Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

Adet Söktürücü İlaçlar

Adet Söktürücü İlaçlar
    

Menstruasyon, kadınlarda cinsiyet hormonlarının aylık döngüsünden kaynaklı olarak rahmin ayda bir kez hamilelik için hazır hale gelmesi, hamileliğin gerçekleşmemesi halinde de yumurta ve rahim yüzeyini kaplayan dokuların dışarı atılması ile sonuçlanan döngüyü ifade eder.

Adet veya regl olarak da ifade edilen durum, hamileliğin oluşmaması halinde bu dokuların dışarı atılması ile oluşan kanamadır. Ortalama 28-30 günde bir adet kanaması gerçekleşir ve bu kanama 3-7 gün aralığında sürer.

Adet kanaması genç kızlarda ergenlik döneminde başlayarak menopoz dönemine kadar devam eder ve üreme yeteneğinin devam ettiğinin bir göstergesidir.

Stres, hormonal bozukluklar, kullanılan ilaçlar veya hastalıklar gibi birçok nedenden kaynaklı olarak adet döngüsünde aksamalar görülebilir.

Bu durum bazen mevsim değişiklikleri veya strese bağlı olabilir. Fakat adet düzensizliğinin sürekli hale gelmesi bir jinekolojik hastalığı işaret edebileceğinden hekime başvurmayı gerektirir.

Hekimler tarafından adet kanaması geciken kadınlara önerilebilen tedavi seçeneklerinden bir tanesi adet söktürücü ilaçlardır.

Adet söktürücü ilaçlar geciken adet kanamasının gerçekleşmesini sağlar. Bu ilaçlar yalnızca hekim tarafından önerilmesi halinde kullanılmalıdır. İşte adet söktürücü ilaçlar hakkında tüm bilgiler…

Adet Söktürücü Nedir?

Kadınlarda menstruasyon döngüsünden sorumlu olan iki temel hormon östrojen ve progesteron hormonlarıdır. Adet söktürücü ilaçlar, bu hormonları çeşitli oranlarda içeren hormon ilaçlarıdır.

Sağlıklı bir kadının vücudunda yumurtlama öncesinde östrojen hormonu baskınken, yumurtlama sonrası östrojen miktarı azalarak progesteron hormonu baskın hale gelmeye başlar.

Progesteron hormonunun düzeyi, gebeliğin oluşmaması halinde bir noktadan sonra hızla düşer ve adet kanaması gerçekleşir. Oluşan kanama ile yumurta ve gebeliğe hazırlanmış olan rahim iç dokusu (endometrium tabakası) vajinal yolla dışarı atılır.

Bu kanama aynı zamanda vücudun bir sonraki menstruasyon döngüsüne hazırlanmasını sağlar. Çeşitli nedenlerle adet düzeninin bozulması halinde bu düzenin yeniden yerine getirilebilmesi amacıyla adet söktürücü ilaçların kullanımı gerekebilir.

Adeti gecikmiş olan kadınlarda adet söktürücü ilaç kullanımı ile birkaç gün içerisinde adet kanaması gerçekleşir. Reçetesiz adet söktürücü ilaçlar kadın hormonal düzeninde önemli değişiklikler yarattığından bilinçsiz olarak kesinlikle kullanılmamalıdır.

Hekim tarafından önerilen dozda hastaya uygun olan adet söktürücü ilaca hekimin önerdiği tarihte başlanmalı ve yine önerdiği tarihte ilacın kullanımı bırakılmalıdır.

Tüp bebek yaptıran hastalarımızın hikayelerini izlemek için tıklayın.

Adet Söktürücü İlaçlar Gebelik Testini Etkiler mi?

Adet söktürücü ilaç kullanan kadınların sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi adet söktürücü ilaç gebeliği sonlandırır mı sorusudur. Adet gecikmesi olan kadınlarda adet söktürücü ilaçlar önerilmeden hekim tarafından hamilelik ihtimalinin olup olmadığı sorgulanır.

Hamilelik ihtimali olan veya hamilelik belirtileri yaşayan kadınlarda adet söktürücü ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Adet söktürücü ilaç gebeliği sonlandırır mı sorusu bu konuda kadınlar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesidir.

Hamile kadınlarda bu ilaçların kullanımı düşük gerçekleşmesine veya bebekte anomalilere neden olabilir. Bu nedenle adet gecikmesi yaşayan kadınlar bilinçsiz olarak reçetesiz adet söktürücü ilaçlar almak yerine özellikle de hamilelik ihtimalinin bulunması durumunda önce hekime başvurmalı ve gebelik testi yaptırmalıdır.

Ayrıca istenmeyen gebeliklerde de hekime başvurmak yerine düşük yapma amacıyla bu ilaçların bilinçsiz kullanımı kalıcı jinekolojik sorunlara yol açabilir.

Adet kanaması geciken kadınlarda hekime başvurulduğunda yapılacak muayenelerle birlikte adet gecikmesine neden olan faktörler de değerlendirilebilir.

Tüm bunların yanı sıra bazı durumlarda gebelikte görülen bazı tıbbi sorunların çözümü için de hormon içerikli adet söktürücü ilaçlardan faydalanılabilmektedir. Hekim tarafından verilen önerilere uymak, bu konuda verilebilecek en doğru karardır.

Adet Söktürücü İlaçların Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi adet söktürücü ilaçlarda da yan etkilerin görülebilmesi mümkündür. Adet söktürücü ilaç yan etkileri arasında en sık görülenlerden bir tanesi göğüslerde ve göğüs uçlarında hassasiyet, şişkinlik, adet kanamasının normalden az veya fazla miktarda olması ve vajinal akıntılardır.

İlacın tam olarak hekim tarafından önerildiği şekilde kullanılması, bu yan etkilerin minimuma indirilmesini sağlayacaktır. Fakat aşırı yan etkilerin görülmesi halinde veya kaşıntı, nefes darlığı gibi olağan dışı belirtilerin gözlenmesi halinde ilaç alerjisi ihtimali de düşünülerek derhal sağlık kuruluşlarına başvurulmalıdır.

Adet Söktürücü İlaç Emzirirken Kullanılır mı?

Emzirme sürecinde herhangi bir ilacın kullanımı, hekime danışılmadığı sürece kesinlikle önerilmez. Emziren kadınlarda süt hormonu olarak da bilinen prolaktin hormonunun kandaki miktarının yüksek olması, menstruasyonu baskılayarak adet kanamasını engelleyebilir.

Bu normal bir durumdur ve emzirme dönemi bittikten sonra sağlıklı kadınlarda adet döngüsü yeniden rayına oturur. Fakat bazı durumlarda adet görememeye bağlı olarak hassasiyet, şişkinlik gibi birtakım sorunların baş göstermesi ve bunların günlük yaşamı önemli ölçüde etkilemesi halinde hekime danışılarak adet söktürücü ilaç kullanılıp kullanılamayacağı hakkında danışılabilir. Hekimin uygun görmesi halinde bazı durumlarda uygun dozda adet söktürücü kullanılabilmektedir.

Adet Söktürücü İlaç Adet Olunca Bırakılır mı?

Adet söktürücü ilaçların kullanım süresi ve sıklığı, ayrıca ilacın başlanması ve bırakılması gerektiği zamanlar hekim tarafından önerilen ilacın içeriğine göre değişkenlik gösterir.

Çoğu adet söktürücü ilaç kullanımın başlamasından belirli bir süre sonra adet kanamasının gerçekleşmesini sağlar. Bu ilaçlardan bazıları adet kanamasının gelmesi ile bırakılır, bazıları ise bir süre daha devam ettirilir.

Hekim tarafından ilaç reçetelendirilirken ilacın ne zaman başlanacağı ve ne zaman bırakılacağı hakkında gerekli bilgiler verilir.

En İyi Adet Söktürücü İlaç Hangisidir?

Adet gecikmesi yaşayan kadınlar; en iyi adet söktürücü ilaç hangisi, hızlı adet söktürücü ilaç türleri neler, en etkili adet söktürücü ilaç hangisi gibi soruların yanıtlarını merak etmektedir.

Adet söktürücü kullananlar özellikle de internet ortamında bu soruyu sıklıkla dile getirse de en iyi ilaç diye bir durum söz konusu değildir.

Adet gecikmesine neden olan faktöre göre, kullanacak kişinin sağlık durumuna göre ve daha birçok etkene göre kullanılması gereken ilaç değişir.

Hangi ilacın kullanılması gerektiğine, kesinlikle hekim tarafından yapılacak olan muayene ve tanı testlerinin ardından karar verilmelidir.

Piyasada bulunan ve yaygın olarak reçetelendirilen adet söktürücü ilaç isimleri arasında Tarlusal, Cyclo, Duphaston, Naprosyn, Advil Liquigel ve Luteynyl gibi ilaçlar mevcuttur.

En sık kullanılan adet söktürücü ilaç Tarlusal olsa da bu ilaçlar yalnızca uygun hastalarda kullanılmalı ve hekime danışılmadan kesinlikle alınmamalıdır.

Adet Söktürücü İlaçlar Nasıl Kullanılır?

Adet söktürücü ilaçların birçoğu günde bir kez alınan küçük haplar şeklindedir. Fakat bazı durumlarda günde birkaç doz şeklinde kullanımı önerilen adet söktürücüler de söz konusu olabilir.

İlacın aç veya tok karnına alınması, günlük doz miktarı hakkında hekim tarafından gerekli bilgiler verilir. Hormon içeren haplar olması dolayısıyla ilaçların her gün aynı saatte alınması önemlidir.

Ayrıca menstruasyon döngüsünün devam etmesi açısından hekim tarafından söylenen ilacın bırakılması gerektiği günde ilacın alımı sonlandırılmalıdır.

Adet Söktürücü İlaç Bittikten Kaç Gün Sonra Adet Olunur?

Tarlusal gibi yaygın kullanılan adet söktürücü ilaçlarda genellikle kullanıma başlandıktan sonra 10-12 gün içerisinde adet kanaması gerçekleşir.

Bu ilaçlar kandaki hormon düzeylerini belirli seviyelere çekerek bu etkiyi sağlar. Dolayısıyla her hastanın kanındaki hormon düzeyi farklı olduğundan kanamanın gerçekleşeceği tarih de değişebilir.

Adet söktürücü ilacın hekim tarafından reçetelendirilmiş olan miktarı bitmiş olmasına karşın halen adet kanaması gerçekleşmediyse yeniden hekime başvurularak gerekli kontroller yaptırılmalıdır.

Adet Söktürücü İlaç Fiyatları

Adet düzensizliği yaşayan kadınlar tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de adet söktürücü ilaç fiyatları ve en uygun fiyatlı olan ilaç isimleridir.

Adet söktürücü ilaç fiyat açısından değişkenlik gösterebilir. Aynı etken maddeye sahip ilaçlar farklı üretici firmalar tarafından üretildiğinden ilaç firmasına göre de fiyat değişebilir.

Hekim tarafından bir ilaç önerildikten sonra bu etken maddeye sahip eşdeğer ilaçlar hakkında da danışılarak hekimden birkaç farklı ilaç ismi istenebilir.

Bu durumda uygun fiyatlı ilacı temin etmeniz mümkün olacaktır. Fakat içerikleri değiştiğinden hekime danışmadan farklı bir adet söktürücü ilaç alıp kullanmanız kesinlikle önerilmez.

Eğer siz de adet gecikmesi ya da adet düzensizliği sorunu yaşıyorsanız reçetesiz adet söktürücüler aramak yerine mutlaka bir hekime danışmalısınız.

Hekim tarafından adet gecikmesine neden olan sorunların tespit edilmesi çok önemlidir. Ayrıca bilinçsiz şekilde kullanılan adet söktürücü ilaçlar ciddi yan etkilere ve kadın üreme organlarında önemli sorunlara yol açabileceğinden oldukça tehlikeli olabilir.

47 Yorum
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ara lekelenme sonucu doktora gittim ve yumurtalama dönemimde progesteronun az oldugunu söyledi bu sebeple duphaston kullanmaya başladım 15-25.günler arasında. normalde adetim 7 günü geçmezdi ancak şu an 11.gün hala kanamam devam ediyor? ilaç böyle bir etki yapmış olabilir mi? ilaca devam etmeli miyim?

  3 Aralık 2022 / 18:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2022 / 09:33
 • ***** Yanıtla

  Merhaba Yasmin hapını kullaniyorum ve kısa içe akıtma olmadan bir ilişki yaşadım ama regl gelmiyor ama yumurtalıklarimda ara ara ağrı var ne yapmam gerekiryot

  7 Kasım 2022 / 03:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Kasım 2022 / 09:40
 • ***** Yanıtla

  Merhaba en son 22 Nisan’da adet oldum korunmasız ilişki yaşadım test de yaptım negatif çıktı ne yapmalıyım

  3 Haziran 2022 / 11:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Haziran 2022 / 13:18
 • ***** Yanıtla

  Meraba korunmasız ilişki yaşadım ve en son adet tarihim 22nisan hala adet olmadım evde bir sürü gebelik testi yaptım negatif çıktı doktorum tarlusol verdi kullanıyorum günde iki defa 4gün oldu ama hala adet olamadım acaba hamile olabilirmiyim adet gecikmesinden 3gün sonra beta negatif çıkmıştı

  31 Mayıs 2022 / 23:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Gebelik şüpheniz varsa kandan Beta HCG testi yaptırıp doktorunuza başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Haziran 2022 / 09:16
 • ***** Yanıtla

  25 yaşındayım Ürtiker tedavisi için bir haftadır prednol 16mg kullanıyorum gebelik şüphem yok reglim gecikti. Kullandığım ilaca bağlı olabilir mi?

  25 Mayıs 2022 / 18:18
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Birebir olarak adet gecikmesi buna bağlı olmayabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Haziran 2022 / 22:09
 • ***** Yanıtla

  15 tasinda kızımın yaklaşık 6 ay kadar gecikmesi oldu Dr duphaston verdi. İlaç bitti regl oldu. Şu an regl donemi başlaması lazım. Sorum şu “bu ilaç devamlı kullanılmalı mi yoksa bundan sonra normale döner mi? Dr bu konuda birşey belirtmemisti.” Şimdiden teşekkürler

  22 Mayıs 2022 / 11:58
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Mayıs 2022 / 09:30
 • ***** Yanıtla

  Merhaba evli değilim ilk defa adet geçinmesi yaşıyorm . 6. Gün bugün şiddetti ağrılarım var . KPSS çalışıyorum geçen senede çalıştım saha çok stres altında idim böyle olmamıştı şuan neden böyle acaba

  18 Mayıs 2022 / 08:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Stres, hava değişimi adet gecikmelerine neden olabilmektedir. Birkaç gün içinde adet olmazsanız doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Mayıs 2022 / 11:07
 • ***** Yanıtla

  45 gün adetim gecikti evlendiğimde den adetim bazen 5 bazen 10 gün geç geliyor bu kez 45 gün geçti parca halinde geliyor ve sağ kaşığim ve bi üst bölgesi karnım ağrıyor ve hamile kalabilmek için çabalıyorum olmuuor

  17 Mayıs 2022 / 08:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmesi yaşadığınız için Beta HCG testi yaptırmanızı ve doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Mayıs 2022 / 11:16
 • ***** Yanıtla

  Bir birliktelik yaşadım doğum kontrol kullanıyorum ve o süre içerisinde geciktirici ilaç kullandım ama geciktiriciyi bırakalı 8 gün oldu 8 gündür regl olamıyorum test yaptım negatif çıktı yinede hamile olabilme olasılığım nedir

  13 Mayıs 2022 / 10:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2022 / 14:48
 • ***** Yanıtla

  Merhaba reglim 17 gün gecikti korunmasız bir birliktelik yaşadım ama her hangi bir sorun olmadı , çok dikkat ettik eminiz. 2 normal 3 erken gebelik testi yaptım hepsi negatif. En son birlikteliğin üzerinden 1 ay geçti, adet sökücü kullanmalımıyım

  21 Nisan 2022 / 01:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Evde yapılan gebelik testlerinde yanılma payı olabiliyor. Bu yüzden kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı ve doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Nisan 2022 / 09:13
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar, bir ilişki olmadı asla. Adetim gecikti . Adet gecikmesinden 10gun sonra evde gebelik testi yaptım negatif 15gun gecikme var şuan hala olmadım.. neden olabilir?

  17 Nisan 2022 / 14:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmelerinin birçok sebebi olabilir. Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Nisan 2022 / 10:38
 • ***** Yanıtla

  Merhaba geçen ayın 24 unde korunmasız ilişki yaşadım ama içime boşalmadı hep dışıma bosaldi eminim regl günüm geçen ay 4 de oldum bu ay 5 gün gecikti üstüne regl ‘ın bütün belirtileri var wajinam çok memli ama neden hala olmadım bilmiyorum bu au stresli geçti ve ayrı zamanda spor yapıyorum sizce hamilelik riski varmıdır

  9 Nisan 2022 / 00:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmesi yaşadığınız için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Nisan 2022 / 10:17
 • ***** Yanıtla

  Hamileyim diye gittigim doktor test yapti ultrasonda bakti ve bebek yok dedi adet duzenleyici tarlusal yazdi adet olmadim 10 gun sonra bakti hamilesin bikac günlükmüş göremedik dedi ve ben bikac gunluk bebegime tarlusal kullanmis oldum.bunun yan etkisi nedir bilgi verir misiniz

  4 Nisan 2022 / 09:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi takip eden doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Nisan 2022 / 10:20
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben adet söktürücü kullanıyorum uzun süre kulllanmak zararlımı kullanmadığımda adet olmuyorum Fsh yüksek çıktı estrofem kullandım yasım44 hangi hormonal ilaç bana uygun olur

  23 Mart 2022 / 22:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden ilaç tavsiyesinde bulunamayız. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Mart 2022 / 09:52
 • ***** Yanıtla

  2 Şubatta korunmasız bi ilişki yaşadım. Sonrasında 13 gün sonra regl oldum. Şimdi 2. Yi reglim 5 gün gecikti. Gebelik gibi bi ihtimal olabilirmi?

  21 Mart 2022 / 03:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Gebelik şüpheniz varsa kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Mart 2022 / 09:52
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 2 martta prezervatifle korundum 6 martta korunmadım acaba hangisinde kaldm😢

    22 Mart 2022 / 21:30
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Hangi ilişkinizden gebe kaldığınızı net olarak bilemeyiz. Doktor kontrolünde olmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     23 Mart 2022 / 09:39
 • ***** Yanıtla

  Adet günüme 6 gün varken doktorum verdi ve kullandım bugün regl oldum acaba advil liquigels 200mg adeti erken getirir mi ?

  18 Mart 2022 / 15:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Mart 2022 / 16:02
 • ***** Yanıtla

  merhaba 1 hafta önce çok kısa bir korunmasız ilişki yaşadım ama kesinlikle içe boşalma olmadı, ve sonrasında hap almadım, reglimin bu sıralar olması gerektiğini düşünüyorum ama en son olduğum tarihi net hatırlamıyorum telefonuma 27 ocakta regl olduğuma dair veri girmişim şu an 28 şubat ne yapmalıyım, olası bir durum benim için kötü olur regl söktürücü almalı mıyım?

  28 Şubat 2022 / 09:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet gecikmesi yaşadığınızı düşünüyorsanız kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Şubat 2022 / 15:13
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 22 Şubat da korunmasız ilişkim oldu 24 dü adet günüm de hala adet olamadım maydonoz suyu içtim 2 bardak bebek oluşumunu engellesin diye birde adet söktürsün diye lütfen tavsiye verin hamile ola bilir miyim döngü de hamile kalma şansı düşük diyordu bende düzensizlik var geçen ay adet olduktan sonra 3-5 gün sonra birdaha adet oldum.

  25 Şubat 2022 / 06:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Şubat 2022 / 13:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba kan tahlilde değer 0.36 çıktı bu nedemek oluyor negatifmi pozitifmi

  4 Şubat 2022 / 00:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz negatif görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Şubat 2022 / 09:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, 16 Aralık 2021 ve 19 Aralık 2021 tarihlerinde korunmasız ilişkim oldu. 4 gün sonrasında ertesi gün hapı kullandım. Son adet günüm 10 Aralık 2021 fakat üzerinden 30 gün geçmesine rağmen hala adet olmadım, yani adetim 6 gün gecikti. Adet günümden bir hafta önce yani 3 Aralık ve sonrasında yani 4 Aralık tarihlerinde eczaneden aldığım hamilelik testlerinde negatif sonuç aldım. Hamile olduğumu düşündüğüm için çok stresliyim bu aralar ve psikolojik olarak vücudum da internetten okuduğum şeylere etki gösteriyor. Karın bölgemde hafif şişkinlik var. Negatif sonuçlar alıyorum, yine de doktora görünmeli miyim, hamile olma ihtimalim var mıdır?

  16 Ocak 2022 / 03:49
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kandan Beta HCG testi yaptırmanızı ve doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Ocak 2022 / 10:21
   • ***** Yanıtla

    Adetim 2017 de kayın babamın vefatıyla birden kesildi menepoz dediler getittirici hapı doktorum uygun bulmadı beyin damarlarında kılcal damarda tıkınma var diye acaba adetim bu vakitten sonra gelme ihtimali varmı

    10 Şubat 2022 / 16:00
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Sizi muayene etmeden maalesef bir şey söyleyemeyiz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Şubat 2022 / 16:13
  • ***** Yanıtla

   Aynı anlattığın gibi durum bende oldu test yaptırdın mi sonuç ne acaba ne yapmam gerekiyor

   17 Şubat 2022 / 18:16
 • ***** Yanıtla

  Adet söktürücü kullanılan ilaç adet oldum diyelim ilacım kaldı kalan ilacı kullanılır mi

  8 Ocak 2022 / 16:59
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Ocak 2022 / 13:56

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Prof Dr. Sabri CavkaytarSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: