ERA Testi

ERA Testi Nedir?

ERA testi, yani “Endometrial Receptivity Assay” testi birkaç kere iyi kalitede embriyo transfer edilmesine rağmen gebelik elde edilemeyen, rahimde tutunma problemi yaşayan vakalarda tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem uygulanmadan önce embriyonun rahme tutunamaması ile ilgili hem embriyo hem rahim hem de tüpler kaynaklı faktörler dikkatli şekilde incelenmeli ve düzeltilmelidir. Sağlıklı bir gebeliğin oluşması için embriyonun kalitesi kadar embriyonun tutunacağı rahim içi zarının embriyoyu kabul etme özelliği de büyük önem taşımaktadır.

Rahimden kaynaklanan problemlerin çözümünde eskiden birinci tercih olarak histereskopi kullanılırdı. Histeroskopi ile rahmin iç kısmı görüntülenerek gebeliğin devam etmesini engelleyecek bir problem varsa düzeltilirdi. Ancak ne yazık ki embriyonun tutunmasını sağlayan hücresel mikro çevrenin ne kadar sağlıklı olduğu veya embriyo için hazır olup olmadığının tespiti mümkün değildi. ERA testi ile tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı tedavisinde yeni bir dönem başladı. Era testi ile henüz embriyoları rahme transfer etmeden rahmin embriyoları kabul edip etmeyeceğini veya embriyo transferi hangi gün yapılırsa gebelik oranlarında başarının artabileceğini öngörmek mümkün oldu.

Test sonrası bulgular, özellikle bazı hastalarda tedavi programı ve embriyo transfer günü değiştirilerek çiftlerin gebelik başarısının artırılabildiğini göstermektedir. Bu durumda, ayrıca geçmişte elde edilen başarısız denemelerin nedeni konusuna da bilgi sahibi olmak mümkün olabilmektedir.

ERA Testi Nasıl Uygulanır?

ERA testinde tedavi görecek hastanın rahim içi zarından alınan doku genetik olarak analiz edilir. Testin uygulanması düşünülen hastaların doğal adet döngüsü içerisinde veya hormon ile uyarılmış bir tedavi sürecinde belirli bir günde rahim dokusundan küçük bir parça alınır. Parça alınması ameliyathane ortamında ve hastanın konforu açısından hafif sakinleştirici verilerek yapılır.

Alınan parça ileri moleküler ve genetik tanı yöntemleriyle analiz edilir. Bu analiz sırasında embriyonun tutunmasında önemli rol oynayan 200’ün üzerinde genin aktivitesi ölçülür. Yaklaşık 2 hafta içerisinde ölçüm sonuçları değerlendirilerek örnek alınan hastanın rahim dokusunun embriyoyu kabul edebilme potansiyeli belirlenir. Embriyo transfer günü bu sonuçlara göre düzenlenir.

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarının altında birçok farklı neden yer almaktadır. Bu noktada çiftlere bağlı nedenlerin yanında doğru merkez seçimi de son derece önem taşımaktadır. Deneyimli ekip ve gelişmiş bir laboratuvar ortamı başarılı sonuçlara ulaşmadaki en önemli kriterlerin başında gelir. Bazı çiftlerde de ayrıca, kötü veya düşük embriyo kalitesi veya embriyolarda oluşan genetik bozuklukları da tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında önemli rol oynamaktadır.

Era Testi Fiyatı Nedir?

Yasalar gereği web sitemiz üzerinde ERA testi fiyat bilgisini paylaşamıyoruz. ERA testi hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilir veya 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Gebelik Haberini Alan Çiftimizin Mutluluğu

Bahçeci Ankara ekibimiz, unutulmayacak anlara bir yenisini daha ekledi. Seda Hanım ve …

Devamını Oku

Mucizelere İnanın

Bahçeci’de gördüğüm ilgiye, alakaya o kadar alışmıştım ki benim için her anlamda …

Devamını Oku

Mutluluğun Tarifi

Hastamızın heyecanı ve mutluluğu odaya sığamayınca tüm klinik bu güzel anın şahidi …

Devamını Oku

İlk Denememde Hamileyim

Oraya gittiğimde karşımda doktorlar yoktu hiçbir zaman. Arkadaşlarım vardı, ailem vardı sanki. …

Devamını Oku

Emel Hanım ve Eşinin Hikayesi

En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar. Emel Hanım …

Devamını Oku

4 Yıllık Azmin Sonu Sevgi Kelebeğimiz Derin’imiz

Biz bütün doğruları, doğru araştırma ve saptamaları Mustafa Bahçeci de gördük. Önce …

Devamını Oku

Lideri Olduğum Mucize Ekibim

Evet özet dedim; ama her anı ilmek ilmek emek dolu sevgi dolu …

Devamını Oku

Allah İsteyen Herkese Bu Mutluluğu Yaşatsın

Doktorumuz gerçekleştirdiği ameliyatla sol over tüpümü bebeğe zarar vermemesi amacıyla aldı. Bu …

Devamını Oku

7 Ülke, 13 Merkez, 45.000'in Üzerinde Tüp Bebek

Zor vakalarda Avrupa standartlarının üzerinde başarı oranlarına sahip Bahçeci ile sizin de bebek hayaliniz gerçek olsun.

Hakkımızda

Bosna-Hersek (3)
Irak (1)
Azerbaycan (1)
Kıbrıs (1)
Kıbrıs
İngiltere (1)
İngilitere (2019)

Ücretsiz ön görüşme

Sizi Arayalım

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Sizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp ile bize ulaşmak için tıklayın
WhatsApp
Messenger
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım: