Hasta Hikayeleri

Bir Umut Yolculuğu ve 23 Nisan Bayramı

Bir Umut Yolculuğu ve 23 Nisan Bayramı

GONCA – ALİ ÖMER KESKİN- Samsun ( Mayıs 2009 )

Biz Samsun’dan Gonca-Ali Ömer KESKİN çifti. Sizinle tanıştığımız günden beri tam bir yıl oldu ve geçen yıl bu dönemde yaşadıklarımızı anımsarken sizlere bir teşekkür mektubu yazmayı düşündük…

Anakara’da iki ayrı tüp bebek denememizden sonra bir daha çocuğumuzun olacağına dair hiçbir ümidimiz kalmamıştı. Her ne kadar bir daha böyle bir denemeye psikolojik olarak hazır olmasam da ve içimde bir ümit olmasa da eşimin abisi iyi bir merkez bulma konusundaki araştırmalarına devam ediyordu. Uzun araştırmalarından sonra iyi bir merkez bulduğu haberini bize verdi ve bizi merkezi görmemiz için İstanbul’a çağırdı. BİR UMUT YOLCULUĞU yaptık ve merkezinize geldik. Açıkçası daha merkezin kapısından girer girmez çok sıcak bir atmosfer teneffüs ettik. Sıradan bir hastanenin soğukluğu ve ürpertici havası yoktu. Mobilyaların renginden tutun da çalışanların yaklaşımına kadar her şey sıcacıktı.

Doktorumuzla ilk görüşmemizi yaptık. Kafamdaki tüm sorulara yanıt buldum. Zihnimdeki karanlık bulutlar dağılmıştı. (Beni rahatlatmak için elinden geleni yaptığı için doktoruma çok teşekkür ederim.)

Ve sadece ortamı görmek için geldiğimiz merkezden tedaviye başlama tarihi alarak ayrıldık…

Ağustos ayında tedaviye başlamak için tekrar İstanbul’a geldik ve Yasemin Hanım’la tanıştık. O gün doğru yerde ve doğru insanlarla olduğumuza daha bir yürekten inandık ve tam anlamıyla tatmin olduk. Tedavi başlamıştı ve daha önce sıfır moralle gitmeye alışık olduğum günlük kontrollere gezmeye gider gibi gidiyordum. En çok da Yasemin Hanım’ın o tatlı yüzünü göreceğim için ve benimle bir abla, bir dost gibi ilgileneceği için sevinçle gidiyordum. Acıya dayanıksız biri olmama rağmen her gün kan aldırmam ve muayene olmam beni etkilemiyordu bile…

Daha da önemlisi ekibin rahatlatıcı konuşmalarından, ilgisinden ve sıcak yaklaşımlarından dolayı bu denenmemiz olumsuz da sonuçlansa bu durumdan fazla etkilenmeyeceğimi hissediyordum.

Tedavi bitmişti ve transfer işlemi gerçekleşecekti. O gün en moralli olmam gereken gündü. Yasemin Hanım’ın yanımdan hiç ayrılmaması, transfer esnasında elimi tutarak bana manevi destek olması, doktorumun rahatlatıcılığı ve hatta benim tedavimle hiç alakası olmamasına rağmen sırf bana manevi destek olmak için Başhekim Enver Bey’in bile yanımda olması (kendisine buradan çok teşekkürler!) transferin güzel geçmesinde ve en sancılı 12 günün rahat geçmesinde etkili oldu. Yasemin Hanım’a bu 12 gün boyunca bana telefonla destek olmaya devam ettiği için tekrar teşekkür ediyorum.

Samsun’a dönmemiz için bize izin verilmesine rağmen tedavimiz esnasında merkezde UMUT’la başladıkları bu yolu mutlulukla neticelendiren bir kaç ailenin sevincine şahit olduk ve aynı güzelliği yaşamak için İstanbul’da kalmaya karar verdik.

Beklediğimiz gün geldi ve her şey UMUT ettiğimiz gibi oldu. Sonuç pozitifti !

23 Nisan 2008 günü biricik kızımız prensesimiz İclal Bengü dünyaya geldi ve 23 Nisan bizim için farklı bir bayram oldu.

Tüm bu güzellikleri yaşamamıza vesile olduğu için başta doktoruma, Yasemin Hanım’a, embriyoloğumuza, güler yüzlü hemşirelerimize, kısaca tüm UMUT EKİBİ’ne sonsuz teşekkürü bir borç biliyoruz…

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Messenger
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım