Doktorlarımız
Uzm. Psk. Asena İrem Akın

Uzm. Psk. Asena İrem Akın

Psikolojik Danışmanlık
Doktora Sorun

Uzm. Psk. Asena İrem Akın, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans döneminde Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi ve Konya Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gönüllü olarak staj yapmıştır. Lisans mezuniyetini takiben, Okan Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji (Sağlık Odaklı) dalında yüksek lisansa başlamış, 2013 yılında eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans sürecinde Özel Diyabet Hastanesi’nde staj yapmıştır. Meslek hayatına özel bir anaokulunda başlamış, sonrasında Novafertil Tüp Bebek Merkezi’nde 2 yıl boyunca uzman psikolog olarak görev almıştır. Akın halen Bahçeci Sağlık Grubu Umut Tüp Bebek Merkezi’nde görev yapmaya devam etmektedir.

Başlıca çalışma alanları arasında infertilite, cinsel işlev bozuklukları (vajinismus, cinsel isteksizlik, anorgazmi, sertleşme ve erken boşalma), duygudurum bozuklukları (depresyon gibi), anksiyete bozuklukları (panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, fobiler vb.) ve psikosomatik bozukluklar yer almaktadır.

Psikolog Asena İrem Akın’ın tamamladığı eğitim programları şöyledir.

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Depresyon, Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Fobiler, Somatoform Bozukluk ve Sınav Kaygısı)
Cinsel Terapi Eğitimi (Cinsel İsteksizlik, Vajinismus, Anorgazmi, Erektil Disfonksiyon, Erken Boşalma)
Zor Hasta ve Yakınları ile İletişim Eğitimi
Relaksasyon (Gevşeme) Teknikleri Eğitimi
Hasta ile Etkin İletişim Eğitimi
Stratejik Aile Terapisine Giriş Eğitimi
Farkındalık Temelli Terapiler
İlk Görüşme Teknikleri, Zor Çocuk ve Gençlere Temel Müdahaleler
Çocuk Testleri Eğitimi

Doktora Sorun - Uzm. Psk. Asena İrem Akın


Sizi Arayalım WhatsApp
WhatsApp
Messenger
Sizi Arayalım
En yakın zamanda arayalım: