Hasta Hikayeleri

Şükürler Olsun Ben de Annelik Tacını Taktım

Şükürler Olsun Ben de Annelik Tacını Taktım

12 yıl süren bebek özlemi sonunda bitti. Şükürler olsun benimde bir evladım oldu, ben de annelik tacını taktım.

Bu süreci sizlere (özellikle benim gibi yumurtalık rezervi az olan arkadaşlara) umut olur düşüncesiyle özetle paylaşmak istedim.

Bir devam etmeyen normal gebelik, dört olumsuzluklarla sonuçlanan tüp bebek denemelerimiz olmuştu. Bu sıkıntılı süreçleri yaşarken birde yeri doldurulamayacak iki insanı, hem annemi hem de babamı kısa süre aralıklarla kaybetmiştim. Çok üzülmüş, yıpranmış, bir o kadarda yorulmuştum. Sanki her şey üst üste geliyor, zor bir sınavdan geçiyordum. Sabredip hayatıma devam etmeliydim. Bunu başarmam çok kolay olmadı ama ailemin de desteğiyle başardım. Bütün bu yaşadıklarım beni anne olma isteğimden vazgeçiremedi. İnanıyordum benimde bir evladım olacaktı. Sadece zamanı gelmedi diye düşünerek, birazda inatla mücadele etmeye kararlıydım. Aynı merkezde beşinci kez denemeye karar verdik. Bilgisine, tecrübesine son derece inandığım doktorum Güvenç Karlıkaya’ya gittik. Tedavimiz başladı. Kısa süren ilaç tedavisinin ardından gelişen bir yumurtayı toplamayı başardı ve oluşan embriyoyu transfer etti. 12 gün sonra yapılan test sonucu pozitifti. Çok sevindim ama her şey bitmiş değildi. Yaşadıklarımdan öğrenmiştim önemli olan sağlıklı bir şekilde doğum yapabilmekti. Allah nasip etti. Çok sevdiğim doktorum Güvenç Bey vesile oldu. Hamileliğim boyunca da manevi desteğini hiç esirgemedi. Ne zaman ihtiyaç duysam beni rahatlatan, motive eden konuşmalarıyla hep telefonun diğer ucundaydı. 38 haftayı da birlikte tamamladıktan sonra doğumu da gerçekleştirerek beni oğlumla kavuşturdu. O anki duygularımı anlatacak ne bir kelime nede bir cümle bulabiliyorum. Allah her kadına yaşatsın anne olmayı inşallah. Yaşadığım sıkıntıları bir anda unutturdu bana. Oğlumla birlikte yeni bir hayata başladım.

Bu süreci en başından sonuna kadar doktorum Güvenç beyle yaşamak en büyük şansım diye düşünüyorum. Çünkü bilgisine, tecrübesine ve uğuruna inandığım, beni anlayan, kendimi rahat ifade edebildiğim, bir doktordan öte bir arkadaş, bir dost gibi davranan, sevgi dolu bir insan kendisi. Size de bu anlamda bol şans diliyorum. Vazgeçmeyin. Olumsuzluklar sizi yıldırmasın. İnanın yaşanan sıkıntılara ve üzüntülere değer. Allah edilen sabrı ve emeği karşılıksız bırakmıyor.

Başta Güvenç Karlıkaya’ya ve emeği geçen herkese eşim ve kendi adıma sonsuz teşekkür ederim.

Meryem-Erdal KALKAN

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım