Hasta Hikayeleri

KAAN’IN ARAMIZA KATILIŞ HİKAYESİ

KAAN’IN ARAMIZA KATILIŞ HİKAYESİ

İki aşılama, bir kimyasal gebelik, dokuz haftalık gebelik kaybı, bir dış gebelik ve dördüncü tüp bebek denemesi sonrası gelen yavrumuz Kaan’a kavuşmamızda Allah’ımıza sonsuz şükürler olsun.

Evliliğimizin on ikinci yılındaydık farklı bir tüp bebek merkezinde yaşadığımız olumsuz sonuçlanan  iki tüp bebek denemesi sonrasında üçüncü tüp bebek denemesi cesaretini toplayıp  yeni bir umut için araştırmalarımız ve yoğun tavsiyeler üzerine iki yıl önce doktorumuz Selen Hanımla tanıştık.
Görüşmemizde Selen Hn. hikayemizi ve uygulanan tüm tetkikleri dinledikten sonra  yeniden tedavi koşullarının uygun olduğunu anlattı. Tedavilerimizde sorunun kaynağı olan embriyolar için kapsamlı kromozon taraması hakkında detaylı bilgilendirerek yeni bir umut ışığı oluşturdu.

Bahçeci Kliniğinin titiz çalışmaları, laboratuvar olanakları ve tecrübeli ekibinin farkı da bundan sonra ortaya çıkacaktı.

Üçüncü denememizde başlangıçta her şey güzeldi. 33 yumurta toplanmış 26 tanesi döllenmişi. aCGH yöntemi için 5.gün embriyoları yani blastokist olması beklenecekti. Beşinci günde geldiğinde elimizde sadece 4 adet biopsi yapılabilecek embriyo kaldığı bilgisi ulaştı. Eşim ve ben bu kadar embriyo kalacağını hiç tahmin etmemiştik. aCGH testinden gelen sonuçlarda 2 adet sağlıklı kromozon taşıyan embriyo kalmıştı. Heyecanla kalan 2 embriyo yüklemesi yapılmıştı. Bunca tetkik ve en sağlıklısı olduğunu düşündüğümüz embriyolar ne yazık ki yükleme sonrası tutunamamıştı. Üçüncü denemeden gelen olumsuz sonuç bizi iyice moralsiz kılmıştı.

Dördüncü denemiz için ikna eden, iyi bir yol kat ettiğimizi düşünmemizi sağlayan Doktorumuz Selen Hanım iki aylık bir aradan sonra nihayet dördüncü deneme tüp bebek tedavimize başladı. Bu sefer beşinci güne ulaşabilen 8 embriyo bilgisini Kliniğimizin Embriyoloğumuz tarafından bir pazar sabahı aldığımız telefonda öğrenecektik. Embriyoloğumuzun incelemelerinin neticesinde; Bu embriyolardan 4 adedi aCGH yöntemi için biopsi yapılabileceği kalan 4 adetin çok hızlı geliştiği için biopsi yapılmasının uygun olmadığı tavsiyesinde bulundu.

Yaklaşık bir ay sonrası gelen sonuçlarda dört embriyonun da ne yazık ki sağlıklı olmadığı iletildi.

Selen Hn elimizde dondurulan tarama yapılmamış ama iyi gelişmiş 4 adet embriyo ile yolumuza devam edeceğimiz söylerken kırılan umutlarımıza rağmen kendisinin başarılı olacağımıza olan inancını bize yansıtmıştı. Embriyo yüklemesi sonrasında 10. Günde gebeliğimin müjdesini aldık. Bu rüyamızı can veren Allahımıza şükrederken, Selen Hn da bu meşakkatli yolda ki çabalarının sonucunda bizim kadar mutlu olmuştu.

On birinci haftaya geldiğimizde kromozonların kontrolü için Nift testi yaptırmaya karar verdik ve sonucunu beklerken gebeliğimi Selen Hn moral desteği ile kendimi şımartarak geçirdim. Gelen olumlu sonuçların neticesinde gebelik sürecimin titiz takibini Selen Hn da devam ettik. Şefkatli ve sabırlı bir çok muayenede kaprislerimi çeken harika ve güzel asistanı Ayla’nın güler yüzünü hiç unutmayacağım. Ultrason takiplerinde en az bizim kadar heyecanını yansıtması çok özel ve güzeldi.

Nihayetinde kavuştuğumuz biricik yavrumuz Kaan’ın Anneanneli , babaanneli , dayılı , amcalı kalabalık sıcacık bir yuva oldu artık evimiz. Artık yıllardır bizi tanıyan ama sayılı gündür bizimle olan yavrumuzu merakla bekleyip onun adının altında toplayıp “Kaanlarda gelecek mi?” soran yakınlarımız var.
Dr. Mustafa Bahçeci vizyonu ile kurulan bu harika merkezde, deneyim ve güçlü ekibi ile bizi misafir eden kliniğimizin tüm hemşirelerine, hasta danışmanlarına ve benim artık bir dost ve arkadaş dediğim hasta danışmanımız Nalise’ye binlerce teşekkür ederiz.

Oğlumuzun ilk nefesine şahitlik eden, kavuşmamızı sağlayan, bu uzun maratonda bizimle koşan güzel doktorumuz Selen Hanım’a ayrıca teşekkürü bir borç biliriz.

Reyhan & Engin & Kaan ÇİMŞİR

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Messenger
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım