Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

Erken Adet Olma Nedenleri

Erken Adet Olma Nedenleri
    

Adet periyotlarının normalde olması gereken aralıktan daha erken gerçekleşmesinin pek çok sebebi olabilir. Çoğunlukla endişe yaratacak bir durum olmamakla birlikte, takip edilmesinde fayda vardır.

Adet düzeni her kadında farklı olabilir. Ancak adet döngüsünün 21 günden daha kısa olması, erken regl olarak tanımlanır ve bu durum bir hastalığın belirtisi olabilir.

Adet kanaması için hesap yaparken, mevcut adet siklusunda kanamanın gerçekleştiği ilk gün ile bir önceki periyotta görülen kanamanın ilk günü baz alınmalıdır. Normal şartlar altında 21 ile 35 günde bir gerçekleşen kanama normal kabul edilir.

Ortalama olarak 28 günde bir görülen adet kanaması yaklaşık olarak 2 ile 8 gün sürer. Çevresel ve genetik faktörlere göre değişse de ilk adet, 11 ile 14 yaş aralığında görülür ve menopoz dönemine kadar düzenli bir döngü içinde devam eder.

Beyinde bulunan hipofiz bezinden salgılanan FSH ve LH hormonlarının kana karışarak overleri uyarması sonucunda, yumurta hücreleri gelişim gösterir. Bununla birlikte östrojen hormonu salınımı başlar. Östrojen rahim içi duvarı olarak bilinen endometrium’un kalınlaşmasına sebep olur.

Vücudun olası bir gebeliğe karşı kendini hazırladığı bu dönemde, yumurta olgunlaşıp çatladığında östrojen salınımı azalır, yerine progesteron salınımı artar.

Fallop tüplerindeki yumurta, rahme doğru ilerlerken, sperm hücresi ile döllenmez ise, hormon salınımı azalarak endometrium dökülmeye başlar.

Rahim duvarının, vajinal yoldan atılması ile adet kanaması görülür. Yumurtlama ile rahmin her ay kendini gebelik için hazırlamasını sağlayan bu durum, düzenli adet kanamasının oluşumunu sağlar. İki adet kanaması arasında 21 günden az süre bulunması erken regl olmak olarak tanımlanır.

Erken Adet Olmak Ne Demektir?

Regl kanamasını, erken adet olarak tanımlayabilmek için iki periyodun ilk gününde gerçekleşen kanamaların arasında 21 günden az süre olması gerekir. Farklı bir deyişle, “5 gün erken adet oldum” diyebilmek için iki periyotta görülen ilk kanama günü arasında 16 gün olması gerekir.

Beklenen tarihten önce gerçekleşen ve erken adet görme olarak tanımlanan bu durumun pek çok sebebi olabilir. 10 gün erken adet olmak ya da 5 gün erken adet olmak tıbben farklılık yaratmaz. Kanamayı neyin tetiklediği önemli olduğundan, hekim adet siklusunun erken başlamasına sebep olan durumu araştırır.

Uzman hekim tarafından hastanın ayrıntılı öyküsü alınır ve ardından jinekolojik muayene yapılır. Hekim gerekli gördüğünde ek olarak, laboratuvar ve radyolojik tetkikler isteyerek adet erken gelmesine sebep olan durumu netleştirir ve gerekli tedaviyi başlatır.

Yaygın olarak sorulan, erken adet olma hamilelik belirtisi olabilir mi veya hamilelik belirtilerinde erken adet olur mu soruları, hayır olarak yanıtlanır.

Adet kanaması, hormonal değişimlere bağlı olarak olgunlaşan ve fallop tüplerine ilerleyen yumurtanın olası döllenme ile meydana gelebilecek embriyonun rahimde tutunabilmesi için kalınlaşan rahim içi duvarının, döllenme olmadığı için dökülmesi ile oluşur.

Dolayısıyla “erken adet olma hamilelik belirtisi olabilir mi” sorusu, hayır olamaz olarak yanıtlanır. Erken adet olmak, kullanılan ilaçlara, strese, egzersize bağlı olabileceği gibi, farklı hastalıklardan da kaynaklanabilir.

Kadınlarda sıklıkla görülen miyom ve polip varlığı da erken adet olma nedenleri arasında yer alır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da, cinsel ilişkiden sonra erken adet görme olarak tanımlanan durumdur.

İlişki sırasında ya da sonrasında yaşanan kanamaların, adet kanamaları ile hiçbir bağlantısı bulunmaz. Bu durum çoğunlukla rahim ağzında var olan poliplerden ya da enfeksiyonlardan kaynaklanır.

Menopoz döneminde oluşan ilişki sonrası kanamalar ise, çoğunlukla incelen ve kuruyan vajina duvarından kaynaklanır. Cinsel ilişki sonrası kanama varlığında mutlaka uzman bir hekime danışılmalıdır.

Tüp bebek yaptıran hastalarımızın hikayelerini izlemek için tıklayın.

Cinsel ilişki Sonrası Adet Kanaması Olur mu?

Tıpta, postkoital kanama olarak bilinen ilişki sonrası görülen kanamaların sebepleri, menopoz döneminde olan ve olmayan kadınlarda farklılık gösterir.

Menopoz dönemine girmemiş kişilerde, cinsel ilişki sonrasında görülen kanama, bazen adet kanaması ile karıştırılsa da, bu kanamalar serviksten kaynaklanır. Rahmin vajinaya açıldığı bölge olan servikste bulunan bazı enfeksiyonlar, vajina dokusunda iltihap oluşumuna sebep olabilir. Bu iltihaplı dokuların kanaması, adet kanaması ile karıştırılmamalıdır.

Vajinal akıntıya yol açan vajinit, rahim ağzı enfeksiyonu olarak bilinen servisit ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar, cinsel ilişki sonrasında görülen kanamaların başlıca sebepleri arasında yer alır.

Menopoz dönemi dışında yaygın olarak görülen cinsel ilişki sonrası kanamaların bir diğer nedeni de poliplerdir. Polip, rahim içi duvarında ya da servikste görülen oluşumlardır. Poliplerin hareketlerine bağlı olarak, çevresindeki doku tahriş olur ve bu da kanamaya neden olur.

Menopoz döneminde görülen kanamalar ise serviks, uterus yani rahim, labia olarak tanımlanan dudaklar ve üretra diğer bir deyişle idrar borusundan kaynaklanabilir. Ayrıca vajinal yırtılma, kuruluk, serviks ve vajinal kanserler de cinsel ilişki sonrasında görülen kanamalara yol açabilir.

Erken Adet Olma Nedenleri

Adet kanamasının gerçekleştiği ilk gün baz alınarak yapılan hesaplamanın 21 günden kısa olması durumu, erken adet olarak tanımlanır. Ortalama 28 günde bir olan; 21 ile 35 gün arasında gerçekleşen adet kanamaları normal kabul edilir.

“Erken adet neden olur?” sorusunun tek bir yanıtı yoktur. Kanamanın erken görülmesine pek çok farklı faktör etki edebilir. Bunların başında stres yer alır. Hormon seviyelerinin bozulmasına neden olan stres, özellikle anksiyete ile mücadele eden kişilerde, erken adet görülmesine sebep olur.

Ayrıca düzensiz uykunun da stres seviyesini artırmasına neden olduğu ve dolayısıyla adet düzensizliğine yol açtığı bilinmektedir. Aşırı spor ve ağır egzersiz, alınan kaloriden fazla yakıma sebep olan her türlü aktivite, adet dönemini etkileyerek erken adet kanamasına ya da adetin tamamen kesilmesine sebep olur.

Vücudun enerji ihtiyacının karşılanmadığı bu gibi durumlarda yumurtlama için ihtiyaç duyulan hormon salınımı gerçekleşmeyebilir.

Korunmasız cinsel ilişki sonrası alınan ertesi gün hapı, hormonal düzeni bozarak erken ya da geç adet kanamasına neden olur. Ertesi gün haplarının düzenli kullanımında ise, adet düzensizliği oldukça yaygın olarak görülür.

Ayrıca kan sulandırıcı ve doğum kontrol ilaçları da beklenenden daha kısa süre içinde adet kanamalarına yol açabilir. Neden erken adet olunur sorusuna verilebilecek bir diğer yanıt da diyabet hastalığıdır.

Tip 2 diyabete bağlı olarak gelişen erken adet oldukça yaygındır. Aynı zamanda tiroide bağlı rahatsızlıklar, endometriozis ve polikistik over sendromu da erken adet olma nedenleri arasında yer alır.

Erken Adet Olma Hamilelik Belirtisi Olabilir Mi?

“Erken adet görmek neye işaret?” sorusu halk arasında gebelik belirtisi olarak yanıtlansa da bu tamamen yanlıştır. Salınan hormonların uyarması ile yumurta rezervinde bulunan yumurta olgunlaşır ve çatlar.

Yumurtanın, rahme açılan fallop tüplerinde ilerleyişi sırasında sperm hücresi ile karşılaşması ve döllenmenin gerçekleşmesi durumunda embriyo oluşur.

Tüm bu süreç boyunca olası döllenmeden meydana gelecek embriyonun, rahme tutunması için, salınan hormonların uyarması sonucu rahim duvarı kalınlaşır.

Embriyonun rahme sağlıklı bir şekilde tutunması ile gebelik başlar. Ancak bu süre içinde yumurtanın sperm hücresi ile döllenmemesi durumunda, kalınlaşan rahim duvarı dökülmeye başlar.

Adet kanaması olarak bilinen durumun oluşmasına sebep olan rahim duvarının dökülerek incelmesidir. Dolayısıyla rahim duvarının incelmesine neden olan bu durumda zaten gebelikten söz edilemez.

Aklınıza takılan tüm sorularınız için Umut Ol Umut Bul Facebook grubumuza üye olabilirsiniz.

435 Yorum
 • ***** Yanıtla

  5gun önce reglim bitti tekrar regli oldum bu neden olur acaba. 5 aylık evliyim. Bir hafta önce trafik kazasi gecirdim. Araç içinde düştüm regliydim bitti tekrar oldum. hamile olabilirmiyim veya düşük yapmış olabilir miyim. acil cevap verirseniz sevinirim teşekkürler

  22 Kasım 2022 / 08:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden bir şey söyleyemeyiz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Kasım 2022 / 09:49
  • ***** Yanıtla

   Salam Her zaman adet donemi 28gunden bir oluyodum ikici defadi adet donem 17gunden bir oluyor gecen hafda 1ci gunu biti bitis gununden saysak 10gun yapiyor baslayib bitme suresiyle 17gun neden olur

   22 Aralık 2022 / 10:33
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    22 Aralık 2022 / 16:52
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar. Adet gördüğümden (12.yaş) bu yana temiz kalma sürem hep 15 gün idi. 30 lu yaslarimdayim kronik olarak hala temiz kalma sürem hiç değişmedi. Bu düzensiz adete girer mi, tedavi görmem gerekir mi, yumurta rezervimde azalma olmuş mudur? Hamilelik düşünüyorum. Bir yıldır evliyim gebe kalamadim. Yanıtlarsanız çok sevinirim 🙏

  4 Kasım 2022 / 00:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden net bir bilgi veremeyiz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Kasım 2022 / 09:50
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetim hep erken geliyor bu ay 20. günde adet oldum doktora da gittim bir şey çıkmadı doğum kontrol hapı verdi ancak çok tereddütlüyüm kullanıp kullanmamakta sizce ne yapmalıyım ?

  22 Eylül 2022 / 16:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuza danışmanızı öneririz. En doğru bilgiyi size verecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Eylül 2022 / 17:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben düzenli adet oluyordum korunmayı bıraktıktan (eşim korunuyordu prezervatif ile) sonra 2 ay 6 gün gecikti 2 ay 3 gün gecikti şimdi ise 5 gün erken oldum sizce neden böyle oluyor

  19 Ağustos 2022 / 17:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Ağustos 2022 / 17:38
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben korunmayi biraktidigimdan beri adet düzensizliği yaşıyorum ( eşim korunuyordu) 2ay 6 gün gecikti 2 3 gün gecikti şimdi ise 5 gün erken oldum sonraları yüzümde sivilce çıkmaya da başladı sizce neden oldu erken cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

  19 Ağustos 2022 / 08:18
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Ağustos 2022 / 16:31
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Bn 10 gün erken adet oldum ve bugün 11.gunum adetim Halen dvm ediyor neden acaba korkmalimiyim bilmiyorum?

  29 Temmuz 2022 / 10:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Birçok sebebi olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Temmuz 2022 / 10:49
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar 1 başarısız tüp bebek denemem oldu 30 martta negatif sonuç aldık . Adenomyozis nedeniyle 2 ay geçici menepoza girmiştim tedavim sırasında. Olumsuz sonuçtan sonra 6 nisanda adet oldum . Ancak bugün yani 13 gün sonra tekrar kahverengi bir lekelenmem gelmiş . Bu durum normal midir ?

  19 Nisan 2022 / 01:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kullandığınız iğneler lekelenme yapabilir fakat yine de doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Nisan 2022 / 15:32
 • ***** Yanıtla

  merhaba ben 19 yaşındayım geçen aya göre 5 gün erken oldum ve genelikle adet günlerim 1-2 erken oluyor araştırdım stres ve uykusuzluk gibi şeyler gördüm sizce bir doktora basvurayim mi?

  5 Nisan 2022 / 21:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Şimdilik doktora başvurmanıza gerek yok. İlerleyen aylarda da devam ederse genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Nisan 2022 / 09:39
   • ***** Yanıtla

    İyi akşamlar geçen ay martta 17 sinde regl olmam gerekirken 15 inde oldum 13 ve 14 martta az kan geldi reglimden sonra 4 kere test yaptım negatif çıktı bugunde az bi kan geldi ve ardından regl oldum ama gene 2 gün erken oldum 10 nisanda olmam lazımdı bi sıkıntı varmıdır hamilemiyim

    8 Nisan 2022 / 01:12
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Adet aralıkları bazen erken bazen geç olabilir. Hamilelikten şüpheleniyorsanız doktora danışmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     8 Nisan 2022 / 09:01
   • ***** Yanıtla

    Öncelikle merhaba! Ben 27 yaşındayım. 14 yaşında regl olmaya başladım. O zamandan beri hep bir hafta erken oluyorum. Eskiden bunu pek dert etmezdim ama artık normal olmadığını düşünüyorum. Sizce bu durum normal mi? Senelerce doktora git emekle hata mı yaptım? Lütfen cevap verirseniz sevinirim.

    10 Nisan 2022 / 13:30
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Sizi muayene etmeden net bir şey söyleyemeyiz. Bu durum kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     11 Nisan 2022 / 09:28
     • *****

      Merhaba 42 yaşındayım.2 ay önce adetimin 3. günü elim kadar bir pıhtı şeklinde yoğun bir kanla geldi.sonraki ay zamanında normal adetim gerçekleşti.ancak bir sonraki adetim 10 erken geldi 17.günde geldi.doktora gitmelimiyim.

      17 Nisan 2022 / 12:36
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Doktora başvurmanızı öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      18 Nisan 2022 / 09:26
     • *****

      merhaba 1 hafta once iliski yasadim reglime 6 gun olmasina ragmen regl oldum hamile miyim

      3 Haziran 2022 / 15:24
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Erken regl olmuşsunuz. Gebelik şüpheniz varsa kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      3 Haziran 2022 / 16:36
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 19 yaşındayım ve ilk regl olduğum günden beri 19 günde bir adet oluyordum normal bişey diye biliyordum düzenli gidiyordu çünkü son zamanlarda düzensizleşti 15 gün fln oluyor bazen bazen 19 21 14 fln oluyor ve normalde hiç ağrım olmazdi ama düzensizlik olduğundan beri çok ağrım var sebebi ne olabilir?

  4 Nisan 2022 / 13:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde düzensizlikler olabilir. Bazı adetlerde ağrılı olabilir. Endişe etmeyiniz. İlerleyen aylarda devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Nisan 2022 / 13:47
   • ***** Yanıtla

    Yalnız ben ergenlik döneminde değilim ki ben yaklaşık 7 yıldır düzenli olarak regl oluyor

    4 Nisan 2022 / 13:50
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     4 Nisan 2022 / 13:57
 • ***** Yanıtla

  Merhaba iyi günler
  Benim 15 yaşında kızım var .Sürekli adet düzensizliği yaşıyor.Bazen 24 gün içinde bazen 21 günden az bir sürede regl oluyor.Bu yaşta normal mi bu?

  3 Nisan 2022 / 08:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri normal olarak görülür. Endişe etmeyiniz. İlerleyen aylarda da devam ederse genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Nisan 2022 / 10:33
 • ***** Yanıtla

  Merhaba , hocam benim bir sorum olacaktir esimle beraber 19 subatta iliski yasadik fakat bosalma olmadi ve ne olur ne olmaz diye ertesi gün hapi aldim hemen ictim 5 gün sonra yani 25-26 subatta küçük küçük kanama oldu sonra 27 subatta ise adet kani gibi kanama yasadim 5 gün boyunca ve diger adetime 10 gün vardi bu 5 süren kanama erken adet midir bilgi verirseniz sevinirim simdi den Tesekkür ederim iyi günler

  16 Mart 2022 / 17:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet döngünüze göre hesaplayabilirsiniz. Gebelik şüpheniz varsa da kandan Beta HCG testi yaptırabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Mart 2022 / 09:31
 • ***** Yanıtla

  merhaba kiz arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişkiye girdik vajina içine korumasız giriş olmadı.Zaten çokta sürmedi bı kaç dakika.Zevk suyu bulaştığını sanmıyorum bı kaç damla bulassa bile hamilelik olur mu.

  7 Şubat 2022 / 13:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir şey maalesef söyleyemeyiz. Kız arkadaşınız adet gecikmesi yaşarsa kandan Beta HCG testi yaptırmasını öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Şubat 2022 / 16:34
   • ***** Yanıtla

    merhaba kiz arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişkiye girdik vajina içine korumasız giriş olmadı.Zaten çokta sürmedi bı kaç dakika.Zevk suyu bulaştığını sanmıyorum bı kaç damla bulassa bile hamilelik olur mu.
    Sorusunu sormuştum kız arkadaşım dün adet oldu kanamasi oldu hamilelik olmaz dimi artık

    8 Şubat 2022 / 20:13
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Adet olduysa hamilelik olmaz fakat hala şüpheniz varsa kesin bir sonuç için kız arkadaşınızın Beta HCG testi yaptırmasını öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     9 Şubat 2022 / 09:48
     • *****

      Her ay 7 gün erken oluyorum normal mi

      13 Şubat 2022 / 23:06
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Yaşa göre durum değişebilmektedir. Uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      14 Şubat 2022 / 17:08
 • ***** Yanıtla

  En son 12 Ocakta regl oldum ve 13 gün geçtikten sonra tekrar oldum bu normal mi ?
  15 yaşındayım daha .

  4 Şubat 2022 / 13:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri olabilir. Normaldir. Gelecek aylarda da düzensizliğiniz devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Şubat 2022 / 17:24
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Hocam
  İlişkiye girmeden önce 25 Kasımda adetimi gördüm korunmasız bir ilişki yaşamadım ve bir sonraki adetimi 9 ocakta gördüm 7 gün sürdü normal mi?? Hamilelik şüphesi var mıdır

  21 Ocak 2022 / 00:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gördüyseniz hamilelik şüphesi yoktur diyebiliriz fakat emin olmak için dilerseniz kandan Beta HCG testi yaptırabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Ocak 2022 / 09:45
  • ***** Yanıtla

   Merhaba, esimle korunmasiz cinsel iliski sonrasi ilk 2 saat icinde ertesi gun hapi aldim. 10 gun sonra kahverengi bir sivi ile karsilastim bir kac saat gectikten sonra da adet kanamasi oldugunu dusundugum bi kanama gordum. Normal adet dongume 3 gun kaldi. Hamilelik riskim var midir? Ve dogru sonuc alabilmek icin hamilelik testini ne kadar surede yapmaliyim? Emin olamiyorum, cevabiniz icin simdiden tesekkurler

   23 Şubat 2022 / 04:36
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Adet gecikmesinden 1 hafta sonra Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    28 Şubat 2022 / 11:27
 • ***** Yanıtla

  Ben adet günümden 2 gün önce kanama oldu açık renkli şekilde 2 3 saat sonra pıhtı şeklinde kanama oldu regl oldum gibi ağrılarım var kanama başladı pıhtı şeklinde hamilelik belirtisi varmıdır

  17 Aralık 2021 / 18:32
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hamilelik şüpheniz varsa kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Aralık 2021 / 10:48
  • ***** Yanıtla

   Merhaba ben bir korumsiz ilişki yaşadım ve erkek arakadaşımdn sperma çıktı ama vajinanin ıçine girmediğini söylüyor ilişkiden 5 gun sonrada adete benzer bisey oldu kahve rengi bi kanama ama 2 gunden sonra kirmizi renge döndü ben hamile olabilirmiyim ?

   10 Nisan 2022 / 15:29
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Gebelik şüpheniz varsa ve adet gecikmesi de yaşadıysanız kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    11 Nisan 2022 / 09:25
 • ***** Yanıtla

  Merhaba efendım ben kasım 17 adet oldum bugün Aralık 12 tekrar hasta oldum bu normal mi genelde düzenli oluyordum hatta çocuk bekliyordum

  12 Aralık 2021 / 06:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimi, stres gibi nedenlerden kaynaklı adet düzensizlikleri olabilir. İlerleyen aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Aralık 2021 / 13:41
   • ***** Yanıtla

    merhabalar düzenli regl görüyodum
    19ocakta regl oldum
    12 şubatta korunmasız ilişki gördüm fakat boşalma olmadı
    14 şubatta sabah ertesi gün hapı kullandım akşamında adet gördüm 5gün normal süren adetimi
    14 martta adet görmedim düzensizliktir diye
    test yapmam gerekir mi
    ve regl dönemin yaklaştığında çene bölgesinde sivilcelenme oluyor onlar çıktı şuan korkmalı mıyım

    16 Mart 2022 / 02:49
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Adet gecikmesi yaşadıysanız test yaptırabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     16 Mart 2022 / 09:22
     • *****

      Sevgilimle 12 nisanda sadece bi kere korunmasiz birlikte olduk ama kesinlikle boşalma olmadı zevk suyundan hamile kalınabilir diye ertesi gün hapı içtim ve ilişkiden 12 gün sonra adet gibi kalamam geldi adet gibi sancı var ama emin olamadım adet olup olmadığımı hamile olma ihtimalim var mı

      24 Nisan 2022 / 13:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 29 yaşındayım düzenli adet gören biriyim. Son adetim 10 ekimde başladı. Adet bittikten 10 gün sonra tekrar adet oldum. İlk adetimden 40 gün önce safra kesesi ameliyatı olmuştum. Narkoz ya da ilaç kaynaklı olabilir mi? Dr gitmeli miyim bir sonraki ayı bekleyeyim mi?

  27 Ekim 2021 / 01:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genel muayene olmak için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Ekim 2021 / 10:08
   • ***** Yanıtla

    Evlenmeden önce 28gundr oluyordum adet evleneli iki üç ay Oldu ve 23 günde adet görüyordum Kasım ayında 21de adet gördüm neden

    27 Kasım 2021 / 20:45
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Hava değişimi, stres gibi nedenlerden dolayı adet düzensizlikleri olabilir. İlerleyen aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     29 Kasım 2021 / 13:35
     • *****

      Merhabalar,kasımın 26 sında regli oldum.Bugün aralığın 17 si tekrar kanamam var.Normal mi,düşük gebelik olma ihtimali var mo?

      17 Aralık 2021 / 06:16
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Sizi muayene etmeden bir şey maalesef söyleyemeyiz. Bu yüzden doktora başvurmanızı öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      17 Aralık 2021 / 09:55
     • *****

      Merhabalar ben kız arkadaşımla korunmadan ilişki yaşadım fakat içine boşalma durumu olmadı 15 gün önce regl oldu regl olmadan ilişkiye girdiydik ve dün tekrar kanaması olduğumu soyledi bunun sebebi nedir

      16 Şubat 2022 / 00:15
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Basit kistik yapıların atılımı olabilir. İlerleyen aylarda da devam ederse kız arkadaşınızın doktora başvurmasını öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      16 Şubat 2022 / 13:35
   • ***** Yanıtla

    Merhaba ben korunmasız ilişkiye girdim fakat içine boşalma olmadı ben regl sökturucu kullanıyordum 10 gün sonra kan geldi az az geliyor arada kasık ağrılarım oluyor sizde bir test yaptiemalimiyim

    15 Mart 2022 / 12:28
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Evet, kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     15 Mart 2022 / 13:04
     • *****

      Hiçbir belirtim yok hamililige karşı gayet enerji doluyum adetime 1 hafta var şimdi yapsam belli olurmu

      15 Mart 2022 / 15:28
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Adet gecikmesi yaşarsanız Beta HCG testini yaptırabilirsiniz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      15 Mart 2022 / 15:36
 • ***** Yanıtla

  Merhaba iyi günler;
  Her ayın 14 ünde adet oluyordum, bu ay 14 ekimde beklediğim adetim 11 ekimde oldu. Korunmasız cinsel iliskiye giriyoruz eşimle. Folik asit takviyesi de alıyorum. Normalde adetim hiç gecikmezdi hep günü gününe olurdum. Kanamam başlagından ağrım olmadı ilerleyen saatlerde adet sancım başladı. Bu durumda hamilelik söz konusu olabilir mi ya da yumurtalıklarla alakalı bir sorun olabilir mi ?

  11 Ekim 2021 / 15:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Gebelikle ilgili kesin sonuç için Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz. Yumurtalıklarınızla ilgili ise doktora başvurmalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Ekim 2021 / 09:25
   • ***** Yanıtla

    Merhaba. Benim 15 yaşım var. Son 3 ay önceye kadar adet döngüm 31-34 günde bir oluyordu. Artık normale, 31 günde bir olmaya başlamıştı. Amma şimdi beklediğimden 10 gün önce oldu. Sebebi ne ola bilir acaba?

    18 Ekim 2021 / 17:11
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri olabilir. Endişe etmeyiniz. İlerleyen aylarda da devam ederse genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     18 Ekim 2021 / 17:28
     • *****

      Merhaba ilk defa bu ay pazar günü leke geldi pazarteside lekem geldi dünde söküldüm bir gün adetim devam etti ikinci gününde kesildi adetim benim yunurta rezervem az ama normalde 3 gün devam eder spora başladım kilo verdim alakalı olabilir mi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

      1 Aralık 2021 / 13:34
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Kilo vermeye bağlı olabilir. Tekrar ederse doktora başvurmanızı öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      16 Aralık 2021 / 13:23
    • ***** Yanıtla

     Ben adetıme 2 gun kala aded oldum hamıle olabırmıyım yada hasta

     16 Aralık 2021 / 19:45
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Gebelik şüpheniz varsa kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      17 Aralık 2021 / 09:58
     • *****

      9 aydır 18 günde bir adet oluyorum adet dönemlerim sancılı geçiyor miyom olma ihtimalim olabilirmi?

      24 Şubat 2022 / 14:15
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Sizi muayene etmeden teşhis koyamayız. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      28 Şubat 2022 / 12:07
  • ***** Yanıtla

   Eda hanim merhaba. Sonuç nedir hamile misiniz acaba?

   13 Ekim 2021 / 13:43
  • ***** Yanıtla

   Doktora gittiniz mi acaba bende sizinle aynı şeyleri yaşıyorum şuan da folik asit kullaniyodum hiç sancım bile yokken regl oldum erkenden sebebi neymis çok merak ediyorum

   12 Mart 2022 / 07:12
 • ***** Yanıtla

  14.09.2021 adet oldum 03.10.2021 tekrar adet oldum neden olabilir acaba daha önce iki diş gebelik geçirdim çok korkuyorum tekrar mı dış gebelik oldum

  5 Ekim 2021 / 18:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Ekim 2021 / 15:05
   • ***** Yanıtla

    19. Günde adet oldum. Normalde 23-28 gun arasi düzenim vardi bu durumdan süphe etmelimiyim

    25 Kasım 2021 / 20:23
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Hava değişimi, stres gibi basit nedenlerden dolayı adet düzensizlikleri olabilir. Endişe etmeyiniz. İlerleyen aylarda da devam ederse o zaman doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     26 Kasım 2021 / 10:22
 • ***** Yanıtla

  merhabalar ben 24 ağostosta adet oldum 14 eyĺülde bidaha oldum adetim düzenliydi tam gününde oluyordum bu ay 1hafta erken oldum hamile olabilirmiyim şimdiden teşekürler

  18 Eylül 2021 / 01:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hamilelik şüpheniz varsa kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Eylül 2021 / 10:51
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 24 yaşındayım ve her ay 17 18 günde bi adet oluyorum. Adet sürem 5 ila 6 gün içinde bitiyor. Kan gelme oranı normal ne çok fazla ne çok az. 1 yıl önce sivilce tedavisi için roacuttane diye bi ilaç kullandım. Şuan için kullandığım bi ilaç yok. 1 yıldır bu düzensizlik devam ediyor.

  14 Eylül 2021 / 23:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Eylül 2021 / 14:08
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben bazen değişse de genel olarak 18 günde bir oluyorum. Bu bir rahatsızlığa yol açar mı?

  11 Eylül 2021 / 10:12
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Adet aranız çok kısa, normal adet arası 28-31 gündür. Uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Eylül 2021 / 00:50
   • ***** Yanıtla

    Cinsel ilişkiden 6 gün sonra reğli oldum reğli günüme 14 gün vardı ve 3 gün sürdü hamilemiyim iyi akşamlar

    14 Aralık 2021 / 21:59
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Gebelik şüpheniz varsa kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     16 Aralık 2021 / 13:49
    • ***** Yanıtla

     Merhaba hiç şaşmadan her ay 28 gün de bir adet oluyordum bu sefer hiç beklemediğim bir anda k
     4 gün önce kanamam başladı.cok yoğun değil.bebek istiyorduk.sebebi hamilelik olabilirmi

     17 Aralık 2021 / 03:09
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      17 Aralık 2021 / 10:00
 • ***** Yanıtla

  iyi günler. 21 yaşındayım 1 yıldır adet düzenimde bir problemim olmadı lakın 01.09.2021 de biten adet dönemim bugün yanı 09.09.2021 de tekrar görüldü ne yapmalıyım.

  9 Eylül 2021 / 09:23
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Stres, hava yol değişimi, basit kistik yapılar bu düzensizlikleri yapabilir. Yine de doktora başvurup kontrol sağlamanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Eylül 2021 / 01:04
   • ***** Yanıtla

    Merhaba
    ben 25 Aralık’ta adet olmuştum ama 12 Ocak’ta tekrar oldum 14 gün daha vardı olmama d vitamini hap kullanıyorum erken gelmesinin sebebi ondan kaynaklı olabilir mi ondan kaynaklı değilse neyden olabilir ?

    14 Ocak 2022 / 02:29
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     D vitamini adetin erken gelmesine neden olmaz. Sizi muayene etmeden bir şey maalesef söyleyemeyiz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan bizlere ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     14 Ocak 2022 / 11:22
 • ***** Yanıtla

  normalde düzenli bir adet düzenim vardı ama 21 Ağustosta evlendim hem erken regl oldum hemde regiln 3. gününde olmama rağmen çok yoğun kanamam var ilk defa cinsel ilişki yaşadığım için mi oldu acaba

  8 Eylül 2021 / 20:52
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Cinsel ilişki kaynaklı olabilir. Diğer aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Eylül 2021 / 01:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben elif
  Yeni evliyim ilk defa bu hafta spora başladım adetim 11 gün önce geldi spor yapmakla alakalı olabilir mi

  3 Eylül 2021 / 15:32
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Olabilir. İlerleyen aylarda da aynı şekilde devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Eylül 2021 / 17:01
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ,ben normalde her yeni bir ayın 2-3-4 ünde reflü olurum.fakat bu ay olmama rağmen bügün yine geldi (ayın 28’i bügün).yani her bir ay bir kere oluyorken bu ay iki kere oldum ,sebebi nedir sizce?

  28 Ağustos 2021 / 13:16
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Stres, yol hava değişimi, basit kistik yapılar etken olmuş olabilir. Diğer ay tekrarlarsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Eylül 2021 / 00:54
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetimden 17 gün sonra tekrar leke gördüm sizce hamilelik alabilir mi

  27 Ağustos 2021 / 19:56
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Yumurtlamadan sonra gelen lekelenme olabilir. Adet döneminizde gecikme olursa tekrar kanda Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Ağustos 2021 / 20:17
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 3 aylık evliyim 2 aydır adetim düzenliydi bu ay 11 gün erken adet oldum doktora gitmeme gerek var mı acaba ?

    14 Ekim 2021 / 11:28
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Genel muayene olmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     14 Ekim 2021 / 13:34
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 16 Kasım’da regli görmeme rağmen aradan 15 gün geçti 1 aralıkta tekrar regli oldum nedeni ne olabilir?

    1 Aralık 2021 / 23:18
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Hava değişimi, stres gibi nedenlerden kaynaklı adet olmuş olabilirsiniz. Gelecek aylarda da düzensizlikleriniz devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     3 Aralık 2021 / 09:24
 • ***** Yanıtla

  Merhaba.Ben 14 yaşındayım ve 15 gün arayla adet oldum.Nedenini merak ediyorum, yardımcı olabilir misiniz?

  12 Ağustos 2021 / 16:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri olabilir. İlerleyen aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Ağustos 2021 / 16:11
 • ***** Yanıtla

  Merhaba iyi günler hocam adetime daha 8 gün vardı aniden kan gelmeye başladı 2 günde bitti ama fazla kanamam olmadı hamile olabilir miyim sizce ? Yerini temizliyor olabilir mi ?

  3 Ağustos 2021 / 15:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Gebelik şüpheniz varsa kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ağustos 2021 / 16:05
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 15 gün önce adet olmuştum ve dün tekrar oldum normalde hiç bu kadar erken olmazdı rengi ve kokusu da normalden farklı ayrıca tuvaletimi yaparken yanma hissi oluyor

  28 Temmuz 2021 / 03:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Enfeksiyon olmuş olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Ağustos 2021 / 16:47
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar adet düzenim ilk günden bu yana hep düzensiz ilerlemekte.
  Hekime başvurdum polikistik over olduğunu öğrendim. Hormon testlerim normal çıktı.
  Çocuk sahibi olmak için bu bir engelmidir?

  25 Temmuz 2021 / 19:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri yumurtlama düzensizliklerini de beraberinde getirir, Bu durumlarda maalesef gebelik ihtimali de azalmaktadır. Çocuk sahibi olmak istediğiniz zaman doktorunuz sizi yönlendirecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Ağustos 2021 / 16:37
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar.Ben 26 yaşındayım.5 yıllık eviliyim.Evlendikten 3 yıl sonra bende sol tarafımda yara tespit ettiler ve dondorma işlemi oldu.Fakat halen hamile kalamadım.adetim düzeldi.Hamilelik belirtilerinden birkaç tanesi var ama adet sancıları ile karıştırıyorum.En son belirtiler devam ederken önceden bir az miktarda kahverengi şeklinde leke geldi sonra adet tarihimden 12 gün önce kıpkırmızı az bir kanama geldi.Bunun yanı sıra kasık mı desem karnım mı desem bilmiyorum ağrım oluyor bazen.Ne yapmalıyım acaba???

  21 Temmuz 2021 / 06:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Gebelik olabilir, kandan Beta HCG testi yaptırmanızı ve doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Ağustos 2021 / 16:32
   • ***** Yanıtla

    Adetim 1 yıldır düzenliydi. Sadece 2-3 saniyelik 5-6 kere sürtünme yasadık sevgilimle. Ondan sonra adetim 1 hafta erken oldu. 2 aydır adet oluyorum. Hamile olabilir miyim yine de . Herhangi bir belirti yok gözle görülür. 3. Ay reglime 5-6 gün kaldı

    20 Ekim 2021 / 22:52
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     2 aydır düzenli adet olduysanız hamile olma ihtimaliniz bulunmuyor. Yine de şüpheniz varsa kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     21 Ekim 2021 / 09:06
 • ***** Yanıtla

  11 aylık evlıyım . doktor kontrolüne gıttık eşimle ikimizde muane olduk sorun yok dedı hıc korunmadık çocuğumuz olsun çok ıstıyoruz. benım adetım her defasında 5 gün erken oluyor . 10.06.2021 de oldum şimdi de 05.07.2021 de oldum her defasında 5 yada 6 gün oncesınde oluyorum .. böyle olup da hamıle kalan var mı yardımcı olur musunuz bana lütfen

  7 Temmuz 2021 / 00:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Dilerseniz doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Temmuz 2021 / 14:12
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bu ay adetim erken geldi ağrısız bi şekilde, kanamam normalden uzun sürdü (12 gün, normal adrtüm 9-10 gün sürer). Şuan adetim bitmek üzere fakat yumurtalıklarımda bugün ağrı başladı. Doktora gittim ultrasonla baktı herşey yollunda stresle alakalı dedi. Fakat ağrımın olması normalmi? (Evli değilim)

  26 Haziran 2021 / 16:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Normaldir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Haziran 2021 / 15:26
 • ***** Yanıtla

  MERHABALAR
  DÜZENLİ ADET DÖNGÜM VAR.AMA 15 AĞUSTOSTA DÜĞÜNÜM VAR 17 AĞUSTOSTA TATİLE GİDECEGİZ Bİ İKİ GÜN ERKEN OLUYORUM BAZEN DÜĞÜN GÜNÜME GELMESİNİ İSTEMİYORUM ÇOK AGRI CEKİYORUM DÜĞÜNÜM TATİLİM MAHVOLMASIN İSTİYORUM GECİKTİRİCİ İLAC KULLANMAK İSTEMİYORUM DÜZENİM BOZULMASIN DİYE.1 HAFTA ÖNCE ADET OLMAK İÇİN NE YAPABİLİRİM YA LÜTFEN DÖNÜŞ YAPAR MISINIZ KAFAMA GÖRE BİRSEY YAPMAK İSTEMİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

  24 Haziran 2021 / 12:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Haziran 2021 / 13:34
 • ***** Yanıtla

  Merhaba normalde genel olarak 28 günde bir adet olurdum ama bir öncekinin üstünden 7 gün geçmesinin ardından tekrar oldum. Uyku düzenim çok kötü, bundan kaynaklanabilir mi acaba? Biraz endişelendim doğrusu bu kadar erken olmasından.

  22 Haziran 2021 / 09:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimi, stres gibi nedenlerden kaynaklı adet düzensizlikleri olabilir. Gelecek ayda da böyle devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Haziran 2021 / 09:09
 • ***** Yanıtla

  Her adet bitiminden 18 gün sonra adet oluyorum ve 6-7 gün sürüyor. Sizce bu normal mi? Doktora görünmeli miyim?

  21 Haziran 2021 / 16:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Haziran 2021 / 16:18
  • ***** Yanıtla

   18 yazmışım 28 olacaktı

   22 Haziran 2021 / 09:06
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 16 yaşındayım adetliğim iki aydır erken oluyorum
  Ayrıca her adet oluşumda karnım çok ağrıyor yerlerde sürünüyorum normal mi?

  20 Haziran 2021 / 22:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Gelişme çağında adet ağrıları olabiliyor. Dayanılamaz durumda ise uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Haziran 2021 / 10:52
 • ***** Yanıtla

  Ben yaklasik 4-5 ayda sadece 1ayda 24 günde adet gördüm diger aylar hep erken ve eylülde 3 yaşına girecek bi bebeğim var sezeryan oldum ve riskli bi hamilelik gecirdim bebek aşağıdaydı eş yukarida normal mi acaba boyle adet görmem

  16 Haziran 2021 / 03:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet döngünüzle ilgili ultrason eşliğinde tanı koyulabilir. Uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Haziran 2021 / 10:08
 • ***** Yanıtla

  merhabalar ben 21 yaşındayım.normalde 28 gün süren adet döngüm 223 günlere düştü en sonki adet döngüm 19 gün.normalde çok yoğun kanamam ve ağrım olurdu fakat kanamam az ağrılarım daha şiddetliydi.doktorum rahim kalınlaşması olduğunu söyledi kan testi ile hormon testi istedi. kan testimde beta hecg tesim 5.3 iu/l çıktı gebelik varmıdır sizce yoksa farklı bir hastalık mı söz konusu

  16 Haziran 2021 / 00:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG sonucunuz negatif görünüyor. Başka bir hastalığınızın olup olmadığını ancak doktorunuz size bildirebilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Haziran 2021 / 11:13
 • ***** Yanıtla

  Her ay 1 hafta erken adet görüyorum sebebi nedir sizce ?

  8 Haziran 2021 / 19:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet döngüleri genelde 1 hafta öne atabilir. Endişe etmeyiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Haziran 2021 / 10:03
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bn 5 aydır evliyim ve son 3 ayda çocuk yapmak için uğraşıyoruz ve bu son 3 ayda 5 7 gün arası erken adet oldum bunun bu durumla bi ilgisi var mı

  8 Haziran 2021 / 13:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Çocuk isteği ile erken adet olmanın bağlantısı bulunmamaktadır. Erken adet olmanızla ilgili uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Haziran 2021 / 10:23
 • ***** Yanıtla

  Adetim hep düzenlidir normalde 25 26 günde olur bu kez 19 günde oldu normal mi acaba?

  7 Haziran 2021 / 04:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Normaldir. İlerleyen aylarda da bu şekilde devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Haziran 2021 / 10:45
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  27/28 günde bir adet olurken son adet 21. Gün oldu. Aradan 10 gün geçti yine adet oldum ? tam Böyle adet gibi diyemem ama 2/3 gün damla damla. Bugün yine iyice geldi yAni. Daha 13 gün oldu önceki biteli. İlk kez oluyor. Gelecek ayı mı beklemeliyim yoksa hemen doktora gitmeli miyim ?

  31 Mayıs 2021 / 19:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliğinin birçok sebebi olabilir. İlerleyen aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Haziran 2021 / 15:40
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Mevsimsel değişiklik olarak düşündüm marttın 15 oldum 5 gün sürdü
  Nissanda ayın 3 de oldum 6 gün sürdü
  Nissan ayı bitmeden 29 da oldum 5 gün sürdü
  Mayısın 21 oldum şimdide
  Ağrılarım hep şiddettetli oluyor tansiyon düşüklüğü oluyor

  21 Mayıs 2021 / 17:30
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genel muayene için kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Mayıs 2021 / 14:46
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben Ayşe adet düzensizliği yaşıyorum 15 gün geçtikten sonra kahverengi bi akıntı geldi 2 gün sonra kan geldi bu durum 2 kere tekrarlandı bekarım korkuyorum korkacak bir durum var mı?

  18 Mayıs 2021 / 21:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliğiyle ilgili kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Mayıs 2021 / 11:28
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben polikistik over hastasıyım tedavi ve erken teşhis sonucu kistim kalmadı dokuz aydir çocuk sahibi olmak istiyoruz ama olmadı normalde 35 gunde bir adet olurum ama bu ay 15 gun temiz kaldiktan sonra tekrar kanamam oldu ilk defa böyle erken oldum sebebi ne olabilir acaba doktora gitmeli miyim

  18 Mayıs 2021 / 14:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin bir çok sebebi olabilir. Diğer ay tekrar ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Mayıs 2021 / 14:32
 • ***** Yanıtla

  Merhaba gamze hanım ben bi düşük yaptim o dusukten sonra adetim düzensiz oluyor 23 nisan-26 nisan arası oldum ve şuan 12 mayısta tekrar adet oldum bunun için ne önerirsiniz.gecen ayda geç olmuştum.

  12 Mayıs 2021 / 14:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Uzman bir doktora başvurmalısınız, ultrason ve kan tetkikleri sonrası tedavinizi düzenleyecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Mayıs 2021 / 14:11
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar adetim biteli 12 gün oldu ve ben tekrar adet kanaması gibi kanama görüyorum ilk defa böyle bir şey oldu doktora gitmelimiyim sizce?

  2 Mayıs 2021 / 09:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Basit kistler kanamalara sebep olabilir, aktif kırmızı kan ise doktora başvurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Mayıs 2021 / 15:28
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 20 yaşındayım normal adet görüyorum ve 5-6 gün sürüyor. Geçen adetim 3 gün sürdü ve 20 gün sonra tekrar adet olmaya başladım bunun nedeni nedir acaba

  28 Nisan 2021 / 14:32
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimi, stres gibi basit nedenlerden kaynaklanmış olabilir. İlerleyen aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Nisan 2021 / 15:58
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 16 yaşındayım regl olduktan 15 gün sonra tekrar oldum. Kanamam ve ağrım çok fazla oluyor.

  28 Nisan 2021 / 09:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde erken adet olma, adet düzensizlikleri olabilir. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Nisan 2021 / 10:19
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar..12.04. Te adet oldum 5 gün sürdü..bugün 25 i ve tekrar kanamam oldu cinsel ilişkiden sonra bu adet kanımı acaba…bi kaç ay öncesine ladar gayet duzenliydi spnraki aylarda 2-3 gun gecikmeye basladi bu ayda bu sekilde 1 hafta arayla iliski sonrası kanamam oldu sizce sebep nedir

  25 Nisan 2021 / 03:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Basit kistler gecikme veya adet düzensizliği yapabilir. Adet kanaması olup olmadığını ultrason muayenesi ile kesinleştirebilirsiniz. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Mayıs 2021 / 15:25
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, yaşım 32 evliyim. 10 gün öncesinden kahve rengi lekelenme şeklinde başlayan ve sadece 1 gün bir kaç damla pembemsi kan şeklinde lekelenme şeklinde bir durumla karşılaştım. Bugün olmam gereken adet günüm ama olmadım. Neden olabilir acaba şu zamana kadar hep düzenli regl olmuş biriyim. Bu ay tam anlamıyla kanama yaşamadım. Cevaplarsanız çok sevinirim. Sağlıkla kalın.

  24 Nisan 2021 / 12:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Basit kistik yapılar lekelenme yapabiliyor fakat pembe lekelenmelerin yerleşme kanamasına işaret edebildiğini göz önünde bulundurarak gebelik ihtimalinden dolayı Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Mayıs 2021 / 15:13
 • ***** Yanıtla

  Merhaba efendim 7 nisanda adet oldum doğum kontrol ilacı kullandım.5 6gun bıraktım migdem ayırıyordu ve 21 nisanda kanama başladı ve hiç durmadan kanamam devam ediyor bu normal midir çok agrım da var teşekkür ederim cvp bekliyorum

  23 Nisan 2021 / 19:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doğum kontrol hapları kanama düzensizlikleri yapabilir. Doktorunuzla görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Mayıs 2021 / 16:28
 • ***** Yanıtla

  Bnm kistüm var ama doktorlar pek umursamıyor ağrılı oldugu halde bir müddet dogum kontrol hapı kullandım iki adet arası 15 gündü 24 e çıkmıştı hapı bıraktım uzun süre 22 olarak kaldı ama geçen ay MultiVitamin kullanmaya başladım 2 adet arası süre bir anda 18 e düştü ve şimdi 17 oldu. Ani düşüş beni biraz korkutuyor MultiVitaminin etkisi olabilir mi? Yoksa kistle mi alakalı

  22 Nisan 2021 / 09:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kist bağlantılı olabilir. Fakat bunun yanı sıra yumurta rezerviniz ile ilgili olabilir. Doktorunuzla görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Mayıs 2021 / 10:02
 • ***** Yanıtla

  Hamilelik bekliyordum ama 10 gün kala adet oldum ve sol tarafta batmalarım oluyor 8 gün oldu hala bitmedi hamile olabilirliğimiz ilk hamileliğimde düşük yaptım eğer olursa 3 .cü hamilelik olucak düşükte ne yaşadıysam bunda da onu yaşıyor gibiyim

  22 Nisan 2021 / 04:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genel muayene için kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Nisan 2021 / 10:12
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, yaşım 32 düzenli adet gören biriyim. En son 28 Mart’ta adetimi gördüm fakat 19 Nisanda kahve rengi koyu lekelenme oldu 4 gün bu şekilde devam etti. Şuan Yoğun değil ama açık tonda kanamam oldu tuvalete çıkınca farkettim. Adet zamanıma 1 hafta gibi bir süre var. Hamile olma gibi bir durumum söz konusu değil. cevaplarsanız çok sevinirim

  17 Nisan 2021 / 22:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Geçmiş aydan basit kistlerin atılımı olabilir. İlerleyen aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Nisan 2021 / 17:21
 • ***** Yanıtla

  İyi geceler Mart ayında bir hafta arayla 2 defa adet oldum ve şimdi de 8 gün erken geldi normal mi acaba

  16 Nisan 2021 / 03:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Nisan 2021 / 14:20
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ilişkiye girdikten 5 gün sonra kanamam oldu, normalde regli günüme 7 gün daha vardı. Hamilelik belirtisi olabilir mi ? İlk defa 7 gün önce geldi.

  11 Nisan 2021 / 19:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimi, stres gibi nedenlerden dolayı erken adet olmuş olabilirsiniz. Fakat gebelik şüpheniz varsa kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Nisan 2021 / 09:55
 • ***** Yanıtla

  Merhaba. Adetim sürekli düzenli olarak 28-30 gün arasında gelmesine rağmen, son 2 aydır 18 ila 20 güne düştü. Sizce sebebi ne olabilir. Hiç böyle olmamıştı.

  7 Nisan 2021 / 12:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Erken menopoz başlangıçlarında adet aralarında kısalmalar olabiliyor. AMH testi yaptırıp uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Nisan 2021 / 11:08
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adet olduktan 5 gün sonra tekrar adet oldum ve 10 gündür devam ediyor bu süreçte korona da oldum sizce bu yüzden olabilir mi

  3 Nisan 2021 / 19:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Korona virüs nedeniyle iki kez adet olmamışsınızdır. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 17:16
  • ***** Yanıtla

   Merhaba adetim biteli 16 gün oldu bugün leke gördüm normalde adet düzensizliğim yoktu hamile olabilirmiyim

   25 Ekim 2021 / 14:09
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Hamilelik şüpheniz varsan kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    25 Ekim 2021 / 15:47
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 12 yaşındayım ilk adetim ayın 20 sinde olmuştu bu 4.ayım ve bugün yani ayın 3 ünde olmdum normal mi?

  3 Nisan 2021 / 10:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet günleri farklılık gösterebilir. Endişe etmeyiniz. Farklı bir sorununuz olursa genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 16:58
 • ***** Yanıtla

  Merhaba. Ben her adet günümden 4 gün önce adet oluyorum ve bu her ay oluyor. Önceki ay 10unda olduysam diğer ay 6 ondan sonra 2 gibi devam ediyor bu normal mi?

  1 Nisan 2021 / 11:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Evet normal bir durumdur.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Nisan 2021 / 11:26
 • ***** Yanıtla

  Ben 20 yaşındayım daha önce yumurtalık kistim vardı o yüxden ara sıra damla damla kanamam oluyordu kistim geçtiğinde de yaşadım hormonsal dediler.En son reglim 17 Martta oldu bugün 30 mart ve dışarıdan geldiğimde iç çamaşırımda kan vardı biraz peçeteye regl oluyomuşum gibi kan geldi durur diyr bekliyorjm ama hala devam ediyo her sildiğimde peçeteye fazla fazla geliyor.Hiç cinsel ilişkiye girmedim sadece 1 bucuk ay önce erkek arkadaşım oral denedi onunla bir ilgisi var mıdır?Neden kanamam oldu?Hastaneye gitmeyr korkuyorum sonuçlarımda aileme açıklayamayacağım bir şeyler çıkar diye..1 buçuk aydır aklıma takıyorum stresten olmuş olabilir mi acaba?

  31 Mart 2021 / 00:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kanamanın ilişki sürecinizle bağlantısı bulunmuyor. Cinsel birliktelik yaşamadığınız için gebelik şüphesi bulunmuyor. Basit kistlerde kanama yapabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 16:15
 • ***** Yanıtla

  Merhaba neredeyse 10 aylık evliyim ve evlendiğimde beri adetlerimde gecikme yaşıyorum bunun için kadın doğuma gittim herhangi bi sorun ama yumurtalıkların etrafında iyi huylu kistler var ve bu gebe kalmanıza da engel değil dedi doktorum ama bu ay gecikme değilde 5 gün erken adet oldum normalde 6 7 gün hatta bazen daha fazla gecikme oluyordu bu ay erken oldu nedeni nedir

  22 Mart 2021 / 22:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimi stres gibi nedenlerden kaynaklı erken veya geç adet olabilirsiniz. Doktorunuzun yakın takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Mart 2021 / 15:21
 • ***** Yanıtla

  Ertesi gun hapi kullandiktan hemen sonraki gun adet oldum bu hamilelik belirtisi olabilirmi

  17 Mart 2021 / 22:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Gebelik ihtimali bulunmamaktadır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Mart 2021 / 13:39
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 44 yaşındayım 4.kez 17 günde bir adet oluyorum doktorum bütün hormon testlerime baktı hepsi normal ultrason ve genel muayene de yapıldı hiç bir problem yok fakat sorun devam ediyor sebebi ne olabilir

  24 Şubat 2021 / 12:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Menopoz dönemine giriyor olabilirsiniz. Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Mart 2021 / 09:27
 • ***** Yanıtla

  Merhaba yaşım 18. Adet döngüm genelde geç olurdu ve 6 gün sürerdi. Ama son üç seferdir iki adet arası süre 20 veya 15 güne kadar düştü. 8 ocakta adet oldum daha sonra 30 ocakta adet oldum ve 14 şubatta tekrardan adet oldum. Yumurtalıklarımda çikolata kisti var bu durumda düzensiz olmasını etkiler mi? Ya da başka bir sebebi var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

  16 Şubat 2021 / 12:51
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Çikolata kisti adet düzensizliğine neden olabilir. Genel muayene için kadın doğum doktoruna başvurmanıza öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Şubat 2021 / 10:07
 • ***** Yanıtla

  Selam ben 13 yaşındayım geçen reglim 25 ocakta olmuştu 29 bitmişdi bugun cok az kanama var endiselenmeli miyim

  12 Şubat 2021 / 07:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet öncesi ve sonrası ufak lekelenmeler, kanamalar olabilir. Endişe etmeyiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Şubat 2021 / 08:54
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben ocak ayının 26 sında başlayıp şubat ayına başlangıçta bitmişti hastalık . Şubat ayının başlangıcıyla spora başladım ev egzersizi diyeyim önceden yapıyodum ara vermiştim 2 hafta düzenli hiç bir yan etki olmadan sporumu yapıyordum yukarıda yazdığına göre ağır egzersizin etkisi olabilir diye önceki egzersizimden yarım saat daha fazla biraz daha fazla yapıyordum 1 saat oluyor toplam bunun bir etkisi varmı acaba erken hastalık gördüm bu hafta daha da 2 hafta önce bitmişti

  11 Şubat 2021 / 16:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ev egzersizlerinin yan etkisi olmamaktadır. Diğer ay da bu şekilde olursa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 14:22
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bende adet düzensizliği olduğu için 2 ay doğum kontrol hapı kullandım bu ay bıraktım erken adet oldum hapa bağlı olarak erken olmuş olabilir miyim cevaplarsanız sevinirim ?

  11 Şubat 2021 / 10:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kullandığınız hap erken adet olmanıza neden olmuş olabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Şubat 2021 / 13:37
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adet döngüm 22 ila 25 arasinda degisiyor yyasim 31 son 3 aya kadar adet donemlerimde agrim sizim olmazdi.son 3 aydir adet donemim gelince basim cok kotu agriyor ve adet basi ve sonu kahverengi yesil gibi adetim oluyor 3.gune normale donuyor 5 6 gun adet oluyorum son gundede yine kahverengi akintim oluyor.son olarak 5 gun adet oldum biteli 13 gun oldu.aksam ani bir sekilde tuvalette baktim kanamam olmus direk kirmizi renkli kan vardi.peceteye bulasti.sonra baktim .baska gelmedi.sabah oldu baktim birsey yok oglen baktim yine ic camasirda kan var basimda dönuyor ne yapmaliyim sebep ne olabilir.

  9 Şubat 2021 / 15:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Birçok sebebi olabilir. Genel muayene için kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Şubat 2021 / 16:41
 • ***** Yanıtla

  Korunmasız ilişki sonrası 5 gün erken regl oldum hamile olma ihtimalim var mı?

  7 Şubat 2021 / 02:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba Yasmin Hanım,

   Hamile olma ihtimaliniz düşük görünüyor. Gebelikten şüpheleniyorsanız kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Şubat 2021 / 14:03
 • ***** Yanıtla

  İyi akşamlar ; benim adetim normalde her ayın 15’i falandı . Ama Ocak ayında 7’sinde adet oldum , adetim bitti ben ertesi gün hapı kullandım 2 hafta sonra tekrar ertesi gün hapı kullandım ve bu ay ayın 1’inde adet gördüm . Sizce bu normal mi yoksa hamile olabilir miyim ?

  6 Şubat 2021 / 18:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ertesi gün hapı adet düzensizliği yapabilir fakat gebelikten şüpheleniyorsanız kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Şubat 2021 / 14:15
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, regl olmama 13 14 gün varken leke şeklinde kanamam oldu Bi gün içinde ve sonrasında durdu. Daha sonra 3 4 gün sonra 3 gün süreli pembemsi Bi lekelenme oldu ve bitti. İki gündür lwkwlenme yoktu. Bu akşam tekrar Bi leke geldi ve henüz devamı yok. Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz. Mailime mail olarak dönüş yaparsanız sevinirim. İyi akşamlar

  4 Şubat 2021 / 22:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet öncesi ve sonrası lekelenmeler olabilir adetiniz tam olarak sökülmezse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Şubat 2021 / 10:27
 • ***** Yanıtla

  Merhaba reglim bittikten 6 gün sonra ilk kez ilişkiye girdim. 1 hafta sonra reglime daha 10 gün varken tekrar regl oldum bu normal mi ilk cinsel deneyimle alakalı olabilir mi ?

  26 Ocak 2021 / 19:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliği olmuş olabilir. İlerleyen aylarda da düzensizlikleriniz devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Ocak 2021 / 13:56
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar,
  Ben 10 gün önce adet oldum ve ilk defa bu kadar erken bir sürede adet durumunu yaşıyorum. Bu 10 günlük sürede 3 gün sadece doğum kontrol hapı kullandım. Sonra unuttum daha da içmedim ve bugün adet oldum. Anksiyetem var benimde. Tam olarak durumu anlamadım hapların etkisi var mı acaba?

  18 Ocak 2021 / 02:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doğum kontrol ilaçlarına ara vermek ya da aralıklı kullanmak kanama düzensizliği yapabilir. Endişe etmeyiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ocak 2021 / 12:35
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 22yaşındayım. Erkek arkadaşımla ilişkiden sonra ertesi gün hapı kullandım ve 2 hafta sonra normal tarihimde regl oldum. Bittikten sonra tekrar birlikteliğimiz oldu ve 2 hafta sonra hafif lekelenme başladı 3gün azar azar geldi leke halinde sonrasında kanamam çok arttı şu an 6.gün hala devam ediyor ve çok yoğun sebebi ne olabilir

  15 Ocak 2021 / 23:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ara ara yoğun kanamalar olabilir. İlerleyen dönemlerde de çok yoğun kanamalarınız olursa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Ocak 2021 / 12:52
 • ***** Yanıtla

  4 ay önce regli ağrım geçsin diye reglimin ilk günüde kekik tükettim. bundan sonra regli tarihlerim değişti. Normalde 22 günde bir oluyordum ama şuan 13 günde bir oluyorum ve önceden regli olmadan önceki ağrılarım, ödemlerim hiçbiri olmuyor.sizde bir doktora başvurmallımıyım artık korkmaya başladım ??

  11 Ocak 2021 / 07:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin veya kısalmalarının myom, kist gibi birçok nedeni olabilir. Dilerseniz buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilir, doktorlarımızdan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Ocak 2021 / 14:18
 • ***** Yanıtla

  İyi günler 37 yaşinda 3 cocuk annesiyim yaklasik birkac senedir 15 gunde bir adet oluyorum.fakat bu ay sadece 1 hafta arayla tekrar adet gördum.bunun sebebi ne olabilir acaba
  Kadin doguma hic gorunmedim.3.üncü cocugumada 15 gunde bir adet görurken hamile kaldim

  6 Ocak 2021 / 14:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Menopoz evresinin başlangıç aşamalarında adet aralarında kısalma olabilir. AMH testi yaptırmanızı ve doktora başvurmanı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Ocak 2021 / 14:56
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben 4 Aralık tan 8 aralığa kadar süren adet oldum daha sonra 28 aralıkta tekrar oldum normal adetime göre daha az ve farklı renkteydi 3 gün sürdü kaşıklarımda ara ara ağrılar oluyor yerleşme kanaması olabilir mi sizce ?

  3 Ocak 2021 / 22:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yerleşme kanaması olabilir. Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Ocak 2021 / 13:38
 • ***** Yanıtla

  merhaba ben 23 yasındayım. 16 gün erken regl oldum. bunun sebebi ne olabilir?

  3 Ocak 2021 / 21:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimi, stres gibi basit nedenler adet düzensizliğine neden olabilir. Endişe etmeyin. İlerleyen aylarda da böyle devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Ocak 2021 / 13:02
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 38 yasindayim.hava degisimi haricinde her ay duzenli olarak 28 gunde adet oluyordum son iki aydir 20 gunde oluyorum.sebebi ne olabilir ?

    20 Ekim 2021 / 15:03
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Birçok sebebi olabilir. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     20 Ekim 2021 / 15:32
 • ***** Yanıtla

  merhabalar 1 bucuk ay kadar dogum kontrol hapi kulllanip aniden biraktim o zaman bir kanamam oldu 1 ay sonrasinda tekrar regl oldum fakat 15 gun sonrasinda yine oldu farkli bir agri var kasiklarimda ciddi bir problem olabilir mi?

  21 Aralık 2020 / 19:02
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   İlaç kullanımını bırakınca düzensiz kanamalar olabilir. Endişe etmeyin.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2021 / 12:51
 • ***** Yanıtla

  28 yaşındayım. Bu zamana kadar hep düzenli regl oldum. İlk defa bu ay 10 gün erken regl oldum. Sebebi ne olabilir endişelenmeli miyim?

  20 Aralık 2020 / 05:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Endişe etmeyiniz. İlerleyen dönemlerde de bu düzensizlikleriniz devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2020 / 14:37
 • ***** Yanıtla

  Ekımın ilk haftası adetım in son gunıydu surtunme yoluyla bir ılıskı oldu ve rahmin ıstune bosaldı Ekim ayındavson haftasında adet oldum ve kasım ayının ortasında bir daha adetım oldu karnım gebe gıbı sıs ve kıpırtı lar varr surejlı hızlı atıyor karnım neden dolayı anlamadım gun gectıkce sısıyor ve kıpırtı dayanılmaz bir hal aldı strese sokuyor surklı saniyede atıyor karnım sizce neden dolayı acaba bide aynı ayda 2kere adet gormem neyle alakalı

  16 Aralık 2020 / 21:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kandan Beta HCG testi yaptırmanızı ve genel muayene için kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2020 / 09:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben son üç aydır ayda iki kere adet görüyorum daha bi hafta oldu adet gördüğüm tekrar oldum bi haftam dolmadı bile birde çok şiddetli sancım oluyor sizce normal mi

  14 Aralık 2020 / 00:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliğinizden dolayı doktora kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2020 / 14:09
 • ***** Yanıtla

  Idrar yolları enfeksiyonum vardi hala gecmedi ilac kullanıyorum ama meme ucunda koyulaşma büzüşme ve şişme var hormon bozukluğundan mi yoksa enfeksiyondan mi kaynaklaniyor memede ki bu değişim anlayamıyorum adet düzensizliğim de var 12 ekimde adet gördüm öteki ay 5 kasimda 6 gün adet gördüm ondan sonraki ay da 30 kasimda 5 gün adet gördüm çok stresli dönemler geçirdim ondan dolayi mi yoksa memedeko bu değişimler bilgilendirebilir misiniz gebe olmam imkansiz gebelikten olamaz test 0.100 çıktı negatif

  13 Aralık 2020 / 23:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinizin stres, hava değişimi, basit kistler, myomlar gibi birçok sebebi olabilir. Genel muayene için kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2020 / 09:04
 • ***** Yanıtla

  Merhaba. Kuru sürtünmeyle hamilelik mümkün mü ikimizde kuruuyduk hiçbir ıslaklık yoktu ikilemde kaldım cevabınız için teşekkürler.

  10 Aralık 2020 / 16:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Gebe kalmazsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Aralık 2020 / 10:08
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar 25 yaşındayım normalde adetim düzenlidir ama adetime 1 hafta varken adet oldum sağ kasığım çok agriyo

  9 Aralık 2020 / 13:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimi, stres gibi basit nedenlerden dolayı erken adet olabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde de adet düzensizlikleriniz devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Aralık 2020 / 14:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bende polikistik over vardı ama 1 yıldır ilaç kullanmıyorum ilaç kullanmadığım zamanlarda hep geç adet oluyordum bu ay 15 gün erken oldum ilk kez bu şekilde oldu sebebi nedir test vermem gerekir mi

  25 Kasım 2020 / 11:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Stres, hava değişimi, polikistik over senromu, erken menopoz, geç yumurtalama, myomlar, kistler adet gecikmesi veya adet düzensizliği yapabilir. Düzensizlik devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Aralık 2020 / 10:51
 • ***** Yanıtla

  Merhaba yaşim otuz. 27 Eylül, 23 Ekim, 19 Kasım olmak üzere son üç aydır reglim düzensiz ve korunmamamiza rağmen gebelik olmuyor, doktora gittim, herşey normal, kist yok, strese bağlı olabilir dedi, henüz düzelmedi. Sizce bu durumda ne tetkik gerek,

  19 Kasım 2020 / 08:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Erken menopoz, geç yumurtalama, myomlar, kistler adet gecikmesi veya adet düzensizliği yapabilir. AMH testi yaptırmanızı ve kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Kasım 2020 / 15:39
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bi sorum olacak 1 yıldır evliyim 21 yasimdayim ben 9 eylülde düsük yaptım kanamam 7 gun sürdü. Normaldede zaten adetim 7 gun sürer her zaman düşükten sonra 10 ekimde adet oldum oda 8 gun sürdü adetim bitti 12 gün sonra 30 ekimde tekrar adet oldum 4 gun sürdü oda daha önce hiç bu kadar kısa sürmemişti ondan sonra 13 gün sonra yani 16 kasımda şimdi tekrar adet oldum bugün 2. Günüm kanamamda hafiften buyuk koyu pıhtılarda geliyor neden böyle oluyor neden erken adet olmaya başladım merak ediyorum normalde adet dongum 36 40 gun falan sürer şimdi düşükten sonra 12 13 günde bi adet olmaya başladım düşükten sonra adet duzenligimi oldu aceba bilgisi olan yada benimle aynı durumu yaşayan varsa lütfen cevap verebilir mi ?

  18 Kasım 2020 / 19:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Düşük yaptıktan sonra adet düzensizliği olabilir. Doktorunuza durumunuzu bildirmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Kasım 2020 / 14:31
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ekim 18 de ilk adetim oldu 9 kasimda adet oldum erken mi sizce yoksa normal mi ? Bu ilk defa oldu önceden diana kullaniyordm son 3 aydir gebe kalmak icin biraktm diana kullanirken duzenliydi adetim ayrica bir sonraki adetim ne zman olursa zmaninda olmus sayılir

  9 Kasım 2020 / 17:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri ilaç kullanımına bağlı olabiliyor. Hava değişimi, polikistik over sendromu, kistler de düzensizliğe sebep olabilir. 2 adet arası 28-30 günü arasında olduğunda düzenli sayılabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Kasım 2020 / 14:58
 • ***** Yanıtla

  23ekimde adet oldum bugün tekrar oldum bende anlamış değilim?

  9 Kasım 2020 / 12:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir. Detaylı muayene için uzman bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Kasım 2020 / 15:13
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, her ay düzenli bi şekilde adet oluyordum 28 gün arayla 6 gün sürüyordu reglim. Ama bu ay reglim 5 gün sürdü kesildi, 7 gün sonra tekrar adet gördüm. Normal mi bu durum? Bi ilacın yan etkisi falan olabilir mi? Normalse bile bu durum bi sonraki reglimi erteler mi?

  8 Kasım 2020 / 19:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleriyle ilgili kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Kasım 2020 / 15:44
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar hocam ben size Azerbaycandan yazıyorum.hocam sorum olacaq ben adetimi 30gunden bir görüyordum normal adetim oluyordu 1yildi evliyim hamilelik hiç yok ben doktora gitdim hamile olmama nedenlerini sorsdum kan testi hepsini verdim ilaçlar yazdı bana ben 1ay adet kanamam 25gune sora oldu bu ay hocam hiç 19gun keçmədi adet gordum bunun sebebi ne ola bilir?

  8 Kasım 2020 / 04:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri, hava değişimi, polikistik over sendromu, kistler gibi sebeplerden olabilir. 2 adet arası 28-30 günü arasında olduğunda düzenli sayılabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Kasım 2020 / 14:32
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, 30 yaşındayım. 1,5 yıllık evliyim. Yaklaşık 9 aydır gebelik planlıyoruz ancak henüz geröekleşmedi. Normalde düzenli adet görürken gebelik düşündüğümüzden bu yana önce bir kaç ay 1-3 gün gecikme , sonra bir kaç ay düzenli ve son 2 aydır da erken regl oldum. Son ayda ise 4 günn erken regl oldum. Ovülasyon gününden sonra göğüslerimde sızlama ve acı oldu ve regl ile de devam etti. Gebelik düşünürken normal bir durum mudur,? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekküt ederim.

  1 Kasım 2020 / 12:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin hava değişimi, stres, basit kistler, miyomlar gibi birçok sebebi olabilir. Uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Kasım 2020 / 14:39
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Geçen ay regl oldum çok az kan geldi yok dencek kadar normaldir bazen cok gelir bazen az gelir bu ay cinsel iliskimden sonra bir kaç gün sonra regl gunum gelmeden hasta oldum ilk defa böyle oluyorum siZce nedendir ?

  31 Ekim 2020 / 09:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri ve kanama miktarı düzensizliklerinin hava değişimi, stres, miyomlar, basit kistler gibi bir çok sebebi olabilir. Uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Kasım 2020 / 14:05
 • ***** Yanıtla

  Ayın 11 ‘inde regl oldum 9 gün sürdü 29 ‘unda tekrar oldum ilk defa böyle birşey yaşadım 18 yaşındayım. Normal mi?

  29 Ekim 2020 / 15:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri ergenlik dönemlerinde olabilmektedir. Zamanla düzene girecektir. İlerleyen dönemlerde bu düzensizlikleriniz devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Ekim 2020 / 15:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim regl dongum 3 4 ay normal seyrederken bi ay erken bi ay geç olabiliyor normal bi durum mudur?şimdiden tesekkur ederim .

  29 Ekim 2020 / 10:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin hava değişimi, stres, basit kistler, myomlar gibi birçok sebebi olabilir. Uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Kasım 2020 / 14:37
 • ***** Yanıtla

  merhaba dun erkek arkadasimla iliskiye girdik korunmadan geri cekme yontemini kullandik o sirada kahverengi akinti geldi kesildi bugun de geldi ve simdi ufak ufak kanadi daha once de iliskimden sonra regl oldum her zamanki gibi fakat hamilelik suphesi ile aralikli 4 kere test yaptim negatif cikti bugun de yaptim negatifti adetime daha 1 hafta var ne yapmaliyim?

  14 Ekim 2020 / 19:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Öncelikli olarak ertesi günü hapı kullanabilirsiniz. Adet gecikmeniz olursa kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Ekim 2020 / 16:19
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben en son 16 eylul de adet oldum simdi 11 ekimde adet oldum.iki adetimin arasi 25,26,27 ve bazi aylarda da 28 gun olark hep degisiklik gostriyor yani bir ay iki adet arasi 25gun,obur ay 26 gun ,o
  Iki ay ustvuste 27 gun olabiliyor.Diktora gittim smear testi,rahim kontrolu ultrason kontrolu yaptirdim hersey normal dediler.39 yasindayim.iki cocugum da sezeryan dog.ikinci sezeryandanlardan sonra bu durumlari yasamaya basladim.Sizce bunla alaksi olabilir mi?.lutfen cevap verirmisiniz.Birde adetim5-6 gun de bitiyor fakat devam eden 5-6 gunde akintim koyu geliyor rahum kendini mi temizleyemior olabilir acaba?Lutfen cevap verrimisiniz

  12 Ekim 2020 / 02:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sezaryen ameliyatı ile adet günlerinin bağlantısı bulunmamaktadır. Adetinizin tam sökülememesinin bir çok sebebi bulunabilir muayene olmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ekim 2020 / 14:56
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar her ay düzenli olarak ader olurum.en son 29.08.2020de adet oldum.ayni zamanda gebelik planlıyoruz.16.10.2020de tekrar regl oldum.neden olmuş olabilir acaba

  17 Eylül 2020 / 11:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Erken adet görme stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden kaynaklanabilmektedir. İlerleyen dönemlerde de erken adet görürseniz kadın doğum doktoruna başvurmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Eylül 2020 / 16:25
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 14 yaşındayım 28 günde bir adet görüyordum şimdi. İse 19 günde bir adet görüyorum bu tehlikeli bir şey mi

  15 Eylül 2020 / 07:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Her hangi bir tehlikesi bulunmamaktadır. Adet düzensizliğiniz diğer aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Eylül 2020 / 15:21
 • ***** Yanıtla

  Günaydın gecen ay adetim 13gün önce geldi doktora gittim ultrason muayene de hic bır sorun cukmadı bu ayda 13 gün önce geldi yasım 38 neden olabilir kötü birseymi tedirgin oldum cevaplarsanız çok sevinirim

  5 Eylül 2020 / 09:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmeleri, düzensizlikleri stres, hava değişimi, basit kistlerden de kaynaklanabilir. Düzensizlikler diğer ayda devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Eylül 2020 / 15:31
 • ***** Yanıtla

  Merabalar
  Yılda 2 yada 3 basima geliyor ayın 13 olmustum 31 tekar oldum şimdiden teşekkürler cevapiniz için

  31 Ağustos 2020 / 03:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri hava değişimi, mevsim geçişlerinde olabilir. Fakat düzenli olarak yılda 2 3 kez oluyorsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Eylül 2020 / 17:00
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 22 yaşındayım. Adetim bittikten sonra aradan 1 hafta bile geçmemişken tekrar adet oldum nedeni nedir stresten mi oluyor

  29 Ağustos 2020 / 17:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Tekrarlarsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Eylül 2020 / 16:59
 • ***** Yanıtla

  Merhaba. Her 28 günde bir adet olurken bu sefer 19. günde adet oldum.Ayrıca bu sefer kanama ve ağrı daha fazla oldu

  25 Ağustos 2020 / 18:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri, ağrının daha fazla olması gibi durumlar stres, hava değişimi, basit kistlerden dolayı olabilir. Tekrarlarsa eğer doktora başvurmanızı öneririz. Şu an endişe edeceğiniz bir durum yoktur.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Ağustos 2020 / 16:27
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,
  33 yaşındayım adetim hep düzensizdi. Son 2 aydır 4 kez regl oldum ilk kez böyle oldu. Ağrı yada aşırı kanamam yok. Ortalama 15 günde bir regl oldum. Sebebi ne olabilir?
  Şimdiden teşekkürler..

  14 Ağustos 2020 / 01:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliği stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden kaynaklanabilmektedir. İlerleyen dönemlerde de bu düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Ağustos 2020 / 15:06
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhabalar ben son 6 aydır ayin 12 sinden ne bir gun once ne de bir gun sonra adet okuyorum cok.duzenli bi adet dongum var.fakat bu ay ayin basinda kasik agrilarim ve batmalar basladigoguslerimde surekli sızlama. Ve agri var.ayin 7 sinde kahverengi lekelenme.8 inde de adet gibi kanama oldu fakat ilk gün olmasina rağmen kanamamda herhangi bir artis yada yogunluk da yok cok hafif acaba hamile kalmış olabilir miyim?eger böyleyse ne zaman kan testi verebilirim?tesekkurler şimdiden

  8 Ağustos 2020 / 23:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yerleşme kanaması olabilir. Kanamalarınız tam olarak sökülmezse kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Ağustos 2020 / 17:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 4 aydır evliyim devamlı alt karnım ağrıyor ve bazen çok erken adete giriyorum bazen de çok geç çok geç adete girdiği zaman çocuk bekliyoruz ama gene adete giriyorum

  7 Ağustos 2020 / 10:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Çikolata kistleri ya da miyomlar karın ağrısı yapıyor olabilir. Adet gecikmenizin ise stres, hava değişimi gibi sebepleri olabilir. Uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Ağustos 2020 / 16:18
 • ***** Yanıtla

  Merabalar 27yaşındayım eşimle cinsel ilişkiye girdigim gece yani belaretimin bozuldugundan bi kaç gün sonra agrılarım başladım ve erken regle oldu yogun bir şekilde ve kocaman parçalar halinde bi kanamam oluyo hastaneye gitmek istiyorum ama çekiniyorum sizce doktoramı başvurmalıyım beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim ?

  3 Ağustos 2020 / 15:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İlk kez ilişki yaşandığı için adetiniz farklı gelebilir. Diğer ayda kanamanız aynı şekilde gelirse doktora başvurmalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Ağustos 2020 / 17:05
 • ***** Yanıtla

  Diyet yapmak erken adete sebep olurmu

  18 Temmuz 2020 / 22:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Diyet yapmanız erken adete sebep olmaz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Temmuz 2020 / 14:21
 • ***** Yanıtla

  Merhaba geçen haziran 5 gün erken gelen adetim 22 haziranda oldum bu ay da 8 gün önce geldi idrar kesesi basınç hissediyorum sebep yorgunluk olabilirmi günlük temizliği fazlaca abartarak yapiyorum

  14 Temmuz 2020 / 10:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimi, stres, yorgunluk gibi durumlar erken dönemde adet görmeye neden olabilmektedir. Eğer önümüzdeki aylarda da bu durumunuz devam ederse kadın doğum doktoruna görünmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Temmuz 2020 / 15:40
 • ***** Yanıtla

  12 gün önce adet olmuştum bugün tekrardan oldum bi sorun var mıdır?

  14 Temmuz 2020 / 02:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimi, stres gibi durumlar erken dönemde adet görmeye neden olabilmektedir. Eğer önümüzdeki aylarda da bu durumunuz devam ederse kadın doğum doktoruna görünmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Temmuz 2020 / 15:39
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 45 yaşındayım iki aydır adetim 16. günü hafif kahverengi akıntım oluyor aynı gün kesiliyor 21. gün normal adet oluyorum daha önce hiç böyle olmadı bu durum normal mi

  12 Temmuz 2020 / 16:20
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Menopoz dönemi yaklaştığında adet düzensizlikleri olabilir. İlerleyen dönemlerde de bu şekilde adetler gelirse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Temmuz 2020 / 00:06
 • ***** Yanıtla

  Evleneli 1 sene oluyor her ay mazaret günüm 5 6 gün öne geliyordu smdı 8 gün öne geldi

  10 Temmuz 2020 / 18:30
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin bir çok sebebi olabilir. Önümüzdeki aylarda da düzensizlik olursa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2020 / 08:25
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim adetim gecen hafta geldi 4 gün sürdü yine geldi bugün 3 gün ama kesildi neden olabilir

  10 Temmuz 2020 / 09:58
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Adet miktarı aylara göre değişiklik gösterebilir. Eğer azalma devam ederse kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2020 / 10:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 2-3 temmuz ilk cinsel ilişkimi yaşadım 5 temmuzda adet oldum yani Bugün ama daha 12 gün vardı reglime bir sorun var mıdır

  5 Temmuz 2020 / 08:29
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Cinsel ilişki ile adet döneminizin bağlantısı yoktur. Adet düzensizliklerinin bir çok sebebi olabilir. Hava değişimi, streste bunlara etkendir.
   Diğer aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Temmuz 2020 / 22:59
 • ***** Yanıtla

  merhabalar. ben polikistik over m buna bağlı olarak adetim yıllardır 5-8 gün geçikmeli geliyordu. 3 ay önce ikişkiye girdim ogünden buyana adetim 2-3 gün erken gelmeye başladı. bunun nededi nedir?

  2 Temmuz 2020 / 14:40
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Cinsel ilişkiyle bağlantılı olarak adet değişikliği olmamıştır. Basit kistik yapı varsa bu sebepten ötürü düzeniniz değişmiş olabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2020 / 23:40
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 22 yaşında bekarım 2 ay önceye kadar hiç birşeyim yoktu düzenli şekilde adet oluyordum fakat şehir değiştirdiğimden belli iki adet zamanımda 20 günde bir olmaya başladı sizce hastaneye gidip kontrol yaptırmalı mıyım yoksa şuan şehir değiştirmiyorum düzelir mi?

  2 Temmuz 2020 / 00:29
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri hava değişimi, stresten ötürü de olabilir. Doktora gidip muayene olmanızda fayda olacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2020 / 23:05
 • ***** Yanıtla

  Merhaba! Ben 26 günde adet oluyorum herşey normal yolunda ama hamile kalamıyorum doktora gittim hiç bi sorun yok dedi hamile kalmak için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  27 Haziran 2020 / 14:51
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Yumurta-sperm kalitesi, rahim için etmenler, immün sistem rahatsızlıkları ve genetik faktörler çocuk sahibi olmada büyük rol oynar. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefonumuzu arayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Temmuz 2020 / 21:40
 • ***** Yanıtla

  24 nisanda dış gebelik. Amaliyatı oldum tek tüpüm alındı ve afet adet tarihim 5haziran ve 24 gün sürdü normal mi bu durum ilerde sıkıntı yaşarmıyım bu konu ile ilgili

  20 Haziran 2020 / 14:56
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Gebelik ile ilgili tek tüp olması gebe kalma oranınızı azaltabilir. Fakat klinik pratiğimizde bir çok hastamız var tek tüpe rağmen kendiliğinden gebe kalan. Doktorunuzla yakın takipte kalarak gebeliğinizi planlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Temmuz 2020 / 09:05
 • ***** Yanıtla

  Eşimle ilişkideyken kanamam oldu biraz fazla idi yaş 27 iki çocuk annesiyim hepatit b taşıyıcısıyım iki aydır erken adet oluyorum kanamam ilk kahverengi ile başlayıp sonra normale dönüyor kaç yıldır problem yoktu lütfen destek olun

  17 Haziran 2020 / 01:38
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Ultrason muayenesi ve tetkikler ile net bilgi verilebilir. Dilerseniz merkezimize gelerek doktorlarımıza muayene olabilirsiniz. En doğru sonuç muayene sonucunda olacaktır. 444 39 49 numaralı telefonumuzdan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Temmuz 2020 / 09:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba bu ayın 1. De adet oldum ve bugün yani 13.de gene adet oldum neden böyle oldu anlamadım

  13 Haziran 2020 / 11:18
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri hava değişimi, stres gibi basit nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Gelecek aylarda da düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Haziran 2020 / 13:50
 • ***** Yanıtla

  14 yaşında kızım 31 Mayıs ta adet oldu 8 gün sürdü bitti 12 Haziran’da tekrar oldu normalmi

  13 Haziran 2020 / 09:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri olabilmektedir. Zamanla düzene girecektir. İlerleyen yaşlarınızda da adet düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Haziran 2020 / 13:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba düzenli bir adetim varken ilk defa 12 gün erken hastalan dim kaziklarim da normalden fazla bir ağrı oluşmakta kanamam cok az ve farkli bir görüntüsü var parçacıklar bulunmakta. Cevaplarmisiniz

  12 Haziran 2020 / 23:32
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Önceki adet dönemlerinizden kalan basit kistik yapılar bu tür kanama veya ağrıya sebep olabilir. Diğer aylarda da aynı ağrılar mevcut olursa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Haziran 2020 / 17:13
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 3 ay önce 5 haftalık hamileyken düşük yaptım geçen ay adet oldum bu ay adetime 12 gün kala 3 gün yine kanamam oldu bunun sebebi ne olabilir?

  4 Haziran 2020 / 13:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Önceki aylardan kalan kistik yapılar varsa adet dönemine yakın dönemlerde lekelenme, kanama yapabilir veya adetiniz bu ay erken olmuş olabilir. Önümüzdeki aylarda tekrarlarsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Haziran 2020 / 10:16
 • ***** Yanıtla

  İyi akşamlar benim adet olmama bi hafta vardı ve ilişkiye girdim eşimle ve karnımın alt kısmının kasıgımda çok agrı oldu ilişki sırasında ilişkiden bi gün sonra peçetemde çok az kan vardı ondan sonra ki günde biraz daha fazla kan vardı ertesi gün adet oldum 5 6 gün erken adet olmuş oldum bunun nedeni ilişkiye girmiş olmam mıdır ama adet gibide agrım sancım olmadı ve 1 buçuk hafta yakında kasıklarımda agrı bulunuyordu hamilelikle ilgili olabilir mi

  28 Mayıs 2020 / 23:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kasık ağrısı, ilişki esnasında ağrı, hafif kanama gebeliğe işarettir. Kesin sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Haziran 2020 / 10:03
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben 34 yaşındayım daha önceleri 28gunden erken regli olmuyorum ama dört bes aydır erken 25 23 gün derken 20gunde olmaya başladım ortalama 10gun erken oldum bunun sebebi erken menapoz olabilirmi?

  27 Mayıs 2020 / 14:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet aralıklarının kısalması erken menopoza işaret edebilir. Doktora başvurup AMH testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Haziran 2020 / 09:57
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, yaşım 17 33 veya 38 günleri arası adet görüyorum ve en son adetimden tam 14 gün geçti ve tekrar oldum sizce bu sakıncalı mı?

  26 Mayıs 2020 / 12:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik döneminde adet düzensizlikleri olabilmektedir. Adetleriniz zamanla düzene girecektir. İlerleyen dönemlerde düzensizlikler devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Haziran 2020 / 11:01
 • ***** Yanıtla

  Mereba bn Meltem. Çok erken adet oluyorum bu sefer de iki haftada oldum neden olabilr bu durum lütfen acil Mesajınızı bekliyorum. Herzamn çok erken adet oluyorum lütfen yardimci olun:(

  22 Mayıs 2020 / 04:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Fakat erken adet ya da adet döneminin aralıklarının kısalması yumurta rezerv azlığına da işaret eder. Vakit kaybetmeden kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz. Dilerseniz detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızdan ücretsiz görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Haziran 2020 / 14:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 1 hafta kadar önce ilk cinsel ilişkimi yaşadım ve sanırım bi kaç gün zorladım kendimi. yaparken ya da sonrasında herhangi bir kanama olmadı. fakat ard arda 2 gün arayla ertesi gün hapı kullandım. 1 hafta sonrasında kanamam oldu ve regl olmama daha 2 hafta var. 2 gündür devam eden bir kanama bu. ilaçdan dolayı mı böyle oldu yoksa başka bir sebebi var mı ne yapmalıyım?

  18 Mayıs 2020 / 18:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İlaçtan dolayı olabilir. Kanama devam ederse uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Mayıs 2020 / 17:30
 • ***** Yanıtla

  Çok fazla olmamakla birlikte senede 2 ay falan erken adet görüyorum 6 gün önce oldu bu ay da bu da beni tereddüt ettiriyor acaba bir sıkıntı olur mu diye bu arada da hep stres oldu bende ondan mı başka sepepler var mı bilmiyorum tabi

  13 Mayıs 2020 / 20:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden de kaynaklanabilmektedir. Gelecek aylarda da adet düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Mayıs 2020 / 16:03
 • ***** Yanıtla

  15 yaşındayım düzenli gelen adetim 21 günden 8 gün önce geldi

  10 Mayıs 2020 / 19:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Gelecek aylarda da adet düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Mayıs 2020 / 13:14
 • ***** Yanıtla

  Merhaba geçen ayın 20 sinde adet oldum bu ay 6 sında kanamam geldi 12 gün sonra tekrar adet oldum doktora gitmem gerekir mi

  7 Mayıs 2020 / 14:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden de kaynaklanabilir. Gelecek aylarda da düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mayıs 2020 / 17:49
 • ***** Yanıtla

  İyi günler ben aylardır düzenli sekilde adet görüyorum fakat bu ay 20 . Günde lekelenme seklınde başladı 3 gün aynı sekilde günde bir kere leke seklinde oldu ve 4 .gun biraz daha fazlalaştı nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

  6 Mayıs 2020 / 15:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet kanamalarında dönem dönem azalma, çoğalma, ara lekelenmeler stres ve hava şartları gibi basit nedenlerden kaynaklanabildiği gibi geçmiş aylardan kalan yumurtaların oluşturduğu basit kistlerden de kaynaklanıyor olabilir. Gelecek aylarda da kanamalarınız bu şekilde devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mayıs 2020 / 17:48
 • ***** Yanıtla

  Ben 17 nisan da hasta oldum sonraki hastalığım 16 mayıs ‘ta hasta olmam gerekirken 26 nisan da tekrar hasta oldum bu seferki hastalığım çok yoğun bir şekilde kanamam oluyor sebebi nedir acaba çok endişeleniyorum bu arada 6 aylık bir bebeğim var yani yemi doğum yaptım sayılır ve ilk bebeğim daha öncede evlenmeden önce rahmim de kirs vardı acaba o yüzden mi kaynaklanıyor yoksa başka bir sıkıntı mı var beni bilgilendiriseniz çok sevinirim

  4 Mayıs 2020 / 00:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kist kaynaklı olabilir fakat ilk kez böyle bir durum yaşadığınız için net olarak sebep bulunamayabilir. Önümüzdeki aylarda da kanama yoğunluğunuz aynı seyrederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Mayıs 2020 / 17:54
 • ***** Yanıtla

  Merhaba normal düzenli bir adet döngüm vardı 21 günde tekrarlıyordu ama son 3 aydır 3-4 gün erken geliyor bu ayda 6 gün erken geldi bunun nedeni ne olabilir ?

  3 Mayıs 2020 / 22:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden de kaynaklanabilir. Gelecek aylarda da düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Mayıs 2020 / 17:53
 • ***** Yanıtla

  Merhaba dun erkek arkadasimla korunmasiz iliskiye girdik fakat geri cekilme yontemini kullandik ama bugun kahverengi sivi geldi coktu idrarimi yaptiktan sonra adetime ise 9 gun var sebebi ne olabilir ?

  30 Nisan 2020 / 17:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Geçtiğimiz aylardan kalan basit kistler bu tür bir akıntıya neden olmuş olabilir. Mantar enfeksiyonları da yumurtlama sonrası akıntıya sebep olabilir. Gebelik ihtimali çok düşük olsa da adet gecikmesi yaşadığınız takdirde mutlaka Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Mayıs 2020 / 17:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetim düzenliylen bu ay 4 gün erken gelip sadece 2 gün sürdü hatta daha az ve normalde 4 gün sürerdi lütfen cevap verin lütfen

  30 Nisan 2020 / 00:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden de kaynaklanabilir. Gelecek aylarda da düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Mayıs 2020 / 17:48
 • ***** Yanıtla

  Geçen ayın 30 zunda olmuştum adet bu ayda 28 zinde oldum normalmidir 3 aydiŕ böyle devam ediyo 2 gün erken gibi oluyorum normalmi

  29 Nisan 2020 / 05:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden de kaynaklanabilir. Gelecek aylarda da düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Mayıs 2020 / 17:47
 • ***** Yanıtla

  Merhaba iyi günler ben 19 yaşındayım normalde nisan ayın 9da adet oldum normal olarak sürdü,daha sonrasında 28 inde tekrar adet gördüm bunun olması normalmı

  28 Nisan 2020 / 12:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden de kaynaklanabilir. Gelecek aylarda da düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Mayıs 2020 / 17:46
 • ***** Yanıtla

  Merhaba , annem 50 yaşında , karnımda top gıbı bır şıslık var diyor , dıstan sol tarafta bıraz bellı oluyor , 8 nisandayken regl tarifi 27 sınde bugun geldi 11 gün önce , önemli birsey olabılır mı bu donemde hastaneye de gıdemıyoruz.

  27 Nisan 2020 / 11:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Çikolata kistleri, miyomlar veya alt batında farklı bir kistik yapı şişlik yapıyor olabilir. Vakit kaybetmeden doktora gitmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Nisan 2020 / 09:19
 • ***** Yanıtla

  İyi günler bu ay ki adetim 24.04.2020 tarihinde normalim den 2 gün önce geldi son adet başlangıç tarihim 29.03.2020 son bir haftadır ne yesem kusuyorum midem bulanıyor adet olduğum için hamilelik şüphem ortadan kalktı ama gene de acaba mı diyorum bu konu da yardımcı olursanız sevinirim adetim de ilk gün çok az 2 gündür de pıhtı şeklinde bugün 3.Günüm normalde 5 gün sürer geçen ay 4 gün sürdü sanırım bu ay da bu şekilde biticek

  26 Nisan 2020 / 13:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bazı kadınlar gebelik olsa dahi adet görebiliyor. Üstüne adet görme diye adlandırdığımız durum olabilir. Kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Nisan 2020 / 09:17
 • ***** Yanıtla

  İyi günler kötü beslenme, kilo alımı ve hareketsizlik adet düzensizliği yapar mı 30 yasındayım ilk defa adetim 10 gün önce geldi yaklaşık 8 aydır çok kötü besleniyorum 10 kilo aldım ve hareketsizim ve stres de var biraz

  24 Nisan 2020 / 04:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beden kitle indeksinizin normalin altında veya üstünde olması adet düzensizliklerine neden olabilir. Endokronoloji uzmanına giderek kilo kontrolünüzü sağlamanızı öneririz. Adet düzensizliklerinin kilo dışında başka sebepleri de olabilir. Düzensizlikleriniz devam ederse Kadın Doğum Uzmanına da başvurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Nisan 2020 / 09:13
 • ***** Yanıtla

  İyi gunler. Ben iliskimden bir hafta sonra adet oldum yani adet mi onu da cozemedim biraz rahatsizdim soguk almistim iltap kurutucu ve agri kesici aldim sonra 10-15 dk sonra sancim basladi adet sancimin aynisiydi ama cok erkendi 10 gun falan sonra olmam lazimdi sancim durdu adet olmadim sonra diger sabah adet oldum 5 gun falan surdu normali de oyle hamile kalmis olabilir miyim sizce bu adet kanamasi mi ve adetim bittikten sonra normal adet gunumde biraz agrim oldu ve belim agriyor 1 haftadir biliyorum uzun ve karisik oldu ama hamile miyim korkuyorum

  16 Nisan 2020 / 15:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hamilelik olabilir. Yerleşme kanaması dediğimiz kese yerleşme kanamasını yaşamış olma ihtimaliniz yüksek. Kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Nisan 2020 / 14:12
 • ***** Yanıtla

  Meraba ben polikistik overliyim çocuğum olmuyor normalde her ay geç adet olurdum hatta ilaç kullanmazsam hiç adet olmazdım ama bu ay 10. Gün kendiliğinden adet oldum acaba iyileşiyor muyum?

  4 Nisan 2020 / 22:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Polikistik over sendromu tanılı hastalarımızın adetleri zaman zaman düzensiz olabiliyorken, belirli dönemlerde de adetler düzene girebiliyor. İnsülin seviyenizi ve kilonuzu kontrol altında tutmak adetlerin düzenli olmasında etken rol oynayabiliyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Nisan 2020 / 10:52
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 17 yaşındayım adetimden 10 gün önce kahverengi akıntıyla başlayan ve sonrasında kanda gelerek adet oldum ama adet sürecim uzun sürdü 16sında olmuştum 28 i oldu hala azda olsa devam ediyor normal mi acaba

  28 Mart 2020 / 13:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri ve adet dönemlerinde bu tarz durumların olması hava değişimi, stres, rahim içindeki küçük poliplerden kaynaklanıyor olabilir. Gelecek dönemlerde bu şekilde düzensizlikleriniz ve şikayetleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Mart 2020 / 15:48
 • ***** Yanıtla

  Merhaba doktor hanım ben 1.01.2020
  26.01.2020.de ve şubatta 21.02 2020 adet oldum aralık ayında rahim filmi çekildim temiz cikti hamile kalma olasiligim var mi ?

  8 Mart 2020 / 09:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Rahim filminizde sorun olmaması gebelik şansını artırır. Fakat yalnızca rahim filmi kesin bir yorumda bulunmamız için yeterli değildir. Yumurta-sperm kalitesi, rahim içi immünolojik faktörler de gebelik için önemlidir. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Mart 2020 / 08:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 16-17 yaşındayım her ay erkenden regl oluyorum 10 gün ve 7 gün erken oluyorum.Çok da az oluyorum pis kanı atamıyorum. Doktora gittim kan testimde be yumurtalıklarımda hiç bi sıkıntı çıkmadı yardımcı olabilirmisiniz?

  24 Şubat 2020 / 17:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri uzun dönemde yumurtalama sorunları, gebe kalamama, erken menopoz gibi problemler yaratabilir. Uzman bir hekimle görüşmenizi öneririz. Detaylı değerlendirme için buraya tıklayarak doktorlarımızdan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Şubat 2020 / 14:15
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar, evlenelim 2 ay oldu ama nişanlıyken de birlikte oluyorduk. Eşimle birlikte olmaya başladığımdan beri düzenli olan adetim düzensizleşti yani normalde 6 gün devamlı devam ediyordu şuanda 3 gün normal kanama geliyor 1 gün hiç gelmiyor diğer 2 gün lekelenme gibi geliyor sizce bunun sebebi nedir? Yaklaşık 5 aydır böyle oluyor ilk bakireliğim 5 ay önce bozuldu

  22 Şubat 2020 / 15:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kızlık zarı adet düzensizliğine sebep olmamaktadır. Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi, miyom, basit kistler gibi sebeplerden dolayı olabilmektedir. Uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Şubat 2020 / 14:06
  • ***** Yanıtla

   Aynı sorunu bende yaşıyorum 2 gün az denecek kadar kanamam oluyor.3-4.hiç gelmiyor sonra yine 2 gün daha lekelenmelerim oluyor

   18 Şubat 2021 / 16:54
 • ***** Yanıtla

  Cinsel ilişkiden sonra adetime 6-7 gün varken 1 gün içinde hemen oluyorum sebebi ne olabilir

  19 Şubat 2020 / 12:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yumurtlamanız erken oluyor ve adet düzeniniz değişiyor olabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Şubat 2020 / 15:10
 • ***** Yanıtla

  Boğaz iltihapına kapıldım düşük derecede haplar kullanıyorum en son adetim 25 ocakta başlamıştı bugün 16 şubat ama hafif hafif lekelenme oluyor aşırı bir kanamam yok ama peçeteye bulaşacak derecede bu lekenin sebebi ne

  16 Şubat 2020 / 11:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet lekelenmelerinin birçok sebebi olabilir. Yumurtlama ya da basit kistler de lekelenmeler yapabilir. Doktorunuzla görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Şubat 2020 / 13:16
 • ***** Yanıtla

  Merhaba! Biz korunmuyoruz fakat çok erken adet gördüm yanı günüm normalde 22 sinde ben ayın 8 imde oldum sebebi ne olabilir

  8 Şubat 2020 / 08:32
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi nedenlerden de kaynaklanabilir. İleri ki dönemlerde düzensizliğiniz bu şekilde devam ederse kadın doğum doktoruna görünmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:39
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 18 yaşındayım normalde düzenli adet görüyordum ama bu sefer döngüm 17 gün sürdü hashimoto hastasıyım bir hafta kadar önce doktorum ilacımın dozunu yükseltmişti onunla ilgisi olabilir mi?Teşekkürler.

  8 Şubat 2020 / 01:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   1 aylık düzensiz adet için kesinlikle ilaç kaynaklı dememiz doğru olmaz. Önümüzdeki ay da adetiniz düzensiz olursa ilaçtan kaynaklandığı düşünülebilir, bu durumda kadın doğum doktoruna görünebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:36
 • ***** Yanıtla

  Ya ben 6 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum bekarım,10 gün adetime var ama bugün kanama.gibi bsy oldu neden olabilir

  5 Şubat 2020 / 17:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kanamanızın olması erken adet olduğunuza işaret ediyor olabilir, adet düzensizlikleri hava değişimi, stres, basit kistlerden kaynaklanabilir. Adet düzensizliğiniz bir sonraki ay da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Şubat 2020 / 12:42
 • ***** Yanıtla

  16 yaşındayım 2 hafta önce regl oldum ve bitti şimdi gene oldum sebebi ne olabilir? Normalde hep gününde olurdu

  3 Şubat 2020 / 14:58
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Stres, hava değişimi, basit yumurtalık kistleri adet düzensizliğine neden olabilir. Tekrarlarsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Şubat 2020 / 16:34
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ilişkimden sonra adet gordum ve ustune gorme olmadigina eminim 6 gün sürdü daha sonra adetimden 10 gün sonra bunlantilarim başladı üşütmüştüm hafif bir ishal de beraberinde geldi hamile olma ihtimalim var mı? Yoksa sizce usuttugum icnde olabilir mi ?

  30 Ocak 2020 / 19:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Üşüttüğünüz için bu semptomları yaşamış olabilirsiniz fakat yine de emin olmak için Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Şubat 2020 / 16:25
  • ***** Yanıtla

   Bende de aynisi oldu neymis ogrendin mi

   16 Nisan 2020 / 15:14
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben 17 yasindayim hala adetim duzenli bir gun de gelmiyor her ayin 15 ile 20 si araliginda geliyor ve bazen daha erken yada gec geliyor ve az geliyor adetim ama yinede 5-6 gun . bu defasnda gelmesi gereken gunden daha erken geldi 10 gun falan erken geldi ne yapmaliyim????

  14 Ocak 2020 / 15:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Henüz yaşınız çok genç, ilk adet döneminizi takip eden 1-2 yıl adetler düzensiz olabilir. Bunun dışında adet aralarının kısalması, uzaması ve adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir. Hava değişimi, stres, basit yumurtalık kistleri, miyomlar, menopoz adet dönemini değiştirebilir. Düzensizlik tekrar ederse doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Ocak 2020 / 12:48
 • ***** Yanıtla

  Merhaba normal olduğum regl dönemim bittikten 8 gün sonra tekrar regl oldum. 23 yaşındayım sizce sebepleri nelerdir

  14 Ocak 2020 / 10:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir. Hava değişimi, stres, basit yumurtalık kistleri adet dönemini değiştirebilir. Düzensizlik tekrar ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Ocak 2020 / 12:46
 • ***** Yanıtla

  Meehaba,38 yaşındayım,36 yaşıma kadar adetlerim hep düzenliydi yalnız son iki senenin kış ortasında döngüm 8 gün önce geliyor,yani senede 1 kez kış ayında sapma var,endişelenmemi gerektirecek bir düzensizlik var mıdır? Teşekkür ederim

  14 Ocak 2020 / 03:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir. Hava değişimi, stres, miyomlar, kistler, erken menopoz adet düzensizliklerinizin bazı nedenleridir. Kesin tanıyı koymak için doktora başvurmanızı öneririz. Dilerseniz buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Ocak 2020 / 15:51
 • ***** Yanıtla

  13 aralıkta adet oldum şimdi 8 ocak ta oldum neden korkacak bir durum var mı

  8 Ocak 2020 / 09:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri hava değişimi, stres gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Adet düzensizliğiniz devam ederse kadın doğum uzmanına başvurmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Ocak 2020 / 16:30
 • ***** Yanıtla

  Meraba 7 aylık evliyim iki aydır adetime 1 yada 2 gün kala ilişki olduğun da ertesi gün adet oluyorum normalde 31 yada 33 günde bir adet oluyorum 2 aydır 29 ve 30 günde bir adet olmaya başladım ve 7 aydır ben ve eşim korunmuyor hamilelik olmuyor

  4 Ocak 2020 / 20:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri hava değişimi, stres gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Adet düzensizliğiniz devam ederse kadın doğum uzmanına başvurmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ocak 2020 / 16:46
 • ***** Yanıtla

  Merhaba , 9 Aralık bir önceki regl başlangic tarihimdi ve bugun yani 25 Aralık tarihinde olası adetlerimin başlangıcı gibi leke şeklinde başladı. Adetlerim çok düzenlidir normalde. bu durum hakkında ne söyleyebilirsiniz?

  25 Aralık 2019 / 23:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri, hava değişimi, stres, düzensiz beslenme, miyom veya kistlerden dolayı olabilir. Önümüzdeki aylarda adet düzensizlikleri tekrarlarsa bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Aralık 2019 / 14:31
 • ***** Yanıtla

  Kolay gelsin sizden bir bilgi rica etmek istiyorum lutfen 30 Kasım adet oldum 14 Aralık tekrar oldum tam döllenme gunumde de 23 test yaptım hamile değilim acaba doğru zamanda test yapmadımmı yada hamile değilmiyim Sizce 14.gun tekrar adet görmek normalmi?

  24 Aralık 2019 / 23:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri, hava değişimi, stres, düzensiz beslenme, miyom veya kistlerden dolayı olabilir. Önümüzdeki aylarda adet düzensizlikleri tekrarlarsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Aralık 2019 / 14:07
 • ***** Yanıtla

  3 aralıkta adet oldum 23 aralıkta tekrar oldum ama bundan önceki ayda 15 gün adetim geçikti bu 15 gün geçikmeden önceki adetimde ise aynen bu şekilde 10 gün erken olmuştum 23 yaşında ve bekarım normalmi ilerde çocuğum olurmu

  24 Aralık 2019 / 03:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Düzensiz beslenme, stres, hava değişimi, miyom, kistler adet düzensizliklerine ve yumurtlama bozukluklarına işarettir. Uzman bir doktora başvurmanızı ve tetkiklerinizi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Aralık 2019 / 14:12
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 6 aylık ewli bir bayanın bu ikinci evliliğim ve ilk ewliliğin den bir oğlum var 10 yaşında 7 yıl sonra evlendim çocuk sahibi olmak istiyorum ve 21 Kasım da adet oldum ve 15 aralıkta peçetede kan gördüm leke olarak bugünde 4 gün ve kahverengi lekeler görüyorum bunun sebebi ne ola bilir acaba

  19 Aralık 2019 / 00:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri ve lekelenmelerle ilgili olarak doktora başvurmanızı öneririz. Gebe olup olmadığınızı öğrenmek için Beta HCG testi yaptırmalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Aralık 2019 / 17:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 24 yasindayim 25 gunde bir regl donemim ama bu ay 22inci gunum hastalandim erken olmasi sakincali mi bir diger sorumda gecen ay regl donemimden bir-iki hafta once makatimdan kan geldi tuvalet kagidinda gordum gece oldu sabah bi daha oyle bi durum yasamadim bunun bi sakincasi olur mu cevap verirseniz cok sevinirim ve simdiden cevap verdginiz icin tesekkur edèrm

  18 Aralık 2019 / 19:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin pek çok sebebi olabilir. Tekrarlarsa doktora başvurup kontrol sağlayabilirsiniz. Makatınızdan hemoroid gibi hastalıklarda da kan gelebilir. Genel cerraha başvurmalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Aralık 2019 / 18:02
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar benim adetim hep duzenli geliyordu. Bu ay 5 gun once kananam oldu. Bu konuda yardimci olurmusunuz

    4 Mart 2020 / 16:44
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi nedenlerden de kaynaklanabilir. Diğer aylarda da düzensizlikleriniz devam ederse kadın doğum doktoruna görünmenizi öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Mart 2020 / 10:49
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar adetim düzenli uzun süredir lakin ay sonunda olmuştum aradan 10 gün geçti tekrar adetim 9 gündür bitmedide ayrica

    11 Şubat 2021 / 17:56
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Hava değişimi, stres gibi nedenlerden dolayı bazen adet dönemleri uzun veya kısa olabilir. Endişe etmeyiniz. İlerleyen aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     12 Şubat 2021 / 09:23
  • ***** Yanıtla

   merhaba bu ay ikinci adet olusum bi ayin basinda olmustum bi de sonunda oldum nedeni nedir cok korkuyorum yardimci olurmusunuz?

   30 Aralık 2020 / 08:00
   • Bahçeci
    ***** Yanıtla

    Merhaba,

    Doktora başvurmanızı öneririz. Doktorunuz ultrason ve kan tetkikleri ile değerlendirecektir.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    3 Ocak 2021 / 17:42
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,yasim 32 yillardan beri her ay bazen 7 bazen 8 bazen 9 gun once olurum ayrica 10 yildir sle hastasiyim bu durumla alakasi olmadigini soyledi doktorum sizce

  18 Aralık 2019 / 01:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Muayene sonrası değerlendirme yapabiliriz. Adet düzensizliğinin birçok sebebi bulunabilir. En kısa sürede ücretsiz ön görüşme için merkezimize başvurmanızı öneririz. 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Aralık 2019 / 15:31
 • ***** Yanıtla

  9 aylık evliyim ve her ay aynı gün adet olurum bu ay tam 10 gün erken adet oldum bunun nedeni ne olabilir?

  15 Aralık 2019 / 10:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Stres, hava değişimi, kullanılan ilaçlar adet döngüsünde düzensizlik yapabilir. Önümüzdeki aylarda da adet aralığı 28 günden az olursa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Aralık 2019 / 09:51
   • ***** Yanıtla

    Ben adetim biteli 15 gün olduktan sonra bı daha adet oldum bunun sebebi nedir

    13 Ağustos 2021 / 21:52
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Hava değişimi, stres gibi nedenlerden dolayı tekrardan adet olmuş olabilirsiniz. İlerleyen aylarda aynı şekilde devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     16 Ağustos 2021 / 10:33
  • ***** Yanıtla

   Şuan düzeldi mi

   21 Mayıs 2021 / 08:35
 • ***** Yanıtla

  28 günde bir düzenli adet görürken bu ay 22 gün sürdü sebebi ne olabilir doktora gitmem gerekirmi

  5 Aralık 2019 / 15:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri hava değişimi, stres, basit kistler, rahim içi miyomlar gibi bir çok etkenden dolayı olabilir. Önümüzdeki aylarda düzensizlik olursa doktorlarımıza başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Aralık 2019 / 16:51
 • ***** Yanıtla

  19-11-2019 adet oldum 6 gün sürdü 3-12-2019 tekrar adet oldum normalmi acaba

  3 Aralık 2019 / 21:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri hava değişimi, beslenme, erken menopoz, kist ve miyomlar gibi bir çok etkenden dolayı olabilir. Tekrarlarsa uzman bir doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Aralık 2019 / 15:54
 • ***** Yanıtla

  5 kasım adet oldum şimdi 30 kasım yine adet oldum ilk defa bu kadar erken oldum sizce normalmi bir de başka sehire geçtiğimden beri adet ağrısı olmuyor

  30 Kasım 2019 / 18:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimleri, stres, sıkıntı gibi faktörler adet düzensizliklerine neden olabilir. Tekrarlarsa doktora başvurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Aralık 2019 / 17:09
 • ***** Yanıtla

  Merhaba. Ben songul adetım uc hafta da bır. 20 gunde bır tekrar edıyor.cogu zman erken adet oluyorum. Adet oldugum zaman cok cok agrım oluyor dayanılcak gıbı degıl hastanelık oluyorum.

  28 Kasım 2019 / 19:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Mutlaka uzman bir hekime başvurmalısınız. Kist veya miyomlar adette ağrı, şiddetli kanama yapabilir. Geçmiş olsun dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Kasım 2019 / 15:51
 • ***** Yanıtla

  25 Eylül adet gördüm 4 gün sürdü daha sonra 40 gün gelmedi 5 Kasım da geldi şuan 25 Kasım tekrardan kanamam geldi bu normal mi açıklaması nedir

  25 Kasım 2019 / 13:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri miyom, basit yumurtalık kistleri, yumurtlama bozukluklarından kaynaklanıyor olabilir. Uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Kasım 2019 / 10:35
   • ***** Yanıtla

    Benim tuplerim bağlıydı 4 çocuğum var tekrar actirdim tuplerimi doktor hic bir sorun yok tekrar hamile kalabilirsin dedi fakat 4 yılı geçti hala bebeğimiz yok cok istiyoruz birde her ayın 5 de hasta oluyorum düzenli fakat esim dışarıda calisiyor her gelmesinde ayin kaçı olursa olsun hasta oluyorum o gelince bunun nedeni ne dir efendim cvb verirseniz soruma cok mutlu olurum tsk ler

    30 Mayıs 2021 / 01:42
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Adet düzeninizle alakalı doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     2 Haziran 2021 / 15:31
 • ***** Yanıtla

  27 ekim ilk adet günüm ve bugün 16 kasım erken adet oldum.kan hapı kullanıyorum 10 gündür.kansızlık vardı aceba kullandığım haptan ötürü olabilirmi erken adet olmam?

  16 Kasım 2019 / 20:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kan hapları adet düzensizliği yapmaz. Dönemsel düzensizlik yaşıyor olabilirsiniz. Tekrar eden adet düzensizliğiniz olursa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Kasım 2019 / 10:24
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar Bn 5 ağustos hasta oldum ve tekrardan 29 ağustos oldum ve şimdide 23 eylülde oldum sizce bu normal mi

    24 Eylül 2021 / 21:12
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Adet düzensizlikleri hava değişimi, stres gibi nedenlerden kaynaklı olabilir. İlerleyen aylarda da devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     27 Eylül 2021 / 10:18
   • ***** Yanıtla

    Merhaba iyi günler ben kurtaj oldum 2 ay önce Ağustos 19 da adet oldum sonra Eylül 13 de leklenne gibi oldu çok olmadı 3 Ekim’de şimdi adet oldum normal mi

    3 Ekim 2021 / 06:05
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Normal görünüyor. Gelecek aylardaki adetlerinizi de takip etmenizi öneririz aksi bir şey olursa doktora başvurmalısınız.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     4 Ekim 2021 / 10:44
 • ***** Yanıtla

  Hamilelik beklerken 16günümde neden hastalandım

  5 Kasım 2019 / 22:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Stres, hava değişimi, basit yumurtalık kistleri gibi sorunlardan dolayı adet düzensizlikleri olabiliyor. Diğer ay da bu durumla karşılaşırsanız doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Kasım 2019 / 09:42

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Op. Dr. Lale Susan KarakışSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: