Hasta Hikayeleri

Mucizelere İnanın

Mucizelere İnanın

Kim derdi ki bir gün ben de buraya basari hikâyemi yazabileceğim diye. Seneler boyunca hep bu sayfadaki başarı hikâyelerini okuyup bana umut olmasını diledim ve bugün en basta sevgili Mustafa bahçeci olmak üzere bahçeci ekibi sayesinde bu mutluluğu yaşıyorum. Benim hikâyem çok uzun, 10 sene boyunca 6 kez tüp bebek denemesi, sayısız ameliyatlar ve dondurulmuş tek bir embriyo ile gelen mutlu son. Seneler önce şiddetli ağrı ile doktora gittiğimde, bana acil ameliyat olmam gerektiğini, yumurtalıklarımda kist olduğunu, yumurtalık kanseri olabileceğimi söylediler ve acilen ameliyat oldum ve benim için zorlu süreç o zaman başladı. Yumurtalıklarım çok genç yaşımda büyük hasar gördü ve normal yolla hamile kalmamın çok zor olduğunu söylediler. Araştırmalarım sonucu Türkiye’nin en iyi tüp bebek merkezi olduğunu duyduğum Bahçeci Kliniği’ne geldim ve Mustafa Bey’le tanıştım. Bana şansımın az olduğunu, geçirdiğim ameliyatın çok yanlış olduğunu ama genç olduğum için yaşıma güvendiğini söyledi. Böylelikle uzun mücadelem başlamış oldu.

Doktoruma ve ekibine çok güvendim ve onlarla ilk denememi yapmaya başladım. Yumurtalık rezervim az olduğu için az yumurta sayısıyla transferim yapıldı. Sonuç: dış gebelik. Biraz zaman sonra 2. deneme ve tekrar dış gebelik… Mustafa Bey bana tüplerin engebeli, o yüzden tüplerini bağlamamız gerekiyor, tekrardan dış gebelik olabilir dedi. Tüplerimi bağlamaya karar verdik. Bir süre geçtikten sonra tekrar denemeye karar verdim ama sonuç yine negatifti. Ne kadar çaresiz ve ne kadar üzgün olduğumu anlatamam. Mustafa Bey ve Emel hemşire bana her zaman her konuda çok destek oldular. Başarısız denemelere rağmen geldiğim merkezin Türkiye’nin hatta dünyanın en iyi merkezlerinden biri olduğunu biliyordum ama kafamın hep bir köşesinde Amerika’ya gitmek vardı, Mustafa Bey’e fikrimi açtım. Bana bunu yapabileceğimi, arada değişikliğin iyi olacağını söyledi, aklın kalmasın dedi. 4. denememi yaptım ve en başarısız sonucumu aldım. Bahçeci’de gördüğüm ilgiye, alakaya o kadar alışmıştım ki benim için her anlamda kötü bir deneyim oldu Amerika. Size demek istediğim şu; Bahçeci Kliniği’ne güveniniz tam olsun, gerçekten dünyanın sayılı merkezlerinden biri ve teknoloji, ilaç, hasta takibi konusunda çok başarılı. İçiniz her zaman çok rahat olsun. Birkaç deneme başarısız olursa hemen karamsarlığa kapılmayın ve ümidinizi asla kaybetmeyin. Bazı insanlar için bu yol maalesef çok uzun ve zorlu olabiliyor, bunu asla unutmayın. Ağlayarak Mustafa Bey’i aradığımı ve sonucu bildirdiğimi çok iyi hatırlıyorum. Bana her zaman destek olan Mustafa Bey’e ne kadar teşekkür etsem, ne desem çok az kalır. 6. kez denedikten sonra ben uzun bir sure dinlenmeye karar verdim Çünkü tekrar deneyip, olumsuz yanıt almaktan çok korkuyordum. Her denemeden sonra uzun bir sure kendime gelemiyordum.

Bir sure sonra menopoza girmek üzere olduğumu öğrendim ve iyice moralim bozuldu. Mustafa bey tekrar deneyelim dedi ve tek bir tane olan dondurulmuş embriyom senelerce bekledi çünkü ben bir turlu denemeye cesaret edemiyordum. Bu son olacaktı ve benim bütün umutlarım tükenebilirdi. Negatif cevap alma korkusuyla uzun bir sure deneme yapamadım, psikolojim çok bozulmuştu. Eşimin de desteği ile bu son şansımı kullanmaya karar verdim. Eğer olmazsa bu sayfayı tamamen kapatacaktık. Transferimden sonra nasılsa tutmayacak diye düşünüyordum ve diğer seferlere göre çok umutsuz bir o kadar da rahattım. Test günü geldiğinde aldığım pozitif sonuçla bütün dünyam değişti, aylarca gerçek olduğuna inanamadım. Bütün bu yaşananlar insanı her yönden yıpratsa da sonuç dünyalara bedel oluyor. Şu an kızımız 5 aylık oldu bile. Yola Bahçeci Kliniği’yle çıkıp her zaman kendimi çok iyi ve güvende hissettim ve mutlu sona ulaşmamı sağladılar. Üzerimde emekleri çok büyük. Allah isteyen herkese bebek nasip etsin inşallah. En basta sevgili Mustafa Hoca’ya sonra da tüm ekibine bize bu mutluluğu yaşattıkları için sonsuz teşekkürler

Elvan Setbas

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Messenger
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım