Sekite mus!
Pacientų istorijos, informatyvūs vaizdo įrašai, konkursai ir dar daugiau socialiniuose tinkluose.
Daugiavaisis nėštumas yra terminas, naudojamas apibūdinti nėštumą, kai vienu metu gimsta 2 ar daugiau kūdikių. Daugiavaisis nėštumas, dažniausiai pasireiškiantis dvynių ar trynukų pavidalu, įvyksta, kai apvaisintas kiaušinėlis (embrionas) dėl skirtingų priežasčių skyla į dvi dalis arba kai vienu metu apvaisinamas daugiau nei vienas kiaušinėlis. Atliekant apvaisinimą in vitro , daugiavaisį nėštumą, kuris dažnai atsiranda dėl daugiau nei vieno embriono perkėlimo į gimdą, reikia atidžiai stebėti.
Daugiavaisis nėštumas yra viena iš temų, su kuria susimąsto daugelis moterų, norinčių būti motinomis. Taigi, kaip vyksta daugiavaisis nėštumas? Nėštumas įvyksta, kai vyro sperma apvaisina moters kiaušinėlį. Apvaisinimas vyksta daugiausia po vieną, o kai vienas kiaušinis apvaisinamas, kiti kiaušinėliai praranda gebėjimą apvaisinti patys. Tai yra kūno mechanizmo, skirto apsaugoti embrioną, susiformavusį dėl apvaisinto kiaušinėlio, dalis. Kai kuriais atvejais tai įvyksta, kai apvaisintas kiaušinėlis (embrionas) dėl įvairių priežasčių skyla į dvi dalis arba kai daugiau nei vienas kiaušinis apvaisinamas daugiau nei vienu spermatozoidu.
Daugiavaisio nėštumo simptomai dažniausiai yra tokie patys kaip ir vieno nėštumo simptomai. Labai sunku nustatyti daugiavaisį nėštumą, ypač ankstyvose nėštumo stadijose, nenaudojant ultragarso ar doplerio prietaisų. Nors simptomai, tokie kaip pykinimas, galvos svaigimas ir silpnumas, pastebėti ankstyvose nėštumo stadijose, yra sunkesni daugiavaisio nėštumo metu nei vienkartinio nėštumo atveju, ne visada įmanoma suprasti, kad šią būklę sukelia daugiavaisis nėštumas. Moterys, kurios patiria pirmąjį nėštumą, gali nepastebėti daugiavaisio nėštumo, nes nežino vieno nėštumo simptomų sunkumo. Todėl daugiavaisis nėštumas dažniausiai nustatomas po to, kai ultragarsu aptinkami du embrionai ir doplerio prietaisu išgirstami du skirtingi širdies garsai.
Didelė dalis nėštumo metu patiriamų sunkumų kyla dėl kūdikio fizinio svorio ir mitybos poreikių. Dėl šios priežasties daugiavaisis nėštumas yra sunkesnis nei pavienis nėštumas. Jei du ar daugiau kūdikių turi vieną maišelį, padidėja rizika, kad kūdikiai pakenks vienas kitam. Dažniausi dvynių nėštumo rizikos veiksniai yra tai, kad kūdikiai yra gyvybei pavojingoje padėtyje dėl ribotos erdvės ir jų virvelių susipainiojimo. Dėl dvynių nėštumų viename maišelyje pavojaus vieno iš kūdikių virkštelė gali būti suspausta taip, kad kiltų grėsmė gyvybinėms funkcijoms, o tai gali baigtis persileidimu vienam iš dvynių nėštumo kūdikių. Daugiavaisis nėštumas taip pat kelia įvairių pavojų motinai. Svarbiausia iš šių pavojų yra gestacinis diabetas ir nėštumo sukelta hipertenzija. Be to, dėl daugiavaisio nėštumo išsivysto ir priešlaikinis gimdymas, kuris išsivysčiusiose šalyse yra dažniausia naujagimių mirties priežastis, ir su juo susijusios nepageidaujamos pasekmės. Daugiau nei 90% dvynių nėštumų gimsta maždaug 35 savaites, o šis rodiklis yra 100% trijų kartų. Kadangi neišnešiotų kūdikių organų sistemos, ypač kvėpavimo sistema, dar nėra pakankamai subrendusios, šie kūdikiai dažniau patenka į reanimaciją. Be to, nors kai kurie neišnešioti kūdikiai miršta po gimimo dėl organų sistemos nepakankamumo, kai kurie išgyvenę kūdikiai gali patirti pasekmių (cerebrinis paralyžius, žarnyno problemos, plaučių ir kvėpavimo sutrikimai, regėjimo sutrikimai ir aklumas). Visoms daugiavaisį nėštumą patyrusioms moterims labai naudinga atlikti nėštumo ir atsigavimo po gimdymo fazę prižiūrint gydytojui specialistui.
Daugiavaisis nėštumas dažniausiai atsiranda dėl genetinio polinkio ir neįmanoma numatyti, ar tokia situacija įvyks, ar ne. Tačiau jei taikomas IVF gydymas, padidėja daugiavaisio nėštumo galimybė. Atliekant IVF gydymą, dar žinomą kaip apvaisinimas mėgintuvėlyje, iš motinos paimtas kiaušialąstė apvaisinama už kūno ribų su sperma, paimta iš tėvo ir perduodama motinai. Nėra tikras, kad apvaisinimas, atliktas laboratorinėje aplinkoje, sukels nėštumą. Todėl IVF specialistai stengiasi surinkti ir apvaisinti kuo daugiau kiaušinėlių, kad padidėtų mamos tikimybė pastoti. Kuo daugiau kiaušinėlių surenkama ir apvaisinama iš motinos IVF gydymo metu, tuo didesnė nėštumo tikimybė. Po to, kai apvaisintos kiaušialąstės yra perkeltos į motinos gimdą, reikia laukti, kad pamatytumėte, ar procesas pasiteisino. Kai kurioms besilaukiančioms mamoms nė vienas apvaisintas kiaušinėlis nepasitvirtina ir nėštumas neįvyksta. Kai kuriais atvejais į motinos gimdą reikia perkelti daugiau nei vieną embrioną, o tai padidina daugiavaisio nėštumo tikimybę. Nors daugiavaisio nėštumo tikimybė natūraliai pasireiškusio nėštumo metu yra 1%, apvaisinimo in vitro atveju daugiavaisio nėštumo tikimybė yra nuo 30% iki 40%, priklausomai nuo perkeltų embrionų skaičiaus.
Daugiavaisis nėštumas, atsirandantis apvaisinimo in vitro būdu, gali būti rizikingesnis nei natūralus. Pagrindinė to priežastis – netinkamos motinos sveikatos rizika. Kitaip tariant, daugiavaisio nėštumo rizika po IVF gali kilti ne dėl pačios procedūros, o dėl motinos kūno problemų, dėl kurių procedūra yra būtina. Kai kurios daugiavaisio nėštumo rizikos, kylančios atliekant IVF, yra šios: Jei motina yra vyresnė nei 35 metų ir persileidimo rizika yra didelė, vienas iš embrionų gali neišgyventi. Jei įvyksta trynukas nėštumas, tačiau mamos gimdos sandaros ir bendros sveikatos nepakanka trims kūdikiams išnešioti, vieno iš trynukų gimdymo nutraukimas gali būti naudojamas išgelbėti kitus kūdikius.
Dvynių nėštumas savaime nėra rizikinga situacija. Daugelis moterų patiria dvynius nėštumus natūraliai arba apvaisinimo mėgintuvėlyje būdu ir sveiko nėštumo pabaigoje susilaukia dviejų kūdikių. Tačiau dėl įvairių motinos sveikatos punktų dvynių nėštumas gali būti pavojingas motinai ir kūdikiams. Ypač per pirmąsias 12 savaičių, vadinamų rizikingomis dvynių nėštumo savaitėmis, mamai rekomenduojama atkreipti dėmesį į savo mitybą, poilsį ir vartojamus vaistus. Pirmąsias 12 savaičių mažyliai praleidžia bandydami įsikibti į kūną, o menkiausia klaida šio proceso metu gali baigtis mažylių netektimi. Dėl šios priežasties besilaukiančioms mamoms rekomenduojama vengti edemą sukeliančio maisto ir gėrimų, daug ilsėtis, vengti veiklos, kuri vargins kūną, ir reguliariai lankytis pas gydytojus pirmąsias 12 savaičių, dar vadinamų pirmuoju trimestru. . Jei norite sužinoti daugiau apie IVF ir daugiavaisį nėštumą, galite susisiekti su Bahçeci IVF centru. Visais klausimais galite susisiekti su mumis numeriu 444 39 49 .
Leiskite kuo greičiau jums paskambinti dėl klausimų, su kuriais norite pasikonsultuoti.
2024 Visos teisės saugomos.