Hasta Hikayeleri

Umutsuzca Başlayan Ama Umutla Biten Yolculuğumuz

Umutsuzca Başlayan Ama Umutla Biten Yolculuğumuz

Onu kucağıma aldığımda Umut Tüp Bebek ekibine hissettiğim minnettarlığı kelimelerle anlatabileceğimi sanmıyorum. Kucağıma verdikleri bir bebek değildi, bana sanki dünyaları bağışladılar. Hayallerimi verdiler kucağıma yaşama sevincimi …

Bir kere daha dene ne kaybedersin.

Bunca denemede neler kaybettiğimi nerden bilebilirlerdi.

Doğru aslında dedim geçiştirdim. O 28 yaşındaydı ben 35, o beş yıllık evliydi ben 12, onun sadece 2. denemesiydi ben ise zaten 6 kez denemiştim.

5 aylık hamileydi. Hafifçe büyümüş karnına bakarken çok seviniyordum. Belki de biraz kıskanıyordum. Bilemiyorum. Onun karnı büyüdükçe benim kafam karışmaya başladı. Eşimle konuştuk ve son bir kez denemeye karar verdik. Arkadaşımın bebeğine kavuştuğu merkezde son bir kez deneyecektik.

Bir Perşembe gününe randevu aldık. randevu saatiniz 13:30 dediler. Perşembe günü saat 12:00′ da gittik Umut Tüp Bebek’ e umutsuzca …

bütün umutsuzluğumuzla, ümitsizliğimizle başladık tedaviye. Bütün tedavi boyunca gerek doktorumuz gerek hemşirelerimiz, idari personel, sekreterlik, embriyolog … Bütün ekip bize destek olmak için varmış gibi davrandı. Tedavi iyi başlamıştı ve iyi gidiyordu. Ama bunca olumsuz deneyim, çocuksuz yıllar süren bir evlilik …Nasıl umutlanabilirki insan.

Yumurta toplandı. Transfer yapıldı ve sonunda kan testi günü geldi çattı. Test günü yaptırmadan testimi Hemşiremiz aradı. Testi yaptırmayacağımı, zaten sonucu bildiğimi, ilaçları kesmeye karar verdiğimi söyledim. o güzel konuşmasıyla ikna etti beni.

Sonucu oradaki ekiple paylaşmak istedim ve tet için Umut Tüp Bebek’ e gittim.

Kan testini verdikten sonra sonucu bile beklemeden gitmek geldi içimden. İçimden boşuna uğraştın yine dedim kendi kendime hem de bile bile …

Sonra elinde test sonucu işletme müdürünün” Müjde” deyişini duydum. Bana değil herhalde dedim ama banaymış meğer. İnanamadım. Günlerce, haftalarca inanamadım.

Nerden bilebilirdim bu kadar umutsuzca, çaresizce, tükenmişlikle çıktığım bu yolun sonunda Umut’uma kavuşacağımı.

Hem tedavi sırasında, hem gebeliğim boyunca her ihtiyacım olduğunda yanımda olan bu kocaman ekibe nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.

Bu dünyanın en güzel şeyini armağan ettiniz.

Her şey için binlerce teşekkürler …

Meliha Güzelsoy

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Messenger
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım