Hasta Hikayeleri

Anneliğe hasret bütün kadınlar hepimiz aynıyız

Anneliğe hasret bütün kadınlar hepimiz aynıyız

Bütün hikayelerin başlangıcı nasılsa bizim hikayemizde aynı.Severek evlendik,3 yıl çocuk istemedik.Her şeyin yoluna girmesini bekledik ev araba borçlar falan?.Yani çoğumuz gibi.Yaşımız genç nasıl olsa diye çocukla ilgili sohbetleri hep gülümseyerek dinledik hiç üstümüze alınmadık.Evlilik yıldönümüz de eşimle beraber hadi artık çocuk yapalım diyerek çok romantik bir kara aldık.Hemen doğum kontrol ilacını bıraktım.Her ay bir diğer ayın aynısı yani düzenli adet olarak geçti.7 ayın sonunda İzmir de Özel bir hastanede DR.A.K muayene oldum .Her şeyin normal olduğunu acele ettiğimizi istersek aşılama yapılabileceğini yada yumurta takibi ile birkaç ay denememizin uygun alacağını söyledi.Yumurta takipleri başlangıçta çok ilginç heyecanlı ama giderek işkence haline gelmeye başladı.Sıra ile 3 ay takip 3 Aşılama ile 1,5 yıl geçti.Doğum günümde fark ettim ki yaşım 35 olmuş.Korkunç bir yaş diye düşündüm,yolun yarısı ama hala ben anne değilim.Ne zaman olacak bilmiyorum?

K.K internet sitesiyle tanışmam aslında tam bu sıralar oldu. Sitede benim durumumda ne kadar çok kadın var ne çok farklı sorun ve ne hayat hikayeleri .Soluksuz okudum sayfaları günlerce okudukça güçlendim.Ağlamalarım azaldı artık hareket etmem gerekiyordu.En iyi yeri bulup gitmeliydi.Ama en iyisi neresi? İzmirli olmak başkadır.İzmir li özgürdür her şeyi keyfine göre yapar çokta zorluklara gelemez.Bu sebeplerden 2 denememi İzmir de En iyisi dediğim yerde yaptım.Tedaviler hep güzeldi .Doktorlarımız hep olumlu şeyler konuştular .İlk denememde 15 ikinci, denemde 19 yumurta oluştu.2 embriyo transferi yaptılar sonuç her iki denememde de olumsuz.İlk denememde hiç üzülmedim aslında matematikçiyiz ya zaten belli bir şans var ilk denememde yüzde şansım az olmayabilir diyordum eşime.2 denemde üzüldüm hep de çok.Olmayacak herhalde çocuksuzda yaşanır diyordum kendime ama hiç de çocuksuz yaşanmıyordu.Kafamın içinde ,yolda ,parkta,arkadaşlar arasında,tabii iş yerinde hep çocukla ilgili konuşmalar ,tavsiyeler, akıl vermeler??..

Devam edelim?. Başka care yok.Geride kalmış dondurulmuşlar ile 3-4 denemeler,olumsuz sonuçlar harcanan paralar, emekler, dökülen gözyaşları her şey boşş.

Artık İstanbul da bir yere gitme vakti geldi düşündük eşimle. Belki bir şeyleri gözden kaçırıyorlardır. Gidelim fikir alalım dedik. Özel Umut Tüp bebekle tanışmamız benim yaptığım bir telefon konuşmasıyla oldu. Sıcacık içten yapılan telefon konuşması K.K sitesinde Umutla ilgili olumlu yazılar beni eşimi olumlu etkiledi. En başta tecrübeli olduklarını biliyorduk. Bize de artık tecrübe gerekliydi.Doktorumuz U.U beyle tanışınca ilk önce H/S (rahim içine kamera ile bakma) genetik testler- faktörler vb? istedi.1 ayımızı aldı bu işlemler.Doktorumun diğer ay (Mayıs ayında )ki adetinle başlıyoruz dediğinde tedaviye başladığım gün anneler günüydü? Ne ironi değil mi?

Yine her şey yolunda geçti .Sadece farklıydı tedavi şekiller .İlaçlar ,takip sıklığı vb.. Ne derlerse yapacaktık zaten her şeyimizle teslim olduk merkeze.12 yumurta aldılar.2 embriyo transferi yaptılar.Bütün tedavi boyunca hep İstanbulda kaldım gezdim gezdim.Eşime gebe kalamasam da bana moral oldu burası diyordum.Sonuç günü olumsuz alacağımı düşünerek kliniğe gittik .O günü hayatım boyunca unutabilir miyim bilmiyorum.Hayırlı olsun gebesiniz dedikleri an anlayamadım ilk önce ne söylediğini eşim bana sarılınca anladım ki gerçek her şey.

Sonrası keyifli günler?..

Her şey için teşekkürler Umut Tüp bebek Merkezi çalışanları.

Kapıdan ilk girdiğim andan itibaren gördüm herkese görmediğim ama bana emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bana başarı hikayesi yazdırdığınız için sizleri hiçbir zaman unutmayacağımızı dualarımızın içinde olacağınızı lütfen unutmayın .

Kerem- Seda A.

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım