Hasta Hikayeleri

Hayallerimizin Peşinden Gittik

Hayallerimizin Peşinden Gittik

Çocuk sahibi olmak hayatımızda hep ertelediğimiz bir şeydi. Eşimle birlikte sürekli “daha zamanı değil, onu da yapalım, şunu da yapalım” derken bir bakmışız ki yıllar akıp gitmiş. Hadi artık bir çocuğumuz olsun dediğimizde herşeyin yolunda gideceğini zannediyorduk. Ama işler hiç de umduğumuz gibi gitmedi…

Evlilik, kariyerimde belli bir yere geleyim derken yaşımın 37 olduğunu unuttum. Oysa yumurta kapasitesi diye bir kavram varmış ki ben bunu çok genç öğrendim. Her ne kadar kendimi genç ve sağlıklı hissetsem de yumurtalarım öyle değildi.

Evet tekrar hikayenin başına dönersem. Bebek yapmak için çalışmaya başladık. Yaklaşık bir yıl geçmişti ve hala istediğimiz sonuca ulaşamamıştık. Sonunda bu konuda profesyonel destek almak için bir merkeze başvurduk. Testler, analizler….Ama yaşadığımı  bu durumu netleştirecek bir neden bulunamadı. “Açıklanamayan infertilite” denildi. Peki şimdi ne olacak???

Bize klasik tüp bebek yöntemi uygulandı. İlaçlar, tedaviler, zor ve bilmediğimiz zamanlar. Ama ne yazık ki sonuç negatifti. Gebelik oluşmuş ancak ikinci aya geldiğimizde bebeğimizi kaybetmiştik…

Hiç beklemediğimiz bu sonucu yaşamak eşimi de beni de çok şaşırtmıştı. Çünkü biz hala geleceğiz tedavimizi olacağız ve sonuçta bebeğimize kavuşacağız diye düşünmüştük…

Yine de hayal etmeye ve hayallerimizin peşinden gitmeye devam ettik. Ama bu kez farklı bir merkeze gitmeyi istiyorduk. Çünkü önceki deneyimimizde istemediğimiz bazı sorunlar yaşamıştık. Bu konuda çok sevdiğim bir arkadaşım Bahçeci’yi önerdi. Biz de Fulya Tüp Bebek Merkezi’nde Burçak Erzik’ten randevu aldık.

İlk karşılaştığımız andan itibaren Burçak Hanımın bize yaklaşımı, sıcaklığı ve huzur verici tutumu bize en büyük gücü verdi. Bizi çok iyi anladı, dinledi…Tedaviye başladık. Burçak Hanım, dondurulmuş embriyo devam edeceğini söyledi. Bize tüm süreci anlattı. Güvenimiz tamdı. Hayalimize ulaşacağımızı biliyorduk.

Evet yumurta kapasitem çok düşmüştü. Ve elde edilecek en iyi yumurta ile embriyo oluşturacaktı. Yine birçoğumuzun bildiği süreçleri yaşadık. Tedavinin başlamasından sonra dördüncü ayda embriyoların transfer zamanı gelmişti. Sonucu beklerken geçirdiğimiz zamanda hissettiklerimi tarif edemem. Ve sonuç başarılı, kese görünmüştü. Bizim asıl korkumuz gebeliğin sürüp sürmeyeceğiydi. Önceki deneyimimiz bizi hala ürkütüyordu. Ama Burçak Hanım bu süreçte hep yanımızdaydı.

Evet bebeğimiz sağlıklı bir şekilde büyüdü. Dördüncü aya geldiğimizde İpek kızımızın ailemize katılacağını öğrendik ki dünyalar bizimdi artık.

Burçak Hanım, İpek kızımızı da dünyaya getirdi. Tüm bu süreçte bize verdikleri destek için Bahçeci Fulya Tüp Bebek Merkezindeki tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Burçak Hanım için ne desem az. Bizim için paha biçilmez olan hayalimizi gerçekleştir. O artık ailemizin bir parçası.

S. Uslu

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Messenger
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım