Bahceci Tup Bebek
Hürriyet Gazetesi15 Mayıs 2024

Menopozda Anne Oldu: Tek yumurta Tek Şans Vardı

Menopozda Anne Oldu: Tek yumurta Tek Şans Vardı

Menopozda Anne Oldu: Tek yumurta Tek Şans Vardı

Çok istediği çocuk hayali 31 yaşında menopoza girmesiyle yıkılan Halise Kaygısız, ‘altın yumurta’ diye adlandırılan son kalan yumurtadan elde edilen embriyo ile anne oldu. Tek ve son şansıyla kızı Hayal Mira’yı kucağına alan Kaygısız, ilk Anneler Günü’nde “Duygularımın tarifi yok” dedi.

Kütahya’da yaşayan Halise Kaygısız’ın en büyük hayali anne olabilmekti. Eşi Yavuz Kaygısız ile yıllarca çocuk sahibi olmayı denediler. Ancak doğal yollarla olmayınca çift birkaç doktora gitti. Her seferinde aynı yanıtı aldılar: “Her şey normal görünüyor. Çocuk sahibi olabilirsiniz.” Halise Kaygısız, 31 yaşına geldiğinde ise kötü bir sürprizle karşılaştı. Menopoza girmişti ve tedaviyle dahi çocuk sahibi olamayacağını öğrendi. Dünyaları başına yıkılmıştı Kaygısız çiftinin. Sonra doktor arayışına girdiler bir umutla. Bursa’da bir doktora ulaştılar. Yapılan kontrollerde son bir yumurtası kaldığı öğrenildi.

‘HAYAL’ GERÇEK OLDU

Bu onların tek şansıydı, tutmazsa tek umutları da ellerinden kaçacaktı. Son kalan altın yumurta ile embriyo elde edildi. Kaygısız hamile kaldı. Hayallerine kavuştular ve ona “Hayal Mira” adını verdiler. yaparızHalise Kaygısız yaşadıklarını şöyle anlattı: “31 yaşımda menopoza girdiğimi duyduğumda sadece donup kaldım, aklım almadı. Yıllarca bize hiçbir problem yok denildi. Bu sebeple çok zaman kaybettik. Böyle bir sonuçla karşılacağımı hiç düşünmüyordum. Alışmak hiç kolay olmadı. Benim yüzümden çocuğumuz olmayacak diye hep kendimi suçladım ama eşim en büyük destekçim oldu. Elimi hiç bırakmadı, düştüğümde hep o ayağa kaldırdı. Son kalan yumurtamla tüp bebek tedavisi tek ve son şansımdı. Tedavinin olumsuz sonuçlanma ihtimaline kendimizi alıştırdık ama doktorumuzun verdiği moral ve motivasyonla inancımız arttı, tedavi pozitif sonuçlandı.

Hayal Mira, Kaygısız Ailesi’nin evlat hasretine son verdi.
İMKÂNSIZI BAŞARDIK

Hamile olduğumu duyunca saatlerce ağladım, ‘Anne olmanız imkânsız’ cümlesi zihnimde yankılandı. Gebelik sürecimde çok tedirgin oldum. Bebeğime bir şey olursa, onu kaybedersem diye çok endişelendim. Çünkü başka şansımız yoktu. Kucağıma aldığımdaki duygularım ise tarifsiz. Bu süreçte olan çiftlere de asla vazgeçmemelerini öneririm. Mucize bir gün mutlaka kapılarını çalacaktır. Biz imkânsızı başardık. Umarım dileyen herkes bu duyguyu tadar.”

İLK ANNELER GÜNÜ

– Halise Kaygısız bu yıl, bebeği kucağında ilk Anneler Günü’nü kutlayacak: “Kucağıma aldığımdaki duygularım tarifsiz. Annelik tüm hayallerin ötesinde bir hismiş. Kızımız, minik mucizemiz.”

MUCİZE NASIL GELDİ

– Doç. Dr. Sabri Çolak: “Çiftimizin tedavisine başlamadan bazı hazırlıklar yaptık. Sonrasında elimizdeki tek yumurtayı büyütmek ve olgunlaştırmak için hastamıza özel bir tedavi planı oluşturduk. Yumurta toplama günü elde ettiğimiz iyi kalitede yumurta ile iyi kalitede spermi laboratuvarımızda döllendirme ve takip işlemine alıp oluşturduğumuz tek embriyoyu dondurduk. Anne adayımızın rahmini de transfer için hazırladıktan sonra dondurduğumuz embriyoyu çözerek transferi gerçekleştirdik. Sonuç olarak çiftimiz kızları Hayal Mira’yı kucağına aldı.”

Menopozda Anne Oldu: Tek yumurta Tek Şans Vardı Hürriyet Gazetesi

Menopozda Anne Oldu: Tek yumurta…
15 Mayıs 2024

Anne Adayları Bayramda Beslenmeye Dikkat Etmeli! CNN Türk

Anne Adayları Bayramda Beslenmeye Dikkat…
8 Nisan 2024

Viyana’da 4 Denemenin Ardından Bahçeci’de Pozitif! 10 Yıllık Özlem Türkiye’de Son Buldu! Milliyet Gazetesi

Viyana’da 4 Denemenin Ardından Bahçeci’de…
8 Nisan 2024

26 Yıllık Bebek Özlemine Mucize Çözüm! Hürriyet Gazetesi

26 Yıllık Bebek Özlemine Mucize…
21 Mart 2024

Tüp Bebek Tedavisinde Sağlıklı Embriyo Seçimi Nasıl Yapılıyor? Posta Gazetesi

Tüp Bebek Tedavisinde Sağlıklı Embriyo…
10 Ocak 2024

‘Yapay Zeka’ Üreme Tıbbına Yön Veriyor! Yapay Zekanın Tüp Bebek Tedavisindeki Rolü Hürriyet Gazetesi

‘Yapay Zeka’ Üreme Tıbbına Yön…
8 Ocak 2024

Erkekler Kısırlığı Genetik midir? Posta Gazetesi

Erkekler Kısırlığı Genetik midir?…
25 Aralık 2023

Başka Merak Ettikleriniz mi Var?

Tedavi süreciyle ilgili sorularınızı özet açıklamalarla ve videolarla öğrenin

Uzmanlarımız tüp bebek tedavisinde
en çok merak edilenleri anlatıyor

Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış
içerikleri blog sayfamızdan inceleyin

Telefon Numaranız: