Bahceci Tup Bebek
 • INTERNATIONAL PATIENTS

Gebelikte Ne Kadar Kilo Alınmalıdır & Hamilelikte Kilo Artışı

Gebelikte Ne Kadar Kilo Alınmalıdır & Hamilelikte Kilo Artışı
    

Hamilelikte kilo alımı ne zaman başlar ve gebelikte ne kadar kilo alınmalı soruları anne adaylarımızın en çok merak ettiği soruların başında geliyor. Hamilelikte kilo alımı kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber genellikle 7. haftada başlar.

Hamilelikte alınan kilonun, kişisel özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterdiğini biliyoruz. Anne adayının gebelikten önceki kilosu, bebeğin erişeceği ağırlık, plasentanın boyutu ve genetik özellikler hamilelikte alınacak kiloda belirleyicidir. Ama en önemlisi hamilelik sırasındaki beslenme alışkanlıklarıdır.

Hamilelik süresince organik yiyecekler tercih edilmeli ve konserve gıdalardan uzak durulmalıdır. Mümkün olduğunca dışardan yemek yenmemelidir. 3 öğün yerine sık aralıklarla yemek yenmelidir. Enerji ihtiyacı çikolata yerine kuruyemişten ve meyveden sağlanmalıdır.

İdeal Kilo Nedir?

Hamilelik öncesindeki boy ve kilo oranı, normal mi yoksa aşırı kilolu mu olunduğu hakkında fikir vermektedir. Vücut kitle indeksi 18 ile 24 arasında olan kadınların hamileliklerinde problemle karşılaşma olasılıkları azdır.

Vücut kitle indeksi 24’ün üzerinde olduğu zaman ise bu olasılık artmaktadır. Yapılan çalışmalara göre vücut kitle indeksi 30 veya 34’ün üstünde ise yani morbid obezse doğacak çocuklarda otizmli olma riski, ilerde şeker hastalığı ve hipertansiyon görülme olasılığı artar.

Annenin ise bir problem veya komplikasyonla karşılaşma riski artar. Bu yüzden gebe kalmadan önce anne adaylarının vücut kitle indeksleri 24’ün üstündeyse en az %10’luk bir kilo kaybetmeleri gerekmektedir.

Vücut kitle indeksi dediğimiz bu oranı hesaplamak basittir. VKİ hesaplamak için kiloyu boyun karesine bölmek gerekir. Örneğin boyu 160 cm kilosu 55 kg olan bir kişinin vücut kitle indeksi; 1.6×1.6 = 2.56 ve 55/2.56 = 21,4 şeklinde hesaplanır.

18.5 altında olanlar – Zayıf
18.5 – 24,9 arası – Normal kilolu
25 – 29,9 arası – Fazla kilolu
30 – 39,9 arası – Obez (şişman)
40‘ın üzerinde – İleri derecede obez

Fazla kiloların hamilelikten önce verilmesi önerilir. Hamilelikten önce dengeli beslenme, egzersiz ve akupunktur gibi tamamlayıcı tıp yöntemleriyle normal kiloya döndükten sonra gebe kalınmasında büyük fayda vardır. Kilo vermek gebe kalma şansını artırdığı gibi şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı gibi riskleri azaltır.

Hamilelikte Kaç Kilo Alınmalı?

Tüm hamilelik süresince anne adayının ortalama 11 – 14 kilo alması normal kabul edilir. Hamileliğin başında zayıf olan anneler biraz daha fazla kilo alabilirler.

Hamileliğin başında aşırı kilolu olan annelere ise fazla kilo almaları önerilmez. Genellikle 7- 8 kilo almaları yeterli kabul edilir.

Gebelikte alınan kiloların; 3 – 4 kilosu bebek, 700 gram 1 kilosu plasenta yani bebeğin eşidir. 1 kilo ya da rahmin büyümesine bağlı olarak 1,5 – 1,8 kilo annenin artan kan miktarıdır. 1 kilo büyüyen göğüslerdir. 1 – 2 kilo annede su depolanmasından kaynaklanır. Geriye kalanı da yağdır.

Hamilelik süresince, “2 can taşıyorum, 2 kişilik yemeliyim” mantığı doğru değildir. Aşırı kilo alınmasına sebep olabilir ve bu da zararlıdır.

Unutulmamalıdır ki, normal sınırlarda kilo alan bir annenin hem gebeliği daha sağlıklı geçecektir hem de doğum normal, daha kolay ve risksiz gerçekleşecektir. Tabii ki doğumdan sonra normal kilosuna dönmesi de daha kolay olacaktır.

Kilo takibi için çok basit bir önerimiz var: Kendinize bir tartı alıp düzenli olarak haftada 1 sabahları hafif kıyafetlerle kilonuzu ölçünüz. (İlk 3 aydaki kilo alımınız yeterli olmasa bile) 4. aydan itibaren haftada 250 gram; 6. aydan itibaren ise 250-400 gram kilo alımı normal kabul edilmektedir.

Tüp bebek yaptıran hastalarımızın hikayelerini izlemek için tıklayın.

20 Haftalık Gebelikte Kaç Kilo Alınmalı?

Anne adayımız 20 haftalık gebelikte artık gebeliğin yarısına gelmiş bulunmaktadır. 20 haftalık gebelikte annede ilk dönemlerde olan semptomlar azalmış ve henüz kilo olarak yeterince ağırlaşmamıştır. Yani annemiz gebeliğin altın çağındadır.

Bu dönemde en çok merak edilen şeylerden biri 20 haftalık gebelikte kaç kilo alınması gerektiğidir. Bu ayda bebeğimiz ortalama 300 gram ağırlığa ulaşmaktadır.

5. ayın içerisinde olan annemizin o ay içerisinde haftada yarım kilodan toplamda 2 kilo alması beklenir. Annemiz 20 haftalık gebeliğin sonunda gebeliğin başından beri ortalama olarak toplamda 4,5 kilo civarında kilo almış olmalıdır.

Hamilelik boyunca toplam kilo alımı ortalama 11 – 14 kilo aralığında olmalıdır. Düzenli ve yavaş kilo alımı görünen hamileliklerde daha az ağrı ve çatlak görülür.

Gebelikte 6 ayda kaç kilo alınmalı sorusu da annelerin en çok merak ettiği konulardan! Gebeliğin 6. ayında ayda 1,5 kiloluk artış normal kabul edilmektedir. 6. ay itibariyle beslenmeye çok dikkat edilmelidir.

26 Haftalık Gebelikte Annenin Kilosu

Her geçen gün bebeğine kavuşmaya bir adım daha yaklaşan anne adayı, belirtileri de daha yoğun hissetmeye başlar. Bebek artık ortalama 760 gram ağırlıktadır. 26. haftada anne adayı toplamda 7,2 ile 9,9 kilo almış olacaktır.

34 Haftalık Gebelikte Kaç Kilo Alınmalı?

Hamileliğin 8. ayındayız artık! 34 haftalık gebelikte annede mide yanması problemi görülebilir, akıntı ve karın ağrısı olabilir. 34 haftalık bebek kilosu ortalama 2.146 gram ağırlıktadır. Yalancı doğum sancıları da başlayabilir.

Eğer anne ortalama bir kiloya sahip ve tek bir bebeğe hamile ise gebelik başlangıcından 34. haftalık döneme kadar ortalama 11-12 kilo alınması normaldir.

Eğer ikiz gebelik varsa 34 haftalık bebek kilosunda da artış olacağından daha fazla kilo alımı olması beklenir. 34 haftalık gebelikte almış olunan kilo ile birlikte toplam alınan kilo 11-12 kilo aralığındaysa her şey yolunda demektir.

Daha az ya da daha çok kilo alımı gebelik öncesi annenin mevcut kilosundan ya da bebeğin gelişiminden kaynaklanabilir. Bunun için doktora danışılmalıdır.

Gebelikte Bebek Kilosu

Gebelik boyunca hastaların en çok merak ettiği konulardan bir diğeri de gebelikte bebek kilosunun normal artışlarda olup olmadığıdır. Her bebeğin gebelik boyunca büyüme hızı, kilo artışı ve doğumdaki kilosu farklılık gösterir.

Gebelikte bebek kilosunun ortalamanın altında ya da üstünde olması her zaman bir gelişim problemi olduğu anlamına gelmez. Fakat her ihtimali değerlendirip annenin kendisinin ve bebeğinin kilo artış takibini doktoruyla beraber yapmasını ve bu süreci en dikkatli şekilde geçirmesini öneririz. Gebelikte bebek kilosu ultrason cihazı ile bakılarak baş ve bacak ölçümlerine dayanarak tahmin edilir.

Gebelikte bebek kilosu 8. haftada ölçülmeye başlanabilir ve 8 haftalık bir bebek ortalama 1 gramdır.

 • 16. haftada 100 gram
 • 24. haftada 600 gram
 • 32. haftada 1702 gram
 • 34. haftada 2146 gram
 • 42. haftada 3685 gram

Gebelikte bebek kilosunun ortalama olarak yukarıda bahsedilen değerlerde olması beklenir. Eğer çok büyük farklılıklar yoksa korkulacak bir şey yoktur.

Her bebeğin gelişim süreci ve kilo artışı farklı olabilir. Bebeklerin 2.500 – 4.000 gram civarında doğmaları normal kabul edilir. 4.500 gramdan fazla doğan bebeklere ise iri bebek denmektedir.

Plasenta Ağırlığı

Plasenta kaç kilo? Annelerin gebelikte bebeğin ve kendi kilo artışlarını hesaplarken en çok merak ettikleri konulardan biri de plasentanın kaç kilo olduğudur.

Plasenta yani bebeğin eşi gebelik boyunca anne ile bebek arasında bütün alışverişi sağlayan organdır. Gebeliğin erken dönemlerinde oluşarak gelişir, bebeğin doğumundan kısa bir süre sonra ise anne rahminden dışarı atılır.

Peki bebek eşi kaç kilodur? Doğumdan sonra ayrılan plasenta ağırlığı yaklaşık yarım kilodur. Plasenta ağırlığı yarım kilo olsa da anne ve bebek için çok büyük önem taşır.

Rahim içinde bebeğin beslenmesinden sorumlu olan plasenta yeni hücrelerin oluşması için anneden gelen kandaki gerekli besinleri ve oksijeni zararlı maddelerden ayırt edip seçerek bebeğe taşır.

Plasenta 15-20 santimetre çapında oval bir disk şeklindedir ve plasenta ağırlığı yukarıda da bahsettiğimiz gibi yaklaşık yarım kilo yani 500-600 gram kadardır.

Aklınıza takılan tüm sorularınız için Umut Ol Umut Bul Facebook grubumuza üye olabilirsiniz.

150 Yorum
 • ***** Yanıtla

  Merhaba boy 1.68 hamilelikten önceki kilo 76 şimdi 26 haftalık hamileyim 86 kiloyum normal mi

  27 Kasım 2022 / 00:52
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Kilo artışı son aylarda sıklaşır. Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Aralık 2022 / 16:51
 • ***** Yanıtla

  Ben 2 aylık hamileyim 4 kilo almam normal mi

  24 Eylül 2022 / 22:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Normaldir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ekim 2022 / 10:22
 • ***** Yanıtla

  Merhaba ;46,5 ile başladım boyum 1.50 şuan 28+1 haftalık gebeyim ve kilom 55,4 .O kadar yürüyüş ve lifli beslenmeme ragmen hızlı mı kilo alıyorum .?

  7 Temmuz 2022 / 09:31
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bu süreçten sonra kilo alımı daha fazla hızlanabilir. Doktorunuzun yakın takibinde kalmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Temmuz 2022 / 14:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 1.58 boy hamile kaldigimda 52 kilodaydim suan 34 haftadayım 65 kilodayım sizce fazla mıdır,diyetisyen ile görüşmem gerekli midir.

  28 Haziran 2022 / 22:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Diyetisyene başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 14:02
 • ***** Yanıtla

  merhaba bende 170 boy 73 kilo ile hamile kaldım şimdi 76 kiloyum 2 aylık hamileyim kilo alımım normal mi?

  27 Haziran 2022 / 10:43
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Normaldir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Ağustos 2022 / 13:58
 • ***** Yanıtla

  Mrb iyi günler ben 1.64 boyundayım 60 kg ve 5 aylık hamileyim normal mi ACABA?

  17 Haziran 2022 / 19:03
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Normal sınırlardasınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   18 Haziran 2022 / 22:01
   • ***** Yanıtla

    Merhaba boyum 1.60 55.5 kilo ile hamile kaldım. Şuan 64 kiloyum 26+5 haftalık hamileyim aldığım kilo normal mi?

    28 Haziran 2022 / 01:45
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Gebelikte kilo alımları son aylardan itibaren daha fazla olmaktadır. Doktorunuzun yakın takibinde kalmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     23 Ağustos 2022 / 14:00
 • ***** Yanıtla

  Boy 1.55 47 kg ile hamile kaldım şuan 23 haftalık hamileyim ve kilom 55 normal mi acaba kendim çölyak ,lupus hastasıyım

  17 Mayıs 2022 / 20:38
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Mayıs 2022 / 16:05
 • ***** Yanıtla

  İyi akşamlar, benim boyum 1.65 58 kilo ile hamile kaldım şuan 25.hafta bitmek üzere kilom normal mi?

  12 Mayıs 2022 / 20:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilonuz normaldir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2022 / 15:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba hamile kaldığımda 49-50 kiloydum. Şu an 25. Haftadayim. Kilom 56. Kilo alımım normal mi

  23 Nisan 2022 / 11:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilonuz normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   16 Mayıs 2022 / 15:53
 • ***** Yanıtla

  1.60boy 49kilo hamilelik öncesi şuan 29haftalık hamileyim 60kiloyum çok mu kilo aldım ?(

  6 Nisan 2022 / 22:43
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Diyetisyenden yardım almanızı öneririz. Fazla kilo alımı görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2022 / 22:32
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar
  20+ 2 günlük hamileyim 1.68 boyum 63 kilo ile hamile kaldım şu an 65 kiloyum nasıl acaba ?

  29 Mart 2022 / 15:54
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Kilonuz alımınız normal.

   Sevgilerimizle,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2022 / 22:27
 • ***** Yanıtla

  1.60 boy,
  Evvelki kilo 52
  İndiki 56.95
  4 ayliq hamilelik normalmi?

  28 Mart 2022 / 20:36
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Kilonuz alımınız normal.

   Sevgilerimizle,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2022 / 22:26
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,

  1.63 boy, 53,5 kilo hamile kaldım, 24. haftada 61 kiloyum. Normal mi ?

  7 Mart 2022 / 09:14
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Şuan normal sınırlarda görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   13 Mart 2022 / 21:51
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 1.65 boy 54 kiloyla hamile kaldım şuan 27 haftalık oldum 61 kilodayım normal mi?

    18 Nisan 2022 / 02:47
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Kilonuz normal görünüyor.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     19 Nisan 2022 / 09:21
 • ***** Yanıtla

  167 boyundayım 60 kilo ile hamile kaldım 22.haftada 68 kilo oldum sizce çok mu

  25 Ocak 2022 / 17:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Beden kitle indeksinizin normal sınırlarda olması sağlıklı gebelik için önemlidir. Doktorunuza danışmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ocak 2022 / 09:38
  • ***** Yanıtla

   Aynı boydayiz bende 24 haftadayim 10 kilo almışım kız bebek

   29 Mart 2022 / 23:47
 • ***** Yanıtla

  Bu arada şimdiki kilom 96.

  24 Ocak 2022 / 07:47
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilonuz fazla görünüyor. Doktorunuza başvurmanızı öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Ocak 2022 / 10:10
   • ***** Yanıtla

    Merhaba boyum 1.50 kilom 52 ve hamileyim normalmı

    1 Mart 2022 / 17:12
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Normal görünüyor.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     1 Mart 2022 / 17:27
 • ***** Yanıtla

  168 bpyumdayım 54 kilo ile hamile kaldım şuan 24 haftalık hamileyim ve 60 kiloyum. Kilo alımı normal mi?

  6 Ocak 2022 / 10:34
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilonuz normal.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   6 Ocak 2022 / 14:15
 • ***** Yanıtla

  32 haftalık gebeyim ve 6.5 kilo almışım 50ile basladim şu an 56.5 kiloyum normal mi

  28 Aralık 2021 / 14:36
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Kilo artışınız normal. Sağlıklı bir doğum süreci dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   3 Ocak 2022 / 13:27
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar benim boyum 157 hamile kaldığım kilo 48.8 di şuanda 21 haftadayım ve 58.7 kilodayım kilo alımım normal mi yoksa bu durumu doktorumla görüşmelimiyim

  19 Kasım 2021 / 11:45
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Kilo alımınız fazla görünüyor. Doktorunuzla görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   1 Aralık 2021 / 09:58
   • ***** Yanıtla

    39 kiloda hamile kaldm 24 haftada 48 kilodaym şuan normalmi kilo alımı m

    29 Ocak 2022 / 15:34
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Beden kitle indeksiniz düşük olduğu için aldığınız kilo dengede duruyor. Doktorunuzun takibinde kalmanızı öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     31 Ocak 2022 / 03:44
     • *****

      Merhaba 27 haftalık hamileyim boyum 1.67 başlangıç kilom 64 şuan 72.5 kiloyum sizce fazla mı gidiyorum

      20 Şubat 2022 / 10:57
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Biraz fazla almış olarak görünüyorsunuz. Doktorunuzla yakın takipte kalmanızı öneririz.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      13 Mart 2022 / 21:01
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar 163 boy 58 kilo ile hamile kaldım 24 haftadayım şuan 66 kilodayım normal mi basen olarak vücüdüm çok şiş hissediyorum

    6 Nisan 2022 / 22:47
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Su tüketiminizi artırmanızı öneririz. Diyetisyene başvurabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Nisan 2022 / 22:34
 • ***** Yanıtla

  170 boyum 72 ile hamile kaldım 25 haftalık hamileyim ve şimdiki kilom 73 sizce normal mi kilo alımım

  2 Kasım 2021 / 00:54
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilo artışınız normaldir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Kasım 2021 / 09:07
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar 21+3 günlük hamileyim 1.65 boy 57ile hamile kaldım su an 63.2 sizce normal mi

  29 Eylül 2021 / 19:53
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilonuz normal görünüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   4 Ekim 2021 / 10:08
 • ***** Yanıtla

  Merhaba,

  26+1’deyim şuanda tek gebeliğim mevcut. 57,5 ile hamile kaldım. Akşam yatmadan tartıldığımda 65.9-66.1 civarında çıkıyor. Sabah tartıldığımda daha az çıkıyor. Hızlı mı kilo alıyorum yoksa normal mi sizce ? Boyum 1.65. Hızlı kilo alıyorum diye korkuyorum kısmaya çalışıyorum. Ama bu seferde beslenmediğim için bebeğimin yeterince gelişemeyeceğinden korkuyorum.

  30 Temmuz 2021 / 15:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzla kilo planlamasını yapmanız daha uygun olacaktır. Son haftalarda daha çok kilo alacağınız için planlı gitmenizde fayda var. Sağlıklı bir doğum diliyoruz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   2 Ağustos 2021 / 17:00
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar . Ben 51.5 ile hamile kaldım. Boyum 1.63 cm .Şu an 22+3 haftalık hamileyim. 58 kıloyım, çok mu fazla almışım acaba?

    6 Şubat 2022 / 14:01
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Kilonuz normal görünüyor.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     8 Şubat 2022 / 15:02
    • ***** Yanıtla

     sermin
     ben 33.4 haftalik hamileyim ve 13 kilo almisim 59 kiloydum 34 yasindayim ve 156 boyundayim aldigim kilo normalmi

     10 Şubat 2022 / 01:37
     • Bahçeci
      *****

      Merhaba,

      Bu kiloyu korumanızı öneririz. Karbonhidrat ağırlıklı besinlerden uzak durmalısınız.

      Saygılarımızla,
      Bahçeci Ailesi

      13 Şubat 2022 / 21:55
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar, 13+5 günlük hamileyim, boyum 1.62 cm 50 kilo ile hamile kaldım şu an güncel kilom 52, normal midir? Teşekkürler.

    25 Mart 2022 / 00:27
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Kilonuz normal.

     Sevgilerimizle,
     Bahçeci Ailesi

     10 Nisan 2022 / 22:25
 • ***** Yanıtla

  Boy 1.66 Hamile kalma kilom 57kilo şuan kilom 64.5 normal mi sizce çıkmu almışım

  7 Nisan 2021 / 19:56
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kaç haftalık gebe olduğunuza göre değerlendirmemiz değişir. Fakat doktorunuz en uygun kilo alım sınırınızı belirleyecektir. Şu an fazla kilo alımı görünmüyor.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Nisan 2021 / 13:18
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 164 sm boyundayim hamileliye baslama kilom 55. 20 haftalik hamileyim ve 62 kiloyum normalmi?

    8 Mart 2022 / 11:01
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Kilo alımınızı doktor kontrolünde olmasını öneririz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     8 Nisan 2022 / 09:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba benim troyıt lerim calısmıyo ilac tedavisine baslandı şuan 26 faftalık hamileyim 47 kg 160 boyundayım şuan ise 50.7 kılayum kilo mialamamamın nedeni troyıt olabilirmi

  9 Şubat 2021 / 19:06
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Troit sorunları gebelik kiloyu ve bebek gelişimini etkilemektedir. Endokronoloji uzmanı ile görüşmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 14:21
 • ***** Yanıtla

  Merhaba, ben 80 kilo ile hamile kaldım ilk 3 ayda hafif diyet yaparak 75 kiloya düştüm şuan 22 haftalık hamileyim ve 76,2 kiloyum sizce normal ilerliyor muyum yoksa kilo almalı mıyım?

  1 Şubat 2021 / 16:37
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilo artış azalışınız normal olarak görünüyor. Sağlıkla kucağınıza almanızı dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Şubat 2021 / 13:16
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 23+1 haftalik hamileyim boyum 1.55 hamile kaldigim kilom 56 suan 61 kiloyum normalmi

    13 Ekim 2021 / 16:48
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Normal görünüyor, sağlıklı bir gebelik süreci geçirmenizi dileriz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     20 Ekim 2021 / 17:07
  • ***** Yanıtla

   22 haftalık hamileyim 48kg başladım şuan 51 kiloyum normal mi? 0

   6 Ocak 2022 / 13:46
   • Bahçeci
    Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

    Merhaba Buse Hanım,

    Kilonuz normal.

    Saygılarımızla,
    Bahçeci Ailesi

    6 Ocak 2022 / 13:49
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar,160 boy 52 kiloydum hamile kaldim yas 30.
  24 haftalik hamileyim ve 62 kilo oldum ikinci gebeligim. Normal mi bu durum doktorum fazla dedi ama cok dikkt ediyorum yediklerime nasil aliyorum anlamiyorum .ictigim vitamin kan ilaclarimi aldiriyor sizce. Kili vermem cok sor oluyor ilk hamileligimdr 1 yili gecmisti eski kiloma donmem. Ne yapmam lazim yardimci olur musunuz lutfen. Henuz yuruyuslere baslamadim 16 haftalikken kanamam olmustu o yuzden temkimli hareket ediyorum

  23 Ocak 2021 / 21:22
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kullandığınız vitaminler, ilaçlardan kaynaklanıyor olabilir. Doktorunuza durumunuzu bildirmenizi öneririz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   26 Ocak 2021 / 14:49
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 1.63 boyundayım 63 kilo ile hamile kaldım şuna 19 haftalık hamileyim 67 kilo yum nrımal mı

    7 Şubat 2022 / 20:49
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Kilonuz normal görünüyor.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     8 Şubat 2022 / 09:39
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 166 boy 58 kilo ile hamile kaldım 18+3 haftadayım 62 kiloyum çok mu kilo aldım

    14 Nisan 2022 / 22:14
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Kilonuz normal görünüyor.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     15 Nisan 2022 / 09:43
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar. Hamile kaldığımda 57 kiloydum. Su an 25 haftalık hamileyim ve 55 kiloyum. Boyum 159. Normalmi kilom acaba

  16 Aralık 2020 / 21:50
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilonuz normaldir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   21 Aralık 2020 / 09:40
 • ***** Yanıtla

  Merhaba 26 haftalık hamileyim boy kilo endeksim 21 küsur. 1.70 boyda 62 kilo ile hamile kaldım. İlk aylarda kilo verip 60 kiloya düştüm. 26 hafta sonrasında şuan 67 kiloyum normal mi? Birde çok fazla kaburga batması var bunun için magnezyum kullanmak öneriliyor mu?

  10 Aralık 2020 / 18:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Doktorunuzla görüşüp kilo-boy ve kaburga sıkıntılarınız için danışmalısınız. Magnezyum desteği alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Aralık 2020 / 12:55
 • ***** Yanıtla

  MERHABALAR ;
  HAMİLELİKDEN ÖNCE 45 KG DUM
  ŞUANDA 17 HAFTALIK HAMİLEYİM 50 KG OLDUM BOYUM 1,60 ÇOK FAZLAMI KİLO ALDIM
  NAPICAMI BİLMİYORUM KAFAM KARISTI BU KİLO COK MU FAZLA 17 HAFTALIĞA GÖRE YARDIMCI
  OLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

  3 Ekim 2020 / 02:48
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilo alımınız normal. Dileriz sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   9 Ekim 2020 / 16:26
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar. 23+5 günlük gebeyim hic bir rahatsizligim olmadigi icin olsa gerek bu zamana kadar 7 kilo aldim. Boyum 1.67 hamilelik öncesi kilom 62 ydi sizce normal midir?

  17 Temmuz 2020 / 22:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Gebelik süresinde aldığınız kilo normaldir. Sağlıklı bir gebelik süreci geçirmenizi dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Temmuz 2020 / 14:17
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar bebegimin kilosu 2230 kg,45 cm ve 31+6 haftalığım sizce normal mi.şekerimede baktık normal

  29 Haziran 2020 / 02:35
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Bebeğinizin gelişimi normal görünmekte. Dileriz sağlıkla kucağınıza alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   29 Haziran 2020 / 17:06
   • ***** Yanıtla

    Merhabalar1.60 boyundayım gebe kaldığımda 63kilodaydım şuan 27+2 haftalık hamileyim ve 67 kilodayım normal mi

    26 Mart 2022 / 19:10
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Kilonuz alımınız normal.

     Sevgilerimizle,
     Bahçeci Ailesi

     10 Nisan 2022 / 22:25
 • ***** Yanıtla

  14 hafta 4 gunluk hamileyim ama kilom 45 kilo hamileligim boyunca asermem olmadigi halde bu zamana kadar ustume kilo alamiyorun sizce normal mi neden .

  22 Haziran 2020 / 12:40
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   20. haftadan sonra kilo alımlarınız başlayacaktır. Bebek gelişiminiz iyi olduğu sürece sizin aldığınız kilonun büyük ölçüde önemi yoktur. Sağlıklı bir gebelik süreci geçirmenizi dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   24 Haziran 2020 / 14:44
 • ***** Yanıtla

  27 haftalık hamileyim 6 kilo aldım sizce fazlami

  14 Haziran 2020 / 15:55
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   İdeal kilo alımını sizi takip eden doktorunuz belirleyecektir. Bizler için şu an ki kilo alımınız normaldir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Haziran 2020 / 16:40
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar, aşırı yemememe karşılık 26+2 gunlük hamileyim 8 bucuk kılı aldım. Hamilelik öncesi boy 158 kılı 64.5 idi simdi 73 kıloyum nasıl değerlendiriyorsunuz?

  1 Haziran 2020 / 09:16
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Boy ve kilo oranınız fazla görünüyor. Doktorunuzla görüşerek total almanız gereken kiloyu hesaplayıp o kiloyu geçmemenizi öneririz. Sağlıklı bir doğum süreci dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Haziran 2020 / 10:12
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar,
  Boyum 1.73 kilom 49 vücut kitle indeksim 16ydi .Şu an 32.haftadayim ve 10 kilo aldım 59 a ulaştım. Sizce normal midir yoksa daha fazla olmalı mıydı boyuma vs göre. Şimdiden teşekkürler:)

  28 Mayıs 2020 / 18:09
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Vücut kitle indeksiniz normal görünüyor. Fakat takipte olduğunuz doktorunuzun sizin için uygun gördüğü kilo alımının dışına çıkmamalısınız. Sağlıklı bir doğum dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   12 Haziran 2020 / 10:00
   • ***** Yanıtla

    Merhaba 28 haftalık hamileyim 58 ile başladım şuan 70 oldum. Boyum162 çokmu almışım kilo birde bebeğim şuan iri görünüyomş bununla ilgisi olabilirmi

    17 Haziran 2020 / 17:26
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Boy ve kilo oranınız fazla görünüyor. Doktorunuzla görüşerek total almanız gereken kiloyu hesaplayıp o kiloyu geçmemenizi öneririz. Sağlıklı bir doğum süreci dileriz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     8 Temmuz 2020 / 10:09
 • ***** Yanıtla

  21 hafta 3 günlük hamileyim 4 kilo aldım normalmi

  8 Mayıs 2020 / 00:44
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilo alımınız normal. Sağlıklı beslenmeyi ve bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Sağlıklı bir doğum süreci geçirmenizi diliyoruz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mayıs 2020 / 17:50
 • ***** Yanıtla

  Ben 30+2 haftalık hamileyim 55 ile hamile kaldım şuan 64 kiloyum bebek 1.500 kilo

  7 Mayıs 2020 / 01:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bebeğinizin kilosu ve sizin aldığınız kilo normaldir. Sağlıklı beslenmeyi ve bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Sağlıklı bir doğum süreci geçirmenizi diliyoruz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   8 Mayıs 2020 / 17:49
 • ***** Yanıtla

  Merhaba boy 1.70 62 kg ile hamile kaldım suan 21 haftalık gebeyim ve 68 kg oldum sizce normal mi

  13 Nisan 2020 / 21:15
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilo alımınız normal görünüyor, bu haftalardan sonra kilo alımınızda artış başlayabilir. İyi bir gebelik süreci dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Nisan 2020 / 17:16
   • ***** Yanıtla

    Merhana 25+5 gümlük hamileyim 62 ile hamile kaldıö şuan 73kiloyum normal mi

    7 Nisan 2022 / 01:53
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Diyetisyene başvurabilirsiniz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     10 Nisan 2022 / 22:34
 • ***** Yanıtla

  44 kilo ile hamile kaldım boyum 1.62 cm, şuan 13 haftalık hamileyim ve yine aynı kilodayım, çok iştahım yok normalde de kolay kilo alan biri değilim ve iştahlı değilim ne yapmam gerekir sıkıntı olur mu?

  10 Nisan 2020 / 00:08
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bebeğin gelişimi normalse kilo almamanızın bir zararı olmayacaktır. 20. haftadan sonra kilo alımınızın başlaması gerekir. Doktorunuz aksi bir durumda mutlaka bilgi verecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2020 / 16:43
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar ben 29 hafta 2 gün oldu gebeliğin 8.5 kilo almışım normal dimi

  11 Mart 2020 / 13:36
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Şu an için normal, fakat asıl kilo alımı son haftalarda olduğu için dikkat etmenizi öneririz. Sağlıklı bir doğum süreci diliyoruz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Mart 2020 / 16:13
 • ***** Yanıtla

  Boy 1:68
  59.50 kilo ile hamile kaldım şuan 66 kiloyum . 27+1 hamileyim sizce normal mi

  21 Şubat 2020 / 11:42
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Hamilelikte ortalama 11 ila 15 kilo alınmaktadır. Kilo alımınıza bu haftalardan sonra daha dikkat etmelisiniz. Sağlıklı bir doğum süreci geçirmenizi diliyoruz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Şubat 2020 / 14:03
 • ***** Yanıtla

  20 haftalik hamileym 50 kiloyla hamile kaldim suan 51 kiloyummm bu kotu mu :(((

  28 Aralık 2019 / 00:46
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bebek gelişimi normal ise kilo artışınızın az olması sorun olmayacaktır. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Aralık 2019 / 14:37
 • ***** Yanıtla

  Mrb.33 yaşında 1,58 boyunda 78 kg ağırlığında hamile kaldım. Ailede kalp rahatsızlığı mevcut ve buna bağlı iki kardeşimi kaybettim , benimde kalp damarlarımda daralma var, 78 hamile kaldım şuanda 30 haftalık hamileyim 83 kilodayım, sizce normal mi ? Doktorum 34 haftada bebeği almayı düşünüyor?

  10 Kasım 2019 / 21:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kilo artışınız çok yüksek değil. Son haftalarda kilo almamak için yavaş yürüyüşler, bol lifli gıdalar tüketmenizi öneririz. Bebeğin doğacağı zamanı muayeneler sonrasında doktorunuz belirleyecektir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   11 Kasım 2019 / 15:22
 • ***** Yanıtla

  Merhaba iyi çalışmalar 26 haftalık gebeyim şimdiye kadar 6 kg aldım normal midir?

  4 Ekim 2019 / 15:05
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Aldığınız kilo normal, asıl kilo alımına bu haftalardan sonra başlayacaksınız. Bol bol su içmeli, doktorunuz uygun görürse hafif tempolu yürüyüşler yapmalısınız. Sağlıkla kucağınıza almanızı dileriz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   7 Ekim 2019 / 19:35
 • ***** Yanıtla

  Hamile kalmadan önce vücut kitle endeksim 27.5 idi. 33+1 deyim ve 9 kilo aldım. Bebek 2300. Nasıl değerlendirirsiniz ve bundan dobra ortalama kaç kilo almam uygun olur?

  20 Temmuz 2019 / 15:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Gebeliğinizi ortalama 10-12 kilo ile tamamlamanız ideal olacaktır. Güzel bir doğum süreci diliyoruz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   22 Temmuz 2019 / 15:14
 • ***** Yanıtla

  Merhabalar,

  Vücut kitle endeksim 20. Şuan 19.hafta içerisindeyim ve 7 kg aldım.Biraz fazlalık var sanırım değil mi?

  Şimdiden teşekkür ederim.

  23 Mayıs 2019 / 08:20
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Normalde 4 kilo almanız gerekirken şu an 3 kilo fazla kilonuz görünmektedir. Gebelik diyabetine dikkat etmenizi, karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyip bol lifli gıdalar ile beslenmenizi tavsiye ederiz. 24. hafta detaylı ultrason kontrolünüzü aksatmamalısınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   23 Mayıs 2019 / 10:32
 • ***** Yanıtla

  Mrb ben 30 haftalık hamileyim bebeğimin kiloso 1-klo.30 grm boyu 40cem bende gebelik şekeri çıktı diyet teyim bebegin kilosu normalmi sizce

  13 Nisan 2019 / 21:16
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bebeğinizin kilosu hafta bazında normal görünmektedir.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   15 Nisan 2019 / 12:55
 • ***** Yanıtla

  36 haftalık hamileyim fakat bebeğin kilosu 2.250 gram bu kotu mu.nolur cevaplayın moralim çok bozuk.

  23 Mart 2019 / 13:07
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Bebeğin kilosu kadar gelişimi, suyu, anne karnındaki hareketleri de önemlidir. Genel bir değerlendirme için takibinizi yapan doktora başvurmanızı tavsiye ederiz. Dileriz bebeğinizi sağlıcakla kucağınıza alırsınız.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   25 Mart 2019 / 10:06
 • ***** Yanıtla

  30 haftalık hamileyim beslenmeme çok dikkat etmeme rağmen 12 kilo aldım bebek iki hafta önden gidiyo ve suyu normal değerden fazla bu sebep olabilir mi kilo almam da

  28 Şubat 2019 / 10:19
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Amniyon sıvısının fazlalığı insülin değerinizin yüksek olmasına işarettir. İnsülin değerlerinize baktırıp doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Dileriz güzel bir hamilelik süreci geçirirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   28 Şubat 2019 / 15:47
   • ***** Yanıtla

    İnsilün değerlerime bakıldı gayet normal çıktı

    28 Şubat 2019 / 18:53
    • Bahçeci
     Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

     Merhaba,

     Başka bir sebepten kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamanız için doktorunuza detaylı muayene olmanızı tavsiye ederiz.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     1 Mart 2019 / 11:55
 • ***** Yanıtla

  ideal kilo ile hamile kaldım.30 haftalık gebeyim 10 kilo aldım ama kilo alımım hızlı ve kabızlık problemim aşırı var ne önerirsiniz

  30 Kasım 2018 / 10:45
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Kabızlık probleminiz için doktorunuza da danışarak duphalac şurubunu uygun görünen dozda kullanabilirsiniz. Bol bol yürüyüş yapıp sıvı tüketmenizi de tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Kasım 2018 / 16:34
 • ***** Yanıtla

  5 AY BİTTİ 62.3 İLE BAŞLADIM 68.4 OLDUM NASIL DEĞERLENDİRİRSİNİZ?

  16 Nisan 2018 / 17:39
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Boy kilo endeksi bilgilerinize sahip olmadığımız için konuyla ilgili doğru cevabı verememekteyiz. Tedavi görmekte olduğunuz doktorunuzdan kesin bilgiye ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Nisan 2018 / 17:18
   • ***** Yanıtla

    Merhaba. 156 boyundayim 52.4 ile hamile kaldım. Su an 26 haftalık hamileyim. 60.4 olmuşum bugun tartıldim. Kilo alımim nasıl?

    22 Şubat 2022 / 12:26
    • Bahçeci
     ***** Yanıtla

     Merhaba,

     Normal görünüyor.

     Saygılarımızla,
     Bahçeci Ailesi

     13 Mart 2022 / 21:26
 • ***** Yanıtla

  7 aylık hamıleyım en fazla kac kılo almam gereklı

  4 Nisan 2018 / 10:50
  • Bahçeci
   ***** Yanıtla

   Merhaba,

   Kilo alımınız vücut kitle indeksinize göre değerlendirilebilir. Konuyla ilgili en doğru bilgiye tedavi görmekte olduğunuz doktorunuzdan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı bir gebelik dileriz. İlginiz için teşekkürler.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   10 Nisan 2018 / 16:06
 • ***** Yanıtla

  Merhaba
  1.62boy 47kilo ile hamile kaldım şuan 6ay 3gunluk hamileyim ve 54kilodayim normalmi sizce
  Cevaplarsaniz sevinirim iyi günler yaşım 21

  27 Mart 2018 / 16:30
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili en doğru bilgiye tedavinizi takip eden doktorunuzdan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı bir gebelik süreci geçirmenizi temenni ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   30 Mart 2018 / 18:01
 • ***** Yanıtla

  57 kiloyla hamile kaldım 69 kiloyum 24 haftalık hamileyim çok mu almışım? ?

  14 Mart 2018 / 22:35
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Vücut kitle indeksinizi hesaplayarak (boy ve kilo dikkate alınır) çok kilo alıp almadığınızı görebilirsiniz. Beslenmenize dikkat etmeli ve aşırı kilo alımı olduğunu düşünüyorsanız doktorunuzla iletişime geçip en doğru bilgiye oradan ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   20 Mart 2018 / 15:45
 • ***** Yanıtla

  1.60 boy 62 kilo ile hamile kaldim 29 haftalik hamileyim 9 kilo almisim normalmi?

  4 Aralık 2017 / 22:26
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Konu ile ilgili size yardımcı olmak ve detaylı bilgi vermek isteriz.
   Dilerseniz hangi merkezimizle iletişime geçmek istediğinizi bize iletebilirsiniz ve iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. İlgili birimimiz en kısa zamanda bilgi vermek için sizi arayacaktır.
   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   5 Aralık 2017 / 09:07
 • ***** Yanıtla

  Boy: 162
  Hamilelikten onceki kilo: 52,5
  Hamilelikte ilk 3 ay: kilo almadim kilom 52 aksine verdim
  21.haftadayim: 54,5
  Sizce nasil bir kilo alimi bana fazla gibi geldi?

  29 Mayıs 2017 / 02:29
 • Bahçeci
  ***** Yanıtla

  5aylık hamileyim ve 52kilodayım iyimi

  6 Şubat 2017 / 16:25
  • Bahçeci
   Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

   Merhaba,

   Boy ölçünüzü, kaç kilo ile hamile kaldığınızı bilmediğimiz için iyi yada kötü dememiz çok doğru olmayacaktır.

   Saygılarımızla,
   Bahçeci Ailesi

   14 Şubat 2017 / 11:54

Yorumunuzu Gönderin


Doktora Sorun - Prof. Dr. Ebru ÖztürkSizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Numaranız: