Rahim Dinlendirme

İletişime Geçin
Rahim Dinlendirme Nedir?

Tüp bebek tedavilerinde hastalarımızın en kısa sürede gebe kalıp çocuklarını sağlıklı olarak kucaklarına alabilmeleri için en iyi embriyoların üretilip seçilmesi esastır. Diğer taraftan düzenli bir adet döngüsünde kadınlar her ay sadece 1 yumurta hücresi üretirler ve genellikle üretilen bu yumurtaların (kadın yaşına bağlı olarak) %50-70’ten fazlası sağlıklı bir embriyoya dönüşemez. Tüp bebek tedavilerinde bu nedenle hastalara dışarıdan yüksek dozlarda yumurta büyütücü hormon iğneleri verilir ve böylece yeterli sayıda yumurtayı bir defada elde ederek içlerinden en iyileri seçilir.

Bu yaklaşım sayesinde pek çok çiftte yeterli sayıda kaliteli embriyo üretebiliyor ve sağlıklı gebelikler sağlayabiliyoruz. Ancak son yıllarda yapılan çalışmalarda, yumurta büyütmek için kullanılan hormonların/ilaçların rahim iç zarını olumsuz olarak etkileyebildiği, dolayısıyla rahmin embriyoyu kabul edebilme gücünü azalttığı ortaya çıkmıştır. Bu olumsuz etkiyi ortadan kaldırabilmek amacıyla tedavide elde edilen iyi kalitedeki embriyoları donduruyoruz. Tedaviye 1-2 ay ara vererek ilaç etkisinin ortadan kalkmasını ve rahmin doğal haline gelmesini bekliyoruz. Böylece rahmin embriyoyu rahatça kabul etmesini sağlayan bu tedaviye “rahim dinlendirme yöntemi” adını veriyoruz.

Rahim Dinlendirme Kimlere Uygulanır?

Geçmiş yıllarda sınırlı bir grup hastada uygulanan bu yöntemi artık çok daha geniş bir yelpazede gerçekleştirebiliyoruz. Bunun en önemli nedeni, gelişen laboratuvar teknolojileri ve bunu takiben embriyo dondurma tekniklerinde ulaşılan yüksek başarılardır. İlk zamanlarda vücudunda tedavide kullanılan ilaç ve hormonlara karşı aşırı hassasiyet görülen (ovaryen hipersitmülasyon sendromu) hastalarda zorunlu olarak uygulanmaktaydı. Günümüzde ise tedavi sürecinde rahim ortamında bozulma görülen veya ilaçlara bağlı olarak gebelik başarısında rahim ortamı kaynaklı azalma olabileceğini düşündüğümüz hastalarda da rahatlıkla kullanmaktayız. Hatta bazı hastalarda tedavileri sırasında oluşan sosyal nedenlere bağlı olarak bile embriyo transferi kolayca ertelenebilmektedir.

Rahim Dinlendirme Her Klinikte Uygulanabilir mi?

Rahim dinlendirme yönteminin başarılı olabilmesi için embriyoların son derece yüksek başarı oranları ile dondurulabilmesi ve istenildiğinde zarar görmeden çözülebilmesi gerekir. Bu teknolojiyi uygun şekilde ve etkin kullanabilen merkezlerde rahim dinlendirme yöntemi uygulanan hastalarda, taze transfer yapılan hastalara oranla %5-15’e kadar daha yüksek gebelik oranları sağlanabilmektedir. Diğer taraftan embriyo dondurma/çözme uygulamalarının başarılı olarak yapılamadığı kliniklerde gebelik oranlarında ek artış sağlanamadığı gibi taze embriyo transferlerine kıyasla daha düşük gebelik başarısı da elde edilebilmektedir. Dolayısıyla rahim dinlendirme yönteminde başarıya giden anahtar, klinik içerisinde yüksek teknoloji ve verimlilik ile çalışan bir embriyoloji laboratuvarının olmasıdır. Tüm merkezlerimizde aynı kalite ve yüksek teknolojik donanıma sahip embriyoloji laboratuvarlarımızda dondurma ve çözme işlemlerinde başarılı sonuçlar elde edebiliyoruz.

Neden Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

Deneyim ve Uzmanlık

Bahçeci, 22 yıllık tecrübesiyle dünyanın referans tüp bebek merkezleri arasında.

Kanıtlanmış Başarı

Gelişmiş embriyoloji laboratuvarı ve 40’ın üzerinde embriyoloğuyla hizmetinizde.

Teknolojik Donanım

Başarı artıran teknolojiler sayesinde binlerce çiftin bebek hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

AVRUPA STANDARTLARININ
ÜZERİNDE BAŞARI

Bahçeci, özellikle zor vakalarda, Avrupa standartlarının üzerinde başarı oranına sahip.

ALANINDA EN İYİLERDEN
OLUŞAN BİR EKİP

Doktor, embriyolog, hemşire, genetik uzman ve psikologlardan oluşan deneyimli bir ekip.

KİŞİYE ÖZEL
TÜP BEBEK TEDAVİSİ

Çiftlerin problemlerini farklı açılardan değerlendiren Bahçeci ekibi “kişiye özel tedavi programları” uyguluyor.

Gebelik Haberini Alan Çiftimizin Mutluluğu

Bahçeci Ankara ekibimiz, unutulmayacak anlara bir yenisini daha ekledi. Seda Hanım ve eşine gebelik …

Devamını Oku

Mucizelere İnanın

Bahçeci’de gördüğüm ilgiye, alakaya o kadar alışmıştım ki benim için her anlamda kötü bir …

Devamını Oku

Mutluluğun Tarifi

Hastamızın heyecanı ve mutluluğu odaya sığamayınca tüm klinik bu güzel anın şahidi oldu. Kendilerini …

Devamını Oku

İlk Denememde Hamileyim

Oraya gittiğimde karşımda doktorlar yoktu hiçbir zaman. Arkadaşlarım vardı, ailem vardı sanki. Mustafa Bahçeci …

Devamını Oku

Emel Hanım ve Eşinin Hikayesi

En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar. Emel Hanım ve eşinin …

Devamını Oku

Bahçeci hastaları 1 değil,

40 doktor gözetiminde tedavi görüyor.

Doktorlarımız her hafta bir araya gelerek vaka dosyalarını inceliyor ve tedaviler konusunda ortak bir karara varıyor. Böylece hastalarımız, bütün doktorların bilgisinden yararlanmış oluyor.

7 Ülke, 13 Merkez, 45.000'in Üzerinde Tüp Bebek

Zor vakalarda Avrupa standartlarının üzerinde başarı oranlarına sahip Bahçeci ile sizin de bebek hayaliniz gerçek olsun.

Hakkımızda

Bosna-Hersek (3)
Irak (1)
Azerbaycan (1)
Kıbrıs (1)
Kıbrıs
İngiltere (1)
İngilitere (2019)

Ücretsiz ön görüşme

Sizi Arayalım

Doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Sizi Arayalım
Telefon Numaranız:

ya da 444 39 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp ile bize ulaşmak için tıklayın
WhatsApp
Messenger
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım: