Bahceci Tup Bebek

Başarılı Tüp Bebek Merkezi Nasıl Seçilir?

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin karşılarına çıkan en önemli iki soru; tedavi görmek için hangi merkezi seçmeleri gerektiği ve başarılı bir tedavi sonrası bebek…

Başarılı Tüp Bebek Merkezi Nasıl Seçilir?
    

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin karşılarına çıkan en önemli iki soru; tedavi görmek için hangi merkezi seçmeleri gerektiği ve başarılı bir tedavi sonrası bebek sahibi olabilme şanslarının ne olduğudur.

Başarılı Tüp Bebek Merkezi Nasıl Seçilir? sorusu yolun başında sorulması gereken en önemli sorudur. Ülkemizde Sağlık Bakanlığı’nın bildirdiği verilere göre 140’ın üzerinde ruhsatlı tüp bebek merkezi mevcuttur.

Bu merkezlerin yarısından çoğunun son 7-8 yılda açıldığı dikkate alındığında sağladıkları hizmetler ve elde edilen başarı oranlarının da ciddi olarak farklılık gösterdiği göze çarpar.

Tüp bebek merkezi seçiminde ve başarı oranları hakkında değerlendirmede yapılan yanlış; görüşülen kişi veya doktorun genellikle merkezde tedavi gören, başarılı olma şansı yüksek veya genel hasta popülasyonu üzerinden sonuçlar vermesidir.

Aslında tüp bebek tedavilerinde gerek gebelik oranları gerekse eve sağlıklı bebek götürme oranları, tedavi sırasındaki kadın yaşı, yumurtalık rezervi, sperm kalitesi, daha önceki denemelerin varlığı, genetik bir hastalık taşıyıcısı olma vs. gibi durumlarda son derece farklılık göstermektedir.

Çiftlerin tedavi görecekleri merkezi seçerken ve seçilen merkezin başarı oranlarını değerlendirirken göz önüne alması gereken en önemli konu; kendilerine verilen gerçekçi gebelik ve eve bebek götürme oranlarıdır.

Başarılı Bir Tüp Bebek Merkezinin Kriterleri Nelerdir?

Başarılı bir tedavinin ilk ışıkları embriyoların rahme transferinden 12-15 gün sonra gerçekleştirilen hormon testidir veya 3-4 hafta sonrasında gerçekleştirilen ilk ultrason muayenesinde görülen kalp atışlarıdır.

Pek çok çift bu test sonrası çocuk sahibi olmuşcasına sevinseler de tüp bebek tedavisinde sonuç; çiftin sağlıklı bebeklerini kucaklarına alabilmesidir.

Eve sağlıklı bebek götürme oranı olarak ifade edilen bu oran, tüp bebek tedavisi sunan merkezlerin gerçek başarı oranlarını gösteren en önemli sayısal göstergedir. Zira hormon testi sonrası iyi gebelik oranları alınan fakat eve sağlıklı bebek götürme oranları nispeten düşük merkezler de mevcuttur.

Hasta Hizmetleri

Başarılı bir tedavi süreci için sadece verilen tıbbi hizmetler ve bu hizmetlerin fazlalığı ile değil aynı zamanda hasta odaklı bir hizmet anlayışı da gereklidir.

Tüp bebek tedavileri, tedavi gören çiftler için başlı başına bir stres kaynağı ve eğer bu süreç doğru yönetilmez ise beraberinde sadece tıbbi olarak değil ayni zamanda mevcut psikolojik sorunları da artırabilir. Başarılı merkezler bu süreci en iyi şekilde yönetmeye odaklanmış merkezlerdir.

Detaylı bilgi almak için 444 39 49 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumunuzu Gönderin4 Yorum
 • ***** Yanıtla

  2 tüp bebek tedavisi ve aşılama yaptık ama yinede 11 senedir çocuğumuz olmuyor Allah rızası için bizede yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  22 Aralık 2017 / 21:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Telefon numaranız ilgili birime iletilmiştir. En kısa zamanda size dönüş yapılacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Aralık 2017 / 11:41
 • ***** Yanıtla

  Tüp bebek tedavisi için fiyat alabilir miyim? ilaçlar fiyata dahil mi? Teşekkürler.

  19 Şubat 2018 / 23:30
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kurallar gereği buradan fiyat bilgisi veremiyoruz. Fiyat bilgisi için 444 39 49 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir ya da iletişim formumuzu doldurarak bilgi alabilirsiniz: http://www.bahceci.com/iletisim
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi bize iletebilirsiniz ve iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. Telefon numaranızı bize ilettiğiniz takdirde ilgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Şubat 2018 / 15:37
Diğer Yorumlar
Doktora Sorun - [blog_doktor]Telefon Numaranız: