Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

Kimyasal Gebelik Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Kimyasal Gebelik Nedir, Belirtileri Nelerdir?
    

Halk arasında sessiz düşük olarak bilinen kimyasal gebelik, yumurtanın erkek üreme hücresi olan sperm ile döllenmesi ile meydana gelen embriyonun gelişimini sürdüremediği durumlarda ortaya çıkan, vücudun kendi kendine gebeliği sonlandırması durumudur. Kişinin normal periyodunda âdet görmeye devam ettiğini düşünmesine sebep olan kimyasal gebelik, çoğunlukla sadece laboratuvar testleri ile anlaşılabilir. Kişinin kimyasal gebeliği fark edebilmesi için menstrüel siklusunun düzenli olması ve bu döngüyü düzenli olarak takip etmesi gerekir. Kimyasal gebelik yaşayanlar nadiren âdet düzenlerinde kısa süre ile gecikme de yaşayabilir. Kimyasal gebelik belirtileri hakkında bilgi sahibi olmadan önce kimyasal gebelik nedir bunu iyi anlamak gerekir.

Kimyasal Gebelik Nedir?

Düzenli bir şekilde adet gören kişi, 28 günde bir âdet olur ve ilk âdet kanamasının gerçekleştiği günü takip eden 14 ile 15. günde yumurtlar. Yumurtalıklar, içinde bulundukları kesecikleri ya da farklı bir deyişle folikülleri çatlatarak, yumurtalıklar ile rahim arasında yer alan fallop tüplerine ilerler. Yumurtlamanın gerçekleştiği günden bir iki gün önce ya da yumurtlamanın gerçekleştiği gün, korunmasız cinsel ilişkiye girildiğinde, erkek üreme hücresi olan sperm ile yumurta fallop tüplerinde bir araya gelir. Yumurtanın fallop tüplerinde döllenmesi ile birlikte embriyo oluşur. Yaklaşık bir hafta boyunca gelişimini sürdüren embriyo, bu sürenin sonunda rahme inerek implantasyon yani tutunma sürecini gerçekleştirir. Bir önceki âdet kanamasının ilk gününü takip eden 21. güne denk gelen bu süreç içinde, kanda ve idrarda beta HCG hormon seviyesi sürekli olarak yükselir.

Gebelik belirtilerinden biri olan hormon düzeyi sayesinde bu süreç içinde gebelik testi pozitif gelebilir. Ancak gebeliğin erken dönemi olarak tanımlanan bu dönem içinde gebelik, kimyasal gebelik ya da farklı bir deyişle biyokimyasal gebelik nedeniyle sonlanabilir. Kimyasal gebelik, normal bir şekilde yumurtanın döllenmesi ile meydana gelen embriyonun sağlıklı şekilde gelişememesi sonucu vücuttan atılması olarak tanımlanır. Bu aynı zamanda biyokimyasal gebelik nedir sorusunun da yanıtıdır. Sessiz düşük olarak da bilinen bu durumda embriyo henüz uterusa tutunmadığından normal düşük vakaları gibi küretaj gerektirmez. Çoğunlukla kişi, henüz gebe olduğunun farkına varmadan gelişimini sürdüremeyen embriyo, âdet kanaması ile birlikte vücuttan atılır. Kimyasal gebelik sonrası âdet düzeninde çoğunlukla bir farklılık yaşanmaz.

Ancak gebelik planlayan ve âdet düzenini kontrol eden kişi, kimyasal gebeliğin farkına varabilir. Korunmasız ilişki sonrasında gebelik testi yapılması durumunda, yumurtanın döllenmesi ile kadın vücudunda artan hormon düzeyi, gebelik testinin pozitif çıkmasına neden olur. Gebelik testinin pozitif çıkmasından kısa bir süre sonra yaşanan âdet kanaması ile kişi, kimyasal gebeliği fark edebilir. Tüm düşük vakalarının %75’ini oluşturan kimyasal gebelik nasıl olur sorusu bu şekilde yanıtlanabilir.

Kimyasal Gebelik Belirtileri

Kimyasal gebelik, gebelik oluşumunun çok erken safhasında düşüğe sebep olur. İki âdet dönemi arasında, kişinin henüz gebe olduğunu fark etmeden gerçekleşmesinden dolayı çoğunlukla bir belirtiye de sebep olmaz. Bu durum kimyasal gebeliğin sessiz düşük olarak adlandırılmasına da neden olur. Ender vakalarda karın bölgesinde kramp ve lekelenme şeklinde belirti gösterir. Ancak gebelik belirtilerinden olan; mide bulantısı, kusma ve yorgunluk gibi belirtiler göstermez. Âdet döngüsünde bir hafta kadar gecikme, kimyasal gebeliğin yaygın belirtileri arasında yer alır. Fakat bir haftalık âdet gecikmeleri normal kabul edildiğinden genellikle şüphe uyandırmaz ve gebelik henüz farkına varılmadan, kendiliğinden sonlanır.

Gebelik planlayan, düzenli ve korunmasız cinsel ilişkiye giren ve yumurtlama döneminden sonra gebe kalıp kalmadığını düzenli olarak kontrol eden kişiler, kanda yükselen beta HCG hormonu sayesinde gebe olduğunu fark edebilir. Yaklaşık bir hafta sonra normal bir şekilde gerçekleşen âdet kanaması ile de gebeliğinin, kimyasal gebelik nedeniyle sonlandığının farkına varabilir. Kimyasal gebelik nasıl anlaşılır sorusu bu şekilde yanıtlanabilir.

Kimyasal Gebelik Neden Olur?

Kadın yumurtası ile erkek üreme hücresi olan spermin bir araya gelerek döllenmesiyle meydana gelen embriyonun sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürememesi sonucunda, embriyonun âdet kanamasıyla vücut dışına atılması sonucunda kimyasal gebelik oluşur. Hekimlerin sıklıkla karşılaştığı, kimyasal gebelik ne demek ve kimyasal gebelik neden olur gibi soruları; yumurta hücresinin sağlıklı bir şekilde döllenememesi nedeniyle meydana gelir şeklinde yanıtlanabilir.

Gebeliğin oluşumu için ilk adım olan embriyonun meydana gelmesi sağlansa bile embriyonun rahme tutunması gerçekleşmediğinden, embriyo gelişimini sürdüremez. Dolayısıyla döllenen ve gelişimini sürdüremeyen döllenmiş yumurta âdet kanaması ile birlikte vücuttan atılır. Kimyasal gebelik nedenleri arasında; rahimde var olan anomaliler, hormonal düzensizlikler, tiroit ve genetik problemler de yer alabilir.

Kimyasal Gebelik Sonrası Hamilelik

Kimyasal gebelik yaşanması, âdet döngüsünde kısa bir gecikmeye neden olsa da, üreme sisteminde herhangi bir soruna yol açmaz. Halk arasında yaygın olarak kimyasal gebelik sonrası hamilelik oluşumunun mümkün olmadığı hatta sessiz düşüğün kısırlığa yol açtığı düşünülse de bu kesinlikle yanlıştır. Kimyasal gebelik sonrası üreme sistemi ve doğurganlık düzeyi değişmez. Dolayısıyla bir önceki gebeliği, kimyasal gebelik nedeniyle sonuçlanan kişi, normal yollardan ya da tüp bebek tedavi yöntemi ile sağlıklı bir gebelik sonrasında doğum yapabilir. Ancak üst üste üçten fazla kimyasal gebelik yaşanması durumunda, altta yatan faktörlerin araştırılması için hekime başvurulması gerekir.

Kimyasal Gebelik Normal Gebeliğe Döner Mi?

Kimyasal gebelik sebepleri açısından incelendiğinde embriyonun, uterusa tutunamaması nedeniyle gebeliğin çok erken dönemde sonlandığı görülür. Birer hücre olan yumurta ve spermin döllenmesi sonucu ortaya çıkan embriyoda kromozomal anormallikler de kimyasal gebeliğe yol açar. Kimyasal gebelik olmaması için ne yapılmalı sorusu da bu sebepten dolayı yapılacak bir şey olmadığı şeklinde yanıtlanır. Dolayısıyla kimyasal gebelik normal gebeliğe döner mi sorusu da hayır dönmez şeklinde yanıtlanır. Ancak kimyasal gebelik sonrası ilk âdet kanamasını takip eden 14 ile 15. günde yumurtlama tekrar gerçekleştiğinden, kişi tekrar gebe kalabilir.

Kimyasal Gebelik Kaç Gün Sürer?

Embriyonun sağlıksız bir şekilde oluşmasından kaynaklanan kimyasal gebelik, genellikle 4 ile 5 günlük âdet kanaması ile sonlanır. Normal âdet kanamasından farklı olmayan bu durum, bazı vakalarda daha uzun süre ve fazla miktarda kanamalara neden olabilir. Kimyasal gebelik kaç gün sürer sorusu bu şekilde yanıtlanabilir. Ancak 10 günden daha uzun süren kanama varlığında, kişinin dış gebelik açısından da değerlendirilmesi için mutlaka doktora başvurması gerekir.

Kimyasal Gebelik Tedavisi

Normal yollardan ya da tüp bebekte kimyasal gebelik, üst üste 3 kez oluşmadığında ilaçlı tedavi ya da operasyon gerektiren bir durum değildir. Yumurtanın döllenmesi ile meydana gelen embriyonun sağlıklı bir şekilde gelişememesine neden olan kromozomal bozukluk, embriyonun vücut dışına atılmasını sağlayan doğal bir süreçtir. Embriyo âdet kanaması ile vücut dışına atıldığından diğer düşüklerde olduğu gibi küretaja gerek duyulmaz. Ancak 3 kez ve üzerinde kimyasal gebelik yaşayan kişinin kimyasal gebelik tedavisi görmek üzere hekime başvurması gerekir. Bu noktada gebeliğin sonlanmasına neden olan diğer sorunlar araştırılır ve yapılan testlerle beta HCG hormon düzeyinin düşme hızı kontrol edilir. Kimyasal gebelik hakkındaki tüm sorularınız için 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

137 Yorum
 • ***** Yanıtla

  Merhaba , regl günüme birkaç gün kala kan verdim hcg değerim 21 çıktı iki gün aralıklarla 33-105-279 çıktı. Regl günüm gecikti herhangi bir kanamam yok ama karnıma ara ara ağrılı kramplar giriyor, geçiyor. Yoğun gaz ve göğüs ağrısı yaşıyorum. Değerlerim normal midir , yoksa baş kimyasal gebelik ya da dış gebelik olabilir mi?

  26 Aralık 2022 / 23:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sonuçlarınız normal görünüyor. Doktorunuzun yakın takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   27 Aralık 2022 / 09:16
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 15 aylık evliyim evlilik sürecimin sadece iki ayı hamile kalmadım 13 ay boyunca her ay kimyasal gebelik yaşıyorum her ay 5 veya 7 gün adet gecikmem oluyor sonra dusuyor 3 farklı doktor değiştirdim rahim röntgeni genetik test ve birsuru test yaptırdım hiç bir sıkıntı yok eşimde de yok kan sulandirici ilaçlar vitaminler iğneler kullandım ama bir sonuca varamiyoruz çok çaresiz kaldım sizin önerebileceginiz bir şey varmı acaba

  12 Ağustos 2022 / 19:11
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden bir şey söyleyemeyiz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Ağustos 2022 / 10:34
 • ***** Yanıtla

  ben yaklaşık 2 ay önce kimyasal gebelik yaşadım şuanda adetimin üstünden 3 gün geçti test yaptım silik bir pozitif çizgisi vardı ama kasıklarımda yangı gibi bir acı var şiddetli değil ama bazen belime doğru dolaşıyor kan tahlili veremedim henüz sizce yine mi kimyasal gebelik

  2 Nisan 2022 / 22:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Sizi muayene etmeden net bir şey söyleyemeyiz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Nisan 2022 / 10:35
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, bende pcos vardı femara kullandığım ilk ay reglime 3 gün kala kan testi yaptırdım 36,7 çıktı 2 gün sonra yani normalde regl olacağım gün tekrar kan testi verdim 136 olmuş en kısa zamanda doktora gideceğim ama duramadım normal mi değerim yoksa artış az mı ?

  31 Ocak 2022 / 14:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hangi kan testini yaptırdınız? İsmini yazarsanız size yardımcı olmak isteriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   31 Ocak 2022 / 16:50
   • ***** Yanıtla

    Benim regl dönemim 10 gun gecince test yaptım silik cizgi cıktı bikac gün arayla testi tekrarladım 2 kere daha aynı sonucu aldım 13. Gun kan verdin çıkmadı değerim düşük cıktı evde test yaptığımda silik çizgi çıkmamaya başladı bugün de adet gördüm kimyasal gebelik mi yaşadım acaba

    6 Şubat 2022 / 09:26
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Sizi muayene etmeden net bir şey söyleyemeyiz. Dilerseniz 444 39 49 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     7 Şubat 2022 / 11:31
   • ***** Yanıtla

    Hocam ocak ayında kimyasal gebelik geçirdim. Ocak ayı içinde 2 hafta arayla regl oldum. En son şubat 2 de regl oldum. Yanliz bu ay 6 gündün gecikme yaşadım. Normalde çok düzenliydi. Bi şüphe duyup kan testi verdim 1.20 hcg değerim çıktı. Bütün gebelik belirtilerini yaşıyorum ve evde yaptığım testler de var la yok arasında çift çizgi taşıyor. Bunun nedeni ne olabilir şimdiden teşekkürler.

    6 Mart 2022 / 16:19
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Değeriniz negatif görünüyor. Bazı durumlarda, psikolojik belirtiler yaşanabiliyor, Adet sökülmesi gerçekleşmezse doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     13 Mart 2022 / 21:52
  • ***** Yanıtla

   Merhaba. 13 gündür adet gecikmem var. İlk bhcg teslim 160. İkinci teslim 143. Üçüncü teslim ise 151. Kimyasal gebelik olabilir mi? Ağrım veya kanamam yok.

   28 Şubat 2022 / 15:14
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba,

    Net bir şekilde kimyasal gebeliktir diyemeyiz. Doktorunuzun yakın takibinde kalmanızı öneririz. Size en doğru bilgiyi verecektir.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    28 Şubat 2022 / 15:22
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 22-23 ekimde üst üste ertesi gün hapı aldım normal adet günüm 9-11 arası şu an adet günüm yaklaşık 7-8 gün geçti adet sancılarım var fakat adet olmadım bugün 2 test aldım biri silik çizgi olarak gözüküyor diğeri ise belirgin bir silik çizgi. Hamile olma ihtimalim var mı?

  18 Kasım 2021 / 20:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Sayılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   19 Kasım 2021 / 09:11
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, kimyasal gebelik sonrasi yumurtlama ne zaman gerçekleşir? Normal adet kanamasi kabul edip yumurtlama günümüzü hesaplayabilir miyiz? Yoksa sapmalar olabilir mi?

  13 Kasım 2021 / 16:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Net olarak gün belirlenemez, sapmalar olabilir. Ultrason ve kan tetkiki ile netleştirebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Kasım 2021 / 09:28
   • ***** Yanıtla

    Merhaba, 3 gün önce adetim 10 gün gecikince test yaptım ve pozitif çıktı (iki kere) ancak diğer çizgi saydamdı. Şu an itibarile azıcık kasılmalar sonucu kanama gördüm ve koyu kırmızı adet kanı gibi. Hiç hamile olmadım daha önce ve üç yıldır aktif cinsel hayatım var. Bunun sebebi kimyasal gebelik olabilirmi?

    13 Ocak 2022 / 22:08
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Kimyasal gebeliktir diyemeyiz. Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı ve doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     14 Ocak 2022 / 10:18
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar sat 27 Ağustos 4 Eylül beta 187 çıktı kanamam başladı bugün tekrar doktor betaya baktı 114 çıktı kimyasal gebelik yaşıyorum sanırım üçüncü oldu bu tedavi süreci nasıl olmalı

  5 Ekim 2021 / 19:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktor kontrolünde olmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ekim 2021 / 11:52
 • ***** Yanıtla

  Adet bir gün geçti test yaptım pozitif çıktı
  Sonra adet oldum ilkgun adet çok geldi sonra az geldi 3 gun leke leke geldi sonra kesildi tekrar test yaptım silik iki çizgi çıktı sonra tekrar yaptım yine silik iki çizgi acaba bende kimyasal mi geçirdim anladım

  27 Eylül 2021 / 02:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Tekrardan kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Eylül 2021 / 12:15
 • ***** Yanıtla

  Merhaba kimyasal gebelik geçiriyorum. Adet sokulmem gerceklesmiyor ne yapmalıyım?

  13 Ağustos 2021 / 11:03
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Ağustos 2021 / 11:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba evde test yaptım ikinci çizgi silinik cıktı daha sonra kanda betam 28.07.2021de 24.11cıktı 31.07.2021 de 44.11 çıktı 06.08.2021de 168.98 cıktı ve bugun ayın 7si kahverengi kanamam başladı önce sildiğimde geliyodu akşam üstü yoğunlaştı kese henüz gözükmediği için net bilgide verilmiyo tekrr beta ya baktılar 220.51 cıktı sizce neden kahverengi kanamm devam ediyo kasıklarımda da ağrı başladı

  7 Ağustos 2021 / 22:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yerleşme lekelenmesi de olabilir düşük ihtimali de olabilir. Doktorunuzun yakın takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Ağustos 2021 / 15:01
 • ***** Yanıtla

  Merhaba kimyasal gebelik geçirdiğimi söyledi doktor. Normal adet oluyorum zannediyordum ama adetim her zamankinden farklıyfı çok az ve kahverengiydi test yaptım çok net çift çizgi çıkmıştı doktora gittim bt hcg 995 çıkmıltı ama progesteronum 2.95 çıkmıştı. Hemen iğne tedavisine başladı ama kanamalarım bir anda arttı.iğneleri kesti ve ben çok yoğun kasık ağrılarıyla birlikte şiddetli kanama geçirdim. Test verdim hergün ikinci 691 üçüncü 390 çıktı giderek düşüyor 10 günde bir test yaptır sıfırı görene kadar dedi doktorum. 11 gündür kanama var hala bitmedi. Doktor rahim kendini toparlayana kadar devam eder dedi ama ben emin olamadım sosyal hayatımı çok etkiliyor. 11 gündür kanamamın geçmemesi normal mi? Test sonucu 0 olana kadar devam mı edecek kanama?

  20 Temmuz 2021 / 00:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Normal. Beta değeriniz sıfırlanana kadar kanama ve ağrı devam edebilir. Ağrıda çoğalma olursa doktorunuza başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Ağustos 2021 / 16:31
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetime 6 gün kala kahverengi lekelenmem oldu 3-4 gün bu lekelenme adet kanamasına dönmeyince test yaptım çift çizgi çıktı. Sonraki gün kan testimde hormon 81 çıktı . Lekelenme ve adet öncesi bu durum yaşandığı için doktor kimyasal gebelik olabilir dedi. 4 gün sonra yapılan kan testinde hormon 57 çıktı. Kanama da az ama çok koyu siyaha yakın şekilde devam etti. Düşüyor dedi doktor. Bu şekilde az az 6 gün sürdü. Bugün karın ağrısıyla uyandım ve normal adet kanaması gibi kanamam olduğunu gördüm. Yani 12-13 gün az az koyu şekilde lekelenme gibi olduktan sonra bugün olan normal kanama adet kanaması mı oluyor? Normalmi dir bu durum diğer aylardaki düzen açısından adet gününü hangisi almam gerekiyor? Bilgilendirebilirmisiniz

  13 Temmuz 2021 / 09:32
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuza danışmanızı öneririz. En doğru bilgiyi verecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Temmuz 2021 / 09:50
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetim 9 gün geçikti ve hafif açık tenk kanamm var beta hcg 44 çıktı normal mi

  8 Temmuz 2021 / 15:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG sonucunuzda yükselme var iki gün aralıklarla testi tekrarlamanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Temmuz 2021 / 16:04
   • ***** Yanıtla

    merhaba adetime 5 gün kala test yaptım çok silik gölge gibi ikinci çizgim vardı. adetimin gecikmesinin 5. günü çubukta bu sefer imce silik bi çizgi oldu bir kaç gün daha bekledim lan testi verdim 68.26 çıktı iki gün dah bekledim 46 ya düştü buarada hala adet görmedim miğde bulantılarım var sık tuvalete çıkma var aşerme var ama hala adet görmedim ve 29 ağıstostaki düşüğümün hemen ardındaji ilk adetimden hemen sonraya tekrar hamile kaldım. şuan adetimin 13. gecikme günündeyim. betamı haftaya bir dah bakıcam ama kimyasal gebelik yaşadığımdan emin değilim çünkü bende hamilelik belirtileri var ?

    12 Kasım 2021 / 00:42
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Beta HCG testi yaptırıp doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     12 Kasım 2021 / 15:57
 • ***** Yanıtla

  Hocam 28 yaşında 1 çocuk sahibiyim 2.ci gebeliğim bundan 1 ay önce düşükle sonlandi ama kanamam 1 gün sürdu kimyasal gebelik geçirmişim doktor şimdi adet olmuyorum diye Duphaston verdi kullanayım mi? Ama bebek istiyorum tekrardan

  2 Haziran 2021 / 20:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuz uygun gördüğü ilacı kullanabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Haziran 2021 / 09:44
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adetim 4 gun gecikti idrar testinde silik 2. Çizgi var kan testi 27 arada bir tuvaletimi yaparken kalamam oldu çok hafif ama suan kanamam durdu kimyasal gebelik normal gebeliğe döner mi

  15 Mayıs 2021 / 18:27
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değer düşük görünüyor, 2 gün aralıklar testi tekrarlayıp doktorunuzun yakın takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Mayıs 2021 / 09:28
   • ***** Yanıtla

    Merhaba
    Son adetim 25 eylülde oldu 22 ekimde adet günüydü olmadım test yaptım çift çizgi çıktı kan testi yaptırdım hepsi 4 gün arayla 116- 337 – 793 çıktı ama 4 gün arayla ve 2 gün 1 -2 kez akıntıyla pembe leke geldi küçücük 2 gündürde kırmızıya yakın damla şeklinde geliyor çok az az. sağ kasığımdada batma var 1 gündür bir sıkıntımı var normalmi.

    7 Kasım 2021 / 00:18
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Yerleşme lekelenmesi olabilir. Yine de genel muayene için doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     8 Kasım 2021 / 09:33
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim son adet tarihim 20 Mart 22 marta gebelik testi yaptım belirgin şekilde çift çizgi çıktı aynı dr beta hcg istedi 89 çıktı ondan iki gün sonra tekrar beta hcg testi yaptırdım 558 çıktı sizce normal bir artış mı

  26 Nisan 2021 / 19:04
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG artışınız normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Nisan 2021 / 20:49
 • ***** Yanıtla

  Martin 29 unda kan testi yaptim 3 cikti bunun ardindan nisanin 3unde adet gordum adetten sonra nisanin 15 inde hafif acik renkli kanamam oldu bunun uzerine idral testi yaptim 3 tane pozitif cikti hastaneye gittim kan testi verdim beta 416 cikti sizce normal gebelikmi bu durumu yasayan varmi

  16 Nisan 2021 / 19:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değeriniz normal görünüyor. Dileriz sağlıkla kucağınıza alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Nisan 2021 / 09:51
  • ***** Yanıtla

   Merhaba Sinem hanım. Benim de kan değerim 3.96 çıktı. Adet 4 gün gecikti. Sonrasında pembemsi akıntı, ertesi gün de adet gördüm. Sonra kan vermedim. Sizin kan değeri 3 çıktığında doktor kimyasal gebelik demiş miydi?

   10 Kasım 2021 / 21:47
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar

  Martın 16sında çatlatma iğnesi olmuştum. Doktorum 17-19-21 mart tarihlerinde ilişki önerdi. Eşimle denedik. Daha sonra 2 nisanda regl olmam gerekiyordu. Ben 1 nisanda gebelik testi yaptım silik çizgi gördüm ama baya silikti hayal görüyorum sandım hatta ? daha somra tekrar yaptım negatif gibiydi başta 10dk sonra o da silikleşti. Daha da sonra erken gebelik testi aldım onda da silik gördüm. Sonra 1 nisan akşamı kanda baktırdım degeeim 10,05cıktı sonuca göre hamileydim. Ancak 4gün sonra değerim 18küsürdü. 3gün sonra ise 45lerdeydi. Bir sıkıntı olduğunu kendimce tahmin ettim kimyasal gebelik geçireceğimi düşündüm.

  Daha sonra nisanın 7sinde günlük pedi dolduracak kadar kahverengi kanamam oldu gecesimde regl gibi kanama görmeye başladım. C.tesi tekrar kan verdim değerim 18lere düşmüş tekrar. Kimyasal gebelik geçiriyorum gerçektende. Ancak doktorum iyi yanından bakalım demekki gebe kalabiliyorsunuz dedi ?

  O da bana yumurtlama takibi için ovulasyon testleri önerdi.

  Ancak şöyleki normalde benim adetim hiç gecikmez. Suan kimyasal gebelikten ötürü bugünle beraber 5gündür kanamam var.

  Yani ben bir sonraki ayların takibini nasıl yapacağım bilemedim. Kimysal gebelik için Kanamanın başladığı günü reglin birinci günümü saymam gerekiyor.

  12 Nisan 2021 / 23:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Biyokimyasal gebelik geçirdikten sonra adet döneminiz düzensiz olabilir. Kanama 1 hafta içerisinde geçmezse doktora başvurmanızı öneririz. Doktorunuz adet döngünüzün tarihini size iletecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Nisan 2021 / 11:13
 • ***** Yanıtla

  3 buçuk yaşında oğlum var, 2. Çocuğa karar verdik. 11 ocakta kimyasal gebelik geçirdim. Ardından 7 nisanda adet olmam gerekirken 1 gün evvel idrar testi yaptım ve belirgin şekilde poz çıktı. 1 haftadırda adet olacakmış gibi ağrım var derken 6 nisan akşamı hafif kanlı akıntı geldi. Sebebi sizce ne olabilir?

  6 Nisan 2021 / 22:17
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yerleşeme kanaması olabilir. Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırıp doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Nisan 2021 / 13:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 12 gün önce aşılama yaptırdım. Dün lekelenme tarzında kahverengi akıntım oldu. Bugünde çok az oluyor. Acaba nedeni nedir.

  3 Nisan 2021 / 14:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yerleşme lekelenmesi olabilir. Doktorunuzun söylediği tarihte kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 17:00
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim tüplerim baglı 10 mart hamile oldugumu ögrendim hgc degerim 30 idi 4 tane gripin içtim aynı gün 12 mart kanamam oldu doktora gittim düşük başlamış dedi hgc degerim 18.5 idi 1 hafta sonra konyrole gittim düşük tamamlanmış dedi ama migde bulantım hiç bitmedi hayla devam ediyor birde ne zaman regl olurum son tarihim 03.02

  2 Nisan 2021 / 17:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzun ultrason muayenesi esnasında ne zaman adet olacağınızın bilgisini sizinle paylaşabilir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 16:56
   • ***** Yanıtla

    25 ekimde kimyasal gebelik geçirdim adet tarihim 8 kasim ama olmadım bir hafta önce evde çubuk test yaptım tek çizgi adet düzensizliği olurmu hiç bir bilgim yok yada olurmuyum adet

    2 Aralık 2021 / 08:59
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     3 Aralık 2021 / 09:26
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 24 şubatta adet görmem gerekiyordu azar azar kanama olunca test yaptımçift çiZgi çıktı 5 martta kimyasal gebelik geçirdiğimi öğrendim 10 günlerde düşük gerçekleşti pıhtı şeklinde kocaman ve ağrılı bi kanama şeklinde 20 gün kanama sürdü 14. Gün yumurtlama olacağını okudum bu 14. Gün nasıl hesaplanıyor neye göre acaba düşükyapılan gün mü normal başlaması gereken 24 şubat mı hoksa kanamanın bittiğigün mü çünkü adetim bu ay hala başlamadı

  26 Mart 2021 / 11:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Biyokimyasal gebelik geçirdiğiniz aydan bir sonraki adet döneminde sağlıklı yumurtlama hesaplayabilirsiniz. Doktor kontrolünde daha net hesaplanacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Nisan 2021 / 15:55
 • ***** Yanıtla

  Merhaba kimyasal gebelikten yaşadım bugun kanamam başlayalı 12 gun oldu son 5 gundur leke seklinde devam ediyor doktorumun bilgisi var ama hoc hcg bakmadı tekrar sizce bu durum normal midir?

  23 Mart 2021 / 19:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzla görüşmenizi öneririz. En doğru tedaviyi uygulayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Mart 2021 / 11:53
 • ***** Yanıtla

  Merhaba geçen ay kimyasal gebelik yaşadım ve öncesinde kalçanın üst bölgesinde bazen de bacaklarda ağrı olmuştu.Taa ki kanamam oldu kesildi bu ağrılar.Bu ay korunmadim gebelikten şüphelendim ama tekrar aynı şekilde ağrı oluyor.Acaba yine kimyasal gebelik ve adet sökülemedigi için mi o bölgede ağrı oluyor ??

  23 Mart 2021 / 08:51
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kimyasal gebelik olabilir. Adet bu hafta içinde gelmezse kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Mart 2021 / 09:31
 • ***** Yanıtla

  Merhaba tüp bebek transferinin 10.gunu kan testim 20.91 çıktı 12.gün 21.25 Dr kimyasal gebelik oluşmuş dedi. 2 gün sonra test yaptirmama gerek var mı acaba düzeltebilir mi değerler?

  23 Mart 2021 / 01:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzun tekrardan test isterse yaptırabilirsiniz. Sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Mart 2021 / 15:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, ben 2 ay önce kimyasal gebelik geçirdim. Bu ay adetim 8 gün gecikti evde test yaptım pozitif çıktı akşamına çok koyu kahve akıntım oldu çok az. Yine kimyasal geçiriyor olabilir miyim ? Cevabınız için teşekkür ederim..

  22 Mart 2021 / 19:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kesin bir sonuç için doktora başvurup ultrason muayenesi olmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Mart 2021 / 15:23
  • ***** Yanıtla

   Kimyasal gebelikten sonra yumurtlaöa gününü nasıl neye göre hesapladınız

   26 Mart 2021 / 11:20
   • ***** Yanıtla

    Merhaba hocam 6.gün embriyo transferi 10 gün hcg değeri 33 cikti 2 gün sonra 21 düştü kimysal gebelik mi değer yükselmesi icin neler yapmam lazim

    18 Ocak 2022 / 20:27
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Kimyasal gebeliktir diye net bir şey söyleyemeyiz. Değer yükselmesi için her hangi bir şey yapamazsınız. Doktorunuzun yakın takibinde kalmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     19 Ocak 2022 / 15:58
 • ***** Yanıtla

  Merhaba;
  Benim adetim 4 gün gecikti.iki hamilelik geçirdim biraz tecrübeli olduğum için bikaç belirti ile hamile olduğumu hissettim ancak test yapmamıştım henüz. Bugün kanama oldu ama tuhaf bir şekilde karın kasık ve bel ağrılarım var. Normal adetimde hiç böyle olmuyorum. Sizce kimyasal(sessiz) düşük yapmış olabilir miyim? Ve bunu nasıl anlayabilirim? Ilerleyen günlerde doktora test yaptırsam anlaşılabilir mi?
  Çok teşekkürler..
  Iyi Çalışmalar..

  19 Mart 2021 / 22:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktor başvurup ultrason eşliğinde muayene olmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Mart 2021 / 09:27
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben ikinci kez kimyasal gebelik yaşıyorum adetim 2 gün geçmesine rağmen değerlerim 21,26 şeklinde çıktı 9 ay öncede 46 çıkıp bir kaç gün sonra HCG 9 olmuştu ve kanamam çok fazla oldu. 2 yıldır evliyim hiçbir sorunumuzun olmadığı söyleniyor buna rağmen sağlıklı gebelik yaşamadım ve yine kimyasal gebelik yaşamaktan korkuyorum. Başka ne gibi sebepleri olabilir?

  15 Mart 2021 / 11:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Biyokimyasal gebeliğin genetik, immünolojik, rahimsel birçok sebebi bulunuyor. Doktorunuz size en doğru tedaviyi uygulayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Mart 2021 / 13:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben 2 ocakta bebeğimin kalp atışı durduğu için 10 haftalıkken kürtaj oldum Mart ayında yeniden gebe olduğumu öğrendim doktora gittim kimyasal gebelik olduğu anlaşıldı bir kaç gün sonra adet oldum sormak istediğim bebeğin Rahime tutunmasında sorun mu var üçüncü gebelikten korkuyorum yeniden hamile kalabilir miyim ?

  13 Mart 2021 / 09:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Biyokimyasal gebeliğin bir çok sebebi olabilir. Uzman bir hekime başvurmanızı öneririz. Dilerseniz ücretsiz ön görüşme yapmak için 444 39 49’dan bizi arayabilir ya da buraya tıklayarak telefon numaranızı bırakabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mart 2021 / 11:01
 • ***** Yanıtla

  Bende yumurtaliklarimda 3 senedir kaybolmayan kistlerim var.
  2 senedir spiralda vardi bende.
  Son zamanlarda kasık ağrısı ve düzensiz adet olmaya başladım diye çıkartmak zorunda hissettim kendimi ve çıkarttım.
  Spiralı çıkarttıralı 7 ay oldu. regl kanamam düzene girmişti 5 aydır gününde oluyordum.
  Sadece hamile kalamıyordum.
  Yalnız
  Son 2 aydırda regl kanamam düzensiz olmaya başladı.
  Normalde 5 gün sürüyordu.
  En son 12 şubatta olmam gereken regl, 2 gün gecikmeli 14 şubatta başladı 2 gün sürdü yine az geldi kanamam. Kasık ağrısı vardı doktora gittim ultrason yaptı yumurtadan büyük kistin var dedi beta hcg istedi ve 89,4 çıktı.
  Doktor 3 gün sonra yine gel dedi gittim. Bu sefer 42,5 çıktı yani düşük yapmışım.

  Şuandada adetime 1 hafta var kahverengi lekeler geliyor 2 gündür ve kasık ağrılarim var. Acile gittim ilgilenmiyorlar sadece beta istedi sonuc 45’ten 44′ e düşmüş fazla dusmemis 2 gun gecmesine ragmen.Pandemiden dolayı poliniğe gidin diyorlar. Randevu da alamıyoruz kolay kolay ama benim ağrılarım var. 21 gün gecmesine ragmen neden kanim hala sifirlanmamis olabilir. Benim durumum ne olabilir bilgi verir misiniz.?

  5 Mart 2021 / 11:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta değeriniz düşmüyorsa dış gebelikten şüphelenebilirler, mutlaka doktora gitmeniz gerekmektedir. Ultrason tetkiki öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mart 2021 / 09:05
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ben kimyasal gebelik geçirdim 24 Ocak ta sonları şu an adetimden 5 gün geçti hafif bel ağrım arada geliyor hamile olma ihtimalim var mı ? Kimyasal gebelik de adet kendini kaç gün ileri atar

  25 Şubat 2021 / 07:12
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Net olarak adet düzeninizin ne kadar ileri gideceği ile ilgili maalesef bilgi verememekteyiz. Bel ağrınız ve adet gecikmeniz gebelikten dolayı olabilir, Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Mart 2021 / 09:31
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar
  5 şubatta kimyasal gebelik yaşdığımı öğrendim. Kahverengi lekelenmelerim oluyordu öğrendikden 3 4 gün sonra regl oldum 4 5 gün normaş regl kanamam oldu şuan 17. Gün hala bazen kahverengi bazen kırmızı kanamam oluyor akıntım hep bu şekilde normal mi acaba
  Teşekkürler

  21 Şubat 2021 / 00:13
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   1-2 ay bu şekilde lekelenmeler olabilir. Devam ederse doktorunuzla görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Mart 2021 / 09:05
 • ***** Yanıtla

  İyi günler. Bir kaç kez kimyasal gebelik olayını yaşadım . Sonrasında çektirmiş olduğum rahim filminde rahmimin dar olduğu söylendi. kimyasal gebelik geçirmemin nedeni rahim darlığından olabilir mi?
  Ayrıca kimyasal gebelik geçirenler için erkek ve kadınınn üretkenliği vardır diyebilirmiyiz?

  20 Şubat 2021 / 19:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kimyasal gebeliğin sebebi doğrudan rahim darlığı olmamaktadır. Ultrason ve kan tetkikleri ile tıbbi geçmişinizin detaylı olarak incelenmesi gerekir, dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Mart 2021 / 09:01
 • ***** Yanıtla

  Selam aleykum bu gun adetim 12 gun gecikti spiralim var duzensiz adet oluyorum ama bu kadar hic olmamiwti..test yaptim akwam silik cizgi cikti seher bi daha yaptim neqatif oldu..atewim 37 oluyor bazen hamilemiyim??

  8 Şubat 2021 / 14:41
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba Dilara Hanım,

   Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Şubat 2021 / 15:01
 • ***** Yanıtla

  İyi günler bende adet düzensizliği var. 6 ay önce 3 haftalıkken kimyasal gebelik yaşamıştım. Bu ayda kan değerim 4 çıktı ve düştü. Acaba bu düşükte kimyasal olarak sayılıyormu? Birde eğer kimyasal gebelik yaşıyorsam acaba yumurtlamamda sıkıntı olmadığı anlamınamı geliyor. Şimdiden teşekkür ederim.

  5 Şubat 2021 / 10:28
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yumurtlamanızla biyokimyasal gebeliğin bağlantısı yoktur. Bu ay geçirdiğiniz gebeliğe tam olarak biyokimyasal tanısı maalesef koyamayız. Değerin kaça kadar yükseldiğini görmek gereklidir. Adet düzensizliği ile ilgili dilerseniz buraya tıklayarak kadın doğum uzmanlarımızla ücretsiz görüşebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 14:16
 • ***** Yanıtla

  Merhaba.Ben bir yılı aşkın süredir evliyim.41 yaşındayım.İlk günden bu yana da hiç korunmadık.Bir kez boş gebelik ve bir kez de kimyasal gebelik yaşadım.En son adetim 27 aralık.Adetim bittikten bir hafta sonra göğüslerimde hassasiyet başladı.Yemek yedikten sonra midemde yanma oluyordu.Sanki çok fazla yemiş gibi hissediyordum.Sık sık idrara çıkma isteğim olmuştu.En son geçen çarşamba günü sağ üst karnımda ara ara bıçak saplanması gibi bir ağrı hissettim.Yani az da olsa hamilelik belirtileri gibiydi.Hamile olduğumdan emin olamadığım için bir sonraki adet döngüsünü bekledim.Sonraki beklenen adet günüm 22 ocaktı.Dün yani 21 ocakta kanamam oldu.Acaba yine kimyasal gebelik mi yaşıyorum.Bilgi verirseniz çok memnun olurum.

  22 Ocak 2021 / 11:14
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İdrar enfeksiyonları da sık sık idrar çıkma ve karın ağrısı belirtileri gösterebilir. Biyokimyasal gebelikte yaşamış olabilirsiniz. Adet döngüsü geldiği için şu an bunu netleştirmek mümkün değildir. Kadın doğum uzmanı takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Ocak 2021 / 13:13
 • ***** Yanıtla

  Merhaba adet geçikmesi sonrası test yaptırdım kan testim 200lerde falandı doktor kese görmedi doktordan ayrılıp eve dönerken kanamam oldu çamaşırımı ıslatacak yoğunlukta kırmızı kanamam oldu doktor kese görmediği için kimyasal gebelikte olabileceğini söyledi bie hafta sonra tekrar kan istedi ancak kanamam bir haftadır ara ara oluyor adet kanaması gibide değil ama kendimi hamile gibi hissetmiyorum iki kez doğum yaptım iki hamileliğimdede ağzım nefesim kokardu şimdide aynı şekilde nefesim kokuyor anlamadım nedendir

  10 Ocak 2021 / 22:29
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Ocak 2021 / 12:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 2 gün ara ile beta HCG testlerim. 176. 412 ve 781 çıktı artış hızı normal mıdır acaba yorumlar mısınız . HCG testleri arasında 2 gün var

  10 Ocak 2021 / 00:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG testlerinizin artışı normal görünüyor. Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Ocak 2021 / 13:02
 • ***** Yanıtla

  Merhaba . Adetim 4 gün gecikti 2.gun geciktiginde idrar testi yaptım ikincisi silik cıktı dün sabah kan verdim sonuç 15 cıktı. Bugün de ısrar yaptım evde ikinci çizgi belirgin cıktı. Sizce ne olabilir

  7 Ocak 2021 / 15:10
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kan testi sonucunuz pozitif görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Ocak 2021 / 15:14
 • ***** Yanıtla

  Merhaba iyi günler.5 aralıkta kimyasal gebelik yaşadım. Normalde 6 gün süren adet kanamam 10 gün sürdü. 2 .kez adet oldum o da 9 gün sürdü. Bu normal mi

  6 Ocak 2021 / 13:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Evet normaldir. İlerleyen tarihlerde de devam ederse doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ocak 2021 / 14:41
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 26 kasımda adet gördüm Aralık ayında adet olmadım 30 Aralık 1 ocak ve ocakta kanda hcg baktırdım 13.1 50.9 ve 135 cıktı ama doktorum son adet tarihime göre değerlerin geride oldugunu soyledi kimyasal gebelik olma ihtimali var mıdır

  4 Ocak 2021 / 11:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kimyasal gebelik olma ihtimali olabilir. Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Ocak 2021 / 16:08
   • ***** Yanıtla

    Teşekkürler doktorum bugun tekrar hcg istedi 313 cıktı geç döllenme ihtimali olabileceğinide belirtti bunun sonradan kimyasal gebeliğe dönme ihtimali var mıdır

    5 Ocak 2021 / 20:51
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Değeriniz güzel görünüyor. Fakat sağlıklı gebelik olup olmadığı kontrol sürecinde belli olacaktır. Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     6 Ocak 2021 / 14:18
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ovulasın testilerine uyarak gebe kalmaya çalıştım bu ay yumurtlamamın üstünden 12 gün geçince test yaptım negatifti 17 gün sonra yaptım negatif çıktı ve adetim de 9 gün gecikmişti kasıklarım ağrıyordu bi daha ge elim testi yaptım pozitif çıktı belirgin şekilde ertesi gün kan verdim ama kanda gebelik çıkmadı ve kanı verdiğim gün aşır ağrım oldu çok yoğun kanamam geldi 1 gün sürdü bu yoğun kanama daha sonra ki günlerde çok az hatta hiç yok denecek kadar akıntı geldi bebek vardı da acaba düşük mü yaptım yoksa yok muydu anlamadım

  31 Aralık 2020 / 12:37
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Biyokimyasal gebelik olmuş olabilir. Diğer adet dönemlerinde böyle bir durum olursa doktorunuza başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2021 / 16:29
 • ***** Yanıtla

  Merhaba biokimyasal gebelik geçirdim, birkaç gün önce ve şuan afetimin son günlerindeyim adetten sonra yumurtlama gününde tekrar hamilelik deneme yapılması uygunmudur yoksa birkaç ay beklemem mi gerek ?

  28 Aralık 2020 / 12:27
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   1 adet geçmesini beklemenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2021 / 16:52
 • ***** Yanıtla

  Benim 1 haftalık adetimde gecikme oldu beta hecg sonucun ilk 55.2 çıktı ikinci sonucun 63.5 çıktı şu anda 15 günlük bı gecikmem var kanda takip yaptırmadım şuan hafif pembe akıntım var neden olabilir

  27 Aralık 2020 / 16:24
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Sonucunuz pozitif görünüyor. Yerleşme akıntısı yaşıyor olabilirsiniz. Sağlıklı bir gebelik süreci dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Ocak 2021 / 20:19
 • ***** Yanıtla

  Kasım ayında adetim 6 gün gecikti ve test yaptım silik çıktı 2 gün sonra kanama başladı doktora gittim testler vs. Bunun kimyasal bir gebelik olduğunu söyledi. Son adet tarihi olark son kanamamı baz aldm yani düşük yada kimyasal gebelik kanamasını aralığın 9 unda adet olmam gerekirken hala adet olmadım 10 gün geçince idrar testi yaptm ve sonuç negatif yumurtalıklarımdada bir kaç gündür ara ara hafif sancılar oluyor sizce kimyasal gebelik sonrası adetin 12 gün geçmesi normalmi yada bu bir hamilelik olablrmi

  20 Aralık 2020 / 23:53
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Biyokimyasal gebelik sonrası ilk adette düzensizlik olabilir. Endişe etmeyin.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2021 / 12:46
  • ***** Yanıtla

   Bende şuan aynısını yaşıyorum kimyasal gebelikten sonra 10 gün adet geçikmrsi yaşadım ve hala birşey siz ne zaman regli olmuştunuz?

   8 Nisan 2022 / 12:10
 • ***** Yanıtla

  merhaba lar 14 aralık da test yaptırdım 56 cıktı 16 sında tekrar yaptırdım 154 cıktı ayın 18 inde tekrar test yaptık 178 cıktı normal mi sorun mu var????? bilgi vere bilir misiniz kimseden net bi bilgi alamıyorum kafayı yiyeceğim ?

  18 Aralık 2020 / 21:30
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HGC değerlerinizdeki artış normal görünüyor. Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2020 / 10:59
 • ***** Yanıtla

  Adetim 6 gün geçikti 3 üncü gününde aile hekimine gidip kan verdim degerim 21 cıktı 6 gününde tekrar gittim 23 cıktı sebebi ne olabilir.

  17 Aralık 2020 / 14:57
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beta HCG değeriniz pozitif görünüyor. Değerinizde artış olmuş. Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   17 Aralık 2020 / 15:27
 • ***** Yanıtla

  MERHABA BEN 7 KASIM”DA KİMYASAL GEBELİK YAPTIM..

  REGLİM 7 GÜN SÜRDÜ VE BUGÜN 9 ARALIK HALA GRLMEDİ NORMAL Mİ SİZCE

  9 Aralık 2020 / 02:23
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Adet düzensizliği bu adette mümkün. Diğer aylarda da tekrarlarsa doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2020 / 12:44
   • ***** Yanıtla

    ben 6 aylık evlıym ve her ayın 3 de hasta olurdum kasımın son haftaları migdem cok bulandı doktora gittim beta hcg hormon testi 23.64 cıkmıstı ve Aralık 4 de kanama oldu doktora gittim kimyasal gebelik dediler daha ne oldgunu bile bilmiyorum bu ocak ayındayız hayla hasta olmadm 12 ocak carsamba yanı dün saglık ocagına beta hcg testi yaptırdım ebe benı bugun arayıp hcg hormonun 38.22 cıktı cok yüksek 9 gün gecikmeye göre dedi mutlaka doktora görün dedı cok üzüldüm gene kimyasal gebelik olabilir Baska sebepler yükseltiyor mu yardımcı olur musnz?

    13 Ocak 2021 / 22:08
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Kimyasal gebelik yaşıyor olabilirsiniz. Doktora başvurmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     14 Ocak 2021 / 10:42
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim kimyasal gebeliğim vardı kanamam oldu çok şiddetli ve ağrılı ama bunun dışında yatağa yatınca baş dönmesi de var şiddetli şekilde oda normal mi acaba

  17 Kasım 2020 / 09:33
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Şikayetleriniz için genel muayeneden geçmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Kasım 2020 / 15:28
 • ***** Yanıtla

  Adetime bir hafta kala baş parmağın yarısı kadar kırmızı vajinal bir kan geldi yerleşme kanaması olabilir diyerekten doktr. Gittik alltan ultrasonla baktı gebelik yok çok fazla sıvı birikimi var dedi idrarla kan tahlilindede bişey çıkmaynca enfeksiyon olabilir dedi bir haftalık vajinal fitil ve içerisinde iki tane kapsül bulunan hap verdi dktor.kullandım bunları bir hafta süresince… İlaçlar biter bitmez adetim gelmesi gerekirken bir hafta geçti hala gelmedi herhangi bi belirtide yok reglimle ilgili bugünde evde bir test yaptım çift çizgi ama diğeri gözle görülür derecede hafif silik bi çizgiydi karnımın üst bölgesi aralıklarla agrmakta ve göğüslerim aşırı şiş ucları dokununca açıyor sizce hamilemiyim yada başka biseymidir bu ilk hamileliğim olcak bu konularda pek bilgim yok

  13 Kasım 2020 / 23:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Eczaneden alınan gebelik testlerinde yanılma payı olabiliyor. Kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı ve doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Kasım 2020 / 15:34
  • ***** Yanıtla

   noldu adet oldun mu sonra

   21 Kasım 2020 / 23:15
 • ***** Yanıtla

  Yaşim 30 adetim 4 gun gecikti.test yaptim tek cizgi cikti.testi aksam yapmistim.sabah tekrar baktim 2.cizgi cikmis ama silik.ertesi gun adetim basladi.ama herzamanki adetlerimden farkli.daha sancili ama kanama cok az.ne lekenme gibi nede diger adetlerimdeki gibi.neden boyle olmustur

  29 Ekim 2020 / 11:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Yerleşme kanaması yaşıyor olabilirsiniz. Kanamanız tam olarak sökülmezse kesin bir sonuç için kandan Beta HCG testi yaptırmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Ekim 2020 / 15:47
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben bu ayın 10 nda düşük yaptım kimyasal gebelik dedi doktor ultrasonda kese gözükmüyordu henüz
  Bizde kan uyuşmazlığı vardı eşimle düşük olduğu gün anti d iğnesi yaptılar bu normalmidr erkenn ant d iğnesi olmam

  20 Ekim 2020 / 11:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuz uygun gördüğü takdirde iğnenin vurulmasında herhangi bir sorun olmayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ekim 2020 / 16:23
 • ***** Yanıtla

  Yaşım 24 adetim 7 gün geçti ve test yaptım birinci net ikinci belirsizdi HCG testi yaptırdım ve 8 çıktı adet görüyorum bu değer yükselir mi ve normal gebeliğe dönüşe bilir mi

  19 Ekim 2020 / 15:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Değeriniz çok düşük görünüyor. Biyokimyasal gebelik olmuş olabilir. Adetle beraber düşecektir değer. Fakat testi tekrarladığınızda düşmemişse eğer doktora başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ekim 2020 / 16:21
 • ***** Yanıtla

  Merhaba yaşım 28 ilk tüp bebek denemem poztifti 2 gün arayla değerim 110-220-530-930 şeklinde yükseldi kese görmeye gittiğimde keseyi tam göremiyorum 10 gün sonra gel dediler sonra gittiğimde dkese gözükmedi değerimde 200 lere düşmüştü kimyasal mı yoksa düşük mü oluyor acaba ilk değer artışlarım iyiydi teşekkür ederim şimdiden

  6 Ekim 2020 / 08:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kese oluşmadan değeriniz düştüğü için biyokimyasal gebelik olarak sayabiliriz. Durumunuzu doktorunuza bildirmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Ekim 2020 / 17:59
 • ***** Yanıtla

  İyi günler
  İlk Kan testim 67,55 ıkıgun sonra yaptırdığım kan testi 37 cıktı kimyasalgebelik dendi bana ve düşük yapmaya başladım aradan 6 gün geçti kan testim 36 cıktı hala düşük yapılmadıgı gözüküyo ama ben şiddetli kanama ve agrıyla düşürdüm.doktora gıttıgımde yenıden kan testi istedıler benden kan testını 5 gün sonra yapmamı istediler şuan neden böyle oldu anlamadım bana bilgi verebilirmisiniz rica etsem?

  18 Eylül 2020 / 11:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kandaki Beta HCG değerinizin sıfırlandığından emin olmak istedikleri için tekrardan test istemişlerdir. Geçmiş olsun.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Eylül 2020 / 16:30
 • ***** Yanıtla

  Yaşım 24 3 aşılama ve 1 tüp bebek geçmişim var aşılamalarım tutmadı tüp bebek yaptık sonuç 17 iken doktorum hamilesin dedi 2 gün sonra verdim 0 olmuştu değerim kimyasal gebelik dedi iki tane embriyo transferi olmuştu ben dede eşimde de Bi problem sebepsiz inferlite 4 yıllık evliyim tekrar tüp bebek yapsam yine mi aynı problem olur acaba yada embriyo yapıştırma yöntemi kullanabilir miyim

  10 Eylül 2020 / 19:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Biyokimyasal gebeliğin kesin sebebi bulunmamaktadır. Embriyonun genetik olarak anormal olması, rahim içi etmenler sebebi olabiliyor. Detaylı bilgi için dilerseniz buraya tıklayarak doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Eylül 2020 / 16:00
 • ***** Yanıtla

  Хорошая статья

  10 Ekim 2019 / 15:00

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Prof Dr. Sabri CavkaytarSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: