Corona Virüsüne Karşı Aldığımız Önlemler


Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Doktora Sorun

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Corona virüsüne karşı Bahçeci Tüp Bebek olarak merkezlerimizde aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Corona virüsünün ülkemizde görülmesiyle tüm kliniklerimizde dezenefeksiyon işlemlerinin sıklığı maksimum seviyeye çıkarılmıştır. Mesai başlangıcında, gün içerisinde ve mesai sonrasında tüm alanlar Corona virüse karşı etkili özel ürünlerle sterilize edilmektedir. Kliniğimize giriş yapan her hastamızın ve çalışanlarımızın ateşi ölçülmekte şüpheli bir durum görülmesi halinde kliniğe alınmamaktadır.

“Tedaviye Yeni Hasta Alımına” Bir Süre Ara Veriyoruz

Bahçeci Tüp Bebek olarak siz değerli hastalarımızın sağlığı her zaman önceliğimizdir. Corona virüsün üreme sağlığı üzerindeki olası etkileri henüz bilinmediğinden bu konuda dünyada otorite kabul edilen uluslararası Avrupa ve Amerika Üreme Sağlığı Dernekleri’nin güncel tavsiyeleri ile benimsediğimiz etik anlayış doğrultusunda önlem amaçlı olarak “Tedaviye Yeni Hasta Alımına” bir süre ara verme kararı almış bulunuyoruz.

Halen “Tedavi Sürecinde Olan” veya “Gebelik Takibinde Olan” çiftlerimizin tedavileri devam edecektir.

Merkezleriniz kapalı mı olacak?

Merkezlerimiz ve tüm doktorlarımız aynı şekilde hizmet vermeye devam edecektir.

Çalışma saatlerinizde bir değişiklik var mı?

Çalışma saatlerimizde değişiklik bulunmamaktadır. Hafta içi 08:30-18:00, hafta sonu cumartesi günleri 08:30-14:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

Benim tedavim başlamıştı şimdi ne olacak?

Yumurta büyütme sürecinde olan çiftlerimizin süreçleri aksamadan devam etmektedir. Konuyla ilgili sorularınız için doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Transfere hazırlık aşamasındayım iptal mi olacak?

Transfer süreci kişiden kişiye değişebilir. Konuyla ilgili doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

Yumurta toplama işlemim vardı iptal mi olacak?

Yumurta toplama işlemi tarihlerinde değişiklik ya da iptal durumu yoktur.

Ben muayeneye gelmek istiyorum gelebilir miyim?

Evet, muayeneye gelebilirsiniz. Doktorumuzla görüşerek hem durumunuz hakkında bilgi alabilir hem de tedavinizin nasıl planlanacağını öğrenebilirsiniz. Her hastanın tedavi süreci aynı olmuyor. Bazı hastalarımızda 2-3 aylık ön hazırlık süreci gerekebiliyor. Doktorunuz durumunuza göre ilaç tedavisi de önerebilir ya da bazı tetkikler isteyebilir. Bu nedenle muayene olmanız zaman kaybı yaşamamanız açısından önemli.

Ameliyatım vardı ne olacak?

Zorunlu olan ameliyatlar yapılacak, acil olmayanlar ise ertelenecektir. Konuyla ilgili doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

Kliniğinizde vaka oldu mu neden önlem aldınız?

Merkezlerimizde hiçbir şüpheli durum yaşanmamış olup yalnızca sizlerin sağlığı için önlem amaçlı bu kararı almış bulunmaktayız.

Tedavim ne zaman başlayacak?

Ülkemizdeki salgın durumunu göz önünde bulundurup ilerleyen günlerdeki gidişata göre süreci planlayacağız.

Doktoruma ulaşabilecek miyim?

Her zaman olduğu gibi bu süreçte de doktorlarımıza ve doktor asistanlarımıza ulaşmanızda bir sorun yaşanmayacaktır.

Virüs tüp bebek tedavisine ya da gebelere zarar veriyor mu?

Virüsün tedavi sürecindeki ve gebelikteki etkileri henüz bilinmemektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi doktorumuzdan alabilirsiniz.

Genetik için İspanya’ya giden embriyolar nasıl gidiyor ne olacak?

Genetik inceleme için İspanya’ya embriyodan alınan biyopsi gönderilmektedir. Yani embriyonuz değil, sadece embriyodan alınan bir parça İspanya’ya gönderilmekte. Örneklerin ulaşımında ve güvenliğinde bir sorun bulunmamaktadır.

Merkezlerimizde herhangi bir şüpheli durum yaşanmamış olup yalnızca hastalarımızın sağlığı için önlem amaçlı bu kararı almış bulunmaktayız. Konuyla ilgili tüm sorularınızı sosyal medya hesaplarımızdan bize mesaj atarak veya 444 39 49 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz.