Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

Hamilelik Kan Testi Nedir? Kaç Günlük Hamilelik Kan Testinde Çıkar?

Hamilelik Kan Testi Nedir? Kaç Günlük Hamilelik Kan Testinde Çıkar?
    

Halk arasında hamilelik kan testi olarak bilinen beta HCG testi, kişinin gebe olup olmadığının anlaşılması için yapılan ve neredeyse kesin sonuç veren bir tür laboratuvar testidir.

Diğer test yöntemlerinin aksine damardan alınan kan örneğinin laboratuvar ortamında incelenmesiyle yapılan beta HCG testinde yanılma payı sıfıra yakındır. İnsan koryonik gonadotropini olarak tanımlanan HCG hormonunun alfa ve beta olmak üzere iki farklı türü bulunur. Gebeliğin oluşmasıyla birlikte yükselişe geçen insan koryonik gonadotropini hormonunun beta türü (beta HCG), gebelik kan testi olarak en sık kullanılan parametredir.

Farklı bir deyişle progesteron hormonunun sürekli olarak üretilmesini ve gebelik süresince anne adayının düşük yapmasını engelleyen hormon beta HCG’dir. Kadın üreme hücresi olan yumurtanın sperm ile döllenmesinin ardından geçen 6. günden sonra beta HCG hormonu, kanda hızla yükselir. Gebelik devam ettiği sürece 12. haftadan itibaren beta HCG hormon seviyesinin yükselişi yavaşlar.

Kandan bakılan bir diğer kanda gebelik testi ise nitel HCG kan testidir. Bu testte de beta HCG hormonunun varlığı incelenerek kişinin gebe olup olmadığı anlaşılır. Sıklıkla merak edilen kaç günlük hamilelik kan testinde çıkar sorusunu cevaplamadan önce “Kanda hamilelik testi nedir?” bunu yanıtlamak gerekir.

Hamilelik Kan Testi Nedir?

Hamilelik kan testi, kişinin gebelik belirtilerinden bir ya da birkaçını fark etmesi ya da girilen cinsel ilişki sonucunda hamile kalıp kalmadığının anlaşılması için yapılan testlerden biridir. Kanda gebelik testi bir tür laboratuvar testidir. Hastane ve laboratuvarlarda yapılabilir.

Gebeliğin anlaşılabilmesi için kanda HCG seviyesinin ölçülmesi gerekir. Hamilelik için kan testi türleri, nitel (niteliksel) ve kantitatif (niceliksel) HCG kan testi olmak üzere ikiye ayrılır. Nitel HCG kan testinde, yalnızca kan düzeyinde HCG hormonunun varlığına ya da yokluğuna bakılır.

Çoğunlukla adet döneminin gecikmesinden 11 gün sonra yapılan kan testinde, kişinin kanında HCG hormonunun saptanması durumunda test pozitif, yokluğunda ise negatif olarak sonuçlanır. Kantitatif HCG testinde ise kandaki HCG hormonunun miktarı ölçülür. Döllenmenin ardından geçen 6. günden itibaren yükselişe geçen beta HCG hormon düzeyinin seviyesinin saptandığı bu test, gebeliğin araştırılmasının yanı sıra gebelik sırasında yaşanabilecek, düşük ve dış gebelik gibi problemlerin saptanması için de kullanılır.

Gebelik kan testi sonucu pozitif çıkanların gebe olduğu büyük ölçüde anlaşılsa da bu yalnızca ön tanı olarak değerlendirilir. Gebeliğin kesin tanısı için ultrason muayenesi sırasında gebelik kesesinin görülmesi esastır.

Gebelik testi yaptırmayı düşünen kişiler, sıklıkla hamilelik kanda kaçıncı gün belli olur? veya 1 haftalık gebelik kan testinde belli olur mu? şeklinde sorular sorabilir.

Kaç Günlük Hamilelik Kan Testinde Çıkar?

Gebeliğin varlığının anlaşılması için kan düzeyinde bakılan beta HCG hormon seviyesinin yükselme süresi kişiden kişiye farklılık gösterse de testin, genel olarak adet gecikmesinden sonraki 11. günde yapılması önerilir. Kanda gebelik testi yanlış çıkanlar, genellikle bu süreden önce test yaptırdıkları için hatalı sonuç ile karşılaşır.

Testin doğruluğunun anlaşılması için test, 48 ila 72 saat sonra tekrarlanabilir. Beta HCG düzeyinin gebelik haftasına uygun şekilde yüksek olması gerekir.

Beta HCG hormonunun öngörülen düzeyden yüksek olması, gebeliğin başlangıç zamanının hatalı hesaplanmasından kaynaklanabileceği gibi çoğul gebelik ve mol gebeliklere (üzüm gebeliği) bağlı olarak da oluşabilir. Ayrıca tek başına testin pozitif sonuçlanması, gebeliğin sağlıklı bir şekilde oluştuğu anlamını taşımaz.

Gebeliğin 4. ya da 5. haftalarından sonra yapılan ultrason muayenesinde gebelik kesesinin görülmesi gerekir. Hamilelik kan testi sonucu raporunda beta HCG düşüklüğü görülmesi ise gebeliğin başlangıç tarihinin yanlış hesaplanması ve dış gebelik varlığı gibi pek çok farklı durumdan kaynaklanabilir. Bu gibi bir durumun varlığında ileri tanı tetkikleri yapılması gerekebilir.

Hamilelik Kan Testi Sonucu

Gebelik sırasında oluşan, döllenen yumurtayı besleyen ve rahim duvarına bağlı olan kese, plasenta olarak tanımlanır. HCG hormonu, hızla gelişimini sürdüren plasenta tarafından üretilir. Kan testinde gebelik saptanabilmesi için gebeliğin oluştuğu günden sonraki 11. gün, beta HCG testi yaptırılmalıdır.

Testin doğruluğunun netleştirilmesi için 48 ila 72 saat sonra test tekrarlanabilir. Bu sürenin beklenmesinin temel sebebi, HCG hormon düzeyinin bu süre içinde katlanarak artmasıdır. Kan testinde hamilelik saptanması için HCG değerinin en az 5 mlU/ml ve üzerinde olması gerekir. Bu değer, gebelik haftası ilerledikçe yükselir.

Gebeliğin 3. ayına kadar katlanarak arttıktan sonra bir miktar düşer ve gebelik boyunca sabit kalır. Dolayısıyla 5 mlU/ml ve üzeri HCG değeri kişinin gebe olduğunu gösterir. Beta HCG test yaptıranların sıkça sorduğu bir diğer soru da “Kanda gebelik ne zaman belli olur?” şeklindedir. Test sonucu, kan verildikten sonra laboratuvarın yoğunluğuna bağlı olarak aynı gün içinde çıkar.

Kanda Gebelik Testi Kaç Olmalı?

Kanda gebelik testi yaptırmayı düşünenlerin merak ettiği sorulardan biri de “Gebeliğin anlaşılabilmesi için kanda gebelik testi kaç olmalı?” şeklindedir. Gebeliğin varlığından söz edilebilmesi için beta HCG değerinin en az 5 mlU/ml düzeyinde olması gerekir.

Gebelik haftaları ilerledikçe kanda görülen beta HCG hormon seviyesi de hızla yükselir. 4 haftalık gebelikte 5 ila 425 mlU/ml olan değer, 5. haftada 20 ila 7.300 mlU/ml seviyesine 6. haftada ise 1.080 ila 56.000 mlU/ml düzeyine erişir.

Bu değerler, gebeliğin yaklaşık 12. haftasına kadar katlanarak yükselir ve sonrasında yavaş yavaş azalmaya başlar. Bu noktada, son görülen adet kanamasının ilk gününün gebeliğin de birinci günü kabul edildiği unutulmamalıdır.

Kanda Gebelik Testi Yanlış Çıkanlar

Evde yapılan gebelik testleri ve idrar yoluyla bakılan gebelik testlerinde bir miktar yanılma payı olsa da kandan yapılan gebelik testlerinde yanılma payı oldukça düşüktür.

Ancak yine de gebelik varlığının erken dönemde doğru bir şekilde saptanması için yapılan kanda gebelik testi, bazı durumlarda yanlış sonuç verebilir.

Beta HCG düzeyinin düşük çıkması, kişinin gebe olmadığını gösterse de dış gebelik, gebelik haftasının hatalı hesaplaması ve testin erken dönemde yapılması gibi etkenler beta HCG düşüklüğüne yol açabilir.

Ayrıca düşükle sonuçlanan gebeliklerde de beta HCG seviyesi düşük çıkabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için test 48 ila 72 saat sonra tekrar edilebilir. Beta HCG testinin yüksek çıkması ise gebeliği işaret eder.

Ancak gebelik tarihinin yanlış hesaplanması, çoğul ya da mol gebelik varlığında da test, beklenen seviyenin üzerinde çıkabilir. Kullanılan ilaçlar, erken evrede gerçekleşen düşükler ve bazı kanser türleri de beta HCG seviyesinin pozitif çıkmasına yol açabilir.

Hamilelik Kan Testi İle Gebelik Testi Farkı

İdrardan bakılan gebelik testi bir sağlık kuruluşunda yapılabileceği gibi eczaneden satın alınan gebelik kiti ile evde de yapılabilir. Adet gecikmesinden sonraki hafta içinde yapılan bu testin hata payının en aza indirgenmesi için test, adet gecikmesinin ardından geçen 14. günde yapılmalıdır.

Bazı özel gebelik kitleri, cinsel ilişkiden sonraki 6. günde de sonuç verir. Bu test kitinden çıkan küçük kavanozda idrar toplanır ve ardından çubuğun uç kısmı idrara batırılır. Test çubuğunun üzerinden testin negatif ya da pozitif çıktığı hızlı bir şekilde öğrenilebilir.

Burada bahsedilen yöntemler, markalar arasında farklılık gösterdiğinden test öncesinde ürünün kullanma kılavuzu dikkatle okunmalıdır. Kandan bakılan gebelik testi ise yalnızca laboratuvar ortamında yapılabilir.

Kişinin damar yolundan alınan kan, laboratuvara gönderilir ve sonuçları aynı gün içinde çıkar. Bu açıdan değerlendirildiğinde idrardan bakılan gebelik testi daha hızlı sonuç verse de gebelik varlığının net bir şekilde anlaşılması için doğruluk payı daha yüksek olan kan testinin yaptırılması gerekir.

103 Yorum
 • ***** Yanıtla

  merhaba benim adetim 7 gün gecikti ara ara düzensizlikler yaşıyorum diye doktora gittim karından ultrason yaptı em 17 mm dedi kan testi istedi sonucu gösteremedim yani doktora tekrar gidemedim beta 413 cıkmış gebelik var mi anlamadim birde halen adet olmadım aşırı bel ağrısı çekiyorum hamilelik varsa bu bel ağrısı normal mi

  28 Ocak 2023 / 20:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG sonucunuz pozitif görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Ocak 2023 / 09:33
 • ***** Yanıtla

  Adetim 1 hafta geçti kan testim 376 çıktı 2 gün sonra 276 çıktı neden olabilir

  23 Ocak 2023 / 10:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerinizde düşme olduğu için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ocak 2023 / 08:49
 • ***** Yanıtla

  Adetime 10 gün var beta hcg test yaptrdım sonuç 2.0 sizce gebelik ihtimali varmı?

  18 Aralık 2022 / 22:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz negatif görünüyor. Gebelik şüpheniz varsa adet gecikmesi yaşarsanız eğer testi tekrar etmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Aralık 2022 / 09:40
 • ***** Yanıtla

  Mehaba benim işeme testim silik çıktı kan testim de ise sonuç 22.09 durum da ise (Y) kırmızı yazıyla yazılmış bi harf var referans aralıhı 0 5 hamilemiyim

  13 Aralık 2022 / 10:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kan testi sonucunuz 22.09 ise pozitif görünüyor fakat 2 gün sonra testi tekrarlamanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Aralık 2022 / 13:28
 • ***** Yanıtla

  Merhaba en son adet başlangıcım 18.11.2022 tarihindeydi. Ayın 30’u da ovülasyon günü hamile kalma şansı yüksek olarak adet takvimi hesaplamasında bu şekildeydi. O gün cinsel birliktelik yaşadık eşimle çocuk yapmayı planlıyorduk. Adetime 7 gün var normalde yarın öğleden sonra kan testi yaptırmak istiyorum. Aceleci davranıyorum sanırım kan testi yaptırsam sonuç almak için erken olur mu?

  8 Aralık 2022 / 14:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin ve doğru bir sonuç için adet gecikmesinden 1 hafta sonra testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Aralık 2022 / 14:45
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben ilişkiden 1 ay 15 gün sonra kan testi verdim sonuç <2 mlU/ml tekrar 25 kasımda kan testi verdim tekrar aynı sonucu aldım. Ultrasonda da hiçbir şey çıkmadı. İlk ay regl oldum ancak bu ay gecikme oldu. Pcos hastasıyım ve çok stresli bir dönemden geçiyorum. Gebelik yok diyebilir miyiz?

  28 Kasım 2022 / 21:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kan testi sonuçlarınız negatif görünüyor. Regl gecikmesinin birçok sebebi olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Kasım 2022 / 09:35
   • ***** Yanıtla

    Mrb adet olmadım ama beta hcg testi 0.0 son adet günü başlangıcım 31 ekim 2022. Psikiyatrik ilaçlar kullanıyorum 11 ay önce doğum yaptım emzirmiyorum

    6 Aralık 2022 / 19:47
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Adet olamamanızın birçok sebebi olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     7 Aralık 2022 / 09:51
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar adetime 6 gün var gebelik supesiyle kan testi yaptim beta hgc 2.30 cikti gebe olma sansim varmi

  22 Kasım 2022 / 14:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG sonucunuz negatif görünüyor. Eğer adet gecikmesi yaşarsanız testi tekrar etmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Kasım 2022 / 15:23
 • ***** Yanıtla

  Adetim 6 gün gecikti, iki kez evde gebelik testi yaptım ikiside negatif çıktı. Kan ile baktırmalı mıyım?

  17 Kasım 2022 / 09:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   En doğru sonuç için kandan Beta HCG testini yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Kasım 2022 / 11:05
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben dün adetim 4 gün gecikti diye kan testi yaptırdım 9,22 çıktı gebesin demişlerdi, bugünde kanamam var normalmi hocam tesekkurler

  10 Kasım 2022 / 17:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Kasım 2022 / 09:40
 • ***** Yanıtla

  Merhaba kan testi yaptırdım ve sırasıyla 60,160 sonrasında 4 gün sonra yaptığımda 653 ve iki gün sonrasında tekrar yaptığımda 1807 çıktı doktorum dış gebelik demişti sizce böyle bir ihtimal var mı?

  3 Kasım 2022 / 15:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Dış gebelik ihtimali olabilir. Doktorunuzun yakın takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Kasım 2022 / 15:22
 • ***** Yanıtla

  Merhaba. Adetim 1 hafta gecikti 3 defa idrar testi yaptım pozitif.ozel bir hastanede kan verdim sadece negatif pozitif ligini öğrenmek için negatif dediler sağlık ocağından verdim aynı gün beta hcg sonuc.45.3 sizce gebelik varmi?

  28 Ekim 2022 / 22:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz 45.3 ise pozitif görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Ekim 2022 / 15:08
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba adetim 5 gün gecikti test yaptırdım 0,29 gözüküyor gebelik söz konusumu acaba?

  28 Ekim 2022 / 12:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz negatif görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Ekim 2022 / 15:09
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, benim adetim 12 gün gecikti adetim geciktikten sonra iki kere idrar testi yaptım negatif çıktı daha sonra 12. Günde kan tahlili yaptırdım 112 çıktı. 14. Günde idrar tahlili yaptım yine negatif çıktı.idrarda neden çıkmıyor olabilir?

  24 Ekim 2022 / 21:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kan tahlili sonucunuz pozitif görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ekim 2022 / 10:20
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar , şüpheli ilişkimin bugün 12. Günü . Kan testi yaptırdım beta hcg değeri 5,30 çıktı. Hamile olma ihtimalim var mı biraz da olsa

  24 Ekim 2022 / 18:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Korunmasız ilişkilerde gebelik riski bulunmaktadır. Adet gecikmesi yaşarsanız testi tekrar etmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ekim 2022 / 09:57
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben sürtünme yoluyla birliktelik yaşadim adetim 5 gün gecikti birliktelik uzerinden de 2 buçuk hafta geçmisti( yani adetim 5 gün geçtiğinde birliktelik uzerinden 2 bucuk hafta gecmisti) adetimin gectigi 5. Gun kan testi yaptirdim 0.29 cikti doktorum hamile olmadigimi söyledi adet sokturucu verdi ama hâlâ gebe kalmam gibi bir durum var midir yoksa kesin hamile degil miyim

  18 Eylül 2022 / 17:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG sonucunuz negatif görünüyor. İlaç kullanmanıza rağmen adet olmadıysanız doktorunuza danışmanızı öneririz. En doğru bilgiyi size verecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Eylül 2022 / 09:05
 • ***** Yanıtla

  Merhaba dün idrar testi yaptım silik çizgi çıktı kan testi verdim negatif çıktı bugün tekrar idrar testi yaptım yine silik çizgi bu ne demek kan testi yanılma olabiliyor mu

  10 Eylül 2022 / 11:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İdrar testlerinde yanılma olabiliyor. Adet gecikmesinden 1 hafta sonra kan testi yaptırmanızı ve doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Eylül 2022 / 09:31
 • ***** Yanıtla

  7 gün önce aşılama işlemi yapıldı, beta hcg değerim 11.3 çıktı gebelik oluşmuş diyebilir miyiz?

  4 Ağustos 2022 / 13:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG değerinizde yükselme var fakat kesin bir sonuç için doktorunuzun söylediği tarihte testi tekrar etmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Ağustos 2022 / 13:56
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetim 12 gün gecikti karnımda şişlik hissediyorum test yaptırdım 0,100 çıktı bu nedemek oluyor peki rica etsem söyleyebilirmisiniz

  13 Temmuz 2022 / 00:37
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,
   Adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Temmuz 2022 / 17:35
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar, adetim hep düzenli ve 28 günlük periyot şeklindedir.Bu ay 3 gün gecikti fakat kan testim negatif çıktı dün.Hala adet olamadım kan testini erken mi yaptırdım acaba adet olmazsam ne zaman tekrarlamalıyım?
  Bilgi verirseniz memnun olurum teşekkürler

  8 Temmuz 2022 / 13:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmesinden 1 hafta sonra test yaptırmanızı ve doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Temmuz 2022 / 12:35
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim adetimin 4 günü geçti kan testi verdim negatif çıktı çok az lekeler görüyorum adet henüz olmadım kan testi yanılma payı varmıdır veya erken kan testimi yaptım aceba

  3 Temmuz 2022 / 13:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir sonuç için adet gecikmesinden 1 hafta sonra testi tekrarlamanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Temmuz 2022 / 09:33
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben ilişkiden sonra iki kez adet gördüm iknci adetim den emin değilim üzerine gördüm de olmuş olabilir ne zaman kan testi vermeliyim

  18 Haziran 2022 / 23:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İstediğiniz zaman Beta HCG testini yaptırabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Haziran 2022 / 09:32
 • ***** Yanıtla

  Merhaba sevgilimle 28 ocakta bi ilişki yaşadık. Sonrası da olmadı hiç bir şekilde. 24 martta kan testi yaptırdım 0.2 çıktı tekrar 11 Mayıs da kan testi yaptırdım 0.1 çıktı. İdrar testi de yaptım 3 defa negatif. Karnımda şişlik oluştu. Bu zamana kadar da günü gününe adetimi de gördüm. Üstüne görme gibi bi şey de varmış acaba diye düşündüm. Psikolojik olarak baskı altında hissediyorum kendimi. Hamile miyim ? Kendi kendime yaptığım korku yüzünden oluşan bir kuruntu mudur ?

  11 Haziran 2022 / 21:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   28 Ocakta birliktelik yaşadığınızı söylemişsiniz farklı bir durum olsaydı yaptığınız kan testlerinde çıkardı. Hala devam eden şüpheniz varsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Haziran 2022 / 09:53
  • ***** Yanıtla

   Şeyda hanım sonuç ne oldu acaba hamilemisiniz

   13 Kasım 2022 / 10:54
 • ***** Yanıtla

  merhaba ben 4 günlük adet gecikmesi yaşıyorum dün akşam kndaki hcg ye baktırdık 3643 çıktı kesin gebelik var mıdır doktor bebek kesesi gözüküyor içi boş olabilir dedi nedeni ne olabilir

  7 Haziran 2022 / 20:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzun yakın takibinde kalmanızı öneririz. Size en doğru bilgiyi söyleyecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Haziran 2022 / 10:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetim 4 gun gecmisti kan testi verdim beta hcg 2.30 ckti halen adet olmadim gebelik olma sansi varmi

  21 Mayıs 2022 / 19:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG sonucunuz negatif görünüyor. Gebelik şüpheniz varsa adet gecikmesinden 1 hafta sonra testi tekrarlamanızı ve artış varsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Mayıs 2022 / 09:35
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, adet gecikmenin 3.gunu idrar testi yaptım sılık de olsa çift çizgi çıktı. Ertesi gün negatif çıktı kanda baktırdım beta hcg 0.0 çıktı. Suan 6 gün geçiyor hâla adet olmadım. Hamile olma ihtimalim var mıdır?

  19 Mayıs 2022 / 12:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Mayıs 2022 / 10:35
  • ***** Yanıtla

   Gebe misiniz ? Sonuç ne oldu acaba merak ettim aynı durumdayim da

   9 Ekim 2022 / 20:12
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adet günüme 5 gün kala iki test yaptım iki testtede ikinci çizgi silik çıktı kanda ise 21.47 çıktı hamile iyim acebs

  26 Nisan 2022 / 20:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuzda artış görünüyor. 2 gün sonra testi tekrarlayıp artışı takip etmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Mayıs 2022 / 16:58
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben en son 10 marta adetim başladı 13 martta da bitti şuan 10 gün gibi bir adet gecikmesi yaşıyorum afetim ilk gecikmesindeki haftada mide bulantısı ve baş dönmem ile halsizlik uyku sorunum oluştu bu belirtilere istinaden kan testi vermeme rağmen negatif çıktı bu durumda ben kaçınci günümde test verirsem sağlıklı sonuç alabilirim yada öneriniz nedir ?

  21 Nisan 2022 / 02:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Nisan 2022 / 09:16
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ya ben bugün kan testi yaptırdım da gebelik için 1326 çıktı adetim 2 haftadır geçiyor sence hamilelik mi bu

  12 Nisan 2022 / 23:58
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz pozitif görünüyor. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Nisan 2022 / 09:26
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar,

  adetime 10 gün var. fakat ara ara kasık ağrısı özellikle yürümelerden sonra kasık ağrısı oluyor. çok nadir mide bulantısı ve göğüslerde hassasiyet mevcut. kanda gebelik testi yaptırsam uygun olur mu?

  12 Nisan 2022 / 15:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmesi yaşarsanız gebelik testini yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Nisan 2022 / 09:22
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,beta HCG test sonucum 384 çıktı. En son 3 Mart tarihinde adet olmuştum ve adetlerim 26 gün döngüsünde düzenli. Sonucumu daha doktora gösteremedim. 384 sonucu ne anlama geliyor? Hamile isem kaç haftalık? Yardımcı olabilir misiniz?

  6 Nisan 2022 / 12:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz pozitif görünüyor. Kaç haftalık gebe olduğunuzu son adet tarihinize göre hesaplayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Nisan 2022 / 13:21
  • ***** Yanıtla

   Ben 2 3 hafta önce surtunme yoluyla iliski yaşadım fakat bosalma olmadı zevk suyundan hamile kalanlar varmış bu durum beni Korkut’u ve ben ertesi gün hapı ella aldım sonra adetim gecikti 1 hafta kadar sonra gene korktum buselerde adet söktürücü aldım ve ben hale adet olmadım idrar testi negatif hamilemiyim

   15 Nisan 2022 / 10:55
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    İdrarda yapılan gebelik testlerinde yanılma payı olabiliyor. Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı ve doktora başvurmanızı öneririz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    15 Nisan 2022 / 11:51
   • ***** Yanıtla

    İyi günler hatice aynı şey benimde bi arkadaşımın başına geldi senin gibi ertesi gün ilacını kullandı ve 3gündürr adeti geçti ve biraz fazla tedirgin . Yani sen de bi sıkıntı çıkmadı değil mi hamil değilsin

    18 Mayıs 2022 / 20:54
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetim 1 hafta gecikti kan verdim negatif çıktı yanlış olma ihtimali varmidir karnim falan agriyor ama hasta olmuyorum

  14 Ocak 2022 / 23:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmelerinin birçok sebebi olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ocak 2022 / 10:51
 • ***** Yanıtla

  Adetimden 12 gün geçti kan testi yaptım negatif çıktı ama miğdem bulanıyor başım dolanıyor sürekli kusuyorum 1 ay önce böyle birşey yoktu şimdi olmaya başladı sürekli kusuyorum sebebi nedir

  12 Ocak 2022 / 18:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Ocak 2022 / 09:57
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetim 6 gün gecikti idrar testi negatif ve hcg testim 0.2 çıktı yükselme ihtimali var mı acaba

  12 Ocak 2022 / 17:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerinizin yükselip yükselmeyeceğiyle ilgili her hangi bir şey söyleyemeyiz. Adet olamadığınız için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Ocak 2022 / 09:55
   • ***** Yanıtla

    Merhaba bugun adet olmam gerekir ama hamilelit supelerim vardi dun kan verdim bugun sunuc u aldim negatif cikti sizce hamile olma ihtimalim varmi kanda sonuc yanlis olma ihtimali varmi yardimci olurmusunuz bana

    8 Şubat 2022 / 13:04
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Hamile olup olmadığınızla ilgili maalesef bir şey söyleyemeyiz. Adet olmazsanız 1 hafta sonra testi tekrarlamanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     8 Şubat 2022 / 13:11
 • ***** Yanıtla

  Merhaba iyi günler adetim 1 gün gecikti evde yaptığım test silik bir çizgi cıktı pozitif sanıp hastaneye gidip kan testi verdim sonuc 0.0 cıktı sizce erken hamilelik gec döllenme vb durumlar olabilir mi sonradan hcg artarmı tesekkur ederim simdiden cevabınız için

  12 Ocak 2022 / 02:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir sonuç için adet gecikmesinden 1 hafta sonra Beta HCG yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Ocak 2022 / 10:58
   • ***** Yanıtla

    Merhaba yenidoğum yaptım 2aylık bebeğim var. Hamilelik testi için kesin sonuç ne zaman olur? Şüphem var adetimden 21gün geçti.

    24 Ocak 2022 / 06:04
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Uygun olduğunuz gün testi yaptırabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     24 Ocak 2022 / 10:00
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar, adetim gecikti kan testim 10.9 çıktı acaba neden bu kadar yüksek ikizmi acaba

  10 Ocak 2022 / 15:58
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuzda çok ufak bir artış var. İkiz gebelik için yüksek bir oran değil. Testi 2 gün aralıklarla tekrarlamanızı ve daha da fazla artış varsa takip etmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Ocak 2022 / 17:04
 • ***** Yanıtla

  Merhaba reglim 6 gün gecikti en son 4 aralık 2021 tarihinde regl oldum ve dün kan testi yaptırdım beta hcg değerim 6.6 çıktı sonuç nedir acaba

  10 Ocak 2022 / 04:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuzda çok ufak bir artış var 2 gün sonra testi tekrarlamanızı ve artış varsa takip etmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Ocak 2022 / 13:50
 • ***** Yanıtla

  Merhaba kandaki beta HCG testim 2.0 çıktı acaba hamilelik varmı?

  5 Ocak 2022 / 17:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz negatif görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Ocak 2022 / 17:51
 • ***** Yanıtla

  İyi akşamlar adet gecikmesi olduğu için test yaptım negatif çıktı iki gün sonra yine yaptım yine negatif. gecikmenin 8. Gününde kan testi yaptırdım negatif ama hala adet değilim. Acaba kan testi yanlış olabilir mi tekrarlamam gerekir mi.

  15 Aralık 2021 / 19:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmelerinin birçok sebebi olabilir. Detaylı muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Aralık 2021 / 13:42
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, adetime 5 gün var. Kanda beta HCG 0.1 çıktı. Yükselme ihtimali var mıdır? Sonuç kesin mi?

  6 Aralık 2021 / 17:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG sonucunuzun yükselip yükselmeyeceğiyle ilgili maalesef bir şey söyleyemeyiz. Adet gecikmesi yaşarsanız testi tekrarlamanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Aralık 2021 / 17:45
 • ***** Yanıtla

  Evde yapılan test yaptırdım negatif çıktı.
  Acaba kan da ne çıkacak bilmiyorum fakat egerki o pozitif veya daha yeni işe belli olur mu yine kanda

  1 Kasım 2021 / 12:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir sonuç için adet gecikmesinden 1 hafta sonra kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Kasım 2021 / 13:01
   • ***** Yanıtla

    Merhaba benim adetime 10 gün varken kan testi yaptırdım 16 çıktı iki gün sonra tekrar baktırdım 9 küsür çıktı hala adetime 6 gün var. Bu durumda kimyasal gebelik mi olmuş oluyor

    20 Şubat 2022 / 22:50
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Net bir şekilde kimyasal gebeliktir diyemeyiz. Doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     28 Şubat 2022 / 10:04
  • ***** Yanıtla

   Adetim gecikti 21 gün kan testi negatif idrar testi negatif neden adet olmuyorum hamile miyim geç döllenme olabilir mi mide bulantısı ve karında şişkinlik var

   25 Mart 2022 / 18:56
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Sizi muayene etmeden net bir şey söyleyemeyiz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    28 Mart 2022 / 09:48
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim kanda gebelik testi yaptırdım 1.20 çıktı gebe miyim acaba

  23 Ekim 2021 / 22:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz negatif görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ekim 2021 / 10:34
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, reglimin gecikmesinden mütevellit bir kaç tane idrar testi yaptım hep negatif sonuç aldım. Gecikmenin üçüncü günü kan verdim 0.2 çıktı. 7. Gün idrar testi yine negatif çıktı ve 9. Gün ise silik çizgi çıktı hemen kan vermeye gittim sonuç 26. Geç döllenme midir ya da başka ihtimaller var mıdır

  23 Eylül 2021 / 00:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Geç döllenme olabilir. Testi iki gün aralıkla tekrarlamanızı ve artış varsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Eylül 2021 / 11:29
   • ***** Yanıtla

    Merhaba ben catlatma ignesi oldum bugün 8 gün dün kanda 1.20 cıktı erkânmı acaba test icin

    7 Şubat 2022 / 14:25
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Doktorunuzun söylediği günde testi tekrar yaptırmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     8 Şubat 2022 / 15:01
     • *****

      Beta hcg testi akşam 58. 2 çıktı sabah tekrar verdim 76. 4 çıktı adetim 12 gün geçiyor ben bu ay size gelecektim test pozitif çıkınca şok oldum düşer mi acaba

      10 Mart 2022 / 17:44
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Sonuçlarınız pozitif görünüyor. Hayırlı olsun. Beta HCG testini tekrarlamanızı ve artışı takip etmenizi öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      11 Mart 2022 / 09:43

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Prof Dr. Sabri CavkaytarSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: