Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

Erken Adet Olmak için Ne Yapılmalı?

Erken Adet Olmak için Ne Yapılmalı?
    

Erken Adet Olmak için Ne Yapılmalı?; Kadın doğurganlığının sağlıklı bir belirtisi olan adet kanaması ortalama 28 günde bir gerçekleşir. Ergenlik döneminden menopoz dönemine kadar olan doğurganlık çağı boyunca sağlıklı her kadın, düzenli olarak adet kanaması yaşar.

Fizyolojik bir durum olan menstrüasyon döngüsünün düzenli bir şekilde devam etmesi için beyin, hormonlar ve üreme sisteminin birlikte, uyum içinde çalışması gerekir. Olası bir gebelik için vücudun kendini her ay tekrar hazırlamasına neden olan bu durum, bazen kadınları zor duruma sokabilir.

Tatil planı, sınav zamanı ya da düğün organizasyonlarına denk gelen adet kanaması, kişinin keyfini kaçırabilir. Bu tip durumlarda planlanan etkinliğin ertelenme şansı yoksa, akıllara hemen erken adet olmak için ne yapmalı sorusu gelir.

Erken adet olmak için ne yapılmalı sorusunu yanıtlamadan önce adet kanamasının oluşum mekanizmasını ve erken adet olmak ne demek bunları iyi kavramak gerekir.

Erken Adet Olmak Ne Demektir?

Ergenlik döneminde başlayan ilk adet kanamasından sonraki 1-2 yıl içinde adet döngüsü düzene girerek, menopoz dönemine dek ortalama 28 günde bir gerçekleşir.

Adet kanamasının oluşumu için beyinde yer alan hipotalamusun, hipofiz bezini uyarması ile birlikte LH ve FSH hormonlarının salgılanması başlar.

Kan dolaşımına karışan hormonlar, kadın yumurtalık rezervinde bulunan yumurtaların uyarılmasını sağlar. Böylece yumurtaların bir kısmı olgunlaşma sürecine girer.

Olgunlaşan yumurtalardan en iyi durumda olanı içinde bulunduğu folikülü ya da farklı bir deyişle keseciği çatlatır. Yumurta çatlaması olarak da bilinen bu durumun ardından yumurta, fallop tüplerine atılır.

Fallop tüpleri yumurtalık ile rahim arasında yer alan, yumurtanın sperm hücresi ile bir araya geldiği ve döllenmenin gerçekleştiği boru benzeri dokulardır.

Yumurtanın, fallop tüplerinde erkek üreme hücresi olan sperm hücresi ile karşılaşmaması durumunda yumurtlama döneminin başlaması ile artışa geçen östrojen hormon düzeyi azalırken, progesteron düzeyi artar.

Yumurtanın olgunlaşma süreci ile birlikte artmaya başlayan östrojen aynı zamanda rahim içi duvarı olarak tanımlanan endometriumun, olası gebelik durumunda embriyonun tutunmasını sağlamak için kalınlaşmasına sebep olur.

Ancak döllenmenin gerçekleşmemesi ile birlikte değişen hormonal dengeye bağlı olarak kalınlaşan rahim içi duvarı da incelmeye ve dökülmeye başlar.

Rahim içi dokusunun vajinal yoldan atılması, her ay düzenli olarak gerçekleşen adet kanamasına yol açar. Erken adet görmek olarak tanımlanan durum ise iki adet kanamasının arasında 21 günden az zaman olmasıdır.

Sürekli olarak 21 günden daha az süre ile erken adet görmek, sağlık problemine işaret eder. Ancak bazı durumlarda düzenli adet gören kişiler de pek çok farklı sebepten dolayı erken adet görmek isteyebilir.

Özellikle yaz mevsiminde yapılan tatil planları ve düğün organizasyonlarına denk gelen adet kanaması ya da sınav dönemine denk gelen adet sancıları kişilerin keyfini kaçırabilir.

Bu tip durumlarda ortaya çıkan, erken adet olmak istiyorum yakınmaları yerini, erken adet olmak için ne yapmalıyız sorusuna bırakır. Kişinin stres olmasına ve kendisini baskı altında hissetmesine neden olan bu durumda pek çok farklı yöntem uygulanabilir.

Tüp bebek yaptıran hastalarımızın hikayelerini izlemek için tıklayın.

Erken Adet Olmak için Ne Yapılmalı?

Erken adet olmak için ne yapmak gerekir sorusuna verilebilecek birden fazla yanıt bulunur. Ancak bunlar arasında pek çok farklı bitkiyi kaynatarak suyunu içmek gibi bilimsel dayanağı olmayan bitkisel yöntemlerden uzak durulmalıdır. Bu tip uygulamalar pek çok farklı probleme yol açabilir.

 • Erken adet olmak için etkili yöntemlerden biri, sıcak bir banyo yapmak ya da eğer mümkünse sıcak su dolu bir küvete uzanmaktır. Ilık su vücudun rahatlamasında önemli bir rol oynarken, stres seviyesini de azaltır. Kan dolaşımının artması ile birlikte adet tarihinin öne gelmesini sağlayan sıcak banyo uygulamasında, su sıcaklığının çok yüksek olmamasına dikkat edilmelidir.
 • Karın ve pelvik kaslarını gevşetmek için kullanılan karın bölgesini sıcak tutmak da erken adet olmak için ne yapılır sorusuna verilebilecek bir diğer yanıttır. Uterusa doğru oluşan kan akışının artmasına neden olan bu yöntemde karın bölgesine ılık su torbası uygulanabilir. Ancak kaynamış su gibi aşırı sıcağın faydadan ziyade zarar verebileceği de akılda tutulmalıdır.
 • Güneş ışınlarından faydalanarak D vitamini almak da üreme sisteminin doğru bir şekilde çalışmasını sağlayan hormon salınımında etkilidir. Bu yüzden güneş ışınlarının çok dik olmadığı zamanlarda güneşlenmek ya da kol ve bacakları açıkta bırakacak şekilde kıyafetler ile açık havada zaman geçirmek faydalı olabilir. Hareket etmek ve egzersiz yapmak da kan dolaşımını hızlandıran etkenler arasında yer alır. Kişinin kendisini çok zorlamayacak şekilde egzersiz yapması, adet kanamasının beklenenden önce gerçekleşmesini sağlayabilir.
 • Önceden yapılan planların ertelenemediği durumlarda, adet erken olmak için uygulanabilecek bir diğer yöntem de C vitamini bakımından zengin beslenmektir. Domates, limon, yeşil biber, kırmızı lahana, çilek, kivi ve ananas gibi besinler C vitamini bakımından zengindir. Bu tip besinlerin tüketilmesi ile alınan C vitamini, rahim içi duvarı olarak tanımlanan endometriumun kalınlaşmasını sağlayan östrojen hormonu salınımını arttırabilir.
 • Ancak C vitamini içerikli gazlı içeceklerden uzak durmak gerekir. Gazlı içeceklerin yanı sıra kafeinli içecekler de adet döneminin gecikmesine yol açabilir.
 • Erken adet olmak için ilaç kullanımı son derece sakıncalı olabilir. Özellikle hormon içerikli ilaçlar pek çok farklı sonuçlara yol açabileceğinden, hekim tarafından önerilmediği sürece kesinlikle kullanılmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlar da aynı şekilde beklenmedik problemlere yol açabilir. Bu yüzden erken adet olmak için reçete edilmemiş ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Adet döngüsünün doğal bir süreç olduğunu ve vücudun olası gebelik için her ay kendisini tekrar tekrar hazırlamasına sebep olan bu döngünün, doğurganlık üzerinde önemli bir rolü olduğu unutulmamalıdır.

Adet Düzensizliğine Dikkat Edilmeli

Adet döneminin sınav zamanına denk gelmesi ya da tatil tarihinin adet dönemi ile üst üste gelmesi can sıkıcı olsa da bitkisel ve medikal ilaçları bilinçsizce tüketmek pek çok farklı sağlık problemine yol açabilir.

Bunun yerine stresten uzak durmak, güneş ışığından faydalanmak, hafif egzersizler ile kan dolaşımını hızlandırmak, ılık banyo yapmak ve karın bölgesini sıcak tutmak, C vitamini bakımından zengin beslenmek, adet kanamasının beklenenden erken olmasını sağlayabilir.

Normal şartlar altında ortalama olarak 28 günde bir gerçekleşen adet kanaması, kişiden kişiye farklı zamanlarda oluşur. 21 ile 35 gün arasında gerçekleşen adet kanamaları normal kabul edilirken, iki periyot arasında görülen ilk adet kanamasının 21 günden daha kısa süre içinde gerçekleşmesi, erken adet olmak olarak tanımlanan bir tür sağlık sorunudur. Bu süre içinde gerçekleşen adet kanamasına neyin sebep olduğunun saptanması uzman bir hekim muayenesi gerektirir.

Ek laboratuvar ve radyolojik görüntüleme tetkikleri ile adet kanamasının neden 21 günden daha kısa sürede gerçekleştiği saptandıktan sonra hekim tarafından uygun tedavi süreci başlatılır.

İki adet kanaması arasında 35 günden daha uzun süre olması da geç adet olmak olarak tanımlanır. Bu durumda da uzman bir hekime başvurularak geç adet olmaya sebep olan etken araştırılmalı ve tedavi edilmelidir. Bilinçli olarak erken adet olmak için ilaç kullanılacaksa, bu durum mutlaka hekim onayı alındıktan sonra yapılmalıdır.

Aklınıza takılan tüm sorularınız için Umut Ol Umut Bul Facebook grubumuza üye olabilirsiniz.

160 Yorum
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 16 yaşındayım en son 23 hazirandan regl olmuştum ve 11 gündür olmuyorum acaba sebebi nedir

  2 Ağustos 2021 / 22:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ağustos 2021 / 09:56
 • ***** Yanıtla

  Slm.ben de 2 aydır adat görmedim evliyim ama hamile değilim.ne yapacağım çok stres ediyorum.bana ilaç felan söyler seniz sevinirim

  1 Ağustos 2021 / 18:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Ağustos 2021 / 17:25
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam 24 temmuz 2021 günü partnerimle ilişkiye girdim geri çekme yöntemiyle. Ancak bu sefer tedirginim 6 gün oldu bugün erken hastalanmak hamileliği önler mi

  30 Temmuz 2021 / 00:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Erken adet olmak hamileliği engellemez fakat adet olduysanız hamilelik olasılığı çok düşüktür. Şüpheniz devam ederse kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Temmuz 2021 / 09:29
   • ***** Yanıtla

    Merhaba biraydan fazladır adet olamıyorum troitlerimden dedi doktor ilacını verdi hiç aksatmadan düzenli bir şekilde kullanıyorum ama yine düzensizlik var sebebi ne olabilir menapoza girmiş olabilrmiyim

    9 Kasım 2021 / 17:28
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Doktorunuza danışmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     9 Kasım 2021 / 17:35
     • *****

      Merhaba doğum kontrol hapı yasmini iki gün kullanıp bıraktım. 1 hafta sonra regl olmam lazım kanda test yaptırsam çıkar mı

      13 Şubat 2022 / 18:55
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Regl gecikmesi olduğu takdirde test yaptırmanızı öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      13 Şubat 2022 / 21:30
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 17 yaşındayım 8 gündür adetim gecikti ve ilk defa gecikti neden acaba

  26 Temmuz 2021 / 15:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet gecikmeleri veya düzensizlikleri olabilir. 1 hafta içinde adet olmazsanız doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Temmuz 2021 / 16:02
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar. Hala bakireyim. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla cinsel ilişki yaşıyoruz. Reglim bu ay 4 gün gecikti. Hamile olma ihtimalim var mı?

  7 Temmuz 2021 / 13:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmelerinin birçok sebebi olabilir. 3 gün içinde adet olmazsanız doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Temmuz 2021 / 13:54
 • ***** Yanıtla

  Benim 3 gündür gögüsulerim ağrıyor ama hala adet olmadım

  6 Temmuz 2021 / 08:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet olamamanızın birçok sebebi olabilir. 4 gün içinde adet olmazsanız doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Temmuz 2021 / 09:14
  • ***** Yanıtla

   Sonuç ne

   16 Şubat 2022 / 17:13
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 1 hafta önce korumasız cinsel ilişkim oldu iki saat içinde ertesi gün hapı kullandım bugün adet olmam gerekiyordu ara ara kasık ağrısı ve göğüslerimde hassasiyet ve büyüme oldu ne yapmalıyım önlemek için

  5 Temmuz 2021 / 22:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Önlemek için yapabileceğiniz bir şey maalesef bulunmuyor. Adet olmazsanız kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Temmuz 2021 / 12:53
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhabalar ben bakireyim kızlık zarım bozulmadı sadece vajinanın üstüne boşalma oldu. Dış kısmı peçeteyle sildim iç kısmıda aynı peçeteyle ama kirli olmayan kısmıyla sildim. Adetim de 1 gün gecikti normalde 2 3 gün kala adet olurdum. Hamile olma riskim var mıdır?

  3 Temmuz 2021 / 10:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hamile olma ihtimaliniz düşük görünüyor.. Adet gecikmelerinin birçok sebebi olabilir. 1 hafta içinde adet olmazsanız doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Temmuz 2021 / 15:30
 • ***** Yanıtla

  Merhaba nişanım var 4 gun erken adet olmak icin adet sokturucu ne kullanabilirim?

  2 Temmuz 2021 / 23:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurup doktor kontrolünde ilaç almanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Temmuz 2021 / 15:25
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar tatile gidicem adetimi erkene almak istiyorum 3 gün erken olması yeter bana. 16 yaşındayım. Ne yapabilirim.

  29 Haziran 2021 / 12:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Haziran 2021 / 13:15
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim düğünüm var haftaya ve adetim tam o gün oluyor erken olmak için ne yapabilirim ??

  25 Haziran 2021 / 19:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Haziran 2021 / 14:01
 • ***** Yanıtla

  İyi günler, adetim tam düğün günüme denk geliyor. Erken adet olmak için kesin bir çözüm söyler misiniz rica etsem

  18 Haziran 2021 / 10:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hormon ilaçları adet düzeninizi değiştirebiliyor, farklı semptomları olabiliyor. Doktora başvurmanız durumunda süreci birlikte belirleyebilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Haziran 2021 / 10:07
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 18 yaşındayım üniversite sınavım var haftaya. Ve benim adetim çok ağrılı oluyor, hesaplarıma göre adetim tam sınav gününe denk geliyor öne almam lazım en etkili yöntem nedir acaba.

  17 Haziran 2021 / 23:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hormon ilaçları adet düzeninizi değiştirebiliyor, farklı semptomları olabiliyor. Doktora başvurmanız durumunda süreci birlikte belirleyebilirsiniz. Sınavda başarılar dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Haziran 2021 / 10:04
 • ***** Yanıtla

  Mrb benim adetimden 7 gün geçti ve bekarım sizce neden gecikti

  8 Haziran 2021 / 08:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmelerinin birçok sebebi olabilir. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Haziran 2021 / 10:26
 • ***** Yanıtla

  Iyi günler ben 16 yaşındayım yaklaşık 10 gündür regl olmuyorum ve endişelendim neden

  6 Haziran 2021 / 21:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir. Ergenlik geçişlerinde bu düzensizlikler sık yaşanır fakat 3-4 yıl içinde düzene girecektir. Yine de 10 gün daha bekleyip doktor kontrolüne gidebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Haziran 2021 / 10:01
 • ***** Yanıtla

  merhaba ben lgs ögrencisiyim ve 9 gün sonra sınav var ve benim cok agrılı ve kusmam oluyor ve sınav günü gelme ihtimali var o yuzden erken gelmesi için ne yapmalıyım

  27 Mayıs 2021 / 20:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Erken adet olmanız için hormon ilaçları bulunuyor fakat doktora başvurarak, onaylarsa almalısınız. Sınavda başarılar dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Mayıs 2021 / 11:23
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 12 yaşındayım karnım ağrıyor başım ağrıyomide bulantısı kasıklarda ağrı var hastane gittik ishal ve adet dedi ne yapabilirim cevap verirseniz sevinirim ??

  29 Nisan 2021 / 02:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Nisan 2021 / 09:13
 • ***** Yanıtla

  adetimin daha erken olmasini istiyorum ilac kullanamam suan eczaneler falan kapali evde uygulayabilecegim biseyler var mi hizli cevap verirseniz sevinirim 🙂

  26 Nisan 2021 / 23:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet döngünüzü erkene çekebilecek bir tedavi bulunmuyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Nisan 2021 / 15:27
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 17 yaşındayım adet olduğumdan beri duzensiz oluyorum.3 4 ay olmadığım yada 2 3 ay düzenli olup,sonra 4 5 ay olmadığım oluyor.77 kiloyum.Doktora gorunecegim.Ama acaba neden adetim ilk günden duzensiz ola bilir?Kilomun alakası var mı?Yada bu gelecekte anne olmama engel ola bilirmi?Sadece kisaca bilgi verseniz sevine bilirim.

  21 Nisan 2021 / 05:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri olabilir. Endişe etmeyiniz. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Nisan 2021 / 16:36
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben ilk adetimi ilkokul yaşlarında oldum 2015e kadar bir şekilde oluyordum takip pek edemiyordum ancak 2015den sonra 9 ay olmadığım zamanlar olmuştu kilo gizli şeker B12 d vitamini veya demir eksikliğim var tam hatırlamıyorum polikistik over var denmişti bana ilaçla sokturuyordum 2016-18 arası kilo da vermiştim ancak zamanla aldım bı iki sene önce ilaçsız olmaya başladım çok nadir söktürücü ilaç kullandım ama şuan iki buçuk aydır olamıyorum ne yapmalıyım?

  18 Nisan 2021 / 04:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Tekrardan doktora başvurmanızı öneririz. Doktorunuz en doğru tedaviyi uygulayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Nisan 2021 / 10:58
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 13 yaşındayım,normalde 2 haftada bir adet oluyordum fakat şuanda 5 aya yakındır adet olmuyorum.Ne yapmalıyım?

  15 Nisan 2021 / 09:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri olabilir ama 5 aya yakındır adet olmadığınız için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Nisan 2021 / 14:30
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim adetim gecikti bir hafta sonra adet oldum bunun sebebi ne olabilir yani Ocak 24 de adet oldum bir sonraki adet tarihim 2 mart

  7 Nisan 2021 / 19:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hava değişimi, stres gibi nedenlerden dolayı erkende adet olabilirsiniz geçte. Endişe etmeyiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Nisan 2021 / 10:50
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, ben adetimin 14cü günü erkek arkadaşımla ilişkide oldum. Kızlık zarım yerinde, vajinal bölgeye boşalmadı, amma gebe kalmakdan korkuyorum. Şimdi 18. Günümdeyim. Ne yapa bilirim?

  6 Nisan 2021 / 13:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmesi yaşarsanız kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Nisan 2021 / 15:48
 • ***** Yanıtla

  merhaba ben 28 şubatta regl oldum 28 martta regl olmam gerekiyordu fakat 5 nisan oldu hala olmadım 21 marttada ilişkiye girmiştim fakat korunduk prezervatifle yırtık vs değildi hamile olma ihtimalim var mı

  5 Nisan 2021 / 21:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet olmadığınız için hamile olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Nisan 2021 / 09:37
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 11 yaşındayım. Tüm yaşıtlarım adet oluyor ben hariç. Adet belirtilerinin hepsi var 2019’un temmuzundan beri ama adet olmuyorum kaç ay sonra olabilirim.

  5 Nisan 2021 / 15:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde diğer yaşıtlarınıza göre biraz geç veya erken adet olabilirsiniz. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 17:54
 • ***** Yanıtla

  Ben 16 yaşındayım zaten pek düzenli adet olmuyordum bu sefer iki aydir adet olmuyotum ne yapmalıyım

  3 Nisan 2021 / 13:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri olabilir. Fakat 2 aydır adet olamadığınız için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 16:59
 • ***** Yanıtla

  Yumurtlama dönemimde akıntım çok normal olduğunu dediler yumurtlama dönemin bitmesine yakın akıntımda kan geldi bir kere daha da gelmedi bu neyin belirtisi adet olmama 10 güm varken oldu bu

  1 Nisan 2021 / 20:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yumurtlamada bu durum olabilir, enfeksiyonel bir durum olduğunda da bazen böyle bir durum olabiliyor, tekrarlarsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 16:49
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar 3 aydir adet olmuyorum yumurtaliklarim tembelmis diane 35 kullandim 3 ay fakat 2 yildir ilaci bıraktım surekli düzensiz oluyorum yeniden diane 35e başlasam olur mu yada adet söktürücü kullansam ?

  1 Nisan 2021 / 14:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı ve doktor kontrolünde ilaca başlamanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Nisan 2021 / 14:20
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben geçen ay 8 gün yasmin kullandım. Yan etkileri çok olduğu için bıraktım. O sırada antibiyotik kullandım 21 gün boyunca. Yasmini bıraktıktan sonra çekilme kanamasını 4-11 mart arasında yaşadım. Normalde 21 günde olan adet döngümü çekilme kanamasından sonraki tarih için mi hesaplamalıyım? Vücudum yeniden adet olmadan önceki belirtileri göstermeye başladı ancak bir türlü olamıyorum fiziksel olarak sıkıntı yaşıyorum. Gebelik riskim yok. Daha önceki adet düzenim de hep normaldi. Ne önerirsiniz ve tahminin ne zamana kadar adet olurum.
  Yardımcı olursanız çok sevinirim,
  İyi günler.

  31 Mart 2021 / 22:24
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Düzenli adetinizi olduğunuz ilk tarihi baz alabilirsiniz. İlacı bıraktıktan sonra ilk aylarda düzensizlik olabilir. Adetiniz sökülmezse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 16:48
 • ***** Yanıtla

  Evliyim 13 gundur adetim gecikti tarlusal aldim 6 gunde bitti fakat adet olmadim 3 gun oldu biteli esim evde olmadigi icin gebelik olmadigini biliyorum daha once adet oluyordum esim 4 aydir is için sehir disinda o gittikten sonra adet oluyordum bu ay neden boyle oldum bilmiyorum adet olmak icin ne yapmaliyim

  23 Mart 2021 / 15:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet olamamanızın birçok sebebi olabilir. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Mart 2021 / 15:43
   • ***** Yanıtla

    Merhaba sizlere acil birşey sormam gerekiyor
    Ben martın 31 i itibariyle ilişkiye girdim hemen ardından yani nisan 1 de ertesi hün hapı aldım 28 gün adetimde gecikme oldu dün itibariyle hastanede kan testi verdim beta hgc değer 1.20 çıktı ve hala olmadım bu süreçte olmak için soğan suyu adet sökücü falan da kullandım ama hala olmadım endişeleniyorum hamile olabilme durumu olur mu ?

    25 Nisan 2021 / 11:43
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Adet gecikmenizin bir çok sebebi olabilir. Endişe etmeyin. Değeriniz negatif görünüyor.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     25 Nisan 2021 / 18:07
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, adetim 1 gün gecikti fakat göğüste hassasiyet, kasıklarda ağrı şeklinde hiç bir belirtim yok.

  23 Mart 2021 / 09:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmesi stres, hava değişimi gibi sebeplerden kaynaklanabilir. 1 hafta içinde adet olmazsanız doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Mart 2021 / 09:54
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  Ben nişanlımla ilişkiye girmedim sadece sırtıma boşaldı bugün adet olmam gerekiyordu olmadım bir süredir de adet bozukluğum vardı ne olabilir sizde

  21 Mart 2021 / 07:24
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliğinin hava değişimi, stres gibi birçok sebebi olabilir. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Mart 2021 / 12:50
 • ***** Yanıtla

  Ben bir kere yazmıştım. 8 ay oldu adet olmayalı. Ergenlik döneminde de olduğumu biliyorum. Evde veya başka bir tedavi çözümü varsa bana söyler misiniz? Şuan tedavi olacak durumum yok.

  20 Mart 2021 / 11:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Mart 2021 / 09:30
 • ***** Yanıtla

  Mrblr benim 12 gundur adetim gecikti. Ve kanda test verdim gebemiyim diye ama degilmisim neden gecikmis olabilir

  18 Mart 2021 / 21:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmelerinin veya adet olamamanızın birçok sebebi olabilir. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Mart 2021 / 08:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 12,13 yaşlarındyim adet belirtileri nin hepsi bende var yaşıtlarım adet oldu ben hala neden olmadimmmm

  17 Mart 2021 / 21:01
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Herkesin adet olma zamanı farklılık gösterebilir. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Mart 2021 / 08:41
 • ***** Yanıtla

  İlişkide sürtünme yaşadım içime boşalmadı adet olmadım hamile olma riskim var mı ?

  8 Mart 2021 / 00:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Söz ettiğiniz şekilde hamile olma riskiniz bulunmamaktadır. Adet olamadığınız için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mart 2021 / 08:48
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben farklı bişey sormak istiyorum hocam ben daha önce hiç cinsel ilişkiye girmedim fakat erkek arkadaşımla aram da yakınlaşma oldu herhangi bir sürtünmeden vs kızlık zarı bozulur mu?

  4 Mart 2021 / 00:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sürtünme yoluyla kızlık zarı bozulmaz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Mart 2021 / 09:36
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 1 şubatta ilişkiye girdim fakat partnerimin içime boşalıp boşalmadığını bilmiyorum ilişkinin ertesi gününde hemen ella hap kullandım ve 10-15 gün kadar sonra da test yaptım negatif çıktı fakat adetim 11 gün gecikti

  28 Şubat 2021 / 17:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmenizden dolayı kandan Beta HCG testi yaptırmanızı ve doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Mart 2021 / 10:05
  • ***** Yanıtla

   test sonucu ne çıktı bendede aynı durum var

   2 Mart 2021 / 02:21
 • ***** Yanıtla

  Adet sırasında çok ağrım oluyor ve sürekli kusuyorum bu normal mi

  23 Şubat 2021 / 19:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genel muayene için kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Şubat 2021 / 10:45
 • ***** Yanıtla

  Mrb ben hülya iki ayı gecti adet olmadim doktoruma gittim test yaptırdım hamile değilim doktorumun verdiği ilaçları da kullanıyorum adet olmak istiyorum yardımcı olur musunuz

  20 Şubat 2021 / 15:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanmanızı ve doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Şubat 2021 / 12:44
 • ***** Yanıtla

  En son 8 aralıkta regl oldum sonra olmadım şuan 19 şubat 3 4 gün önce ilişkiye girdim korunarak sürekli karnım ağrıyor ve gazım var ne yapmam lazım

  19 Şubat 2021 / 15:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Şubat 2021 / 16:09
 • ***** Yanıtla

  Bir ay gecikmeli adet olmuştum doktora gittiğimde ne yumurtalıklarımda ne de hormonlarımda hiçbir sorun olmadığını söyledi fakat sonraki adetim yine 1 hafta gecikti.8 gün sonra düğünüm var ve düğüne denk gelmesini istemiyorum ne yapabilirim adet olmak için.

  16 Şubat 2021 / 23:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktor kontrolünde geciktirici ilaçlar kullanabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Şubat 2021 / 08:25
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, ben 15 yaşındayım ve tam 6 7 aydır regl olmadım. Kadın doğuma da gitmiştim kist vardı sağ tarafımda, ondan bir hafta sonra adet olmuştum. Bu düzensizlik her sene oluyor. Bunun için ne yapmam gerekiyor.

  7 Şubat 2021 / 20:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba Tuana Hanım,

   Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri olabilir. Doktorunuza tekrardan başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Şubat 2021 / 14:09
 • ***** Yanıtla

  55 gundur görmüyorum tarlusal içtim 30 ocakta bitti 7 gün oldu hastalanmadım sizce hastalanirmiyim ara sıra ağrılarım gelip gidiyor akintimda var

  5 Şubat 2021 / 23:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba Mihriban Hanım,

   Adet olup olmayacağınızla ilgili herhangi bir şey söylememiz doğru olmaz. Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Şubat 2021 / 14:17
 • ***** Yanıtla

  Hocam 7 ay önce doğum yaptım sonrasında arkadaş önerisi ile microgynon kullandım onuda düzensiz bir şekilde kullandım 1 2 hafta ve şimdi 13 gündür adetim gecikti 2 defa test yaptım negatif çıktı ama çok huzursuzum ,sizce ilaç yüzünden mi düzensizlik doğum sonrası normal mi?

  3 Şubat 2021 / 21:16
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İlaçlar düzensizlik yapabilir fakat emin olmak için kandan Beta HCG testi yaptırıp doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 13:52
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam evli değilim ve adet gecikmesi yaşıyorum ne yapmalıyım. Son adetimin üzerinden 1 buçuk ay geçti

  1 Şubat 2021 / 23:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliklerinin birçok sebebi olabilir. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Şubat 2021 / 14:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba kizlik bozulmadan hamile kalinir mi birde tamamen icine bosalmadan

  30 Ocak 2021 / 01:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Düşük bir ihtimalde olsa gebe kalınabilir. Gebelikten şüpheleniyorsanız kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Şubat 2021 / 12:48
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben 14 yaşındayım 17 gün adet olmadım ve hiçbir şekilde birşeyde yapmadım ama neden gecikti

  29 Ocak 2021 / 22:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet gecikmeleri olabilmektedir. Endişe etmeyiniz. İlerleyen dönemlerde de gecikmeleriniz olursa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Şubat 2021 / 12:30
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam bn ikinci doğumumu yaptım altı aylık oldu kızım doğum sonrası ilk adetimi aralığın 21 inde oldum ama ocak ayinda adet olmadım 5 gün gecikti korunuyoruz da test aldım yaptım negatif cikti düzensiz olmam normal mi?

  26 Ocak 2021 / 13:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliği olabilir yalnız kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ocak 2021 / 13:43
 • ***** Yanıtla

  Eşimle 9 gün önce ilişkiye girdim hamile olmak istemiyorum ama adetim 3 gün gecikti hamile olabilir miyim
  Olsam da şuan belli olur

  14 Ocak 2021 / 09:24
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir sonuç için adet gecikmesinden 1 hafta sonra kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Ocak 2021 / 10:35
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 15 aralıkta adet oldum 31 aralıkta erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ama tam anlamıyla birlikte olamadık canım acıdığı için sevgilim devam etmedi ve boşalma olmadı. yinede ben korkuyorum gebelik varmı diye adetime 1 hafta var ve karnım ağrıyor olacakmışım gibi korkmama gerek yoktur umarım ağrı varsa olucam demektir dimi hocam?

  8 Ocak 2021 / 11:24
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Maalesef bununla ilgili kesin bir şey söyleyemeyiz. Adet gecikmesi yaşarsanız kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Ocak 2021 / 12:54
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben 24 yasindayim. 11 yasindan beri 18gun normal 6 gun adet olacak sekilde bir adet duzeni icerisindeyim. 18 gun cok az gibi geliyor. Bu normal mi yumurtaliklarimin sayisi vs bu durumdan nasil etkilenir bilemiyorum. Doktora gitmeli miyim?

  30 Aralık 2020 / 23:17
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz. Ultrason tetkiki ve AMH testi yaparak rezerv durumunuzu kontrol ettirebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2021 / 16:34
 • ***** Yanıtla

  meraba ben ilk cinsel ilişkimi yaşadım kan geldi 6 7 gün sürdü internetten baktığımda rahim veya rahim ağzında büyüme olduğundan yazıyordu adetim gecikeli 2 gün oldu normal mş gecikirmi acaba

  27 Aralık 2020 / 05:17
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmeniz devam ederse gebelik testi yaptırmanızı öneririz. 6-7 gün kanama ilk ilişki sonrası normaldir.

   Saygılarımızla
   Bahçeci Ailesi

   1 Ocak 2021 / 20:15
 • ***** Yanıtla

  meraba ilk cinsel ilişkiye girdim sonra kanamam oldu internetten baktığımda rahim beya rahim ağzında büyüme olduğundan yazıyordu 6 7 gün kanamam oldu adetimde gecikme olurmu

  27 Aralık 2020 / 05:13
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Kanama olması normaldir. Adetinizde gecikme buna bağlı olarak olmaz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2021 / 16:49
 • ***** Yanıtla

  merhana ben. annemi kaybettim 27 temmuzdaa o zmandan beri hasta olmuyorum

  18 Aralık 2020 / 21:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Başınız sağ olsun. Adet olamadığınız için kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2020 / 12:30
 • ***** Yanıtla

  İyi günler ben erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdim kesinlikle bir boşalma vs durumu olmadı fakat bir yirmi gün kadar şehir değiştirdim ve aşırı stresli dönemden geçtim adetim 12 gün gecikti normalde de düzensiz bir adet döngüm vardı ne yapmalıyım

  8 Aralık 2020 / 21:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliğiyle ilgili doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Aralık 2020 / 10:20
 • ***** Yanıtla

  hocam adet düzensizliğim her ay oluyor ama bu ay 12 gun gecti gebelik testi yaptim biri soluk biri net cikti fakat kasiklarım da ve sırtımda agrilarim var bu ay icinde antobiyotik arveles cok kullandim sebebi olabilirmi gecikmenin acaba

  30 Kasım 2020 / 21:32
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kullandığınız ilaçlar adet gecikmesi yapmaz. Eczaneden alınan gebelik testlerinde yanılma payı olabiliyor bu yüzden kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Aralık 2020 / 14:26
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim adetim ep gecikiyo da 12 yaşinda geldin de hep gecikiyo du baya ay lar ca şimdi ben 18 yaşimdayim yine bu sorunum var doktura gitim kan suclarim iyi cikti ve yine sorunarim var siz ce nerden olabilir

  27 Kasım 2020 / 01:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Polikistik over sendromu, erken menopoz, geç yumurtlama, myomlar, kistler adet gecikmesi veya adet düzensizliği yapabilir. AMH testi yaptırmanızı ve kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Kasım 2020 / 15:07
 • ***** Yanıtla

  Adet gunum 5 gün gecikti dönemlerimi uygulamaya kaybedediyorum adet dönemi ortalama 27 günde yazıyor uygulamamda ben 20 günde bir oluyorum diye biliyorum test yaptım negatif çıktı ne yapmalıyım ?

  11 Kasım 2020 / 11:21
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmenizin bir çok sebebi olabilir. Hava değişimi, stres buna sebep olabilir. Gecikmeniz devam ederse kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Kasım 2020 / 15:52
 • ***** Yanıtla

  Adet dönemimde erkek arkadaşımla ters ilişki yaşadım ilk defa böyle bir şey oldu sperm sızmasıyla ilgili yazılar okudum hamile kalma riskim nedir onu öğrenmek istiyorum normalde ters ilişkiden hamile kalınmayacağını biliyorum ama ihtimaller korkutuyor

  6 Kasım 2020 / 20:58
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Çok az ihtimal bulunuyor. Adet gecikmesi yaşarsanız Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Kasım 2020 / 16:03
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ilikiye giriyorum ama adetim geçen 5 6 gün geçtikti adat oldum ama bu sefer gene gecikti test yaptım birşey çıkmadı ne yapmalı yim ???

  22 Ekim 2020 / 22:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet olmazsanız kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ekim 2020 / 16:27
   • ***** Yanıtla

    Ben 14 yaşındayım ve ilk adet olduktan 2aydır adet olmuyorum neden

    18 Mart 2021 / 00:54
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Ergenlik dönemlerinde adet gecikmeleri veya düzensizlikleri olabilir. Genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     18 Mart 2021 / 08:37
    • ***** Yanıtla

     Normal beni de 2 ay 3 ay görmemiştim ama şu an 18 yaşındayım her ay düzenli görüyorum

     21 Haziran 2021 / 10:56
  • ***** Yanıtla

   Ben 11,5 yaşınadayım dün iç çamaşırında kan gördüm adetim sandım bu sabah Kan yoltu 1 hafta daha iç çamaşırımı değiştirmeyecem(katlanacaz?)kan görülür mü yoksa sadece bende bir sorun mu var??

   25 Şubat 2021 / 08:36
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Adet kanaması başlangıcı olabilir. Ayrıca ergenlik dönemlerinde adet kanamaları düzensiz olabilir. İlerleyen aylarda genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    25 Şubat 2021 / 10:04
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 5 eylül de bir iliskiye girdim 12 eylülde adet oldum en son 5 eylulde iliskiye girdim o tarihten sonra hic iliskiye girmedim ama bu seferki adetim 6 gün gecikti hic bu kadar gecikme olmazdi hamilelikten şüphelendim 2 kere gebelik testi yaptim ama hamile olmadigimi gördüm hamile olma ihtimalim varmi

  17 Ekim 2020 / 09:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Ekim 2020 / 17:13
  • ***** Yanıtla

   Nur hanım son durum ne oldu acaba bende de aynı durum oldu da?

   28 Aralık 2020 / 13:52
   • ***** Yanıtla

    Selin hanım son durum ne acaba

    7 Mart 2021 / 21:25
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben bekarım hiç ilişkiye girmedim ve 55 gün oldu adet olmuyorum çok stres yapıyorum ne yapmalıyım?

  21 Eylül 2020 / 03:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri, hava değişimi, psikoloji, basit kistler, polikistik over sendromu veya yumurta rezerv azlığına bağlı olabilir. Kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Eylül 2020 / 16:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben erkek arkadaşımla ilişkiye girdim sadece bir kez oldu içime boşalmadı.fakat adetim gecikti. Hamile olabilir miyim

  18 Eylül 2020 / 16:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Eylül 2020 / 16:59
  • ***** Yanıtla

   Ne durumdasın hasta oldu

   1 Aralık 2020 / 16:43
 • ***** Yanıtla

  Mrblr. Adet dönemim çok ağrılı ve sancılı geçiyor düzensizlik yok. Yanlız kpss sınavına gireceğim güne tam denk geliyor. İlk günde çok ağrılı olduğu için bir kaç gün erken olabilmek için ne yapmalıyım acaba yardımcı olursanız çok sevinirim ve çok makbule geçer. Şimdiden tşkler

  31 Ağustos 2020 / 00:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurup ilaç kullanabilirsiniz. Sınavda başarılar dileriz

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Eylül 2020 / 16:59
 • ***** Yanıtla

  merhabalar hocam, sorum; düzenli bir cinsel hayatım var adetim 3 gün gecikti test yaptım negatif çıktı dün kahverengi bir lekelenmem oldu bu günde akıntı ve koku, herhangi bir sorunum olabilir mi

  25 Ağustos 2020 / 23:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kese yerleşme kanaması olabilir. Eczaneden alınan gebelik testlerinde yanılma payı olabilmektedir. Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Ağustos 2020 / 16:30
 • ***** Yanıtla

  Hocam benimde adet gunlerım düzensız iki cocuk dogurdum yıne agrılı oluyor halsizlik yorgunluk vucumda agırlık hıssedıyorum dr basvurmalımıyım bırde ilac kullanamıyorum mıdem bulanıyor

  22 Ağustos 2020 / 11:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sürekli olarak bu şikayetleriniz varsa genel muayene için kadın doğum doktoruna gitmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ağustos 2020 / 14:53
 • ***** Yanıtla

  Ben 15 yaşındayım 2 aydır adet olmadım şuan 3. Ayım düzenli bi şekilde oluyodum ama sebepsiz yere neden böyle oldu ki bana bi bilgi verebilirmisiniz ?

  19 Ağustos 2020 / 11:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Ergenlik dönemlerinde adet düzensizlikleri olabilmektedir. Yine de 2 aydır adet olamadığınız için kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Ağustos 2020 / 14:10
 • ***** Yanıtla

  Hocam benim adetimin 41.gunu bugün ama hala adet olamadım. Test yaptim negatif çıktı ama hala adet olamadim. Diger aylarda da 33,37 günde oluyodu adetim son 6 aydır. simdi ne yapmalıyım. Adetimin gelmesi için ne yapabilirim??

  16 Ağustos 2020 / 16:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizlikleri stres, hava değişimi gibi basit nedenlerden de kaynaklanabilmektedir. Birkaç gün içinde adet olmazsanız kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Ağustos 2020 / 15:22
   • ***** Yanıtla

    Merhaba adetim baya gecikti bıde azaldi ne yapmalıyım?

    9 Şubat 2021 / 17:21
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Adet gecikmesinin ve azalmasının birçok sebebi olabilir. Genel muayene için kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Şubat 2021 / 08:55
     • *****

      Merhaba. Ben 12 şubatta cinsel ilişkiye girdim ama erkek arkadaşım içime boşalmadı adetim 5 gündür gecikti hamile olma ihtimalim var mı sizce

      22 Şubat 2021 / 18:34
     • Bahçeci
      Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

      Merhaba,

      Adet gecikmesi yaşadığınız için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      23 Şubat 2021 / 08:25
 • ***** Yanıtla

  Hocam ben sprailimi çıkarttım ama 1 ay oldu adet olamadım sizce nedendir

  4 Ağustos 2020 / 07:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Spiral çıkarılması adet gecikmesi yapmamaktadır. Adetiniz sökülmezse doktorunuzla görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Ağustos 2020 / 17:06

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Prof. Dr. Fazilet Kübra BoynukalınSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: