

    9 Mart 2021 / 20:19
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Değerleriniz normal görünüyor fakat yalnızca sperm çocuk sahibi olmada etken değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     15 Mart 2021 / 13:45
 • ***** Yanıtla

  Yas:25
  Cinsel perhiz s:4 gun
  Likefaksiyon süresi:2 saatten fazla
  Görünüm =açık gri
  Vizkozite=normal akışkan
  Sperm agglutinasyonu=negatif
  Motilite kategori a=% 20
  Motilite kategori b=% 20
  Motilite kategori c=% 20
  Motilite kategori d=% 40
  Lökosit=1-2
  Eritrosit=negatif
  Ph=7.5
  Sayı=24milyon

  Bu sonuçlar nasil bilgilendirirseniz sevinirim iyi gunler

  28 Ağustos 2015 / 14:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 12:13
   • ***** Yanıtla

    Renk:milk white likefaksyon şekli:completely liduefaction miktar:3.0 ml viscosity:normal
    PH:7.4
    Likefaksiyon zamanı:30.0dk
    Sperm konsantrasyonu:42.1 m/ml
    Toplam hareketlilik (PR-NP)15,9
    İleri haraketlilik(pr)6,8
    Yerinde haraketlilik (np)9.1
    Haraketsiz(mp)84.1%
    Haraketli sperm konsantrasyonu 6.7m/ml
    Ileri har Sperm konsantrasyonu2.9m/ml
    Fonoksionel sperm konsantrasyonu 6.7m/ml
    Toplam sperm 126.3m
    Toplam haraketli sperm 20.1
    To plan Klerk haraketli sperm 8.6
    Normal morfoloji form 18.6
    Ortalama his 26.7
    Bu sonuçla çocuk sahibi olabilirmiyim

    27 Mart 2020 / 14:03
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Hareketsizlik ve morfoloji değeriniz düşük görünüyor. Bol lifli organik beslenmek, sigara ve alkolden uzak durmak sperm değerleriniz için yarar sağlayacaktır. Yalnızca sperm değerleri kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz online görüşme randevusu alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     30 Mart 2020 / 15:46
 • ***** Yanıtla

  Siperm sayisi 11 milyon ileri hareke 36 yavaslfs hareket 60 cocuk sahibi olabilirmiyim sizce

  27 Ağustos 2015 / 14:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Ağustos 2015 / 12:16
   • ***** Yanıtla

    Hayırlı günler, Erken boşalma çocuk sahibi olmaya engel bir durum mudur, Bizim her şeyimiz normal ama 1 yıldır çocuğumuz olmuyor, Cvp verirseniz çok memnun olurum.

    7 Ocak 2021 / 14:22
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Erken boşalmanın çocuk sahibi olmaya engel olarak kanıtlanmış bir etkisi yoktur. Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler de çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz buraya tıklayarak üroloji uzmanımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     7 Ocak 2021 / 16:45
 • ***** Yanıtla

  sperm yogunlugu 40.800 000
  hizli ileri hareketi (+4) 30
  yavas ileri hareketi (+3) 20
  yerinde hareketi (+3) 5
  hareketsiz (+1)
  20 milyon ml

  7 Ağustos 2015 / 23:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Ağustos 2015 / 12:30
  • ***** Yanıtla

   Merhaba,durum kötü mü

   İleri hareketlilik 20
   Yerinde hareketlilik 30
   Hareketsizlik 50

   Toplam İleri Har.Spermler
   Sonuç 2,1

   Morfolojisi Normal Spermler

   Sonuç 1,0

   İleri Hareketli Sperm Kons.
   Sonuç 0,7

   Kruger testi
   Sonuç 3,0
   Sonuç Birimi %
   Referans Değeri > 4-

   20 Ocak 2022 / 18:25
   • Bahçeci
    ***** Yanıtla

    Merhaba,

    Morfoloji ve hareketlilik değerleri düşük görünüyor. Sigara alkolden uzak durmak sağlıklı beslenmek fayda sağlayacaktır. Üroloji doktorumuz ile muayene randevusu almak ve detaylı değerlendirme için 444 39 49 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    31 Ocak 2022 / 03:42
 • ***** Yanıtla

  4 yıldır evliyim 2 yıl önce hamile kaldım düşük oldu sonra doktora gittim tadevi 5 ay gördüm eşinimdenters iistedi hızlı haraketli %10 yavaş haraketli%15 yerinde haraketli %15 haraketsizlik %60 bize tüp bebek dediler..doğru mu tüp bebek mi yapayım biliyor musuz

  8 Nisan 2015 / 14:18
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Nisan 2015 / 15:07
 • ***** Yanıtla

  Çok şaşırdım bunları bilmiyodum ben 2 yil oldu ewliyim çocuk istiyoruz ama olmuyor bnm bi sorunm yok eşimin Sperm sayısı az ne yapabilirim

  3 Nisan 2015 / 15:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Nisan 2015 / 15:09

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Prof. Dr. Bülent ErolSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: