Kas yra vaginitas? - Bahçeci

Kas yra vaginitas?

Kas yra vaginitas?
29.11.2024 0

Vaginitas, dar žinomas kaip makšties uždegimas, yra viena iš įprastų būklių, su kuria kada nors gyvenime susidurs viena iš trijų moterų.

Vaginitas gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, tačiau dažniau pasitaiko vaisingo amžiaus, nuo brendimo iki menopauzės.

Normalu, kad kiekvienai sveikai moteriai iš makšties išteka nedidelis skaidrus arba drumstas baltas išskyras.

Tokio tipo išskyros padeda išlaikyti makšties audinius drėgnus ir sveikus, taip pat palaiko natūralią makšties florą. Tačiau hormoniniai pokyčiai, nėštumas, makšties praplovimas, antibiotikų vartojimas ir infekcijų buvimas gali sutrikdyti natūralią makšties floros pusiausvyrą.

Dėl šio disbalanso gali daugintis parazitai, grybeliai ir bakterijos, sukeldami makšties epitelio (ląstelių, sudarančių audinį) pažeidimą ir uždegimą.

Jei taip atsitiks, gali atsirasti tokių simptomų kaip niežulys, padažnėjusios išskyros ir nemalonus kvapas, todėl dėl diagnozės ir gydymo reikia pasitarti su gydytoju. Prieš atsakant į dažną klausimą „Kas atsitiks, jei vaginitas negydomas?“, svarbu atsakyti „Kas yra vaginitas?“. arba “Ką reiškia vaginitas?”

Kas yra vaginitas?

Makštis yra sritis, kurioje moterų reprodukciniai organai susitinka su išoriniu pasauliu. Kūno gleivinės struktūros, tokios kaip burna, žarnynas ir makštis, sudaro drėgną aplinką, tinkamą svetimiems mikroorganizmams gyventi.

Gleivinės ir mikroorganizmų sudarytas kompleksas žinomas kaip flora. Makšties ląstelėse yra estrogeno, kuris padeda sukauptą glikogeną paversti pieno rūgštimi ir palaiko natūralią makšties florą.

Natūralios floros pH balansas (nuo 3,8 iki 4,2) leidžia tam tikroms bakterijoms klestėti. Makštyje randama apie 30 skirtingų mikroorganizmų tipų.

Laktobacilai, bakteroidai ir peptokokai yra pagrindiniai mikroorganizmai. Laktobacilai, naudingos bakterijos, atlieka pagrindinį vaidmenį užkertant kelią kenksmingų mikroorganizmų dauginimuisi, taip išsaugant sveiką makšties struktūrą.

Tačiau dėl įvairių veiksnių gali sumažėti laktobacilų, todėl makštis tampa jautresnė infekcijoms. Vaginitas apibrėžiamas kaip makšties gleivinės uždegimas.

Laktobacilų kiekio sumažėjimas, kurį sukelia tokie veiksniai kaip makšties praplovimas, lytiniu keliu plintančios ligos, antibiotikų vartojimas ir hormonų pusiausvyros sutrikimai, sukelia vaginitą. Kitaip tariant, makšties floros sutrikimas yra pagrindinė vaginito priežastis.

Padidėjusios išskyros, blogas kvapas ir dirginimas, sukeliantis niežulį, yra pagrindiniai vaginito simptomai. Tai gali atsakyti į klausimą: “Kas yra vaginitas ir kokie jo simptomai?”

Kokie yra vaginito simptomai?

Makšties uždegimui, kuris atsiranda dėl makšties floros disbalanso, būdingas padidėjęs makšties išskyrų kiekis ir niežulys.

Dažni vaginito simptomai yra nemalonus kvapas, skausmas lytinių santykių metu, skausmas šlapinantis ir net kraujavimas iš makšties ar tepimas.

Dažnai užduodami klausimai, pavyzdžiui, “Kokie yra vaginito simptomai?” galima atsakyti taip. Kitas dažnas užklausa yra “Kas yra ūminis vaginitas?” arba “Ką reiškia ūminis vaginitas?”

Kas yra ūminis vaginitas?

Ūminis vaginitas yra uždegimas, kurį sukelia bakterijos, virusai ir makšties grybeliai.

Klausimas “Kas yra ūminis vaginitas?” galima atsakyti kaip laikiną ar trumpalaikį makšties uždegimą. Taip pat žinomas kaip N76.0, ūminiam vaginitui būdingas niežulys, dirginimas, nemalonus kvapas ir pilkšvos, vandeningos išskyros. Ūminis vaginitas reikalauja gydymo, o požiūris skiriasi priklausomai nuo pagrindinės priežasties.

Žmonės, kuriems diagnozuotas ūminis vaginitas N76.0, dažnai klausia: „Ką reiškia N76.0 ūminis vaginitas? arba “Kas yra N76.0 ūminis vaginitas?” ir atsakymas gali būti pateiktas atitinkamai.

Kas yra atrofinis vaginitas?

Atrofinis vaginitas, taip pat žinomas kaip senatvinis vaginitas, yra dažna moterų būklė po menopauzės. Menopauzės metu keičiasi makšties flora.

Sumažėjus estrogenų hormonų kiekiui, iš makšties epitelio išsenka glikogenas, sustoja pieno rūgšties gamyba. Kitaip tariant, estrogeno trūkumas pomenopauziniu laikotarpiu keičia makšties pH balansą.

Tai leidžia daugintis kenksmingoms bakterijoms, todėl padidėja vaginito tikimybė. Dėl to atsiranda vaginito simptomų. “Kas yra senatvinis vaginitas?” galima atsakyti taip. Kitas dažnai užduodamas klausimas yra “Kas yra poūmis ir lėtinis vaginitas?”

Kas yra poūmis ir lėtinis vaginitas?

Vaginitas, trunkantis ilgiau nei šešias savaites arba pasikartojantis keturis ar daugiau kartų per metus, vadinamas lėtiniu vaginitu. Vaginitas, kuris patenka tarp ūminio ir lėtinio, vadinamas poūmiu vaginitu. Kitaip tariant, poūmis vaginitas yra tada, kai ūminė fazė praėjo, bet būklė dar netapo lėtine.

Tokie klausimai kaip “Kas yra poūmis ir lėtinis vaginitas?” galima atsakyti taip. Ūminio, poūmio ir lėtinio vaginito priežastys ir simptomai paprastai yra vienodi.

Lėtinis vaginitas gali sukelti rimtesnių sveikatos problemų, pavyzdžiui, paveikti gimdos kaklelį, dėl jo ilgos trukmės.

Kadangi lėtinis vaginitas pablogina žmogaus gyvenimo kokybę, gydymas gali apimti geriamuosius ar makšties vaistus, taip pat papildomas gydymo priemones, tokias kaip ozonas ir aromaterapija.

Kas sukelia vaginitą?

Dažniausias vaginito tipas yra bakterinis vaginitas, kuris taip pat atsako į klausimą: „Kas sukelia vaginitą? Bakterinis vaginitas atsiranda dėl makšties floros disbalanso, dėl kurio sumažėja laktobacilų. Ši būklė taip pat žinoma kaip Gardnerella vaginalis arba nespecifinis vaginitas.

Klausimai, tokie kaip “Kas yra Gardnerella vaginitas?” arba “Kas yra nespecifinis vaginitas?” nurodyti bakterinį vaginito tipą. “Kas yra bakterinis vaginitas?” galima atsakyti tokiu būdu, o “Kas yra monilinis vaginitas?” reiškia vaginito tipą, kurį sukelia grybelinė infekcija.

Kai kuriuos grybelinio vaginito atvejus sukelia Candida grybeliai. Kitaip tariant, “Kas yra Candida vaginitas?” galima atsakyti kaip makšties uždegimą, kurį sukelia Candida grybeliai. Vaginitas gali atsirasti ir dėl estrogeno sumažėjimo menopauzės metu.

Ši būklė yra atsakymas į klausimą “Kas yra atrofinis vaginitas?” Vaginito priežastys – daug lytinių partnerių, IUD naudojimas, makšties valymas antiseptikais, sintetiniai apatiniai, nepakankamai išskalauti apatiniai, antibiotikų vartojimas, menopauzė. Klausimas “Kokios yra vaginito priežastys?” galima atsakyti taip.

Ar dėl vaginito gali vėluoti menstruacijos?

Dėl vaginito kartais gali vėluoti menstruacijos. Svetimi organizmai, tokie kaip parazitai, bakterijos ir grybeliai, kurie sukelia makšties gleivinės uždegimą, gali sukelti kitų sveikatos problemų.

Dėl to gali pasikeisti mėnesinių ciklas. Klausimas “Ar dėl vaginito gali vėluoti menstruacijos?” galima atsakyti taip. Kitas dažnas klausimas yra “Kas yra vaginitas ir kaip jis gydomas?”

Kaip gydomas vaginitas?

Po to, kai moteris kreipiasi į gydytoją dėl vaginito simptomų, gydytojas pirmiausia išklausys jos ligos istoriją ir atliks ginekologinį patikrinimą.

Po laboratorinių tyrimų bus atlikta diagnozė. Gydymas priklauso nuo pagrindinės būklės priežasties. Candida vaginitas gydomas priešgrybeliniais vaistais.

Bakterinis vaginitas gydomas antibiotikais per burną arba per makštį. Esant parazitiniam vaginitui, būtinas gydymas antiprotoziniais vaistais.

Kadangi liga gali būti perduodama lytiniu keliu, svarbu, kad būtų gydomas ir partneris. Iki gydymo pabaigos reikia vengti seksualinės veiklos.

Kas atsitiks, jei vaginitas nebus gydomas?

Jei vaginitas negydomas, jis gali sukelti netikėtų sveikatos problemų, tokių kaip dubens uždegiminė liga (PID) ir priešlaikinis gimdymas.

Palikite komentarą!

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas. Prašome užpildyti privalomus laukus!

Susisiekime su jumis

Leiskite kuo greičiau jums paskambinti dėl klausimų, su kuriais norite pasikonsultuoti.

Susisiekime su jumis

    Kas yra vaginitas?

    Paklausk Daktaro

      Paklauskite gydytojo

      2024 Visos teisės saugomos.

      Kas yra vaginitas?

      Susisiekime su jumis

      Jūsų telefono numeris

        arba galite susisiekti su mumis +90 530 917 60 49.

        Back
        Whatsapp
        Paskambinkite mums