Hasta Hikayeleri

Umut Işığı

Umut Işığı

Merhaba her evli çiftin yaşamak istediği bir duygudur anne baba olmak.Her ay özlemle bekleyip olmadığında tekrar bir sonraki ayı beklemek kadar zoruda yoktur.Bunu ancak umutsuzluğu yaşayanlar bilirler.

Ben 1978 doğumluyum.19 yaşında evlendim.Evliliğimin ilk yıllarında bir bebek sahibi olmayı hiç düşünmemiştik.Bebek sahibi olmaya evliliğimizin 4. yılında karar vermiştik. Fakat normal yollarla hamile kalamadığımı görünce eşimle birlikte doktora gitmeye karar verdik. Yapınla test sonuçları doğrultusunda problemin eşimden kaynaklandığı ortaya çıkmıştı. Bu bizi bir anda o kadar çok yıkmıştı ki ne yapmamız gerektiğini doktorlar tarafından öğrensekte bize çocuk sahibi olacağımız çok zor ve çok uzakmış gibi görünüyordu.

Yakın çevremizdeki arkadaşlarımızın,dostlarımızın çocukları oldukça onların adına çok sevinip kendi adımıza çok üzülüyorduk.Bu yıpranmalar sonucunda artık doğru adresi bulmak zorundaydık.Evet bizimde bir çocuğumuz olmalıydı diye düşünerek tüp bebek merkezlerini gezmeye karar verdik .Bir çok merkeze gittik gittiğimiz merkezlerin bazılarında şansımızın çok az bile olacağını söyleyenler olmuştu. Bu sözleri duymak bizi daha da çok yıpratıyordu.Bu yıpranmamızın bir başka nedenide benim ve eşimin bir yuvada çalışıyor olmamızdı.Bütün bir gün meleğimiz doğrultusunda çocuklarla birlikte olmamız bizi duygusal açıdan daha çok yıpratıyordu.14 yıldır aynı kurumda çalışıyor olmamız çevremizdekilerin bizi daha iyi tanımalarını sağladı.

14 yıldır kader birliği yaptığımız yuva sahibimiz İLKNUR HANIM bize birgün UMUT TÜP BEBEK MERKEZİNE bir psikolog arkadaşı YASEMİN TOPCU ?nun orda çalıştığından bahsetti ve eşim ben ve İlknur hanım hep birlikte UMUT TÜP BEBEK MERKEZİNE tanışmak için gitmiştik bizi çok güler yüzle karşıladılar. İlk defa eşimle görümeden çıktıktan sonra acaba İlknur hanımın arkadaşı olduğumuz için mi bize bukadar detaylı bilgi verip ilgilendiler diye düşünmüştük.Fakat tedaviye başladıktan sonra gördük ki herkesle aynı diyalog içindeydiler.Bu bize UMUT TÜP BEBEK MERKEZİNİN doğru merkez olduğuna inandırmıştı.

UMUT TÜP BEBEK MERKEZİ bize umut ışığı oldu.Tedavimiz süresince Umut Tüp Bebek Ekibi ekibi tarafından hep güler yüzle ve ilgiyle karşılandık.Onlara okadar güvendik ki bebeğimiz tutmasa dahi bir sonraki deneme adresi yine orası olacaktı.

Tedavimiz yaklaşık 35 gün sürmüştü ve sonunda yumurta toplama işlemi gerçekleşti.Sonunda 16 kaliteli yumurta toplandı.Bunların 3 tanesi transfer yapılmıştı.12 günlük zorunlu bekleyiş sonrasında kliniğe gidip test yaptırma günümüz gelmişti.Test sonucunda Doktorumuz ve Yasemin hanım bize 14 ŞUBAT Sevgililer Gününde evliliğimizin 10.yılında hamile kaldığımı artık anne ve baba olacağımızı söyleyince dünyalar bizim olmuştu inanamamıştık.

UMUT TÜP BEBEK MERKEZİNE, Doktorlarına, Psk. Yasemin Topçu ve tüm ekibine tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.

SEVGİLERİMİZLE

Nevzat – Banu KILIÇARSLAN

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım