Hasta Hikayeleri

Mucizelere İnanmak, Doğru Tercihlerle Sonuca Ulaşmak

Mucizelere İnanmak, Doğru Tercihlerle Sonuca Ulaşmak

Merhaba,

39 yaşındayım. 2 yıllık evliyim. Erken yaşta babamı kaybetmem, tek çocuk olmanın getirdiği yaşam zorlukları ile boğuşurken geç evlenmek kısmet oldu. Nişanlılık döneminde eşimin yaşadığı bir rahatsızlık sırasında azospermi olduğunu öğrendik. Hiç unutmuyorum öğrendiğim gün eşim bana “benimle devam edip etmemek konusunda vereceğin karara saygılıyım” dedi. Ben o gece eve gittiğimde kendimin ne durumda olduğunu merak etmeye başladım. Ertesi gün doktora gittim. Yaşımın ilerlemiş olması sebebiyle yumurta sayımın sadece küçük milim 1 tane olduğunu ve amh değerimin çok düşük olduğunu öğrendim. O gün eşimle tanışmanın kaderim olduğuna karar verip eşime onunla sonuna kadar devam etmek istediğimi belirttim. Böylece maceramız başlamış oldu.

Hemen internette araştırmalara başladım. Birçok tüp bebek merkezi arasından Bahçeci Kliniği’nin bizim için doğru yer olduğuna karar verdik. Umut Tüp Bebek Merkezi’nde SSK indirim hakkının olması, en son teknikleri uygulayan bir klinik oluşu seçimizdeki önemli etkenler oldu. Umut Tüp Bebek Merkezine ziyaretlerimiz başladı. İlk olarak üroloğumuzla tanıştım. Çok zor bir grupta olduğumuzu, hem erkek hem kadın infertilitesi olduğundan tedavinin uzun sürebileceğini, her türlü sonuca hazır olmamız gerektiğinin altını çizdi. Micro TESE’ye ilk etapta sıcak bakmadığını, iğne tedavisi ve hormon takibi ile sürece devam edeceğini söyledi.

Ben de bu arada klinikte Selen Hanım ile tedaviye başladım. Eşimin tedavisi 8 ay sürdü.Kendime ve eşime bitkisel kürler, anti oksidan takviyeler, arı sütü-bal-polen kullandım. Beslenme programımı tamamen değiştirdim. Eve hormonlu gıda sokmadım. Süreç sonunda artık 3-4 tane yumurtam çıkıyordu. Eşimde de 3-4 tane de olsa sperm çıkmıştı. Bir deneme yapıldı, başarısız olduk. Ama bu bizim için büyük bir başarıydı. Sperm ve yumurtamız vardı deneme yapabiliyorduk! Yani bizim, umutsuzluğa kapılmak yerine daha umutla bakmamızı sağladı. Bu tedavi sürecinde kişi ilk önce kendinin doktoru olmalı. Olumlu düşünmeli, kendine güvenmeli, bedenine iyi bakmalı. Gerekirse risk almalı, araştırmalı ve doktoru ile her şeyi paylaşmalı. Bu çok önemli.

Klinik değiştirmedik hiç. Ürologumuz, Doktor Selen Hanım ve Doktor Cem Bey sayesinde Umut Tüp Bebek’te başarıya ulaştık. Selen Hocamın tavsiyesi ile bir MR merkezinde ayrıntılı rahim filmi çektirdim. Rahmimden bir dizi operasyon geçirmem gerektiği sonucuna varıldı. Histereskopi ve laparoskopi ameliyatları oldum. Ameliyattan önce 3 tane compact 3.gün embriyomuz donduruldu. 2 ay sonra rahim kontrolü yapıldı ve rahme çizik atıldı. Bu zorlukların içindeyken klinikte hastalar ile yakından ilgilenen Nalise Hanım, her sorumuza yanıt veren Embriyologa ve hemşirelerle sıkıntılarımız paylaştım ve dertleştim. Bize doğru yerde olduğumuzu hissettirdiler. Güler yüz ve desteklerini eksik etmediler. Bu bize büyük moral olmuştu.

Denememizde eşimle ortak karar verip, Cem Hoca’nın kapısını çaldık. Belki de hissi bir davranıştı. Cem Bey hikayemizi dinledi. Bütün sorularımıza içtenlikle cevap verdi. Kendisine her zaman ulaşabildik. Sperm ve yumurta sıkıntımız olduğu için, transfer öncesi bütün eksiklikleri tamamlamadan transferi yapmadı. Onun önerisi ile yumurtalar 6. gün blastosist evresine getirildi. Rahim kontrolü yapıldı. Troid sorunum, kanı sulandırıcı iğnelere karar verme ve eşimin tedavisinin Micro TESE olmadan iğne tedavisi, hormon takibi ile sperm sayımızın 50 – 60’a çıkması ile bütün süreç tamamlanmıştı. Doktor Cem Bey’in sağlam duruşu, kendine güveni, samimiyeti bizi çok etkiledi. Kendisini hiç unutmayacağız. Süreç sonunca Cem Hoca transfere onay verdi. 2 tane 6. gün blastosist embriyosu Doktor Cem Bey tarafından transfer edildi. 12. günü sonunda değerim 1000,2 gün sonra da 3800 çıktı ve ben hamileydim. Konferansta olmasına rağmen Cem Hoca’ma telefonla hemen ulaştım. Müjdeli haberi verdim, çok sevindi. Bebeğimizin kesesi ve kalp sesini duymadan kimselere söylemedik. Biz eşimle umutsuz vakalar olarak sonuca ulaştıysak Bahçeci Kliniği’ni unutmak nasıl mümkün olur? Gündemi takip edin, araştırın, internetteki bilgi ve yorumlara göz atın. Ben oradan birçok şey öğrendim. Kendinizi bırakmayın. İç sesinize kulak verin. Bahçeci Kliniği’ndeki tüm çalışanların içtenliğine güvenebilirsiniz. Şu an 32 haftalık hamileyim.

Başta Doktor Cem Hoca, Nalise Hanım başta olmak üzere tüm Bahçeci Ailesi’ne şükranlarımızı sunarız. Sizleri unutmayacağız. Mucizelere inanın. Hayatta sıkıntılar yaşanabilir. Unutmayın ki umut sizsiniz! Sevgiyle kalın.

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım