Bahceci Tup Bebek
Doktorlarımız
Prof. Dr. Mustafa Bahçeci

Prof. Dr. Mustafa Bahçeci

Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı

1957 yılında Sivas’ta doğan Prof. Dr. Bahçeci, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1980 yılında mezun olduktan sonra 1985 yılında aynı fakültede kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını tamamlamıştır.

Mecburi hizmetini Ankara SSK Doğum Evi’nde yapan Dr. Bahçeci, daha sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyeliği yapmıştır. 1991 yılında doçent olan Bahçeci, 2000 yılında da profesör unvanını almıştır.

1990 yılında ABD’nin Detroit şehrinde Wayne State Üniversitesi’nde bir yıl tüp bebek üzerine üst ihtisas çalışmaları gerçekleştiren Bahçeci, bu çalışmalarının sonucunda 1996 yılında İstanbul’da Alman Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’ni kurmuştur.

Bahçeci Sağlık Grubu’nun da temellerinin atılmasını sağlayan bu çalışmanın ardından uzun yıllara dayanan ve halen devam eden yeni merkezlerle ilgili projeler süreci başlamıştır.

Mustafa Bahçeci sırasıyla; 1997 yılında Nişantaşı’nda Bahçeci Kadın Sağlığı Merkezi’ni, 2004 yılında Azerbaycan Kliniği’ni, 2005 yılında Kıbrıs Magusa Özel Yaşam Hastanesi içerisinde bulunan Ortadoğu ve Balkanlar Tüp Bebek Merkezi’ni, 2006 yılında Koşuyolu Umut Tüp Bebek Merkezi’ni, 2008 yılında Erbil Hawler Tüp Bebek Merkezi’ni, 2010 yılında Bahçeci Kosova Özel Dal Hastanesi’ni, 2011 yılında Bağdat Al- Waziria Tüp Bebek Merkezi’ni ve 2012 yılında da Bahçeci Bosna Tüp Bebek merkezini kurmuştur.

Grubun en büyük yatırımlarından biri olan Fulya Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi ise 2009 yılında çalışmalarına başlamıştır. Grubun yatırımlarında öncülük etmeye devam eden Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, 2013 yılında Diyarbakır Kadın Hastalıkları Tanı ve Tedavi Dal Merkezi ve 2017 yılında da Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi’ni kurmuştur.

Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 100’ün üzerinde yayın ve tebliği bulunan Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, Türk Jinekoloji Derneği, Avrupa İnsan Üreme Endokrinolojisi Birliği (ESHRE) ve Amerikan Üreme Tıbbi Birliği (ASRM) üyelikleri bulunmaktadır.

Doktora Sorun - [tv_doktor]Telefon Numaranız: