Bahceci Tup Bebek

Blastosist Dönemi Embriyo Transferi

Transfer edilen embriyo sayısının fazla olduğu durumlarda erken gelişim dönemi embriyo transferleri, özellikle seçilmiş embriyoların rahim ortamına erkenden nakledilmesi ve beraberinde dış ortamdan zarar…

Blastosist Dönemi Embriyo Transferi
    

Transfer edilen embriyo sayısının fazla olduğu durumlarda erken gelişim dönemi embriyo transferleri, özellikle seçilmiş embriyoların rahim ortamına erkenden nakledilmesi ve beraberinde dış ortamdan zarar görme riskinin azaltılması açısından önemlidir. Fakat diğer taraftan erken dönemde transfer edilen 2 veya daha fazla sayıda embriyo beraberinde çoğul gebelik (ikiz, üçüz) riskini de getiriyordu. Embriyo sayısının sınırlanması ile özellikle belirli sayıda embriyosu olan çiftlerde embriyo transferi erken gelişim dönemi yerine artık embriyoların rahme tutunma aşaması olan blastosist döneminde yapılıyor.

Böylece gelişim seviyesine göre de seçilebilen en iyi kalite embriyolarla gebelik elde edilme şansı en üst seviyede tutulmakta. Bununla birlikte her hastada blastosist transferi planlamak için yeterli sayıda ve kalitede embriyo elde edilemeyebiliyor ve tedavi iptal edilebiliyor.

Yorumunuzu Gönderin2 Yorum
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, 33 yaşındayım 3 defa başarısız aşılama yaptırdım; geçtiğimiz 21 ocak tarihinde de tüp bebek transferim oldu..kan testinde pozitif sonuç aldım keseyi gördük 6. haftada kalp atışını duyduk fakat kalp atışını duyduğumuz gün doktorum ultrasona göre 6+3 günlük son adet tarihine göre ise 7+2 günlük olduğunu bebeğin biraz küçük olduğunu söyledi. . aslında benim içime de bir huzursuluk çökmüştü bu söz ile.. ve maalesef 2 gün önce kanamam başladı hastaneye yatırıldım koyu kahve başlayan kanama gece yarısı ağrı ve sancı ile kırmızıya döndü.. ultrasonla bakıldığın da doktorum bebeğimin kalbinin atmadığını kese 5 haftalık bebekte 6 haftalıkta kaldığını söyledi.. ve kürtaj olmak zorunda kaldım.. Benim sorum şu; yeniden tüp bebek transferi yaptırmak istesem nezaman başlamalıyım 2 adet dondurulmuş embryom var.. Birde ben çikolata kisti ameliyatı geçirdim sonrasındada tüplerimden birinde tıkanıklık olduğu için tüpüme klips takıldı.ve çikolata kistimin tekrarladığını öğrendik oda alınmıştı tüp ameliyatımda.. Açıkçası çok korkuyorum kistim tekrarlayacak bu süreçte diye..

  1 Mart 2017 / 19:16
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kürtaj sonrası yeni bir tüp bebek tedavisine başlamak için biraz beklemek gerekir. Hem rahim kullandığı ilaçları atsın, doğal ortamına kavuşsun hemde kürtaj sonrası rahmi biraz dinlendirmek gerekir. Tedavinizin üstünden 2-3 ay beklemenizi öneririz. Dilerseniz elinizdeki test sonuçlarınızı [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Uzman doktorumuz en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2017 / 15:02
Diğer Yorumlar
Doktora Sorun - [blog_doktor]Telefon Numaranız: