Bahceci Tup Bebek
Hürriyet Gazetesi19 Ekim 2020

17 Yıl Sonra Anne Oldu

17 Yıl Sonra Anne Oldu

17 Yıl Sonra Anne Oldu

Uzun yıllar boyunca çocuk sahibi olmaya çalışan Aslıhan Aydın’ın bu süreçte böbrekleri iflas etti. Kayınpederinin böbreğini alan Aydın, hayata yeniden tutunmayı başardı. Nakil sonrası kendisine bir şans daha tanıyan Aydın, 17 yılın sonunda bebek sahibi oldu.

Aslıhan-Şafak Aydın çifti, 2003 yılında evlendi. Aydın çifti doğal yollarla uzun süre çocuk sahibi olamadı. Doktor kontrollerinde Aslıhan Aydın’ın böbreklerinden birinin iflas ettiği belirlendi. Aslıhan Aydın, dört kez tüp bebek tedavisi gördü, iki kez aşılama yaptırdı, yedi kez hamile kaldı ama bebeklerinin hepsini kaybetti. Umutları artık tükenmişti ve ikinci böbreğini de kaybetmek üzereydi. 2013 yılında doktoru böbrek nakli olmasının şart olduğunu söyledi. Anne-babasının ve 5 kardeşinin böbrekleri uymayan Aydın, kayınpederinin böbreğini aldı ve yaşamında yeni bir sayfa açtı.

Nakil sonrası süreçte tam anlamıyla sağlığına kavuşan ve kendine son bir şans tanıyan Aslıhan Aydın (38) , kuaför olarak çalıştığı işyerine gelen bir müşterisinin önerisiyle Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Kübra Boynukalın’a ulaştı. Öncelikle daha önceki başarısız deneyimlerin sebepleri araştırıldı, nakil sonrası çıkan testlerin sonuçları ve yapılan kontrollerin değerlendirmeleri sağlandı. Oluşturulan tedavi programıyla birlikte çift nisan ayında kızları Elif Sare’ye kavuştu.

‘ARTIK BENİMLE’

17 yıl boyunca hem hastalığı ile mücadele eden hem de anne olabilme hayaliyle yaşayan Aydın, “Tedaviye başladığımızda doktorumuz çok emin adımlarla ilerledi, hiçbir şeyi şansa bırakmadı. Bu durum bizim için güven ve moral oluşmasını sağladı. Doğru zamanlama ile transferim yapıldı ve müjdeli haberi aldık. Geçmişte yaşadığım düşükler sebebiyle hamile olduğuma ilk aylarda sevinemedim ama kalp atışını duyunca ve tekmelerini hissedince ‘Artık benimle’ dedim. Anne olabilmek için her şeyi göze aldım, güzel bir hayatımız vardı ama kızım doğunca her şey daha da anlam kazandı. Dondurulmuş 1 embriyomuz var, eğer sağlık durumum elverirse kızım büyüdüğünde ona kardeş istiyoruz” diye konuştu.

 

Bulgar Spasovi’ye İkiz Anneler Günü Hediyesi Türkiye Gazetesi

Bulgar Spasovi’ye İkiz Anneler Günü…
17 Mayıs 2024

Menopozda Anne Oldu: Tek yumurta Tek Şans Vardı Hürriyet Gazetesi

Menopozda Anne Oldu: Tek yumurta…
15 Mayıs 2024

Anne Adayları Bayramda Beslenmeye Dikkat Etmeli! CNN Türk

Anne Adayları Bayramda Beslenmeye Dikkat…
8 Nisan 2024

Viyana’da 4 Denemenin Ardından Bahçeci’de Pozitif! 10 Yıllık Özlem Türkiye’de Son Buldu! Milliyet Gazetesi

Viyana’da 4 Denemenin Ardından Bahçeci’de…
8 Nisan 2024

26 Yıllık Bebek Özlemine Mucize Çözüm! Hürriyet Gazetesi

26 Yıllık Bebek Özlemine Mucize…
21 Mart 2024

Tüp Bebek Tedavisinde Sağlıklı Embriyo Seçimi Nasıl Yapılıyor? Posta Gazetesi

Tüp Bebek Tedavisinde Sağlıklı Embriyo…
10 Ocak 2024

‘Yapay Zeka’ Üreme Tıbbına Yön Veriyor! Yapay Zekanın Tüp Bebek Tedavisindeki Rolü Hürriyet Gazetesi

‘Yapay Zeka’ Üreme Tıbbına Yön…
8 Ocak 2024

Başka Merak Ettikleriniz mi Var?

Tedavi süreciyle ilgili sorularınızı özet açıklamalarla ve videolarla öğrenin

Uzmanlarımız tüp bebek tedavisinde
en çok merak edilenleri anlatıyor

Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış
içerikleri blog sayfamızdan inceleyin

Telefon Numaranız: