Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

Dondurulmuş Embriyo Transferi Nedir & Transfer Aşamaları

Dondurulmuş Embriyo Transferi Nedir & Transfer Aşamaları
    

Embriyo dondurma işlemi, tüp bebek kliniğinin başarısını değerlendirmede önemli bir göstergedir.

Bir merkezin ne kadar başarılı olduğu, embriyo dondurma oranları ve dondurulmuş embriyolarla elde ettiği başarılı sonuçlara bakılarak rahatlıkla görülebilir.

Eğer doğru uygulanıyorsa dondurulmuş embriyo transferi gerçekleştiren tedavilerdeki başarı oranları taze transfer yapılarak gerçekleştirilen tedavilerden daha yüksektir.

Embriyo dondurma işlemi sadece tedavi gören çiftler için değil özellikle kanser tedavisi görecek olup çocuk sahibi olma yetilerini kaybetmemek ve korumak isteyen kişiler için de son derece önemlidir.

Dondurulmuş embriyo transfer süreci nasıl gerçekleşir, gebelik oranı azalır mı, dondurulmuş embriyo çözülürken bozulur mu gibi merak edilen soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Embriyo Dondurma Nedir?

Embriyo dondurma işlemi, gelişmekte olan embriyoların -196 derecede dondurulup saklanması işlemidir. Embriyolar sonraki dönemlerde çözülerek tedavide kullanılabilir.

Embriyoların etkin bir şekilde dondurulması, saklanması ve çözme sonrası %100’e yakın oranlarda canlılık sağlanması başarılı merkezlerde mümkündür.

Geriye kazanım ve özellikle dondurulmuş hücreler ile elde edilen yüksek gebelik oranları bir kliniğin başarı seviyesini gösteren en önemli göstergedir.

Embriyo Dondurulmasının Avantajları Nelerdir?

Embriyo dondurma işlemi ile gebelik elde etme şansı artmaktadır. Aynı zamanda kalan iyi kalitede embriyolar daha sonra kullanılabildiğinden çiftler için daha ekonomik bir tedavi imkanı sunar.

Çiftin daha sonra yeniden bebek istemesi durumunda fiziksel olarak daha az yorucu ve daha kısa zamanda tedavi şansı doğmuş olur.

Polikistik over sendromu olan hastalarda, eğer yumurtalıklar tedaviye aşırı cevap vermişse (şiddetli ovaryen hiperstimulasyon) oluşan tüm embriyolar daha sonra transfer edilmek üzere dondurulabilir.

Siklus (bir tüp bebek deneme süreci) seyrinde endometrium kalınlığı yetersiz izlendiğinde, endometrial polip tespit edildiğinde ya da transfere yakın zamanda kırılma kanaması olduğunda embriyolar dondurularak daha sonra transfer edilebilir.

Kanser kemoterapisi ya da radyoterapisi öncesi embriyo dondurulması önerilebilir.

Embriyolar Nasıl Dondurulmakta ve Çözülmektedir?

Embriyolar koruyucu bir sıvı ile karıştırılarak plastik tüp ya da cam ampullere konulur ve sıvı nitrojen içerisinde -196 derecede dondurularak saklanır. Embriyolar tüm gelişim evrelerinde dondurulabilmektedir.

Dondurulmuş embriyolar çözülecekleri zaman sıvı nitrojenden çıkarılır, oda sıcaklığında çözülür, koruyucu sıvıdan ayrılarak özel bir kültür ortamına alınır ve inkübatöre (embriyoların bekletildiği cihazlar) konulur. Aynı gün iyi görünen embriyolar transfer edilebilir.

Dondurulmuş Embriyolar Ne Kadar Saklanabilir?

Dondurulan embriyolar teknik olarak 20 yıldan fazla bir süre saklanabilmektedir. Ancak hukuki ve etik nedenlerden dolayı saklama süresine sınırlandırma getirilmiştir.

Bu süre ülkelerin yasalarına göre farklılık gösterirken ülkemizde dondurulan embriyolar 5 yıla kadar saklanabilmektedir. Beşinci yılın sonunda çiftin izni alınarak saklanmaya devam ediliyor ya da imha ediliyor.

Embriyolarının saklanmasını talep eden çiftleri, her yıl merkeze başvurarak “biz embriyolarımızın saklanma süresini bir yıl daha uzatmak istiyoruz” diye dilekçeyle başvurmaları gerekmektedir.

Dondurulmuş Embriyolar Çözüldüğünde Canlılık Oranı Nedir?

Çözme sonrası yüksek canlılık oranları için iyi bir laboratuvar kalitesi ve tecrübeli embriyologlar olmazsa olmaz iki koşuldur. Bu iki faktörün de sağlanabildiği merkezlerde, hem donmuş embriyolar ile gerçekleştiren tedavilerde daha yüksek başarı oranları elde edilmektedir hem de doğacak çocuklarda daha sağlıklı bir fetal gelişim gözlenir.

Merkezlerimizde laboratuvarlarımız son teknolojilerle donatılmış olup ananında uzmanlığını kanıtlamış embriyologlarla çalışmaktayız. Dondurma-çözme işlemlerindeki başarımızın sırrı burada yatmaktadır.

Bizler laboratuvarlarımızda vitrifikasyon adı verilen dondurma tekniğini uygulamaktayız ve bu yöntem pek çok laboratuvarda programlı dondurma tekniklerinden daha başarılı sonuçlar vermekte.

Ayrıca bu teknikle dünya genelinde yapılan pek çok çalışma var ve sonuçlar, vitrifikasyon yöntemi ile doğan bebeklerde taze sikluslarda doğan bebeklere kıyasla herhangi bir problem gözlenmediğini doğrulamakta.

Tüm dondurulan embriyoların çözüldüğünde aynı canlılıkta bulunmaları mümkün olmayabilir. Fakat iyi bir dondurma çözdürme programında bu oran yaklaşık %90-95’tir.

Yani genel olarak dondurulan her 10 embriyonun yaklaşık 9’u çözüldüğünde transfer edilebilir durumda olmaktadır. Klivaj dönemi adı verilen 2. veya 3. gün embriyolarında bu oran %98’lere kadar çıkabilmektedir.

Uygun yapılmadığı sürece her teknik, her yaklaşım embriyoya zarar verir. Embriyo dondurmada bu yöntemlerden biridir. Özellikle doğru bir şekilde uygulanmıyorsa, saklama koşulları optimal, düzgün değilse saklanan ve dondurulan embriyoların çözme sonrasında ve sırasında zarar görme riski yüksektir.

Dondurulmuş Çözülmüş Embriyolar Nasıl Transfer Ediliyor?

Dondurulmuş embriyo ne zaman transfer edilir, hastalarımızın merak ettiği sorulardan biri. Dondurulmuş embriyo transferi aşamaları kısaca şöyledir:

Hastanın transfere hazırlanmasında temel felsefe endometriumun (rahim iç zarının) hazırlanması ve yeterli kalınlığa ulaşmasıdır. Bunun için doğal siklus ya da östrojen içeren ilaçlarla hazırlanmış siklus tercih edilebilir. Bu iki yöntemin de başarısı aynıdır.

Doğal siklusta folikül takibi yapıyoruz ve endometriumun kendi halinde kalınlaşmasını bekliyoruz. Transfer genellikle ovulasyondan 2-3 gün sonra yapılmaktadır.

Kan hormon düzeylerini (E2, LH ve Progesteron) takip ediyoruz çünkü belirleyicidir. Transfer gününe kadar herhangi bir ilaç vermiyoruz. Embriyolar transfer edildikten sonra ise progesteron ile destek tedavisi başlatıyoruz.

Hazırlanmış siklus ise kadının adetleri düzenli değilse ve yaşı ileri ise tercih edilir. Östrojen bantları ya da hapları ile endometrium kalınlığı minimum 7-8 mm’ye ulaşana kadar ultrason ile takip ediyoruz. İlaçlara GnRH analogları da eklenebilmektedir. Transfer sonrası rutin progesteron destek tedavisine başlıyoruz.

Dondurulmuş Embriyodan Doğan Bebeklerde Bir Sağlık Sorunu Söz Konusu Olabilir mi?

Şimdiye kadar olan bilgiler dahilinde dondurulmuş çözülmüş embriyoların transferinden doğan bebeklerde doğuştan anomali oranı diğerleri ile kıyaslandığında daha yüksek değildir. Sonuç olarak dondurulmuş embriyo uygulamaları güvenli ve hasta için ekonomik olan uygulamalardır.

67 Yorum
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim 5.gün embriyosu transferim olacak döngünün 3. Günü kontrole gittim doktorum dienille başladı ve döngünün 22. Gününe kontrol verdi bu süre çok fazla değil mi? şehir dışında tedavi görüyorum sürecin uzaması hem maddi hem manevi bizi yorar lütfen cevabınızı bekliyorum

  19 Eylül 2022 / 19:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuza danışmanızı öneririz. En doğru cevabı verecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Eylül 2022 / 09:20
 • ***** Yanıtla

  Hocam 31.agustosta yumurta toplamasi oldu bugun 5 eylül kanama geldi acaba adet olmasi mümkünmudür yada erken mi doktruma ulaşamdım suanda merak ettgm icin size yazdm

  5 Eylül 2022 / 14:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuza veya doktorunuzun asistanına danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Eylül 2022 / 15:03
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhabalar,
  Benim 5.gün embriyoların donduruldu.Toplam 11 tane. Doktorum adet olunca iletişime geçelim dedi bana herhangi bir ilaç da vermedi. Transferim adetin kaçıncı günü olur ?
  Teşekkürler

  27 Ağustos 2022 / 13:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi takip eden doktorunuza danışmanızı öneririz. En doğru cevabı verecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Ağustos 2022 / 09:31
 • ***** Yanıtla

  İlaçlı(estrofem) Dondurulmuş embriyo transferi iptal olunca o döngüde zaman kaybı olmaması için aşılama yapılabilir mi?

  20 Ağustos 2022 / 11:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 14:24
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam dondurulmuş embriyo transfer gününde e2.220 progesteron 4.54 sizce yeterlimidir olması gereken bir minumum değerler kaçtır.Sizce hangi hormon degerlerini ne zamana kadar takip edilmeli

  30 Haziran 2022 / 21:52
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Embriyo tutunması birçok etkene bağlıdır. Test gününüzde Beta HCG yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 14:06
 • ***** Yanıtla

  Merhaba öncelikle her hastaya cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Benim (farklı bir hastaneden) dondurulmuş 2 embriyom vardı. Beni arayıp çözülme işleminin başarılı olduğunu 2 gün sonra transfer edebileceklerini söylediler. Transfer için gittiğimde 1 embriyo transfer edip diğerinin kalitesi düşük dediler (2aa imiş). Bu şekilde olan bir embriyo doldurulur mu yoksa dondurulmuş embriyoda çözüldükten sonra kalite düşme olasılığı var mı acaba? Tam transfer aşamasında bunu söyledikleri için bir şey soramadım. Zaten o moral bozukluğu ve stres ile girdiğim için de diğeri de tutmadı. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

  26 Mayıs 2022 / 14:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Embriyo çözüldüğünde kalitesinin düşme ihtimali olabilir. Dileriz ilerleyen zamanlarda güzel haberler alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Mayıs 2022 / 14:58
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  İki yıldır bekleyen, tek tüpte dondurulmuş iki adet embriyomuz var. İlk embriyomuz sağlıklı şekilde tutunmustu bebeğimiz oldu. Şimdi bu bekleyen embriyolardan birini transfer etmek istersek aynı tupteki diğer embriyo tekrar dondurulebilir mi ?
  İkinci sorum ise beklemis embriyo yerine yeniden tüp bebek tedavisi yapmak istiyoruz? Bu konuda fikriniz nedir ? Teşekkür ederim.

  26 Nisan 2022 / 12:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Embriyo çözüldüğünde sağlıklıysa tekrardan dondurulabilir. Doktorunuz ve embriyologlar tedavinizle ilgili en doğru kararı vereceklerdir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Mayıs 2022 / 15:04
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba bu şubat ayında ilk tüp bebek yaptık ve olumsuz oldu dondurulmuş embriyolar var ikinci transfer için ne kadar zaman geçmesi gerekiyor kullanılan hormon ignelerinin vücuttan atılmasi gerekiyor mu

  1 Mart 2022 / 15:05
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzun uygun gördüğü süreçte transfer işlemi gerçekleştirebilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Mart 2022 / 22:03
 • ***** Yanıtla

  Hocam ben almanyadanim türkiyede dondurulmus empriolarim var bugün adet oldum 1 hafta sonra türkiyeye gitsem sürec baslasa olurmu yoksa gecmi olur

  4 Şubat 2022 / 22:33
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuz ile görüşüp süreci planlamanız daha doğru olacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Şubat 2022 / 10:08
 • ***** Yanıtla

  3.gün embriyosu çözülüp 5.gün gidilmesi bekledikten sonra 5.gün tekrar dondurulup transferinde problem yaşanır mı

  18 Mayıs 2021 / 10:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İyi laboratuvar koşullarında, iyi kalitede bir embriyo ise herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Endişe etmeyin.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Mayıs 2021 / 14:32
 • ***** Yanıtla

  hocam benim birinci tup bebek beta 0 121 cikti dondurulmus embriyo benim yumurta 1rinci kalita dedi doktor tutma sans varmi

  5 Nisan 2021 / 18:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG sonucunuz negatif görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Nisan 2021 / 11:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, 1 adet dondurulmuş embriyom var. 2. Defa denemek istiyorum ilki düşük ile sonuçlandı yaşım 37 bu transferde acaba tekrar opu işlemi yapılmasını talep etsem aynı anda hem dondurulmuş hem taze embriyo transferi yapılır mı. Amh değerim çok düşük o nedenle 2 embriyo daha garanti olur demişti doktorum ilk tedavimde. Teşekkürler

  19 Şubat 2021 / 21:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuz uygun görürse yapılabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Mart 2021 / 08:49
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 3.gün taze embriyo transferim oldu 9.gün test yaptım beta hcg 4.58 çıktı negatifmidir.

    6 Şubat 2022 / 08:31
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Sonucunuz negatif görünüyor fakat kesin bir sonuç için embriyo transferinin 13. günü testi tekrarlamanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     7 Şubat 2022 / 11:32
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba,ben regliyken yapılan yalancı tranafer nasil birsey onu aormak iatiyorum bigi verirmisiniz?

  13 Kasım 2019 / 17:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Transfer öncesi katater yoluyla rahim içini hareketlendirmek için yapılan uygulamadır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Kasım 2019 / 17:19
 • ***** Yanıtla

  Mrb hocam. Yaklaşık 3 yıldır dondurulmuş embriyom var. Ama hiç bir şekilde bilgi verilmedi bizde aramadık var diye biliyorum aramadn önce size sorayım dedim. Bizden izinsiz imha edebilirlermi embriyomu.

  11 Mayıs 2019 / 02:00
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Embriyonuz sizden habersiz imha edilemez. Embriyonuz merkezimizde ise telefon numaranızı bırakabilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Eğer başka merkezde ise merkezle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Mayıs 2019 / 11:27
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,
  transfer sonrası yaptığım kan testinde beta 147 çıkmıştı. iki gün sonra tekrar bir kan testi yaptık bu kez değerim 47 ye düşmüştü. bunun nedeni ne olabilir. 7. denememiz ve her seferinde bu oluyor.

  12 Nisan 2019 / 16:30
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değerleriniz gebeliğinizin biyokimyasal gebelik olduğunu gösteriyor. Embriyolardaki genetik bir sorun ya da rahim içi bozukluklar embriyonun tutunmasını engeller ve biyokimyasal gebelik oluşur. Dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da https://bahceci.com/iletisim/ linki tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Nisan 2019 / 13:04
 • ***** Yanıtla

  İyi günler
  Tüp bebek tedavisine başladığımızda ohss sendromu nedeniyle transferimiz ertelendi ve 2-2-3 şeklinde toplamda 7 adet a kalite embriyomuz donduruldu
  2 ay sonra hormon değerlerim normale dönünce 2 embriyo transferi yapıldı herşey çok yolunda gitmesine rağmen embriyolar Tutunmadı..
  Benim sorum şudur;
  Biz doktorumuzdan ve ekibinden memnunuz ancak ortada hiçbir gerekçe yokken başarısızlık olunca
  Dındurulmuş embriyo transferi başarısında doktorun payı nedir sorusu oluştu kafamızda..
  Hastane Doktor değişikliğinin artısı olur mu yoksa embriyoları taşımak daha mı riskli olur sizce?

  3 Mart 2019 / 16:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Oluşan embriyonun kalitesi dışında genetiği, rahmin yapısı, immünolojik faktörler de embriyonun tutunmasında etkilidir. Neden tutunmadığı ile ilgili en detaylı bilgiyi tedavi görmekte olduğunuz doktorunuz verecektir. Tekrar görüşüp tedavi planlaması yapmanızı tavsiye ederiz. Dileriz en kısa zamanda güzel sonuçlar alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Mart 2019 / 10:11
 • ***** Yanıtla

  Mrb hocam ben 21 yaşımda ilk denememle hamile kaldım 5 aylık suyum geldi oğlumu kaybettim şimdi tekrar denicem dondurulmuşlarla ana aynı şeyleri yasarmiyim yani önceki düşük şimdikini etkiler mi?

  23 Ocak 2019 / 12:18
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Daha önceki erken doğumunuzun bir tetikleyicisi olabilir. Konuyla ilgili doktorunuzdan detaylı bilgi almanızı ve gerekli tetkikleri yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ocak 2019 / 16:12
 • ***** Yanıtla

  benimde embriyolarim donduruldu fakat transfer icin ilk ilac verildi hap seninde bide igne ve bu surenin 6 haftayi bulacagini soylediler,fakat ilac kullanmadan adet bitiminde transfer olunacagi yaziyo heryerde

  31 Aralık 2018 / 10:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bazı transfer protokolleri uzun sürebilir. Tedaviniz hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığımız için en doğru cevabı tedavi görmekte olduğunuz doktorunuzdan alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Ocak 2019 / 11:24
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben 5 yıldır dondurulmuş embriyoları transfer ettirebiliyormuyum yoksa imhamı ediliyor?

  7 Aralık 2018 / 00:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   5 yıllık dondurulmuş embriyolarınızı transfer ettirebilirsiniz. Detaylı bilgi için dilerseniz 444 39 49’dan bizi arayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Aralık 2018 / 16:30
 • ***** Yanıtla

  Hocam merhaba benim 3.gün embriyosu 1 tane var ve donduruldu 3.gün embriyosunun tutma yüzdesi kaç yada tutarmi sizce bana yardımcı olurmusunuz

  15 Kasım 2018 / 13:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Embriyo kalitesi sperm ve yumurta kalitesine bağlıdır. Tutunmayı etkileyen faktörler arasında embriyo kalitesi kadar kadın yaşı, rahim durumu, immünolojik faktörler de etkilidir. Konuyla ilgili en doğru bilgiye tedavi görmekte olduğunuz doktorunuzdan ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Kasım 2018 / 14:22
  • ***** Yanıtla

   Merhaba tuttumu embriyo ve canlı çıktımı acaba bende aynı durumdaym suan

   23 Aralık 2019 / 23:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,yaşım 40 yeni evlendim. amh 0,02 1 adet yumurtam varmış. 1 kere yumurta toplandı. Donduruldu. Sonrasında 6 aydır bir keresinde yumurta ilaçlara yanıt vermedi. Bana erken menopoz dediler. Her ay hormon tetkiklerine baktırıyorum. Triseguensle fsh değerini 5.00 e düşürebildik. Fakat 6 aydır yumurta toplama işlemini yapamadı Doktorum. Bir seferinde rahmim incelmiş. şimdi de kist var dediler. Ne yapacağımı bilemiyorum. şaşırmış durumdayım. Doğru bir tedavi yöntemimi izliyoruz bilmiyorum. Ben kendimde sağlık çalışanıyım. Bana önerileriniz ne olabilir Yardımcı olursanız Memnun olurum.

  1 Kasım 2018 / 09:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   35 yaş üzerinde ve AMH değeri 1’in altında olan kadınların FSH değeri yükselir ve yumurta kalitesi düşer. Spor yaparak ve organik beslenerek yumurta kalitenizi artırabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Kasım 2018 / 16:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hocam benim bir oğlum var normal yoldan yanlız ikinci olan tüp bebek denemesi yaptım olmadı şu an dondurulmuş embriyo var sizce tutma olayı ne kadar tutar geçen senede çikolata kisti ameliyatı oldum teşekkürler

  19 Eylül 2018 / 22:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Tüp bebek tedavilerinin başarılı olması için rahim yapısı, embriyo kalitesi, kadın yaşı ve genetik faktörler önemlidir. Donmuş embriyo transferi başarı oranınızı artıracaktır. Dileriz en kısa zamanda güzel haberler alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Eylül 2018 / 12:09
 • ***** Yanıtla

  Hocam iyi günler, adetimin 22. günü e2 değeri 200 üzerine ancak çıkabildiği için 3. gün dondurulmuş embriyolar ile transferim olacaktı. O gün 3 adet embriyo çok iyi şekilde çözüldüğü için arayıp 5. güne kadar bekleyip, yani adetimin 24. gününde transfer olacağını söyledi doktorum. Adet tarihim çok yaklaştı ve her ay olan adet belirtilerim var. Doktorum sıkıntı olmayacağını ve kullandığım ilaçların baskıladığını söyledi. Acaba adetin 24. günü dondurulmuş embriyolar ile transfer yapmak geç değil mi. İlaçların her hastada baskılama durumunun aynı olmama ihtimalini düşünerek soruyorum bu soruyu. Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler…

  6 Eylül 2018 / 17:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Östrojen seviyesi yaşa ve kişilere göre farklılık göstermektedir. Transfer gününüze rahim içi kalınlığı ve östrojen seviyenize göre karar verilmektedir. Transfer ile ilgili en doğru kararı doktorunuz verecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Eylül 2018 / 12:52
  • ***** Yanıtla

   Transferiniz nasil sonuclandi insallah olumludur

   1 Mart 2020 / 20:02
 • ***** Yanıtla

  Hocam 16.denemem ama.bi çok denemede embriyolar 5.güne gelmiyor.Era testinde 5 yada 6 gün deniyor.Sorum 3.gün dondurulup 5 yada 6.gün transfer edilebilirmi?

  15 Ağustos 2018 / 22:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Embriyolarınızın transfer edileceği güne doktor ve embriyologlarımız embriyonun gelişimi ve kalitesine göre karar vermektedir. Dilerseniz iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. İlgili birimimiz ERA Testi ve yeni teknolojiler hakkında en kısa sürede bilgi vermek için size ulaşacaktır. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linke tıklayarak iletişim formumuzu da doldurabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ağustos 2018 / 16:37
 • ***** Yanıtla

  2.kez dondurulan embriyo sağlıklı olur mu

  9 Mart 2018 / 00:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Uygun laboratuvar koşulları sağlandığı takdirde 2. kez dondurulan embriyo zarar görmeyebilir. İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Mart 2018 / 18:30
 • ***** Yanıtla

  Slm hocam benim tup bebekten 1 oglum oldu ilk denemede 4 embriyomda donduruldu 7 yildir halen dahada donduruluyor yeniden trasfer yapildiginda sansim kac olur lutfen yardim hocam

  23 Ağustos 2017 / 23:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kurallar gereği tıbbi sorularınızı buradan yanıtlayamıyoruz. Bizlere 444 39 49 nolu telefonumuzdan ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 14:03
 • ***** Yanıtla

  merhaba ben 23 yaşında ve bekarım fsh değerim 53 çıktı bu değerle dondurma işlemi yapılabiliyormuyum

  14 Ağustos 2017 / 14:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi ve iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 10:48
 • ***** Yanıtla

  Benim 2. Kalite dondurulmuş 3 tane embriyom var ve dr bana hamile kalma şansın %30 dedi sizce hamile kalma şansım kaç??

  12 Mayıs 2017 / 02:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Embriyo kalitenizi ve rahim durumunuzu bilmediğimiz için size bir başarı oranı vermemiz doğru olmayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2017 / 13:28
 • ***** Yanıtla

  İyi günler hocam. Benim dört adet dondurulmuş embryomomvar, ben genetiğe getsin istiyorum, doktorumda genetiğe gitmesi için sayısı az, daha yumurta biriktirmemiz gerekiyor dedi. Sizce doğrumu? Cevaplarmısınız lütfen

  10 Nisan 2017 / 01:02
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Embriyolar genetiğe gidebilecek kalitedeyse 4 embriyo yeterli olabilir. Ama doktorunuz bir toplama işlemi daha yapıp sayıyı artırmak ve şansı artırmak istiyor olabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Nisan 2017 / 13:03
 • ***** Yanıtla

  Hocam dondurulmuş embrolarim var benim ve bundan kactane çıkar

  23 Mart 2017 / 23:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Dondurulmuş embriyo sayınızı ve kalitesini bilmediğimiz için çözdürüldüğünde kaç adet kalacağı ile ilgili yorum yapamayız. Size bu konuda en doğru bilgiyi takibinizi yapan doktorunuz verecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Mart 2017 / 10:45
 • ***** Yanıtla

  İyi çalışmalar hocam dondurulmuş embirolar ist dan vanda.ozel bir hastahaneye gelirmi.

  23 Ekim 2015 / 22:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz. Dilerseniz https://bahceci.com/iletisim/ linkinden iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ekim 2015 / 09:03
 • ***** Yanıtla

  Hocam embriyolar kaliteli olursa basari sansi
  nedir sizce mesela 8hucreli 9 hucreliyse basari sansi nedir
  hastaninda yasi gencse yardimci olurmusunuz hocam
  lutfen cevabinizi bekliyorum

  7 Temmuz 2015 / 22:05

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Dr. Necati FındıklıSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: