Hasta Hikayeleri

4 Yıllık Azmin Sonu Sevgi Kelebeğimiz Derin’imiz

4 Yıllık Azmin Sonu Sevgi Kelebeğimiz Derin’imiz

Söze başlamadan önce Doktorumuz Mustafa Bahçeciye, embriyolog Turan beye çok ama çok minnettar olduğumuzu belirtmek istiyorum. Onlar küçük kızımızın emektarları.

2010 yılından bu yana çocuk isteğimiz vardı. İlk yıl kendiliğinden olmasını bekledik. olmayınca doktora gittik .Eşim ve ben doktorlar ne tavsiye ediyorsa harfiyen uyduk buna. Testlerin sonucunda vakit kaybetmeden hemen tüp bebek dediler ve başladık bu savaşa… 2010 yılında.

Eşimle maaşlı çalışan iki insanız. Varımızı yoğumuzu 4 yıl boyunca bu amaç uğruna harcadık… Gözümüzde yoktu hiçbirşey. İstediğimiz tek şey o küçük varlığı, yavrumuzu kucağımıza almaktı.İlk iki denemeyi farklı merkezlerde yaptık. Bu konuyu tedavi şekillerini hep internette okuyarak ezberlemiştik artık. Ama anlamadığım tek birşey vardı. Her kişinin yapısı farklıdır. Detaylı araştırma yapmadan standart tedavi herkese nasıl uygulanır.1. denemede ”nasıl olsa ilk denemede çoğunlukla tutmuyo, hayırlısı bakalım,” diyen bir doktor nasıl başarı sağlayabilir ve beni nasıl motive edebilir. Hiçbir araştırma yapılmadan bütün değerlerim iyi olduğu halde hiç gerek yokken uzun protokolü seçip, 3 günlük embriyo tranferinden sonra o canımı yakan progesteron iğneleriyle tedaviyi tamamladı. Aslında 5 günlük embriyoda başarı şansının daha yüksek olduğunu, rahimin iç yapısının incelenmesi gerektiğini, ve progesteron iğneleri yerine kapsüller olduğunu 3. denemede öğrendik. 2. tedavi de aynı şekilde yapıldı ve biz hem zamanımızı hemde paramızı kaybettik. Bu soruları daha sonra kendilerine sorduğumda şu cevabı aldım. Daha fazla bizi masrafa sokmamak için o araştırmaları yapmamışlar. Biz zaten tüp bebek tedavileri için son kuruşa kadar harcama yapıyoruz, 1-2 milyar fazladan verelim ama sonuç iyi olsaydı keşke. Bize sormadılar bile. Belki ben 5 günlük embriyo transferi için embriyoların ölme riskini göze alıcaktım . Ve nitekim 3 . denemede aldım ve başarılı olduk. , Histeroskopi yapalım , veya risk var ama 5 günlük embriyolarda tutma şansı daha yüksek bu riski göze alırsanız 5 günlük transfer edelim diye sorabilirlerdi. Ama sormadılar ve bilgi de vermediler. Tedavi protokollerini anlatıyorlar ama alternatifleri söylemiyorlardı.

Biz bütün doğruları, doğru araştırma ve saptamaları Mustafa Bahçeci de gördük. Önce histeroskopi ile rahimde gerekli düzeltmeler yapıldı, sonra da Kısa protokolden sonra 5,5 günlük embriyolar transfer edildi. 3.denemede pozitif sonucu kağıtta okuduğum an, ağladım mutluluktan uzun bi süre. Kızımızı kucağımıza aldığımız gün bu dünya üzerinde yaşadığımız en mutlu günümüz oldu.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Minik kızımız Seher Derin’le en kısa zamanda ziyaretinize geleceğiz…

TEŞEKKÜRLER BAHÇECİ….

Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım