Hasta Hikayeleri

Kalbimizde Her Zaman Özel Bir Yeriniz Olacak

Kalbimizde Her Zaman Özel Bir Yeriniz Olacak

Sevgili Bahçeci Sağlık Grubu Çalışanları,

Kendini işine adamış ekibinizin deneyimi ve işlerine olan bağlılığı sayesinde rüyalarımızın gerçek olması ve çok değerli oğlumuz Milian’I bize vermesi ile ilgili minnettarlığımızı kelimeler dökmek imkansız.

Kliniğiniz, 10 yıldır kısırlık ile savaştığımızı, çocuk sahibi olmayı başaramadığımızı, bir çok testin yapıldığını ve bir nedenin bulunamadığını bilen ve Fethiye’de yaşayan arkadaşlarımız tarafından tavsiye edilmişti; İngiltere’de bu konuda yapılan tedaviler ücretsizdir, fakat finansmanı düzenleyen kurallara göre eşimin önceki evliliğinden çocukları olduğu için bu olanaktan ücretsiz yararlanamıyorduk. Mali olarak tedaviyi karşılayacak gücüm yoktu, çok ciddi birikim yapmaya ve İngiltere’deki klinikleri araştırmaya başladık. İngiltere’de birkaç doktora gittik ama hiç bir zaman bize insan gibi davranıldığını hissetmedik, bu kliniklerde tutku eksikti, tedavi çok pahalıydı. İki defa girişimde bulunduk ve ikisi de başarısız oldu, bizler için çok zor günlerdi ve büyük borçlar altına girmeden bir daha denemeyi karşılayacak maddi gücümüz yoktu, sonuç alıp alacağımızın da garantisi yoktu. Daha fazla birikim yapmaya ve bir kere daha denemeye karar verdik. Fethiye’deki Türk arkadaşlarımızı İstanbul’daki kliniğiniz hakkında iyi şeyler duyduklarını söylediler ve tedavi için Türkiye’ye gelmemizi önerdiler, görüşeceğimiz doktorun adını verdiler, Dr. Güvenç Karlıkaya. Dr. Karlıkaya ile e-posta aracılığıyla iletişime geçtim ve Bahçeci Kliniği hakkında sorular sordum. Doktorumuzun yanıtları çok rahatlatıcıydı, Dr. Karlıkaya her zaman sorularımı yanıtlamaya zaman bulacak kadar ve bir çok konuda çok nazikti! İstanbul’a tedavi için gelmek bizim için büyük bir karardır, İstanbul’a, o büyük şehre hiç gitmemiştik. Türkçe bilmiyorduk ve yabancı bir ülkede tıbbi tedavi almak, tedavimizle ilgili koordinasyonu sağlayacak insanlara güvenmek bizler için önemliydi, Dr. Karlıkaya’yı bulduk ve doğru karar verdiğimizi biliyorduk.

Tedavimize başlamak için İstanbul’a geldik, çok endişeli idik ama herkes bizi çok hoş karşıladı, klinik, İngiltere’deki gittiğimiz kliniklerden çok çok daha iyiydi, temizdi, modern cihazlarla donatılmıştı, çalışanlar mutlu ve organizeydi. Bu yeri seçtiğimiz için çok memnun olduk. Tedavimiz iyi gitti. Uzmanların tavsiyelerini dinledik, Dr. Güvenç Karlıkaya ve Necati Fındıklı bizi ve sorularımızı anlamak için zaman harcadılar ve ilk kez bizim durumumuzdaki insanlar açısından insani olarak muamele gördüğümüzü hissettik ve en iyi şansı elde etmek için tedavimiz bize özel olarak düzenlendi. Bu girişimimiz de başarısız olsa bile, en iyi şansı elde ettiğimizi biliyorduk, çok çok şanslıydık, Dr. Karlıkaya ve Necati Fındıklı ve ekibinin yardımıyla, dünyadaki en muhteşem hediyeye, oğlumuza kavuştuk. Her şey için çok çok teşekkür ederiz.

Kalplerimizde her zaman özel bir yeriniz olacak, ne kadar özel olduğunuzu açıklamaya kelimeler yetersiz kalacaktır.

Saygılarımızla

Nikki ve Paul Chiipendale

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Messenger
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım