Bahceci Tup Bebek

İnsanlık Kısırlaşıyor!

Dünyada anne-baba olmak isteyen ama problem yaşayan 5 milyon çift, 10 milyon kişi var. Ülkemizde ise 15 milyon evli çiftin %15’i tedavi görüyor ve…

İnsanlık Kısırlaşıyor!
    

Dünyada anne-baba olmak isteyen ama problem yaşayan 5 milyon çift, 10 milyon kişi var. Ülkemizde ise 15 milyon evli çiftin %15’i tedavi görüyor ve bir çiftin tedavi maliyeti ortalama 7.500 TL! Ülkemizde çocuk sahibi olmak isteyen aileler yılda toplam 30.5 milyon lira harcıyor. Devlet çocuk sahibi olmak için ailelere destek veriyor veya çağrı yapıyor. Peki insanlar niçin kısırlaşıyor, kısırlık nasıl çözülür? Doğal yollarla ya da yaşam şeklini değiştirerek kısırlığı çözmek mümkün mü?

İstatistiki veriler 10 çiften 7’sinin çocuk sahibi olmakta problem yaşadığını gösteriyor. Kadın ve erkek niçin kısırlaşıyor? Kısırlık problemi ile nasıl başa çıkılır? Tüm bu soruların cevabı Zita West ve Prof. Dr. Mustafa Bahçeci’nin ‘Doğurganlık & Gebe Kalma Rehberi’ kitabında yanıtını buluyor. İngiltere ve ABD’de çok satan kitap şimdi Türkiye’de! Zita West’in İngiltere ve ABD’de çok satan ‘Fertility and Conception’ isimli kitabı Prof. Dr. Mustafa Bahçeci işbirliği ile ‘Doğurganlık ve Gebe Kalma Rehberi’ adıyla dilimize çevrilerek Türk çiftlere umut olmak üzere ülkemizde de yayınlandı.

Zita West kimdir?

İngiltere’de doğurganlık ve hamilelik danışmanı olan Zita West aynı zamanda akupunktur ve beslenme uzmanı. 1992 yılında İngiltere’nin en ünlü doğurganlık kliniğini kuran Zita West, merkezde tüp bebek tedavisinin yanı sıra doğurganlık bilinci, beslenme, akupunktur, doğurganlık danışmanlığı, hipnoterapi, nefes ve rahatlama, masaj ve mind-body programı gibi doğurganlığı artırıcı terapiler uygulamaktadır. Bu terapiler sayesinde binlerce kadının doğal yollarla gebe kalmasını sağlayan ünlü yazar, tüp bebek tedavisini bu yöntemlerle destekleyerek başarı oranını % 61’e yükseltmiştir. Yazdığı 9 kitabında sağlıklı, mutlu ve başarılı gebelik şansının nasıl arttırılacağını anlatarak kadınlara rehber ve umut ışığı olmuştur.

Prof. Dr. Mustafa Bahçeci Kimdir?

1957 yılında Sivas’ta doğdu. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Dr. Bahçeci, aynı fakültede 1985 yılında kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını tamamladı. Mecburi hizmetini Ankara SSK Doğum Evi’nde yapan Dr. Bahçeci, daha sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyeliği yaptı. 1991 yılında doçent olan Bahçeci, 2000 yılında profesör oldu. 1990 yılında ABD’nin Detroit şehrinde Wayne State Üniversitesi’nde bir yıl tüp bebek üzerine üst ihtisas çalışmaları yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Bahçeci’nin yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 100’ün üzerinde yayın ve tebliği bulunuyor. Türkiye’de dört tane, 9 tane de yurt dışında olmak üzere toplam 13 tüp bebek merkezi bulunmaktadır.

Doğurganlık & Gebe Kalma Rehberi, Bahçeci Sağlık Grubu Merkezlerinde %28 indirimli olarak kargo dahil 30 TL’ye satılmaktadır. Doğurganlık & Gebe Kalma Rehberi’ni satın almak için [email protected] adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumunuzu GönderinHenüz yorum yapılmamış
    Doktora Sorun - [blog_doktor]    Telefon Numaranız: