Hasta Hikayeleri

Allah İsteyen Herkese Bu Mutluluğu Yaşatsın

Allah İsteyen Herkese Bu Mutluluğu Yaşatsın

Her şey 2011 yılının Ocak ayında başladı. Eşimle beraber Bahçeci Kliniği’ne aklımızda bir sürü soru işareti ile gittik. Allah’a binlerce defa şükürler olsun ki muhteşem doktorumuz ve her konuda bilgili ve benim için arkadaştan öte olacak olan yardımcısı Aysel Hanımla tanıştık.

Tüp bebek tedavisine başlamaya karar verdiğimizde ağır kansızlık ve ağır troid rahatsızlığı yaşamaktaydım. Bunlarda yetmezmiş gibi sol over tüpüm tıkalı ve barsaklarıma hafif kaynamış durumda olduğu için şiddetli karın ağrıları çekiyordum. Eşimle beraber rahatsızlıklarımı dile getirdiğimiz doktorumuz olaya öylesine profesyonelce ve bizi rahatlatır derecede yaklaştı ki yaşadığımız şehre dönerken mutluluğumuza diyecek yoktu. Birkaç gün sonra tedavi sürecine geçmeye karar verdik.

1.Aşama; Doktorumuz gerçekleştirdiği ameliyatla sol over tüpümü bebeğe zarar vermemesi amacıyla aldı. Bu sayede diğer başvurduğumuz doktorların pek çok yorumu ve tedavisiyle hiçbir sonuç alamadığımız şiddetli karın ağrılarından da birdenbire kurtulmuş oldum.

2.Aşama; Normal değerlerin çok çok altında olan kan değerlerimi uygulanan diyet ve başladığı ilaçlarla normale çevirdi.

3.Aşama; Yönlendirdiği Endokrin uzmanının yaptığı tiroid ameliyatı ve başlanan ilaçlarla TSH değerlerim normale döndü.

4.Aşama; Yumurtaları olgunlaştırma tedavisine başladı ve Mart ayı sonunda yumurta toplama işlemini gerçekleştirdi.

5.Aşama; Nisan ayı başında yumurta naklini yaptı.

İlk deneme başarılı olduk ve 20 gün sonra yaptırdığımız testte hamile olduğum ortaya çıktı. Eskişehir’de yaşamamızdan dolayı doktor kontrollerini de burada yaptırmamız gerekti. Fakat hamileliğimin sonuna kadar gerek doktorumuz gerekse yardımcısı ve ‘’arkadaşım’’ olan Aysel Hanımla bağlantımızı hiç kesmedik. Hiçbir zaman ilgileri azalmadı ve her konuda gecenin geç saatlerinde de olsa her türlü konuyla ilgili kendilerine danışmaya devam ettim.’ Biz tedavimizi uyguladık, artık kendi yollarında devam etsinler’ gibi bir düşüncede asla olmadılar.
Oğlum 16 Aralık 2011 tarihinde 36 haftalık ve 2800 gr. olarak dünyaya geldi. Tüm dünyamız birden değişti. Bize bu mutlulukları tattıran önce Allah’a sonra hakkını ne yaparsak yapalım asla ödeyemeyeceğimiz sevgili doktorumuz ve biricik hemşiremiz Aysel Hanım’a sonsuz teşekkür ediyoruz.

SİZİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUZ………

DERYA YILMAZ
SERHAT YILMAZ
TUNA KEREM YILMAZ (BİRİCİK OĞLUMUZ)

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Messenger
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım