Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteğinden Faydalanabilirsiniz

Çocuk sahibi olmak istiyor ancak maddi yetersizlik nedeniyle tüp bebek tedavisine başlayamıyor musunuz? Sizlere güzel bir haberimiz var. Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi’nde SGK indiriminden faydalanabilirsiniz.

SGK Tüp Bebek Şartları 2020

Sağlık Uygulama Tebliği’nin ilgili hükümlerine göre SGK’dan faydalanmak isteyen hastaların heyet raporuna sahip olmaları gerekmekte. SGK’dan faydalanmak isteyen hastalar devlet hastaneleri ya da üniversite hastanelerinden konu ile ilgili heyet raporunu alabilirler.

Tüp bebek raporu veren hastaneler ve rapor almak için gerekli kriterleri videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi için SGK Heyet Raporu Nereden Alınır?

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nde yayımlanan tüp bebek tedavisine ilişkin belirlediği kriterlere göre, devlet hastaneleri ya da üniversite hastanelerinden SGK heyet raporu alabilirsiniz.

SGK Heyet Raporu Şartları Nelerdir?

Bağlı olduğunuz sağlık kuruluşunun size sunduğu avantajlardan faydalanabilmeniz için aşağıdaki şartlara uygun olmanız gerekmektedir. SGK’nın resmi web sitesinde bulunan açıklamaya göre;

  • Normal yöntemlerle bebek sahibi olunamadığının ve yardımcı üreme yollarına ihtiyaç duyulduğunun sağlık kurulu tarafından rapor edilmesi,
  • Kadının 23 yaşından küçük, 39 yaşından büyük olmaması (Başvuru yapılan tarihte kadının 40 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Aksi takdirde ödeme yapılmıyor.)
  • Son 3 yıldır, diğer yardımcı tedavilerden sonuç alınamadığının sağlık kurulu tarafından rapor edilmesi,
  • SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı’na girişi yapılan 5 yıllık sigortalılık sürecinde en az 900 gün priminin ödenmiş olması,
  • Uygulama yapılan tüp bebek merkezinin SGK ile anlaşmasının bulunması gerekmektedir. Bahçeci’de, Tüp Bebek Tedavisinde SGK Geçerli mi?

Bahçeci İstanbul ve Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi’mizdeki tüp bebek hizmetlerinden, SGK’lı hastalar yapılan anlaşmalar çerçevesinde faydalanabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinde Kredi Kartına Taksit İmkanı Var mı?

Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi’nde kredi kartına taksit imkanından faydalanabilirsiniz. Vade farksız taksit avantajı ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatı Ne Kadar?

Tüp bebek fiyat bilgilerimizi yasalar gereği web sitemiz üzerinden yayınlayamıyoruz. Güncel fiyat bilgilerimizi öğrenmek ve doktorlarımızla ücretsiz ön görüşme yapmak için numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Bahçeci Sağlık Grubu içerisinde uygulanan tedaviler, 2020 tüp bebek fiyatları ve ödemelerle ilgili bilgi almak için 444 39 49 numaralı telefonu arayabilir ya da iletişim formumuzu doldurarak bilgi alabilirsiniz.